SPOOR's MOSTERD De CommnnistlsGlie heilstaat. Spoor's gestampte Muisjes Rechtszaken Posterijen en Telegrafie Het Vrouwenhoekje Voor de Jeugd. Stukken voor den Gemeenteraad van Goes. Daar gaan af en toe menschen uit ver schillende landen naar Rusland met groote verwachtingen. Zij- willen het ge luk van dezen communistischen heilstaat van nabij bezien. Maar komen, als zij ge legenheid hebben gevonden met hun eigen oogen te zien en dat valt nog niet zoo gemakkelijk in Rusland diep te leurgesteld terug. Zoo bezocht, aldus de N. Pr. Gr. Gt., een bekend Engelsch vakvereenigingslei- der, Citrine, den sovjetstaat. Toen hij teruggekeerd was, schetste hij: den droeven staat, waarin de arbeiders daar verkeeren. Uit Frankrijk ging de schrijver Gide, vurig verdediger van het bolsjewisme. Gide schreef na zijn terugkeer een felle aanklacht tegen de dictatuur van Stalin. Een fel antimilitairist, Dorgelès, kwam zoo ook geheel ontgoocheld terug. Precies zoo Legay, de secretaris van de Fransche mijnwerkers vakvereeniging. En eindelijk kunnen wij wijzen op het oordeel van een Parijsch geneesheer, Cé- line. Hij! schreef: „De Rus voedt zich met komkommers en kijkt bedremmeld toe, als de roode potentaat in zijn Packard voorbij suist". Hij moet voor een paar schoenen rond 76 gulden betalen.... als hij1 het geld heeft. Een paar zolen kosten hem 7 gulden. En als hij protesteert wordt hij1 neerge schoten. Maar Céline had er aan kunnen toe voegen: als de potentaat in die fraaie auto niet Stalin zelve is, is hij ook al niet te benijden, want elk oog'enblik kan ook hem den kogel treffen. Het communisme toont in Rusland zijn waren aard. En de ontgoochelingen zijn er bij millioenen. Maarzijl hebben geen verweer. En is de dictator ten slotte niet de meest beklagenswaardige? De t a x i's b ij het station. De Nederlandsche Spoorwegen achten het noodzakelijk, het aantal taxi's het welk regelmatig hij. het spoorwegstation parkeert, te beperken, aangezien er nau welijks plaats meer kan worden gevon den voor particuliere auto's, die reizi gers aanvoeren of komen afiialen. De Directie der Nederlandsche Spoor wegen heeft zich een oplossing gedacht in denzelfden zin als die, welke reeds een aantal jaren terug is gevonden voor de autobussen, n.l. deze, dat zij', evenals voor !de autobpssen,, een terrein inricht en beschikbaar stelt ten behoeve van de taxi's. Dit terrein zou dan liggen lus- schen een paar meter ten westen vai; den uitgang van het station en 40 meter meer oostelijk. De taxi's zullen dan vaste plaatsen kunnen bekomen, aan te wijzen door den Burgemeester als hoofd der politie. De Burge meester zal dan slechts iplaatseu aanwij zen aan hen, die door de directie der spoorwegen tot de standplaats zijn toege laten, hetgeen o.m. slechts zal geschie den wanneer eenige huur is betaald. De taxi's zullen dan worden geplaatst met de achterzijde gekeerd naar het ter plaatse aanwezige trottoir; het tramper- ron wordt verwijderd. De particuliere auto's en niet station- neerende taxi's nemen standplaats in bij' den ingang van het station; stationnee- rende taxi's parkeeren aan den uitgang van het station; autobussen blijven stand plaats behouden tegenover he- station nabij hotel „Tivoli". Voorschot a a tl b ij z. scholen. De gemiddelde kosten als be doeld in artikel 101 der L.O.-wet bedra gen per leerling over 1935 der school voor gewoon lager onderwijs f 10.96 en der school voor Jiet uitgebreid lager on derwijs f 11.63 (in beidé bedragen inbe grepen een bedrag ad f 0.40 voor admini stratiekosten). Aan de hand van de verstrekte gege vens kan aan de onderstanade scho len het volgend voorschot verleend wor den; R.K. Jongensschool f 745. R K. Meisjesschool, gew. lager onderwijs f 1648; id. U.L.O. f 702; id. id. (vakoiulor- wij's) f112; Herv. school f2906, Gbr. school voor gewoon lager ouderwijs f 1992; Chr. school voor U.L.O. f 1537; id. (vakonderwijs) f 112. G e 1 d 1 e e n i n g Gasthuis. Het bestuur van het Gasthuis verzoekt om door de Gemeente te doen garandee ren hoofdsom, rente en aflossing eener geldleening, groot f 47.300, door die in stelling aan te gaan met de Nutsspaar- bank te Zeist, zulks ter aflossing van een hypothecaire geldleening, per resto groot f 47.300, loopende bij! de Levensverze kering-Mij'. „Utrecht" te Utrecht. Waar laatstgenoemde leening was aan gegaan tegen een rente van 4li pet. 's jaars en voor eerstgenoemde een rente van 378 pet. 's jaars verschuldigd is, be- teekent deze transactie een niet onbe langrijk financieel voordeel voor het Gasthuis en dus indirect voor de Ge meente. .Verordening op de tap perijen. Bij brief van 9 Maart 1936, verzocht de Commissaris der Koningin den Burgemeester te willen bevorderen, dat hem door den gemeenteraad de bevoegdheid zou worden verleend op de dagen van buitengewone opkomst van dienstplichtigen in geval van oorlog, oor logsgevaar of andere buitengewone om standigheden een tapverbod uit te vaar digen. In verband hiermede diende de veror- i "Mening op de tapperijen te worden ge wijzigd. Bij het ter hand nemen dezer wijziging bleek echter, dat de verordening dermate verouderd was, dat zij een alge- heele revisie diende te ondergaan. B. en W, hebben daarom een nieuwe verordening ontworpen. De voornaamste verschilpunten met de oude zijn de volgende: a. de bevoegdheid, den Burgemeester verleend in art. 4 (oud), is eenigszins ge wijzigd in dezen zin, dat de Burgemees ter thans „in bijzondere gevallen" be voegd is een later uur van sluiting vast te stellen; b. de bevoegdheid van den Burgemees ter om aan notoire dronkaards den toe gang tot de tapperijen te ontzeggen heeft de volgende wijzigingen ondergaan: Behalve de tappers krijgt thans ook de dronkaard zelf kennis van den tegen hem genomen maatregel. Na ontvangst van deze kennisgeving is het betieden van tapperijen hem verboden. De maatregel kan slechts voor maxi maal één jaar worden genomen. .Ontsierende reclame. In den loop der jaren heeft het aantal recla me-opschriften in de bebouwde kom een omvang aangenomen, die volgens de mee ning van B. en W. gerust ontstellend kan worden genoemd. Het komt voor, dat het getal reclame borden aan hetzelfde perceel in de tien tallen loopt, ja zelfs is er één pand ont dekt, dat men niet minder dan 50 op schriften is behangen of beschilderd. Ook 38 en 37 aankondigingen op hetzelfde ge bouw koimen voor. Dit zou op zichzelf nog niet zulk een bezwaar opleveren, ware 't niet, dat ver scheidene opschriften door hun schrille en onderling weinig 'harmonieerende kleu ren werkelijk een ontsiering vormen voor de stad. De verordening van 17 October 1934 is min of meer als verouderd te beschouwen. Ook blijkt, dat ondanks die verordening op verschillende plaatsen reclame-op schriften zonder vergunning zijn aange bracht. Het is daarom zeer wenschelijk, de zaak geheel opnieuw aan te vatten, waartoe B. en W. een conceptverordening ter vast stelling aanbieden. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 19 Februari 1937. Verduistering als bewindvoerder. J. G. Ie B., destijds uitgever, 41 jaar, te Breskens, had zich, zooals reeds ge meld, te verantwoorden wegens verduis tering van een aantal pandbrieven en obli gaties en effecten tot een gezamelijke waarde van ongeveer f 12.000. Verdachte was verschenen en bij werd rechtskundig bijgestaan door Mr J. Eras mus, advocaat te Oostburg. Verdachte, door den President onder vraagd, bekende de hem ten laste gelegde feiten. Hij zeide dat hij de in zijn bezit zijd- de effecten, afkomstig zijnde uit een nala tenschap, en waarover hij1 als bewind voerder het vruchtgebruik had, oorspron kelijk bad afgegeven aan de Amsterdam- sche B'ank ter bewaring, omdat ze daar veilig waren. Hij zeide vervolgens bij de Bank debet te staan en ten slotte aan de bank de op dracht te hebben gegeven de effecten, die bem niet in eigendom toebehoorden, te verknopen tot dekking van zijn debetsaldo. D'e Officier van Justitie achtte de te- laste gelegde verduistering vaststaande en bewezen en vorderde een gevangenisstraf van 6 maanden, De verdediger van verdachte voerde m zijn pleidooi aan, dat verdachte, die oor spronkelijk bij het onderwijs was, la Ier voor f 65.000 een drukkersz.a,ak te Bres kens kocht, hetgeen veel te duur was. J-lij had daardoor veel te groote financieele ver plichtingen op zich genomen, die oorzaak zijn geworden van de handelingen, waar toe hij tenslotte is gekomen. Toen de fei ten ontdekt werden is verdachte naar Bel gië uitgeweken en is -daar ongeveer acht maanden gebleven, zonder dat iemand wist waar hij uithing. Op grond van het verleden van ver dachte vraagt pi., dat de Rechtbank in deze zoo mogelijk een voorwaardelijke straf zal opleggen. Wegnemen van aangespoel de battings en balken. In het begin van de maand December 1.1. spoel den aan het strand onder de gemeente Cadzand een groote partij hout aan. Al vorens bet hout door den burgemeester strandvonder kon worden geborgen maak ten eenige personen zich schuldig aai. het wegnemen van een partij van dat hout. Als verdacht zich daaraan te hebben schuldig gemaakt, hadden zich te ver antwoorden P. A. F., 32 jaar, hotelhou der, tevens hoofd van de kustwacht, wo nende te Cadzand en M. la G. 56 jaar, te Cadzand. D'e Officier van Justitie eischte 14 da gen gevangenisstraf tegen ieder van de verdachten, terwijl de verdediger mr W. K. H. D'ieleman vrijspraak subs, opleg ging van een geldboete pleiite. Bedreiging van een ambte naar. S. M., 56 jaar, landbouwer t.e Hoek, heeft op 2 Januari 1.1. aldaar een controleur van de Landbouw-Crisiswet, die bij verdachte een partij boter wilde inbeslagnemen, omdat daarmede de voor schriften van de Landbouw Crisiswet wa ren overtreden, getracht dien ambtenaar daarin te beletten. Verdachte heeft een stoel en een ketel genomen en daarmede zich in dreigende houding gesteld tegenover dien ambtenaar tengevolge waarvan deze werd gedwongen van de voorgenomen inbeslagneming af te zien. De botercontroleur als getuige gehoord, verklaarde tegen verdachte te hebben ge zegd, omdat het met diens boter niet in orde was, dat hij daarvan proces-verbaal moest opmaken, waarop verdachte zou hebben geantwoord „ik sla je kapot als er iets van komt". D'oor de dreigende houding van verdachte heeft getuige do boter niet in beslag kunnen nemen. Wel is dit later gebeurd toen de marechaus see er bij gekomen is. Verdachte zegt niet gedreigd te hebben met een ketel en een stoel, doch de ketel is van de stoel geval len en de stoel is omgevallen. Hij heeft die voorwerpen alleen willen oprapen. D'e Officier van Justitie acht de feiten niet bewezen en verzoekt vrijspraak van verdachte, bij welke eisch de verdediging zich aansluit. Meineed. A. J. de C., 32 jaar, zonder beroep, te Aardenburg, werd verdacht dat hij op 26 November 1.1. voor het Kantongerecht te Oostburg in een strafzaak onder eede een vals'che verklaring heeft afgelegd. De Officier van Justitie eischte wegens meineed 6 maanden gevangenisstraf. Rivierventerij. M. H. R., rivierventer, 53 jaar, wonende te Hansiweert, stond in hooger beroep te recht, wegens het zich zonder vergunning vestigen op he't Kanaal door Zuid-Beve land om met een motorvaartuig de rivier venterij uit te oefenen. Verdachte was terzake van dat feit door den Kantonrechter te Middelburg vrijge sproken, terwijl het Openbaar Ministerie van dit vonnis 'hooger beroep heeft aan- geteekend. Eiso'h: bevestiging van het vonnis, waarvan hooger beroep. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende 'het kantoor der posterijen te Middelburg. In den loop der maand Januari 1937 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboekjes ingelegd f95.846,51, en terugbetaald f 76.201,78. Derhalve meer ingelegd dan terugbe taald f 19.644,73. Het vieeschlooze menu. Vleeschlooze maaltijden beginnen steeds meer ingang te vinden,, temeer nu hier en daar de laatste weken het vleesch duur der is geworden. De taak van de huisvrouw wordt hier door echter niet vergemakkelijkt. Onderstaande recepten kunnen daar om misschien welkom zijn. De macaronischotel en de groente- en aardappelschotel, die 'hier volgen zijn heel voedzaam en ook heel goedkoop en daarom zeer geschikt om een deel van het avondbrood te vervangen. Extra moeite behoeft dit niet te geven, men kookt al leen voor het middagmaal iets, in hoofd zaak aardappelen, meer, zoodat men des avonds of den volgenden avond dit res tant slechts heeft op te warmen. Pikante aardappelsoep (4 pers.) 6 aardappelen, ÏH! L. kokend water, 4 theelepels Maggi's Aroma, 1 winterwortel, 1 prei,, 1 selderijknol, 1 theelepel kerry, 1 theelepel zout, 1 snee wittebrood. Snijd aardappelen en groenten, nadat ze schoongemaakt zijn, goed fijn. Kook ze goed gaar in het water met zout, voeg daarna de met een beetje koud watei aangemengde kerry toe en de Maggi's Aroma. Snijd het wittebrood in dobbel steentjes, bak het in de koekepan in bo ter of vet lichtbruin, doe het in de soep. Broo'dso'ep (4 pers.) 1 soepbord voi in stukjes gesneden oud wittebrood, 2 L. kokend water, 1 ui, Va seldei'ijknol, 4 theelepels Maggi's Aroma, peterselie, zout, peper, een stukje botei. Kook het wittebrood in het water zoo lang tot het geheel zacht is, roer de massa door een zeef. Smelt de boter, doe er de zeer fijngehakte ui bij', de geraspte selderijknol en de fijngehakte peterselie. Laat dit in de boter even gaar worden. Voeg er de doorgeroerde soep bij', laat ze onder roeren even doorkoken. Maak ze af met peper, zout en de Maggi's Aroma. Gebakken rij, stlapjes (6 pers.) Va pond rijst, 1 ons kaas, 2 eieren, 1 theelepel zout, 3 theelepels Maggi's Aroma, vet of boter, paneermeel. Kook de gewasschen rijst gaar in wa ter met zout. Kook ze goed droog en laat ze koud worden. Vermeng ze met de ge klopte eieren, de geraspte kaas en de Maggi's Aroma. Vorm er met een lepel platte ballen van, wentel deze goed dooi paneermeel en bak ze in de koekepan in vet of boter aan beide kanten bruin. Macaronischotel met kaas (4 pers.) lVï ons macaroni, 1 ons kaas, een stukje boter, 1 ei, 1 kopje melk, 2 theelepels Maggi's Aroma, zout. Breek de macaroni in kleine stukjes, wasch ze en zet ze op met 4 kleine kopjes water met wat zout. Kook ze zelchtjes uur. Giet het water af wanneer ze niet geheel droog zijn. Voeg de geraspte kaas toe en een klein stukje boter, doe ze in een vuurvaste schaal. Klop het ei met de melk en de Maggi's Aroma, giet dit op de macaroni en laat alles in den oven lichtbruin bakken. Groente- en aardappel- s o h o t e 1 (4 pers,) Flm, .10 koude ge kookte aardappelen, K L, melk,, een stukje boter, resten gekookte groente, 1 ei, 23 theelepels Maggi's Aroma, wat geraspte kaas. Vermeng de fijngemaakte aardappelen met een beetje melk en boter, verwarm ze en leg ze met een lepel of spuit ze op den rand van een vuurvaste schaal. Leg in het midden van de schaal de gekookte groente. Klop het ei in een kommetje, voeg de melk toe en de Maggi's Aroma en giet deze op de groente, strooi er nog wat geraspte kaas op en zet de schotel in den oven plm. 20 minuten. geraspte Szwitsersche Kaas Onaangename luchtjes in de keuken. Wij lezen in het „Handelsblad": De lucht van haring laat zich vlug en gemakkelijk verwijderen van lepels, vor ken en messen, door deze voorwerpen, nadat ze zijn afgewasschen, even vlug door de gasvlam te halen. Eetgerei, dat in aanraking is geweest met visch, spoele men koud af, om het daarna in heet zeepwater te reinigen en nogeens af te spoelen, maar nu in warm of heet water. Van de handen verwijdert men deze luchtjes door ze te wasschen in water, waaraan een scheut azijn is toegevoegd. Uienlucht, die aan messen hangt, ver dwijnt door het mes af te wrijven met droog keukenzout of met een papje van aseh en water. Kaas mag nooit open en bloot in keu ken- of provisiekast liggen, maar onder een stolp. Men kan kaas ook uitstekend bewaren, als men ze, met een vochtigen doek er om heen, wegbergt in een dicht- gedekte steenen schaal. Door het overkoken van spijs of drank ontstaat meestal een onaangename geur. Dezen kan men zeer snel doen verdwij nen door wat azijn op de heete plaat van het fornuis te sprenkelen. Bij het koken van groente, vooral waar het kool betreft, ontstaat een hoogst on aangename lucht,, die spoedig door het heeie huis dringt. Men kan ook dit i kwaad vermijden door, in een schoon zakje van dunne witte katoen of mul, een stuk brood mee te koken in de pan met groente. Een ander middel is, een in azijn bevochtigden linnen doek over de pan te binden, voordat het deksel er op wordt gelegd. Beste Nichtjes en Neefjes! Dezer dagen kreeg ik een Indische krant in handen met verslagen over de feesten te Bandoeng bij het huwelijk van Piinses Juliana en Prins Bernhard. Nu, wat het feesten betreft, heeft men daar niet ondergedaan voor Nederland. D'e radio zorgde overal voor de repor tage en of je nu in Zeeland of dat verre Indië luisterde, je hoorde precies het zelfde. Net als hier in de meeste plaatsen wer den ook daar feesten voor de schoolkin deren georganiseerd, met wedstrijden, zang en allerlei spelletjes, Lr waren optochten waar o.a. Holland sche molens in voorkwamen, en weet jul lie wat ook? Zeeuwsche boeren en boerin netjes. Vinden jullie dat niet leuk? Ook werd ergens een boomplantdag gehouden, maar niet een paar boomen langs een straat of in een plantsoen, n de kinderen van verschillende scholen hebben een heel bosch geplant. Bij den inigang staat een groot bord waarop je kunt lezen dat het bosch door de school kinderen geplant is ter herinnering aan het Oranjebruidspaar. Jullie ziet dus wel, al is Indië ver weg, dat het toch meeleeft met het Moeder land, het lage land aan de zee en de kin deren in dat verre Indië, vieren feest, precies zooals de Hollandsche kinderen het doen. Denken jullie er vooral aan, dat we weer de laatste prijsraadsels hebben. Wa' gaat de tijd toch vlug, nu worden er al wéér prijsjes gegeven, en ik denk dat zij die nog niet zoo'n mooi Oranjeboek al* prijs ontvingen, er nu ook wel graag eeu willen hebben. Jullie zorgt er dus voor dat de oplos singen vóór Donderdag in mijn bez< zijn? Hier volgen dus de 4de prijsraadsels. Voor de grooteren. Het geheel bestaat uit 53 letters. 2. 18. 13. 44. 45, 31. 37. 6. is een fa biieksstad. 28. 16. 33. 22. 35. 25. 5. heeft een bekende kaasmarkt, 45. 21. 19. 47. 15. 3. 36. 52. 42. is een ander woord voor ziekenhuis Een 10. 5. 44. 45. 15. 32. 17. 44. 14. maakt ontwerpen voor huizen. Een 38. 24. 40. 21. 53. is een grasveld. Van belangrijke gebeurtenissen hooren we door de radio een 5. 2. 47. 48. 5. 20. 11. 50. 41. 9. 46. 16. 12. wordt in onze binnen wateren gevangen. De 51, 26, 34. 1. is een bond die ieder een den weg wijst. 23, 4-, 8. 27, 51. 5. 49, 7, een voor ons nie' zoo bekend woord voor handhaver van het gezag. Een 30. 48, 29. 43. 20. 39, 5. is een proef of staaltje van iets, 2. Voor de kleineren. Hot geheel bestaat uit 28 letters. In verschillende 15, 27. 5. 28. 13, 20, hebben we familie wonen. Een 9. 27. 20. 26. houdt 's nachts bij veel boerderijen de wacht. Hier en daar zien we al voorboden van de 11. 4. 17. 3. 22. Een 27. 8. 24. 6. 21. is oen bekend mu ziekinstrument. De 24. 5. 14. 18. 28. heeft heel wat menschen te pakken gehad. Een 12. 2. 25. is iemand uit de sprook jeswereld. Een 1. 23. 19. 5. vinden we in Artis. Wie 26. 5. 10. 16. 21. 3. weifelt. Allen hartelijk gegroet van TANTE D'OLLIE. HOE BALD DE PLANT VERDIENDE TOEN MOEDER ZIEK WAS. XXXVII. Daar in de verte was het huisje van Japie al, iets bijzonders was er niet te zien, misschien was 't tóch niet waar, hoopte Bald nog. Maar het was wél waar! Toen ze voor het huisje waren, kwam Japie net de deur uit, hij had nog het zelfde vieze pakje aan als altijd. „Goeie morgen Japie, riep Henk, ook weer terug?" Even keek Japie argwanend naar de jongens, ze plaagden hem zoo vaak, maar hij zag wel, dat ze nu geen kwade be doelingen hadden. „Goeie morge jongeheeren, ja, ik ben op fermiljebezoek geweest, maar nu ben ik weer terug en mijn huisje stéét er gelukkig nog, weer eens fijn geslapen vannacht, maar nu moet ik weer noodig aan het werk, je kunt niet altijd rente nieren!" Zie je wel, Japie ging weer wieden; nee nu was er voor hem niets meer te doen, dacht Bald mismoedig. „Wacht eens even." Japie ging naar binnen en de jongens hoorden hem de trap opklauteren. Met in iedere hand een glimmende kastanje kwam hij weer beneden, hij wreef ze nog eens extra,, aan zijn mouw op, „hier die zijn voor jullie". „Dank je wel Japie!" „Ben je met den trein gegaan" vroeg Henk, die wel beter wist. „Zeker niet, jongeheer, daar waagt Japie zich niet aan, alles met de beenen hoor, en die doen het nog best." En nu vond Japie dat hij: genoeg ver teld had. „De jongeheere kome van de winter nog maar eens, dan is 't lekker warm bij Japie en dan heb ik ook een lekker kommetje koffie voor de jongeheere." Zonder verder nog maar om te kijken, verdween hij' naar binnen. „Zie je nu wel dat ik gelijk had," begon Henk triomfantelijk. Ja, het was maar al te waar en Bald wist niet wat hij nu beginnen moest. Nog een klein eindje ging hij met Henk mee, die nu vlak bij huis was. Hij liep echt met zijn neus naar den grond, anders had hij misschien ook niet gezien dat er een bruine portefeuille op het rijwielpad lag. Nieuwsgierig raapte hij hem op; wat zou ei' in zitten? Misschien wel allemaal bankbiljettenl Maar de inhoud viel Bald tegen, er zat heelemaal geen geld in, alleen maar papieren, brieven en een paar foto's, 's Kijken of hij er niemand van kende; neen, allemaal onbekenden waren het. Van wie zou die portefeuille nu toch zijn? Het was een fijn ding, dat zag Bald wel. De adressen op de brieven maakten hem niets wijzer, maar één brief was er toch biji voor iemand hier in het dorp; ja, die wist hij: wel te wonen, in die grootë villa met die mooie tuin eromheen. Bald kreeg opeens'weer moed; hij ging de portefeuille zelf terug brengen, nu meteen; als ze eens.... je wist toch nooit, 't kon toch best dat ze hem er wat voor gaven. Nu 'maar hard loopen, anders kwam hij veel te laat thuis. Daar had je het huis al; met z'n schou der duwde hij het zware hek open en ging meteen het grintpad up. Een deur zag Bald niet, die was zeker opzij, maar daar op het terras zat een klein meisje van een jaar of vijf te spe len. Ze keek op toen Bald er aan kwam, en hij liep meteen maar naar het ter ras toe. Met de portefeuille in de hand bleef hij voor het meisje staan; ze had haar pop in de wieg gelegd en keek verbaasd naar die vreemde jongen, die zoomaar hier bij haar kwam. „Hoort die portefeuille hier?" vroeg Bald haar. D'aar sprong ze op. „Ja, die is van Pappie", juichte ze, „en Pappie was zoo boos; ze zijn al overal aan het zoeken geweest; wat zal hij nu blij' zijn." Ze .greep de portefeuille uit Bald's handen en holde ermee naar binnen. „Pappie, pappie!" hoorde Bald haar nog roepen; toen was het stil. Bald stond alleen op het terras. Stóm, dat hij' hem aan dat kind gege ven had! Nu kreeg hij natuurlijk niets, en blijven wachten tot ze terugkwamen, nee dat deed hij óók niet; hij liep alweer op het grintpad.nu maar gauw naar huis; vanmiddag kwam Moe en dat was toch fijn!

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6