De reis van Hr. Ms. O 16. Hoofdpijn, Kiespijn.n^"LS, Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Finantiëele Berichten Prof. Veiling Meinesz brengt hulde aan de wakkere bemanning. Prof. Vening Meinesz schrijft aan het A. N. P. aan boord van Hr. Ms. O 16 d.d. 23 Januari uit Horta. Het mooie weer bij het vertrek uit Den Helder op Maadag 11 Januari, heeft niet lang stand gehouden; den volgenden dag begon in Het Kanaal de lucht al grijs en het water ruwer te worden en 's avonds stak de wind meer en meer op, zoodat het water over de brug heen begon te komen. Dat was het begin van een stormperiode, zooals ik in alle reizen, die ik met onder zeebooten maakte, nog nimmer meemaak te. Acht dagen zijn wij heen en weer ge gooid, dan eens stampende, dan weer meer slingerende, maar steeds zóó, dat 't moei te kostte overeind te blijven staan. Het dek is onder die omstandigheden natuur lijk geheel onbegaanbaar en op de brug kon men toch alleen binnen de kleine borstwering blijven staan, waar officier van de wacht en roerganger hun post heb ben. Doorloopend kwamen hooge zeeën aanrollen, die, brekende tegen de brug, in toren'hooge stuif-fonteinen overgingen en het behoeft niet gezegd te worden, dat ieder, die eens even boven kwam om een luchtje te scheppen, meteen doornat was. Grootsoh was het schouwspel wel; men ziet de waterbergen hoog boven zich aan komen, om een oogenblik later er half overheen te rijden, half door te breken. In den aanvang van de reis was er nog be schutting op de brug van een zeiltje over de borstwering, maar dat begon al spoe dig water door te laten en op den duur sloeg het stuk. De O 16 'heeft zich onder deze beproe ving kranig gehouden. Het schip heeft prachtig weerstand geboden, zoodat hier in Horta maar weinig schade viel te con- stateeren. Officieren en bemanning heb ben als ware Hollandsche zeelieden den strijd onvermoeid gevoerd, zonder ooit de moeilijkheden uit den weg te gaan. Te midden van soms onbeschrijfelijke om standigheden ging binnen boord het leven zijn gewonen gang, zeeziekte werd over wonnen en de dwaze kant van het leven in een zoo sterk heen en weer gegooid schip gaf aanleiding tot menigen kwink slag. Rust was er geen oogenblik en een mensch moest wel drie beenen en vier Landen hebben om steeds te blijven staan en te bedwingen wat heen en weer dreigde te vliegen. De commandant, luitenant ter zee G. J. W. van Waning, ben ik grooten dank ver schuldigd voor 'het feit, dat ik mijn pro gramma van slingerwaarnemingen volle dig heb kunnen uitvoeren, zelfs 'hier een daar nog met een enkele belangrijke aan vulling. Het duiken onder zulke omstan digheden bij dag en nacht, dikwijls drie maal per etmaal, is een hoog te waardee- ren prestatie, waarvoor aan commandant en officieren een woord van hulde toe komt. Deze reis is een voorbeeld geweest van waartoe het taaie doorzettingsvermo gen van den rechtgeaarden Hollander in staat is. Wij voeren voor de waarnemingen ge regeld op 50 m diepte, d.w.z. 20 m dieper dan ik op vroegere reizen de waarnemin gen verrichtte,- en nog slingerden wij soms tot 7 graden toe, naar weerskanten. 'Het was een verademing op Woensdag 20 Januari hier te Horta aan te komen, nadat wij in den nacht nog een wind kracht van ruim tien te verduren hadden gehad. De haven ligt goed beschut, zoodat er met dit weer wel eenige zee staat, die soms ook nog wel zorg baart er brak een ankerkabel doch wij kunnen bin nen blijven. De dagen op de Azoren zullen allen een welverdiende rust brengen. om deze pijnen te verdrijven is een Mijn- hardt's Poeder, Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Drogist. ons nu reeds vast te leggen op een be paald percentage? De voorz. zegt, dat Koudekerke en Souburg zich niet met de regeling kon den vereenigen, omdat zij reeds een uit breidingsplan hebben. Wij zullen echter niet meer hebben te betalen dan dat gene wat boven het uitbreidingsplan der gemeente zal moeten worden betaald. Dat zal uit den aard der zaak weinig zijn. Dhr Sanderse vraagt of 12 gemeente raden niet wat veel is. De voorz. antwoordt: de keus kan niet afhangen van 2 of 3 gemeenten. Doch wanneer 12 gemeenten tot wijziging zou den besluiten, dan is het uit. Het voor stel wordt met alg. stemmen aange nomen. De Burgemeester en Weth. Contant worden aangewezen om zitting in de Commissie te hebben voor Koudekerke. Verlaging van de opcenten op de hoofdsom der Gemeente fondsbelasting met 15 ingaan de 1937/3 8, wordt met algem. stemmen aangenomen. De schoolgeldverordening wordt vast gesteld overeenkomstig het voorstel van B. en W. De tarieven worden vastgesteld als volgt: f3, f5, f7, f9, f 11, f 14, f 17, f 20, f 24, f 28, f 32, f 38, f 44 en f 50. De andere voorstellen worden aange nomen. De voorz. brengt ter tafel een verzoek van de Zuster, om een lokaal van de Openbare school te mogen gebruiken voor het geven van een cursus. Door vertrek naar elders verzoekt Dr Drijber eerv.ol ontslag als gemeente geneesheer tegen 15 Maart a.s. Beide verzoeken worden met alg. stem men toegestaan. Rondvraag. Dhrn de Lange en Verhagen vragen inlichtingen over den Vlissingschenweg. De voorz. zegt, dat de werkverschaf fing, met het oog op het weer, zooveel mogelijk is stilgelegd, doch herstel zal spoedig gebeuren. Dhr Sanderse vraagt naar het Kerk- straatje op 't Zand, dat noodig herstel ling behoeft. De Lageweg is met sintels „verbeterd", doch er zijn zeer groote stukken bij, die werkelijk gevaar opleveren voor het ver keer. Er is ook een tijdelijke vuilnisbelt in den Lageweg en met Oostenwind krijgt men den afval in zijn tuintje of ook wel in de woning gedeponeerd. Dhr de Rijke is aan de duinen geweest bij de Witte en Marinisse. Men kan bij die menschen haast niet komen door het vele water wat er voor hun woningen staat. De voorz. zegt, dat de slootvulling aan den Lageweg op die wijze niet meer zal worden toegestaan. De betrokkene zal een boodschap krijgen om die vulling af te dekken. Wat dhr de Rijke zegt is juist, doch spr. heeft het er in den winter nog nooit anders gezien. Het behoort eigenlijk niet aan de gemeente om het te verbeteren. Hierna sluiting. Zoutelande. Gemeenteraad. Dinst- dagmiddag vergaderde de gemeenteraad. De voorzitter gaf een overzicht van de werkzaamheden van het gemeentebestuur in 1936 en wenschte den leden Gods ze gen toe. Weth. Stroo beantwoordde den voorzitter. Aangehouden werden de verzoeken van het Schoolbestuur oan voorschot en ver goeding ingevolge art. 101 der L. O,-wet 1920, tot de rekeningen der gemeenten, waarnaar die vergoeding wordt berekend, zijn goedgekeurd. B. en W. deelen mede, dat deze ge meente is aangezocht om mede te wer ken aanl de proef, welke er genomen wordt voor tewerkstelling van kleine landbouwers in hun eigen bedrijf. B. en W. hebben dit aanbod aanvaard. Ook zal een proef genomen worden met het doen van werk bij particulieren in den vorm van werkverschaffing. Daar voor wordt 50 pet. subsidie gegeven. Van het gemeentebestuur van West- kapelle is bericht ontvangen, dat de wegs- verharding door -kan gaan. Verder werd medegedeeld, dat het to renuurwerk sterk achteruit gaat. Op voorstel van B. en W. werd dit college opgedragen na te gaan, wat de kosten van een nieuw uurwerk zullen zijh. Een voorstel van B. en W. tot vaststel ling van een gemeenschappelijke regeling voor de vaststelling van een streekplan Walcheren, wekte nogal bespreking. De heeren Maas en Koppejan verklaar den zich tegen het streekplan, omdat het de burgerlijke vrijheden, inzake het bou wen, nog meer zal beknotten. De voor gestelde regeling werd echier aangeno men. De bouwverordening werd gewijzigd met betrekking tot het Noordervroon. Elk perceel bouwgrond zal daar een frontbreedte moeten hebben van 50 M. Deze eisch is gesteld door Gedep. Sta ten. Ingekomen was een verzoek van den heer J. Corbijn om uitbreiding der straatverlichting in den Duinweg gedu rende de maanden Juli, Augustus en Sep tember. B. en W. stellen voor om eerst inlich tingen in te winnen naar de kosten van uitbreiding der verlichting in de kom en in den Duinweg, omdat naar hun mee ning met een uitbreiding in den Duinweg een uitbreiding in de kom gepaard moet gaan, om ongelijke behandelng te voor komen. B. en W. willen dan, als de kosten dit toelaten, 5 nieuwe lantaarns in den Duinweg plaatsen en 4 nieuwe in de kom. Het voorstel van B. en W. wordt z.h. st. aangenomen. B. en W. stellen voor om voor de Hij- dragen. voor de verharding van het Noor- ■dervröon de volgende regeling te treffen. De kosten van verharding bedroegen f 602,44, waarvan de gemeente de helft voor haar rekening neemt en de andere helft door de aangelanden wordt gedra gen. Ingenieur Franken heeft reeds f 130 bijgedragen, zoodat voor belanghebben den overblijft f 171,22. B. en W. stellen voor deze als volgt te verdeelen: P. L. Franke f 60, G. Porton f 60, A. Riemens f 31,22, A. Koets f 15 en J. Adriaanse Adriaanse f 5. Indien deze verdeeling der bijdragen ddor de belanghebbenden niet wordt ge accepteerd, zal deze regeling door mid del van een baatbelasting worden opge legd. Het voorstel van B. en W. werd aan genomen. De heer Kleinepier stemde te gen. Besloten werd de voetpaden, het Hou- tenburgsche pad en het gedeelte vanaf D. Stroo tot J. Jo'bse aan het openbaar verkeer te onttrekken. Op voorstel van B. en W. werd beslol- ten om voor de wegsverbetering zand uit het geméentevroon beschikbaar te stellen tegen 25 ct. per kub. M. Bij de rondvraag brengt dhr Kleine- pier onder de aandacht van B. en W. dat het schoolplein zeer nat is. Spr. was van meening, dat de behoeftigen in de gemeente te weinig worden ondersteund. De voorzitter deelde mede, dat het schoolplein zal begrint worden en vöor betere afwatering zal worden gezorgd. Verder deelde de voorzitter mede, dat het werk van de armbesturen niet aan de groote klok wordt gehangen. Er is een Kerstgave gegeven. De heer de Wolf zegt, dat op het huwelijksfeest een feest gave is gegeven. De heer Stroo zegt, dat de diaconie van de Herv. Gemeente een groote extra-uit- deeling heeft gehouden, terwijl de voor zitter nog opmerkt, dat het Burg. Arm bestuur tien ton kolen onder de behoef tigen zal verdeelen. Colijnsplaat. Maandagavond hield de Arjaclub „Houw en Trouw" haar jaar vergadering onder voorzitterschap van dhr J. M. Contant. Uit het jaarverslag van den secretaris, dhr J. Verburg, bleek dat dit jaar zijn geleverd 10 inleidingen en 2 politieke maandoverzichten. Verder gaf op dezen avond dhr Jac. van Gilst een twee-maandelijksch poli tiek overzicht. Zang en voordracht wis selden elkander af. Tholen. Door rijks- en gemeentepolitie is Maandag j.l. tegen een tiental winke liers alhier proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding art. 7 Boterwet. Door het te ruim nemen van de bocht is Maandagavond het voorste ge deelte van een groote tien tons vracht auto uit Utrecht, aan den Tolweg alhier, in een diepe sloot terecht gekomen. Door de firma de Jonge uit Poortvliet is de wagen met een takelinstallatie op het droge gebracht. Het ongeval is met eenige materiëele schade afgeloopen. Het ver keer is echter eenige uren gestremd ge weest, daar het achteratuk van den aan hangwagen dwars over den weg stond. St. Maartensdijk. Maandagavond j.l kwamen de leden van de Kunstmestaan- koopvereeniging „Eendracht Bindt" in jaarvergadering bijeen. Uit het jaarverslag bleek, dat in het afgeloopen jaar een beduidende hoeveel heid kunstmeststoffen meer was omge zet dan in het voorafgaande jaar. De rekening sloot met een goed batig saldo van f57,90. Na afhandeling der agenda hield dhr Van Heel een lezing, toegelicht met films, over de winning, gebruik enz. van chili- salpeter. Wie iets wil verkoopen adverteert! Dat is logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Emmer-Compascuum, R. Bijl te D'rogeham, Aangenomen naar Veendam, G. J. de Nie te Brouwershaven. Geref. Kerken. Tweetal te Ter Aar, A. B. C. Hofland, cand. te Naaldwijk en N. Warner, cand. te Hardenberg. Beroepen te Nunspeet, M. J. van Dij ken te O'0'Stkapelle. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Weesp, W. J. Manger te Tiel-Culemborg. lerseke. Benoemd tot tijdelijk onderwij zer aan de Ghr. school alhier (Kakel- dans) dhr M. Verburg te Goes (thans kweekeling met acte). Overval op een postauto in Den Haag. De aanvallers zonder buit ontkomen. Gisteravond kwart voor zes stond voor een postagentschap in de Jan Pieterszoon Coenstraat in Den Haag een postauto stil. Toen de besteller v. d. P. naast den auto stuud, werd hij plotseling aangevallen door twee mannen, die hem een bijtend vocht in de oogen gooiden en hem te lijf gingen met een stok, waarmee de onver laten hem op het hoofd en de linker hand sloegen. D'e besteller bleek voor geen kleintje vervaard te zijn en verweerde zich hevig tegen zijn aanvallers die klaar blijkelijk de bedoeling hadden een der postzakken, die zich in den auto bevon den, te bemachtigen. De aanvallers hadden geen succes. Het gelukte hun niet den besteller te overman nen, noch aan den postzak te raken. De besteller maakte bovendien veel tu mult en riep uit alle macht om hulp. Den beide mannen werd het toen te gevaarlijk. Zij sprongen in een auto, die vlak in de nabijheid stond en reden ijlings weg, zoo dat zij wisten te ontkomen. Bij den auto behoorde nog een andere besteller, van der M. genaamd. Deze was ten tijde van. den overval in het post agentschap. D'e auto, waarin zij vluchtten, was ver moedelijk een blauwe Chevrolet 1936 en genummerd H 5554. Vanmorgen werd gemeld, dat het nog niet gelukt is de daders op te sporen. Alleen het nummer van hun auto is bekend. Een inwoner van Gouda beeft het gehad, doch het is moeilijk na te gaan wie het thans bezit. Ook kan het verkeerd zijn opgegeven. Nog steeds watersnood te Breda. De algemeene toestand met betrekking tot het hoog© water in en om Breda is er sedert Zondag niet beter op geworden Op verschillende plaatsen zijn kaden be zweken en groote nieuwe oppervlakten zijn blank gezet. In België staat nog alles blank, zoodat nog heel wat water moet worden ver wacht. Intusschen bleek de Mark beneden Breda den „zendvloed" niet te kunnen verwerpen. D'e onmogelijkheid, bij hoogtij in 't Hollandsch Diep te loozen, stuwde het water hier zoo hoog op, dat ook hier overvloeiing plaats vond. Veel schade is reeds aangericht. Te velde staande gewassen zijn verloren. En men vraagt zich angstig af, wat het nog worden zal nu Dinsdag donderbuien met stroomenden regen-, hagel- en sneeuw buien den toestand nog kwamen vererge ren. Permanente dijkwachten zijn op be dreigde punten uitgezet. Z e v e n t i g - j a r i g e vrouw verdronken. Te Amersfoort werd de 70-jarige weduwe S. sinds Zondagavond vermist. Gisteravond is haar lijk drijven de gevonden in de Eem onder Soest. Zeer waarschijnlijk is de vrouw, door de duis ternis misleid, te water geraakt. Vijftig -jarige man op slag gedood. Gistermiddag is nabij Oude water de 50-jarige wielrijder Van den B. uit Willeskop, door een vrachtauto gegre pen. 'Op school overleden. Gister middag is een 13-jarige scholier op een Openbare School te Utrecht onwel gewor den. Bij aankomst van de ziekenauto bleek de jongen reeds te zijn overleden. Brand in enveloppefa- briek te Venlo. Gisteravond werd brand ontdekt in de enveloppenfabriek „Holland" te Venlo'. De brandweer slaagde er in den vuur haard, die zich ongeveer in het midden van de fabriek bevond, te bereiken, nog voordat de vlammen naar buiten konden slaan. Na ongeveer een half uur blus- scben was bet gevaar voor uitbreiding ge weken. De machines vooral hadden ernstig van het vuur te lijden. Het gedeelte van de fabriek, waar de brand woedde, is uit gebrand. i Overval te Budel. Gistermor gen werden te Budel omwonenden ge waarschuwd, dat een 69-jarige vrouw het slachtoffer was geworden van een bruta len en wreeden overval. De brenger van de jobstijding was een 23-jarige man, die vertelde, dat hij in de woning van de vrouw een kerel bad ont moet, die de vrouw bad mishandeld en met wie bij in een worsteling geraakte. De marechaussee, gemeente-politie en burgemeester waren weldra bij' de wo ning van de vrouw aangekomen. Hier vonden zij de vrouw in deerniswekkenden toestand. Het bleek, dat de dader in het wilde weg met een zwaar broodmes op zijn slachtoffer bad ingehakt, waardoor zeer ernstige hoofdwonden waren ontstaan, terwijl ook een arm was gebroken. In le vensgevaarlijken toestand is de vrouw naar bet ziekenhuis te Weert vervoerd! Dte 23-jarige man, die volgens zijn zeg gen van de misdaad getuige was geweest, werd ter ondervraging naar de mare chausseekazerne medegenomen, doch wel dra liep hij door zijn eigen verklaringen vast, zoodat hij van getuige verdachte werd. Bij verder verhoor viel hij door de mand en bekende hij zelf den overval te hebben gepleegd. De man zalter beschikking van de justitie worden gesteld. De aanvaringvan de „K e r- t o s o n e". D'e Nederl. bergingssleepboot „Zwarte Zee" is gistermiddag om 5 uur bij het vrachtschip „Kertosono" van den Rotterdamscben Lloyd, dat dezer dagen een aanvaring had, aangekomen na een moeilijke reis. De Zwarte Zee' heeft onmiddellijk kun nen vastmaken. Het convooi zet thans de reis naar Lissasbon voort. De weers omstandigheden zijn op het oogenblik iets gunstiger. Veepest te Susteren. In de stallen van den landbouwer v. A. te Sus- teren bij Sittard is de veepest uitgebroken' die een ernstig karakter draagt. Tot he den zijn reeds 12 biggen en 8 vette var kens door den destructiewagen gebaald om vernietigd te worden. Voor den heer v. A. is de schade aanzienlijk, daar de die ren niet verzekerd waren. Ernstige v e c hjt p a r|t ij te Bergen op Zoom. Een ernstige vechtpartij beeft te Bergen op Zoom plaats gehad. F. v. H., bijgenaamd „de Kruk", een oud-Bergenaar, thans te Mid delburg, was nog eens naar z'n oude woonplaats gekomen en wilde van zijn verblijf aldaar vermoedelijk gebruik ma ken om een oude familiekwestie uit te vechten. Bij G. in de Moerengrepstraat sloeg hij voor dit doel de ruiten in, waar op G., die reeds te bed lag, naar buiten kwam en v. H. danig bewerkte. v. H. trok daarop een mes waarmee hij wild in het rond sloeg, speciaal in de richting van zekeren K. die ook op het tooneel van den strijd aanwezig was, maar die telkens tijdig opzij sprong. Daarop werd G. getroffen. Hem werd de polsslagader doorgesneden. Andere toeschouwers hadden intusschen v. H. zoodanig toegetakeld, dat hij op straat neerzeeg. Toen de broer van „de Kruk", die gewaarschuwd was, even later ter plaatse kwam, ontstond een nieuwe vechtpartij, waarbij ook deze v. H. de polsslagader werd doorgesneden. De drie vrij ernstig gewonde perso nen zijn in het ziekenhuis verbonden en daarna naar bet politiebureau overge bracht. Overval in gevangenis te Arnhem. Maandag is door een der gedetineerden in de strafgevangenis te Arnhem een overval gepleegd op den bewaarder R. Kuyk. Deze is met een stuk ijzer zoodanig geslagen, dat hij ernstig werd gewond. Het gebeurde speelde zich af op de tweede étage der gevangenis, voor cel 120, waarin v. H. uit Steenwijk, veroor deeld tot 3 jaar gevangenisstraf, wegens diefstal met braak, is opgesloten. Toen de bewaarder de deur van cel 120 ontsloot, werd hij onverhoeds door v. H. aange vallen en met een ijzeren gewicht van een naaimachine, die de gevangenen op hun cel hebben staan, voor het verrich ten van arbeid, op het hoofd geslagen. Met ernstige wonden aan het achterhoofd en tengevolge van hevig bloedverlies zakte de bewaarder ineen. De werkmeester v. V., die in de nabij heid was, snelde toe. De zwaargewonde bewaker werd naar de ziekenzaal over gebracht. Later is hij per auto naar zijn woning vervoerd. Intusschen werd de gevangene v. H. door personeel der gevangenis overmees terd en opgesloten. De toestand van K. moet reden tot on gerustheid geven. Ruimere vischvangst op de Noordzee. Na een lange periode van zwaar stormweer op de Noordzee, waar door de Nederlandsche visschersvloot dikwijls vele dagen achtereen niet in staat was de visscherij uit te oefenen en aan groote gevaren is blootgesteld ge weest, is de storm thans bedaard en konden gedurende de laatste dagen de netten weer in zee geworpen worden. Na de sehaarschte gedurende de laatste weken, zijn er nu betere aanvoeren te verwachten. HET VERLAAGD MON0P0LIERECHT OP APPELEN. Teleurstelling voor de fruitkweekers. De verlaging van bet monopolierecht voor appelen, ten bedrage van 4 cent, die oorspronkelijk op 1 Maart zou in gaan, is thans vervroegd tot 1 Februari, zoodat thans een recht van 2 cent per kilo zal gelden. Dteze verlaging wordt in kringen van fruitkweekers een teleurstelling genoemd „D'e Tuinderij", het orgaan van bet Gentr. Bureau der Veilingen in Neder land, wijst erop, dat de Nederlandsche fruitteelt hierdoor ernstig wordt bena deeld. Slechts twee dagen na de afkondiging van het besluit, werd te Rotterdam dooi de gezamenlijke importeurs van fruit niet minder dan 20.000 kisten Amerikaansche appelen, dat is dus een half millioen kilo, geveild. Indien het fonds niet reeds deze maand zou zijn verlaagd, dan zou deze partij f 20.000 aan beffing hebben opgeleverd, tegen nu de helft. Hierdoor derft ook bet Landbouwcrisis- fondsi, dat deze uitkeeringen ontving, be langrijke inkomsten. D'e ontwikkeling der fruitcultuur wordt, naar „D'e Tuinderij" meent, op deze wijze onnoodig belemmerd. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amslerdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes, vorige koers hedeD H. V. A. 509Va 508% Ned. Ind. Hdbk. 169% 169% Philips 826Va 324% Unilever 173 173% A. K. U. 55% 55-Va Amsterd. Rubber 311% 307-8 Koninki. Petroleum 438% 436 D'eli Mij. 345Va 346% Ned. Scbeepv. Unie 120 119% 4 pet. Nederland lOO'/i» lOOVa 4 pet. Nederl. Indië lOOVa lOOVa 3 pet. Nederland 993/e 99s/a 3 pet. Ned. Indië 96% 96% U. S. Steel 757/a 77% Anaconda 4lVa 42 U. S. Leather 5% 6 Bethlehem Steel 63% 645/a-% Adj. Chic. Milwaukee 77/e 77/a Cities Service 3®/ia 37/ Intern. Nickel 486/a 477/a Shell Union 217/a-2 22Va Kennecott Copper 45% 45% Radio Corp. 9% 9Va Car Foundry 50Va 50 Tidewater 157/a 15%-7/s Midcont. Petrol 24% 23% Gen. Motors SOVa 503/a American Enka 42% 42% Republic Steel 27 27 De beurs was tamelijk gunstig gestemd hoewel er niet veel omging. Over het algemeen waren de koersen op midden- beurs boven de opening, zoowel in de locale als Amerikaansche afdeelingen. De verschillen voor de hoofdfondsen wa ren betrekkelijk gering. De Warrauts Kon. Olie waren iets aangeboden en liepen van f 435 tot f 428 terug. Rubber- waiardien bleven ongeveer op 't niveau van gisteren. Tabakken waren weer hoo ger met vraag voor Senembak op 365 Verder bestond er vraag voor Aku's. De Amerikaansche markt was kalm ge stemd, met wat vraag voor Staalwaar- den en Anaconda's, die op 42 kwamen. Wisselkoersen. Amsterdam, 10 Febr., 2.30 u. Brussel 30.8330.90. Londen 8.95Va8.96%. Parijs 8.51%—8.53Va. New-York 1.82%—1.83%. Berlijn 73.58—73.62.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3