van de men. De partl] der vergissingen. Steun aan de kleine boeren bedrijven. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Telegrammen. Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand. Marktberichten s UWS. Nog geen 3 Cent per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 Wat Uw snelheidsmeter f U niet vertelt* ■ntwoord in- srberekening eeft de mi- ianig gewij- net voor de voordeelige niemand it gaan dan kortingswet. ur der wet voor oogen t, wat er na de herbere- aan de ver- lilitaire pen- blijvend ka- :egd. ie besparing ioor worden millioen. het weet en sen Zij bo- kan. eze weldoor- aangehoorl woord. herlied werd waarop dhr ing. likt daarvoor verstandig l. van Veeri, Beek te An lo. M. van Veen istkapelle, H. Honkoop te m. 137. Vlissingen, 6 Zandee, av. •eede, nm. ds der te Haam- n. 0 u., ds Hon- izeres aan de izenburg Mej. e. DE „JONGE EKOMEN? s zou de be- landsche s.s. Achilles" zijn Integendeel, dat evenals iden door de gen. misverstand reend, dat de .atse had kun- rtig menschen ibon aangeko- Ieen aan zijn oomboot-Maat- it op 27 dezer jarige Corne- See, overboord n. et gerept van de bemanning telegram mei wan de „Jonge erklaring van illes" verdron- n. r opgevangen „Jonge Jaco- in de booten, and bereiken, ïen, dat onze waren", op dit draad- ird, bevond de een afstand lings-eilanden, nacht met in- n, is bezig ge- signalen met re lichtseinen st heeft afge ef echter ver heeft nog ge- ing het water van het schip Bn te vinden. kapitein van lij er niet in van de schip- I Nu de Sociaal-Democraten beweren, dat zij, overal waar zij het heft in han den krijgen, niet dan welvaart en weel de brengen, mogen wij de geschiedenis van deze partij hier te lande en elders wel eens overzien. Wij vestigden er onlangs de aandacht op, zegt de Stand., dat zij verschillen de malen, waar zij de macht wonnen, slechts konden dienen om de dictatuur voor te bereiden, die hen dan het eerst trof. Die feiten zijn bekend. Daarnaast moet het wel opvallen hoe knap zij zijn in vergissingen. Wij mogen wei van de partij der ver gissingen spreken. Enkele voorbeelden kunnen ons dit doen zien. E'r is in de socialistische en commu nistische litteratuur van deze dagen weer sprake van hetgeen in 1903 ge beurde. Het anarchistisch avontuur werd een geweldige vergissing. Wij gaan naar 1914. Vlak voor den oorlog werd door de Sociaal-D'emocratische leiders met groo- te zekerheid verteld, dat er van een we reldoorlog geen sprake kon zijn, want de socialistische internationale zou den oorlog verhinderen. Het was een vergissing. Toen kwam 1918. Men waagde hier een soort staatsgreep, zette een revolutio naire poging in. Het liep uit op een vergissing. Daarna volgde 1923. Het werk der Re- geering tot bezuiniging heette onnoodig en de partij kwam met haar socialisa- tie-rapport, dun aftreksel van de Duit- sche studie der verlegenheid. Weer een vergissing. Wij herinneren ons nog hoe in onze Tweede Kamer met zegevierend gebaar werd getoond het nieuwe wetboek voor den Oostenrijkschen staat, waar men nu eens de nieuw.e wereld zou inluiden. Op nieuw vergissing, evenals het beroemde roode Weenen later een vergissing werd. Na 1929 werd van Sociaal-Democra tische zijde geprotesteerd tegen de moe- ning, dat de ingetreden crisis lang zou duren. Men vergiste zich opnieuw. In 1933 kregen wij de vergissing van de „Zeven Provinciën". Altijd weer: vergissing op vergissing. Thans komt men met het plan van dm arbeid. Hoe kan het anders, of dit moet ook al weer een vergissing zijn! Zoo men er ooit aan dacht, om op dit gebied een prijs toe te kennen, .hij kon de Sociaal-Democratie niet ontgaar, (In tegenstelling met vroeger ontvan gen berichten spreekt dit bericht van de „Alexis" in plaats van de „Achilles". Het is waarschijnlijk, dat een misverstand in het spel is en men slechts met één schip, n.l. de „Achilles", te doen heeft,) De Kon. Nederlandsche Stoomboot-Mij heeft den kapitein van de „Achilles" telegrafisch om inlichtingen gevraagd. De kapitein seinde terug, dat het gerucht tot zijn spijt niet op waarheid berustte en dat hij de bemanning van de „Jonge Jacobus" niet aan boord had. De bemanning van de „Jonge Jacobus" bestond uit 23 leden, waarvan tien Neder landers. De buitenlanders waren grooten- deels Spanjaarden. De bemanning bestond uit: S. J. Jager, kapitein, Rotterdam; P. v. d. Woude, 1ste stuurman, Rotterdam; A. van Vuuren, 2de stuurman, Rotterdam; M. van Beelen, 3de sturman, Rotterdam; A. J. de Cocq, lste machinist, Schiedam; J. Faber, 2e machinist, Rotterdam; F. J. Thcuns, 3de machinist, H'berg; M. v. d. Thoorn, kok, Vlaardingen; J. H. Putting, stuurmans leerling, Rotterdam en J. Bruyn, bedien de, Rotterdam. De overige leden van de bemanning waren buitenlanders. Een later telegram van United Press meldt, dat in de nabijheid van Peniche bij de Burlingseilanden verscheidene schipbreukelingen zijn aangespoeld. Eeni- gen hunner zouden nog teekenen van le ven vertoonen. Men neemt aan, dat het hier leden betreft van de bemanning der „Jonge Jacobus'. Achilles kwam te laat. Toen de „Achilles" den mond van de Taag binnenliep, heeft een correspondent van „United Press" een onderhoud gehad met kapitein Putman. Deze gaf een dra matisch relaas over de vergeefsche po gingen, welke men had gedaan om de bemanning van de „Jonge Jacobus" te redden. Woensdagavond, zoo vertelde hij, had men op de „Achilles" talrijke S.O.S.-sei nen opgevangen van de „Jonge Jacobus" die zich ten Westen van de Berlenga- eilanden in nood bevond. Terstond werd de koers gewijzigd en met vollen stoom spoedde de „Achilles" zich naar de plek, welke de marconist seinde als de positie van de „Jonge Ja cobus". De zee was zwaar en maakte het manoeuvreeren moeilijk, maar toch stoom de men onvervaard voort. Toen men hel laatste radiogram opving „Te laat. Wij zinken. Groet onze families" werd ook het allerlaatste nog uit de machines van de „Achilles" gehaald wat er uit te halen was. Helaas vergeefs. Toen het schip de aangeduide plek bereikte, viel er geen spoor meer van de „Jonge Jacobus" te ontdekken. De overstroomingsramp in Amerika. De watermassa's in hel stroomgebied van de Ohio en de Missis sippi verplaatsen zich langzaam naar het Zuiden. De toestand in Cincinnati ver toont een duidelijke verbetering. De elec- trioiteits-centrale werkt daar weer, men heeft wederom voldoende drinkwater en het Roode Kruis heeft 65.000 menschen weten onder te brengen. Men moet be wondering hebben voor de energie waar mee het Roode Kruis en het leger, bijge staan door vele vrijwilligers, in de Zuide lijke gebieden de onheilen zooveel mogè- lijk trachten te keeren. Te Cairo (Illinois) hebben vele mannen bijna drie dagen achtereen gewerkt, ten einde de dijk bij deze stad met drie voet te verhoogen. Men hoopt hierdoor de stad voor overstrooming te kunnen sparen. Laschapparaat uiteen ge sprongen. Eén man gedood. Toen de dertig-jarige M. van G. te Lithoyen gisteravond bezig was zijn laschapparaat tegen de vorst af te dekken, vloog dit door nog niet opgehelderde oorzaak met een geweldigen slag uiteen. Van G. werd tegen den grond gesla gen en liep door de in het rond vliegende brokken zoo ernstige verwondingen op, dat hij op slag dood was. Man in een wak gevonden. Toen een aantal jongemannen uit Oud- kerk Donderdag per schaats een tochtje ondernam naar den Groninger straatweg bij Leeuwarden, ontdekten zij op korten afstand van het meer de Groote Wielen een wak, waarin iets donkers lag. Zij on derzochten het geval en nu bleek hun dat er een mensch te water lag, die ternau wernood meer teekenen van leven gaf. Zij wisten met veel moeite den jongen man boven water te halen en op het droge te trekken. In allorijl werd de drenkeling naar een nabij zijnd boerderijtje gedragen waar hij voorloopig werd behandeld. Later is een dokter uit Leeuwarden gekomen, die over brenging eerst tegen den laten avond naar Leeuwarden mogelijk achtte. De toestand van den drenkeling was gisteren naar om standigheden wel. Zich in een trein verbor gen. Donderdagavond bleek na aan komst' van de Noord-Express uit Ber lijn te Hoek van Holland, dat twee jon gens uit Utrecht. K. R. en L. W., beiden 15 jaar oud, zich hadden ingesloten in een w.c. van een der wagons. Nadat de deur met geweld was geopend, verklaar den de jongens, dat zij te Utrecht iemand moesten afhalen. Zij hadden het koud gehad en waren in den trein ge stapt, teneinde zich te warmen. Toen de trein zich in beweging had gezet, voor dat zij weer waren uitgestapt, hadden zij zich om niet ontdekt te worden in de w.c. ingesloten. D'e politie te Hoek van Holland heeft de jongens onder haar bescherming ge nomen. Zij zullen naar hun ouders wor den teruggebracht. Scheermesjes van glas. Naar te Weenen wordt medegedeeld, is een proces, om veiligheidsscheermesjes te vervaardigen van glas, vervolmaakt. Daar het glas zeer goedkoop is, zal het mogelijk zijn, de mesjes tegen twee schil lings per duizend, d.i. ongeveer 5 cents per 42 stuks te verkoopen. Het proces, waarop reeds patent is vei kregen in Oostenrijk, is gebaseerd op een nieuwe methode om glas zevenmaal meer „elastisch" te maken dan staal. Dit wordt bereikt door het glas te verhitten tot 1400 graden Celsius en het vervol gens af te koelen in een oliebad met een temperatuur van 300 graden. Elk mesje zal slechts eenmaal gebruikt kunnen worden. Bandieten brengen op schudding in pastorie. Vrijdag nacht hoorde de pastoor van Terwinse- len, de heer G. Spierts, gestommel boven in de .pastorie en even later werd op de deur van zijn slaapkamer gebonsd. De pastoor gaf geen gehoor en daarop weer klonk een schot en een kogel drong door de deur van de slaapkamer. De pastoor heeft daarop om hulp ge roepen en gelukkig werd hij gehoord door eenige manschappen van de mijnpolitie, die vrij! spoedig ter plaatse waren. De inbrekers trachtten daarop te ont snappen. Juist kwam echter een agent van de mijmpoLitie aangeloopen. De -ban dieten hebben nog een schot op hem ge lost, zonder gelukkig te raken. Le manschappen van de mij'npolitie be gonnen een jacht, later bijgestaan -door de marechaussee, die ook spoedig ter plaatse was, maar de vervolging bleet zonder resultaat. In December j.l. is ook in de pastorie ingebroken, maar toen brachten de die ven het niet verder dan de spreekkamer DeWaddeneilanden kr-ij- gen weer post. Gisteren landde op Ameland een Fokkervliegtuig van de KLM., de F 7a, met zestien postzakken Het halve dorp was uitgeloopen om de zoo zeer verlangde post van zes dagen te zien verschijnen. Na een klein oponthoud voor uit- en inladen steeg het vliegtuig weer op en zette koers naar Schiermonnikoog. Drie passagiers maakten van de gelegenheid gebruik om naar den vasten wal te 'ko men. Het gewicht aan post en vracht was zoo hoog, dat twee vluchten noodig bleken om alles te vervoeren. D'aar de tweede vlucht niet meer vóór donker kon warden uitgevoerd, zal he denmorgen vertrokken worden van het vliegveld Eelde met nog 200 kg post naar Ameland en Schiermonnikoog. Wederom een uitkeering van een som ineens. In afwachting van de resultaten van de proeven onder leiding van het departe ment van sociale zaken inzake de tewerk stelling van kleine boeren op het eigen bedrijf daar, waar zoogenaamd „zicht bare" werkobjecten aanwezig zijn, heeft de minister van landbouw en visscherij besloten een directen financieelen steun aan de kleine boeren te verleenen. Voor dezen steun -komen alleen die kleine boe ren in aanmerking, wier hoofdberoep in den landbouw ligt, met dien verstande, dat zij niet aangeslagen zijn in de rijks- inkomstenbelasting, gemeentefondsbelas ting of vermogensbelasting en dat het be drijf niet ikleiner is dan 1 H.A. en niet grooter dan 4.99 H.A. Bij de verdeeling van bet door den minister van landbouw en visscherij be schikbaar gestelde bedrag zal onderscheid gemaakt worden naar gelang de bedrijfs- grotte van 1 tot en met 2.99 of van 3 tot en met 4.99 H.A. is. Aan hen, die een bedrijf exploiteeren van 1 tot en met 2.99 H.A., zal een grooter steunbedrag worden uitgekeerd dan aan hen, die een bedrijf exploiteeren van 3 tot en met 4.99 H.A. Ofschoon o'p het oogenblik niet precies kan worden medegedeeld, hoe groot de uitkeering voor iedere groep zal zijn, kan worden aangenomen, dat voor beide groe pen samen -de gemiddelde uitkeering zal schommelen om de f 35 per bedrijf. De noodige formulieren voor de belang hebbenden zullen spoedig ter beschikking worden gesteld, waarop de aangifte zal kunnen plaats hebben. Rechtbank te Middelburg. Uitlokken van valschheid in geschrifte. K. S.. 63 jaar, landbou wer te Wissenkerke, heeft in Mei of Juni van het vorige jaar, uitgelokt door mis bruik van zijn gezag, als vader, dat zijn zoon een schets van een stierkalf bestemd voor vaarskalveren en niet geregistreerde stierkalveren, opzettelijk heeft i ervalscht, door op die schets eenige lijnen aan te brengen, in ieder geval die schets bij te teekenen, waardoor aan die afbeelding een ander aanzien werd gegeven, uit welk gebruik nadeel kon ontstaan. Verdachte, -door den Presiden.t onder vraagd, geeft toe -dat hetgeen hij deed wel n:et in orde was, maar dat door zijn han delwijze niemand is benadeeld. De Presi dent merkt op, dat het hier toch een ver- valsching is. De Officier van Justitie eischte een geldboete van f 150 subsidiair 1 maand hechtenis. Coöperatieve suikerfabriek te Zevenbergen. In de te Roosendaal gehouden alge- meene vergadering van de Coöperatieve suikerfabriek „Zevenbergen" kon de voorzitter, de heer D. den Engelsen, mededeelen, dat de afgeloopen campag ne zoowel te Zevenbergen als te D'intel- oord zeer naar wensch verloopen was. Beide fabrieken konden altijd op volle capaciteit werken. Op de aanschaffingswaarde kon wor den afgeschreven f 133.342, wat met vroegere afschrijvingen f 3.944.535 maakt en de balanswaarde der fabriek thans f 1.185.368 doet zijn. Aan de le veranciers der aangevoerde bieten kon f 1.548.209 worden betaald, terwijl aai regeeringssteun f 1.160.528 is ontvang-en. Uit het jaarverslag over het jaar 1935-1936, bleek dat de leden 133.342.576 kg. bieten leverden met een gemiddeld suikergehalte van 17.418 pet. In de fa briek zelve werden 89.125.400 kg. ver werkt en de rest te Dinteloord. Verkre gen zijn 14.194.160 kg. ruwsuiker, 53.672.060 kg. natte pulp en 2.302.649 kg melasse. Record-oogst van bloemkool. In de felle vorst en zware sneeuw buien van deze week is de nog te velde staande bloemkool in N.-Holland gesneu veld, maar de buit is binnen. Nog nooit heeft Ie Streek zoo'n goeden bloemkool- oogst gehad. Aan -de veiling van D'e Tuin bouw te Bovenkarspel werd een record- aanvoer van 1214 millioen stuks geboeki en in de maand Januari, die anders aan deze veiling heel stil is, zijn nog 1,7 millioen kooien door de klok gegaan, die het sommetje van ruim f 50,000 aan j de gunstige herfst-campagne hebben toe gevoegd. Met de vorst hebben nu de houders van de stapelproducten, die in hoofd zaak aan den Langendijk geteeld worden, weer een kans gekregen. Tot dusver was de vraag naar sluitkool zeer gering. Ver reweg het meeste van den aanvoer in geel en wit draaide door. Thans is dit door draaien iets verminderd. Over de waarde van eiwitstoffen. De vorige maal hesprak ik enkele wen ken voor Januari en wees er op dat we thans in de laatste weken, voordat we broedeieren gaan verzamelen, spe ciaal op het foktoom-voer moeten letten. Foktoom-voer is heel wat anders dan leg- meel, er moet meer gelet worden op de kwaliteit der eieren dan op de hoeveel heid. Nu heb ik al vermeld, dat vooral op vitaminen en mineralen gelet moet worden, doch dat er bij: de andere stoffen ook nog wel belangrijke verschillen zijn, kunnen we zien uit de volgende nieuwe onderzoekingen. De eiwitten in het voer worden thans nog door sommigen geheel uit een schei kundig oogpunt beschouwd, hoewel men toch al lang gevonden heeft, dat de waar de van het levende dier afhangt van ver schillende onderdeelen der eiwitten, die scheikundig niet gemakkelijk te bepalen zijn. Zoo zal mjen opgegeven vinden voor diermeel en visohmeel en andere eiwit bronnen bepaalde percentages eiwit die scheikundig bepaald zijn, doch als we nu voedselmengsels maken van verschillende eiwitbronnen die scheikundig hetzelfde eiwitpercentage hebben, dan zijn de re sultaten lang niet gelijk. Men heeft zelfs opgemerkt dat verschillende soorten van diermeel onderling nog sterk verschillen. De voedingswaarde van diermeel hangt veelal af van het materiaal waarvan het meel gemaakt is. Meel van vleesoh is be ter dan meel van bindweefsel, longen, sn titen van koeien enz. Wordt het mate riaal, zooals dat veel geschiedt, in groote ketels met water of stoom gekookt, dan blijkt dat 'het vocht, dat er na het ko- kingsproces afloopt, dus de bouillon, die de in water oplosbare stoffen bevat, min der voedingswaarde heeft dan de in wa ter onoplosbare deelen. Het in water op losbare eiwit is in hoofdzaak gelatine, dat komt uit kraakbeen, bindweefsel, de huid en de beenderen, en gelatine heeft heel weinig voedingswaarde. üls het oorsprongmateriaal niet al te I versch is, zijn er natuurlijk al versohil- lende eiwitten ontleed en is een groot deel der stikstof in oplossing gebracht en daalt de voedingswaarde. Gok door hoo- ge, langdurige verhitting ondergaan de eijwlitten oritledingsprocessen, waardoor de voedingswaarde daalt. Er zijn dus redenen genoeg waai door de voedingswaarde van allerlei soorten diermeel en visohmeel sterk verschilt, at is hun scheikundige eiwitwaarde ook ge lijk. Leze verschillen zijn onlangs aange toond door proeven op kuikens in het in- stit uit voor pluimvee-onderzoek van den staat Galifornië. Men gaf verschillende groepen kuikens in batterijen opfokmeel dat met verschillende eiwitbronnen sa- 1 mengesteld was, doch zoodanig dat elke groep meel kreeg van gelijk hoog eiwit gehalte (1618 pet.). Op den leeftijd van zes weken traden er bij de diermeelkuikens die 16 pet. el- wit kregen al verschillen op van 100 gram (136 gram tegen 232 gram), bij' da vischmeelkuikens die 18 pet. eiwit kre gen, traden zelfs verschillen op van ruim 200 grom (119 gram tegen 321 gram) en in groep 3 traden ook enorme verschillen op. Leze groep kreeg weer 16 pet. eiwit en als voorbeeld geef ik daarvan even een kort overzicht in volgende tabel: gelatine diermeel A diermeel B sardinemeel walvischmeel vischmeel 89 gram 167 168 379 377 363 We zien hier enorme verschillen voor gelatine, diermeel en visöhmeel-soorten. Nu heb ik al jaren lang afgeraden dier meel in kuikenvoerte verwerken, omdat het bekend was dat sommige soorten slechte groei gaven. Dat komt nu bij -deze proeven nog weer eens duidelijk voor den dag. Voor kixikenopfokmeel zijn melkpoe der (ondermelkpoeder, karnemelkpoeder; de beste eiwitbronnen, terwijl daarnaast vischmeel en sojameel gebruikt kan wor den. Maar nu kunnen we de zaak ook nog anders bekijken en dat wel met het oog op foktoommeel. Over het algemeen kan men aannemen dat wat goed is voor kuikens ook goed is voor foktoomen, al thans wat de vitaminen en de eiwitten betreft. Van diermeel is ook hekend dat het in foktoommeel geen beste broedre- sultaten geeft doordat vele kiemen vroeg tijdig afsterven. Verder ligt er hij' dier meel nog een groot indirect gevaar. Dier meel, dat gemaakt wordt van in ontbin ding verkeerende kadavers, bevat vaak een hoog gehalte aan vrije vetzuren in hetvet Deze vrije vetzuren oefenen een zeer schadelijken invloed uit op de vita minen en daardoor kan dus dergelijk diermeel indirect het foktoommeel en het kuikenopfokmeel enorm schaden. Dier meel kan in legmeel best gebr likt .wor den, mits men daar ook maar let op de vrij© vetzuren, doch in foktoommeel en opfokmeel raad ik het af. Ziehier dus een voorbeeld hoe de schei kundig bepaalde eiwitwaarde lang niet altijd zekerheid geeft omtrent de voe dingswaarde. Dr B. J. G. TE HENNEPE. (Nadruk verboden.) Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze ahonné's warden gezonden aan Dr Te Hennepe, Heemraadsingel 84, te Rotterdam. 1 ostzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. De a.s. verkiezing. DEN HAAG. De Ohr. Dem. Unie zal voor de as. Tweede Kamer-verkiezing in alle kieskringen de volgende candidaten- lijsten indienen: I. H. S. van Houten, Groningen; 2 H. Postuma, Leeuwarden; 3. R. v. d. Brug, Gouda; 4. H. Steketee, Den Haag; 5. J. J. Geitz, Den Haag; 6. Ds I. Faber, Schoonoord; 7. A. D. Veenhof, Groningen; 8. L, P. Dubois, Amsterdam; 9. J. K. Riemersma, Enschede; 10. S. Noordhaf, Zwolle; II. G. B. Nering, Ouder Amstel; 12. L. de Haan, Heerenveen. 3 PCT. INDISCHE LEENING. Zes procent toewijzing op vrije inschrijvingen. In aansluiting op den reeds eerdei ge- melden uitslag der 3 pet. Indische con. versie-leening, wordt gemeld, dat aan af zonderlijke inschrijvers op de nieuwe In dische conversieleening zes percent zal worden toegewezen, welk bedrag tot f 103 naar boven zal worden afgerond. Engelsch crediet voor Frankrijk. Gisteravond werd uit Londen gemeld, dat het Engelsche crediet voor Frankrijk tot stand gekomen is. De Fransche spoor wegen hebben met een groep Engelsche banken, onder leiding van Lazard Frères, Morgan Grenfèll en Rothschild, een cre- dietoperatle aangegaan ten bedrage van 40 millioen p. st. voor den tijd van tien maanden en tegen een rente van 3 Yi pet. per jaar. MIDDELBURG. Overleden: J. van de Pas, 88 j., wedn. v. C. Dobbelaar; A. F. van der Hoek, 77 j., ongeh. d. Ondertrouwd: A. Willeboordse, 21 j. en T. Vader, 21 j.; I. J. van de Velde, 43 j. en L. M. de Troije, 35 j. Getrouwd: C. Hondsmerk, 26 j. en J. C. Stroo, 26 j.; D. de Bree, 31 j. en L. Wisse, 29 j. (M. C.) Van 2528 Januari. VLISSINGEN. Ondertrouwd: D. J. van Doornick, 26 j. en L. Hlawatsch, 22 j.; J. Kodde, 25 j. en L. C. Baart, 23 j.; J. A. Martens, 21 j. en B Meerman, 19 j. Getrouwd: A. C- van der Welle, 28 j. en E. Pieterse van Wijck, 33 j. Bevallen: M. Heiboer geb. van Bel- zen, d. L. Fleurbaaij geb. de Bree, z. Overleden: C. Bostelaar, 83 j., wed. van J. Geljon; K. Schipper, 38 j., man van A. M. Moens; A. Roelse, 50 j., man van L. de Ridder; M. H. T. Henning, 7 weken. (V. C.) Van 2027 Januari. O.- EN W.-SOUBURG. Ondertrouwd: J. G. M. de Koning, 26 j. en P. G. Lie- vense, 24 j. Getrouwd: J. A. Duine, 30 j. en M. C. van Eënenaam, 26 j.; D. A. van der Klooster, 29 j. en S. Stroo, 23 j. Bevallen: H. van Kuijff geb. van Vliet, z.; T. M. Kokkelink geb. Stroosnijder, d. Overleden: M. Wissekerke, 8 weken; K. Schipper, 38 j,, man van A. M. Moens. (Nbl.) Als uw snelheid verdubbelt, wordt de remweg (afstand, waarbinnen u stopt) viermaal zoo groot: die wetenschap Is méér waard dan het besef, dat u 60 of 70 km per uur rijdt! Denkt daar eens aan voor u den snelheidsmeter él te hoog laat oploopen! MIDDELBURG. Veiling van 29 Jan. Boerekool 37, veldsla 323, andijvie 520, bruine boonen 1014, witte bon nen 1517, savoye kool 25, roode kool l',52,5, sppJiten 419, witlof 715, schorseneeren 67, 'koolrapen 22,5, prei 25, peen 1,5, uien 12, kroten 1 0,5, rapen 0,52 ct. alles per kg., selderie 110 ct. p, bos; bloemkool 2 15, andijvie 23,5, knolselderie 25 ct. alles per stuk. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Vrijdag 29 Jan. 1937. Spruiten 1115, Witlof 910, id. stek 5, Uien 0.70—2.40, Kroten 2.40, Prei 2.403, Wijnpeen 13, Selderijs- knollen 4, Boeiekool 4.60, Roodekool 2.102.50, Wittekool 1.80. Groene Sa- voyekool 2.503.70, Blauwe Aardappels 2.90, id. Drielingen 1.40, alles per 100 stuks; Bloemkool III 4 per 100 stuks; Knolselderij 0.230.28 per bakje; Hya- cintenbollen 0.400.60, Narcissenbollen 0.100.20, Grocusbollen 0.030.04, Irus- bolletjes 0.03, BI. Druifjesbolletjes 0.03, alles per 100 stuks; Eenden 0.29 per stuk. T'HOLEN, 29 Jan. 1937. Roomboter p. pond f0.84, Borenboter f0.79, eieren, per 100 stuks f 3.60. Stand van hedenmorgen 10 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 74S. Licht op voor fietsen Zondag 5 u. 2 min. Maandag 5 u. 4 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3