GoSijn. Onderwijs. Minister Colijn over de komende verkiezingen. Gemengd Nieuws Finantiëele Berichten Laatste Berichten Telegrammen. ps. ident van ving over >nomische ïlijke lan- stoffelijke ierkt blij- der kleine :t kunnen iatief van lbeeld van door zijn ïimte van beteekent 3n plaatst g van het d. temd werd iidatenlijst Zeeuwsche de heeren het onder- vaarop een ■de zich bij een koop- welke hem bedrag van overzijde elke nood- Eireerd, ter- p zak had. el eens za- koopman, raagde. Tot g uitgeble- in kennis chijnt wei- igen bij de ook geen koopman hielden de J.V. Timo- ïder leiding P. Unger, 3 inleidin- ;en samen- ranje" door n slotwoord. lgem. leden- Kruis" ge- van dhr G. dat de be- ebracht, be- Door 37 ge- .len gebruik dalende lijn. 2381.01, de er een saldo m voorzatter de zuster in oeken waren z. in 1935. de zuster in haar ar- iker op zijn jedankte als m. stemmen Ds G. H. J. aan op uit- ie wensche- in de zuster, weer op peil nen als meer derzee-direc- ens de Ned. ysteem „M. dig ambte- orengt, moge estekhoeveel- 70.000 vierk. van de te wordt die voering ge dag speelde 'wedstrijd te ststand 00. eel van Oost een voetbal- .0. en Olym- )ia wist deze i adverteert, t is logisch. nikt daarvoor s verstandig. Beroepen te Den Haag (West), L. Oranje Cz. te Groningen, Geref. Gemeenten. Beroepen te Terneuzen, H. Ligtenberg te Lisse. Oud Geref. Gemeenten. Aangenomen (als leerend ouderling) naar Bruinisse, G. de Gruyter te Oost- burg. Ghr. Geref. Kerk. Bedankt voor Amersfoort, L. S. den Boer te Arnhem. Jubileum. Ds G. Eukelaar, Ned. Herv. pred. te Krimpen a. d. Lek, hoopt 'op 10 Maart zijn 25-jarige ambtsbedie ning te herdenken. De a.s. jubilaris diende van 1914 tot 1918 de Ned. Herv. Gem. te T h o 1 e n. Ds A. J. Roozemeyer. fin den ouderdom van 71 jaar is te Amster dam overleden ds A. J. Roozemeyer, oud predikant-directeur van de Ned. Herv. Diaconie-inrichting aldaar. De overledene stond achtereenvolgens te Bahr en Lathum, Laren, Valburg en Sluis waar hij in 1908 emeritaat ont ving in verband met zijn benoeming tot predikant-directeur van de Amsterdam sche D'iaconesseninrichting. Als zoodanig is ds Roozemeyer werkzaam geweest tot 1 Jan. 1932 toen hij eervol ontslag ont ving. De overledene was o.m. secretaris van de Evangelische Alliantie. de Goede te Kapteijn te Inspectie Lager Onder- w ij s. Bij Kon. besluit van 10 Februari is aan W. F. Smits, op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend als inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Nij megen en is overgeplaatst naar deze in spectie: B. J. A. Stoopman, inspec teur van het lager onderwijs in de in spectie Goes. De verkiezingen reeds in Mei Dei kring Haarlemmermeer der A.R. Kiesvereen. hield Zaterdag haar 25ste partijdag, waarbij ook Minister Colijn, die als gast aanwezig was, een korte rede hield. De minister zeide geen politieke rede te willen houden. Een minister is in de allereerste plaats dienaar van de Kroon, die met hare raadslieden het geheele Nederlandsche volk regeert. Daarom ware het niet ge past, als ik thans een partij-politieke rede voor u ging houden. Denkt echter niet, dat deze terughou ding mij gemakkelijk valt. Nu zekere MEI-GEBEURTENISSEN in zicht zijn ditmaal GEEN JUNI-GEBEURTE- NISSENl voel ik mij soms als een oud cavaleriepaard, dat, bij het hooren der klaroenen, de ooren spitst. Spr. nam als uitgangspunt het anti- revolutionnair program,, waarin wordt gezegd, dat de richting dezer partij de grondtoon vertegenwoordigt van ons volkskarakter, gelijk dit, door Oranje ge leid, onder den invloed der Hervorming, omstreeks 1572 zijn stempel ontving. Toch leeft aldus Spr. niet meer dan een tiende deel van het Nederland sche volk uit de antirevolutionnaire be ginselen. Bovendien, als men alleen let op het aantal A.R. Kamerleden, ziet men, hij een vergelijking met 25 jaar terug, zelfs een achteruitgang. Evenwel, men moet daarbij1 niet vergeten, dat destijds een an der kiesstelsel bestond. Maar, luidde de grondtoon van de be strijding, die wij1 een kwart eeuw gele den vonden, dat wijl niet mee konden, dat wij! eigenlijk de bekwaamheid zouden missen om te regeeren, thans is het an ders geworden. Als ik ondeugend wilde zijn, dan zou ik zeggen, dat op dit oogenblik velen in den lande de leiding niet ongaarne in anti- revolutionnaire handen zien. (Vroolijk- heid en applaus.) Toch zijn wij dezelfden gebleven. Niet wij, doch de omstandigheden zijn ver anderd. Onze werkelijkheidszin doet ons de onderwerpen aangrijpen, die nu ac tueel zijn. Ons beginsel houdt ons daarbij op den rechten weg. Ook is ons eigen, dat wij niet wijken voor elk rumoer, dat rond ons opstijgt. Onder voor- en tegenspoed gaan wij den weg, dien wij, naar onze innige overtuiging, hebben te gaan. En hier is het, dat wij nauw aansluiten bij het Nederlandsche volkskarakter. In het algemeen wil ons volk vastheid, die het ook in een regeering waardeert en die mede het kenmerk is geweest van de anti-revolutionnaire Kamerfractie, die zich sterk heeft getoond, waar het gold moeilijkheden niet te ontgaan. Wij zijn nog lang niet uit de moeilijk heden. Wiji zitten er nog midden in. Zelfs dient er rekening mee te worden gehou den, dat de moeilijkheden nog veel groo- ter kunnen worden. Bereidt u er op voor, aldus Spr., dat de verkiezingsstrijd buitenmate fèl zal zijn. Daar zijn er, die de overheid over de kerk willen doen heerschen, of de kerk over de overheid, of de staat over het maatschappelijk leven. Daar zijn er ook, die uiw leider een af geleefde grijsaard achten. In kan niet ontkennen, dat mijn haar wit is, maar ik zal het toch niet, ter wille van deze cri tici, laten verven. (Gelach.) Want, zonder zelfverheffing, mag ik zeggen, dat ik, met mijn witte haar, nog het werk van drie man kan verzetten, (Applaus.) Een enkel woord van waarsohuwing mag niet achterwege blijven. Er zit in de toegenomen waardeering voor onze partij het gevaar, dat de kleuren van onze vaan zouden kunnen verbleken. Wij mogen niet toegeven aan eenige neiging om mat mater in onzen mijn te doen, millen wij niet de eigenlijke zenuw van onze kracht doorsnijden. Wij zijn bereid in het eerste gelid te strijden, maar men moet ons ne men zooals wij zijn en niet zooals men ons wenscht. (Applaus.) Ik houd hier geen politieke rede, maar een advies mag ik toch wel geven, name lijk, dat mien zich moet onthouden van beschouwingen over de komende kabi netsformatie, want wij' begeven ons daar mede op het terrein van de Kroon. Ten slotte moge de raad worden uit gesproken om den strijd te voeren met de waardigheid des Christens en met den moed, die aan Coen eigen was, toen hij aan de Heeren Zeventien schreef: „Ziet doch wat een goede courage vermag!" Moge dit woord ook onze verkiezings strijd bezielen. Veldwachter door inbre kers met revolver bedreigd. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is bij den slager R. te Eygelshoven een brutale inbraak gepleegd. Een tweetal misdadigers had zich toegang verschaft tot den winkel. Toen de veldwachter de twee onver laten bij hun werk op heeterdaad be trapte en dezen zich ontdekt zagen, zette een van hen zijn revolver op de borst van den politie-ambtenaar en gelastte hem zich om te keeren en weg te loopen. De veldwachter, die ongewapend was, kon weinig anders doen, dan aan dit 1 bevel gevolg geven. Hij ging heen, nog steeds onder de dreiging van een revol ver, waardoor de inbrekers de gelegen heid kregen het hazenpad te kiezen. De buit werd natuurlijk meegenomen. Men vermoedt, dat de daders de richting van Duitschland zijn uitgegaan. Anderhalf jaar opgeslo ten in een hok. De rijksveldwacht te Wehl heeft een inval gedaan ten huize van den landbouwer N. aldaar. Sinds langen tijd liep onder de buren van den landbouwer het gerucht, dat er iets niet in orde moest zijn met den on- gelukkigen zoon van den boer, een im becielen jongenj van ongeveer twintig jaar, die stom is. De buren zagen den jongen niet meer. Toen de rijksveldwacht in de boerderij een inval deed, deed zij daar een vreeselijke ontdekking. In een nauw hok, waar het licht slechts door een klein ruitje toegang had, lag de jongen opgesloten.Het eenige meubel was een bed, gevuld met stroo, dat on beschrijfelijk vervuild was. De boer verklaarde tegenover de poli tie, dat de jongen reeds anderhalf jaar op deze wijze opgesloten is geweest. De burgemeester heeft maatregelen getroffen om den jongen aan betere handen toe te vertrouwen. Onverkwikkelij k gekibbel. De burgemeester van Standdaarbuiten is met buitengewoon verlof. In verband hiermee werd een Vrijdagmiddag gehou den raadsvergadering gepresideerd door oen loco-burgemeester. Deze deelde mede, dat bij de ingekomen stukken twee tele grammen waren van den Commissaris der Koningin, waarin mededeeling werd gedaan van de verlofverleening en de verleening daarvan aan den burgemees ter. Naar aanleiding hiervan ontspon mch een vrij scherpe discussie. De voor zitter deelde mede, dat het verlof aan den burgemeester verleend is in verband met tegen dezen ingediende klachten. Een der leden, de heer Mulders dacht aan „een drijven van zekere zijde". „Als de secretaris er mogelijk achtersteek-!, kan hij het beter ronduit zeggen. Ik heb den indruk, dat deze zelf graag burge meester wil worden". De secretaris protesteerde tegen deze insinuatie. De burgemeester, aldus spr., is begonnen met mijn eer en goeden naam aan te tasten en ik heb gemeend mij daartegen uit zelfbehoud te moeten ver dedigen. Hij deelde mede, zich bij een evcntueele burgemeestersvacature te zul len onthouden van solliciteeren. Dame en kind ernstige ge wond. Zaterdagmiddag is te Hintham op den rijksweg 's-HertogenboschNij megen een personenauto door onopge helderde oorzaak met kracht ingereden op een stilstaande, met steenkolen ge laden vrachtauto. De vrachtauto werd een eindweegs voortgestooten en kwam naast den weg in het bouwland terecht. De personenauto werd zwaar beschadigd. Een 6-jarig voogdijkind werd ernstig gewond. Zijn begeleidster bekwam even eens ernstige kwesturen. De chauffeur kreeg slechts lichte verwondingen. Het kind en de dame zijn vervoerd naar het ziekenhuis te 's-Hertogenbosch. De rivieren vallen. Het groot ste leed van de hoogwatermisère is weer achter den rug. De val op de groote rivieren heeft zich doorgezet, behalve op de Waal. welke te Nijmegen nog geste gen is. Oneerlijk postambte naar. De recherche te Heerlen heeft een postambtenaar, den adj.-commies v. R., terzake van verduistering in arrest genomen. Het is gebleken, dat deze ambtenaar zich gedurende eenige jaren aan verduis tering heeft schuldig gemaakt. Op het oogenblik kan nog niet worden nage gaan hoe groot het bedrag is, dat van R. zich heeft toegeëigend. Men vermoedt, dat dit ongeveer vierhonderd gulden zal bedragen. De verduistering kwam aan het licht doordat iemand, die op het postkantoor zijn belasting had betaald en daarvan een gedeelte zou terug krijgen, dit ge deelte, een bedrag van ongeveer f 40 bij den ontvanger der belastingen wilde te rughalen. De ontvanger deelde hem me de, dat hij' dit bedrag nog niet had be taald. De man toonde toen met ontvang bewijzen van het postkantoor aan, dat hij wel het totale bedrag van zijn aan slag had voldaan. Uit thet daarop ingestelde onderzoek bleek, dat de adjunctcommies zich in dit geval en ook bij andere gelegenheden geld van belastingbetalers had toege- eigend. Nu en dan had hij weer bedragen in de kas gestort, doch langzaam maar zeker werd het verduisterde bedrag grooter. Van, R. is ter beschikking van den officier van justitie gesteld en is naar Maastricht overgebracht. De stoomtram in mid den Brabant verdwenen. Midden-Brabant heeft Vrijdagmiddag on verwacht de sensatie beleefd voor het laatst een stoomtram te zien. Lange jaren was in deze streken van Brabant de stoomtram het vervoermiddel. Het schokkende vehikel met zijn inten sieve rook- en roetontwikkeling was als 't ware met de Brabantsohe wegen ver groeid. Het steeds intensiever wordende ver keer, de motoriseering van het personen- en goederenvervoer vooral deden echter langzaam maar zeker de stoomtram als vervoermiddel in beteekenis afnemen. De stoomtram moest tenslotte 't loodje leggen. Midden-Brabant zag haar Vrijdagmid dag onherroepelijk voor het laatst. Een locomotief met enkele goederen wagens maakte een rit vice-versa van Drunen naar Tilburg. De tocht heen en terug liep zonder on gelukken af, al ging 't dan ook met zeer veel zware zuchten en veel rammelend en knarsend geweld gepaard. Reeds vandaag zullen rappe handen tusschen D'ruinen en Tilburg en Tilburg- Dongen-Oosterhout en Breda beginnen met het opbreken van de rails. Gemeene poging tot qp lichting. Een meisje te Zeist had slechts kort kennis aan een „jongen man". Ze was juist voor den derden keer met hem uit, toen het paartje werd aan gehouden en met een electrische zaklan taarn belicht, door een persoon, die zich uitgaf als rechercheur van politie en die als zijn meening te kennen gaf, dat hij' genoodzaakt was proces-verbaal op te maken. Nadat hij zich door het tonnen van een penning had gelegitimeerd, no teerde hij de namen van beiden, waarna hij hun meedeelde, dat zijl zeker ieder tot f 25 boete zouden worden veroordeeld, maar dat er ook gelegenheid was deze boete terstond af te koopen, wat een be drag van f 10 per persoon vorderen zon. Het argelooze, hevig verschrikte meis je, dat liever niet verder met de politie te doen had, beloofde te trachten den volgenden dag de benoodigde f 20 te lee- nen, daar ook haar aanstaande slecht bij kas was. Met dezen toog zijl er den vol genden dag met dit doel op uit, echter zonder resultaat, of beter, met bijzonder goed resultaat voor het meisje. Een der personen n.l., tot wien beiden zich ge wend hadden, vertrouwde het zaakje niet en stelde de politie met een en ander in kennis. Dteze ging dadelijk op onderzoek uit en zoowel de aanstaande van het meisje, als zijn vriend de z.g. rechercheur, werden in arrest gesteld, 't Waren twee gehuwde jonge mannen uit Doorn, die dit geheele geval in elkaar gezet hadden om het meisje f20 afhandig te maken. Beide vrienden zijn wegens poging tot oplichting ter beschikking van den of ficier van justitie gesteld en in Utrecht ingesloten. Zes mille gestolen. Een inbreker heeft Zaterdagavond te Rotter dam een goeden slag geslagen. De 74- jarige krantenbezorger G. K. was om streeks zeven uur met zijn echtgencote naar de bioscoop gegaan. Toen hij tegen halftwaalf weer in zijn woning terug keerde, bemerkte de man, dat er iemand binnengedrongen was, die alles overhoop had gehaald. Uit een linnenkast was een geldkistje gestolen en dat bleek openge broken te zijn. Het totaal bedrag, ruim f 6000, geheel uit bankpapier bestaande, was verdwenen. De overval te Budel. De 23-jarige v. d. S., die dezer dagen te Budel mejuffrouw L. bijt een overval zeer zwaar verwonde en die naar de strafgevangenis te Roermond was over gebracht, is aldaar plotseling overleden. De toestand van het slachtoffer is nog steeds onveranderd ernstig. V oor zijn woning ver dronken. Zaterdagmiddag keerde de landbouwer B. te Wellerlooi met zijn kruiwagen van het land huiswaarts. Op den vlonder, die over de sloot voor zijn woning ligt, verloor hij: zdjin evenwicht en viel in het water. Toen hij op het droge werd gebracht bleek de man, die 77 jaar oud was, reeds te zijin overleden. Belgisch kasteel afge brand. Bejaard echtpaar omgekomen,' Zondagochtend werd de rechtervleugel van het slot Failais bij Hoei in de provincie Luik door brand verwoest. Dle socialistische verzekerings maatschappij „La Prévoyanoe Sociale" was sedert Mei j.I. eigenares van dit slot, dat zij had gemoderniseerd en ingericht als gesticht voor bejaarde lieden. Zes en vijftig ouden van dagen waren er in opgenomen en twee hunner, de 70-jarige echtelieden Falize uit Brussel kwamen in de vlammen om. De redding van de an dere oudjes ging met groote moeilijkhe den gepaard. Nabij Gressoney zijn skiloopers uit Milaan door een lawine bedolven; 6 wer den er gedood. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes, vorige koers heden H. V. A. 505 503 Ned. Ind. Hdbk. 17072 170 Philips 328 332 Unilever 173% 173% A. K. U. 61% 66-% Amsterd. Rubber 314V2 310% Koninkl. Petroleum 439 439 D'eli Mij. 355 351 Ned. Scheepv. Unie 117% 1177s 4 pet. Nederland 1003/8 100% 4 pet. Ned. Indië 1003/8 100% 3 pet. Nederland 99% 98 3 pet. Nederl. Idië 96% 96-7s U. S. Steel 81 803/8 Anaconda 42s/s 417s- U. S. Leather 6 57/e Bethlehem. Steel 67%-8 66%-% Adj. Chic. Milwaukee 77/e 7%-7/e Cities Service 3% 37/io Intern. Nickel 4872 477/s Shell Union 23% 236/s Kennecott Copper 47 4572 Radio Corp. 9 9 Gar Foundry 50 49 Tidewater 177/s-6 155/s Midcont. Petrol 237/s 23% Gen. Motors 5372-7/a 53 American Enka 45 45 Republic Steel 28 27-% De beurs was tamelijk stil. Feitelijk wa ren er slechts 2 groote hoeken ,n.l. Aku's die bij zeer ruime handel boven 66 kon den komen en Philips die van 32754 tot 331 opliepen. Kon. Olie, Unilever en H. V. A.'s waren vrijwel onveranderd. Rub bers en Tabakken waren een paar pro oen lager. Scheepvaartwaarden bij kleine omzetten weinig veranderd. Alle Ame- rikaansche waarden waren vrijwel verwaasloosd. Men wenscht de bespre kingen in Washington omtrent de te ne men maatregelen tegen buitenlandsche ef fectenbezit, af te wachten. Over het al gemeen waren de koersen in deze afdee- lingen wat lager behalve voor kunstzijde shares en Oliewaarden, zooals Shell Union. De beleggingsmarkt blijft lusteloos voor nieuwe leeningen van laag rentetype, D'e 3 pet. Nederl. en Ned. Indië waren aangeboden. Ook voor 3V2 pet. gemeente- leeningen is de animo bekoeld. Wisselkoersen. Amsterdam, 15 Febr., 2.30 n. Brussel 30.9030.98. Londen 8.978.98. Parijs 8.5254'8.5572. Berlijn 73.76—73.84. New-York 1.83—1.83%. Nieuwe burgemeesters. Bij Kon. Besluit is benoemd tot burge meester der gemeente Krabbend ij ke met ingang van 15 Februari, Jhr Mr W. C. Sandberg tot Essenberg; met ingang van 15 Februari tot burgemeester der gemeente B u r g h: Jhr A. van Citters. De nieuw-benoemde burgemeester van Krabbendijke is op 2 Juni 1908 te Hoorn geboren. Hij studeerde aan het gymna sium te Nijmegen, daarna aan de Uni versiteit te Utrecht, waar hij in 1933 was afgestudeerd. In datzelfde jaar kwam hij als volontair op de secretarie der ge meente, DriebergenRijsenburg, waar hij later benoemd werd tot ambtenaar, in welke functie hij nog werkzaam is. De heer Sandberg bewoog zich ook op ander gebied dan dat der gemeentelijke huishouding. Zoo is hij secretaris van de commissie van bijstand voor werk verschaffing en armverzorging, secr.- penningmeester van de afd. van het na tionale fonds voor bijzondere nooden en secretaris der Chr.-Hist. Kiesvereeniging. Hij is gehuwd, heeft twee kinderen en is lid der Ned. Herv. Kerk. De nieuw-benoemde burgemeester van Burgh is op 31 Maart 1905 geboren en is werkzaam als volontair ter secretarie van Burgh. Middelburg. Vrijdag hield de landbouw- vereen. al'hier haar jaarvergadering. Na dat de huishoudelijke zaken waren afge handeld, gaf de secretaris een overzicht over het vorige jaar. De vereen, telt 51 le den. Er was een klein batig saldo. Tot bestuurslid werd herkozen dhr J. Goedibloed Jzn, die tevens door het bestuur herbenoemd werd als secretaris-penning meester. Op deze vergadering was aanwe zig Ir A. Ovinge voot 'het houden van een lezing over de pachtwet. Hij kon zich verheugen in een aandachtig gehoor. Vele vragen werden gesteld en duidelijk beant woord. Bij de bespreking oim een proefveld aan te legen met de nieuwe meststof Kencick en Milli haven waarschuwde dhr Ovinge voorzichtig tei zijn met deze nieuwigheden. Dhr Goedbloed vraagt dhr Kleinepier, of geen rekening kan gehouden worden met gecontroleerd vee bij de keuringen. Dhr Kleinepier zegt: de keuring is al leen op exterieur. Om op productie te keu ren zou eerst aangevraagd moeten worden aan de vereen, tot verbetering van het rundvee. Nu worden nog vele vraagstukken be handeld, b.v. uitkeermg voor de opgeruim de koeien; de tarwe-levering; de uitkeering aan kleine bedrijfjes; tewerkstelling op deze bedrijfjes. Voor proeven in deze zijn aangewezen de gemeenten Westkapelle en Zoutelande. Door een lid wordt er op gewezen, dat de distributiekosten op de melk veel te hoog zijn. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. Verhooging van den benzineprijs. AMSTERDAM. De stijging van den we reldmarktprijs heeft tot gevolg, dat ook in Nederland de benzineprijzen met ingang van 15 dezer zullen worden verhoogd. De benzinemaatschappijen Shell, Texaco en Sinfina maken bekend, dat deze ver hooging een halve cent per liter zal be dragen. Met dien verstande, dat de prijsverhoo- ging niet uniform voor het geheele land zal gelden, doch in dier voege zal worden toegepast, dat daardoor het groote prijs verschil welke in de versöhilende deelen van het land waren ontstaan, tot kleiner proporties worden terug gebracht. Besloten is den verkoop van benzine in blikken te staken, behoudens in enkele plaatsen war zulks niet mogelijk is. D'e verkoop in vaten zal eveneens zoo veel mogelijk worden beperkt. Deze laatste maatregel wordt genomen deels uit economische overwegingen, deels om den verkoop aan de benzine pompen op te voeren. Vliegdiensten gestaakt. AMSTERDAM. Als gevolg van den zwaren mist konden vanmorgen op Schip hol geen vliegtuigen landen, terwijl ook geen enkel vliegtuig van den geregelden dienst is vertrokken. Op Eelde en Waalhaven was de toe stand niet veel beter. Heffing op boter. DEN HAA'G. De heffing op boter is voor de week van 1420 Februari vast gesteld op 80 cent per kg., behoudens tus- sehentijdsche wijziging. Felle brand. ZAANDAM. In den afgeloopen nac'ht heeft door onbekende oorzaak een felle uitslaande brand gewoed. 'Om 'half drie ontdekte het echtpaar de Boer dat het naast hun huis staande timmerbedrijf in brand stond. Reeds had de brand zich verplaatst naar de woning van De Boer. De familie moest met achterlating van alles de woning verlaten. Het huis brand de geheel uit. Het timmerbedrijf, waar van alleen een aantal machines was ver zekerd, ging geheel verloren. Een aantal belendende perceelen be kwam brand en waterschade, zij waren niet tegen brand verzekerd. Daar het tim merbedrijf in een paar houten woningen werd uitgeoefend, weigerde de brandver zekering hen te verzekeren. Een der mooiste boerderijen afgebrand. ALKMAAR. In den afgeloopen nacht is door onbekende oorzaak brand ontstaan ■in de boerderij, bewoond door de families W. de Jong en A. Blaauwboer te Oude Sluis. De bewoners moesten in nachtgewaad het huis verlaten. Nauwelijks was dit gebeurd of een gedeelte van de boerderij stortte in. De boerderij is tot den grond toe afgebrand. Hiermede is een van de mooiste boer derijen in vlammen opgegaan. Auto tegen een boom gereden. BEETSTERZWAAG. Vannacht is een personenauto uit Heerenveen, waarin zic'h zes personen bevonden, tusschen Drach ten en Olterterp in volle vaart tegen een boom gereden en geheel vernield. De heeren B. uit Langezwaag en L. uit Heerenveen werden zoo ernstig gewond, dat zij naar een ziekenhuis moesten wor den overgebracht. De anderen konden naar huis worden vervoerd. Vermoedelijk is overmatig alcoholgebruik de oorzaak van het ongeluk. Geheimzinnig vliegtuig. WEENEN. Een geheimzinnig vlieg tuig is boven de stad verschenen en schreef letterteekens in de lucht. Twee es kaders jachtvliegtuigen stegen op, waarop het vliegtuig verdween. Men denkt, dat het een buitenlandsc'h toestel is geweest. De reis van hef Prinselijk Paar. WEENEN. Naar wij vernemen heeft het Prinselijk paar besloten ook vandaag nog in de oude Donaustad den dag door te brengen. Voor zoover bekend is zullen zij mor genochtend naar Zeil am See vertrekken. DE STRIJD IN SPANJE. Een verklaring van generaal Qeuipo de Llano. SEVILLA. Generaal Qeuipo de Llano heeft door de radio o.m. 'het volgende meegedeeld. Ik kom uit Malaga, en de indruk dien ik daar heb gekregen zal mij' lang bij blijven. De wegen lin de provincie Malaga zijn bedekt met lijken van mannen, vrouwen en kinderen, in bedroevenden toestand. Verder verklaarde hij: Van regeerings- zijde wordt beweerd, dat de Loyalen on zen opmarsch naar Motril hebben ge stuit. Het interesseert mij' op het oogen blik niet op te rukken naar Almeria, dat

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3