DE MIDDENSTAND EN DE STEUNVERLEENING. Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws Nieuwe uitschakeling bij de distributie Inplaats van Inschakeling? Een mogelijk gering geldelijk voordeel tegenover zeker groot moreel nadeel. De F*pfêp'«é» heeft een minimum van 89 cot. P2 02 fosforruur en 83 pot, G&O kalk gebonden aan foaforauur, het ia »oo- wel voer «and- aie voor kleigronden ge- •ohikt, omdat het direot opneembaar ia, Het kan ea mag bovendien met alle atlk8tofmeat*toffen en kaliiouten gemengd worden, Het heeft nog 'het voordeel, dat hot gemakkelijk uitstrooit, en niet bijtend ia. De Sulkaphoa ia chloorvrij en heeft in de samenstelling A 22 pet. P2 05 fosfor- zuur, 22 pet. K? kali en 20 pet. gebon den kalk. Samenstoiing B, meer 'bestemd voor kali-arme gronden en voor gewas sen, die veel kali vragen, zijn de percen tages reap. 20, 25 en 18. Het gesprokene werd door een aantal lantaarnplaatjes toegelicht, waarbij o.a. de resultaten bij al of niet gebruik der ge noemde producten tegenover elkaar wer den gesteld. Nadat een verversching en een rooker- tje aan de ongeveer 50 aanwezigen was rondgedeeld, is een druk gebruik gemaakt van de gelegenheid, om vragen te stellen. Daarbij kon de inleider nog op vaak met humor doorspekte wijze dieper op ver schillende onderdeelen ingaan. Kruinfngen. Maandagavond vergaderde het Feestcomité in het café „De Uitkijk" onder leiding van zijn voorzitter, de heer H. G. Baarens, welke wees op het goed geslaagde feest op 7 Januari en dank bracht aan de Buurtvereenigingen en cor poraties voor de groote medewerking, als mede aan het college van B. en W. Dhr Groof bracht verslag uit over de ballonnenwedstrijd, waarvoor deze week de prijzen zullen worden uitgereikt. De penningmeester de heer A. Kosten- se, deed daarna financieel verslag waar uit bleek, dat er f 6 batig saldo was, of met inbegrip van een vorig saldo f 23. Aan bet einde der vergadering deelde de Voorzitter mede, dat bet muziekgezel schap E. M. M. met een financiëel tekort zit; hij zou deze vereen willen helpen door bet houden van een bazar, waarvoor de vergadering baar medewerking toe zegde. Maandagavond werd in 'het Zon- dagsschoolioikaal vertoond de film van de inrichting voor lijders aan vallende ziek te te Haarlem en Heemstede, alsmede de verschillende films van de verloving en het huwelijk van het Prinselijk paar. Met groote aandacht werden deze films gevolgd; waarbij de heer Smit, een duide lijke toelichting gaf van het moeilijke en nuttige werk onder de ongelukkigen. In de pauze werd een tulband (ge schonken) en één op de inrichting ge maakte groote vloermat verloot en vele kleine werkstukjes verkocht. Serseke. Maandagmiddag werden voor de vierde maal dn dit seizoen door de re geering een partij oesters publiek ver kocht door haar in 1936 in Frankrijk aangekocht en op de Ierseksche bank uit gezaaid. Prijzen bedroegen voor 00000, 0000 00000 resp. f72, f80, f96 en 110 gld. per 1000. De 210.000 brachten samen op f 16.110. D9 regeering, die in 1936 ongeveer 65 duizend gulden uitgaf voor Fransche zaaioesters, en met deze oesters een bes ten groei bereikte, beeft nu reeds ruim een ton terug gekregen. Daar moet na tuurlijk de exploitatie af, maar daartegen over staat, dat ze nog zeer veel lich tere oesters heeft teruggezaaid. Zooals we reeds eerder schreven, heeit dit seizoen een uitzonderlijk geweldigen groei te zien gegeven, zcoals wellicht slechts een of 2 maal in een mensc'henleeftijd plaats heeft. Maar toch is bewezen, dat bij uitzaai van een gezonde oester van een goed product nog winst mogelijk is. Kapelle. De A.-R. Kiesvereeniging Ka- pelIe-Biezelinge kwam onder voorzitter schap van den heer A. Slafobe'koorn bijeen. Na een kort openingswoord van den voorzitter, brengt de heer J. Wisse ver slag uit van de j.l. gehouden vergadering van de Centrale te Goes. Herkozen werden de aftredende be stuursleden J. Wisse en D. Poortvliet. De penningmeester deed rekening en verantwoording, f 18 is bet batig slot. Nu volgde bespreking candidaatstelling Tweede Kamer. Besloten werd om ook Zeeuwsche candidaten te plaatsen op de lijst. Genoemd werden J. A. Domiuicus en Dt K. Huizinga. Hierna gaf de heer F. P. de Graaf, hoofd der Ghr. school een korte levens schets van Dr H. Oolijn, waarna met lichtbeelden verduidelijkt een bespreking volgde door den heer De Graaf van de pas verschenen Garicaturen van Dr Golijn. Zoowel de levensschets als de platen werden met aandacht en genoegen ge volgd. De Tuinbouwvereen. hield baar jaar vergadering onder voorzitterschap van den beer G. v. d. Vliet. Na een kort openingswoord, volgde het jaarverslag van den secretaris, den beer J. A. Mol. Gewezen werd op de goede fruitprijzen; die der aardbeien viel niet te roemen. Het lidmaatschap van de vereeniging van de afd. Tuinbouw van de Z. L. M. gaf goede resultaten. Het ledental liep terug van 140 op 124. Het jaar 1936 kenmerkte zich door goede behandeling. Enkele jaren geleden werden enkele kersenboomgaarden behan deld, maar nu zijn bet enkele boomgaar den die niet behandeld worden. Voor onze streek werd onbillijk gevon den, dat f 30 per H.A. zoowel voor vroege als late aardappelen volgens de teeltrege- ling moet betaald worden. Ook wordt onbillijk geacht, dat jonge aanplantingen aardbeien, die dat zelfde Jaar geen vrucht geven, toch voor rol worden meegeteld bij de teeltregeling, Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat het batig saldo 1930 f325 be droeg, Het salaris van den secretaris, pen ningmeester en oontrolour werd vastge steld, zooals het bestuur dit voorstelde, De aftredende bestuursleden, de hee- ren C. v. d. Vliet, en J. A. Mol, werden herkozen. Opgave van zaai- en pootgoed volgde en voorts bespreking contracteeren boo- nen. Daarna sluiting. Aagtekerke. Maandagmorgen had de landbouwer J. de V., terwijl hij op het hooi werkzaam was het ongeluk met een zijner beenen in een hooispade te valien, waardoor een wond onder de knie ont stond. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Serooskerke. (W.) Vrijdagavond werd jaarvergadering gehouden van den Ghr. Landarbeidersbond in tegenwoordigheid van 46 leden. Voorz. dhr J. Meliefste. Uit het verslag van den secretaris blijkt, dat de afd. 10 jaar is aangesloten aan den Bond. Het ledental bedraagt 67. Uit het verslag van den penningmeester blijkt, dat 1936 een batig saldo heeft opgeleverd en is uitge keerd een bedrag van f 2169.20. De vice- voorzitter en penningmeester werden met alg. stemmen herkozen. In de controle commissie werd benoemd dhr G. van Keulen. Het lid P. G. Ingelse leverde een refe raat getiteld „De weg gebaand". Veere. Alhier vergaderde Maandagavond de afdeeling van den Chr. Boeren- en Tuindersbond onder leiding van dhr D. Kasse. De beer Varik, directeur van de Coöp. Melkfabriek „Eiland Walcheren" hield een 'lezing over „Algemeene toestand Melkveehouderij". Spr. zette duidelijk uit een, aan de hand van cijfers, de melk productie van verschillende landen, de ex portregeling voor Nederland en de groote bezwaren daaraan verbonden, mede in verband met de deviezenregeling. Tenslotte werd de melkveehouderij van Walcheren inzonderheid behandeld, die gezien verschillende andere deelen van ons land niet ongunstiger is, dank zij on derlinge samenwerking. Dhr Flipse, directeur der Coöp. Aan- koopvereen. „Eiland Walcheren" besprak nog verschillende regelingen betreffende aankoop van kunstmest, voederartikelen, en zaaigranen. Op beide inleidingen volgde een drukke en leerzame bespreking. Arnemuiden. Maandagmiddag verga derde de gemeenteraad onder presidium van burgemeester Horninghe. Aanwezig alle leden. In de gebruikelijke Nieuwjaarsrede wees de voorzitter er op, dat, al zijn de zorgen nog niet geheel geweken, voor onze visschers toch betere perspectieven zichtbaar zijn en dat door de overgang der garnalenpellerij van dhr Pelle in handen van dhr Vlaming betere voor uitzichten zijn ontstaan om wat meer te kunnen verdienen. Na de voorlezing van de notulen volg de mededeeling van ingekomen stukken, w.o. berichten inzake goedkeuring raads besluiten. Voorts diverse jaarverslagen en een af schrift van de vergunning van Gedop. Staten aan de N.V. Waterleiding-Mij. Midden-Zeeland tot den aanleg en ex ploitatie van een drinkwaterleiding in N.-Beveland en Walcheren waaronder ook deze gemeente behoort. Naar veron dersteld wordt zullen thans spoedig na dere plannen inzake de totstandkoming van de waterleiding in deze gemeente verwacht kunnen worden. Het verzoek van de Vereen, voor Bijlz. Lager Onderwijs alhier om voorschot op de vergoeding bedoeld bijl artikel 101 der L.O.-wet 1920 voor 1937, werd ingewil ligd. De vergoeding zal bedragen f 5,12 per leerling. Een verzoek van de Wed. P. Ventevo- gel om ontslag van de pacht van enkele stukjes land, werd op voorstel van B. en W. met alg. st. goedgekeurd. 'Op verzoek van J. Meerman e.a. om wijziging van de verkeersregeling voor handkarren, stelden B. en W. voor afwiji- zend te beslissen. Dhr J. van Belzen wil zulks toestaan, alleen voor inwoners; het voorstel van B. en W. werd echter aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Een verzoek van de Staatkundig Gere formeerde Kiesvereeniging om gebruik van het vergaderlokaal te mogen maken, werd niet toegestaan, overeenkomstig een reeds eenige jaren geleden genomen be sluit, omi in de O.L. school geen politieke vergaderingen toe te staan. Dhr J. van Belzen wensehte het voor de S.G.P. wel toe te staan, doch niet voor andere par tijen. Ook de consistorie der Hlerv. Kerk was aan genoemde Kiesvereeniging ont zegd. Met de wijziging der verordening art. 21 besmettelijke ziektenwet ging de rand accoord. B. en W. stelden voor, de jaarwedde van den gemeentebouwmeester mot f 50 te verhoogen; met algemeene stemmen goedgekeurd. Ook ging de raad accoord met andere gemeenten tot vaststelling van een streekplan voor Walcheren. Opnieuw kwam ter tafel het verzoek van Maljers om vergoeding voor meer der vervoer van garnalendoppen, welk verzoek in de vorige vergadering ter on derzoek door B. en W. werd aangehou den, B. en W. zijh van oordeel, dat deze vergoeding gegeven dient te worden. Dhr W. van Belzen zegt, deze zaak eens onderzocht te hebben bij iemand die in 1935 20.000 kg garnalen liet pellen en in 1980 bijna niets, Dhr Franse zegt, dat er wei ia waar minder garnalendoppen waren dan het vorige jaar, dooh dat door de uitbreiding der gemeente deze bijdrage gerechtvaar digd is, Het voorstel van B, en W, werd ver worpen met 5 st, tegen. Een voorstal van den heer Janse, gesteund door weth. Franse, om de vergoeding te bepalen op f 25, werd aangenomen met 5 tegen 2 st. Met de voorgestelde wijziging der be grooting '36 ging de raad accoord, even als met de begrooting voor 1937, waarbij de voorzitter verzoekt niet met voorstel len te komen die de gemeente geld moe ten kosten, gezien de opgelegde wijziging. Besloten wordt tot converteering pand brieven der Holl. Hypotheekbank. ingewilligd werd het nader verzoek van J. Meerman inzake ruiling grond. Een verzoek van A. Kwekkeboom om ontheffing van de pachtsom voor het overzetveer werd met algemeene stem men afgewezen. Een verzoek van L. Scheele om paoht- vermindering voor de weide Noord-Oost- wal zal nader door een commissie wor den onderzocht. Daarna benoeming stembureaux. Hier in werden benoemd voor I: voorzitter burgemeester; \Horninghe en plaatsver vangend voorzitter weth. B. Franse; tot leden dhrn Buijs en Janse, tot plaatsver vangend lid dhr W. v. Belzen. Voor II; voorzitter weth. A. Schuit, tot leden dhrn Puijpe en Huissen en tot plaatsvervangende leden dhrn Polderdijk en J. v. Belzen. Bij de rondvraag vraagt dhr W. v. Bel zen hoe het komt dat er bij1 de werkver schaffing menschen zijn welke na hun toer een week buiten steun moeten zijn. De vooizitter antwoordt hierop, dat de regeling uitgevoerd; wordt overeenkom stig 's Ministers besluit. Ook vraagt dhr W. v. Belzen nieuwe meerpalen op het steigertje; dit wordt toegezegd. Dhr J. van Belzen vraagt bij' de woning van L. v. d. Ketterij demping van een slootje voor waterafvoer. Dhr Polderdijk vraagt inlichtingen omtrent een baatbe lasting toegepast op de wegen; dit zal nader worden onder het oog gezien. Daarna sluiting met dankgebed. Axel. Nu de vernieuwing en verbree ding van den Provincialen weg Axel Neuzen eenigen tijd geleden is gereed gekomen, worden ter verfraaiing aan beide zijden van dien weg boomen en heesters geplant. Het is deze omstandigheid, die er toe heeft geleid, dat de Ingenieur van den Provincialen Waterstaat, de heer Cohen Stuart en de Burgemeester van Axel, de heer Blok, het initiatief hebben geno men om ook, zooals in andere plaatsen reeds is geschied, in Axel een boomplant- dag te houden, teneinde door middel daarvan bij de schoolkinderen liefde voor de natuur aan te kweeken. Nadat de kinderen van de drie hoog ste klassen der Chr. school te Spui (ge meente Axel), des morgens om 9 uur in een lokaal der school waren verzameld, hield de Burgemeester een toespraak tot de kinderen, waarin hij het doel en de beteekenis van het planten van boomen door schoolkinderen uiteenzette. De kinderen zongen daarop het lied „De les der boomen" (Plantlied), een uit drie coupletten bestaand lied, het welk speciaal voor een gelegenheid als deze is gecomponeerd. Daarna werd onder leiding van den Ingenieur met zijn staf, bijgestaan door den aannemer van het aanbrengen der beplantingen, den heer Smallegange van Terneuzen en zijn werklieden, met het planten der boomen aan den Provincia len weg te Spui aangevangen, waarvoor ook van de zijde der ouderen groote belangstelling bestond. Bij het planten werden vanzelfsprekend aanwijzingen gegeven, doch het planten zelf werd door de schoolkinderen ver richt, zoodat zij later kunnen zeggen: die boomen hebben wij geplant. Na afloop van het „werk" (een 70-tal boomen werden geplant), werden de kin deren getracteerd. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. De drie Nederlandsche middenstands bonden hebben zich gewend tot den mi nister van sociale zaken in verband met diens aan de gemeentebesturen medege deeld voornemen om de subsidieering in de kosten van extra hulp aan werk 1 cozen (kleeding, dekking, en schoeisel), de z.g. steunverleening B, ook voor het dienst jaar 1937 gedeeltelijk in natura te doen geschieden. De hoofdbesturen der drie bonden ver- j klaren, van dit voornemen met groote be vreemding kennis te hebben genomen. Het is hun gebleken, dat het desbetref fende persbericht in de kringen van den middenstand in het geheele land een even groote bevreemding heeft teweeg ge bracht. Zij' hopen, dat alsnog zal kunnen wor den voorkomen, dat de steunverleening door het departement van sociale zaken steeds verder wordt geleid in een rich ting, die ook het kleinhandelsbedrijf hoe langer hoe meer „steunrijp" moet maken en die op den, vooral op het oogenblik in het bedrijfsleven zoo gewenschten geest van vertrouwensvolle toekomstver wachting een totaal averechtschen in vloed uitoefent. Op 24 Augustus 1936 wendden de mid denstandsbonden zich uitvoerig tot den minister inzake de inschakeling van den handel, bijl de distributie van goedkoope levensmiddelen onder werkloozen. Tot hun leedwezen moeten de midden standsbonden constateeren, dat van een vervulling hiervan nog steeds niet kan worden gesproken. Zij verklaren zich ten zeerste erkente lijk, dat de minister ten aanzien van de distributie van het gehakt in blik tegen over de gemeentebesturen de wenschelijik- heid van inschakeling van den winkelier heeft uitgesproken. Een definitieve in schakeling over de geheele linie is ech ter nog niet tot stand gebracht. Nog minder is er sprake van een eenigszins redelijke kostenvergoeding voor de distributie der diverse artikelen. Op dit punt viel tot dusver geen verbete ring, maar wel verslechtering te re- gistreeren. Adressanten verzoeken den minister met den meesten aandrang, te willen be vorderen dat een volledige inschakeling onder redelijike kostenvergoeding, thans met bekwamen spoed zal worden doorge voerd. Terwijl bij' de distributie van goedkoope levensmiddelen het vraagstuk van in schakeling van het bedrijfsleven aldus nog hangende is, werd de winkelstand bij 's ministers circulaire aan de gemeente besturen d.d. 4 Febr. j.l. wederom verrast met de aankondiging eener dreigende uit schakeling bij de verstrekking van den B-steun in natura. Werd in November j.l. mededeeling ge daan van den verrichten aankoop door 't rijk van een partij dekens, thans blijken omtrent aankoopen van diverse partijen andere goederen voorbereidende bespre kingen in gang te zijn. Werd tot dusver aan de gemeentebe sturen in de besteding van de desbetref fende gelden een zekere vrijheid gelaten, het streven schijnt tot uiting te komen, deze vrijheid practisch steeds meer in te krimpen door den aankoop der te ver strekken goederen door het rijk te doen geschieden. Aldus zal het rijk zich gaan bemoei en met den aankoop van schoenen, klom pen, sokken, wollen en tricot ondergoe deren, werkkleeding, luiers, lakens sloo- pen en andere dusgenaamde „natuurgoe deren". De middenstandsbonden verzoeken den minister met aandrang dezen weg niet te willen betreden. Wellicht zullen inderdaad bijl het af sluiten van groote partijen goederen la gere prijzen kunnen worden bedongen dan bijl aankoop van geringere hoeveel heden door de gemeenten afzonderlijk. Wellicht ook zal dientengevolge inder daad het totaal voor deze subsidie ter be schikking staand bedrag een gro-oter nut tig effect sorteeren, dan bij gedecentra- liseerden inkoop het geval is. Tegenover het geringe voordeel, dat hier voor de staatsfinanciën wellicht is te behalen, staat het nadeel, dat door den plaatselijken winkelstand wordt geleden. Eén gering voordeel voor de schatkist wordt gekocht door het nadeel eener steeds verder woekerende overheidsbe moeiing, die niet nalaat op het moreel van het daardoor getroffen bedrijfsleven een verlammenden invloed uit te oefenen. De middenstandsbonden verzoeken den minister dan ook met klem van de door voering dezer voornemens te willen af zien en de wijze van besteding der voor den steun B beschikbare gelden ten volle aan de gemeentebesturen te willen over laten. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Amsterdam (vac, D's Roscam Abbing), Y. Alkema te Aalsmeer, M. G. Gerritsen te Amersfoort en D. J. Vossers te Vlissingen. 'Geref. Kerken. Beroepen te Schiedam, W. de Graaf te Ommen. Te Uithuizen, B. Slingenberg te Echten. Aangenomen naar Laren (N.-H.) J. L. Wielenga te Arum. DE VOORGESTELDE WIJZIGING VAN DE LAGER ONDERWIJSWET. Een adres van het hoofdbestuur van de Vereeniging van Christelijke Onderwijzers en Onderwijzeressen. Het hoofdbestuur van de Vereeniging van chiistelijke onderwijzers en onder wijzeressen heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden met een aantal op merkingen met betrekking tot het bij de Kamer ingediende ontwerp van wet tot wijziging der lager-onderwijswet 1920. Aan het adres is het volgende ontleend; Met de meeste voorgestelde wijzigin gen van zuiver technisch-aidministr'atie- ven aard kunnen w'ij ons vereenigen. Ver schillende daarvan zullen inderdaad kunnen medewerken, om kleine onbillijk heden weg te nemen. Het voorgestelde verbod voor rijks ambtenaren, om lid te zijn van een com missie van beroep, zou naar de meening van adressant wel eenige motiveering verdienen. We achten, dat de keuze voor leden van de commissie van beroep, hierdoor onnoodig beperkt wordt. Art. 30 kan verbetering brengen in de salarieering van de vakonderwijzers bij het bijzonder onderwijs. Echter missen wij hier noode de regeling van hun wachtgeld. D'e bezuiniging heeft in zeer veel gevallen ten gevolge gehad, dat het vakpersoneel der bijzondere scholen sterk ingekrompen is. Dikwijls werd het zonder eenig wachtgeld aan zijn lot overgelaten. Wij zijn van meening, dat door een vrij eenvoudige uitbreiding van dit artikel een eind gemaakt kan worden aan dezen hoogst onbillijken en onhoudbaren toe stand. Het hoofdbestuur betreurt bet, dat deze vrij ingrijpende en omvangrijke wijziging van de Lager-Onderwijswet niet is aan gegrepen, om enkele verbeteringen aan te brengen, die gewenscht zijn met het oog op den toestand van het onderwijs en de omstandigheden, waarin het onderwij zend personeel verkeert. We zouden willen aandringen op be langrijke verlaging van de leerlingen- schaal in art. 28. Hierdoor zou bij verscheidene klei nere plattelandsscholen aan een schier onhoudbaren toestand een einde worden gemaakt en voor enkele honderden jonge werklooze onderwijzers, die nu al jaren lang op arbeid wachten, zou eenig pers pectief komen. In de wet zal weder moeten opgeno men worden de vroegere bepaling, die de kweekeling met akte uitsloot van zelf standigen klassearbeid. Herplaatsing van wachtgelders worde zooveel mogelijk bevorderd. De talrijke beroepsprocedures voor Ged. Staten, Kroon en commissies van beroep hebben de laatste jaren wel aangetoond, dat men niet zonder meer aan school- en gemeentebestuur kan overlaten te bepa len, wie op een bepaald oogenblik voor afvloeiing in aanmerking komt, zonder dat herhaaldelijk gevaar voor willekeur dreigt te ontstaan. D'e organisaties bij het christelijk on derwijs hebben met groote zorgvuldigheid een regeling ontworpen. Het komt ons gewenscht voor, deze af- vloeiingsregelen thans in de wet op te nemen. Overweging verdient hiernaast de vraag, of het geen aanbeveling verdient tegelij kertijd bepalingen in het leven te roepen, die bevorderen, dat een billijke volgorde wordt in acht genomen, wanneer straks de vele duizenden, die op een plaats wach ten, tot de school geleidelijk kunnen wor den toegelaten. Adressant acht het wenschelijk ook voor de bijzondere onderwijzers een in stantie voor hoo-ger beroep, in te stellen. Voorts wordt gevraagd een betere re- .geling met betrekking tot de medezeggen schap van bijzondere klasonderwijzers. I Wemeldinge. Met ingang van 15 dezer is tot tijdelijk onderwijzer aan de Open bare Lagere School alhier benoemd dhr A. J. Jurrij te Hoek. i Verscheurende honden. Gisterochtend kwam de veehouder D'. v.d. H. te Trynwalden tot de conclusie, dat bloeddorstige honden leelijk onder zijn i schapen hadden huis gehouden. Vier schapen moesten worden afgemaakt. De politie stelt een onderzoek in. Verdronken. Te Nieuw Lekker- land is het vijf-jarig zoontje van den melkhandelaar A. Terhaar in een onbe waakt oogenblik in een sloot, nabij hel ouderlijk -huis, gevallen en verdronken. Brand in een zwakzinni gengesticht.. Gistermiddag is door onbekende oorzaak brand uitgebroken op den zolder van het vrije verplegings- paviljoen van de psychiatrische inrichting „Huize Padua" te Boekei. Toen de brand ontdekt werd, stonden de zolder en het dak reeds gedeeltelijk in lichte laaie. Het vuur breidde zich zeer snel uit. De brandweren van Gemert en Boekei werden onmiddellijk gealarmeerd. Zij tastten het vuur krachtig aan en slaagden er in, binnen drie kwartier den brand meester te worden. Het dak en de zolder brandden echter over de geheele lengte van het paviljoen uit. D'e schade is groot. Alle verpleegden waren tijdig in veilig heid gesteld. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Verstekeling aangehou den. De rivierpolitie te Rotterdam heeft een verstekeling aangehouden, die maar heel kort in Rotterdam kon verblijven. Met de bananenboot „Jamaica Producer" kwam namelijk de 47-jarige D. A. mee, die op „Jamaica" thuisbehoort. Deze, een reus van een vent, was in Kingstone aan boord gekomen en had zich daar ver stopt, maar op zee werd de blinde passa gier ontdekt en bij aankomst in de Rot- terdamsche haven zorgde de rivierpolitie dat hij niet kon ontkomen. Hij werd voorloopig in arrest gesteld. De verstekeling vertelde bij zijn ver hoor, dat hij eenmaal een kampioen bokser was geweest, en toonde aan de hand van krantenknipsels, die hij in zijn bezit had, aan, dat hij in 1914 ook tegen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2