De Erfenis uit Amerika Herziening van de Grondwet. Staten-Generaal Voorkom GRIEP! neem'n "AKKERTJE" FEUILLETON. Uit de Provincie. DISTRIBUTIE VAN BAK- EN BRAADVET. Datum van Ingang nog niet vastgesteld. Naar de „Maasbod e" verneemt is de datum, waarop de distributie van bak en braadvet zal ingaan, nog steeds niel vastgesteld. De voorbereiding van deze distributie blijkt nog al wat tijd in beslag te nemen. Zoo is o.a. nog niet beslist, hoe de distributie zal geschieden of rechtstreeks door de gemeenten, óf door bemiddeling van den kleinhandel óf door beide orga nen, gemeenten en handel te zamen. Wel staat vast, dat dezelfde groepen van werkloozen en armlastigen, die nu de ongemengde margarine kunnen beko men, van de distributie van het bak- en braadvet zullen kunnen profiteeren. De hoeveelheden, die zullen worden uitge reikt, moeten echter nog worden vastge steld. VOLWASSEN EN JEUGDIGE ARBEIDERS. Rapport van den Hoogen Raad. Binenkort zal bij de Algemeen© Lands drukkerij gepubliceerd worden het rapport van den Hoogen Raad van Arbeid inzake het vraagstuk van de vervanging van vol wassen arbeiders door jeugdige personen, welk rapport op 22 November j.l. aan den minister van Sociale Zaken werd uitge- bracht. Bij dit rapport zijn als bijdragen ge voegd een ontwerp arbeidersgetalsverhou- dingswet, met toelichting, een nota inzake de Belgische wet op de gezinsvergoedin gen en een uittreksel uit een rapport der arbeidsinspectie, waarin de resultaten van een in Juli 1936 gehouden enquête over dit vraagstuk zijn weergegeven. Steun aan het ontwerp-Pachtwet. Be Katholieke Nederlandsche boeren- en tuindersbond heeft dezer dagen een adres aan de leden van de Eerste Kamer gericht, waarin de bond aandringt het ontwerp-Pachtwet, dat binnenkort in be handeling zal komen, te steunen. Een reeks van jaren is om het pachtvraagstuk gestreden en 'het is vóór alles gewenscht, dat aan dezen strijd een einde komt. De bond vertrouwt daarom, dat ook de Eerste Kamer haar stem aan het ont werp zal willen geven. TWEEDE KAMER. Wering van revolutionaire afge- vaardigdeii. Wie beslist over verval len-verklaring? De Tweede Kamer heeft gisternamid dag voortgezet de behandeling van de wetsontwerpen tot het in overweging ne men van voorstellen tot verandering in de Grondwet. Aan de orde was het voorstel inzake het openen van de mogelijkheid, leden van vertegenwoordigende lichamen, die een streven tot uitdrukking brengen, ge richt op verandering van de bestaande rechtsorde, met toepassing of bevorde ring van onwettige middelen, van hun lidmaatschap vervallen te verklaren. De heer Coops (Lib.) is van meening dat de voorzitter in het reglement van orde over voldoende hulpmiddelen be schikt om de volksvertegenwoordigers binnen de perken te houden. Toch zal spr. terwille van het gezag der openbare colleges met het voorstel meegaan. Echter acht hij het een 'be zwaar, dat het vertegenwoordigend ooi lege zelf besluit, wanneer uit zijn midden iemand van het lidmaatschap vervallen moet worden verklaard. Het geldt hiei het uitoefenen van een vorm van rechts spraak, en wel een rechtsspraak van bui tengewone beteekenis. Daarom acht Spr. het beter, ons hoogste rechtscollege, n.l. Dagelijks wordt ook Gij ermee besmet. Voorkom verdere narigheid. Bestrijdt eiken avond het dreigend gevaar: door Anne Baele. 60) o— „Och, dat zou ik heusoh niet weten, wat ik daar direct mee ging doen. Maar grootvader kan het erg goed gebruiken, want dan zou hij al zijn schulden kun nen afbetalen. Grootvader hoopte ook zóó, dat we het kregen, maar tante Belle was er niet zoo bijzonder op gesteld. Geld brengt toch niet altijd geluk, zegt ze dikwijls en ze wil liever een kleine som, die verkregen ia door eerlijke ar beid, dan zoo'n kapitaal, dat je zoo plot seling op zoo'n gemakkelijke manier verkrijgt." „Zoo dacht je vader er zeker niel over, want hij is toch «ogenblikkelijk naar Amerika vertrokken, om te pro- beeren de erfenis voor jullie te verove- ïen". Dte landheer scheen een gedachte uit te spreken die reeds langen tijd twijfel ge zaaid had in Weatherley's hart. Meerma len had ook hij zich al afgevraagd, of zijn vader er wel good mee gedaan had om die verre reis te ondernemen, waardooi hij zijn gezondheid in de waagschaal ge den Hoogen Raad, met een dergelijke belangrijke beslissing te belasten. De heer Albarda (S.D.) noemt het voorstel der Regeering een mislukte po ging om het vraagstuk op te lossen. De ingediende amendementen bespre kende, oefent hij critiek op het amende ment van den heer Schouten. De Raad van State acht hij niet het geschikte lichaam om in deze kwestie beslissingen te nemen. Als spreker de keus had slechts tus- schen dit amendement en dat van den heer Coops, zou hij het laatste kiezen. Echter heeft hij ook daartegen overwe gende bezwaren. Als de maatregel toch moet worden genomen, geeft spr. er de voorkeur aan, dat de leden zelf de be slissing in handen houden. Maar ook het regeeringsvoorstel zelf acht spr. onnoodig en gevaarlijk. Er is voldoende beveiliging tegen extremisme en vooral in tijden van woelingen en groote politieke spanningen kan van den voorgestel den maatregel misbruik worden gemaakt. De heer Schouten (A.R.) noemt de bestrijding van dit Wetsontwerp merk waardig. Zij richt zich niet tegen de strekking ervan, maar wel tegen de uit voering en de voorgestelde wijlze, waar op deze gebaseerd mioet zijn. De bezwaren, die o.a. de beer Albarda heeft aangevoerd, noemt Spr. eenzijdig en derhalve zwak. Daarbij! is niet de nadruk gelegd op het feit, dat door het optreden van revolu- tionnaire elementen in vertegenwoordi gende lichamen het aanzien, de waardig heid en het gezag van deze lichamen wordt geschaad. Zijl, die wij'zen op de mogelijkheid van misbruik in woelige tijl- den, moeten niet vergeten dat juist in woelige tijden het gevaar van aanprijzing van onwettige middelen het grootst is. Wie de democratie wil behouden, moet niets doen dat met haar aard in strijd is. In een land als Nederland vreest spr. geen misbruik van de toepassing dezer voorschriften. Voor spr. is vooral de preventieve waarde van het voor gestelde van beteekenis. De maatregel krijgt pas zin, als iemand, die van zijh lidmaatschap vervallen wordt verklaard, niet door een ander vervangen kan wor den. Slechts op één punt heeft spr. een an dere opvatting dan de regeering, n.l. ten aanzien van de vraag, wie de beslissing moet nemen inzake de vervallenverkla ring van het lidmaatschap. Hij komt bier echter op terug bij de behandeling van bet door hem ingediende amendement. De heer De Geer (G.H.) kan zich vol komen bij het voorstel der regeering aan sluiten en beeft slechts het woord ge vraagd om te waarschuwen tegen denatu reering van het ontwerp. Een denaturee ring zou hij het vinden, wanneer het vertegenwoordigend college zelf over de vervallenverklaring zou beslissen. Het is voor de Kamer uiterst moeilijk inJ zaken als deze onbevangen te oor- deelen. Beslissingen in deze moeten genomen worden buiten da politieke arena. Of dat geschiedt door den Raad van State óf door den Hoogen Raad is een tweede kwestie, hoewel spr. de voorkeur geeft aan den Raad van State, omdat ons hoog ste rechtscollege buiten de politiek dient te blijven.- De heer Donker (S.D.) heeft vooral bezwaar tegen het onbezet blijiven der door vervallenverklaring opengekomen plaatsen. Dit is een onrechtvaardigheid tegenover een kiezersgroep zoowel als tegenover een opvolger op de lijst, die met het delict niets te maken heeft. De heer G o s e 1 i n g (R.K.) bestrijdt de opvatting van den heer Albarda, dat het gevaar van misbruik zoo groot zou zijln. Hij! vraagt zich echter wel af, wat er moet gebeuren met de opengevallen plaat sen. De vraag, hoe bet komt vast te staan dat een overtreding is gepleegd en in welke mlate, leidt van zelf tot de vraag, in wiens handen de beslissing moet worden gelegd. Spr. is er voor, dat het vertegen woordigend lichaam zelf de beslissing in handen houdt. In de laatste plaats zou dit de Hooge Raad moeten zijn. Ook legen den Raad van State beeft spr. eohter be zwaar. Hij wijst op de mogelijkheid van een verschil van opvatting tusschen Re geering en Raad van State. steld had, en dat alleen om de onzekere kans, een erfenis te kunnen veroveren, waarop reeds door zoovelen jacht ge maakt werd. Aarzelend antwoordde hij: „U vindt het toch niet verkeerd van vader, dat hij naar Montreal gegaan is, om voor onze rechten op te komen?" „Nee, zeker niet. Je grootvader en je vader hadden mijns inziens het volsta recht om op te eischen, wat hun van van rechtswege toekomt. Maar ze hadden misschien wel iets minder overijld kun nen handelen en eerst eens kalm de kwes tie aan alle kanten kunnen bekijken, des noods schriftelijk haar behandelen. Heeft je vaders karakter veel van dat van je grootvader; ik bedoel, is hij ook zoo. zoo spoedig geirxiteerd en zoo ondoor dacht in zijn handelen?" „O, nee, vader is heel anders," zei Wea- therley opgewonden. „Ik kan me niet her inneren vader ooit boos gezien te hebben; hij had altijd een oneindig geduld met ons en voor moeder was hij altijd even lief. Maar vader voelde zich nooit zoo erg goed en dat legde zoo'n druk op hem. Dan kwelde hem de angst, dat hij moe der en ons niet kon onderhouden en be hoorlijk verzorgen. Moeder zei altijd, dat die gedachte hem onrustig en onzeker maakte." Nauwelijks vermoedde de jongen, welke te erg snaar er ging trillen in het binnen- De heer J o e k e s (V.D.) zegt, dat op ruiing door leden van openbare lichamen onduldbaar is. Maar met maatregelen als door de regeering voorgesteld zal men uiterst voorzichtig moeten zijn. Spr. acht het hoogst onbevredigend, wanneer men de beslissing aan de vertegenwoordigende lichamen zelf overlaat. Met alle respect voor den Raad van State acht spr. dit hooge college toch niet voor deze taak geschikt. De Hooge Raad dient echter nog minder in aanmerking te komen, om redenen, die de heer Gose- ling reeds heeft opgesomd. Volstrekt ontoelaatbaar acht spr. bet onbezet laten der opengevallen plaatsen. De beer De Visser (Gomim.) ken merkt het aanhangige voorstel als een voorstel van politieke scherpslijpers. Bij de verkiezingen zullen deze voorstellen een belangrijke rol spelen en in de nieuwe Kamer zal het niet lukken, ze aangeno men te krijgen. De heer Westerman (ex-Nat. Herst.) ziet in deze grondwetsherziening de bedoeling, het ontwakend nationaal reveil te smoren. Vier jaar geleden had hijl nog de illusie dat Nederland door een rechtsorde geregeerd werd en geloofde hij' nog in de objectiviteit van de pers. Thans weet hiji, dat ons land door mis schien bekwame, maar in elk geval par tij-politici wordt bestuurd. De heer Vliegen (S.D.) wil nog een poging doen, deze Kamer voor een bla- mlage te behoeden. In geen enkel demo cratisch, parlementair geregeerd landbe staan in de Constitutie bepalingen als de hier voorgestelde. Spr. twijfelt zoowel aan de doelmatig heid van het voorgestelde als aan het aanwezig zdj'n van voldoende aanleiding ertoe. De heer Van Dis (S.G.P.) heeft en kele bezwaren tegen bet ontwerp, maar staat op het standpunt dat revolutionnai- ren niet in openbare lichamen thuis hoo- ren. Hij1 herinnert er aan dat eenige jaren geleden een communistisch lid van de Prov. Staten van Noord-Holland openlijk verklaarde, de door hem afgelegde belofte aan zijn laars te lappen. Men ziet, hoe ver men hier te lande is gekomen door bet verzaken der christelijke beginselen en door de coalitie-politiek. Met dit voorstel wordt echter niet be reikt, wat voor ons staatsleven noodig is. Daartegen vreest spr., dat de voorge stelde bepalingen tegen hem en zijn geest verwanten gebruikt zullen worden, die zelfs van achter de regeeringstafel vaak in één adem met de communisten zijn ge noemd. Spr. heeft bezwaar tegen de vervallen verklaring door de Kamer, evenzeer als door den Raad van State. De revolution- nairen beboeren te worden geweerd, niet 'alleen uit de vertegenwoordigende licha men, miaar uit ons geheele staatsbestel. Het thans voorgestelde is een lapmiddel en spr. zal zijn houding nader bepalen. De Minister van Binnen 1. Za ke n de heer D e W i 1 d e, zal morgen op de gehouden beschouwingen antwoorden. De vergadering wordt daarna verdaagd. DE FRAUDE BIJ DEN BIJZ. VRIJW. LANDSTORM. instructie gesloten. Thans is de instructie tegen den heer P. G. L. wegens verduistering en valsch- heid in geschrifte ten nadeele van den Bijz. Vrijwilligen Landstorm gesloten, doch het zal nog wel eenigen tijd duren, voor met de openbare behandeling der zaak zal worden begonnen. D'e verdediger van verdachte heeft een verzoek tot ontslag uit de voorloopige hechtenis ingediend. Verdachte bevindt zich reeds ruim vier maanden in voorloopige hechtenis. Zooals bekend, is hij van zijn vonnis inzake cri sis-comité enz. in booger beroep gegaan. OPHEFFING O. L. SCHOOL TE GEERSDIJK. Beroep ongegrond verklaard. Bijl Kon. Besluit is ongegrond verklaard een beroep van ouders te Geersdij'k tegen het besluit van Gedep. Staten van Zee land, waarbij goedkeuring is verleend aan het besluit van den Raad der ge meente Wissenkerke tot opheffing der openbare school te Geersdij'k. ste van den landheer, toen zijn kleinzoon de naam van zijn vroeg gestorven moeder noemde. Hij had zoo innig veel gehouden van zijn eenigst kind en al was het waar, dat hij geleden had door eigen stijfkop pigheid en trots; dat lijden was daarom niet minder zwaar en smartelijk geweest. Weatherley wilde zijn vader zoo goed mo- gelijk voorstellen, maar zijn woorden had den niet de gewensehte uitwerking. De land/heer maakte bij zich zelf de con clusie, dat zijn schoonzoon wel een slap peling moest zijn als zijn eigen zoon van hem vertelde, dat de zenuwen hem zoo de baas waren. Hij kende Charlie zeer weinig; vroeger had hij hem misschien wel eens een enkele maal ontmoet, maar de indruk, dien hij toen op hem had ge maakt was weer geheel vervluch tigd. En later had hij hem beslist niet weer willen ontmoeten. „Nu jongen, als je vader schrijft, laat je mij zeker zijn beslissing over jou wel weten. Misschien tref ik jou en je zusjes nog wel eens bij mijn zuster op de „Ge veltjes". En dan hoor ik meteen, hoe het met je vader gaat. Van harte wensch ik je beterschap met hem. Ze hebbel het jou toch zeker niet verboden, iets van mij aan te nemen? Nu dag hoor en tot ziens!" Haastig besteeg de landheer zijn paard en in snellen draf reed hij weg. Middelburg. R. J. de Muijnok. Op 77-jarigen leeftijd is alhier overleden de heer R, J. de Muijnck, die gedurende 34 jaar diaken was van de Ned. Herv. Ge meente en die daarvan een 20-tal jaren het kassierschap der diaconie bekleedde. De overledene heeft ook als penning meester van het bestuur der Ned. Herv. school op bet Molenwater, jaren lang zijn krachten aan het bijzonder onder wijs gegeven. Goes. De collecte voor de commissie voor samenwerking heeft deze week op gebracht f 68.51. Wemeldinge. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergaderde Maan dagavond. De door den burgemeester uit gesproken Nieuwjaarsrede wordt door den heer J. A. Dominicus beantwoord. Op voorstel van B. en W. wordt aan de pas opgerichte afd. Wemeldinge van hel „Groene Kruis" een subsidie verleend van f 325 per jaar; het subsidie aan het Ver- plegingscomité, hetwelk inmiddels is ont bonden, wordt hierdoor ingetrokken. In behandeling komt een voorstel van B. en W. om de zoogenaamde Armenschuur van het Burgerlijk Armbestuur te buren voor f 50 per jaar gedurende 5 jaren, in gaande 1937, met de bepaling onder an deren, dat de gemeente de kosten van af scheiding en van een nieuw hek voor haar rekening zal nemen. De heer Wa- beke geeft in overweging deze schuur van het Burg. Armbestuur te koopen of een nieuwe gemeen'teschuur te bouwen. De heer de Jonge is het hiermede eens. Ook de heer Smit oppert bezwaar tegen de ge stelde voorwaarden. Elen gewijizigd voor stel van B. en W om voor 3 jaar te hu ren ad f 50 per jaar en een onderhouds plicht tot een maximum van f 50 voor de 3 jaar, wordt met alg. stemmen aangeno men. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur ter voorziening in de vacature wegens het niet aannemen der benoeming door den beer K. P. L. Dominicus, wordt benoemd de heer Jac. Wabeke Az. In de vacature van een lid der Commissie tot wering van schoolverzuim, ontstaan door het overlijden van den heer F. D'ominicus Kz. wordt benoemd de heer P. Cijsouw. Aan de vereeniging van Chr. Volksonderwijs wordt voor 1937 een voorschot op deze vergoeding verleend van f 996. Na ampele bespreking wordt het voorstel van B. en W. om over te gaan tot verbreeding van den Wemeldingschen Zandweg, overeen komstig het van Gedep. Staten ontvangen ontwerp, met alg. stemmen aangenomen. Vervolgens worden vastgesteld; een verordening op de heffing van rechten voor de geleidingen en palen, noodig voc de radio'-distributie, over en op gemeente grond. Hiertegen opponeert de heer Smit, die deze heffing te hoog vindt. Voor an dere palen enz. op gemeentegrond is geen heffing geregeld, waarmede de heeren de Jonge en Ruissen instemmen. Het voorstel van B. en W. wordt met 4 tegen 3 st. aangenomen. Een nieuwe schoolgeld verordening gaat onder den hamer door. Aan de Ned. Herv. Diaconie wordt dank gezegd voor de verleende bijdrage in de kosten van verpleging van Krankzinni gen over 1936. 2000 gulden wordt ge voteerd voor verbetering en rioleering van de straten in het bouwplan Oosthoek. Bij1 de behandeling van het voorstel van B. en V/. om dit werk, onder bepaling van zooveel mO'gelij'k tewerkstelling van werk loozen uit deze gemeente, publiek aan te besteden, zoo mogelijk onder Wemelding- sche gegadigden, bepleit de heer de Jon ge de wenschelijkheid om in het bestek het contractloon ad f 0.30 per uur op te nemen. Het voorstel van B. en W. wordt met alg. st. aangenomen. De voorz. deelt mede, dat momenteel een werk n.l. het egaliseeren van terrein van den heer P. J. J. Dekker in uitvoe ring is; spr. juicht dit particulier initia tief toe. Een 30-tal werkloozen zal gedu rende 3 weken te werk gesteld kunnen worden. De heer Smit merkt hierbij op,, dat de werklieden hier slechts een half uur schafttijd hebben op den middag, zoodat zijl niet naar huis het middag maal kunnen gaan nuttigen. Algemeen wordt deze schafttijd te kort gevonden. Getracht zal worden den schafttijd be paald te krijgen tusschen 12 en 1 uur, terwijl in dat geval een half uur langer zou kunnen worden gewerkt. Door den heer de Jonge wordt de wen schelijkheid te kennen gegeven om te Beduusd over zijn overhaast vertrek, stond Weatherley hem na te kijken, ter wijl hij verwonderd keek naar het geld stuk, dat hem in de hand gedrukt was, en dat een kapitaal voor hem vertegen woordigde. Hij was weer heelemaal op gemonterd en terwijl hij zijn bloemen weer opnam, liep hij vlug door naar huis. D'ien morgen was er heel wat aanloop op „Castle Farm". Het nieuws van Charlie's ziekte had zich zoo vlug ver spreid, dat iedereen al kwam informee- ren naar de ware toedracht der zaken, te meer omdat het praatje ging, dat de jonge D'auncey al overleden was. Molly stond ze allen te woord en telkens her haalde ze de droeve mededeeling, die hen zelf zoo zeer met zorg en angst ver vulde. Toen ze Weatherley zag aanko men, wenkte ze hem of hij nu niet ver der aan belangstellende bezoekers wilde vertellen, wat ze wenschten te weten, dan kon zij misschien Belle of Flo wel wat helpen. Bereidwillig gehoorzaamde de jongen en het deed hem goed, dat er zoovelen waren, die van zijn vader hiel den en die met hen zorgden en beefden voor zijn leven. En eerst nu bemerkte hij, hoezeer ook zijn grootvader in het dorp gezien en geacht was, ondanks zijn vele gebreken. Weatherley moest heel wat handen trachten een pad te verkrijgen tegen den Westelijken kanaaldijk. De voorz. zegt toe pogingen daartoe in het werk te zullen stellen. Hierna sluiting. Rilland-Bath. Gistermorgen omstreeks 10 uur had alhier aan de haven te Bath een ernstig ongeluk plaats. De boeren knecht L. M. kwam met een wagen be spannen met twee paarden en beladen met steenen de haven afrijden. De steenen begonnen te glijden waardoor M. van den wagen viel en werd overreden. Hij heeft den vollen wagen over zijn armen en borst gehad. Zijn linkerarm was gebro ken. D'e man werd door Dr Moree onder zocht en verbonden en op diens last naar het ziekenhuis te Goes overgebracht. De paarden sloegen op hol, waardoor de wa gen midden door brak. Een helft kwam in het water terecht, de andere helft bleef op den weg. De paarden liepen naar de hofstede van A. N. waar ze thuis hoor den. Wolphaartsdijk. Maandagavond hield de Geref. Mannenvereen. alhier haar eer ste jaarvergadering met afgevaardigden en belangstellenden. Voorzitter dhr J. Verschuur©. Uit het jaarverslag bleek, dat er thans 25 leden zijn. De heer J. Zuur- veld leverde een inleiding over; „De Openbaiing van Johannes". Na de ge zellige pauze brachten verschillende af gevaardigden gelukwenschen over. Daar na sprak de heer Van Wijk een opwek kend woord, naar aanleiding van den naam der vereen.: „Belijden en Beleven". Spr. eindigde met dankgebed. Biezelinge. D'e Knapenvereeniging „Im- manuel herdacht haar 25-jarig bestaan met genoodigden en begunstigers Op fees telijke wijze. De leiding berustte bij dhr Walrecht, hoofd der Chr. Herv. school alhier. D'en beiden leiders de heeren P. Mol hoek en W. J. van 't Veer welke vanaf de oprichting der vereeniging tot heden hun taak. met de grootste nauwgezetheid hadden verricht, werden door de leden en oudleden ieder een fraai geschenk over handigd, bestaande uit een boekwerk. Beiden werden door verschillende oudle den en begunstigers toegesproken en dank gebracht voor al het verrichtte. De heer G. Tabak, alg. secr. van het Ned. Jongel.verbond, hield een rede over het jeugdwerk. Spr. wees op het mooie, maar ook vaak moeilijke werk onder kna pen en jongelingen. Verder werd de avond gevuld met zang, voordrachten enz. Aan het einde der ver gadering werd de leiders toegezongen Ps. 121:4, waarna Ds J. P. van Steenbergen eindigde met een 'kort slotwoord. Driewegen. Maandagavond hield de voetbalclub „D.S.C." alhier haar jaarver gadering. Uit het verslag van den pen ningmeester bleek dat er een batig saldo was van f 31,36. Besloten werd tot op richting van een Junioren-afdeeling. Domburg. Loop der bevolking over de de maand Januari. Ingekomen: Elizabeth D'ekker, uit Vlis- singen, met dochter. Gapinge. Maandagavond hield de „Gei- tenfokvereen." onder voorzitterschap van den heer P. de Bue, haar jaarvergade ring. Het ledental is vooruitgaande. Da ontvangsten bedroegen ruim f 98, de uit gaven ruim f 96. Goed slot ruim f 2. De bokhouder werd op eenzelfde salaris voor het jaar 1937 herkozen. Besloten werd de velletjes aan de Prov. Vereen, te ver- koopen. Het 20-jarig bestaan der vereen, zal volgend jaar zoo mogelijk ©enigszins feestelijk worden gevierd. Serooskerke (W.). Maandagavond sprak voor de A. R. Kiesveieen. en Propagan- daclub Mr G. A. Diepenhorst van Zeist. 'Spr. besprak eerst den nog donkeren eco- nomiscben toestand. Het schijint dat we staan voor een geheel nieuwe maatschap pelijke orde en beleven de barensweeën van een nieuwen tijd, terwijl allerwege gepredikt wordt het heil van de mensohe- lij'ke rede en macht. Wij genieten, Gode zij dank, in ons vaderland in vergelij king met andere landen, waar een dic- tatorialen regeeringsdwang heerscht, een algemeene vrijheid, onder leiding van het Oranjehuis. Spr. toonde aan het demagogische op treden der Revolutionaire groepen, in zonderheid van de N.S.B. en de CD.U., die uitgaan van den mensoh, terwijl de drukken en in menig oog glansde mede lijden, als ze er aan dachten, dat mis schien binnenkort deze jongen en zijn zus jes heelemaal weezen zouden zijn. Ook de huiskamer van „Gastle Farm" was vol met bezoekers. Juffrouw Dulcey was nog niet weer weggegaan, terwijl la ter D's Burmeester en D'olly ook nog wa ren gekomen, gevolgd door den advocaat Pearce. Belle had met schrik de komst van den laatste opgemerkt en ze begreep niet hoe hij' nu al weer zoo gauw op de hoogte was van de gebeurtenissen der laatste dagen. Ze kon het ook niet weten, dat haar vader met een specialen bezor ger een paar haastige regels naar Har- boropgh had gezonden om hem alles te vertellen en zijn vertrek te melden. Door Weatherley's binnenkomen werd belangstellend geïnformeerd of mijnheer Dauncey goed was weggekomen en of het afscheid hem nog niet al te zwaar was geworden. Kalm en zakelijk beantwoordde de jon gen de vragen, die om strijd aan hem gesteld werden, terwijl hij daarna tante Belle ging zoeken om haar de bloemen van mijnheer Mulready te brengen. Ds Burmester en Dolly gingen nu ook weg, terwijl juffrouw Dulcey met Wea therley meeging, zoodat Flo a leen achter bleef met den advocaat Pearie. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2