De Erfenis uit Amerika gedeelte gehouden ven h6t revende con cours voor soliBten, duetten, trio's en kwartetten, uitgaande van den Bond van Harmonie- en Fanfarevereenigingen in Zeeland, Waren voor het zesde concours ver leden jaar 100 personen ingeschreven, ditmaal is dit nog belangrijk toegeno men, want nu hadden zich 124 solisten aangemeld. Zaterdag zijn 64 nummers afuewerkt. De beoordeelaar, de heer D. Speets, hoofdle^-^r aan het Conservato rium te Amsti i, kende de volgende punten en prijz..- toe. Derde afdeeling solisten: le prijs met lof aan Jan Blok van „Rillandia", Ril land met Corhoorn, 73 p.; B. Leijs van „E.M.M." te Kruiningen met Sax-sopraan, P. Jonkheer van „Oefening na den Ar beid", Middelburg, beide 72 p.; le pr. aan Ch. J. Bliek van „Arnes Genoegen", Arnemuiden, met Tromhone Sib, 70 p.; Willem van Oosten van „Oefening kweekt Kunst", Wemeldinge met Bugle, J. Schout van „Oefening na den Arbeid", Ritthem met Bariton, beide 66 p.; P. Leinse van „O.N.D.", Ritthem met Piston, Joh. Evers- dijk van „Ons Genoegen", Kapelle met Bugle, beiden 65 p.; P. Walthuijs van „O.N.D.A.", Middelburg met Sax-sopraan; A. Meijaard van „O.K.K.", Wemeldinge met Piston, Anth. Houtekamer van „O.K.K.", Wemeldinge met Bugle, Jan Zuidweg van „O.K.K.", Wemeldinge met Bariton, allen met 64 p.; 2e prijs aan: D. J. de Graaf van „O.N.D.A.", Middel burg mei Sax-Alto, J. Machielse van „.O.N.D.A.", Ritthem met Tuba, beiden 58 p.; J. Kwekkeboom van „O.N.D.A.", Ritthem met Buggle, B. de Nooijer van „Arnes Genoegen", Arnemuiden met Bug- Ie, C. van Weele van „E.M.M.Kruinin gen met bugle, allen 57 p., A. Jacobse van O.N.D.A.", Middelburg met Piston, J Osté, A. Goedhart, beiden v. „O.N.D.A Ritthem; M. den Toonder van „Excel sior", Kloetinge; L. Kole van „E.M.M.", Kruiningen; W. Treffers van „Rillandia", Rilland, allen met Bugle, ieder 56 p.; 3e prijs aan J. van den Boomgaard van „E.M.M.", Kruiningen met Bugle 50 p.; P. A. de Kok van „Concordia", Krabben- dijke met Piston, 48 p. Tweede afdeeling Solisten: le prijs aan: J. den Toonder, J. Keukelaar, beiden „Excelsior", Kloetinge, resp. Bugle en Bariton, beiden 69 p.; Piet Pouwer van „O.N.D.A.", Middelburg 68 p.; M. Blok van „Rillandia", Rilland met Bugle; F. Bolle van „Ons Genoegen", Kapelle met Bariton; J. Walrave van „Rillandia", Ril land met Tuba; J. van Iwaarden van „E.M.M,Kruiningen met Trombone, al ien 64 p.; 2e prijs aan: Jac van de Plasse van „Excelsior", Kloetinge met Bombar don si b 57 p.; M. Oudeman van „O.K.K.", Wemeldinge met Sax Alto; Rijk Goedhart van „Arnes Genoegen", Arnemuiden met Sax Alto; D. Sinke van „Ons Genoegen", Kapella met Bugle; G. Maas v. „E.M.M.", Kruiningen met Bugle; M. Wondergem van „Vooruit", Waarde met Bombardon mi b, alien 56 p.; 3e prijs aan E. J. Meij aard van „O.K.K.", Wemeldinge met Bugle 51 punten. Duetten tweede afdeeling: 2e prijs aan J. den Toonder en M. den Toonder van „Excelsior", Kloetinge, beiden met Bugle 59 p. Eerste afdeeling Solisten: le prijs aan: Henk Keukelaar van „Excelsior", Kloe tinge met Sax-Sopraan 68 p.; F. Smit van „Oefening en Uitspanning", Kattendijke met Sax-Sopraan 64 p.; 2e prijzen aan: C. Remijn van „O.N.D.A.", Middelburg met Bombardon si b 62 p.; A. Joosse van „O.N.D.A.", Middelburg met Tuba 61 p.; D. de Klerk van „Excelsior", Kloetinge FEUILLETON. door Anne Baele. 73) o— Intusschen was de conversatie, die er in de huiskamer gevoerd werd niet min der belangrijk. De beide meisjes waren al naar bed en juffrouw Dulcey zat nu met Belle, Flo en Weatherley de kwes tie van den dag te bespreken. „Ik heb mijn broer nooit zooveel min der gedacht dan de andere menschen, omdat wij tenslotte allemaal zondaars zijn, maar tot vandaag heb ik toch niet geweten, hoe mooi zijn karakter eigen lijk is, als het eens ontdaan wordt van elke ruwe schil en harde bast", zei juf frouw Dulcey, Hij was zóó onder den in druk van den brief dat hij zijn ontroe ring niet verbergen kon en het eerste moment geen woord kon zegg9n, Einde lijk bracht hij er met moeite uit, dat hij erkende, dat hij een groote fout in zijn lever begaan had, een fout, die drie le- v„ns misschien nog meer, bedorven had en waarvan hij oprecht berouw had. Be grijpen jullie wat dat wilde zeggen, dat de rtotsche landheer Weatherley tot die erkentenis1 kwam? Iedereen weet dat hij 60 p.; J, Paardekooper van „O.N.D.A.", Nieuw- en St.-Joosland met Tuba 58 p.; A. Mabelis van „Excelsior", Kloetinge met Piston; J. Buijs van „Arnes Genoe gen", Arnemuiden met Tuba 56 p.; 3e prijs aan A. W. Rijnberg van „Rillandia", Ril land met Piston 50 p. Eerste afdeeling Duetten: le prijs aan J. van Nieuwenhulze en Jan Dek van „E.M.M.", Kruiningen met Piston en Bug le 64 p.; 2e prijs aan A. Mabelis en Jac. den Toonder van „Excelsior", Kloetinge met Piston en Tuba 62 p. Afdeeling Uitmuntendheid Solisten: le prijs met lof J. J. Rijnberg van „Rillan dia", Rilland met Trombone 72 p.; le pr. K. P. S. Broerse van „E.M.M.", Seroos- kerke met Sax-Alto 71 p.; A. Verhage van „O.N.D.A.", Ritthem met Tuba 69 p.; 2e prijzen aan D. Goeuhart van „Arnes Ge noegen", Arnemuiden met Sax-Sopraan 61 p.; C. J. Cornelisse van „Vooruit", Waarde m. Tuba; A. Leinse v. „O.N.D.A." Ritthem met Bombardon si b, beiden 59 p.; Jac. den Toonder van „Excelsior", Kloetinge met Tuba 57 p. Afdeeling Uitmuntendheid Duetten: le prijs J.Meijers en C. Pouwer v. „O.N.D.A.", Ritthem met Sax-sopraan en Bugle 70 p. Eere-afdeeling Solisten: le prijs met onderscheiding J. Meijers van „O.N.D.A.", Ritthem met Sax-sopraan 80 p.; le prijs Francois Feleus van „Oefening en Uit spanning". Kattendijke met Tuba 64 p. Er was den geheelen dag groote be langstelling. Zoowel des middags als des avonds kwam o.a. de burgemeester, de heer M. Fernhout, van zijn belangstelling blijk geven. Kamp voor jeugdige werkioozen. Op 22 Maart vangt in het kamp voor jeugdige werkioozen te Chaam (N.-Br.) de zesde kampperiode aan, die negen we ken zal duren. Vóór 10 Maart kunnen jeugdige bij de alrbeidsbemiddeling ingeschreven werk ioozen van 17 tot 24 jaar zich hiervoor aanmelden, hetzij bij het plaatselijk co mité, den Chr. Besturenbond in hun om geving of het prov. comité (secretaris den heer J. Lorier te Middelburg). Auto-ongeval op den Rijksweg SchoondijkeOostburg. Vrijdagmiddag had op den rijksweg SchoondijkeOostburg een auto-ongeval plaats. Eén vrachtauto van de S. B. M., gela den met 10.000 kg. graan, kwam van Oostburg naar Schoondijke gereden. Te zelfdertijd kwamen een met paarden be spannen wagen en een luxe auto, be stuurd door dr R. uit IJzendijke, van den anderen kant aangereden. De luxe auto reed eerst achter den wagen, doch op het moment dat de beide auto's elkaar zouden passeeren, kwam plotseling de luxe auto recht tegenovei den vrachtauto. D'e chauffeur van der, vrachtauto moest óf op den luxe auto in rijden, wat voor deze laatste ongetwijfeld zeer ernstige gevolgen zou gehad hebben óf met levensgevaar trachten te ontwij ken. Hij koos het laatste, waardoor hij zoo kort langs den slootkant moest rijden, dat mede door de gladheid van den weg, eerst het achterste gedeelte en tenslotte de geheele vrachtauto in de sloot terecht kwam en kantelde. Van de drie inzittenden kwamen ex twee, waaronder de chauffeur V, uit Gad zand, met den schrik vrij, terwijl de derrie inzittende, D. uit Nieuwvliet, een gebro ken sleutelbeen opliep. De bestuurder van den luxe auto>, die ongedeerd bleef en wiens auto niet beschadigd was, be kende direct ten volle schuld aan het on geluk te hebben. Beide auto's zijn ver zekerd, D'e heer D. is, na in het zieken huis te zijn verbonden, naar huis ge bracht. Met behulp van een kraanwagen uit Oostburg is de vrachtauto uit de sloot gehaald. (VI. G.) Rijwielpad TerneuzenSas van Genl. Een jaar geleden verzocht de A.N.W.B. aan den minister van Waterstaat een spoedigen aanleg te willen bevorderen van een rijwielpad langs den rijksweg Tei*neuzenSas van Gent. D'e minister heeft toen geantwoord, dat tot dezen aanleg zal worden overge gaan, zoodra daarvoor in verband met andere noodzakelijke werken gelden be schikbaar kunnen worden gesteld. In de begrooting van het verkeersfonds 1937 zijn voor de uitvoering van dit werk tot dat soort menschen behoort, die nooit eigen schuld kunnen en willen erkennen alsof in het laatste gericht niet al hua daden naakt en geopend zullen liggen voor den allerhoogsten Rechter." „Ja, u hebt gelijk, juffrouw Dulcey", zei Flo nadenkend. „Van dat standpunt heb ik het al of niet bekennen van onge lijk nog nooit bekeken." „Eü toch is het zoo", ging juffrouw D'ulcey verder, en daarom is het zoo veel beter, dat we maar zoo gauw moge lijk onze schuld bekennen en belijden voor God en den naaste. Maar om op de kwestie terug te komen; mijn broer was erg verslagen door het slechte bericht uit Amerika en hij zei oogenblikkelijk, dat jullie Charlie wel mochten schrijven, dat hij verder voor de kinderen wilde zorgen. Misschien zou onze arme zieke zich door die mededeeling verlicht en verheugd ge voelen. Jullie weten, dat het zijn speciale wensch is om in het bijzonder Weather ley heelemaal voor zijn rekening te ne men, maar hij wil den jongen niet weg halen in de afwezigheid van zijn groot vader, omdat hij ook nog zoo graag eerst nog met hem en zoo mogelijk ook met zijn schoonzoon zou willen spreken. Ik moest jou zeggen, Belle, dat vanaf dit oogenblik zijn opleiding en studie of wat dan ook, voor zijn rekening komen, maar dat hij den jongen niet wil hebben zonder de nog geen gelden uitgetrokken, zoodat, tenzij daarin op andere wijze (Werk fonds) zal worden voorzien op zijn vroegst in 1038 met dit werk zal kunnen worden begonnen. Een spoedige totstandkoming van dit rijwielpad moet echter zeer urgent wor den geacht. Daarom heeft de A.NW.B. zich andermaal tot den minister van Waterstaat gewend met het verzoek te willen bevorderen, dat zoo zulks op eeni- gerlei wijze mogelijk is de hierbedoelde aanleg van een rijwielpad spoedig zal worden ter hand genomen. Indijkingsplannen. B. en W. van St. Annaland hebben stappen gedaan om te komen tot indij king van het groote schor onder de ge meente St. Annaland. Mochten deze plan nen slagen, dan zal er een werkobject komen, waaraan voor langen tijd een groot aantal arbeiders te werk gesteld kunnen worden. Voorzitter afdeeling Groot Bedrijf Kamer van Koophandel. Zaterdagmiddag vergaderde de afdee ling groot bedrijf van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuw- sche eilanden ten einde te voorzien in de vacature-M. Laernoes als voorzitter van die afdeeling, voortdurende door het bedanken van den heer Ir H. C. Ghijsen, die in de Januari-vergadering was ge kozen en toen zijn beslissing aanhield. Thans koos de vergadering den heer J. C. E. Massee te Kloetinge die de be noeming aannam. Middelburg. In de Vrijdag gehouden vergadering van de Tuinbouwvereeni- ging ,,'t Centrum" werd na afdoening der huishoudelijke zaken de vraag of de vereen, toe zou treden als lid der Z.L.M. in bespreking genomen. Na bespreking en toelichting van dhr M. Wattel, secre taris der Tuinbouwcommissie der Z.L.M., werd met alg. stemmen besloten als lid dier Maatschappij toe te treden. Het aantal leden, dat bij de oprichting 14 bedroeg, is gestegen tot 41. Een o n v r ij willig bad. Zater dagmiddag had de R.-K. Wijkverpleeg ster, die bij het bezoek- van patiënten den ouden Vlissingschen weg moest pas seeren, het ongeluk met haar rijwiel in de sloot bij Gaternisse te rijden. Zij werd spoedig op het droge geholpen en bij onwonenden binnen genomen. Nadat zij droge kleeren had kunnen aantrekken, is zij per taxi naar huis gereden. N. V. Waterleiding-Mij. B. en W. hebben zich tot den gemeente raad gewend met de herinnering aan de in Juli 1935 besloten medewerking aan de oprichtng van de N.V. Waterleiding- Maatschappij Midden Zeeland. ihans hebben Commissarissen dier Maatschappij een ontwerp algemeene overeenkomst wegens wederzijdsche wa- terle ering toegezonden en na schrif telijk en mondeling overleg is op aan drang van B. en W. daarin nog een wij ziging aangebracht om te voorkomen, dat de gemeente een deel van haar ver zorgingsgebied buiten de stad zou verlie zen. Met die wijziging hebben de gemeente Vlissingen, de N V. Waterleiding-Mij'. „Zuid-Beveland" en de leden van den Raad van Commissarissen van de „W. M. Z." zich vereenigd. In verhand met een bij de Zuid-Bevelandsche Maat schappij' ingekomen aanbod voor de leve ring van buizen, welk aanbod maar kort gestand wordt gedaan, stellen B. en W. voor zich in de Woensdag te houden raadsvergadering ook met dit onderwerp te vereenigen. Hansweert. Het motorschip „Amstel 7" geladen met stukgoederen van Ant werpen naar Amsterdam, heeft gisteren morgen op de Westerschelde machine- schade gekregen. Door de sleepboot „En Avant 6" is het schip hier binnengesleept. Kapelle. Met genoodigden en begun stigers herdacht de Chr. Jongelingsver- eeniging haar 47-jarig bestaan. Dr J. D. Schmidt sprak een inleidend woord. De jaarverslagen getuigden van den goeden gang van zaken. Opstellen, voor drachten, samenspraken en mondorgel- muziek vulden den avond. Tot midder nacht was men feestelijk bijeen. De op komst was schitterend. toestemming van je vader. Is dat nu geen prachtig standpunt? Ik wil je eerlijk be kennen, dat ik trotsch was op mijn broer, toen ik hem zoo hoorde spreken. Hij is en blijft toch op en top een gentleman." „Ja, dat is hij", riep Weatherley plot seling opgewonden uit. „Maar hoe graag ik ook bij hem wil komen; ik zou hier nu toch niet weg kunnen gaan. „Mijn broer vroeg verder, hoe het met de erfenis stond", ging juffrouw D'ulcey verder, „en ik geloof dat hij bang was, dat zijn voorstel toch nog weer zou stran den, als jullie het geld krijgen. Ik heb hem toen alles verteld, wat mijnheer Pearca jou heeft meegedeeld. Belle, maar ik heb er natuurlijk bijgevoegd, dat de heeren advocaten, zulke kwesties wel eens me; greoter oogen bezien, dan dat wij gewoon lijk doen. Hoewel, ik moet erkennen, dat die heeren Stint Co., daarginds in Montreal, een woord van lof verdienen, omdat ze zich zoo vriendelijk over Char lie hebben ontfermd, We zullen tenmin ste maar aannemen, dat ze dat uit ware menschlievendheid hebben gedaan." „Charlie spreekt in zijn brief geen woord over de erfenis", zei Belle. „En als er veel kans is, dat we die nog krijgen, zou hij het dunkt me wel even genoemd hebben. Hij was erg neerslachtig, en moe deloos in zijn schrijven, vond u ook niet? O, hadden we die advertentie toch maar De Chr. school te Kapelle-Biezelinge hield haar ouderavond onder voorzitter schap van den heer P. Scheele, welke in zijn openingswoord herinnerde aan den plicht van kinderen, ouders en onder wijzers. Het hoofd der school, de heer F. P. de Graaf, bepaalde de ouders bij het woord van Groen van Prinsterer: Er staat ge schreven en er is geschied. De heer B. de Jager sprak over moeilijkheden in het kinderleven. Nu volgden bijdragen van het perso neel, waarna de heer F. P. de Graaf sprak over het bekende boek „Quo Vadis", verduidelijkt met mooie lichtbeelden. Tijdens de pauze kon het werk der leerlingen worden bezichtigd. Ds Scheele sprak een ernstig slotwoord. Borssele. D'e gemeentewerkman F. trof het ongeluk, toen hij in de inlaag het huisvuil wegwierp, dat hij uitgleed en zijn been bezeerde. D'r Folmer consta teerde, dat het been gebroken was. 's Heerenhoek. De oudste inwoon ster overleden. In den ouderdom van 87 jaren overleed hier mej. Maria Verbart, wed. van Cornelis de Jonge, de oudste ingezetene dezer gemeente. Wolphaartsdijk. Vrijdagavond hielden de Geref. Jong. Vereen. „Samuël" en de Geref. Meisjes Vereen. „Jehova Nissi" alhier gezamenlijk hun 34ste jaarverga dering onder leiding van den heer Van Wijk. Uit de jaarverslagen bleek, dat ve len lid zijn van deze vereen, en er met ijver wordt gearbeid. Een tweetal inlei dingen werd geleverd, terwijl samen spraken, voordrachten, muziek en zang de gezelligheid verhoogden. Verschillen de afgevaardigden brachten hun geluk- schen over. Een wedstrijd werd gehou den in het zoeken van spreekwoorden en zegswijzen, waarbij! vijf prijzen werden uitgereikt Op het eind van de vergade ring nam de heer H. Luikenaar wegens a.s. huwelijk afscheid van de vereen. Hij heeft 16 jaar als voorzitter gefungeerd. Alls blijk van waardeering werd hem een mooi geschenk aangeboden. Driewegen. Vrijdagavond kwamen de Geref. Jongelings- en Meisjesvereeniging alhier in gecombineerde jaarvergadering bijeen. De voorzitter, Ds Fransen, sprak een inleidend woord over Spreuken 2. Na de verslagen werden felicitaties uitgebracht, door den kerkeraad, de Ned. Herv. Jon gelingsver. te Ovezand, de Ned. Herv. Meisjesver. te Driewegen en de Knapen- vereeniging. Voorts werd de avond ge vuld door opstellen, samenspraken, voor drachten en zang. Aagiekerke. Dammen. Zaterdagmid dag speelde D. Trieller om het kampi oenschap van Zeeland tegen W. Boo gaard. Uitslag 20 in het voordeel van Boogaard. Arnemuiden. Vrijdagavond werd alhiei een gecompineerde vergadering ge houden door de A.R. Kiesvereen. met de Arja-club. Uit het verslag van de Centrale Mid delburg bleek, dat dhr J. W. van 't Hoff heeft bedankt als voorzitter en dhr L. J. van Voorthuijsen als bestuurslid. „Nederland Waakzaam" wordt hier geregeld verspreid, behalve te Klevers- kerke. Maar ooik hieiin zal verbetering komen. Getracht zal worden voor de kies vereen. een tweetal sprekers te laten op treden. Bespreking over de volgorde o" de can- didatenlijst voor leden van de Tweede Kamer heeft plaats. Naar de te houden Deputatenvergade- nooit gelezen, dan zouden we onzen weg in vrede hebben kunnen vervolgen en zou al dit verdriet ons gespaard zijn geble ven." „Hoe heb ik het nu met je, Belle?" merkte juffrouw Dulcey verwijtend op. „Waar is nu je geloof, dat bergen moest kunnen verzetten? Jij weet het toch zoo goed, dat er geen ding bij geval gebeurt, maar dat alles moet medewerken ons ten goede. Maar ik stem je toe, dat het Diet altijd gemakkelijk is om dat berus tend te aanvaarden." „Ja, want als die advertentie niet in de krant gestaan had, dan zouden wij ook nooit hier zijn gekomen en ik zou nooit den landheer gezien hebben. Alles zou dan wel heel anders zijn verloopen", kwam Weatherley er plotseling tusschen. „In elk geval kunnen gedane zaken geen keer nemen en daarmee hebben we reke ning te houden", zei juffrouw D'ulcey be slist. „En wij moeten momenteel ver schillende beslissingen nemen. Mijn zus ter Margaretta wil b.v. Mamy graag bij zich hebben. Zij is dol op het kind, en dat verwondert me niets, want Mamy lijkt het allermeest op haar moeder. Charlie heeft toch duidelijk in zijn laatsten brief „Carte blanche" gegeven, en als Mamy niet te bang is en jullie kunnen afstand van haar doen, dan zie ik geen enkel be zwaar om mijn zuster in dat opzicht haar ring wordt Ds Scholing als primus, en dhr A. Schuit als secundus afgevaardigd. Door dhr C. Kasse werd behandeld „Valsche en zuivere beginselpolitiek". Bij de rondvraag werden vragen ge steld inzake den slechten toestand der wegen, daar deze met grond worden be werkt, wat een ware modderpoel veroor zaakt. Ook werd gesproken over het ma ken van een wachtweek nadat men vier weken heeft gewerkt. Weth. Schuit gaf nadere toelichting hieromtrent. Grijpskerke. Vrijdagavond hield onder presidium van dhr A. P. Rotte de Ver- eeniging „Een school met den Bijbel" haar algemeene vergadering. Door den secretaris werd een jaarover zicht gegeven, terwijl het hoofd der school verschillende meer interne gebeurtenissen memoreerde. Het leerlingental daalde met 2 tot 132. Het budget der vereeniging gaf een goed slot van f 74,19. Aagtekerke. Vi-ijdagavond hadden de 4 Ned. Herv. Jeugdvereenigingen met be gunstigers en genoodigden haar jaarlijk- schen familie-avond. Een kort openingswoord werd gespro ken door Ds J. G. Panhuise. Het leden tal bleef in het afgeloopen jaar statio nair. Een uitgebreid programma, bestaande uit voordrachten, samenspraak, zang en fluitnmmers, werd hierna afgewerkt. In de pauze werden ververschingen aangeboden. De afwerking van het geheele pro gramma getuigde van veel ijver en toe wijding. Vrouwenpolder. Vrijdagavond hield de vereen, voor Chr. onderwijs alhier haar jaarvergadering tevens ouderavond, on der voorzitterschap van dhr W. Maas. Uit het jaarverslag bleek, dat het leer lingenaantal 77 bedraagt. Door dhr A. Willemse werd een referaat gehouden over „Eenige wenken bij de opvoeding". In de pauze werd druk gebruik gemaakt van de gelegenheid om het werk der leerlingen te bezichtigen. N.- en St. Joosland. Vrijdag hield de Jongensclub „G.E.L.O." haar jaarverga dering, onder leiding van den heer J. Dekker. Na de gebruikelijke opening en een welkomstwoord van den leider, werk ten de jongens het programma af, dat be stond uit voordrachten, samenspraken en pantomimes. Aan 't eind der vergadering deelde de heer D'ekker mee, dat hij' wegens aan staand vertrek naar Arnemuiden voor de laatste maal de jaarvergadering van deze vereen had geleid. De heer Sluimer dankte namens de vele aanwezigen/voor het moeilijke, opof ferende werk, dat de heer Dekker voor deze jongens heeft verricht. Ritthem. De commissie voor de feest viering ter gelegenheid van het huwelijk van Prins Bernhard en Prinses Juliana hield Vrijdagavond haar eindvergadering. Er is nog een klein batig saldo in kas. De burgemeester (voorzitter) bracht het bijzonder goed geslaagde feest in herin nering. Aan alle medewerkers werd dank gebracht. Namens de feestcommissie dankte de secretaris den burgemeester voor zijn leiding. De burgemeester deelde mede, dat hij voornemens is een Oranjevereeniging op te richten. Besloten werd het batig saldo der ontbonden feestcommissie aan de toekomstige vereeniging af te dragen. 0.-Souburg. Op tweeden Pinksterdag wordt alhier een muziekconcours gehou den, in verband waarmede dezer dagen een eere-comité is gevoimd, waarvan de burgemeester Jhr H. A. van Doorn voor zitter is. In dit comité hebben als leden zitting de heeren N. Cijsouw, J. Suur- mond, Abeleven Sr, H. van Raalte, J. C. Huijsman, J. S. Blaas, J. v. d. Hoek en J. C. Gabriëlse. In den loop van de volgende week zul len ter bestrijding der kosten inteeken- lijst bij de ingezetenen circuleeren. St. Laurens. Vrijdagavond vergaderde de Burgerwacht onder leiding van den heer P. Boon, die er op wees, dat de Burgerwacht in December j.l. 15 jaar be stond. Uit de jaarverslagen van den secretaris-penningm. bleek het ledental 44 te bedragen. De c /angsten over 1936 waren f156, de uitgaven f152, alzoo een saldo van f 4. De begrooting voor 1937 zin te geven. Je vader heeft alleen maar bezwaar gemaakt tegen het afstaan van Weatherley, Belle, dus op zijn toestem ming behoeven we in dit geval niet te wachten." „Mamy zou best wennen, want het kind heeft het nog altijd over die „aardige dame", maarIk moet er nog wel even kalm over nadenken. Op dat moment scheen het Belle onmo gelijk toe, om kalm na te denken. Hel was zoo verward in haar hersens, door al die verschillende, snel opeenvolgende gebeurtenissen, dat haar verstand soms dreigde stil te staan omdat het zooveel ar beid niet verwerken kon. Ze bleven nog even doorpraten, totdat het tijd werd voor juffrouw Dulcey om naar huis te gaan. Met elkaar deden ze haar uitgeleide, tot buiten de deur. Het was nu heelemaal donker geworden, en slechts het flauwe schijnsel der beide rijtuiglantaarns ver lichtte vaag het erf en den voortuin. Tot aller verwondering zagen ze in het rijtuig een paar donkere schimmen zitten, waar van de eene een arm om de andere had geslagen, die verschrikt teruggetrokken werd, toen de deur openging. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2