EN HÉ, HOOREN DIE TWEE BIJ ELKAAR? De Erfenis uit Amerika Tweeds Kamer. FEUILLETON Hiermee wordt dus duidelijk uitgespro ken, dat het handelsonderwijs niet is v a k-onderwijs maar algemeen vor mend onderwijs, hetwelk voor sommige vakken gaat in de economische richting. Bij de behandeling nam de minister over een amendement-T h ij a s e n, dat een handelsdagschool zoowel een cursus van 3 als van 4 jaren kan hebben. Vandaag wordt de behandeling voort gezet. Tcrneuzen en het slcopersbedrijf. Het „Hdbld." Leeft een bericht van de „Biusselsche Soir", volgens hetwelk het Belgische slocpersbedrijf zich meer en meer naar Terneuzen zou verplaatsen, met alle stelligheid tegengesproken. In België heeft het bericht van de „Soir" echter diepen indruk gemaakt en men schijnt door de Terneuzensche tegen spraak geenszins overtuigd te zijn. Men mag dit opmaken uit het feit, dat de Bel gische regeering in den gisteravond ge houden kabinetsraad een langdurige be spreking aan de kwestie van den uitvoer van oud ijzer heeft gewijd en daarbij tot het besluit is gekomen, dat er onverwijld maatregelen genomen dienen te worden, om de scheepswerven, die zich op het sloopen van schepen hebben gespeciali seerd, in staat te stellen het bedrijf voort te zetten. De Minister van Economische Zaken werd gemachtigd deze werven uit voervergunningen te geven voor al het oude ijzer, dat zij door het sloopen van schepen Belgische zoowel als buiten- landsche verkrijgen. Voorts wordt de schorsing van den uitvoer van oud ijzer opgeheven, maar de export wordt beperkt tot 50 pet. van de uitvoercontingenten. Weer een dief in de val geloopen. De heer B. te Biervliet vermiste ge durig varkensvoeder. Verleden week, aldus de „M. G.", zette hij weer voer ge reed, doch deed er wat rodent (ratten vergif door. Een paar dagen daarna stierf een varkentje in de buurt. Onder toezicht van gemeente-po-litie en mare chaussee werd 'het reeds begTaven dier opgegraven; de veearts zond de ingewan den op en er werd rodent als doodsoor zaak geconstateerd. Daarop is de ver dachte op transport gesteld naar Middel burg ter voorgeleiding aan den officier van justitie. Iïet verhaaltje is niet onaardig na dat over de Souburgsche koolrapen met luci fers er inl Een lezing voor de politie. Voor een groot aantal politiemannen uit de Provincie Zeeland sprak Mr B. J. Besier, ambtenaar van hot 0. M. bij -het kantongerecht, over de bepalingen van j -de Motor- en Rijwielwet. Het was voor de mannen van de prak tijk een leerzame middag. Middelburg. De luchtbescher ming. Gisteravond had het voorloopii bestuur der vereeniging voor luchtbe scherming eene verandering van de ver eeniging uitgeschreven, waarbij, ook de buurtcommissies waren uitgenoo-digd. Slechts weinige waren vertegenwoordigd. De voorzitter van het voorloo-pig be stuur, majoor G. Berg'huijs, is beschaamd, dat het bestuur na vele pogingen, het nog maar heeft kunnen brengen tot 149 leden van de Middelbur-gsche vereeniging, ter wijl bijv. Koudekerke 600 telt. Spr. wees er op, dat het de bedoeling is te komen tot een afdeeling van -de vereeniging tot bescherming van de bevolking tegen de gevolgen van luchtaanvallen. De heer H. Bierman, 'hoofdbestuurslid van die ver eeniging, deelde hierover het een en an der mede. Er zijn twee groepen, n.l. de overheidsbescherming, -dat is du-s de luchtbeschermingsdienst en daarnaast de zelfbescherming, dus voor zich zelf, zijn gezin en zijn bedrijf. De vereeniging heeft een bureau in Den Haag en bestrijkt heel het land. Besloten is propaganda te maken in alle provin ciën en voor Zeeland is dat aan spr. op gedragen. Een afdeeling kan ec'hter beter ■de massa bewerken. Men mag niet ver geten, dat Vlissingen en Veere in de eerste gevarenklasse, Middelburg in de tweede klasse en -de overige gemeenten m de derde gevarenklasse zijn ingedeeld. De ge meente kan geen geld uitgeven voor -deze zaak en 't rijk kan slechts f 5000 subsidie geven voor het ge'hee-le land. Men kan echter ook reeds veel doen zonder geld. Dat er voor de burgerbevolking ook ge vaar dreigt hebben Abessynië en Spanje toch wel bewezen. Na een korte pauze was het woord aan den heer Br J. Dekle", d e voor de ge meente deelnam aan een gecomprimeerde cursus over strijdgassen te Utrecht. Spr. wees er op, dat de Duitschers in den we reldoorlog het eerst over gingen tot het gebruik van de chemische wapens. De resultaten waren later minder, toen men beschermingsmiddelen uitvond. -O.a. de gasmaskers. Bij den kon enden oorlog zul len ook de burgerbevolkingen 'n den krijg worden betrokken en daarom is het noo- dig, dat zij in vredestijd zich ook rnet dit ■vraagstuk bemoeien. Van de 50.000 ge sneuvelde Abessyniërs, vielen er 15000 aan 'het mosterdgas ten offer. Men heeft nu weer een stof uitgevonden, die door de huidige maskers heen gaat en men zal natuurlijk nu weer trachten de maskers te verbeteren. De heer Berghuijs deed nogmaals een klacht 'hooren over weinige medewerking der bevolking. Spr. 'heeft eenigen tijd ge leden een circulaire gericht tot hoofden van scholen en van bedrijven, maar hij kreeg geen antwoorden. Spr. komt er nogmaals tegenop, dat velen zeggenEr is toch niets aan te doen. Er zijn nu zeker 20 personen lid voor f2.50 en dus kan de afdeeling a-ls ge sticht worden beschouwd. Dhr J. H. Voorthuijzen, die te Haar lem een cursus voor 'hoofden van luchtbe schermingsdiensten heeft bijgewoond, deelde daarover een en ander mede. Iede re woning moet feitelijk haar eigen in ternen dien-st hebben. Geregeld dient men oefeningen te houden over de geheele ver duistering der woningen naar buiten. Daarnaast moeten er zijn de buurtcom missies, die vertrouwde personen aanwij zen voor waarschuwding-sdi-ensten. Waar er groote kans is, -dat Middelburg tijdens een oorlog zonder 't Roode Kruis zou zijn, is beoefening van eerste hulp bij ongelukken door hen, die waarschijn- liik in de stad zullen bliiven zeer ge- wenscht. Gees. D'e collecte voor de commissie van samenwerking bracht f 46 op. Radio-storingen. Den laat- st-eni tijd komen weder herhaaldelijk klachten binnen over radio-storingen. Zij, die zich hieraan schuldig maken, worden er nogmaals aan herinnerd, dat het verwekken van dergelijke storingen strafbaar is gesteld met hechtenis van ten hoogste 14 dagen of geldboete van ten 'hoogste honderd gulden, terwijl voor werpen waarmede de overtreding is ge pleegd, kunnen worden verbeurd ver klaard. Het gebruik van radio-storingen ver wekkende toestellen, waaronder o.m. wor den begrepen stofzuigers en bestralings apparaten mogen alleen gebruikt worden vanaf middernacht tot 8 uur voormid dags en des namiddags van zes uur tot half zeven. Kloetinge. Dinsdagavond vergaderde de Chr. Nat, Werkmansbond onder leiding' van den tweeden voorzitter, die een bijbei- inleiding' hield over Joh. 1112. Dhr A. G. LankesLer leidde in het onderwerp: „De kerk en het sociale leven". Hierop volgde een drukke bespreking. Het was een goed bezochte vergadering. D'e Arjaclub „Groen van Prinsterer" hield gisteravond haar maandelijksche vergadering. Na behandeling van eenige ingekomen stukken werd door G. Nieuw- dorp ingeleid het onderwerp „Christen dom en Communisme". Op deze zeer principieele inleiding volgde een leven dige bespreking. Een politiek maandover zicht werd gegeven door W. v. d. Linde. (Belangeloos bericht.) Driewegen. Maandagavond kwam al hier de Bijz. Vrijw. Landstorm in verga dering bij-een. Voorzitter burgemees-ter Ort. Overste Bierman sprak over den toe stand in 1918 en zette uiteen hoe noodig het is dat er een B. V. L. in ons land be staat. D'e secretaiis Eckhardt sprak een ko-rt woord en waarschuwde de landstor- mers om juist in een tijd als nu steeds paraat te blijven en het instituut van' den B. V. L. te steunen. Brevetten voor koningsschuttel werden uitgereikt aan J. van Oosten met 198 p. en G. de Jonge met 195 p. Voorts nog 6 brevetten voor scherpschutter. Kruinirigen. Door gemeente- en pol-der- bestuur wordt in werkverschaffing dezen winter weer delfwerk uitgevoerd. Dezer dagen is dit stopgezet moeten worden van wege den hoogen waterstand in den pol der. Krabbendijke. Vrijdag a.s. om 2 uur n.m. zal de nieuwe burgemeester Jhr Mr W. G. Sandberg tot Essenberg geïnstalleerd worden. Het bestuur van de Oranjever- eeniging zal eenige feestelijkheden orga- niseeren. Een optocht, bestaande uit ruiters, ver sierde wagens en schoolkinderen zal zijn Edelachtb. verwelkomen aan de grens der gemeente. D-e kinderen der scholen zullen hem een welkomstlied toezingen. Des avonds zullen er zang- en muziekuit voeringen worden gegeven op de muziek tent. Van half vier tot half vijf zal Z.Edel- achtbare receptie houden in het gymnas tieklokaal van de openbare school. 's Heer Arendskerke. Gisterenavond hield de werkliedenvereeniging „Alge meen Belang" haar jaarvergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat -de vereeniging thans 109 leden telt en dat er ontvangen was voor het zieken fonds f417.99 en uitgegeven f544.70, al- zoo een nadeelig saldo van f 126.81. Aan contributie was ontvangen f 46.40 en uit gegeven f52.52, nadeelig saldo f6.12. Er hadden in het afgeloopen jaar 95 uitkee- ringen plaats aan totaal 24 personen tot een totaal bedrag van f 472.70. De ver eeniging had op 1 Januari een kassaldo van f 1182.64. Riliand-Bath. Maandagavond hield de Ver. tot bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders, onder leiding van burgemeester P. A. Do- minicus, eere-voorzitter, de jaarvergade ring. Uit het jaarverslag bleek, dat thans 60 landarbeiders lid der vereeniging zijn. De resultaten waren bevredigend geweest. De ontvangsten hadden bedragen f 3613,83 de uitgaven f 3-245.38. Saldo f 368.45V2. D'e reductie op de pacht ad f 4 werd ook voor 1937 gehandhaafd. 's Heerenhcek. Valschheid in ge schrifte. Bij een door een controleur 1 van het Ministerie van Sociale Zaken ge- heden onderzoek naar de verstrekking en besteding van gelden uit het B-comité is gebleken, dat valschheid in geschrifte is ge iee-gd door steuntrekker M. Nieuwdorp. Gistermiddag werden de door de beide Geref. Meisjesvereen. te Nieuwdorp en Lewedorp vervaardigde goederen ter bezichtiging gesteld, waar na ze in overleg met den kerkeraad der Geref. Kerk werden verdeeld. Aan de behoeftigen der gemeente werden uitge reikt 135 stuks. Voor Friesland (Z.-Oost- hoek) waren bestemd 15 stuks, voor Wc- meldinge 15 stuks en voor de Zending onder de heidenen: 18 stuks. Vrouwenpolder. Maandag hield de afd. „Groene Kruis" alhier haar jaarvergade ring onder voo-rzitteschap van dhr W. v. Hekken. D'hr L. Duvekot, die wegens ziek te als bestuurslid bedankte, werd door den voorzitter dank gebracht voor alles wat hij in 't belang der vereeniging had gedaan. In deze vacature werd dhr W. v. d. Broeke gekozen. Er was een batig slot van f 0.05. Uit het uitgebrachte ver slag bleek, dat de goederen in goeden staat verkeeren en dat hiervan een tame lijk druk gebruik was gemaakt. Ook hield de afd. „Ziekenhuisverple- ging" 'haar jaarvergadering. Uit het ver slag van den bode bleek, dat er in het af geloopen jaar 8 nieuwe leden waren toe getreden. Domburg. Gemeenteraad. In de Dinsdagmiddag gehouden Raadsvergade ring gaf de voorzitter een overzicht van de belangrijke feiten, die zich in 1936 in de gemeente hadden voorgedaan. Hij sprak de beste wenschen uit voor het nieuw ingetreden jaar. De heer De Visser dankte den voor- I zitter hiervoor namens den Raad. I Naar aanleiding van de gelezen notu len verstrekte de heer Elout verschillende inlichtingen, die in de vorige vergadering gevraagd waren. Dhr de Visser zeide, dat het aanbeve ling zou verdienen een gedeelte van den weg AagtekerkeWestkapelle, voor zoo ver die over Domburgsch grondgebied loopt, wat te verbreeden. De heer Elout zeide, dat de toestand daar inderdaad schandelijk is. Er zal nu worden ge tracht met oude steen verbetering aan te brengen. Een voorschot op de aan de Bijzondere Lagere school voor 1937 te verleen en ex ploitatievergoeding van f 400 werd toe gekend. Besloten werd ook voor 1937 het par keerterrein bij het strand te huren. Het ontwerp gemeenschappelijke rege ling om te komen tot een streek-plan voor Walcheren werd behandeld. Dhr Elout zeide, -dat het groote voordeel 'hiervan is o.a., dat Domburg nu door hare vertegen woordiging in de commissie ook eenigen invloed kan uitoefenen op hetgeen buit-en hare grenzen geschiedt. De heeren De Visser en De Pagter dweepten niet met deze plannen. Waartegenover de heer Geldof er op wees, -dat men in -dezen een breed stand punt moet -innemen. De regeling werd daarna met algemeene stemmen aangeno men en tot leden der streekplancommissie benoemd, de heeren Elout en Brand. Be sloten werd het opmaken van een wegen- legger op te -dragen aan een werklooze bouwkundig opzichter onder leiding van een nader aan te wijzen deskundige. Van G. -Schoenenboom was een verzoek ingekomen om medewerking van den raad tot 'het verkrijgen van een vergunning voor zijn pand als inrichting voor maat schappelijk verkeer. Daar dit pand abso luut niet voldoet aan -de eischen ^an een dergelijke inrichting te stellen, werd het verzoek afgewezen. Van L. Maas Jz. was. een verzoek inge komen om alsnog te worden toegelaten voo-r gemeentewerk. Besloten werd hem, indien hij inderdaad als patroon is geves tigd, onderaan de lijst van patroons te plaatsen. Door Ged. Staten werd de wenschelijk- heid betoogd van verhooging van de op centen op de Gemeentefondsbelasting met 20 opcenten, opdat de zekerheid kan wor den verkregen, dat ook -de begrooting voor 1939 sluitend gemaakt zal kunnen wor den. De heeren De Visser en De Pagter von den dit zeer onaangenaam. De heer Brand wees er op, dat deze verhooging van opcenten noodig is o.a., om-dat door de nieuwe subsidieregeling voor de werkverschaffing, die enkele maanden geleden is gepubliceerd, de ge meente, vergeleken met de oude regeling ruim f 800 minder zal ontvangen. Met algemeene stemmen werd daarna besloten, -het aantal opcenten op de ge- meentefondsbelasti'n^ net ingang van 1 Mei a.s. te verhoogen van 55 tot 75. B. en W. 'hebben met verschillende in stellingen onderhandeld omtrent conversie De verwijzing naar Zweden door den heer Mandeis was eenzijdig. Zweden heeft er van geprofiteerd, dat men in enkele andere landen de voorkeur gaf aan kanonnen boven boter. Had men aan boter de voorkeur gegeven, dan zou Zweden een minder gelukkige conjunctuur hebben gehad. De vermeerd"""'"T van den goudvoor raad, beteeken u vermeerdering van welvaart, want staat zooveel meer schuld tegenover. Zou men ingevolge het Plan van den Arbeid de millioenen goud omzetten in fabrieken en bruggen, dan zou de Neder- landsche Bank daarmee nog niet de bil- petten in handen krijgen. Aan een regee ring, die f 600 millioen voor het Plan van den Arbeid zou willen bestemmen, zou men niet het vertrouwen toekennen, dat de tegenwoordige regeering bezit. De heer Van Lanschot (R.-K.) heeft groote waardeering voor de rede van den minister-president. Men kan en mag van den minister-president van een kabinet op breede basis niet verwachten, dat hij lof zal brengen aan een kabinet op smalle basis. Maar spr. hoopt, dat de heer Colijn na dit ministerie zal kunnen getuigen van waardeering in een kabinet, berustende uitsluitend op samenwerking van de christelijke rechtsche groepen. De heer M e n d e 1 s (S.D.) meent, dat de gunstige economische welvaart van Zweden niet alleen aan de boter- of ka- nonnenkeuze te danken is. De S.D.A.P., zoo besluit spreker, zal waakzaam zijn voor de bescherming van de hoogste goederen van ons volk. (Ap plaus bij enkele aanwezigen op de pu blieke tribune.) De heer De Savornin Lohman (C.-H.) had gaarne gezien, dat de minis ter-president wat meer de groote waarde had gezien van een principieel rechtsch kabinet. Hij vertrouwt echter, dat de heer Colijn meer bedoeld heeft de partijen te waarschuwen voor te veel oppositie en heeft dan vrede met diens rede. De heer d'Ansembourg (N.S.B.) zegt, dat de N.S.B. haar taak eerst vol ledig zal kunnen volbrengen na afbraak van het tegenwoordige systeem. Spr. ver trouwt, dat zij succes zal hebben. Minister C o 1 ij n dupliceert. Ten opzichte van hetgeen hij gezegd heeft over een colalitiekabinet, beveelt spr. den heer Lohman aan, de „Handelingen" daarop na te lezen, zoodra deze zijn ver schenen. De algemeene beschouwingen worden gesloten. Uitoefenen beroepen en bedrijven door vreemdelingen. Regeling van het Hande.sonderwijs, D'e Tweede Kamer heeft gisteren be handeld en na lco-rte bespreking aange nomen het wetsontwerp tot reg'eiing van het zelfstandig uitoefenen van beroe pen en bedrijven door vreemdelingen. Of schoon zoowel de Kamer als de minister liever zagen, dat de algemeene economi sche toestand zoodanig was, dat men iedereen en ook vreemdelingen vrij kon laten hier het beroep of bedrijf uit te oefenen, dat zij wenschen, was toch het algemeen gevoelen, dat die onbeperkte vrijheid thans niet mogelijk is. Verschil lende Kamerleden, o.a. de 'heer van D' ij k e n, spraken zelfs hun leedwezen er over uit. dat dit wetsontwerp niet eer was ingediend. Vervolgens kwamen in behandeling de wetsontwerpen tot wijziging en aanvulling van do middelbaar-onderwijswet en van de hooger-onderwijswet. D'oor de voorgestelde wijziging van de hooger-onderwijswet wordt aan de handelshoo-ges-cholen en aan de facul teit der economische wetenschappen aan de gemeentelijke universiteit te Amster dam een wettelijke grondslag gegeven en tevens de mogelijkheid geopend aan hen. die 'het doctoraal examen aan deze in stellingen hebben afgelegd, onderwijsbe- voegdheden te verleenen. De wijziging van de middelbaar onderwijswet beoogt een wettelijke regeling van het handelsonderwijs voor zoover dit met het middelbaar en voorbe reidend hooger-onderwijs verhand 'houdt. door An na B a e 1 e. 74) 0— Verbouwereerd kwamen Ben en Molly te voor-schijn, en ondanks de druk, die er den heelen avond op aller schouders ge legen had, barstten ze nu plotseling uit om het hoogst komische van deze situa tie. Plagend merkte Flo op: „Wat attent van jullie om het plaatsje van juffrouw Dhlcey zoo lang warm en droog te hou den. 't Zou ook werkelijk heel ongezond voor haar geweest zijn als ze weer op die kussens moest zitten, die door de avond nevel vochtig en koud gemaakt waren." „We dachten, dat u van plan was om hier vannacht te blijven, juffrouw, zóó long is u weggebleven" bromde Ben. „Saucy" werd zoo ongeduldig, ze was bij na niet meer te houden." Maar na deze povere verontschuldiging kreeg hij de wind van voren. „Je hoeft me niet voor te liegen, Ben, alsof je gedachten meer bij „Saucy" zijn geweest dan bij Molly. D'at hebben we nu allemaal duidelijk genoeg gezien. En nu maar vlug naar huis!" Belle en Flo bleven nog even buiten staan, toen ze in de stilte van den avond het rijtuig hoorden wegrijden, en Flo zei ondeugend: „Als Ben gaat vrijen, zal hij het juffrouw Dulcey wel niet zoo goed meer naar den zin kunnen maken. Zou -het nu eindelijk in orde gekomen zijn tus- schen die twee? Het leek er alles op, niet?" Maar toen Flo even later Molly's be- schreid gezicht zag, leek haar dit feit toch niet zoo waarschijnlijk meer. D'an behoefde je toch niet te schreien; wat zouden die twee toch wel verhandeld heb ben, dacht ze nieuwsgierig. Belle was het verdere van den avond stiller dan ooit. Er moest weer een be slissing genomen worden, nu over Ma- my, en ze wist haast niet, wat te doen, Toen ze weer in de huiskamer terug kwamen, scheen Weatherley al een op lossing bedacht te hebben, die hij haar ook direct voorstelde. Opgewekt zei hij: „We hoeven toch niet oogenblikkelijk een beslissing te nemen, tante Belle. In ieder geval kunnen we nog wel den eer sten brief van grootvader afwachten, die misschien met enkele dagen kan ko men. Wat gaat op het oogenblik do tijd langzaam! Het lijkt al wel een maand geladen, dat grootvader wegging, Ik vind den landheer toch buitenge woon aardig en vriendelijk. Als vader terugkomt, zal hij' hem ook zeker voor al zijn goedheid bedanken en dan komt al les goed. We moeten alleen nog maar wat geduld hebben, en dan zal alles wel terecht komen. D'an worden we alle maal goeie vrienden met elkaar. Hè, wat zal dat heerlijk zijn", voegde hij er verrukt aan toe. Ja, geduld moesten ze hebben, dacht ook Belle, en ze vond dat ze in heel haar leven nog niets anders gedaan had dan geduld hebben, en de eene kon dat nu eenmaal beter volhouden dan de an dere. Het viel haar anders niet zoo heel erg zwaar om in haar levensloop gedul dig Gods tijd af te wachten, maar dat wachten in spanning en onzekerheid op hen, die ze zoo lief hadden, was moei lijker dan alles, wat ze in haar jonge leven al had moeten dragen. Belle voel de zich aan den avond van dien dag, j waarop ze Charlie's brief had ontvan- j gen, zoo nameloos moe en ellendig, dat zij, die anders altijd de dapperste en de sterkste was nu hulp en raad zocht hij haar jongere zuster Flo, die in de laat ste -dagen zeer in haar voordeel veranderd was en aan wie Belle nu meer geeste lijke steun had dan ooit. Ze vertelde haar nu ook van het bezoek van Mr Pearce en Flo merkte op, dat het maar gelukkig was, dat ze zoo handig zijn huwelijksaanzoek had ondervangen, als ze toch niet van hem hield en toch nooit op zijn voorstel zou kunnen ingaan. ,,'t Is altijd vervelend om zooiets direct te moeten weigeren en in dit geval hee- lemaal, omdat we zooveel financieele verplichtingen aan hem -hebben. Als wij straks toch het geld nog eens krijgen, kun je hem beter afwijzen, omdat we dan in staat zullen zijn, om direct al onze schulden en 'hypotheken aan hem af te betalen. Maar, Belle, doe al je best o-m dapper te blijven, en we zullen alle maal je daarvoor dankbaar zijn, want van jou houding hangt hier in huis zoo veel af. Nóg moet je Charlie's brief niet al te zwaar opvatten. Heusch, die jon gen zit altijd erg gauw in de put en ziet steeds alles te donker in. En dan, hij heeft toch al meer dan eens aan den rand van het graf gelegen, en is er toch weer bovenop gekomen. Zoo onzeker vond ik z-ijn handschrift ook heelemaal niet, en het komt mij voor, dat hij nog tamelijk goed moet geweest zijn, om nog zoo helder en duidelijk aan o-ns zijn meening over het voorstel van den land heer mee te kunnen deelen. Je kent zijn besluiteloosheid; gewoonlijk moet hij eerst een dozijn menschen raadplegen, voordat hij de een of andere beslissing kan nemen." „Ja, maar ik geloof dat hij in dit op zicht gehandeld heeft, zooals hij wist, dat Amy graag zo-u gewild hebben en dan was het niet zoo moeilijk om spoe dig tot een beslissing te komen", zei Belle aarzelend. „Kom, kind, je moet nu ook zien, dat er nog heel wat lichtpunten te ontdek ken zijn", ti achtte Flo haar zuster op te monteren. „AI doet de landheer ook niets dan zijn plicht, dan mogen we toch wel blij zijn, dat hij voor Weatherley wil zorgen, want dat beteekent toch ten slotte het geluk van den jongen. En wat Mamy betreft; ik zou zeker het aanbod van juffrouw Margaretta niet weigeren. Wij moeten, weliswaar afstand van haar doen, maar onze kleine lieveling krijgt het beter, dan wij het haar ooit zouden kunnen geven. Je bent er zelf getuige van geweest, hoe ontroerend die begroe ting tusschen haar en juffrouw Wea therley was-; de uude, statige dame vergat al haar deftigheid en etiquette-zucht en liet zich maar knuffelen en uit haar fat soen brengen door die kleine aap. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2