De Erfenis uit Amerika Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws door het houden van een bazar worden bestreden. Oudelande. Vrijdagavond werd alhier de 5de jaarvergadering gehouden van de afd. van den N. G. L. B. welke dooi 27 van de 34 leden werd bijgewoond en die onder leiding stond van den voor ter P. v. d. Velde. Onder de ingekomen stukken waren herichten van verhinde ring van den burgemeester en van het hoofdbestuur. Het jaarverslag van den secretaris getuigde van bloei der ver- eeniging, terwijl uit het verslag van den penningmeester bleek, dat was ontvan gen f726.85 en uitgegeven f719.68, goed slot alzoo van f 7.17. De drie aftredende bestuursleden werden herkozen. Nadat een kopje thee was gebruikt werden een -tal inleidingen geleverd. Aan het einde der vergadering werd een opwekkend slotwoord gesproken door Ds Mat zet van Bloois, die daarna sloot met dank zegging. Arnemuiden. Vrijdagavond werd alhier de gewone ouderavond gehouden van de school met den Bijbel. De voorzitter, dhr Iz. Cornelisse, ver welkomde in 't bijizonder de wethouders Franse en Schuit en den gemeente-secre taris. De vice-voorz., P. v. Belzen hield een inleiding over: „De houding van Eli". Spr. eindigde met Eli als een baken in in zee ter waarschuwing te stellen. Het werk der leerlingen werd bezich tigd. Na de pauze leverde dhr S. J. Len selink, onderwijzer, een inleiding over kinderleugens". Weth. Franse dankte voor de aangena me ontvangst, waarna de heer J. Dekker het schoolbestuur dankte voor zijn benoe ming. Ds Scholing sloot met dankgebed Meliskerke. De heer P. Wisse (Stk Geref.), in de vacature-Spruit benoemd verklaard tot lid van den Gemeenteraad, heeft voor deze benoeming bedankt. Nu is benoemd verklaard de heer A. de Visser. Zoutelande. Vrijdagavond hield do A.R. Kiesvereeniging haar jaarvergade ring. De voorzitter, de heer H. Maas, sprak een kort openingswoord. 18 leden waren aanwezig'. Oud-Minister van Dijk had zich bereid verklaard voor de Kiesvereeniging op te treden. De secretaris, de heer P. Geschiere, bracht zijn jaarverslag uit. De vereeni ging telt 32 leden. 6 Februari is het 15 jaar geleden, dat de vereeniging is op gericht. De secretaris deelde mede, dat hij thans als secretaris voor de laatste maal fungeert. De penningmeester, de heer A. Kodde, was niet tegenwoordig. Daarom las de secretaris zijn verantwoording voor. In 1936 is f 4.27 meer ontvangen dan uit gegeven. Hierna werd overgegaan tot de num mering van de candidaten voor de Twee de Kamer. D'e bestuursleden, de heeren P. Ge schiere en J. Melis, waren aan de beurt van aftreding en stelden zich niet her kiesbaar. In hun plaats werden gekozen de heeren A. Geschiere en H. Melis. De heer J. van Keulen ging voor in dankgebed. Koudekerke. Vrijdag kwam de afd. Pa trimonium in vergadering bijeen. De heer D. Kerkhove sprak over: „Verhoudingen tusschen patroons en arbeiders". Hierop volgde een drukke bespreking. Het was een leerrijke avond. Het bezoek was zeer bevredigend. Serooskerke (W.). Door de plaatselijke Oranjevereen. alhier werd Vrijdagavond in de Geref. Kerk, welke geheel was be zet, een goed geslaagde filmvoorstelling gegeven, door middel van Henning's film centrale, waarvan het hoofdnummer was „De Oranjefilm". Eerst werd vertoond een film van de optochten gehouden o>p 12 Jan. j.l. alhier en te Oostkapelle, samen gesteld door de firma Maljers te Mid delburg. Na enkele natuurfilms volgde de Oranjefilm. Alles viel zeer in den smaak. Oostkapelle. Vrijdagavond hield de Geitenfokver. „Ons Belang" haar jaar jaarvergadering. De vereeniging telt 78 leden. E!r is een klein batig saldo. Als beheerder van den bokkenstal werd herbenoemd dhr J. Melse Gz., tot bode dhr Wr. Vos, en tot vilder der jonge geitjes dhr J. Wattel. Als bestuursleden werden herkozen de heeren B. Corbijn en H. de Voogd. In het pensioenfonds van den secretaris der Prov. Vereen, werd weder f 4 gestart. Ge sproken werd over de grensregeling van wege de Prov. Vereen. De vergadering kon zich met deze regeling niet vereeni gen. Zaterdagmiddag hield alhier de Tuinbouw-vereen. „Walcheren Noord" haar eerste jaarvergadering onder voor zitterschap van dhr P. Brand te Dom burg. In zijn openingswoord deelde de voorz. mede dat het ledental in den loop van het jaar is verdubbeld. Het doet spr. genoegen dat ook de tuinders gaan inzien dat slechts door organisatie de mogelijk heid bestaat met kracht voor hun belan gen op te komen. Als bestuursleden werden herkozen dhrn P. Brand en J. Warners te Dom burg, terwijl als nieuw bestuurslid werd gekozen dhr L. Joziasse te Serooskerke. Daarna hield de Rijkstuinbouwconsu- lent Ir Bosma een lezing over „Ratio neels grondbemesting". Naar aanleiding van een schrijven van de Z.L.M. betreffende aansluiting bij' een door haar eventueel op te richten afd. 'tuinbouw, werd in principe besloten daartoe over te gaan. N.- en St.-Joosland. Zaterdagmiddag hield de coöp. weegbrug „Nieuwland" de gewone jaarvergadering, waarbij1 35 leden tegenwoordig waren. Uit de rekening over 1936 bleek dat was ontvangen f 900 en uitgegeven f 785, alzoo een batig saldo van f 115. Het weegtarief voor niet aandeelhou ders werd vastgesteld od hetzelfde bedrag als voor 1936. De weger J. H. Fiitz heeft voor die be trekking bedankt. In zijn plaats werd uit een 6-tal sollicitanten gekozen de heer I. Cornelisse, voorloopig tijdelijk. Als hulp weger werd benoemd de heer W. Moens. St. Annaland. Donderdagavond j.l. kwamen de leden van den kolenbond „Al gemeen Belang" in vergadering bijeen. In zijn openingswoord merkte de voorzit ter op, dat het afgeloopen jaar zeer gun stig was voor de vereeniging. In totaal werden 1.226.945 kg brandstoffen voor een bedrag van f 16 265,72 afgeleverd. De rekening sloot met een batig saldo van f 109,38. Het reservefonds stij'gt daardoor tot f 1025. De heer Van Dussen, die dit jaar zijin 25-jarig jubileum als bestuurslid hoopt te herdenken, werd namens de vereen, een zilveren tabaksdoos met inscriptie ge offreerd. Het salaris van den boekhouder werd vastgesteld op f 120 per jaar, plus 1 cent per H.L. kolen en 1 cent per 100 kg bag- gerblokjes. Met den modernen Arbeidersbond werd het contract voor het lossen van de brandstoffen, op dezelfde voorwaarden verlengd. Een verzoek van den Chr. Landarbei- dersbond om ook voor het lossen in aan merking te mogen komen, kon niet inge willigd worden, daar deze bond te weinig leden telt. Burgh. Vrijdag heeft de heer Boot af scheid genomen als burgemeester dezer gemeente. Tijdens en na de Raadsverga dering is de heer Boot op hartelijke wijze gehuldigd. Er is de aandacht op gevestigd, dat Burgh behoort tot de ongeveer twintig gemeenten in Nederland, welke geen op centen heffen op de gemeentefondsbe lasting. Zeeuwsche Korfbal Bond. Hansweert. Allhier speelde Zaterdag middag om 3 uur Zeelandia I van hier een korfbalwedstrijd tegen Toga I uit Goes, De Hansweertenaren wisten on danks dat zij laatst te Goes verloren, nu te winnen met 5'2. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Breukelen, J. P. van Leus den te Steenwijk, K. J. v. d. Berg te Amersfoort en M. Bons te Colijnsplaat. Geref. Gemeenten. Beroepen te AagtekerkeOostkapelle, H. Ligtenberg te Lisse. D s H. A. G. H i 1 d e r i n g. Ds H A. G. Hildering, miss. predikant vanwege de Geref. Kerken in Hersteld Verband hier te lande, onder de Chineezenop Java. die met verlof in ons land vertoeft, zal 23 April a.s. weer naar zijn arbeidsveld te- rugkeeren, Beroepingswerk. De Com missie tot voorbereiding der beroeping gevormd uit leden van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. te Amsterdam, heeft in de vacature Roscam Abbing hei volgende drietal gesteld: Dte J. Alkema, Aalsmeer; Ds M. G. Gerritsen, Amers foort en Ds D. J, Vossers, Vlissingen. Emeritaat. Het provinciale kerkbestuur van Noord-Brabant mei Limburg heeft aan d s M. de Jonge, Ned. Herv. pred. te Terheyden, eervol emeritaat verleend. Door de classis Apeldoorn der Geref. Kerken is aan D s J. E s t i te Beekbergen eervol emeritaat verleend Aan de universiteit te Utree 'i slaagde voor het cand. examen rechten de heer J. Dieleman. Examen stenografie en machineschrijven, Voor de exa mens stenografie en machineschrijven af genomen door de Nationale Vereen, van Leeraren te Amsterdam zijn geslaagd: Voor kantoor-stenograaf de dames F. Rijkaard, Middelburg, M. Scheijbeler, Vlissingen; J. W. Minderhoud, Vlissin gen (165 lettergrepen); M. W. Post. Vlis singen (twee diploma's n.l. Engelsch en Duitsch, beide 100 lettergrepen). Voor steno-typist(e) de dames M. E. Minderhoud, J. J. van der Moer, M G. A. Vos, A. J. Woestijne, G. M. van Sluijs, allen te Middelburg; H. E. Lagaaij, A. de Neef, J. van Wolferen (de laatste drie typen met lof) en den heer A. G. Vader, allen te Vlissingen. Voor typist(e) de dames C, J. Geers (met lof), M. Bastiaanse, R. Mantz, B. Heijit (met lof), allen te Middelburg; B. van Griethuijsen, G. de Jong met lof), J. J. v. d. Made, allen te Vlissingen en de heeren J. J. Versluys te Vlissingen en Z. Klaasse, Middelburg. DE KERT0S0N0 AANGEVAREN. Door het Britsche slagschip Malaya. Het stoomschip „Kertosono" van de Rotterdamsche Lloyd heeft draadloos medegedeeld, dat het Zaterdagavond ter hoogte van 'Oporto in ernstige aanvaring met het Britsche slagschip „Malayais geweest. Hulp was echter niet onmiddel lijk noodig. Van persoonlijke ongevallen werd geen melding gemaakt. Nader wordt hieromtrent gemeld De „Kertosono" kreeg een scheur in den voorsteven, boven de waterlinie. Het schip vaart op eigen kracht naar een Portugeesche haven. Hoewel er geen en kel gevaar bestaat, blijven het Engelsche slagschip „Malaya" en een uit Leixoes ter assitentie gekomen Duitsche sleepboot in de buurt van het schip. Dit vrachtschip van de Roti Lloyd was op weg van Batavia naar Rotterdam, waar het Woensdag a.s. werd verwacht. Het schip kwam van Genua en moest, eerst nog naar Londen. De Rotterdamsche Lloyd ontving Zon dagavond van den kapitein van de „Ker tosono" draadloos bericht, dat de toe stand nog onveranderd was. De Duitsche sleepboot „Seefalke" van den sleepdienst Bugsier te Hamburg, welke des ochtends te zéven uur Leixoes had verlaten, was Spr. eindigde zijn met veel aandacht gevolgd betoog met de vraag: hoe komen we uit de verwarring? Wijl begeeren geen economische politiek naar het Hitler-mo del. Wij willen geen autarkie, maar ruil verkeer. Wij moeten anderen als gelijken beschouwen. Wie zich van God en Zijln Woord afkeert gaat te gronde. Het laat ste woord is niet aan den mensch. Op den berg Sion zal ontkoming zijn, want Sion zal door recht verlost worden. Op deze rede volgde nog een langdu rige bespreking, waaraan ook eenige aan wezige landbouwers deelnamen. Aan boord gestorven. Zaterdagavond werd geneeskundige hulp ingeroepen door den kapitein van het te Vlissingen passeerende Noorsche stoomschip „Tres", op weg van Antwerpen naar Londen. Dr Det- mar begaf zich vergezeld van den in specteur van politie v. Damme, naar L«oord van het schip, waar bleek, dat de hoofdmachinist door een beroerte was getroffen. Geneeskundige hulp heeft niet mogen baten, want in den nacht is de machinist ovei leden. Zondagmorgen is het lijk van boord gehaald en naar het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen overgebracht. Verkiezing lid van de Kamer van Koophandel. Bij de Vrijdag j.l. gehouden stemming ter verkiezing van een lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden afdeeling Klein Be drijf, in de vacature-P. G. Laernoes, na men 651 van de 3108 kiezers aan de stem ming deel. Bij de op 6 dezer gehouden zitting ter vaststelling van den uitslag werden 114 biljetten van onwaarde verklaard. De heer P. I. Hamming te Vlissingen vereenigde 311 stemmen op zich, de heer P. A. Salomé, eveneens te Vlissingen, verkreeg 226 stemmen, zoodat de heer P. I. Hamming werd verkozen verklaard. Het is voor de eerste maal, dat voor een vacature in deze afdeeling een stem ming moest plaats hebben. Aangehouden. Door de politie te Rotterdam is dezer dagen aan boord van het motorschip „Gcrneiia", liggende te Rotterdam, aan gehouden de zich aan boord van gemeld schip bevindende schippersknecht J. A. V., wonende te Bresken s, die er van verdacht wordt zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal ten nadeele van zijn patroon, en wel te Hansweert en V e e r e. V. is Zaterdag aan de Ju stitie te Middelburg voorgeleid. Middelburg. De restauratie van den Langen Jan. In de Vrijdagmid dag gehouden vergadering van B. en W. kon o.a. mededeeling worden gedaan van de goedkeuring van de gunning van de restauratie van den Langen Jan aan de fa. M. K. Jeras en Zonen, alhier. Reeds enkele manden wachtte men op die goed keuring. Dit was de oorzaak, dat mat de werkzaamheden, waartoe de raad be sloot en waaraan rijk en provincie zullen bijdragen, nog niet kon worden begonnen. Dat het werk door een Middelburgsche firma zal worden uitgevoerd mag als een succe3 voor B. en W. worden beschouwd, die daarvoor alle krachten hebben inge spannen. i Naar wij vernemen heeft de heer G. Bank (s.d.a.p.) ontslag genomen als lid van den Middelburgschen Raad en ;s in zijn plaats benoemd verklaard de heer L. P. J. Sulkers alhier. Vlissingen. Aanranding. D'e poli tie heeft drie mannen aangehouden, ver dacht van aanranding van twee jonge meisjes. Eén der mannen had zich voor zijn arrestatie in het water geworpen, doch het bleek hem daar te koud. Hij kwam er uit en begaf zich naar bet po litiebureau. Goes. Districtsvergadering Cbr. Landarbeiders. Zaterdag kwamen de besturen der afdeelingen van de N.G.L.B. op Z.-Beveland in districts jaarvergadering bijeen. Slechts één afd. was niet vertegenwoordigd. D'e voorz., dhr Luikenaar van Wol- faartsdijk deelde mede dat de secretaris dhr v. d. Weele van Nieuwdorp, verhin derd was wegens ziekte. FEUILLETON. door Anne Baele. 63) o— Flo protesteerde hevig, maar bet gaf haar allemaal niets; ze moest mee of ze wilde of niet. Allerlei argumenten en uit vluchten wist ze aan te voeren en te be denken maar niets baatte. Ze vond bet onbetamelijk, dat ze nu er al mee begin- totdat ze tenminse kon weten of bun fi nancieels omstandigheden 'n dergelijke be- cjeele omstandigheden een dergelijke be trekking al of niet noodzakelijk maakten. Ook haar bewering, dat ze van het les geven niets zou terecht brengen, kon de strenge juffrouw Dulcey niet vermurwen, want baar oordeel luidde, dat waar een wil was, een weg zeker zou volgen. Al mopperend en tegenstribbelend ging Flo mee naar de pastorie, waar ze door me vrouw Burmester met de grootste vrien delijkheid werden ontvangen. De domi neesvrouw kende Flo en haar zachtheid werkte omar uit dan de onverzettelijkheid van juffrouw Dulcey.„ Haar practischen kijk op het leven wist alle Flo's bezwa ren te ontzenuwen, en eer deze het nog zelf ten volle besefte, was alles al beslist en was Flo aangesteld tot gouvernante Uit het verslag bleek, dat op Zuid-Be veland op 16 dorpen een contract bestaat waar de N.GX.B. de leiding heeft of partij bij is. In totaal zijn er 18. De financiën vertoonden een kleine te ruggang. Per 31 Dec. 1936 was het saldo f 182,34. Nadat de heer J. de Groot bij accla matie als bestuurslid was herkozen en de heer Vingerling enkele mededeelingen (gedaan had over het verloop van de loonactie tot op heden, volgde het vra genuurtje, dat voor de eerste maal op de agenda voorkwam. Hiervan werd een druk gebruik gemaakt. Tal van vragen van allerlei aard werden gedaan en door den heer Vingerling be antwoord, waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze werd beëindigd. Kloetinge. Vrijdagavond kwam de jon gensclub „Eitheto", alhier in 9e jaar vergadering bijeen, onder leiding van dhr P. Staal, die naar aanleiding van Matth. 18 21 en 22 een openingswoord spraik. Het vereenigingsgebouw was geheel ge vuld met ouders en verdere belangstel lenden. Na de verslagen van secr. en pen- ningm. werd de avond verder gevuld met zang, voordrachten en samenspraken. Ds v. d. Heil sprak een slotwoord. Wemeldinge. Zaterdagnamiddag is van het motorschip „Vatenhandel", schipper Vermeulen, op weg van Rotterdam naar Antwerpen, tengevolge van het ruwe weer een gedeelte van de lading, bestaan de uit ledige ijzeren vaten, bij het uitloo- pen van de Wemeldingsche Vlije, over boord geslagen. Door de bemanning van het bergings vaartuig „Zeehond" is een negentig-teil van die vaten, die overal ronddreven, op- gevischt en alhier binnengebracht. Krabbendijke. Donderdagavond ver gaderde de A.R.J.A. „Adeldom Ver plicht", onder voorzitterschap van dhr G. Haverhoek. De voorz. sprak over; De taak die ons wacht. Spr. schetste den ko menden verkiezingsstrijd, welke vooral zal gaan tegen net communisme, de S. D.A.P. en de N.S.B. Spr. gaat na hun heillooze beginselen. Tegenover hun holle leuzen en schoonschijnende beloften en plannen stellen wij ons Verkiezingsmani fest, dat houvast geeft in deze wankele tijden. Op deze mooie inleiding volgde een geanimeerde bespreking. Dhr H. van Harn gaf daarna een politieke rondblik. Rilland-Bath. Vrijdagavond werd on der leiding van den voorzitter den heer G. Lobbezoo in de school met den Bijbel aan den Hoofdweg alhier een ouder avond gehouden. Ook de Burgemeester en Secretaris waren tegenwoordig. De voorzitter sprak een openingswoord naar aanleiding van de Schriftwoorden „Waar uw schat is zal uw hart zijn". Door bet hoofd der school werd het on derwerp behandeld „twee moeders en twee zonen". Door Mej. de Koning werd een bijdrage geleverd en door den secre taris van bet schoolbestuur een onder werp over „Ouderlijke smart". Door de kinderen der hoogste klasse werden on der leiding van het hoofd der school eenige liederen gezongen, terwijl een hunner een opstel las over de gehouden Koninklijke huwelijksfeesten, terwijl an deren een voordracht, een leesstukje en een taalles lieten boeren. Eén samen- spreking over hetgeen op de school ge leerd werd door twee meisjes viel zeer in den smaak. De Burgemeester sprak namens het gemeentebestuur, waarop cjoor D's van Herwijnen een slotwoord werd gesproken. O Heinkenszand. Zaterdag hield de mu- ziekvereen. „Euterpe" haar jaarvergade ring. Uit de verslagen bleek dat 1936 een voor de vereen, gunstig jaar is geweest. Met bet goed slot van 1935 is ontvangen f 530,49, terwijl de uitgaven bedroegen f 395,53 met een goed slot van f 134,96. Het gemeentebestuur deelde mede, dat in verband met een te verleenen subsidie van f 70, de rekening elk jaar ter bepa ling van de subsidie moet worden overge legd. D© voorz. spreekt daarbij! den wensch uit dat deze subsidie niet verder zal worden verlaagd. Dhr Beaufort merkt op, dat een ver eeniging moet kunnen leven uit den steun dien zij van de burgerij ontvangt. Buitengewone uitgaven kunnen z.i. van Dolly, terwijl Marjory aan de lessen zou mogen deelnemen. Voldaan ging juffrouw Dulcey naar buis, nu ze baar zin had doorgezet. Als ze niet volgehouden had, zou deze kwes tie allicht nog weer op de lange baan ge schoven zijn. „Nu beeft ze tenminste geen tijd meer, om zich allerlei dwaze fan tasieën over heeren „Mute" enz. in het hoofd te balen." En zoo begon Flo reeds den volgen den dag baar nieuwen arbeid, tot groote vreugde van Marjory en Dolly en tot verbazing van Belle, die bet nog nauwe lijks kon begrijpen, hoe juffrouw D'ulcey ook dit weer voor olkaar had gekregen. En bet bleek al spoedig, hoe goed het was geweest, dat Flo haar geregeld en vast werk had, dat haar geheel en al in beslag nam en dat al haar aandacht op- eisebte, Want enkele dagen daarna viel er iets voor, dat haar weer heelemaal uit baar evenwicht bracht en baar rust en kalmte verstoorde. 't Was op een morgen, dat mijnheer Mulready weer zeer onverwacht op de boerderij verscheen. Het spreekt vanzelf, dat op 'het eerste moment zijn komst bij allen schrik en vrees verwekte, omdat de eerste gedachte was, dat hij weer de brenger zou zijn van een slecht nieuws uit Montreal. Gelukkig bleek die vrees al spoedig ongegrond en tot- aller verba zing vroeg hij ditmaal om een onder boud met Flo, die hem alleen ontving, aangezien Belle juist even uit was. Na eerst ter inleiding even over koetjes en kalfjes gepraat te hebben, zette mijnheer Mulready eindelijk de reden van zijn komst uiteen. „Ik heb een boodschap voor u, juffrouw Flo, van een kennis of liever van een vriend van mij, n.l. van mijnheer Mute." Blijde schrik purperde Flo's wangen, maar ze trachtte zich zoo min mogelijk te verraden en licht geagiteerd vroeg ze: „Waar hebt u hem gesproken?" „Hij was hier vanmorgen in Orchard- son", antwoordde de stationschef kort. Opgewonden vloog Flo van baar stoel op. „En waarom is hij dan niet zelf ge komen? Waarom stuurde hij u?" „D'at weet ik niet precies, maar ik zal u alles uitvoerig vertellen", en breedvoe rig beschreef bij haar de heele toedracht der zaak. Toen dien morgen de sneltrein uit Londen was gearriveerd, was er een rei ziger uitgestapt, die tot Mulready's ver wondering op hem was toegekomen en hem als een oude bekende had begxoet. Eerst bad hij den vreemdeling niet her kend, maar al spoedig bleek hij' iemand te wezen, dien hij voor jaren in het bui tenland had leeren kennen en sinds dien tijd niet had teruggezien. Mijnheer Mute, want deze was bet, had hem verteld, dat hij een deel van zijn vacantie in Engeland doorbracht en dat hij hier was gekomen om een meisje te bezoeken, dat hij op zijn reizen in het buitenland had leeren ken nen. Oogenblikkelijk had de scherpe blik van den stationschef ontdekt, dat bet meer 'dan gewone belangstelling voor dat bewuste meisje was, dat hem hierheen had gebracht. In stilte bedacht hij, dat Belle wel niet zoo heel erg op dat bezoek zou zijn gesteld, maar hij noodigde zijn ouden vriend uit om mée naar binnen te gaan en bij hem eerst iets te gebrui ken, een aanbod, dat dankbaar werd aanvaard. Al spoedig was de familie Dauncey het onderwerp van hun gesprek en mijnheer Mute vroeg de meest uitge breidste inlichtingen over hen. De mededeeling, dat mijnheer Dauncey momenteel naar Amerika verreisd was, scheen een zeer onaangename verrassing voor hem te zijn en hij vroeg naar de reden van die reis, omdat het juist ook zijn bedoeling was geweest met mijnheer Dauncey kennis te maken. Mulready had hem daarop de heele geschiedenis verteld en hij had hem beschreven hoe verslagen de bewoners van „Gastle Farm" waren geweest, toen hij hun het telegram uit Montreal had gebracht. Zwijgend had mijnheer Mute dit alles aangehoord; dan stond hij plotseling op, terwijl er een be sliste trek om zijn mond lag en tot groote verwondering van Mulready, zei hij, dat hij zijn plan nog maar wijzigen wilde en liever met den volgenden trein terugging naar Londen. „Wil je mij dan een grooten dienst be wijzen, Mulready?" vroeg hij met een vreemde, onzekere stem. „En wil je aan juffrouw Flora Dauncey zeggen, dat ik van plan was om haar een bezoek te brengen, maar dat ik dat plan veranderd heb, toen ik hoorde van de droeve familie omstandigheden, waarin ze momenteel verheer.en? Van dit uitstel zal echter geen afstel komen en ik hoop zeker haar weer terug te zien, al kan ik niet zeggen, wan neer dat precies zal zijn." Mulready had hem nog aangeraden, om zelf deze boodschap even over te brengen, maar dat had hij pertinent geweigerd. Vol ongeduld had hij gewacht op zijn trein, alsof hij maar het liefst weer zoo gauw mogelijk uit Richardson weg wilde, en hij was plotseling zóó opgewonden geweest, dat Mulready zich verwonderd afvroeg, wat hij toch wel gezegd kon hebben, waardoor zijn vriend zoo was omgekeerd. Veel tijd om dat raadsel op te lossen was er echter niet meer; even later was mijn heer Mute al weer in den trein gestapt en het sein tot vertrek was al gegeven, toen hij nog een laatste groet voor Flo aan Mulready toeriep. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2