jem/m Zal de loting vervallen? Uit de Provincie. ZUINIGE VLAMMETJES Kerknieuws Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws ZONDER PRIJSVERH00GING Telegrammen. Marktberichten Ettelijke !ed»n bepleitten, in het belang van den middenstand, het nemen van overheidswege, van maatregelen tegen machtsontplooiing van warenhuizen en andere zeer groote bedrijven. Enkele leden betoogden, dat een rege ling als de ontworpene met het oog op de distributie der goederen moge worden toegejuicht, doch dat zij slechts zeil kun nen worden verwezenlijkt in een corpora tief georganiseer staat. Nu dit wets ontwerp niet ru op dezen grondslag, verwachtten zij Van toepassing van de bedoelde regeling ook geenerlei resultaat en konden zij mitsdien niet daarmee in stemmen. Teneinde de loting te kunnen doen vervallen, aldus de Memorie van Ant woord aan de Eerste Kamer inzake de begrooting van Defensie, wordt nage gaan, of het mogelijk is het vereischte getal personen voor het jaarlijksch con tingent aan te wijzen uit de meest ge- schikten door middel van de genees kundige keuring. Motorveerboot kan niet varen. Tengevolge van den sterken wind kon hot motorvaartuig „Koningin Wilhel- mina", dat een geregelden dienst Hans- weertWalsoorden onderhoudt, gister avond niet uit eerstgenoemde plaats ver trekken. De reizigers, die van dezen veer dienst gebruik wilden maken, waren hierdoor ten zeerste gedupeerd. Het komt zoo goed als nimmer voor, dat andere booten van den Prov. Stoom- bootdienst op de Westerschelde voor storm blijven liggen. Het schijnt echter, dat dit motorschip bij sterken Westen wind niet voldoende kan manoeuvreeren, waardoor gevaar bestaat, dat het na de afvaart aan lager wal geraakt. Da Commissaris der Koningin be zoekt Dinsdag 2 Maart a.s. de gemeente Vogelwaarde, Huist en St Jansteen. Middelburg. Het sportterrein. De opmerkingen, gemaakt over het Ge meentelijk sportterrein bij de behande ling der gemeentebegrooting 1937, heb ben B. en W. overgebracht aan de Com missie van toezicht op de Sportterreinen. De commissie merkt in haar antwoord op de opmerking, dat de grasvelden nooit besproeid worden, op, dat wel af en toe met een gieter de velden besproeid wor den, doch dit heeft weinig effect. Ook is het eenmaal met een brandslang ge beurd, doch dat was te kostbaar; thans is de commissie overgegaan tot aanschaf fing van een verplaatsbaren sproeier. Voor het goed in orde brengen van de terreinen, is het noodig, dat de periode van bespelen regelmatig wordt afgewis seld met tijden van rust voor het be houd van de grasmat. Dit is echter niet mogelijk. Het zou noodig zijn de velden geregeld bij te zaaien en te bemesten, doch dit laatste is duur en daarom niet in overeenstemming met de voorgeschre ven bezuiniging. De eenige oplossing is te vinden door het aantal speelvelden met minstens twee uit te breiden. De commissie acht de klachten over den terreinopzichter niet ongegrond. Overgegaan is tot het nemen van maat regelen om verbetering te verkrijgen. De opzichter is in volle vergadering ernstig onderhouden. De terreinopzichter staat onder voort durende controle en mocht blijken, dat geen afdoende verbetering in zijn geste komt, dan zal de commissie hem nood gedwongen zijn betrekking moeten op zeggen. Zooals uit een op een andere plaats in ons blad voorkomende advertentie blijkt, hoopt de Chr. Gern. Zangvereeni- ging „Sol! Deo Gloria" a.s. Woensdag een uitvoering te geven in de Concertzaal. Op het afwisselend programma komen o.a. voor: de bekende cantate van Leo Mens: Jubilate Deo (Geeft Gode Lof), uitgegeven bij een jubileum van den Bond van Chr. Zangvereen., en Psalm 103 van E. Mobach. Bovendien verleent de Middelburgsche soliste Mej. Riek Caro haar medewerking. Behalve de sopraansolo's in bovengenoem de werken, komen eenige door haar te zingen liederen op het programma voor. A.s. Woensdagmiddag te twee uur vergadert de Gemeenteraad. met „Lucifase". De nieuwste aansteker die U nooit in den steek laat. Prijs £0.50 en 10.75 WiTKAM'S GESCHENKENHUIS - GOES (Adv.) Goes. Geen inbraak. Men deelt ons mede, dat het gisteren geplaatste bericht inzake inbraakpogingen in de stationsrestauratie van allen grond ont bloot is. Er is een ruit gebroken of in geslagen, maar van een poging tot in braak zou geen sprake zijn. Kloetinge. Deze weak zijn bij den land bouwer M. B. v. N. alhier twee 2-jarige paarden uit den stal gebroken. Na 'n wan deling over het erf zijn ze in een wagen- loods aangeland. Hierin werd o.a. nog wat Parijsch groen bewaard. Hieraan hebben de dieren zich te goed gedaan. Na ontdekking werden door den eigenaar di rect maatregelen genomen, doch de inge roepen hulp van den veearts mocht niet baten, Het eene dier is vrij spoedig ge storven, het andere eenige dagen later. Daar de paarden niet verzekerd waren, beteekent dit een aanzienlijke schadepost voor den eigenaar. Kapelle. Donderdag werd in de 0. L. School de eindles gegeven van de Cursus in „Bemestingsleer". Het hoofd der school, de heer M. Nieu- wenhuize, verwelkomde Ir B. Bosma, het bestuur der Ver. v. Oud-Leerlingen en den heer Jan de Jagei Jozszn Een practisch onderwerp over de be mesting van een boomgaard werd behan deld naar aanleiding van het toedienen van de volgende meststoffen: a. zwavel zure amm. in Januari, b. super in Fe bruari, c. kaiizout 40 in April. Op duidelijke wijze werden deze mest stoffen achtereenvolgens behandeld. Behandeld werden voorts nog: stalmest, kalkbemesting, het mengen van meststof fen en de A.S.F.Jkorrels. Ir Bosma was zeer tevreden over de goede antwoorden. Aan 19 cursisten werd daarna een getuigschrift uitgereikt. Namens de vereen, van Oudrieerlingen sprak de heer Johs Oele zijn blijdschap uit over de medewerking van Ir Bosma en feliciteerde de cursisten met het be haalde getuigschrift. De heer Jan de Jager Jozs.zn. felici teerde eveneens de cursisten en drong er op aan, de kennis zooveel mogelijk in toe passing te brengen. De heer Joh. van Leeuwen dankte den heer Nieuwenhuize voor het gegeven on derwijs en bood namens de cursisten als blijk van waardeering een boekwerk aan. De heer Nieuwenhuize dankte voor het prachtige geschenk. *JecovIfol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f0.75 per flacon. Rilland Bath. Donderdagavond hield de afdeeling van het Groene Kruis haar jaarvergadering. Uit 'het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het aantal leden op 1 Januari j.l. 503 bedroeg. In 'het af geloopen jaar werd een moedercursus en een voor Eerste hulp bij ongelukken ge geven. De jaarrekening sloot met een kas saldo van f 1000,25. Vervolgens werd behandeld de rekening en verantwoording van de Commissie voor de wijkverpleging en tuberculosebestrij ding, waaruit bleek, 'dat door 'de wijkzus- teaMhuisbezoekster 3070 malen hulp werd verleend, waarvan 89 malen aan tuberou- losie-patiienten. Afgelegd werden 244 zie kenbezoeken; 15 maal werd de laatste hulpverleend. Voor zuigelingenzorg wer den 301 huisbezoeken afgelegd, 275 con sulten gegeven en 24 zittingen gehouden Door 37 moeders werd advies gevraagd. De verkoop van het Ennma-bloempje bracht f24,55 (netto) op. Medegedeeld werd. dat plannen zijn ge vormd tot aanschaffing van een 'hoogto- zon-a.pparaat. Verder, dat voor het „af leggen" van overledenen door de huisbe- zoekst ere wijkverpleegster f 2.50 in reke ning zal worden gebracht. Dr Moree hield een interessante cause rie over de vaccinatie en adviseerde de kinderen te laten vaccineeren vóór het 2e levensjaar. Ovezand. Woensdag hield de kolen- vereen. „Eendracht maakt Macht" haar jaariijksche vergadering, waarin 51 leden van de 185 tegenwoordig waren. Uit de rekening en verantwoording van den secretaris-penningmeester bleek, dat er waren aangekocht 198 ton eierkolen, 70 ton nootjes, 40 ton stukkolen en 4V2 ton anthraciet, samen uitgelost 4105.5 H.L. De uitgaven waren f 4434,92 en de ont vangsten f 4465,60, goed slot f 30,68. Heinkenszand. Donderdagavond hield de vereeniging van bloemenliefhebbers „Vergeet mij niet" alhier haar jaarverga dering onder leiding van den voorzitter C. Nijsse. Ontvangen was f 79,19, uitge geven f36,06, met een saldo van f43,13. De tentoonstelling had een voordeelig saldo opgeleverd van f 22,47. Besloten werd planten of bollen aan te koopen ter verspreiding onder de schoolkinderen. Dit jaar zal een bloemententoonstelling worden gehouden in de eerste helft van September. Oudelande. Gemeenteraad. Gis teren vergaderde de gemeenteraad. Af wezig met kennisgeving de heeren De Bakker en Boonman. De voorz. dankt de leden voor de goede verstandhou ding onderling in het afgeloopen jaar. Dhr de Jager dankt daarvoor en spreekt zijn blijdschap uit over het herstel van den burgemeester. Gedep. Staten berich ten' dat de goedkeuring der begrooting 1937 is verdaagd. Dhr P. Jansen heeft zijn benoeming tot lid der Commissie voor het L. O. niet aanvaard. Benoemd wordt dhr J. van 't Veer. Een verzoek van den controleur der arbeidsbemiddeling, dhr J. Mol Mz., om zij'n honorarium van f 125 op f 150 per jaar te brengen, wordt met alg. st. in gewilligd. B. en W. stellen voor om den heer J. de Rijk te Baarland te verzoeken de legger van wegen en voetpaden op te ma ken. Alzoo besloten. Wolfaarisdijk. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat in de landbouw- söhuur van d'hr A. Koert zich verschei dene witte ratten bewinden. Gemeentere, ad. Vrijdag ver gaderde de Raad dezer gemeente. De voor zitter hield de gebruikelijke Nieuwjaars rede. De finaneieele toestand mag gunstig worden genoemd. Op een verzoek van de schoolbesturen van de bijzondere scholen om een voor schot volgens Art. 101 L. 0.-wet 1920, werd gunstig beschikt. Vastgesteld werd een nieuwe school geldregeling en wel op grondslag van de personeeie oelasting. Met alg. St. werd be slaten om op een aanbod van dhr J. J. Klompe in te gaan om een perceel wei land, groot plm. 5 ha in werkverschaffing te doen omspitten en egaliseeren, waar voor door den betrokken minister toe stemming was verleend en waarin door het Rijk 80 pet. van het arbeidsloon zal worden bijgedragen. Een en ander is be groot op f 2700, uit te voeren onder toe zicht van de Heide-maatschappij, welke kosten door dhr Klompe zullen worden gedragen. Eveneens werd in beginsel be sloten goed te keuren in werkverschaffing uit te voeren de verlegging van den wa terafvoer van de Nieuw-Sabbingepolder, t'hans afgevoerd door de sluis van de Piet bij het nieuwe plan door Sluis Oosterland waarvoor dan een duiker zou worden ge legd door de Weeldijk, uitloopende in het water der z.g. Weel. Ook voor dit plan Was de goedkeuring van den minister ter tafel. Hiervoor zal eveneens de rijksbij drage op het arbeidsloon 80 pet. zijn. Dit werk is nog afhankelijk van de goedkeu ring der ingelanden van sluis Oosterland. Van den bond van Bouwvakarbeiders was een verzoek ingekomen om de werk- looze bouwvakarbeiders ook in aanmer king te doen komen voor steun B. Geant woord zal worden, dat er volgens1 de nieu we ministerieele 'beschikking geen bouw vakarbeiders in deze gemeente zijn, die hiervoor in aanmerking komen, daar hun gezinnen te klein zijn. Besloten werd tot converteeren der 4% en 4V2 pet. leening tot een bedrag van f 43.600. Door dhr D. Goetheer werd ge vraagd of B. en W. hun aandacht reeds hebben geschonken aan verbetering van een draai provinciale weg Achterweg en of hetzelfde College reeds pogingen ge daan heeft voor uitbreiding begraafplaats te Oostkerke. In het eerste geval wordt op gunstiger weersomstandigheden gewacht, en in het tweede geval zullen B. en W. een en ander nog aan een nader onder zoek onderwerpen, waarbij weth. Snoo- dijk opmerkte, dat er zijns inziens nog ruimte genoeg is. Daarna sluiting. Donderdagavond hield de Vereeni ging „Het Groene Kruis", onder leiding van den Burgemeester (vice-voorzitter), haar jaariijksche alg. vergadering. Tegen woordig waren 95 leden. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de vereeni ging 588 leden telt en 5 donateurs. Hier van dragen 443 leden bij aan de wijk verpleging. De commissie voor ziekenvoeding ver- verleende in 16 gezinnen hulp door het verstrekken van eieren en melk. De wijkverpleegster, Zuster de Bel, legde 3783 bezoeken af, waarvan 3537 met ver pleging, terwijl 246 uitsluitend bezoeken betroffen voor de t.b.c.-bestrijding, maat schappelijk werk en zuigclingenbescher- ming. 266 maal werd een der verplegings- artikelen uitgeleend. Onder toezicht t.b.c.- bestrijding stonden in het afgeloopen jaar 13 gezinnen met 16 patiënten. Eén patiënt werd verpleegd in een sanato rium. Het consultatiebureau voor zuige lingen hield 57 zittingen en verstrekte 307 adviezen. Ingeschreven waren 30 zui gelingen, terwijl 50 kinderen het bureau bezochten. De rekening van het Groene Kruis sloot in ontvangst en uitgaven op f 911,75, waaronder een batig slot van f 164,10. De rekening wijkverpleging wees aan een ontvangst en uitgaaf van f 2101,42 met een saldo van f 35,30. Rekening t.b.c.-bestrijding: ontvangsten f733,49, uitgaven een zelfde bedrag, met een saldo van f 2,23. Het uitzendfonds had een ontvangst en uitgaaf van f 825,97 met een goed slot van f 588,97. Hierin was verwerkt een goed slot van vorige dienstjaren van f 709,25. De begrootingen voor 1937 werden vast gesteld. Als bestuurslid in de vac.-Dr Meijnen werd gekozen Dr A. Vos. Door den heer F. A. Holleman werd een lezing (ver duidelijkt door lantaarnplaatjes), gehou den over: „Zuivelproducten". Vrouwenpolder. Gistermiddag had dhr A. D. alhier het ongeluk met de fiets te vallen, tengevolge waarvan hij zijn duim brak. Gapinpe. De Chr. Schoolvereeniging hield Donderdagavond haar jaarvergade ring, onder leiding van den voorz., bur gemeester Louwerse. Deze sprak in zijn openingswoord er zijn blijdschap over uit, dat door den afkoop der geschatte waarde, de schuldenlast aanmerkelijk is verminderd; en ook, dat de komende wetswijziging op het L.O., waarschijnlijk geen hinder zal brengen aan den arbeid ter plaatse. Het jaarverslag van den secretaris ge tuigde van een opgewekt vereenigings- leven en dat van den penningmeester bewees, dat ook financiëel er geen bij zondere zorgen zijn. De heer Oranje, hoofd der school, deed uitvoerige mededeelingen over den ar beid in de school, door personeel en leerlingen verricht. Bij de rondvraag werd gevraagd om van gemeentewege borden bij de school te plaatsen voor meer veiligheid bij het spelen der kinderen. Ook werd nog geïnformeerd naar de nieuwe schoolgeldregeling. St. Laurens. Donderdag vergaderde de geitenfokvereen. onder leiding van den waarn. voorzitter, dhr N. Tramper, die tot voorzitter werd benoemd wegens het bedanken als zoodanig van dhr W, Wal raven. Uit het jaarverslag van den secre taris bleek, dat het ledental der vereen, thans 40 bedraagt, terwijl het verslag van den penningmeester een batig saldo van f 8 aangaf. Tot bestuurslid werd herkozen dhr W. Wattel Gz. en gekozen dhr P. Wisse Jz. en P. Verhage. Voor het afslachten van jOnge geitjes werd D. Wielemaker aange wezen. Grijpskerke. Donderdagavond hield de Geref. knapenvereen. „David" en de meis- jesvereen. „Kleine Kracht'' haar jaarfeest in de Geref. kerk onder leiding van Ds Plomp. De jaarverslagen getuigden van een opgewekt bloeiend vereenigingsleven. Een tweetal inleiding-en werden geleverd. Ook werd een leeswedstrijd gehouden voor jon gens en meisjes, waarvoor een flink aan tal prijzen kon worden uitgereikt. Namens verschillende vereenigingen werden felicitatiewoorden gesproken, ter wijl de leider, dhr Dronkers, in dichtvorm liet gemaakte uitstapje memoreerde. Ter afwisseling werden gegeven: zang, een drietal tableaux en: „Een praatje om het haardvuur". O.-Souburg. Gisteravond hield alhier de peref. meisjesvereen, Maranatha haar 7de jaarvergadering. Presidente mej. Smit. Felicitaties werden uitgebracht door Kerkeraad, Jeugdcentrale en andere vereenigingen. Uit het verslag van den secr. bleek dat het ledental zeer is toegenomen en thans 37 bedraagt. Er was een batig slot van f 16,23. De bibliotheek telt 51 boe ken. De avond werd verder gevuld door een inleiding, zang en voordrachten. Terneuzen. Rumoerige debat ten. In de laatst gehouden gemeente raadsvergadering ontstond weer een felle woordenwisseling tusschen burg. en weth. en den heer Golsen, naar aanlei ding van door dezen laatste gestelde vra gen betreffende de levering aan de ge meente van de aan de schoolkinderen bij de gelegenheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana uitgereikte herin- neringsbordjes. De heer Colsen had schriftelijk B. en W. gevraagd waarom deze buiten de gemeente waren aange kocht en of B. en W. voornemens waren den middenstand te blijven passeeren, waarop hij voorstelde, alle voor de ge- mieente benoodigde goederen, een bedrag van f 50 te boven gaande, voor zoover niet bij inschrijving te koopen, in de ge meente aan te koopen. De bespreking dezer vragen droeg een heftig karakter. Zoowel de voorzitter als de heer Colsen verloren hierbij' hun kalmte. Namens B. en W. was te kennen gegeven dat de middenstand zich in deze kwestie niet actief betoonde, daar een aanbieding van de in de gemeente geves tigde middenstanders eerst was ingeko men, nadat door B. en W„ kort voor bet tijdstip waarop zij noodig waren, bedoel de bordjes waren besteld. De heer Colsen noemde hierop data en namen welke gegevens door B. en W. werden aangevochten. De heer Verlinde schaarde zich aan de zijde van den heer Colsen in zooverre, dat hij te kennen gaf, dat, als hij iets noodig heeft, hij de eerste zal zijn om naar een goed vriend van hem te gaan, om hem prijs te vragen. Deze handelwijze hadden B. en W. ook kunnen volgen. De zaak was voor hem uit ge weest, als de voorzitter had verklaard, dat B. en W. er geen erg in gehad hadden, dat ook in deze gemeente deze artikelen te krijgen waren. Dit was niet 'het geval, waarom hij zich tot zijn uitlating geroe pen achtte. De heer Colsen was in het ge heel nie t te overtuigen en meende zijn woorden met vuistslagen (op de tafel) kracht te moeten bijzetten. Het hierboven- genoemde voorstel van den heer Colsen werd intusschen niet aangenomen, terwijl B. en W. ook weigerden een verklaring: zooveel mogelijk bij den middenstand aan te koopen, te herhalen. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Boven-Hardinxveld, T. van der Hee te Polsbroek; te Brouwers haven (toez.), K. H. Siccama, cand. te Rotterdam. Geref. Kerken. Tweetal te Nieuw-Beets, D. A. Zijlstra, cand. en hulppr. te Mechelen en H. v. Twillert, cand. en hulppr. te Beekbergen. Beroepbaar. Het Prov. Kerk bestuur van Groningen heeft tot de [Eivangeliebediening in de Ned. Herv. kerk toegelaten de heeren H. Kreb te Groot-Schermer en W. H. Sorber te Goor. 1 Emeritaat. D's G. Lindeboom, predikant der Geref. Kerk van Am sterdam, heeft met ingang van 1 Mei a.s. eervol emeritaat aangevraagd, na volbrachten 40-jarigen dienst. Beroepingswerk. De Kerk voogdij en de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Herkingen hebben in beginsel besloten pogingen aan te wen den om met den Raad van Beheer tot overeenstemming te komen, om tot het beroepen van een predikant te kunnen overgaan. Zondag 21 Febr.' Ned. Herv. Kerk. Goes, 9.30 u. ds Homburg, 6 u. ds Steinz. Hansweert. 9.30 u. ds Plaggemars, 2.30 u. ds Mortier (H. Doop). Machiniste n-e x a m e n. Geslaagd voor voorloopig machinisten diploma, de heeren B. Groenenberg en A. de Bree te Middelburg. Voor de door de Eerste Ned. Mode vakschool te Utrecht gehouden examens slaagden de volgende 'dames voor diploma leerares: M. Hamelink te Middelburg; M. Mieras te Axel; voor 'diploma coupeuse: P. Duinkerke; D. Meulbroek; M. P. Veenen- daal en G. M. Snoep, allen te Ierseke; N. v. d. Pol te Waarde; C. S. Dingemanse te Biervliet; P. Ingelse te Middelburg; voor diploma costumière: A. Rentmeester te Goes en C. Westveer te Ierseke. Huisschilder veronge lukt. De 20-jarige J. T„ te 's Graven- hage, was gistermiddag bezig te schil deren aan een garage op het Spui. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak kwam hij te vallen. ,De ongelukkige viel door het glazen dak van deze garage en was op slag dood. De „Hertog Hendrik" in Athene aangekomen. Blijkens een bij het departement van defensie ontvan gen bericht is Hr. Ms. „Hertog Hendrik gisteren in Athene aangekomen. De Dempo zet de reis v 0 0 r t. Het m.s. Dempo van den Rot- terdamschen Lloyd, dat Donderdag bij' 't binnenloopen van de haven van Mar seille in botsing kwam met de kade, heeft de daardoor ontstane schade voorloopig hersteld. Het schip heeft daarop gister middag om twee uur, nadat de reizigers van den Lloyd Rapide zich hadden inge scheept, de reis naar Indië voortgezet. plaatsing van advertentiën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". AANKONDIGING VAN VERGADERINGEN ENZ. TE GOES. Febr. 22 Lezing voor Patrimonium. 24 Gemeenteraad. 24 Gen. repetitie Ohr. Gemengd Koor. 25 Uitvoering Chr. Gemengd Koor. 25 Jeugdavond Chr. Besturenbond. Maart. 3 Openb. verg. Chr.-Hist. Kiesvereen. 5 Chr. Kantoor- en Handelsbediendèn. 8 A.R. Studie- en Prop club. 9 Jaarverg Chr. Besturenbond. 17 Verg. Chr. Vrouwenbond. Wij verzoeken de besturen van de ver schillende vereenigingen ons steeds tijdig data van vergaderingen, concerten, lezin gen, enz. op te geven. Tjalk afgebrand. ZWOLLE. Aan den 'havendijk te Zwart sluis brak vanmorgen brand uit in de tjalk „Helena" schipper W. Molendijk uit 's Gravenmoer. De schipper en zijn ge zin moesten ijlings het schip verlaten. De „Helena" brandde totaal uit. Velserbrug defect. IJMUIDEN. Vanmorgen is de Velser brug defect geraakt, doordat een verbin dingsas brak. Het scheepvaartverkeer ondervindt be lemmering. Aangezien de as vervangen moet worden, zal he og wel even duren alvorens de scheepvaart doorgang kan vinden. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Vrijdag 19 Febr. 1937. Spruiten 7'12, id. (Stek) 26, Witlof 58, Andijvie 15, Veldsla 11, Koolrapen 0.80—1.50, Prei 1.50—2.40, Uien 1.80, Kroten 2, Wijnpeen 0.801.20, Roode- kool 1.40—2.70, Groene Savoyekool 2 2.60, Gele id. 2.103.10, Blauwe Aard appels 2.503, id. Drielingen 1.30 1.40, Boerekool 1.502.60, alles per 100 kg.; Knolselderij 2.40, Andijvie 1.90 per 100 stuks; Selderij 1.702.20 per 100 bos. MIDDELBURG. Veiling van 19 Febr. Boere kool 1,52,5, molsla 3132, veld sla 422, spinazie 1636, winterposte- lein 1618, witte kool 2, andijvie 9 25, sla 35—38, savoye kool 25, roode kool 1,52, spruiten 210, witlof 3 10, schorseneeren 612, koolrapen 12, rapen 1, peen 14, uien 0,51,5, Kro ten 12,5, prei 1,5—2, bruine boonen 9 13 ct., alles per kg.; peen 67, sel derie 1—4,5, rabarber 11 ct., alles per bos;andij'vie 3,54,5, knolselderie 22,5 ct. beide per stuk. THKXLEN. 19 Febr. Roomboter per pond 82 ct., boereboter 77 ct., eieren p. 100 stuks f 4,20.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2