WRIGLEY Het Initiatief van Dr Colijn. 1 NA HET ROOKEN l Kerknieuws Om Minister komende Van het personeel van den goederen trein liep de machinist evenmin letsel op, maar de oonducteur-rangeerder P. Riemens kreeg een lichte hersenschud ding, snijwcnden en kneuzingen. Dr Bom en dr Van der Zwan, heiden uit Axel, verleenden de eerste hulp, waarna do gekwetsten naar hun wonin gen zijn vervoerd. Be materieele schade was vrij1 groot. Technisch personeel slaagde er in de haan spoedig vlt te maken, zoodat de volgende tram zoider vertraging kon passeeren. De marechaussee stelt een onderzoek in. K.N.A.U. District Zeeland. Na een onderlinge bespreking van de vereenigingen onder leiding van het Districtsbestuur, is thans een volledig overzicht ontstaan over de atletiekwed strijden die dezen zomer door de aange sloten vereenigingen zullen worden ge organiseerd. Voordat do wedstrijden op het groene veld aanvangen komen er echter nog twee loopwedstrijden. Organiseerde „E.M.M." te Middelburg eerst de St. Nicolaas-veld- loop, daarna kwam „Marathon" te Vlis- singen Zaterdag j.l. met den „dwarsdoor- loop" Thans is op 27 dezer de beurt aan de A.V. '35, eveneens te Vlissingen voor een duin-veldloop. Met een boschloop in de Domburgsche bosschen op 20 Maart te organiseeren door E.M.M. wordt dan het winterseizoen gesloten. Ook gedurende het zomerseizoen zullen loopwedstrijden georganiseerd worden. Middelburg kiest daarvoor zijn prachtige singels, waarlangs 29 Mei de Singelloop en 4 September de estafette rond Mid delburg plaats heeft. Vlissingen kiest zijn eenigen boulevard voor den internationalen boulevardloop op 28 Augustus. Odidas te Groede annon ceerde tegen het volgend winterseizoen alreeds den traditioneel wordenden kerst veldloop. De rij der veldwedstrijden wordt ge opend met die van Rust Roest te Zie rikzee op Hemelvaartsdag 6 Mei. Ma rathon te Vlissingen is ontvangende ver- eeniging op 5 Juni. E.M.M. te Middel burg op 17 Juli. Het kleine, maar actieve Odidas te Groede organiseert op 29 Augustus. Ook R.K.V.S.V. te Vlissingen zal een athletiekwedstrijd organiseeren, doch stelde den datum ervan nog niet vast. Mogelijk wordt deze 11 September. De districtswedstrijden zijn voorloopig bepaald op 3 tot 10 Juli voor de kam pioenwedstrijden en op 31 Juli voor de officieele vijfkamp en de vaardigheids- proeven. Bovendien zal een avondwed strijd voor adspiranten worden voorge steld op 15 Juii. Werkverruiming in Zeeland. Men zal zich herinneren, dat in de laatstgehouden Hoofdbestuursvergadering der Z.L.M. Ir Mesu, directeur van den Gultuur-technischen dienst sprak over de werkverruiming in Zeeland, waaraan vol gens ham nog veel meer dan tot dusi- ver kon worden gedaan. De Z.L.M. nam zich toen voor, het initiatief te nemen tot oprichting van e9n stichting voor een dergelijk doel. Op Dinsdag 23 Febr. zal nu te Goes een vergadering worden gehouden van vertegenwoordigers van gewestelijke land bouworganisaties, grooterè gemeenten e.a. cnder voorzitterschap van den com missaris der Koningin in Zeeland, om met het oog op werkverruiming te ko men tot oen stichting, die tot taak heeft werken van economisch landbouwkundige beteek9nis te bevorderen in dit gewest. Directe Belastingen. De verplaatsing van den tijdelijk Rijks klerk der Dir. Bel. Inv. en Acc. J. Ver meulen, thans te Heinkenszand, naar Amsterdam, is tot 1 Mei 1937 uitgesteld. De vraag naar Zeeuwsche mosselen aanmerkelijk toegenomen. Den laatsten tijd is er groote vraag naar Zeeuwsche mosselen gekomen. Alleen vanuit Philippine werden in Januari 12000 balen mosselen geëxporteerd. Voor al naar België wordt veel uitgevoerd. Rusthuis wordt verkocht. Het voormalig Rusthuis van de Ned. Herv. Gemeente te Terneuzen is verkocht, aan een combinatie, die aldaar, naar ver luidt, een manufacturenzaak zou vestigen. Particuliere veerdienst op de Ooster- Schelde. Een nieuwe veerdienst is tot stand ge komen op de Ooster-Schelde, welke de gemeenten Colijnsplaat en Zierikzee ver bindt. 'Benoemd tot machinist-monteur aan het Provinciaal Electrisch Bedrijf te Gro ningen de heer Jac. Harinck, voorheen monteur aan de Kon, Maatschappij „de Schelde" te Vlissingen, vroeger woon achtig te Kloetinge. Middelburg. Een autoin de klem. Gisteren reed de heer R. alhier met zijn Chevrolet-auto, waarin behalve hijzelf ook zijn vrouw en een zijner kinderen zat, komende van de richting van het Stadhuis van de Markt de Pottenmarkt op. Juist kwam de tram aan. R. zette zijn auto nog stop, maar hot was te laat, de tram kwam door en duwde de auto achteruit tegen den muur van het café van den heer Groenewege aan. De auto werd deerlijk gehavend. Van de carossorie bleef niet veel goeds over. De portieren waren niet te openen. Daar om haalde men het overgebleven glas er uit en kon men toen door de ope ning de inzittenden uit den wagen ha len. R. zei! was li.oht aan het gelaat ge wond en had ook een knie eenigszins tjbaeerd. Vrouw en kind waren onge deerd. Van de tram was een treeplank ver nield. De motorwagen van de tram was een eind uit de rails geraakt. Aan den muur van het hoekhuis was vrij belang rijke schade toegebracht. De politie stelt een nader onderzoek naar de schuldvraag in. Vlissingen. De athletiekvereeniging Ma rathon hielde Zaterdagmiddag voor de eerste maal een straatloop, genaamd „Dwars door Vlissingen". Het ongeveer 1500 M. lange traject liep van de Zeil- markt door de Walstraat, Coosje Busken- straat, Spuistraat, Bellamypark, Nieu- wendijk weer naar de Zeilmarkt. De ju niores moesten dit traject eenmaal, de Ioopers der B.-, C.- en D.-klasse tweemaal loopen. Er bestond voor dezen loop veel be langstelling van de zijde van het pu bliek, terwijl een recordaantal deel nemers aan den start verscheen: 19 ju niores en 25 athleten in de B.-, C.- en D.-klasse. Vooral in laatstgenoemde groep werd eenige strijd geleverd tusschen de eerste drie aankomenden. De jeugdige Marathon-athleet Lacor passeerde als eerste de eindstreep op een 25-tal M. gevolgd door Schouls, die weer op ongeveer denzelfden afstand ge volgd werd door Bruinooge. De resultaten in de verschillende klas sen luiden: B. - k 1 a s s e 1. L. A. Schouls, „Rust Roest", Zierikzee in 9 min. 24Vb sec.; 2. M. P. Bruinooge, „Odidas", Groede, 9 min. 37% sec.; 3. A. Kambier, „E.M.M.", Mid delburg. C. - k 1 a s s e 1. H. Lacor, „Marathon", Vlissingen, 9 min. 162/b sec.; 2. G van Sorge, „Marathon", Vlissingen 9 min. 49% sec.; 3. H. J. Berrevoets, „Rust Roest", Zierikzee; 4. G van Opdorp, „F.M.M.", Middelburg; 5. A. Bijsterveld, „A.V. '35", Vlissingen; 6. W. Bruinsma, „Marathon", Vlissingen. D. - k 1 a s s e 1. A. Wielemaker, „Ma rathon", Vlissingen 10 min 223/b sec.; 2. G. M. Visser, Padvinders" Vlissingen; 3. D. Vreugdenhil, 2e Reg. Kustart., Vlis singen; 4. F. v. d. Pluym, individueel; 5. M. Meulmeester, „Marathon", 6; F. van Tatenhove, Zeemacht, Vlissingen. Juniores: 1. J. Bliek, „Marathon", Vlissingen, 5 min 072/s sec.; 2. J. Meyer, „Marathon", 5 min. 7s/e sec.; 4. A. Schey- beler, „A.V. '35", Vlissingen, 5 min. 8 sec.; 4. K. Barentsen, „E.M.M.", Middel burg, 5 min. 92/b sec.; 5. A. v. d. Velde, „A.V. '35", Vlissingen; 6. H. Baars, „Ma rathon"; 7. H. Höfer, „Marathon". Goes. De eerste vuilnis-auto. Jarenlang is in den Raad een strijd ge voerd over de vuilnis-auto, die B. eu W. en de directie van gemeentewerken wil den, maar de meerderheid van den Raad niet. Eindelijk hebben de voorstanders den strijd gewonnen, nu het opgehaalde vuil op een verder af gelegen plaats zal worden gedeponeerd. Vrijdag maakte de vuilnisauto zijn zegetocht door Goes. Intusscben ontvingen de ingezetenen pen circulaire van B. en W., waarin wordt voorgeschreven, dat vanaf 21 Maart a.s. slechts vuilnisbakken of -em mers mogen worden gebruikt van ten minste 45 en ten hoogste 50 L. inhoud, een circulaire, die tot heel veel vragen en opmerkingen aanleiding geeft. Zooals elders in dit nr wordt ge meld, is de heer Stoopman, inspecteur bij het L.O. in gelijke betrekking benoemd te Nijmegen. De heer Stoopman is voorzitter van de afdeeling Goes van de R.K. Staatspartij'. Ook nam hij het secretariaat waar van de afd. Z. en N. Beveland van het A.N.V.; nog bekleedde de inspecteur een functie in Wetensch. Belangen, in de plaatse lijke commissie van den B.V.L. en in den Raad van Beheer der Jeugdherberg te Ierseke. Vrijdagavond werd door de Vereen. „De Ambachtsschool" in het gebouw van de Ambachtsschool haar algemeene- en Bestuursvergadering gehouden, waaro.a. de volgende punten werden behandeld'. Rekening en verantwoording afd. Am bachtsschool. De ontvangsten over 1936 bedragen f 6522.89 de uitgaven over 1936 f46.805,08. De begrooting 1938 Ambachtsschool De ontvangsten werden vastgesteld op f 6225,49, de uitgaven op f 46.879,52. Rekening en verantwoording afdeeling Avondschool. De ontvangsten over 1936 bedragen f 1065,65V2, de uitgaven over 1936 f3637,65. Begrooting 1938 afd. Avondschool. De ontvangsten werden vastgesteld op 988,52 gulden, de uitgaven f 3665,78. Rekening en verantwoording Vak school voor Meisjes. De ontvangsten over 1936 bedragen f 10.727,71, de uitgaven f33.131,80. Begrooting 1938 afd. Vakschool voor Meisjesj D'e ontvangsten werden (vast gesteld op f 11.166,68; de uitgaven op f 36.007,49. Krabbendijke. Voor een cursus voor Eerste Hulp bij Ongelukken, die gegeven zal worden door Dr Nieuwenhuijze alhier hebben zich opgegeven 47 heeren en 25 dames. Oostdijk. In de gehouden vergadering der A.R. Kiesvereeniging (voorzitter dhr M. Maas) brachten secretaris en penning meester hun verslag uit. Dhr Chr. Maas behandelde „Rondom ons Parlement", waarop een drukke bespreking volgde. Over de candidatenlijst voor de Tweede Kamer werd gestemd. Voor de Zeeuwsche lijst werden gekozen dihrn A. de Lange en Dr Scheurer. Hoedekenskerke. Vrijdagavond hield de t afd, van den Ned. Chr. Landarb. Bond haar jaarvergadering. Uit het verslag van den secretaris blijkt, dat de afd. 42 leden telt. Uit het verslag van den pen ningmeester, dat de ontvangsten f 1083,63 en uitgaven f 1022,21 zijn. Batig saldo f61,42, terwijl aan de leden is uitgekeerd f 1889,80. Nadat een 2-tal leden een in leiding had geleverd, sprak namens het Hoofdbestuur dhr van Maastrigt. Ook dhr Ermerins sprak bemoedigende woor den. Het slotwoord werd gesproken door Ds Hulsbergen, waarna deze met dank zegging eindigde. Driewegen. Vrijdagavond kwam de A.-R. Kiesvereeniging, onder voorzitter schap van dhr E. Bakker in vergadering bijeen. Vervolgens had de stemming plaats der namen op de lijst voor de Tweede Kamer. Daarna werd een referaat geleverd door Ds Fransen over „Art. 4 van het program in verband met art. 36 der Geloofsbelijdenis. Eenige bespreking volgde. Jeeovltol levertraan weten schappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. JECDVITDL Verkrijgbaar bij apotnekers en a f0.75 per flacon. drogisten Kapelle. H. A. Nijssen f. Zondag middag overleed in het ziekenhuis „St. Joanna" te Goes de voorzitter van d'j Vei lings ver eeniging Kapelle-Biezelinge en omgeving de heer H. A. Nijssen. Vanaf Mei 1927 was wijlen de heer H. A. Nijssen voorzitter. Bijna 10 jaar dus diende hij de vereeniging op nauwgezette wijze geheel belangeloos. Het waren rumoerige dagen toen hij het presidium overnam. Langzaam kee - de de vrede en ook het volkomen vertrou wen weer terug. De groote verbouw in 1929 was te dan ken. aan zijn juist inzicht. De kroon op het werk was de laatste verbouw in 1935'1936. Door het bouwen van een koelhuis werd de veiling geplaatst in de rij der vooruitstrevende. i Het Ziekenfonds hield zijn alge meene ledenvergadering. De voorzitter, de heer J. de Jager Bz. wees in zijn ope ningswoord op de vele ziektegevallen dio zich voordeden in de maand Januari, zoodat de kas aanzienlijk daalde. Het verslag van den penningmeester D. Landman gaf een saldo aan van f 89. Aan drie gezinnen werden overlijdens- kosten vergoed. De vereeniging telt 125 leden. Onder voorzitterschap van den heer M. Bom vergaderde de Werkliedenver- eeniging. Wees dhr Bom er verleden jaar op, dat de geesel der werkloosheid fel door de leden weid gevoeld, nu is hier in veel verbetering gekomen doordat het spitten van boomgaarden enz. meer ter hand is genomen. Uit het verslag van den penningmees ter bleek dat de kas er goed voor staat. Stemmen gingen op om een gedeelte over te dragen aan het Ziekenfonds. Dit zal worden overwogen. Heinkenszand. Vrijdagavond hield de Tuinbouwvereeniging „Heinkenszand en Omstreken" haar jaarvergadering onder leiding van den voorzitter C. Nijsse Gz. Over 1936 is ontvangen f74,52, uitgegeven f 25,49, goed slot f 49,03. Besproken werd het „kwaliteitsbesluit 1937 I" en aanslui ting van de vereeniging bij de afd. Tuin bouw van de Z.L.M. Besloten werd ten opzichte der aansluiting een afwachten de houding aan te nemen. Hoewel slechts 11 leden opgekomen waren, hield de heer Jac. van 't Westeinde toch zijn lezing met lichtbeelden over „De moderne snoeiwijze van onze vruchtboomen". Deze lezing was zeer interessant. Veere. Donderdag j.l. vergaderde de A.R. Kiesvereeniging. De vice-voorzitter L. G. Douw memoreerde het groote verlies dat de vereen, leed door het overlijden van haar voorzitter den heer W. de Wolf. Na de jaarverslagen werden de heeren L. G. Douw en D. Kasse D'z. als bestuurslid herkozen. Nadat gestemd is over de candidatenlijst voor de Tweede Kamer (als Zeeuwsche candidaten wor den aangewezen de heeren Dominicus en Catsman, hield dhr D'. Gideonse een le zing over: Evenwicht in de gemeentelijke inkomsten en uitgaven, waarna een gezel lige bespreking volgde. Aanwezig waren 25 leden. De heer Huinink eindigde met dankzegging. N.- en St. Joosland. Vrijdag hield de afd. van den Bijz. Vrijw. Landstorm haar jaarvergadering. De heer E. Verlare, voorz. der afd., heette in zijn openings woord in het bijzonder welkom den voor zitter en secretaris der gewestelijke com missie, dhrn Bierman en Eckhardt, en den Eere-voorzitter der plaatselijke com missie burgemeester Harrf. Vervolgens wees de Eere-voorz. er op, dat het voor de leden der B.V.L. een ge ruststelling is, dat wanneer zij1 eens zou den worden weggeroepen, er in deze ge meente een burgerwacht is, om voor de hier aohterblijivenden te zorgen. Hij hoopte, dat er steeds een hartelijke sa menwerking zou blijven bestaan tusschen beide organisaties. De heer Bierman zeide, in het afgeloo- pen jaar veel teleurstellingen te hebben ondervonden, maar als hij aan 't eind van het jaar de cijfers der getrouwen onder de oogen kreeg, hij met dankbaarheid kon oopstateeren, dat alle cijfers, trots de stormen, die over de B.V.L. heengingen, toch zijn gestegen. Nadat de burgemeester nog een door hem opgenomen film over N. en St. Joos land had vertoond, terwijl de gezelligheid door een kopje chocola en een rookertje werd verhoogd, werd deze vergadering gesloten. Oud-Vossemeer. Het C.H.-lid van den gemeenteraad G. van Dienst heeft als zoodanig ontslag genomen. Opvolger op de G.H. lust is de heer L. G. Vroegop. Aagtekerke. Donderdagavond hield de Chr. Jong. Vereeniging haar 3e jaarver gadering met een 15-tal genoodigden. Voorzitter was Ds J. G. Panhuijse. Door secretaris en penningmeester wer den jaarverslagen uitgebracht, waaruit bleek, dat de vereeniging over het af- geloopen jaar geen reden tot klagen heeft. De aftredende bestuursleden werden herkozen, terwijl tot ringbestuurder in plaats van den heer J. Birza, die als zoodanig bedankte, gekozen werd de heer M. Overweg. Inleidingen en voordrachten werden ten beste gegeven. In de pauze werden door de leden der Meisjesvereeniging ververschingen aan geboden. Oostkapelle. Donderdagavond hield de Vereeniging „Een school met den Bijbel" haar jaarvergadering, onder voorzitter schap van dhr Adr. de Kam. De jaar verslagen werden uitgebracht. De kas sloot met een batig saldo van f 309,21. De aftredende bestuursleden dhm W. Vreke en S. L.ouwerse, werden her kozen. Gesproken werd over een te hou den rijtoer. Vrouwenpolder. Donderdagavond hield de A.-R. kiesvereeniging haar jaarverga dering. Allereerst werd gestemd over de volgorde op de candidatenlijst voor de Tweede Kamer. Als Zeeuwsche candida ten werden gekozen de heeren Domini cus en Catsman. Na verslagen en be stuursverkiezing volgde rondvraag. En kele vragen werden gesteld aan de aan wezige raadsleden, die door deze werden beantwoord. Meliskerke. Alhier vergaderde de A.R. Kiesvereen. onder presidium van dhr A. Flach. Dhr C. Davidse, secretaris, brac'ht jaarverslag uit. Propaganda wordt ge maakt met „Nederland Waakzaam", mo menteel zijn er 40 leden. Als bestuurs leden werden herkozen de heeren G. Beu- kelman en I. Matthijsse. Over de volgorde op de candidatenlijst voor de Tweede Kamer, wordt gestemd. Als Zeeuwsche candidaten worden toege voegd de heeren Dominicus en Dr Hui- zenga. Dhr W. de Buc!k leverde een inleiding over; „Politieke samenwerking op smalle en breede basis." Belicht werd samenwerking op coalitie basis zooals tot 1925, en verder op bree der front zooals onder het Mïnisterie- Golijn. Voor- en nadeelen werden ge noemd. Er is drang naar synthese, ter wijl toch de antithese volstrekt niet dood is. De scheidingslijn rechts-links is er evengoed als in vroegere tijden. Een zeer drukke godachtenwisseling volgde. Ds Vreugdenhil eindigde met dankgebed. Stavenisse. De burgemeester belasterd. In de Vrijdag j.l. gehouden raadsvergadering werd medegedeeld, dat de gemeente het beroep tegen een aan slag van het Pensioenfonds gewonnen heeft. Bezwaren werden ontwikkeld betref fende de centrale inkoop voor de steun» verleening in natura. Men wensoht de plaatselijke neringdoenden ingeschakeld te houden. De genomen proef met het ge deeltelijk éénrichtingsverkeer heeft niet voldaan. Voorgesteld wordt om genoemd verkeer in te voeren voor alle rij1- en voertuigen. Al het verkeer van den Stav. Weg moet door den Oostel. Achterweg en dat van de Voorstraat achter den toren om. Het nieuwe stelsel zal 1 Maart a.s. in werking treden. Besloten werd een gedeelte van den Oostel. Achterweg te bestraten. Geraamde kosten plm. f 600. Medegedeeld werd, dat in het a.s. na jaar de gemeente-veldwachter den dienst met pensioen gaat verlaten. Besloten werd hem f75 gratificatie toe te kennen, wegens derving van kleedinggelden. De nieuw te benoemen functionaris zal van gemeentewege gekleed worden. Hierna neemt de voorzitter het woord voor een persoonlijk feit. Men zou hem n.l. den blaam aangewreven hebben, dat hij geen juiste opgaven zou verstrekt heb ben, inzake het aantal inwoners. Hier door zou zijn salaris te hoog gesteld zijn. Op zijn verzoek hadden de wethouders een onderzoek in het bevolkingsregister ingesteld en hierbij was niets, maar dan ook niets, van eenige fraude gebleken. Moedwillig had men des burgemeesters goeden naam door het slijk gesleurd. De voorzitter zegt dan ook, dat hij1 niet zal aarzelen, om wanneer hij den verspreider dezer lasterpraatjes kan ontdekken, deze gerechtelijk te laten vervolgen. Kortgene. Loop der bevolking over dr maand Januari. Ingekomen: Jannetje de Regt, van Colijnsplaat; Johannis Adriaan Priemus, van Ierseke. Vertrokken: Jacob Jan Pikkaart, naar Rotterdam. Colijnsplaat. Vrijdagavond vergaderde alhier de A.-R. Kiesvereen., onder voor zitterschap van dhr M. J. Contant. De vergadering was flink bezocht. Jaarverslagen werden uitgebracht door secretaris en penningmeester. Als be stuursleden werden herkozen de heeren Een oordeel van de Temps. De Amsterdamsche correspondent van de Temps eindigt een beschouwing over het plan van Dr Colijn tot economische toenadering tusschen de Noordelijke lan den met de volgende woorden: Maar afgescheiden van de stoffelijke resultaten, die misschien beperkt blij ven en door de samenwerking der kleine landen in Noord-Europa bereikt kunnen worden, moet men in het initiatief van den heer Colijn een mooi voorbeeld van solidariteit en coöperatie zien: door zijn zedelijke strekking, door de ruimte van geest, waarin het ontworpen is, beteekent het een heel belangrijk feit en plaatst het een mijlpaal in de richting van het economische herstel der wereld. 1 PER PAKJE 5 CT. f 1 DE VOLMAAKTE KAUWGOM f HR 21 St. Visser en P. de Wit. Gestemd werd over de volgorde op de candidatenlijst voor de Tweede Kamer. (Als Zeeuwsche candidaten werden gekozen: de heeren Dominicus en Catsman. Dhr Dourleijn behandelde het onder werp: „Fascisme en N.S.B.", waarop een flinke bespreking volgde. Tholen. D'ezer dagen vervoegde zich bij een inwoner dezer gemeente een koop man uit Bergen op Zoom, welke hem vroeg, voor eenige dagen een bedrag van f 15,te leenen, daar aan de overzijde der brug zijn auto stond, welke nood zakelijk moest worden gerepareerd, ter wijl hij toevallig geen geld op zak had. Daar de Thoolsche burger wel eens za ken had gedaan met dezen koopman, gaf hij in vertrouwen het gevraagde. Tot heden echter is terugbetaling uitgeble ven. De justitie is hiermee in kennis gesteld, doch van vervolging schijnt wei nig te komen, daar geen getuigen bij de leening aanwezig waren en ook geen bewijs is gegeven, terwijl de koopman alles ontkent. Bruinisse. Donderdagavond hielden de M.V. „Sursum Gorda" en de J.V. Timo- theus 'hun jaarvergadering onder leiding van den eere-voorzitter Ds J. P. Unger, die een openingswoord sprak. Het programma bevatte o.a. 3 inleidin gen, verslagen, spreekkoor, een samen spel ,,'t Is Oranje, 't blijft Oranje" door de M.V. en wat voordrachten. Dhr W. v. d. Berg sprak een slotwoord. Vrijdagavond werd de algem. leden vergadering van het „Groene Kruis" ge houden onder voorzitterschap van dhr G. Koelmans. Uit het jaarverslag bleek, dat de be zoeken door de verpleegster gebracht, be langrijk waren toegenomen. Door 37 ge zinnen werd van de materialen gebruik gemaakt. De contributie is 'helaas in dalende lijn. De ontvangsten bedroegen f2381.01, de uitgaven fl543.1lV2, zoodat er een saldo is van f837.89V2. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat door de zuster in 1936 in 35 gezinnen 2957 bezoeken waren afgelegd tegen 1792 in 33 gez. in 1935. Een woord van dank aan de zuster voor de liefde en toewijding in haar ar beid, gebracht, was zeer zeker op zijn plaats. Dhr Matth. de Koning bedankte als bestuurslid. Met bijna algem. stemmen werd in zijn plaats gekozen Ds G. H. J. Marsman. Dr de Koek drong ernstig aan op uit breiding van het ledental. Dhr Matth. Otte sprak de wensche- Iijkheid uit om 'het salaris van de zuster, dat met f 200 is verlaagd, weer op peil te 'brengen. Dit zal alleen 'kunnen als meer contributie bnnnenkomt. i Dat ook de Zuiderzee-direc- tie de betonblokglooiing, volgens de Ned. octrooiaanvrage var het systeem „M. Leendertse", water,, rwkundig ambte naar alhier, in toepassing brengt, moge blijken uit de opgenomen bestekhoeveel- heid van ongeveer 7 H A. (70.000 vierk. Meter) voor de verdediging van de te maken N.O. polderdijk. Ook op andere plaatsen wordt die glooiïng-aanmaak tot uitvoering ge bracht. Voetbal. Oostkapelle. Zaterdagmiddag speelde Oostkapelle I een competitiewedstrijd te gen R. G. S, uit Souburg. Ruststand 00. Eindstand 40 in het voordeel van Oost kapelle. Goes, Zaterdag had alhier een voetbal wedstrijd plaats tusschen S.D.O. en Olym- pia beiden uiit Goes. Olympia wist deze strijd met 31 te winnen. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat ls logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. b Geref. Kerken. Tweetal te Breukelen, M. de Goede te Capelle a. d. IJssel en J. Kapteijn te Kralingsche veer. Beroepen te Oranje Cz. te Gr Geref Beroepen te I te Lisse. Oud Ge Aangenomen naar Bruinisse, burg. Chr. Bedankt voor Boer te Arnhem J u b i 1 e u Herv. pred. te K op 10 Maart zij ning te herdenkei van 1914 tot 191 Tholen. Ds A. den ouderdom ve dam overleden ds predikant-directe Diaconie-inrichtii De overledene te Bahr en Latl Sluis waar hij ving in verband predikant-directe sche Diaconessen is ds Roozemeye 1 Jan. 1932 toer ving. De overledene de Evangelische Inspect| w ij s. Bij Kon. is aan W. F. Sm| vol ontslag verle het lager onder megen en is ovel spectie: B. J. Al teur van het lag spectie Goes. De verkiezir Dei kring Haa_ Kiesvereen. hieldl partijdag, waarbf die als gast aaif rede hield. De minister ze. te willen houden| Een minister iif dienaar van de raadslieden het volk regeert. Dat. past, als ik thansl voor u ging houq Denkt echter ri ding mij' gemakkl MEI-GEBEURTEj ditmaal GEI NISÖENi voe, oud cavaleriepaas der klaroenen, da Spr. nam als 1 revolutionnair pi gezegd, dat de rl grondtoon vertea volkskarakter, geil leid, onder den ii omstreeks 1572 1 Toch leeft all dan een tiende d| sche volk uit de ginselen. Bovendien, als aantal A.R. Ka een vergelijking een achteruitgang daarbij niet vergej der kiesstelsel besl Maar, luidde dq strijding, die wijl den vonden, dat v wij eigenlijk de missen om te regl ders geworden. Als ik ondeugenl zeggen, dat op ditl lande de leiding 1 revolutiannaire hl beid en applaus.! Toch zijn wij d| wij, doch de oml anderd. Onze wer| de onderwerpen tueel zijn. Ons heg, op den rechten wel wij1 niet wijken voq ons opstijgt. Onde gaan wij den weg innige overtuiging hier is het, dat w> het Nederlandschq In het algemeen die het ook in ee en die mede het k! de anti-revoiutions zich sterk heeft gl moeilijkheden nietj Wij' zijn nog larf heden. Wij zitten t dient er rekening den, dat de moeilil ter kunnen wordeï Bereidt u er op verkiezingsstrijd öl Daar zijn er, dief kerk willen doen f over de overheid,) maatschappelijk le Daar zijn er ook, geleefde grijsaard! ontkennen, dat mijl zal bet toch niet, tici, laten verven, zelfverheffing, me met mijn witte ha drie man kan ver

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2