"AKKERTJES •ES!?1 Uit de Provincie onmiddellijk verdwijnen de pijnen met AKKERs KLOOSTERBALSEM De neutraliteit van Neder land en België. ke zonder bezwaar samengevoegd kunnen worden. Mi nister de Wilde acht deze m/ethode niet aanbevelenswaardig. Reeds heeft de rsgeering een bij vroegere grondwetsherziening niet bekenden weg gevolgd, door zooveel mogelijk de onder werpen te groepeeren. alleen in dit laatste wetsontwerp moesten verschillende onderwerpen sa mengevoegd worden. Bij het voor-onder zoek, in de Staatseimmissie en in de af- deelingen, is daar geen bezwaar tegen ge maakt. Lie heer A1 b a r d a repliceert. Zoo blijft de stemming onzuiver, willens en wetens. Spr. dient een motie in, de regee ring in overweging gevende, het wetsont werp in te trekken en door eenige andere te vervangen. De heer Joekes (V.D.) zou de voor keur hebben gegeven aan afzonderlijke stemming over de verschillende onder werpen. Of dit nu nog mogelijk is, valt echter te betwijfelen. In elk geval zou de regeering dan toch moeten medewerken. En dat is, naar ge bleken is, niet te verwachten. De heer Al- bar da trekke zijn motie in. De heer Wendelaar (Lib.) is het met de bezwaren van den heer Albarda eens doch is van oordeel, dat we afhan gen van de regeering. Spr. zou het op prijs hebben gesteld als de regeering me dewerkte. Doch de Kamer kan in deze de regeering niet haar wil opleggen en dus is spr. tegen de motie. De Minister zegt dat er nu, op het laatst, niet zulk een ingrijpende wijziging mteer gewenscht is. Ze zou zeker vier weken tij'ds vorderen. De voorstellen zou den de Eerste Kamer niet tijdig bereiken. Van eenige schuld is bij de regeering geen sprake. De motie-Albarda wordt verworpen met 48 tegen 27 st. Voor stemden de soc.- dem., de heeren Duys (zonder partij), Arts (Kath.-dem.), IJsselmuiden (R.K.) De desbetreffende paragraaf wordt z. h.st. aa. ngenomien. De eindstemming over de wetsontwer pen wordt bepaald op Donderdag 11 Febr. a.s. Aan de agenda wordt toegevoegd, de interpellatie van den heer Wendelaar over de sluiting van het bakkersbedrijf te Amsterdam en te Rot terdam, benevens over den wettelijken grondslag waarop die sluiting berust. Verder is de interpellatie van den heer v. d. Sluis over het landbouwcrisisbeleid van de Re geering met betrekking tot den noodtoe stand in het pluimveefcedrijf op de agen da geplaatst. Daarna wordt aan de orde gesteld de behandeling van de Surinaam- sche begrooting, die na een korte bespreking wordt aangenomen. DE BOUW VAN HET NIEUWE GEMEENTEHUIS TE GROEDE GAAT DOOR. Wat de burgemeester voor eigen rekening neemt. Maandag kwam de gemeenteraad van Groede bijeen. Aan het vorslag in de VI. Crt ontÏ9enen wij: D'e voorzitter deelde mede, dat de Gebr. Maas aannemers zijn geworden van den nieuwbouw van het gemeentehuis met veidwachterswoning voor de somma van f 18.645. Onder dit bedrag is niet begre pen de centrale verwarming c.a. Dhr Biecu zeide, dat de nieuwbouw is aangenomen voor f 19.645, doch daaron der ia niet begrepen de centrale verwar ming, sanitair enz. Hij kwam tot een totaal bedrag aan bouw kosten van f 23470, zonder de afrastering. De raadsleden hebben hun woord ge geven, dat gebouwd mag worden voor i 15000 plus 20 pet. devaluatiekosten is f 18.000. De voorz. wil de gemeente de centrale verwarming in het gemeentebuis aanbie den. Do heer Becu is hem namens den Raad zeer dankbaar daarvoor, maar de kosten voor de gemeente zouden komen op f21.970 en er gaan stemmen op, dat voor dat bedrag bet gemeentehuis c.a. niet gebouwd kan worden. Daarom stelde dhr Becu den voorzitter de vraag, of deze be reid was de meerdere kosten aan nieuw bouw verbonden, voor zijn rekening te nemen en daarvoor een verklaring te on derteekenen. Hierop verklaarde de voorzitter, dat hij de verantwoordelijkheid op zich neemt en hij tevens bereid is, daarvoor de bedoelde verklaring af te geven. Hierna restte nog de afrastering, verharding en aankoop grond van de tram enz. Daar de voorzitter zich zoo'n groot offer getroostte zag hij gaarne, dat de afrastering, aankoop grond, tegels enz. voor rekening van de gemeente werden genomen. Dit alles kan voor f 1500 uitgevoerd worden. Wethouder Lombaard zeide, dat, toen bij Woensdag de mededeeling ontving van de gunning van den nieuwbouw aan de Gebr. Maas, dit als een donderslag uit helderen hemel was. Het gemeentehuis kon eerst gebouwd worden voor f 13000, daarna voor f 15000 en door devaluatie voor f 18000. Onder de inschrijvers wa ren ook de Gebr. Maas voor een som van f 33900, Het verwekt bij hem veel verwon dering, dat de Gebr. Maas het nu kunnen doen voor f 19.045. Hierna werd gestemd. Het voorstel was dus om te besluiten tot nieuwbouw van het gemeentehuis met veldwachterswoning geheel compleet op geleverd met inbegrip van alle kosten tot een maximum van f 23.470, terwijl de voorzitter voor eigen rekening zal uitvoe ren het aanbrengen van de centrale ver warming en de meerdere kosten welke voor oplevering van den nieuwbouw enz. noodig mochten blijken te zijn, zal dragen en een verklaring onderteekent waaruit dit alles blijkt. Dit wordt aangenomen met 5 legen 2 stemmen. Deze Raadhuisbouw blijft een eigen aardig karakter dragen. Een Belgisch architect werd met het ontwerpen belast. Het gebouw komt niet in de mooie kom, maar op een perceel grond daarbuiten en dan daarbij nog de zonderlinge in schrijving en 't cijfergegoochel. Het blijft een vreemdsoortige geschiedenis! Hoog water in Zuid-Beveland. Als gevoïg van den aanhoudenden regenval van den laatsten tijd, is het polderbinnenwater in verschillende dee- len van Zuid-Beveland tot een voor dezen tijd ongewone hoogte gestegen. Als men in de laaggelegen gedeelten komt als in de Poel tusschen Goes en 's-Heer Abts- kerke en in de Moer tusschen Yerseke en Vlake, dan treft men groote deelen weiland aan, welke voor een grooter of kleiner deel blank staan. Doordat de wind voortdurend West en Zuid blijft, zakt het water op de beide Schelden niet voldoende om bij laag water veel water door de sluizen uit de polders te trekken. De trams in Zeeuwsch-Vlaanderen. D'oor Gedep. Staten is onlangs een z.g.n. fusie-commissie ingesteld die zou onder zoeken de mogelijkheid van fusie tusschen de Zeeuwsch-Vlaamsche tramweg-maat schappij en de stoomtram-mij. Breskens- Maldeghem. D'at men van dit ideaal nog ver vewijderd is, blijkt uit een mededee ling van den directeur van laatstge noemde mij. in het Dagbl. v. Zeel. We lezen daar o.a.: Andere jaren vervoerde onze Maat schappij gemiddeld 20.000 balen kunst mest in het begin van het jaar. Hiervan bevonden zich circa 12.000 balen van do Kunstmestfabriek ,Vlaardingen" Nu heeft de Z.V.T.M. al dit vervoer aangenomen tegen een prijs waarvoor dit werk niet gedaan kan worden. Mede hierdoor, was het noodzakelijk tijdelijk enkele menschen een week naar huis te zenden, teneinde erger te voorko men. De autobusdienst Goes-Hoedekenskerke. Onlangs deelden wij mede dat G. S. aan den heer J. v. Fraassen te Goes concessie hadden verleend voor een autobusdienst Goes-Hoedekenskerke. Zooals te verwachten was zijn de spoorwegen tegen deze beslissing in be roep gegaan bij de Kroon. De lijn is dus nog niet geopend kunnen worden. Ver moedelijk zal het nog wel enkele maan den duren voor de beschikking afkomt. Middelburg. Naar de goudmijn van Salomo. De afdeeling Walcheren van de Ned. Reisvereeniging heeft ook met haar derde groote bijeenkomst in dit winterseizoen weder succes gehad. De groote Schuttershofzaal was giste ren geheel bezet, toen dhr C. C. Mantz als voorzitter van de afdeeling een wel komstwoord richtte in de eerste plaats tot Dr W. G. N. van der Sleen, die zou spreken over „Per vliegtuig, auto en uit- geholden boom op zoek naar de goud mijnen van Salomo". Dr v. d. Sleen betoogde, dat men wel denkt te kunnen komen tot de overtui ging, dat de thans in Sumatra onder handen genomen goudontginningen, de zelfde zijn als de goudmijnen van Salomo. Spr. kan dit niet bevestigen, doch ook niet ontkennen. Van Palembang uit ging het aan de hand van lichtbeelden en smalfilm eerst per auto langs ten deele nog weinig goede wegen, daarna met uitgeholde boomstammen of prauwen tegen de he vige bergstroomen op, om tenslotte dwars door de oerwouden te komen, op de plaats, waar het edele metaal gevonden wordt. Op zeer onderhoudende wijze heeft spr. de aanwezigen een paar uur bezig ge houden. Tenslotte kwam men terug naar Pa lembang om in de omgeving van die plaats ook het terrein van de petroleum in oogenschouw te nemen. en Raadslidmaatschap, De heer L. P. J. Sulkers, die in de vacature- Ghr. Bank, tot lid van den gemeenteraad is gekozen, heeft de benoeming aangeno men. Eo e vindt h ij1 h e t Op het politiebureau is komen aanloopen een herdershond, waarover olp bet bureau nadere inlichtingen zijn te bekomen. In de keuken van een perceel aan het Arnemuidsch Voetpad ontstond een schoorsteenbrandje. Toen de politie en de brandweer met rainimaxen ter plaatse kwamen, was het gevaar voor verdere uitbreiding voorkomen. Goes. Op verzoek brengen wij onder de aandacht, dat de vergadering van de A. R. Kiesvereeniging hedenavond wordt gehouden in de zaal van den heer Bus- traan. De collecte voor de commissie voor samenwerking bracht deze maand f 49.67 op. Maandagavond kwam de Ghr. Hist. Jongerengroep Goes e.o. in goed bezochte ledenvergadering bijeen in de Ghr. Be waarschool. Er waren ook eenige genoo- digden, w.o. de burgemeester van Goes en wethouder Van Melle. Na de gebruikelijke opening gaf de voorzitter het woord aan Mr baron van der Feltz uit Middelburg, die een rede hield over: „Defensie"". Spr. ging daarin na de verwikkelingen die na den wereld oorlog zijn ontstaan en schetste uitvoerig den toestand zooals die op het oogenblik in Europa en Azië is. Vervolgens besprak hij de situatie zooals die momenteel is in Nederland en de overzeesche gebiedsdee- len en wat er reeds op het gebied der de fensie is gedaan en nog te doen is. Ook ging spr. in het kort na, -het standpunt dat sommige partijen der linkerzijde tot voor i kort innamen ten opzichte van de defen sie. Spr. wees ook op de zeer belangrijke positie -die wij in Europa zoowel als in Azië bij een gewapend conflict zouden innemen. Na de pauze werden verschillende vra gen gesteld en door dhr v. d. Feltz beant woord. Onverwachts overvallen U de venijnige steken Wrijf dadelijk met Kloos terbalsem, welke lot diep in de weefsels door dringt. omdat de stoffen die de pijnen ver- 9 oorzaken er door worden verdreven. Doosje 35 cl. Pollen 62'/2 ot. en 1. 1.04 BON voor Inzenden in open couvert, GRATIS als drukwerk (l'/a ct.) aan MONSTER Handelmij.L.I.Akker.R'dam Centrale A. R. Kiesver eeniging. Dinsdagmiddag kwam de Centrale A.R. Kiesvereen. in den Kies kring Goes onder voorzitterschap van dhr J. A. Dominicus te Wemeldinge in ver gadering bijeen. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het overlijden van dhr M. Wil- lemsen te Ierseke, en wekte hij op tot trouw en ijver in de komende verkiezings dagen. Uit bet jaarverslag van den secr., dhr J. Hommes, bleek dat bet ledental van de aangesloten kiesvereenigingen in totaal thans 644 bedraagt. De rekening van den penningm. dhr R. Buitenhuis, sloot met een kassaldo van f922,83-1/! vorig jaar f 1132,81). In de commissie tot het nazien der re kening werden benoemd dhrn W. L. B. J Dekker te Goes en P. J. Keyzer te We meldinge. Met alg. st. werd besloten de contri butie te verlagen van 40 tot 35 cent per lid en per jaar. Ds A. Scbeele en dhr M. de Regt wer den als bestuurslid herkozen, in de plaats van dhr J. Snoodijk, die wegens vermoe delijk a.s. vertrek bedankte, werd geko zen dhr G. Heijnsdijk te Wolphaartsdijk. Naar de Deputatenvergadering werd afgevaardigd dhr J. Hommes te Nieuw- dorp. Nadat tenslotte nog gesproken was over de candidaatstelling en het contact met „De Zeeuw", sloot de voorzitter dez,e goedbezochte vergadering en eindigde dhr Snoodij-k met dankgebed. Kloetinge. Gisteravond werd voor de afdeeling Kloetinge van het Centraal Ge nootschap voor uitzending van kinderen naar Herstellings- en Vacantiekolonie's de film „Het Paradijs der kinderen" ver toond. De presidente ,Mevr. Wouda, heet te de aanwezigen welkom en zeide, dat deze film werd gegeven om dit zoo mooie werk meer bekendheid te geven. Daarna kreeg de propagandist van het Genoot schap het woord, die op boeiende wijze vertelde van het in de kolonie's verrich te werk. Op vlotte wijze werd daarna de film afgedraaid. i Geslaagd als commies der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen, met vaste aanstelling, onze vioegere dorpsgenoot dhr P. Kik Pzn. te Rucphen thans hulpco-mmies aldaar. 's Gravenpolder. Maandagavond hield de Ghr.-Historische Kiesvereeniging een goed bezochte propagandavergaderinf waar als spreker optrad de heer H. W. T'ilanus, lid van de Tweede Kamer der fataten-Generaal. De heer Tilanus sprak over: De Christelijk-Historischen en de a.s. verkiezingen. Met aandacht werd de spreker beluisterd. Enkele vragen werden gesteld en door den spreker breedvoerig beantwoord. Ierseke. Naar wij vernemen heeft de heer J. Ossewaarde, lid van den raad, maar woonachtig te Ben Haag, beroep aangeteekend bij de Kroon teg6n do be slissing van Ged. Staten waarbij zijn be roep tegen een besluit van den gemeente raad alhier en waarbij hij van zijn raads lidmaatschap als elders wonende werd vervallen verklaard, ongegrond is ver klaard. (Te laat ontvangen.) Vanmorgen had de fruitkwee- ker S. in zijn boomgaard te Zoute, het ongeluk in een snoeimes te vallen, waar door zijn polsader werd doorgesneden. Per auto werd hij naar Dr Polderman vervoerd, die hem verbond. Later kon hij huiswaarts keeren. Kruiningen. Vrijdag vergadert de Raad. Punten van behandeling zijn o.a.: Stemming over het voorstel van dhr Witte om alle werklooze kostwinners en hoofden van gezinnen f 2 kersttoeslag uit te keeren, waarover in de vorige ver gadering de stemmen hebben gestaakt. Voorstel tot vaststelling van de voor schotten op de gem. vergoeding voor de bijz. scholen te Hansweert en Oostdijk over 1937. Voorstel tot converteering van de geld- leening groot f 60.000, aangegaan in 1926. Vaststelling van een verordening op de heffing en op de invordering van schoolgeld voor het lager onderwijs. Voorstel tot bestrating van de Paral lelstraat in het bouwplan en in verband daarmede tot het aankoopen van 2 strook jes grond voor verbreeding van de Paral lelstraat. Waarde. Maandagavond hield de ver- eeniging „Het Groene Kruis" jaarverga dering in de melksalon, onder voorzitter schap van dhr W. E. de Jager. Door de afgevaardigden van Krabben- dijke werden verslagen en rekeningen T.B.C. en Wijkverpleging uitgebracht. De rekening van de Vereen. „Het Groene Kruis" sloot met een batig saldo van f 57,82. In de vacature van dhr M. Allewijn werd als bestuurslid gekozen dhr A. Wondergem. Dhr Allewijn werd een zilveren her inneringsmedaille aangeboden, 30 jaar is hij penningmeester geweest. Tot be stuurslid Wijkverpleging en T.B.C. werd herkozen dhr C. Mol. Besloten werd om verlenging aan te vragen op de Kon. goedkeuring der Statuten. Deze vergadering werd bijgewoond door 74 leden. 'sHeer Arendskerke. Gisterenavond had alhier een bestuursvergadering plaats der Oranjevereeniging, onder voor zitterschap van den heer Z. de Ruiter. De penningmeester, de heer Jac. Smit, deed rekening en verantwoording van de gehouden feestelijkheden. De rekening werd gesloten met een klein batig saldo. Besloten werd om de Oranjefilm (Ver- lovings- en Huwelijksfilm) alhier tegen een geringe vergoeding voor het publiek te vertoonen. Bij de rondvraag sprak dhr J. Smit, namens het bestuur, woorden van dank tot den voorzitter voor den velen arbeid, welke hij verricht had voor en na de feestelijkheden. Hij bood hem namens de bestuursleden een lijst met een 9-tal foto's aan, alle voorstellende de diverse groepen van den optocht, gehouden op 12 Januari. (Deze lijst was keurig uit gevoerd door de firma de Soomer te Goes.) De voorzitter dankte het bestuur voor dit aardige geschenk. Arnemuiden. Maandag werd alhier vanwege de Vereeniging „Het Hooge- land" met medewerking van Ds Scholing en anderen, een filmvertooning gegeven, 's Middags voor de schoolkinderen en des avonds tweemaal voor de volwassenen. Achtereenvolgens werden vertoond de films over de stichtingen „Het Hooge- land" te Beekbergen; „Filadelfia" te Vries (Dr.) en „Wilhelminahoeve" te Opeinde (Gr.) Daarna volgden o.a. Oranjefiims. Oostkapelle. Maandagavond hield het Ondersteuningsfonds „Onderlinge Hulp" haar jaarvergadering, onder voorzitter schap van den heer C. Wondergem. Vol gens het verslag van den secretaris telt de Vereeniging 49 leden. Het financiëel verslag van den pen ningmeester wees uit, dat er in het af- geloopen jaar was ontvangen f 652,01 en uitgegeven f 43,71, aldus een nadeelig saldo van f 91,70. Aftredende functiona rissen werden herkozen. Ritthem. De Anti-Rev. Kiesvereeni ging hield Maandagavond haar jaarver gadering. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, den heer H. M. van de Putte, brachten de secretaris en de .penningmeester hun jaarverslag uit. In de plaats van de heeren J. M. Cevaal en I. Tange, die als bestuursleden be dankten, werden gekozen de heeren A. F. Meijers en A. Tange. Als no. 19 en 20 op de candidatenlijst voor de Tweede Kamer werden gekozen de heeren J. A. Dominicus te Wemeldinge en A. I. Cats- man te Aardenburg. Serooskerke (W.). Aan de werkloozen van onze gemeente, welke voor het Oranje feest van 12 Jan. j.l. zooveel gratis werk verricht hebben aan de versiering en ver lichting van het dorp, is Maandagavond door het bestuur en de verschillende co- mi té's een gezellige avond aangeboden. Na de opening door dhr L. A. de Vos, 'hoofd der Herv. school, sprak de burgemeester, dhr P. Dregmans, woorden van dank en lof voor 't vele werk, dat door deze men schen is verricht, en dat zooveel heeft bij gedragen om het feest te doen slagen. Na deze toespraak werd h'et eerste kistje si garen, dat aangeboden was door de poli tiemannen van Serooskerke, flink aange sproken. Voordrachten werden gedaan en ieder deed mee aan de improvisatiewed strijden. Deze la-atsten wekten nogal eens de lachlust op. In de pauze's werden rijkelijk verver- schingen rond gedeeld. Ook werden in de pauze's Edammer kazen en dergelijke verloot. Dhr Tevel uit Middelburg werkte geheel belangloos mee en droeg tal van bijdragen voor. Het was bij half twee toen Ds Lin- Engelsche beschouwing van Hitiers verklaring. De diplomatieke correspondent van de Manchester Guardian publiceert een aanteekening over de Belgische en N e - derlandsche neutraliteit in het licht van de verklaringen van Hitler van 21 Maart 1936 en 30 Januari 1937. De correspondent schrijft: Deze kwestie heeft de Fransche en Britsche regeerin gen eenigen tijd bezig gehouden, aange zien zij ten nauwste verweven is met de problemen der landsverdediging. Alles wat op het oogenblik gezegd kan worden is, dat van Britsch standpunt niets wenschelijker zou kunnen zijn dan een neutrale status voor beide landen, wanneer er zekerheid zou bestaan, dat een dergelijke status geëerbiedigd izou worden. Maar zou er zelfs ook maar een redelijke zekerheid bestaan? Het antwoord op deze vraag kam, voor zoo ver Engeland en Frankrijk betreft, be slissend zijn voor het resultaat De koorts daalt onmiddellijk, De besmetting wordt gestuit, De ziekte-duur wordt ingekort. Steeds goede resultaten meti Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER-CACHETS Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. deboom, na een slotwoord van Dis War ners, deze goed geslaagde vergadering sloot. Meliskerke. Brand. Gistermiddag brak brand uit bij dhr J. Poppe. Hoewel de spuit spoedig ter plaatse was, kon toch niet worden voorkomen, dat de schuur ge heel afbrandde. Twee koeien en 3 geiten kwamen in de vlammen om. Ook een dorsohmaohine Verbrandde. Het huis bleef gespaard. De oorzaak is vermoedelijk het spelen van kinderen met vuur in de schuur. Ver leden jaar is deze schuur ook afgebrand en toen herbouwd. Koudekerke. Dinsdagmiddag vergader de Raad. Afwezig met kennisgeving dhrn Moens en Kameraad. De voorzitter sprak zijn Nieuwjaars rede uit en wenschte Weth. Contant ge luk met het herstel van zijn ziekte. In het afgeloopen jaar zijn verschil lende werken tot stand gekomen, zooals verbetering van binnenwegen en ook van verschillende hoofdwegen; doch spr. meent, dat de finantiën het niet toelaten om op deze wijze voort te gaan. Voor 1937 komen aan de orde de weg in de duinen en het uitbreidingsplan der gemeente. Spr. dankt voor het vertrou wen, dat de Raad in B. en W. en spr. heeft gesteld. Weth. Contant dankt persoonlijk en als oudste raadslid voor deze woorden. Ingekomen was een schrijven van de PZEM, dat de zaak tramhalte Nieuwe Vlissingscheweg in ernstig onderzoek is. Benoeming van een gemeente-bouw- opzichter met ingang van 1 Maart 1937. Dhr Lorier zegt, dat het vreemd aan doet, dat er geen dubbeltal is, waar er toch 30 sollicitanten zijn, waaronder ook uit deze gemeente, doch spr. weet, dat men zich beroepen zal op een Kon. be sluit en op een wenk van den deskun dige, Jhr de Graaf, en de houding, die Ged. Staten aannemen. Gaarne zou spr. -willen, dat er met den raad meer reke ning gehouden werd. Wij worden al te veel van bovenaf geregeerd. Dhr Sanderse is het met verschillende uitingen van dhr Lo eens. Spr. gelooft dat wij ook hier beginnen met cumu latie van betrekkingen. Jonge, afgestu deerde menschen blijven buiten de mo gelijkheid om in aanmerking te komen. Dhr de Kroo is het in principe eens met de vorige sprekers, dat de Raad te veel raad krijgt en op den duur geen Raad meer zal zijn. Alles krijgt men van boven af. Toch gelooft spr., dat B. en W. wel een goede keuze hebben gedaan. De voorzitter heeft geen bezwaren tegen den candidaat gehoord. Dat de Raad te veel raad ontvangt geeft spr. toe, doch in 't algemeen gesproken ligt de schuld hiervan bij de gemeentebesturen, die niet voldoende actief zijn om in te grij pen, waar het noodig is. Vandaar de be moeiingen van hoogerhand. Spr. is ook tegen cumulatie, doch niet tegen deze waarmee slechts een f 300 gemoeid is. Met alg. stemmen wordt nu tot gemeen- te-bouwopzichter benoemd dhr J. D. P. de Smit. Vaststelling van een gemeenschappe lijke regeling voor het ontwerpen van een streekplan voor Walcheren. Dhr Lorier bespreekt art. 16, dat zegt; „Deze regeling wordt vastgesteld voor onbepaalden tijd. Zij kan niet dan krach tens een eensluidend besluit van de Raden van tenminste twaalf gemeenten worden opgeheven. Deze regeling kan gewijzigd worden bij eensluidend besluit van de Raden van tenminste 12 Gemeenten, enz," Spr. vraagt.' is het niet gevaarlijk, om

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2