Land- en Tuinbouw Telegrammen. Laatste Berichten Burgerlijke Stand. Marktberichten De gewone audiëntie van den Commissaris der Koningin in Zeeland, op Donderdag 11 Februari 1937, ZAL NIET DOORGAAN. de Stier „Eminent", Crisisbekendmakingen. Arnhem eenige inbraken in kantoren en fabrieken gepleegd. Uit het onderzoek kwam vast te staan, dat de daders zeer goede klimmers moes ten zijn. De aandacht der recherche viel toen op een om zijn klimcapaciteiten bekend Arn hemmer, die sinds kort weer in de ge meente verbleef. Zij ging over tot arres tatie van dezen verdachte en een vriend van dezen. Men bleek raak te hebben Een deel van de gestolen goederen werd n.l. in hun woningen gevonden, terwijl een ander deel elders in de stad werd ontdekt. D'öor deze aanhoudingen hoopt men een einde te hebben gemaakt aan de reeks inbraken, waarmede 1937 op zoo onfor tuinlijke wijze voor vele Arnhemmers in zette. i Inval in speelhol. Gisternacht heeft de Haagsche politie een inval ge daan in het benedenhuis van perceel Valentijnstraat 116, bewoond door mej. H„ op' vermoeden dat daar gelegenheid tot hazardspel werd gegeven. Omstreeks het middernachtelijke uur drongen vijftien rechercheurs, onder lei ding van commissaris W. Hol, nadat de buitendeur geforceerd was, de woning binnen, waar men 19 bezoekers, onder wie vijf vrouwen, aantrof. Alle aanwezigen zijn per arrestanten wagen naar het bureau gebracht, waar proces-verbaal is opgemaakt. De houdster van de gelegenheid, die in dertijd een soortgelijke inrichting elders exploiteerde, is in arrest gehouden. D'e overigen zijn later op vrije voeten ge steld. Nederlander, die niet ujit Duitschland terug komt, In den loop van de vorige week maakte de 42-jarige W. C., uit Venlo, een zakenreis naar Dortmund. Tot dusver is hiji niet teruggekeerd. De familie, die in Duitschland inlichtingen vroeg naar zijn mlogelijke verblijfplaats, kwam, ondanks alle moeiten, niet te weten, waar G. ver toefde. Men meent echter uit- verkregen infor maties te mogen concludeeren, dat G. door de JUuitsclie politie is aangehouden en waarschijnlijk te Munster verblijft. Kort voordat G. zich naar Duitschland wilde begeven, had C.. een dringend tele fonisch verzoek gekregen, dat van zijn zwager, zekeren 1J. S. uit Lobberich, af komstig zou zijn, om naar Lobberich te komen. C. heeft toen zijn reis naar Dort mund via Lobberich, een plaatsje tus- schen Venlo en Viersen, gemaakt, ten einde aan het verzoek te voldoen. Bij aankomst te Lobberich werd C. echter onmiddellijk gearresteerd. Het stond vrij wel vast, dat niet zijn zwager, doch iemand anders hem telefonisch had opge roepen. Men wordt, te meer meer in deze meening versterkt, omdat P. S., daags na de aanhouding van G., door de politie van zijn bed werd gelicht en eveneens in bewaring werd gesteld. Intiïsschen werd het geval nog geheim zinniger, toen de hotelhouder M!„ die C. goed kende, uit Lobberich werd opge beld met het dringend verzoek voor een ernstige gebeurtenis, welke zou hebben plaats gehad, over te komen. Daar de heer M. op dat moment geen tijd had, verzocht hiji den heer S. uit Venlo om zich naar Duitschland te bege ven en zich te Lobberich op de hoogte te stellen van wat er voorgevallen was. D'e heer S. werd hij aankomst aldaar even eens gearresteerd, doch later vrijgelaten. Door bemiddeling van den consul te Düsseldorf tracht men licht te brengen in deze geheimzinnige geschiedenis. Een bankier opgelicht v o or f 3000. Een directeur van een financieringsbank te Amsterdam heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hij door een bewoner van de Amstellaan voor cir ca f 3000 is opgelicht. D'e verdachte zou dit bedrag in den loop van eenige jaren aan voorschotten hebben ontvangen en daarvan niets hebben terugbetaald. Uit een silo gevallen. Op het terrein van de N. V. Vereenig de Oliefabrieken te Zwijndrecbt is Vrijdag morgen de werkman B. uit een 12 M. hooge silo naar beneden gestort. Zwaar gewond werd de man naar een zieken huis vervoerd, waar 'hij bij aankomst was overleden. 'Paard kwam alleen thuis. Te Wehl is de 22-jarige Zweers toen hij van zijn wagen sprong, gevallen. Hij kwam onder een van de wielen terecht en bleef zwaar gewond liggen. Het ongeluk werd eerst bemerkt toen paard en wagen zonder voerman thuis kwamen. Een 'half uur later vond men 'den ongelukkige op den weg liggen. Hij is een nabijizijinde woning binnengebracht. Zijn toestand is zoo ernstig, dat hij' niet mag worden vervoerd. Evenredige vrachtver- de e 1 i n g. Het 'bestuurderscollege van samenwerkende binnenschippers-organi saties in Nederland heeft in een adres aan den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart verwondering en teleur stelling geuit over het feit, dat nog steeds niet de zoo lang begeerde en hoogst nood zakelijke wijziging der wet op de evenre dige vrachtverdeeling bij de Tweede Kar- mer is ingediend. Adressant zegt ó.a., dat het falen van de E. V. in het probleem van de z.g. klei ne schepen beneden de 200 ton op de al lereerste plaats geweten moet worden aan de onjuiste spoorwegpolitiek, die met haar geheime tarieven enorme vervoeren op onrendabele basis vervoert, het absurde stelsel der scheepvaarkheffing. die onge limiteerd vooral het bestaan van het klei ne schip in gevaar brengt en vervolgens MINISTER QELISSEN UIT DE POLITIEK? Prof dr ir H. C. J. H. Gelissen zal, naar de „Telegr." meldt, waarschijnlijk in den aanstaanden zomer Den Haag en de politiek vaarwel zeggen en zich weder in Maastricht belasten met de leiding van de N.V. Stroomverkoop Maatschappij, waarvan het directoraat niet vervuld is, toen hij aan de uitnoodiging van dr Co- lijn, om in 'het Kabinet zitting te nemen, gehoor heeft gegeven. Naar aanleiding van zijn voorloopige candidaatstelling voor de Tweede Kamer door een aantal afdeelingen van de R.K. Staatspartij, heeft prof. Gelissen dus doen weten, dat hij geen Kamerzetel am bieert. Het is daarbij in parlementaire kringen een publiek geheim, dat hij mocht de nieuwe kabinetsformateur we der een beroep op hem doen om de por tefeuille van Handel, Nijverheid en Scheepvaart op zich te nemen -voors hands niet genegen is in een nieuwe re geering zitting te nemen. wederom aan het stelsel der ontheffingen, vrijstellingen en vergunningen, die vooral in die seheepsmaten grootelijks zijn ver leend. 'Vliegtuig verongelukt. Drie do oden. Ten Zuidoosten van Slatina, in de nabijheid van Bruenn, is een militair vliegtuig, waarin zich vijf personen bevonden, verongelukt. Daarbij zijn een kaptein en de bestuurder van het toestel om het leven gekomen. Een zwaar gewonde is gedurende het vervoer naar het ziekenhuis overleden. D'e beide ande re inzittenden werden slechts licht ge wand. De overstroomingen in Amerika. Het water zakt. Het leven in Cincinnati Is thans weer vrijwel normaal. De water-, gas- en elec- triciteitsleidingen werken weer en de menschen gaan weer naar de kantoren en de fabrieken. De burgemeester van Louisville, dat het meest heeft geleden, heeft verklaard, dat de toestand Maandag a.s. weer geheel normaal zal zijn. Er zijn 243 menschen overleden. Nader wordt gemeld: Het peil van de Mississippi is te Menphis gedaald terwijl ook te Cairo het water van de Ohio valt, In het dal van de Ohio loopt het water langzamerhand terug. Tot dusver zijn 392 dooden als gevolg der overstroomin- gen geteld. Invoer appelen en peren uit Argentinië. De Minister van Landbouw en Vissche- rij! heeft, gelet op art. 41, lid 2, van de Landbouw-Crisiswet 1933 en op de Crisis Tuinbouwbeschikking 1933, aan de Stichting Nederl. Groenten- en Fruitcen- trale ontheffing verleend van het bepaal de in art. 1, onder I, 5, van genoemde be schikking ten aanzien van versche appe len en versche peren, tot een bedrag van 2 ct. per kg bruto voor versche appelen en versche peren, waarvan de invoer plaats vindt binnen het tijdvak, aanvan gende met ingang van 1 Febr. 1937 en eindigende met ingang van 1 Juli 1937, en waarvan ten genoegen van voornoem de Centrale wordt aangetoond, dat zij! zijn voortgebracht in Argentinië, een en ander voor een hoeveelheid appelen van ten hoogste 5CF0 ton en een 'hoeveelheid pe ren van ten hoogste 500 ton. ning uit, 'dat het niet zal komen tot een invriezing van 26.000 zware varkens, dit op grond van de marktpositie. Brand. NIJMEGEN. Nedennacht is afgebrand de boerderij' met garage van de familie Kersten te Malden bij Nijmegen. De fa milie lag in diepe rust, toen de brand werd ontdekt. Het talrijke gezin kon zich slechts met moeite redden. Ongeveer al les is verbrand. De inboedel was laag ver zekerd. DE TOESTAND IN RUSLAND. LONDEN. Een vertegenwoordiger van Keuter heeft gisteravond een telefonisch 'onderhoud gehad met den 'buitenland- sdhen waarnemer te Moskou. Het gerucht over de arrestatie van 22 hoofdofficieren te Moscou is overdreven. Wel zijn tijdens het groote proces enkele officieren, onder wie generaal Punta in arrest gesteld. Het is onwaarschijnlijk, dat de vrou wen en de kinderen van de 13 terecht gestelde veroordeelden gevangen zijn ge zet. Het is volkomen onjuist, dat de toe stand in Rusland zeer gespannen is. D'e groote meerderheid des lands staat achter Stalin en de regeering. INVRIEZEN VAN 26.000 ZWARE VARKENS. Inschrijving! voor slachten enz. gegund. De Veehouderijcentrale heeft gisteren met goedkeuring van minister Deckers, het lossen, slachten, keuren, vóórkoelen en laden van uit de markt te nemen en in te vriezen zware varkens gehéél op gedragen aan den laagsten inschrijver voor 19Va cent per 100 kilo geslacht ge wicht, plus 20 cents rij'kskeurloon. Tot dusver werd voor dit werk een ver goeding toegekend van f 1.75 plus 20 cents keurloon! De eigenlijke verwerkings kosten zijn dus thans 'gedaald van f 1.75 op I9V2 cent, dus tot één negende 'deel van vroeger. Het plan is, gedurende drie maanden 2000 varkens per week in te vriezen, dus in totaal 26.000 varkens of circa 3V2 mil- lioen kilo geslacht gewicht. Door thans te laten inschrijven, in plaats van een door den crisisaccountantsdienst berekende vergoeding te geven, bespaart de Veehou derijcentrale dus een 'bedrag van plm. f 54.000 in drie maanden tijd! Het „Handelsblad" teekent bij. dit be richt bet volgende aan: Wie deze laagste inschrijver is, is ons nog niet 'bekend, doch het moet uit den aard der zaak een zeer groote fabriek zijn, die in bet verleden extravagante winsten heeft gemaakt, want een inschrij ving van I9V2 cent plus keurloon, dus to taal 39V2 cent, ligt beneden den kostprijs: deze ligt in de buurt van 80 cents plus keurloon, dus in totaal een gulden '(tegen over de vroegere „vergoeding van f 1.75 plus keurloon, dus f 1.95). Nogmaals wijzen wij' er op, dat op deze wijze de vroegere bacon-contractwinsten •door dezen inschrijver worden gebruikt om nu het contract verdwenen iis de kleinere ondernemingen dood te drukken. Slechts het Landbouwcrisisfonds spint hierbij: 'garen. Gerekend naar den kostprijs heeft de Centrale vroeger f35.000 te veel 'betaald voor een zelfde quantum, als zij' thans wil gaan invriezen. Ten slotte spreken wij als onze mee Goes. Wanneer Goes stad werd. Het gerucht doet de ronde, als zou het vijfde eeuwfeest van Goes als stad worden herdacht in Mei 1937. Bij onderzoek in het gemeente-archief is gebleken, dat Goes 500 jaar als stad bestond op 21 November 1917. Het was n.l. op 21 November 1417, dat Hertogin Jacoba van Beijeren te 's Gravenhage een privilege uitvaardigde, waarbij aan de burgers van Goes o.m. werd toegestaan, „dat sy die selve (d.i. Goes) vesten, ster' ken en besergen mit pcnrten, graven ende andere goede weeren, als sy oirbaerlicxtst lmnnen naar harer vermogen"enz. In 1917 zijn er geen feesten gevierd met het oog op de tijdsomstandigheden. Wel licht, dat men te zijner tijd aanleiding vindt om het 525-jarig bestaan feestelijk te herdenken, doch dat zal dan vallen in het jaar 1942. Westkapelle. Vrijdag vergaderden al hier onder voorzitterschap van Jhr Mr de Gasembroot, de leden van de Coop. „Eiland Walcheren" en van de afd. Z. L. M. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, inzonderheid lot dhrn Franse en Kleinepier, resp. voor zitter en secretaris van den kring Wal cheren. De secretaris bracht zijn jaarverslag 1936 uit, waaruit bleek, dat beide vereen, ultimo December samen 67 leden telden. Van de Coop, vereen. „Eiland Walcheren" waren aangekocht 109.725 kg kunstmest stoffen, 6319 kg zaai- en pootgoed tot een bedrag van f 4288. Het goed slot bedraagt thans f 174. Van de Z. .L. M. was een schrijven in gekomen, dat alle leden van de afdeelin gen tevens lid moeten zijn van de Z. L. M. In deze afd zijn vele leden, die geen lid van de Z.L.M. zijn, daar deze vereeniging vroeger tot stand gekomen is, met de be doeling gewaarborgde kunstmeststoffen en voedingsmiddelen gezamenlijk te kunnen k'oopen. Dhr Kleinepier merkt daarbij op, dat de bedoeling 'der Z. L. M. niet opge vat moet worden als dwang. Accoord ging de verg., dat n a a s t de aankoop vereen, de afd. Z. L. M. zou staan. Nadat de agenda afgewerkt was wer den door den heer Franse standaard- monsters tarwe getoond en breedvoerig inlichtingen gegeven aangaande de wijze waarop de schatting plaats heeft. D'e heer Kleinepier deed uitvoerig me- dedeelingen betreffende de zuivel en de regeling daaraan verbonden. Verschillende vragen aan de sprekers gesteld werden beantwoord. De voorzitter bracht de heeren Franse en Kleinepier hartelijk dank voor de door hem gegeven inlichtingen. MIDDELBURG. Bevallen: S. A. van den Broek-Rijnders, 2.; G. van Eijzeren- Pieterse, 2.; J. J. Verhage-Punt, z. Overleden: R. J. de Muijnek, 77 j., geh. met S. E. Sprink; A. G. Bal, 92 j., geh. met A. Bros. (M. G.) Van 25 Jan.1 Febr. WEGTKAPELLE. Bevallen: J. van Keulen geb. Provoost, d. Overleden: M. Lievense, 79 j. jm. (M.G.) Van 28 Jan.4 Febr. WEMELDINGE. Geboren: Maatje, d. v. Jan Kaaisteker en Jannigje Elisabeth Houtekamer; Jacob Francois, z. v. Jacob Burger en Forra Felius. Overleden: Adriaan Jeremiasse, 64 j. ecbtg. v. Wilhelmina Goeman; Jannetje Johanna Huijssen, 15 j. (I. G.) Van 30 Jan.Febr. IFRSEKE. Ondertrouwd: Johannes Paauwe, 23 j. jm. en Maria Nieuwen- huize, 23 j. jd. Gehuwd: Philippus Jacobus Steketee, 22 j. jm. en Jaantje Adriana van Zwe den, 22 j. jd. Overleden: Adriaan Mieras, 55 j., we duwnaar van Maatje de Jonge. (I. G.) O'ver de maand Januari. KLOETINGE, Geboren: 10, Johanna Gatharin.a, d. v. Pieter Staal en Jozina Johanna van den Berge; 30, Jan Roelof, z. v, Jan Mulder en Martha Margaretha Bosscher. Gehuwd: 28, Anthonie de Jonge, 24 j. te 'sHeer Abtskerke en Adriana AJleme- kinders, 22 j. Ondertrouwd: 21, Johannes Weststrate 31 j. te Kattendijke en Adriana Jannetje Leijs, 22 j. Overleden: 16, Kornelia Kant, 53 j., echtgenoote van Pieter Hirdes; 17, Cor nelia Gatharina Rottier, 28 j„ ongeh. RILLAND-BATH. Geboren: 9. Huibregt en Gerard, z. van J. Rommers en G. de Leeuw; 11. Johanna Laurina, d. van G. D. Moerman en J. A. Zandee; 18. Pieter Adriaan, z. van J. van den Berge en A. G. van der Maas; 24. Jacomina Levina Francina, d. van S. P. Prevo en A. v. d. Griek; 23. Marina Adriana, d. van M. G. Lobbezoo en A. Goeree; 26. Maria Johan na Pieternella, d. van P. Heijboer en G. Hoogesteger. Overleden: 16. Marinus Walraven, 70 j. wedn. van Josina Lambregtse; 31, Maria van de Linde, 77 j. wed. v. van Boven. v (I. C.) ARNEMUIDEN. Bevallen: J, Maljers gtb. den Hollander, d.; M. van Belzen geb, de Ridder, z.; J. Schroevers geb. Haartsen, d.; N. de Ridder geb. Hooger- land, d.; N. Marteijn geb. Kodde, d.; M. Poppe geb. Marijs, d.; J. Joosse geb. v.d. Gruiter, d.; J. Boone geb. Meertse, 2 d.; J. van Hemert geb. de Nooijer, d. Overleden: N. Leijnse, 73 j.; J. Men- heere, 90 j., wed. van L. Jasperse; A. Joosse, 85 j., wedn. van A. de Troije. (M. G.) AXEL. Huwelijks-aangiften: 14, Jo- sephus Franciscus Verschuren (van Hontenisse), 26 j. en Irma Idonia Ma ria Gortvriendt, 26 j.; 15, Eugène Albert Maas (van Biervliet), 29 j. en Emma Julia Lippens, 23 j.; 22, Johannes Cor nells Eekman (van Terneuzen), 21 j. en Catharina Maria de Feijter, 17 j. Gehuwd: 21, Eugenius Edmond van den Berg, 28 j. en Lucia Christina Ver- beke, 28 j.; Jacobus Pieter de Bruijne (van Zaamslag), 20 j. en Suzanna Pie ternella de Pooler, 16 j.; 28, Jacobus Pieter van Dtongelen, 36 j. en Gatha rina Paulina Ridderhof (van Amster dam), 35 j. Geboren: 4, George Petrus, z. v. Al- phonsus Gornelus van Heese en Maria Christina de Koning. 7, Hindrika Gees- sien Johanna, d. v. Jacobus Pieter Bommeljé en Aukje Verbeek; 16, Neeltje Gatharina, d. v. Jacob Jan van D'ronge- len en Laurina Goossen; 17, Benny. Al fred Henriette, z. v. Leon Augustus Ver- vaet en Anna Maria Cleijman; Marinus Johannes, z.v. Marinus Johannes Boer man en Neeltje Pieternella de Kraker; 23, Pieternella Elizabeth, d. v. Jacobus van de Ree en Maria Pieternella Brak man; 26, Cornells Petrus, z. v. Francis cus Johannes Tieleman en Maria Jo- sephina Sturms; 29, Margaretha Mag- dalena, d. v. Alphonsus Gamillus de Brouwer en Angelina van Acker; 30, Jacobus, z. v. Adriaan Jacobus de Kra ker en Ebrina de Jonge. Overleden: 31 D'ec., Pieter Francies- cus van de Vijver, 68 j., echtg. van Eine- rentia Puts; 4 Jan., Janna Bolleman, 71 j„ echtg. van Cornelis Duerinck; 11, Joannes Franciscus Brandt, 83 j. wedn. van Leonie Coone; 15, Francina Bal kenende, 73 j„ echtg. van Jan Scheele; 28, Janke Meijer, 50 j., echtg. van Cor nelis Wieland. (T. G.) GOES. Veiling van 5 Febr. Veldsla 13 17, spruiten 712, witlof 911, id stek 37, groene savoye kool 2,404,20, witte kool 1:10, roode kool 1,403, boerekqol 5,10, Wijnpeen 12,10, schorseneeren 6, pirei 1,602,70, uien 1,301,90, koolra pen 1,301,70, bonte aardappelen 1,90, id. drielingen 1,20, Zeeuwsche blauwe aardappelen 2.202,80, id. drielingen 1,201,40 gld. alles per 100 kg; andijvie 2,502,70 gld. p. 100 stuks, selderij! 2,70 —3,10, tulpen 4 gld. p. 100 bos. MIDDELBURG, 5 Febr. Groentenvei- ling. Boerekool 1.53, Molsla 27, Veld sla 725, Winterpostelein 715, Andij vie 623, Bruine Boonen 412, Sa- voyekool 1.53, Roodekool 1.52, Spruiten 210, Witlof 315, Schorse neeren 513, Koolrapen 12, Pieterse lie 1.52, Peen 13, Uien 11.5, Kro ten 12,5, Rapen 12 ct., alles per kg.; Peen 5.5, Selderie 13, Radijs 4.5 ct. al les per bos; Bloemkool 411, Andijvie 34, Knolselderij 2 ct., alles per stuk. THOLEN, 5 Februari 1937. Roomboter f 0.82, Boereboter f 0.77, per pond. Eieren f 3.70 per 100 stuks. Stand van hedenmorgen 10 u.: Héden overleed, zacht en kalm, na een kortstondige ziekte, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder en Zuster ELIZABETH MEIJERS, in den ouderdom van 74 jaar en 5 maanden. Uit aller naam: L. MEIJERS. Veere, 6 Februari 1937. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Broeder KOENRAAD VERHAGE Dz., in den ouderdom van ruim 66 jaar. Uit aller naam: JANIS VERHAGE Dz. Zoutelande, 5 Febr. 1937. Stand van gistermiddag 3 u.: 741. Licht op voor fietsen: Zondag 5 u. 16 min. Maandag 5 u. 18 min. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het over lijden van onzen geliefden Man en Vader HENDRIK VAN KOEVERINGE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. H. VAN KOEVERINGE— BRUIJNZEEL en Kinderen. Vlake-Schore, Feburari 1937. Voor het hartelijk meeleven ge durende de ziekte en de vele blij ken van deelneming, ons betoond na het overlijden van onze ge liefde Dochter en Zuster NEELTJE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de familie: FR. KOOLE. Driewegen, 6 Februari 1937. Voor de blijken van belangstel ling, ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze Moeder en Behuwdmoeder JOHANNA POUWER, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. AARNOUTSE Pz. T. AARNOUTSE—POUWER. Koudekerke, Februari 1937. STAAT TER DEKKING: welke op de Provinciale Stieren keuring Zuid-Holland uit 73 jarige den tweeden prijs behaalde en op den Fokveedag te Middelburg den eersten prijs. Dekgeld ƒ2, M. P. HAGE, N.- en St.-Joosland. De Notaris H. JONKERS te Goes zal op VRIJDAG 19 FEBRUARI 1937, n.m. 1 uur te Biezelinge, in de herberg van A. Luyk, ten verzoe ke van den heer C. TRAAS Sr te Biezelinge publiek verkoopen: A. 5 PERCEELEN BOUWLAND en uitweg, in de gemeente S oh ore, nabij het Dorp Biezelinge, groot 1.76.80 H.A. B. 6 PERCEELEN BOUWLAND in de gemeente Kapalle, in Noord- hoek, groot 2.26.80 H.A., in pacht bij C. Traas Jr. Alle zeer geschikt voor fruitteelt. Sub A genoemd is terstond, het sub B genoemde rooven oogst 1937, op gebruik. De pachter wil tegen vergoeding afstand doen van de pacht. Nadere inlichtingen en notities met kaart te bekomen ten kantore van den Notaris. PUBLICATIE. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN, DE NEDERLANDSCHE AKKER- BOUWCENTRALE maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groe ne erwten van de kwaliteitsklasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 1 Februari 1937 tot en met 6 Februari 1937 ƒ1,30 per 100 K.G. zal bedragen. Voor groene erwten van de laag ste klasse en voor andere erwten, in datzelfde tijdvak gedenatureerd bedraagt de steunvergoeding 0,80 per 100 K.G. De steunvergoeding voor veld- boonen, welke blijkens de datee ring van het dorschbriefje in bovengenoemd tijdvak zijn ge- dorscht, is vastgesteld op 1,75 per 100 K.G. Vlake-Schore, Februari 1937. IE R S E K E. Advertentiën en Abonnementen worden aangenomen door J. VAN PUTTEN.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3