DE ZEEUW De Erfenis uit Amerika LEED 3 JAAR AAI RHEUHATIEI TWEEDE BLAD KLOOSTERBALSEl Voor den Zondag Uit de Provincie Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Wat er deze week voorviel FEUILLETON Burgh. Gisteren heeft de installatie plaats gehad van jhr Van Citters als bur gemeester dezer gemeente, 's Middags werd op de grens der gemeente te Burgh- sluis de nieuwe burgemec^t ontvangen door den commandant der Jb Ul> li :s, en volgde toespraak door den voorz, der feest commissie. Vervolgens vertrek naar Burgh met medewerking van „Witte van Haem- st.de". Rondgang over Burgh en Wes ten-Schouwen. D'aarna werd in de open bare vergadering van den gemeenteraad de burgemeester geïnstalleerd. Ondertus- schen werden verschillende wedstrijden gehouden. KON ZICH NIET BEWEGE AKKER'S ORIGINEEL TER INZAG VAN ZATERDAG 20 FEBR. 1937, Nr 120. DE ERGERNIS VAN HET KRUIS. Doch wij prediken Christus den Gekruisigde. 1 Gor. 113. Waarom ergert de mensch zic'h aan Christus Jezus? Omdat Hij de wereld weer onder Gods wet wil brengen? Omdat Hij over den mensch Koning wil zijn? Daarom ook wel in vele gevallen. Maar de groote ergernis is toch dat Jezus dat doel bereikt door het kruis. De schare volgt Jezus. Zijn doelstelling zet de menscben in beweging: „Het Ko ninkrijk Gods is nabij gekomen". Maar als het duidelijk wordt, dat Jezus Zijn doel wil bereiken in den weg van het lijden, over Golgotha, dan gaat de een na den ander Hem verlaten. De groote verzoeking van Satan heeft ook niet in de eerste plaats betrekking op het doel, dat Jezus zich stelt, maar op de middelen. Al de koninkrijken der wereld wil Sa tan Jezus geven, als Hij den kruisweg wil loslaten en voor den duivel een knieval doen. Trouwen's ook de discipelen voelden zich niet aangetrokken tot het kruis. „Heere, dat zal u geenszins geschieden". „Wees u genadig". Wel het Rijk Gods, maar niet zoo, langs dien weg En bij de verheerlijking op den berg, als Jezus staat aan den ingang van Zijn lijden, dan is het Petrus, die tracht voor uit te grijpen naar het doel, huiten Gol gotha om. „Laat ons tabernakelen bou wen." Maar Gode zij dank, Jezus wist dat er slechts één weg was tot verlossing: de drinkbeker, het kruis. Hij, de Heere van hemel en aarde, heeft zichzelven vernietigd, de gestaltenis eens dienstknechts aangenomen hebbende. Hij heeft zichzelven vernederd, gehoor zaam geworden zijnde tot den dood, ja den dood des kruises. Den toorn Gods tegen de zonde heeft Hij gedragen, opdat Hij, die in Hem ge- looven, tot God zou brengen. Schare. Gemeenteraad. Vrijdag- voormiddag vergaderde de Gemeenteraad Afweizag wethouder Bierena. De door het Armbestuur ingezonden wijzigingen der begrootingen voor 1936 en 1937 worden goedgekeurd. Over 1936 wordt de gemeentelijke subsidie vermin derd met f 250 en over 1937 verhoogd met f 484,04, dit laatste als gevolg van de om standigheid, dat het goed slot van den dienst 1935 (gebracht in den dienst 1937) moet worden verdeeld over meerdere ja ren. Van een tweetal geldleeningen, groot f 4200 en f 1900 zal de rente worden ver laagd van 4.5 tot 4 pet., terwijl ten aan zien van enkele andere geldleeningen nog nader zal worden overlegd met den geld gever, Vervolgens worden vastgesteld de ver ordeningen betreffende de heffing van rechten voor radio-distributie en van het schoolgeld. Het bedrag van het school geld blijft bij een bepaald inkomen gelijik aan dajt volgens1 de bestaande verorde ning. Dhr Mieras vraagt of ongeorganiseerde werkloo'zen, die zich aanmelden voor den steun, ook wachtd'agen moeten doorma ken. De voorzitter zegt, dat dit in het al gemeen ongetwijfeld noodig is, doch de omstandigheden waarin de betrokken wenklooze verkeert op het moment van aanmelding, zijn in dezen ook van belang. In deze gemeente is op het oogienblik nog slechts één werklooze, die wel organisee- ren wil, maar niet kan, en die zich voor steun heeft aangemeld. Dhr Mieras zou door Anne B a e 1 e. 72) o— Tactisch trachtte ze haar petekind af. te leiden van haar droeve gedachten en terwijl ze nog even doorpraatten, vroeg ze of Belle noig eens wilde gaan zien of Ben nog niet klaar was. Luste loos gehoorzaamde Belle en ging naar buiten, door den tuin naar het koets huis. 't Was een heldere herfstmorgen en vroege nachtvorsten hadden de bloemen in bloeien gestuit.. Slap hingen de kop jes nu op bevende stengels, met bleeke blaadjes en verkleurde bloesems. Belle vond baar eigen stemming in de ster vende natuur gesymboliseerd en zuch tend liep ze door om Ben op te zoeken. Mopperig amtwoordde deze, dat hij' toch zeker niet direct op het allereerste mo ment kon klaarstaan, maar toen Belle hem vertelde, dat er een slecht bericht gekomen was van mijnheer Charlie, en dat daardoor haast moest gemaakt wor- tóch w&chtdagen door laten maken, aan gezien een georganiseerde dit voor zijn kas ook inoet doen. 's Avonds had er een muzikale rond wandeling en lichtstoet plaats. Brulnlsse. In de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk sprak Donderdagavond Ds Gerritsen van Zierikzee, over ;de nood zakelijkheid van meer daadwerkelijke Zendingsactie. De Zending in de Ned. Herv. Kerk wordt gedreven door parti culiere vereenigingen, en is in de practijk zoo vaak geworden 'het werk van steeds weer dezelfde personen. De gemeente moet meer mobiel gemaakt worden. Nadat verschillende mogelijkheden on der het oog waren gezien, werd besloten tot het oprichten van een Zendingsraad, waarin zitting zullen hebben vertegen woordigers van den kerkeraad, de kerk voogdij, de zendingsvereen., de Zondags school en de verschillende plaatselijke vereenigingen. Het ongelukvin hetBos- bad in Den Haa gr Bij het onder zoek dat justtie en politie instellen na.ar de oorzaak van het ongeluk in het Bos- bad in Den Haag zijn reeds eenige feiten bekend geworden die van groot belang zijn, De aannemer is er toe overgegaan een z.g. hangsteiger te maJken, welke met ijze ren haken in de daklijst was bevestigd. Deze hangsteiger is des Maandags aan gebracht en was nog niet door bouw- en woningtoezicht gekeurd. De architect heeft dan ook nog vóór den dag van het onge luk den aannemer geraden dezen steiger niet in gebruik te nemen. Dit is evenwel tóch gebeurd met het reeds bekende droevige gevolg. Brutaal optreden van Duitsche ambtenaren in V enio. Donderdagmiddag werd de po litie te Venlo ervan in kennis gesteld, dat een drietal Duitscbers zich geruimen tijd bezig hield nabij een tweetal bankgebou wen aldaar van de Ned. Handel Mij. en de Rotterdamscihe Bank Vereeniging met het maken van foto's van personen, die de gebouwen binnengingen of verlie ten. Zij werden hierbij door aanwijzingen bijgestaan van een te Venlo woonachti gen Duitsoher. Bij onderzoek moet zijn komen vast te staan, dat de drie Duitscbers beambten zijn van de Duitsche „Zollfahndung", Het moet hun te doen zijn geweest foto's te nermen van Duitscbers, die ervan war den verdacht hun geld op banken in Ne derland te hebben staan. Ofschoon de politie onmiddellijk de grenskantoren beeft gewaarschuwd, met het verzoek de Duitsche beambten, wier signalement vrij nauwkeurig kon worden opgegeven, aan te houden, is dat niet ge lukt. De directies der betrokken banken heb ben ziah intuschen ook met de politie in verbinding gesteld, om in 'het vervolg een optreden als bovenvermeld van Duitsche ambtenaren te voorkomen. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. Dag. Bestuur der Z. L. M. Maandag vergaderde het Dagel. Be stuur der Z.L.M. onder leiding van den heer Mr P. Dieleman. Boventallige Kalverschetsen. Een der aangesloten organisaties heeft het Land den met een bezoek aan het kasteel, verzachtte zich oogenblikkelijk zijn stemming en zwijgend haastte hij zich om klaar te komen. Even later zagen Belle en Weatherley juffrouw D'ulcey wegrijden, op weg naar het kasteel met den brief in haar zak. HOOFDSTUK XIX. Huwelijksaanzoeken. „Maar, Ben, er is al zooveel ellende en narigheid in de wereld; moet jij nu door je zwartzien en gemopper daartoe ook nog bijdragen?" „Och, na regen komt zonneschijn en alleen daarom zou je al van den regen kunnen houden." Deze philosofische ontboezemingen wer den uitgesproken aan de deur van „Castle Farm", waar Ben en Molly elkaar wee1' zoolang gezelschap hielden, totdat juf frouw Dülcey, die naar binnen was ge gaan, klaar zou zijn met vertellen. Als naar gewoonte had Ben een regen van klachten uitgestort over het onschuldige hoofd van Molly, en hij vond ditmaal een veel gewilliger oor dan anders. Molly was te zeer bezig in haar gedachten met de lotgevallen van de fa milie Dauncey, aan wie ze zoo gehecht bouw-Comité verzocht stappen te willen doen om te geraken tot een verlaging van den prijs van de boventallige kalver- schetsen. Het Dagel. Bestuur is van oordeel dat de prijs van een boventallige kalverscbets in het algemeen iets booger moet zijn dan het prijsverschil tusschen geschetste en ongeschetste kalveren bedraagt, zoo dat het bij1 de tegenwoordige prijsverhou dingen niet gewenscht is op verlaging van den vastgestelden prijs voor een der gelijke schets aan te dringen. Verkoop van wrak vee. De Nederlandsche Bond van Veehan delaren heeft de Z.L.M. verzocht te willen bevorderen, dat de boef of veehouder, aangesloten bij de Z.L.M., bij! verkoop van wrak vee hieraan een knipteeken geeft, waaruit zou kunnen blijken dat bet rund bestemd is voor de slacht, ten einde de handel in vee aldus in betere banen te leiden. Het Dagel. Bestuur meent hieraan niet te kunnen medewerken, daar een der gelijke regeling practisch onuitvoerbaar mloet worden geacht. Dank Zij KLOOSTERBALSEM k< hij weer wandelen en fletse ,Het kwam in eens, maar 3 Jaar lan was het of ik die pijn in mijn ru nooit meer kwijt zou raken. Alles w. mij teveel. Men zei mij dat ik rhe matiek had en daarvan wel nooit me af zou komen. Toen werd ik opmer zaam gemaakt op Kloosterbalsem, d heerlijk verzachtende zalf en werkelij na een behandeling van nog geen weken zijn mijn pijnen verdwenen. heb van niets meer last en beveel daaro iedereen den Kloosterbalsem aan." S. SI. te „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand- en snjjwondei Ook ongeëvenmird a's wrijfmiddel b Rbeumatiek, sp.t en pijnlijke spiere Schroefdoos 35 ct. Potten: 62'/2 ct. en f 1.0 Pr#s consumptieaardappelen. Ingeko men is een schrijven van de afd. Zonne- maire der Z.L.M., waarin deze haar ont stemming uitspreekt over de teeltheffing van f 30 per H.A. voor den verbouw van aardappelen, terwijl de prijzen van Zeeuwsche Blauwe en Zeeuwsche Bonte zich nog steeds beneden een loonend prijspeil bewegen. Voornoemde afdeeling heeft verzocht erop te willen aandringen dat de teelt regeling wordt afgeschaft. Het Dagel. Bestuur was van meening dat bet 'geen aanbeveling verdient op afschaffing der teeltheffing aan te drin gen en besloot het Landbouw-Gomité te verzoeken pogingen in het werk te stel len om de gelegenheid tot het denaturee- ren van aardappelen op een vroeger tijd stip open te stellen. Met het oog op de benarde toestand van de kleinere bedrij ven, waar de aardappelcultuur een der meest belangrijke gewassen is, besloot het dagel. Bestuur vrijstelling van teelthef fing te verzoeken voor een oppervlakte kleiner dan 50 Are. Bij de regeling voor het jaar 1936 was een oppervlakte klei ner dan 20 Are van betaling van teelt heffing vrijgesteld. Wijziging motorrijtuigenbelastwgwet. Bij' de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal is een wetsontwerp ingediend tot wijziging van de motorrijtuigenbelasting wet en de wet tot instelling van een Ver- keersfonds met het oog op de reeds lang in uitzicht gestelde hulp voor tertiaire wegen. Volgens het wetsontwerp zal het be drag dat voor de tertiaire wegen zal wor den bestemd, op geheel anderen grond slag worden verdeeld dan de gelden voor de secundaire wegen en wel naar even redigheid van de opbrengsten der motor- was, om scherp en onaardig tegen Ben uit te vallen. Stil hoorde ze toe, toen Beu zuchtend beweerde, dat hij eerst tegen middernacht klaar zou zijn met het bor stelen van de ponny, nu juffrouw D'ulcey het in haar hoofd had gekregen om nog zoo'n late en lange visite te maken op het kasteel. Ze had in haar opgewonden heid vergeten, om hem weer naar huis te sturen, zoodat hij uren op haar ge wacht had en haar toen nog naar „Gastle Farm" moest rijden. Dat laatste be schouwde hij trouwens als een kleine ver goeding, omdat hij zoodoende de gelegen heid kreeg om een paar woorden mot Molly te wisselen. Juffrouw Dulcey was ook zoo ongewoon stil geweest, terwijl Ben graag iets over mijnheer Charlie had willen hooren. Niet dat Ben zelf zoo spraakzaam was, maar hij hield er van om anderen te laten praten en zelf maar stil toe te luisteren. Hij was nu hoogst verwonderd, dat Molly ook al zoo stil was en lidit geïrriteerd zei hij: „Molly, waarom zeg je niets tegen mij?" „Och, jij praat immers zelf aldoor. Ik kan er geen woord tusschen krijgen", zei Molly kort. „Zeg, Molly, wat denk jij van mijnheer Charlie? Zou hij werkelijk zoo erg ziek zijn?" „Wat ik daarvan denk?" barstte nu piot rijtuigen en rijwielbelasting in iedere provincie. Dit nu zou naar de meening van het Dagel, Bestuur Voor meerdere provin cies, met name voor Zeeland, noodlottig worden en uitermate onbillijk. De excen trisch gelegen provincies hebben immers '\jeel minder opbrengsten uit motorrij tuigen en rijwielbelasting, dan die waar de groote steden liggen. Wanneer de thans voorgestelde rege ling in 1935 reeds' van kracht zou zijn geweest, dan zou voor de tertiaire wegen aan Zeeland een bedrag van slechts ruim 63.000 gulden komen, een bedrag waar mede al zeer weinig kan worden gedaan. De oorzaak van de minder goede ver deeling der gelden ligt grootendeels hierin, dat het aantal auto's etc. en niet de lengte van het wegennet als maatsaf der verdeeling wordt genomen. Het Dagel, Bestuur besloot het Land- bouw-Comité te verzoeken een adres te richten tot de Staten-Generaal, waarin zal worden verzocht er bij' den Minister op aan te dringen het wetsontwerp in bovenbedoelden zin te wijzigen of indien wijziging niet plaats beeft, het te ver vangen. Steun aan schapenhouderij. Eertijds heeft de Z.L.M. in samenwerking met de andere landbouworganisaties in Zeeland tot den Minister van Landbouw en Vis- scherij bet verzoek gericht de steunrege ling, welke voor de schapenhouders op Texel is getroffen, eveneens van toepas sing te verklaren op de schapenhouders in Zeeland, die van dezen bedrijfstak hun hoofdberoep maken en eveneens in uiterst moeilijke omstandigheden ver- keeren. Het Dagel. Bestuur heeft met teleur stelling kennis genomen van het afwij zend antwoord van den Minister. Bedrijfsraad voor het landbouwbedrijf m O.Zeeuwsch'Vlaanderen. Ingekomen is het verzoek van den bedrijfsraad voor het Landbouwbedrijf in Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen om bet voorschot dat de Z. L. M. als tegemoetkoming in de eerste kosten heeft hijgedragen, te mogen be schouwen als bijdrage. Daar de Regee ring niet bereid is een bijdrage ter be strijding in de kosten over 1936 te ver- leenen en in verband met de gedane uit gaven een tekort aanwezig is, verzoekt de bedrijfsraad voornoemd een verdere bij drage te mogen ontvangen. Alhoewel het Dagel. Bestuur op het standpunt staat, dat de kosten van den bedrijfsraad door de Overheid moeten worden gedragen, werd besloten in het tekort bij te dragen. Z. L. M. Landbouwdagen. Medegedeeld werd dat de Landbouwdagen van de Z. L. M. dezen zomer op Schouwen en Dui- veland zullen worden gehouden op 6, 7 en 8 Juli e.k. te Zierikzee. De vergadering van het Hoofdbestuur zal worden gehouden op 6 Juli e.k., de al- gemeene vergadering op 7 Juli, terwijl op 8 Juli een fokdag zal worden gehouden. Werkverruiming in Zeeland. Naar aanleiding van de besprekingen in de j.l. gehouden Hoofdbestuursvergadering beeft de Z.L.M. het initiatief genomen omi voor Zeeland te komen tot de oprich ting van een stichting tot werkverrui ming in Zeeland. Voor dat doel zal op Dinsdag 23 Febr. a.s. te Goes een verga dering worden gehouden. Belooning landbouwbedrijf. Het Dagel. Bestuur kon zich in geenen deele vereeni gen met een uitlating van het Centraal Bureau uit het Nederl. Landbouw-Gomité in de voorlaatste mededeelingen van deze vereeniging, waarin o.m. wordt medege deeld, dat in het afgeloopen jaar de ak kerbouw een loonende prijs heeft ontvan gen voor de door hem verbouwde produc ten. Do gestelde richtprijs moge in 1936 voor verschillende gewassen o.a. granen be reikt zijn en zelfs overschreden, voor an dere producten was de prijs in het geheel niet loonend. D'e uitkomsten der akker- bouwbedrijven, zooals deze o.a. door het Boekhoudbureau der Z.L.M. zijn gepubli ceerd, toonen duidelijk aan, dat er zeker geen aanleiding is om van 'n loonend be drijf te spreken, terwijl de uitkomsten over 1936 zeker niet beter zullen zijn dan over oogst 1935. Het D'agel. Bestuur was van oordeel, dat het Gentraal-Bureau zicb van mededeelingen die niet alleen een ver keerden indruk vestigen en bovendien ge heel buiten zijn werkterrein liggen, dient te onthouden. sriing Molly uit. „Mijn meening is, dat ze nooit naar Amerika hadden moeten gaan. 't Zal mij al erg verwonderen, als zoowel de baas als mijnheer Charlie niet beide daar aan het andere eind der wereld zul len moeten hegraven worden". En tot Ben's groote schrik, begon ze hartstoch telijk te snikken. Hij' was zoo verbouwe reerd over dat ongewone schouwspel, dat hij in het eerste moment niet wist, wat te doen. Aarzelend kwam hij een stap dich terbij en onbeholpen trachtte hij te troos ten: „Toe, Molly, je moet niet zoo schreien, wat scheelt or toch aan?" Zijn stem was ongewoon zacht en teer en Molly's hart klopte plotseling snelled, al begreep ze zelf nauwelijks waarom. Maar haar ongewone hulpeloosheid deed een vreemde ontroering gaan door Ben's ziel en plotseling vonkte tusschen deze twee menschen die eigenaardige sympa thie, die twee harten tot elkaar brengt en die door dit menschenpaar reeds zoo lang was gezocht. „Kom, schrei nu niet langer", iging Ben verder. „Ook al komen ze niet terug, dan heb je toch al altijd mij nog, en ik heb een aardig huisje gekregen." „Dat weet ik wel, Ben, maar wat moet er dan van juffrouw Belle en van de kin deren terechtkomen?" zuchtte Molly. „Ik geloof zeker, dat juffrouw Dulcey Van het binnenlandsche erf is niet zoo veel te vertellen. De Eerste Kamer is aan de algemeene begrootingsdebatten begon nen, waarbij dan de beide N. S, B.-ers zullen kunnen toonen, of ze, behalve in het uitoefenen van vaak minderwardige critiek, ook in het verrichten van positief werk in het waarachtig belang van land en volk, iets kunnen presteeren. We vree zen zeerl De Tweede Kamer nam, na een krach tige verdediging van Minister Colijn, door de N. S. B.-ers kleineerend als grijsaard betiteld, de Indische begrooting met een ongekend groote meerderheid aan. We mogen nu voor Indië weer wat meer ver trouwen in de naaste toekomst stellen. Ook de rijksmiddelen voor het moederland stel den in Januari niet te leur en in sommige industrieën is onmiskenbaar eenige ople ving te bespeuren. Over den buitenlandschen toestand moet helaas minder optimistisch worden geoor deeld. Wel mag melding worden gemaakt van het besluit, dat te Londen is genomen: „Geen vrijwilligers meer naar Spanje!" Reeds is men begonnen met het voor bereiden van desbetreffende controlemaat regelen dienaangaande. Hoewel men een ■dergelijk besluit reeds maanden geleden had behooren te nemen (Spanje zit nu vol vrijwilligers) en het getreuzel in de Lon- densche commissie ergerlijk was, is toch nu een eind gekomen aan de spanning, die in Europa heeft geheerscht. Eén kans op conflicten is tenminste weggenomen. Maar verder zit er nog veel spanning in de diplomatieke wereld. Als we dan op dit moment Europa overzien, ontmoeten we minister-presi dent Goering (op „jacht"!) in Polen, waar hij confereerde met minister-president Skladkowsiki. Maar tegelijkertijd voerde de Poolische minister van buitenlandsche zaken Becik (op vacantie), politieke be sprekingen met zijn Britschen collega, Eden (op vacantie), in het vorstendom Monaco. In Athene confereert de Balkanbond, zonder dat echter Bulgarije aan de onder handelingen deelneemt. Griekenland zou dit land niet aan de ronde tafel dulden, maar Joego-Slavië heeft met dezen erf vijand van Griekenland een verdrag van eeuwigdurenden vrede en vriendschap ge sloten. De Balkanoonferentie zal de betrekkin gen tusschen de Balkan-entente en Italië in algemeenen zin aan een onderzoek moeten onderwerpen en staat voor een be langrijke en moeilijke beslissing. Op deze beslissing concentreert zich ongetwijfeld de belangstelling, zoowel van Rome en Berlijn, als van Parijs en Londen. De wereld zit vol wantrouwen, met als gevolg, dat overal de defensie-middelen, tot ongekende en ondraaglijke hoogte stij gen. Engeland is van plan in de komende vijf jaar minstens dertien en een half mil liard gulden voor zijn verdediging uit te geven, een bedrag om van te duizelen. Het Engelsche standpunt ia aldus tie fo'rtnuleeren. We hebben eerlijk willen ontwapenen; men wilde ons niet volgen; anderen heb ben bewapend, tot Engeland in het groot ste gevaar kwam te verkeeren; nu zullen wij bewapenen tot de mate, waarin dit ge vaar totaal verdwenen is. Wij bedreigen niemand, maar wij aanvaarden ook geen enkele bedreiking, van welken kant ook, Wij willen paraat zijn, en over vijf jaar willen we kunnen zeggen; we zijn paraat. "Tet is geen geheim, dat Engeland ver gassingen vreest zoowel van den kant van D'uitschland als in de Middelland- sche Zee. De snelle bewapening van Duitschland en het Italiaansche av'ontuur in Abessynië hebben Engeland wakker geschud. De koloniale wolk, die aan den hori zont komt opdoemen en grooter wordt, dwingt Engeland maatregelen te nemen om zich op alle gebeurlijkheden voor te bereiden. Dat is dan één land. Daarnaast staan Frankrijk, Duitscbland, sovjet-Rusland, Italië, Japan, de Vereenigde Staten, om an de tientallen kleinere naties, welke in dezen bewapeningswaanzin meege sleurd worden, maar te zwijgen. D'e milliarden voor den oorlog rijen -:ch in lange reeksen. Waar, wat is het einde? Men haivert als men aan de toe komst denkt wel voor hen zal zorgen en als ik me niet vergis, dan broeit er ook iets tus schen haar en den landheer. Misschien maken die twee wel allerlei plannen in het belang van de kinderen. Zul je dus niet langer schreien en er altijd aan den ken, dat er iemand is, die van je houdt?" Molly wist niet recht of ze deze ontboe zeming nu moest opvatten als de liefdes verklaring, waarop ze al jaren had ge wacht of niet. Ze deed tenminste net alsof ze het niet begreep en rustig ant woordde ze: „Ik dank je hartelijk, Ben, Echte vrien den krijg je in de nood en dat zal ik nooit vergeten. En als mijnheer D'aunce, en mijnheer Charles eens niet terugko men en juffrouw Belle me niet meer noo dig mocht hebben, dan „In orde", zei Ben en bemoeide zich plotseling met „Saucy", die geduldig voor den wagen stond te wachten. Beleedigend merkte Molly op: „Ja, zie je, dat heb ik altijd tegen juffrouw Belle gezegd, dat dat paard bij jou altijd num mer één is, en zelfs bij mij voorgaat." „Dan ben je toch niet heelemaal op de hoogte", zei Ben droog. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5