Handha Een Hongaarsche brief aan Dr H. Colijn. Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken De burg< WOE Westkapalle, Maandag vergaderde de Raad alhier voltallig. Van de Directie van de fabriek „De Schelde" was een schrijven ingekomen, waarin werd mede- gedoold, dat eind dezer maand de proef tijd 1b verstreken, waarin door „De Schel de" tegemoet wordt gekomen in de ver voerkosten van Westkappelaars, werken de op de fabriek, per auto heon en terug. Leerjongens o.a. betaalden slechts f 1,50 per week. Naar bericht van „De Schelde" moeten deze op f 2 per week gebrachl worden. Zal het vervoer voor de leerlin gen gehandhaafd kunnen blijven op f 1,50 per week, dan zou het wenschelijk zijn dat de gemeente door subsidie daarin voorziet. Naar aanleiding van dit schrij ven zette de voorz. uiteen, dat de ge meente er veel belang bij heeft, dat het opkomend geslacht de gelegenheid heeft, dat het goed afgericht kan worden. Ook dhr H. Cijsouw achtte dit een gemeente belang. Op de vraag op hoe groote kosten dit de gemeente zou komen te staan, kon de voorz. momenteel niet antwoorden. In principe besloot de Raad tot mede werking. Van Adr. Verhulst was een schrijven ingekomen, waarin deze klachten uitte over den overlast van de jeugd, door zich te groepen bij het hek van zijn woning. Adressant verzocht in de politie verordening te willen opnemen een ver bod zich op te houden voor het hekwerk der woningen op de hoeken der straten. De heer W. Huibregtse was van mee ning, dat men daar niet veel mede be reikt dan alleen, processen-verbaal. De Voorz. moest evenwel erkennen, dat het voor de betrokken bewoners lastig is, welke meening ook de heer H. Cijsouw was toegedaan. Ook dhr J. Polderman heeft meermalen klachten gehoord. In stemming gebracht werd het verzoek met 4 tegen 3 st. af gewezen. Vóór stemden de heeren Polder man, Cijsouw en L. Minderhoud; tegen de heeren J. Lous, W. Huibregtse, K. Min derhoud en P. Huibregtse. In behandeling kwam daarna het voor stel tot deelname aan het streekplan Walcheren. De Voorz. gaf een uitvoerige toelichting, wat het streekplan beoogt en gaf voorlezing van de artikelen van de ontwerpregeling. Z.h.s. werd daarop het voorstel van B. en W. tot medewerking aan een gemeenschappelijke regeling aangenomen. De heeren K. Minderhoud en W. Huibregtse zullen met den burge meester voor de gemeente in de streek plancommissie zitting blijven nemen. Daarop komt het verzoek van den heer L. Roelse, om in het vervolg geen be taling meer te eischen voor het span nen van draden boven gemeentegrond, ten behoeve van een radiocentrale. In verband met dit verzoek stelde de Voorz. de leden in kennis met een schrij ven van den Min. van Binnenl. Zaken, waarin den Raad te kennen gegeven werd, dat, indien de gemeente een ver goeding van radiodistribuanten wenscht te vorderen, deze vergoeding als plaatse lijke belasting slechts geheven kan wor den krachtens een gemeentelijke belas tingverordening. De minister verzocht in voorkomende gevallen daarmede rekening te houden. De Raad besloot daarop z.h.s. het ver zoek van Roelse in te willigen en op voorstel van B. en W. ontheffing te ver- leenen ingaande met 1 October 1936. In behandeling kwam daarop weder het verzoek van den inspecteur van de Volksgezondheid, tot intrekking van de verleende bouwvergunning aan dhr J. Stoel. In de vorige vergadering staakten de stemmen over het voorstel van B. en W. tot inwilliging van het verzoek. Na eeni- ge bespreking werd daarop het voorstel van B. en W. verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren H. Cijsouw, L. Minderhoud, J. Polderman en J. Lous; vóór de heeren P. Huibregtse, W. Hui bregtse en K. Minderhoud. Naar aanleiding van een verzoek van den heer J. Minderhoud Jz. e.a. om het Middelburgsche voetpad no. 30 van den legger van wegen en voetpaden af te voeren, werd besloten op voorstel van B. en W. het verzoek in te willigen, bij de vaststelling van een nieuwen legger vóór 1 October 1937. In verband met de verhoogde bedee ling en andere posten werd de begrooting Burg. Armbestuur 1936 gewijzigd. Tengevolge van de verhoogde posten verharding Thijsweg e.a., werd ook de gemeentebegrooting 1936 gewijzigd, en besloten tot het aangaan van een kas- geldleening ter financiering van de kos ten voor de verharding dezer wegen. Daarna werd ook besloten tot ruiling van grond bij de begraafplaats met de Provincie. Bij de rondvraag vroeg dhr P. Hui bregtse herstel van de stukgereden straat in zijn buurt door auto's bij vervoer van steenen. De straat zal hersteld worden. Oost-Souburg. Zondagavond hield in de Geref. Kerk de Geref. Jeugdcentrale een openbare vergadering, waarin als spr. optrad de heer J. K. Voogd, Hoofd der school, over het onderwerp: Ouders en Jeugdwerk. Bij drie gedachten stond spr. stil, ten eerstej Del verhouding van Ouders en Jeugd, ten 2e De taak der Jeugdvereeni- gingen, en ten 3e Het verband tusschen Ouders en Jeugdvereenigingen. In den Breede toonde Spr. aan, hoe op voeding, levensleiding en verdere ontwik keling alles berust op Gods Woord. Maar ook hoe nuttig het is om lid te zijn der Geref. Jeugdvereeniging1, daar deze de jonge mensch vormt voor Kerk, Staat en Maatschappij'. Op deze rede volgde een leerzame bespreking. Terneuzen. Gemeentebestuur en middenstand, De heer H. J, Golsen, lid van den gemeenteraad, heeft aan B, en W, dezer gemeente schriftelijk bericht, dat hij in de eerstvolgende vergadering ingelicht zou willen worden over het vol gende; „Wat zijn do reden geweest, dat bij' het feest bij het huwelijk van Hare Konink lijke Hoogheid onze Prinses, de cadeau tjes die onze schoolkinderen hebben ge kregen van wege de gemeente, aange kocht zijn buiten Ter Neuzen? Zijn B. en W. van plan om op denzelf den voet voort te gaan, dat wil zeggen, zijn zij van plan om onzen middenstand voor dergelijke leveringen uit te sluiten, zoo ja, dan dien ik hierbij het volgende voorstel in: Aan den Raad der gemeente Ter Neu zen. Ondergeteekende stelt het volgende voor: „Alle inkoopen boven de vijftig gulden, die de gemeente doet, behalve publieke inschrijvingen, of anders beslist door den Raad, zullen moeten gedaan worden in de gemeente." Hoek. De Chr. Werkliedenvereeniging „Oro et Labora" hield -haar 19e jaarver gadering. Uit de jaarverslagen bleek, dat het le dental met twee gedaald was en thans 40 bedraagt. De kas is ongeveer stabiel ge bleven met een klein nadeelig saldo over 1936. Door den heer J. Geelhoed werd een referaat gehouden, getiteld: „De navol ging van Christus en het moderne leven". Enkele leden leveiden bijdragen. i D'e vereeniging tot stichting en in standhouding eener Chr. school op de Knol hield haar jaarvergadering onder leiding van den heer P. Scheele Az. Uit het financieel verslag bleek, dat de inkomsten bedroegen f 17298.14 en de uitgaven f 17234.95V2, zoodat er een goed slot was van f 63.18/4. Alle aftredenden werden herkozen. In de Pesti Napló van 11 Februari treffen wij een open brief aan, welken graaf Gabor Halier heeft gericht aan Dr H. Colijn. Wij laten de vertaling hier vol gen „Uw brief van 4 Januari 1937 (een particuliere brief van Dr Colijn aan graaf Gabor Haller) heeft in mij alles wakker geroepen, wat mij zooveel vreugde heeft bereid tijdens mijn verblijf in uw mooie vaderland. Een half jaar is het geleden, dat ik van Nederland naar Engeland ben scheep ge gaan en van -daar naar mijn land ben teruggekeerd. De vele indrukken, welke de zorgen en vreugden van een zich voortspoedend, overvol leven plegen mede te brengen, zijn na het lezen van uw brief verdwenen en hebben- plaats ge maakt voor zooveel zuiverder en kost baarder herinneringen, welke God mij als een uniek schoonen en kleurrijken bloem ruiker in uw vaderland heeft geschon ken. Ik heb het plan gehad, den brief van Uwe Excellentie onmiddellijk te beant woorden, maar ik wilde zooveel vertellen in mijn brief, dat de eene dag na den an deren slechts -de hoop heeft achtergelaten op een goede gelegenheid tot rustige con centratie. Totdat de dag van heden kwam, waar op de ochtendbladen mij met de bijna lente-verwekkende vreugde verrasten, dat H. K. H. uw troonopvolgster te Boedapest is aangekomen. U zult het mij zeker niet kwalijk nemen, mijnheer de minister president, dat ik deze gelegenheid tot schrijven aangrijp, een gelegenheid, die niet alleen -mij betreft, maar welke een geheele natie verheugt. Behalve omdat onze oprechte en lief derijke hoogachting diep in ons wortelt, verblijdt ons dit bezoek, omdat het -voor ons de beteekenis heeft van een symbool. In de persoon van de toekomstige re- geerende vorstin van Holland worden wij, Hongaren, die in geestelijke twisten zijn gewikkeld, door de beroemde Hollandsche geestelijke en politieke sfeer gegrepen en tot denken gedwongen. Ja, wij zijn Hol land niet alleen dankbaar wegens de har telijke pleegouders van de zwakke Hon gaarsche kinderen. Wij denken niet alleen aan de ochten den van de grachten-, de tulpen en de windmolens, of aan den zonsondergang aan de zee, als wij den naam van Hol land hooren. Wij gevoelen dan niet al-leen den cultureelen dank, welken de wereld verricht is te gevoelen, Wij zijn in hoofd zaak dankbaar voor den Hollandschen geest, welke het Ho-llandsche volk in zijn vrijheidsoorlog tegen Philips II heeft ge wonnen en van het begin der zeventiende eeuw af onafhankelijk, ongeschonden en in de verte stralend heeft weten te be waren. Wij zijn Holland dankbaar, omdat dit land -den adel van het leven in zijn 'his torische opvatting heeft beleden, omdat het de hergeboorte der menschheid niet aan Rome en Grieken-land, maar aan Bethlehem en Golgotha toeschrijft, omdat het de vrijheid -der wetenschap heeft ver zekerd. Onzen dank aan Nederland, dat openlijk verkondigt, dat de kunst „ge-en bandje aan het kleed is, geen speld, maar een genadig geschenk van God." Bemoedigend is voor ons de gedachte aan de bevrijding van Leiden, in het fa tale jaar 1573, toen Alva en Willem de Zwijger hun geweldi-gen strijd hebben ge streden, toen de bevolking zich met ratten en honden heeft gevoed, verklarend als één man: „al-s het noodlg is, eten wij onze 1 linkerhand op, opdat wij met de reohtpr- hand onze vrouw-en-, onze vrijheid en on zen godsdienst, kunnen verdedigen," Een verheffend voorbeeld i« voor ons de vrijheidsliefde, de eerbied voor de Grondwet en de voorbeeldige bescherming van de vrijheid van het Nederlandsche volk. Zoo kunnen wij begrijpen, hoe Holland voor de wegens hun godsdienst vervolg den in den loop der eeuwen zoo eeD groote gastvrij familie kon worden. Dit was mo gelijk, omdat de Nederlanders zich aan hun gewetensvrijheid onverzettelijk bleven vasthouden. Mijnheer de minister-president, de-ze gedachten was ik zoo vrij in den vorm van een open brief te publiceeren, nu ons land met een bezoek van uw kroonprinses is verrast. Wij weten dat haar komst van zuiver particulieren aard is, doch ik -kan u deze -gedachte toch niet verzwijg gen. De -gedachte van de volkomen vrijheid houdt ons sterk gevangen, wanneer wij de diepte en de stralende schoonheid van deze gedachten voor God meten. De ge dachte van de vrijheid verschijnt voor mij met toenemende kracht, wanneer ik het despotisme zie bedreigd. Na Groen van Prinsterer en Dr Abra ham Kuyper moge het aan u door Gods genade gegeven zijn om de Grondwet, de nationale deugden en het gezinsleven van Nederland voor de toekomst te bewaren. Dezen Dr Hendrik Colijn, dien ik in de achterste bank van een der gere formeerde kerken in Den Haag, heb zien bidden, deze man, die in zijn diep ernstig bewustzijn van zijn roeping een der grootste politici van Europa is, wensch ik Gods zegen op zijn werk en zijn persoon. Een goede slag. De groenten- handelaar Z. zag Zaterdagavond in Char- lois twee mannen, die dan eens hier, dan eens daar bleven staan en die door hun nogal verdachte manier van doen de aandacht trokken. De groentenhande- laar volgde hen ongemerkt. Plotseling bleven de mannen staan voor een pand in de Bakkerstraat. Z. liep door, maar toen hij een eindje verder eens omkeek, bleken de mannen te zijn verdwenen. Aangezien de man vermoedde, dat het tweetal naar binnen was gegaan heeft hij uitgekeken naar een agent. Toen hij er evenwel niet snel genoeg één vond heeft de groentenhandelaar zich begeven naar het huis van een agent, dien hij in de buurt wist te wonen. Samen zijn zij naar de Bakkerstraat teruggegaan, waar zij post hebben gevat voor de deur van P. H. Na eenigen tijd wachten ble ken de mannen zich daar inderdaad toe gang te hebben verschaft. Op het mo ment, dat zij naar buiten kwamen, greep de agent zoowel als de groentenhande laar een indringer vast. De agent had met zijn arrestant, een pootigen kerel, nogal wat moeite en weldra rolden zij vechtend over den grond. De groenten- handelaar liet zijn arrestant los en kwam den agent te hulp. Met hun tweeën over meesterden zij den man, die de 36-jarige koopman B. bleek te zijn. De tweede man had bij zijn vlucht zijn hoed verloren en het bleek, dat de initialen in dien hoed precies overeen stemden met die van een zwager van den gearresteerden man. Deze zwager, de 29-jarige bakker K. K., is daarop even eens aangehouden. Beide mannen zijn opgesloten. Uit de woning van P. H. wordt niets vermist. Vrouw in Den Haag over vallen. Gisternamiddag te ongeveer half drie, kwamen twee personen op be zoek in een bovenwoning aan de Raam straat te Den Haag, die voorgaven een kamer te willen huren. Terwijl zij met de bewoonster, mej. S., die alleen thuis was, daarover in bespreking waren, heb ben zij deze vrouw plotseling aangeval len. Er ontstond een worsteling, waarbij de vrouw zich zoo krachtig mogelijk ver weerde met een stuk bamboe, dat haar evenwel werd ontrukt en waarmede zij van een der beide mannen een paar klappen op het hoofd kreeg. De vrouw viel toen bewusteloos op den vloer. Intusschen moeten de beide mannen de kasten in de kamer hebben nagezocht en daaruit een klein bedrag aan geld hebben gestolen. Toen de vrouw later bijkwam, waren de mannen reeds ver dwenen. Inbraak in een school. Vermoedelijk in de vroege morgenuren van Z-ondag is ingebroken in de open bare lagere school te Do-etinchem. Alle kasten in de verschillende lokalen zijn overhoop gehaald en alle spaartrom- mels, waarin de 240 spaarbusjes der kin deren zijin geborgen, zijn opengebroken en van den inhoud ontdaan. De dieven moeten vermoedelijk goed met de situatie op de hoogte zijn geweest. De busjes worden iedere drie maanden geopend en dit was het laatst geschied op 14 November, zoodat deze week we derom de busjes zouden geledigd worden. De dieven hebben dus een maximum be drag te pakken. Hoeveel dit is, is nog niet bekend. De kinderen zullen er echter geen schade van lijden, daar alle inlagen tegen inbraak verzekerd zijU. De po-litie stelt een onderzoek in. Jongmensch rijdt in de Maas. Vrijdagavond verliet de 22-jarige S. uit Vlaardingen een tanklichter O., liggende aan een steiger aldaar. De jon geman reed op een fiets. Toen hij Zater dagmorgen niet aan boord terugkeerde, j ging do schipper informeeren en toen bleek, dat de jongeman dos nachts niet thuis was geweoBt, Op vermoeden van verdrinking is de politie toen gaan dreg gen, Ze heeft eerst de fiets en daarna het lijk van den jongeman opgehaald. Waarschijnlijk is hij in do duisternis van het smalle pad geraakt en in de Maas gereden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie De brandweer. Hooggeachte Redactie, Door vele gemeenteraden in Walcheren is het initiatief genomen, om zich van beter brandbluschmateriaal te voorzien, waar dan ook ieder eerzaam burger dankbaar voor is. Biji de nieuwe brand spuiten hebben zich nieuw georganiseer de brandweermannen vrijwillig opgege ven, die, wanneer eenigszins doenlijk, zich op het eerste alarm-signaal beschik baar stellen, zoowel bij nacht als bij dag. Nu wordt er door die mannen vlijtig ge oefend, om ingeval van brand, zoo spoe dig mogelijk op de plaats van den brand paraat te zijn. Daar ik ook aan die oefe ningen deelneem, is het mij gebleken, dat er nog vele burgers zijn, die denken dat een brand een volksvermakelijkheid is, en zich verbeelden, dat een brandspuitoefe ning, een van geen beteekenis is. Dit blijkt daaruit, dat men met de pijp in den mond en de handen in de broek zakken, de spuitgasten in den weg loopt, en dan no-g verklaart dat de weg voor iedereen vrij isl Om dit misverstand uit den weg te hel pen ruimen, roepen wij! de hulp in van de redactie, om langs dezen weg de men- schen aan het verstand te brengen dat: -de brandweercorpsen staan onder leiding van commandanten en ondercomman- danten, dat die commandant op zijn beurt instructies geeft aan zijn manschappen; bij-voorbeeld: dat die of die stro-ok moet worden afgezet, dat er dus geen publiek op die afgezette terreinen wordt toege laten. Er is dus bij- een terreinafzetting geen willekeurig optreden, wanneer 't'pu- pliek op een afstand gehouden wordt. Tot op heden is er zeer soepel door terrein- afzetters opgetreden bij brandspuit-oefe ningen; van af heden zal er strenger wor den opgetreden. Ieder zij dus op zijn hoede, en houde zich op een afstand, om geen procesverbaal op te loopen. EEN BRANDWEERMAN. Serooskerke (W.), Febr. 1937. Nood in de Overijselsche venen. Bij dezen is ons beleefd verzoek een klein plaatsje te mogen innemen in uw veelgelezen blad en het volgende onder het oog te mogen brengen van uw le zers, in -de hoop dat het tot eenige gun stige resultaten mag leiden. Ondergetee- kenden zijn als onderwijzeres werkzaam in de gemeenten Den Ham en Vriezen- veen. De nood in deze veenste-ken is groot. Fr wordt bittere armoede geleden en het is naar te zien hoe vele kinderen naar school komen. Kleeren hebben zij als het ware niet aan, en de ouders kunnen deze ook niet koopen. En een flink maal eten ontbreekt ook bij de mee-sten. Deze schrille armoede kent men voor zoover ik weet, niet in onze provincie Zeeland. Vandaar ko-men wij- tot U met de vraag, of U ook iets wil doen voor die arme kinderen, die zooveel missen. Steun ons met een kleine bijdrage. Iedere bijdrage, hoe klein ook, is ons welkom. Vele kleintjes maken no-g* een groote. Spreek eens over den nood in uwen kring van familie en kennissen, op uw kantoor of in uw werkplaats of in uw vereeniging. Manufacturiers kijkt eens of U niet eens wat wol hebt of een kleedingstukje, dat U mis-schien niet gemakkelijk kunt verkoopen. Schoenhandelaren misschien hebt U ook nog wel een paar ouderwetsche pan toffeltjes of schoenen staan die niet gaan Wij kunnen alles gebruiken en zullen het goed besteden. Ons adres is: S. H. KRIJGER, Onderwijzeres, R. SCHEPERS, Almelosche weg III 375, Vriezenveen (Overijsel). Zij die iets voor dit doel willen beschik baar stellen kunnen dit desgewenscht be zorgen b-ij J. C. K r ij g e r, Goes. UITVOER VAN LANDBOUW PRODUCTEN. Januari een gunstige maand. Blijkens de opgaven van het Centraal Bureau voor de Statistiek was de uit voer van landbouwproducten uit Neder land in Januari over het geheel goed te noemen. Hierbij deed natuurlijk voor ver scheidene posten de uitvoer van het plan-Deterding zijn invloed gelden, tot verhooging van den export naar Duitsch- land. Van paarden werden in Januari 135 stuks geëxporteerd. Slachtvee ten getale van 1.180 stuks ging uitsluitend naar Duitschland. Van fekvee werden stieren- en stiferkalveren ten geale van 19 stuks uitgevoerd; melk en kalfkoeten ten getale van 34, en van jongvee 65 stuks, dat uitsluitend door België werd afgenomen. Varkens vonden een belangrijk afzet gebied in Duitschland (7186) en Zwitser land (2.614). Schapen (414) werden uitsluitend naar Frankrijk goöxportoerd. Hoenders vonden een goed afzotgobled in Duitschland (51.836) en Spanje (19.500), Totaal verüëton 81.300 stuks ons land. Van versch vloesch was de export niet zeer groot. Varkensvleeseh werd in eon hoeveelheid van 6 ton uitgevoerd; rund en kalfsvleesch in een hoeveelheid van 15 ton en schapenvleesch in een hoeveelheid van 240 ton. Van gezonden varkensvleesch en spek werd totaal 976 ton uitgevoerd. Van ge rookt en gedroogd vleesch verlieten 20 ton ons land. Geslacht pluimvee vond een goed afzet gebied in het buitenland. Van den totalen export (123) betrok Duitschland 74 en Engeland 33 ton. De totale uitvoer van boter bedroeg 3400 ton netto gewicht terwaarde van ruim 2,3 millioen gulden. De export van kaas was zeer belang rijk, n.l. 5.688 ton netto gewicht ter waar de van ruim 2,6 millioen gulden. Duitsch land (2.382) was de belangrijkste afne mer. Versche eieren werden vooral naar E'n- geland (3.111) en Duitschland (2.074) af gezet. Totaal bedroeg de export 5.923 ton ter waarde van ruim 2.4 millioen gulden. Van koel- en kalkeieren verlieten resp. 132 en 46 ton ons land. Granen werden slechts in beperkte mate geëxporteerd, peulvruchten daaren tegen in flinke hoeveelheden. Van zaai- lijnzaad bedroeg de uitvoer 400 ton, waarvan Frankrijk 179 ton betrok. De overige fijne zaden werden over het al gemeen in normale hoeveelheden uitge voerd. Totaal bedroeg de export van kleiaard- appelen 11.563 ton; van veenaardappelen 127 ton en van zandaardappelen 1.786 ton. Pcotaardappelen ontmoetten een goede vraag in Frankrijk (1.416) en Ita lië (1.457). Totaal bedroeg de export 3 956 ton. REORGANISATIE RIJKSLANDBOUW- VOORLICHTINGSDIENST. Met ingang van 1 April a.s. worden de technische en economische landbouwvoor lichtingsdiensten tot één dienst ver- eenigd. D'eze diens-t zal onder hoofdtoezicht van den directeur-generaal van don land bouw onder leiding staan van inspecteui ir D. S. Huizinga, wat de technische en onder ir C G. P. Stevens, wat de econo mische voorlichting betreft. In elk ambtsgebied zal mitsdien slechts één landbouwconsulent werkzaam zijn. De dienst voor de kleine boerenbedrij ven, aan wien de technische en economi sche voorlichting is opgedragen, zal in zijn geheel blijven ressorteeren onder in specteur Ir Stevens. Verder zullen de directeuren der rijks- landbouwwinterscholen, voor zoover zij met de landbouwvoorlichting zijn belast, van deze opdracht worden ontheven, op dat zij zich uitsluitend kunnen wijden aan de zorg voor het landbouwonderwijs en in sterker mate aan dit onderwijs kunnen deelnemen door het geven van lessen, dan dit op het oogenblik het ge val kan zijn. Paarden voor Duitschland. Te Eist (Gld.) werden Zaterdag weder om 15 stuks koudbloed paarden voor Duitsche rekening aangekocht. Omtrent dezen aankoop van 3- tot 6- jarige koudbloed merries en ruïns in Ne derland wordt gemeld, dat deze aankoop geschiedt voor rekening van de Pferde Verkehrs Gesellschaft te Berlijn, een cen trale inkoop instelling, die in omliggende landen zich voorziet van de benoodigde paarden welke bestemd zijn voor den D'uit- sche landbouw. In Nederland wordt elk kwartaal voorloopig een aantal van 235 stuks gekocht, die te Aken geleverd moe ten worden. Men besteedt voor deze paarden vrij goede prijzen, hier te lande ongeveer f 460 per stuk. Hier te lande wordt deze aankoop ge- ïegeld door een speciaal ingestelde com missie voor den uitvoer van koudbloed- paarden, welke zetelt ten kantore van het Nederl. Trekpaarden Stamboek. De secre taris dezer Vereeniging, de heer Bom, treedt bij den aankoop en export van deze paarden als leider op. Na de aanko-open in Eist komt Utrecht weer aan de beurt, dan is het benoodigde co-ntingent voor dit kwartaal vol. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting' tot den avond van 17 Febr.: Matige, tijdelijk krachtige Z.W. tot W. wind, meest zwaar bewolkt, waarschijn lijk eenige regenbuien, iets kouder. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 769. ücht op voor fietsen. Woensdag 5 u. 32 min. Uitg.: N.l Emergo" t Bure- Postc Bijkante J. J. Directe Omtrent van 30 werd, dat allen tijde aantastbar nen en ts Regeering gevraagd. Uit het sche regee; nieuw Wt zou komen pact mocht traal Nede verzekeren. Er is di lofte aang neutraliteit nen en gai derkeerige acht. Over de D'uitschen kunnen wij als over de geland ten Toch hee verklaard 0 aangeboden Terecht 1 hiermede oj „Ging m ons land i staten e x t druk worde d e r e state tastbaarheic verwachtte zulk een ex met een of 1 kunnen hel naar n 1 met onze zelfstandig-h functie in "V men. Om di land ook n< agressie-pac van plan verwachten zullen laten, noodig voor tingen." Hierbij ko Is eenmaal en de garan aanvaard, d gename geve Het is toe dagen van 1 of Engeland ligheid in gegarandeert vestigen, dat loopen. Dan zijn garanti onze havens aanval van Het gevol; zelfde oogenl verdwenen e: teit gedaan 't Was da onze Regeer! gegeven een uitzicht gesti E'n het sti Duitsche zijd DUitschland begrijpen en Terwijl op pig rust heei Madrid belan In het No< slrijdkrachter gaan tot ee; guenza Ten Zuidei schijnen de val. Hun doe schen Franc nes. Van paricr uit Madrid, meester hebb Ghavela, doe van dit bericl bledo de Chai gisch punt. De regeer dwingen, zijn terug te tiekl aanval te ont! Franco va gelingsmanoe lijk doel, de binding af te Geen vri. Een draadlo dat de voorstellen no V£

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6