Het Vrouwenhoekje Voor de jeugd. Rechtsz ken KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN TE MIDDELBURG. Vrijdagavond vergaderde de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden te Middelburg onder voorzitterschap van den heer W. Berde nis van Berlekom. Aanwezig waren met dezen 16 leden, afwezig waren de heer M. Laernoes, van Raalte en Machgeels wegens ziekte, Lin- denbergh en Kakebeeke. Er is een vaca ture. Nieuwiaarsrede voorzitter. De voorzitter zeide het een voorrecht te noemen om der traditie getrouw bij het eerste samenzijn in het nieuwe jaar een kort beschouwend woord te mogen spreken, omdat hij dat doet in een sfeer van grooter opgewektheid dan waar over zijn voorgangers mochten beschik ken. De blijde gebeurtenis van het hu welijk der Prinses viel samen met een algemeene economische op leving. Het is thans de groote vraag wat ge daan kan worden om deze ontwikkeling te stimuleeren en te consolideeren en het behoeft niet gezegd te worden hoe groot de moeilijkheden zijn, die zich daarbij voordoen. Spr. kan den wensch van hen, die meenen, dat de staatsinmenging, steun verleningen incluis, moet worden stop gezet, onderschrijven, doch niettemin de noodzakelijkheid van het stelsel volko men erkennnen. De regeering kan niet afzijdig blijven, niet zij heeft de crisis uitgevonden, noch het web bedacht, waarin men thans met contingenteerin- gen en clearings verward zit en evenmin heeft zij uit philantropische overwegin gen het steunsysteem ingevoerd. Er zijn ongetwijfeld fouten gemaakt, maar wij leven gelukkig in een land waar de cri- tiek zich langs talrijke wegen vrij kan uiten en ook de Kamer heeft zich hier bij niet onbetuigd gelaten. Zonder herstel van internationaal ver trouwen acht spr. de gewenschte ver betering illusoir. De depreciatie op 26 September was gezien het voorbeeld van Frankrijk en Zwitserland, een volkomen rationeel be sluit. Of intusschen deze maatregel zal beantwoorden aan de hooggespannen verwachtingen, welke daarvan gekoes terd worden, valt te betwijfelen. De schok is niet hard aangekomen en het Neder- landsche volk heeft deze zonder schijn van paniek aanvaard; deze rustige aan vaarding werd gesteund door het viug en beslist handelen der Regeering. Nog altijd ligt de werkloosheid als een zwarte schaduw over de heele wereld. Moge zich hier en daar een kleine ver betering voordoen, vast staat het wel, dat een afdoende oplossing eerst bereikt kan worden indien een internationaal en vrij handelsverkeer wederom intreden kan. De pogingen in ons land onder nomen om door meerdere industrialisa tie hulp te bieden, hebben tot nog toe een hoogst bescheiden resultaat gehad en het blijft sterk de vraag of in deze richting uitkomst kan worden gevonden. Men kan evenmin van een overwegend agrarisch land een industriegebied ma ken, als omgekeerd en daarom zullen naar sprekers meening pogingen in die richting niet het verwachte succes heb ben. Na deze algemeene beschouwingen overgaande tot het meer actueele werk der Kamer, herinnerde spr. allereerst aan de oprichting van het Borgstel lingsfonds voor de Zeeuwsche eilanden. Tot op heden zijn van 66 gemeenten slechts 8 gunstige antwoor den ontvangen; 43 gemeenten wezen medewerking af, van 15 is men het ant woord nog wachtende. Het Prov. bestuur heeft een bijdrage in de administratie kosten toegezegd. Binnenkort zal het be stuur thans hebben te beslissen of onder deze omstandigheden het de werkzaam heden kan aanvatten of wel, of het wegens te geringe deelname aan zijn werk geen voortgang zal geven. Een van de onderwerpen, die de groo te belangstelling der Kamer wekten, vormden de plannen tot het maken van inloophavens voor den Provincialen Stoombootdienst HansweertWalsoorden. Pogingen om niet alleen autohouders uit Zeeuwsch-Vlaanderen, maar die uit geheel Zeeland van goedkoopere boot tarieven te den profiteeren, hadden tot nog toe geen succes. Met voldoening werd het besluit tot verlaging van de locale port begroet, doch minder enthou siast is de handel omtrent de openstel ling der kantoren met name te Middel burg en te Zierikezee. Ten zeerste werd betreurd de ophef fing van den winterdientsluchtlijn Vlis- singen—-HaamstedeRotterdam v.v. en ofschoon deze opheffing in December ge deeltelijk hersteld werd, n.I. op enkele dagen RotterdamHaamstede, blijft het verbreken der zeer snelle luchtverbin- ding tusschen Walcheren en Schouwen een groot gemis, dat zich dagelijks doet voelen. Bij de bespreking der bedrijven deelde spr. mede, dat de Z.L.M. bericht, dat de toestand in de verschillende takken van den landbouw in 1936 verre van roos kleurig is geweest. Dank zij de ten be hoeve van den landbouw door de regee ring genomen maatregelen kon welis waar een ineenstorting van de bedrijven worden voorkomen, doch de financiëele uitkomsten in den land- en tuinbouw en in de veeteélt zijn wederom van dien aard geweest, dat niet kan worden ge sproken van een Ioonende cultuur. Het loslaten van den gouden standaard heeft voor den landbouw niet die ge volgen gehad, welke de voorstanders van een depreciatie van ons wettig be taalmiddel hiervan hebben verwacht. Do Vereeniging tot bevordering van het Oesterbedrijf te Yerseke meldde, dat de broedval van ufgeloopen zomer ach ter bleef bij die van 1935, welke weer minder was dan in den zomer daarvoor. Het winnen van broed via de natuur- perceelen is vanwege den nog steeds enormen slipperval voorloopig wel uit gesloten. Dank zij den goeden groei wer den meer oesters voor de consumptie verkregen dan redelijk kon worden ver wacht. De aantasting der schelp bleek te zijn afgenomen. Dit kwam ten goede aan de vraag, welke in de eerste helft van het seizoen 1936/1937 levendig was. Verzwegen mag niet worden, dat de re- gcering blijk heeft gegeven mede te wil len werken aan den opbouw van de oestercultuur. Dg Middenstandsver eenigingen zijn over het algemeen zeer pessimi ':sch gestemd; zij spreken van een dalende tendenz in den omzet der zaken, zoo sterk, dat in meerdere zaken zelfs liqui diteitsmoeilijkheden ontstonden. Voor alle zaken, welke afhankelijk zijn van het zomerseizoen was 1936 in verband met het slechte weer zeer ongunstig. De hooge belastingen en talrijke lasten blijken dit bedrijf buiten verhouding te drukken. Inzake de Kon. Mij „De Schelde" en de N.V. Haven van Vlissingen deed spr. ongeveer dezelfde mededeelingen als de burgemeester van Vlissingen. De N.V. „The Vitrite Works" te Mid delburg berichtte, dat de gang van zaken in haar bedrijf in de eerste 9 maanden van het jaar bevredigenjd en in het laatste kwartaal gunstig was. De getal sterkte van het personeel steeg van 277 tot 345. Het aantal ingeschreven zaken in het Handelsregister bedroeg op 1 Januari 1936 2663 zaken; gedurende 1936 werden 103 zaken ingeschreven en 92 inschrij vingen werden doorgehaald, zoodat op 31 December j.l. 2674 zaken waren in geschreven. Het aantal faillissementen binnen het gebied der Kamer bedroeg in 1936: 36, tegen 24 in 1935, 37 in 1934 en 29 in 1933. Verder deed spr. nog tal van mede deelingen over het werk op het bureau der Kamer. Spr. betreurde het niet alleen, dat de heer M. Laernoes, het oudste lid van het Bureau, tevens de Nestor der Kamer, door ongesteldheid niet aanwezig kon zijn, maar nog meer, dat hij zich niet herkiesbaar stelt als voorzitter van de afdeeling Grootbedrijf. Met de beste wenschen voor 1937 ein digde spr. De heer Stofkoper, voorzitter van de afdeeling klein bedrijf, dankte bij afwezig heid van den heer Laernoes, den voor zitter voor zijn rede. De Kamer herkoos tot voorzitter den heer Berdenis van Berlekom. Alvorens tot de verkiezing van een voorzitter van het groot bedrijf werd overgegaan, kwam de voorzitter terug op het ontslag nemen van den heer Laernoes als zoodanig. Spr. hoopt dat in zijn ziekte een gunstige ken tering moge intreden. Hierna werd tot stemming overgegaan en werd gekozen de heer Ghijsen met 4 tegen 2 op den heer Jeronimus. De heer Ghijsen hield zijn beslissing in beraad. Tot voorzitter van het kleinbedrijf werd herkozen de heer Stofkoper. Subsidie vreemdelingenverkeer. Hot voorstel om f 200 subsidie toe te kennen aan de Prov. Vereen, voor Vreem delingenverkeer werd aangenomen z.h st. en ook dat tot afwijzing van het verzoek van Vreemdelingenverkeer te Vlissingen om verhooging der subsidie met f 45. (Slot volgt.) Rechtbank te Middelburg. De volgende zaken werden gistere, nog behandeld Frauduleus bankroet. J. F. O., autobusondernemer, 59 jaar, wonende te Kruiningen, thans in voorarrest te Mid delburg, heeft in de maand Juli 1936 tot November 1936 te Kruiningen, terwijl hij in staat van faillissement verkeerde, aan zekere Leendertse zijn garage en eenige autobussen verkocht en daarvoor f 6500 ontvangen. Deze gelden zouden ook een gedeeltelijke vergoeding inhouden voor de medewerking van verdachte, om een te zijnen name staande concessie voor een autobusonderneming op genoemden Leen dertse te doen overgaan. Verdachte zou deze gelden niet hebben verantwoord en afgedragen aan den Curator in zijn fail lissement. De curator in het faillissement van ver dachte, Mr Zaayer, als getuige gehoord, blijft bij zijn destijds afgelegde verkla ringen. De failliet deed nimmer aan den curator mededeelingen betreffende af stand van concessie ten behoeve van Leendertse. De indruk van getuige ten aanzien van verdachte is niet gunstig te noemen. Verdachte ondervraagd verklaart, dat het plan zooals dit met Leendertse is be sproken in hoofdzaak is uitgevoerd. Dat was dus voor overname van bussen en concessie, indien althans voor wat be treft het laatste, de autoriteiten deze concessie zouden willen overdragen op Leendertse. Verdachte teekende een stuk, waarin hij verklaarde L. geen concur rentie te zullen aandoen. Verdachte ver klaarde, dat hij het geld niet mocht af dragen aan den curator. Dat was in strijd met een door hem met L. gemaakte af spraak, wat de President doet opmerken, dat verdachte verplicht was alles aan den curator af te dragen en te verantwoor den. Verdachte heeft daarop eenige men- schen geld toegestopt. In verband met het niet verschijnen van den getuige Leendertse, wordt de ver dere behandeling der zaak bepaald op 12 Februari a.s. Verduistering in dienstbe trekking. G. J. R., 39 jaar, filiaal houder, destijds wonende te Sas van Gent, was toen als filiaalhouder in dienst van de R.K. Coöperatie „de Volharding" te Sas van Gent. Hij heeft in die hoedanig heid een bedrag van ruim f 135, dat aan die vereeniging toebehoorde en dat hij in zijn hoedanigheid van filiaalhouder had ontvangen, niet afgedragen doch zich wederrechtelijk toegeëigend. Verdachte was niet verschenen. De Of ficier van Justitie eischte 2 maanden ge vangenisstraf. Valschheid in geschrifte. B. D., arbeider, 29 jaar, wonende te Arne- muiden, heeft vanaf omstreeks Augustus tot November 1936 te Arnemuiden, ieder week een formulier van steunuitkeering voor de gemeente Arnemuiden ingevuld en onderteekend zonder daarin te ver melden dat zijn vrouw gedurende dat tijd vak wekelijks f2.25 had verdiend, waar door nadeel voor de gemeente Arnemui den is ontstaan. De verdachte erkende de hem ten laste gelegde feiten, en voert als excuus aan, dat hij zoo weinig steun kreeg, en daar van niet met zijn vrouw en kind kon leven. De Officier van Justitie vorderde 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk en een geldboete van f20 of 10 d.h. De eettafel. Vroeger, tot betrekkelijk kort geleden was de plaats van de eettafel midden in het vertrek. In den laatsten tijd is hierin door aller lei oorzaken verandering gekomen. In het moderne interieur, waar de ruimte beperkt is, of één vertrek als eet- en zitgelegenheid dienst doet, staat de ta fel voor de maaltijden dikwijls met één ook wel met twee zijden vlak langs den muur. Soms wordt één der korte kanten tegen den wand onder de ramen geschoven, ter wijl langs de drie overige de stoelen ge zet kunnen worden. Ook wel is een zitbank (die tegelijk als bergplaats voor servies, tafellinnen en eetgerei dienst doet) tegen een wand ge bouwd. De tafel kan daar dicht tegen slaan met de losse Stoelen er verder om heen. Hier en daar wordt de tafel heele- maal in een kamerhoek gezet met langs de twee vrije kanten groote divans. Zoo'n zitgelegenheid is zonder leuning evenals bij een andere combinatie de kleine losse stoeltjes of poufs, die buiten de uren van de maaltijden onder tafel worden geschoven. In ieder geval is bij al deze oplossin gen van de gedachte uitgegaan, dat de eetgelegenheid zoo min mogelijk ruimte zal innemen. Trouwens tafels, die tegen een muur of in een muurbuffet klappen, zijn ook al geen zeldzaamheden meer. Luizen in bloemen en planten. Vele liefhebbers van bloemen en plan ten klagen over de hatelijke luizen, die in zooveel soorten voorkomen. Onze ka merplanten hebben vooral te lijden van de schildluis, die veel op cactussen voor komt. Vooral de groote phyllo- of blad cactus heeft deze luizen vaak al, als men de plant koopt, waarom het noodig is er steeds op te letten of men een zuivere plant aanschaft. Voorzichtig met straat handelaars, die dikwijls uitschot verkoo- pen! Cineraria's kunnen ook zoo ontzet tend van luis te lijden hebben. De schild luizen zijn hard en zitten erg vast aan de plant. Men bestrijdt ze als volgt: 2 dee len groene zeep, 2 deelen nicotine, 1 deel brandspiritus op 95 deelen water vormt een oplossing, waarmede we ze overal trachten te raken. We doen dit in de scha duw. Na enkele uren kwasten we ze af met zuiver water en halen met een houtje de schildluizen van de plant af. Deze be handeling moet elke 14 dagen worden herhaald. Een tweede vijand is de dopluis, die te herkennen is aan een roetachtige ver schijning op de plantendeelen. We be strijden met dezelfde oplossing, alleen veranderen we de twee deelen nicotine in één deel en voegen iets meer water toe (96 deelen). Enkele recepten. Gestoofde prei. 6 8 dikke prei en, 3 d.L. preinat, 2 theelepeltjes Maggi's Aroma, 1 eetlepel azijn, 1 theelepel suiker, 20 gram bloem, 30 gram boter, wat peper en zout. Maak de prei schoon door het buitenste blad te verwijderen. Snijd alles wat wit en geel is in halve vingerlange stukken. Wasch de prei eenige malen, daar er van binnen net als bij Brusselsch lof veel zand in zit. Zet ze dan op met een halve liter kokend water en ongeveer 5 gram zout. Kook ze gaar in ongeveer een half uur. Leg ze dan op een vergiet en vang het kooknat op voor een sausje. Smelt de boter in een pannetje, voeg de bloem toe, roer deze glad, verdun het sausje met het preinat, doe er den azijn Ijij, de suiker, een beetje peper en de Aroma on stoof hierin de prei eenige mi nuten. Snijboonen met witte boonen. Anderhalf pond ingemaakte snijboonen, half pond witte boonen, 3 afgestreken eetlepels boter. Zet de gewasschen snijboonen op met ruiin kokend water, laat ze 'n half uur koken, giet ze af en breng ze opnieuw met kokend water aan de kook; herhaal de bewerking als het blijkt dat de boo nen nog te zout zijn. Kook ze gaar en laat ze op een vergiet uitlekken. Kook in denzelfden tijd de geweekte witte boonen gaar en schep ze met een schuimspaan uit het vocht. Men roert de boonen door elkaar, voegt er de bo ter bij en laat ze nog even stoven. Drabbelkorken. Noodig zijn: IV2 ons bloem, 1 ons boekweitmeel, 3 theelepels fijn kaneel, 2 ons witte suiker, een ei, Y\ L. melk. Al de opgenoemde ingrediënten wor den met elkaar vermengd waarna men het beslag door een daarvoor bestemden trechter in kokend kalfsvel laat loopen. Men moet den trechter voortdurend in beweging houden. Flke drabbelkoek moet een soort vogel nestje vormen. Het vetpannetje moet klein zijn. Zoodra de drabbelkoeken uit het vet komen, plaatst men ze even in een kom metje, waardoor zij een mooieren vorm krijgen en daarna even op een papier om het vet er wat uit te laten trekken. Beste Nichtjes en Neefjes! Wat leven we toch in een gelukkig land als we eens kijken naar ander-» landen zooals bijvoorbeeld Spanje en Amerika. lederen dag lezen we weer van den gruwelijken oorlog in Spanje eigenlijk raken we er al een beetje gewoon aan, maar toch is het wel goed ook eens even stil te staan bij het vreeselijk lijden van al die menschen en ook kinderen. Hun vaders gaan naar het oorlogs veld, en of zij ze ooit terug zullen zien? En in hun huizen zijn ze zelfs niet teilig, telkens weer komen die bombar dementsvliegtuigen, die verwoesting, dood en verderf brengen, ook kinderen dooden en wonden. En in Amreika is het het water dat ontzettende rampen veroorzaakt. Steden en dorpen worden door het steeds maar weer aangolvende water overstroomd, duizende menschen moeten vluchten, achterlaten hun huizen en al hun bezittingen. De ziekenhuizen zijn vol zieken, het aantal dooden stijgt steeds, er is gebrek aan drinkwater. 0. wat hebben die menschen en die arme kinderen veel te doorstaan, wat een ontberingen moeten zij lijden. Wij, die hier zoo rustig leven, kunnen ons dit alles haast niet indenken. En zijn we er wel steeds dankbaar voor dat wij het hier zoo goed en zoo veilig hebben? Zijn we nog niet vaak ontevreden als alles niet precies gaat zooals wij dat graag zouden willen, en als we niet krij gen wat we wel wenschen? Al te vaak is het maar zoo, en dat ter wijl we toch iederen dag weer zoo heel veel reden tot dankbaarheid hebben. Jongens en Meisjes laten we nooit vergeten „dankbaar" te zijn, ook voor de in ons oog misschien kleine zegeningen. Hier volgen de prijsraadsels. 1. Voor de grooteren. Het geheel bestaat uit 60 letters. 45. 18. 23. 16. 38. 7. 29. 33. 42. is een plaats in Zeeuwsch-Vlaanderen. Minister 9. 13. 39. 16. 40. 49. 42. 55. 46. 19. 26. was bij een belangrijke gebeurte nis tegenwoordig. Goed 27. 23. 52. 37. 34. 8. 15. 45. 56. 47. is een groote levensbehoefte. De 35. 20. 30. 7. 43. 5. 53. willen bij de Hollanders niet achterblijven. Minister 10. 1. 48. 59. 21. is een bekend staatsman. Een 22. 14. 55. 50. 21. 41. 45. is een regeeringsinstelling. Deze 31. 24. 6. 3. lazen we veel over sneeuw en ijs. In het IJselmeer heeft men last van 17. 23. 36. 60. - en 54. 19. 2. 37. 51. ijs. De schepen konden het best in hun 11. 44. 12. 5. 21. blijven. Verschillende eilanden zijn 40. 28. 50. 9. 1. 48. 32. 6. 19. 27. D'e post 4. 25. 42. 57. men nu per vliegtuig. 2. Voor de kleineren. Het geheel bestaat uit 20 letters. 19. 7. 7. 6. kinderen willen graag schaatsen rijden. Maar niet op 11. 13. 20. ijs. Het moet wel 4. 7. 18. 14. zijn. Wie het 1. 12. 3. 15. leert kent het la ter 5 2. 8. 17. 7. 9. 16. 10. is aan een schaats. Allen hartelijk gegroet van TANTE D0LLIE HOE BALD DE PLANT VERDIENDE TOEN MOEDER ZIEK WAS. XXXV. En nu kwam het hem ook in gedachten dat Bald de laatste keer. dat ze naar Moe geweest waren eerst erg blij was toen hij het vertelde dat ze mee mochten, en even later zoo stil was geweest, net of hij het ineens niet zoo prettig meer vond. En in het ziekenhuis, Bad had eerst heelamaal niet vroolljk gekeken toen Moe vertelde, dat ze al zoo gauw naar huls mocht. Pas toon hij zelf gezegd had, Bald ben jij er niet blij om, was zijn gezicht opgevroolljkt. Nee, vader begreep er niets van. Hoe langer vader zat te denken, hoe meer hij tot de overtuiging kwam, dat er met Bald iets niet in orde was. En waarom had Bald geen verrassing als Moe thuis kwam? Mientje en Bram hadden ieder wat ge maakt, en dat had hem toch ook wel op een idee kunnen brengen; nee ver geten had Bald dat niet, daarvoor had den Mientje en Bram hem er te vaak aan herinnerd, maar misschien, dat dat het toch was, dat hem hinderde; hij had er nu zeker het land over, dat hij niets had om aan Moe te geven. Ja, dat zou het zijn, en hoe vader ook dacht, een andere verklaring voor Balds vreemde gedrag kon hij niet vinden. De brief was gepost en langzaam slen terde Bald naar huis toe. Breng 't terug, breng 't terug, klonk het bij iedere stap. Ja, hij moest het doen, en in z'n harl was de bede of de Heere hem helpen wilde. Even bleef Bald staan, nu kon hij weer bidden, maar Bald wist dat als hij nu niet naar buurvrouw ging, hij vanavond ook niet zou kunnen danken voor het geld dat hij nu had, er was immers een gestolen kwartje bij. Vooruit daar ging hij dan, loopen jon gens, rechtdoor naar het huis van buur vrouw. Na een flinke duw vloog het hekje open en zonder volk te roepen of zelfs te klop pen ging Bald zoomaar naar binnen. Ver schrikt keken buurvrouw en buurman op. „Maar Bald, wat is er?" Zijn moederwas het eerste waar buurvrouw aan dacht. Meteen lag het kwartje al op tafel. „Alstublieft, dat is van u, ik had het gehouden!" Dat was er uit en daar lag het kwartje nu eindelijk veilig bij buurvrouw op ta fel, het was of er een last van Bald af genomen werd en hij zuchtte verlicht. Maar buurvrouw keek verwonderd „Dat kwartje van mij? Nee, hoor, nu vergis je je toch!" „Nee, buurvrouw,, het is wel van u", en Bald vertelde van de boodschap en de cent die hij mocht houden en dat het toen een kwartje was. Buurvrouw schudde haar hoofd. „Maar jongen, hoe kon je dat nu toch doen, het was toch stelen?" Daar kwamen de tranen weer. „Ja ik ben een dief", snikte Bald en voor hij er goed erg in had, was hij al aan 't ver tellen het verhaal van de azalea; hij ver telde alles, van het geld dat hij verdiend had, van de boodschap die hij voor buur vrouw doen moest en dat hij toen inplaats van een cent een kwartje over hield, en zoo besloot Bald nu zou er géén azalea zijp als Moe thans kwam. Verbaasd hoorden beiden Bald aan en buurman kwam dadelijk met het plan, dat Bald dan maar een kleinere moest koopen, daar zou Moe ook wel blij mee zijn. Maar Bald beweerde, dat dat niet kon, deze was nu eenmaal van hem, en nu een kleinere nemen, nee dat wilde hij niet. Het was wel erg jammer, maar het beste was dat hij dan nog maar een paar weekjes wachtte en eerst opnieuw het kwartje er bij verdiende, dan was het toch evengoed een verrassing voor Moe. Maar het mooie was er toch af vond Bald, en als Moe thuis kwam morgen, zou er toch het leege tafeltje staan, dat was het ergste. „Bent u niet boos op me?" vroeg Bald toen zachtjes aan buurvrouw. „Welnee, jongen, ik ben veel te blij, dat je alles eerlijk verteld hebt. En jij zelf toch ook, want je had er toch geen rust mee?" Nu moest Vader het ook weten van het kwartje, maar, aan hem zou Bald nog niets van de plant vertellen, dat kon hij niet en buurvrouw had beloofd er ook niet over te zullen praten. Vader zag direct aan Bald's behuilde gezicht, dat er iets gebeurd was, hij had dus toch wel gelijk gehad, er was iets met Bald. Maar toch schrok hij toen hij alles hoorde. Zooiets, nee dat had hij niet van Bald verwacht. Vader's gezicht stond zoo donker, on derwijl Bald vertelde, maar toen hij hoorde dat Bald het geld teruggebracht en alles eerlijk aan buurvrouw had ver teld, klaarde het weer heelemaal op. Je bent een flinke dappere jongen, hoor Bald, Verrast keek Bald op. Vader begreep dus wel hoe moeilijk het voor hem go- weest was om naar buurvrouw te gaan. Zul je den Heere nu ook om vergeving vragen Bald, want tegen Hem heb je het meest gezondigd. Ja Vader I 'Even zaten ze nog samen aan tafel, en toen merkte Vader dat er nog thee in den pot was. Net voor ieder nog een kopje. Eigenlijk had Bald al in bed moeten liggen, maar nu mocht hij nog even op blijven. Samen praatten ze nog een poosje over Moe. Vader was zoo blij, dat Moe weer thuis kwam en Bald, hij merkte nu dat hij voor ■het eerst ook echt blij kon zijn, nu hij niet meer aan dat nare kwartje hoefde te denken. Toen Bald voor het slapen gaan neer knielde, kon hij óók weer bidden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6