DE ZEEUW Ministers Deckers en Geiissen terug in ie Residentie. De Erfenis uit Amerika TWEEDE BLAD De Zeeuwsch-VIaamsche Tramweg-Mij. Zoeklichtjes. Begrooting Staatsbedrijf der P. T. T. Geen Nederlandsch initiatief in zake Oslo vöór zekerheid van kans op slagen. e&Canties. M6m sézeds vvovuwq! VAN DÏNSDAG 23 JAN. 1837, Nr 98. De memorie van antwoord in zake het wetsontwerp tot vermin dering van een vordering wegens renteiocze voorschotten. Aan de memorie van antwoord inzake het wetsontwerp tot vermindering van de vordering op de Z.-Vlaamsche tram weg-mij, gevestigd te Terneuzen, wegens rentelooze voorschotten voor den aanleg en het in exploitatie brengen van tram wegen in Zeeuwsch-Vlaanderen, is het volgende ontleend: De meening, dat concentratie van alle tramwegondernemin gen tot een groote onderneming, of des noods tot een noorder-, een midden- en een zuidernet, geleid zou hebben tot be langrijk goedkoopere exploitatie en in technisch opzicht tot snellere en betere aanpassing aan de veranderende omstan digheden, kan de regeering niet onder schrijven. Deze gedachte wordt niet in overeenstemming geacht met het karak ter van het streekvervoer. Het samenvoegen evenwel van tram wegen in een zelfde streek, die aanraking met elkander hebben en die met een ge meenschappelijke outillage kunnen vol staan, doet betere resultaten verwachten en dit doel wordt dan ook zooveel mo gelijk nagestreefd. Ook in Zeeuwsch-Vlaanderen wordt nog steeds getracht, de drie tramwegonder nemingen, waarvan twee reeds gedurende eenige jaren feitelijk zijn samengesmolten tot samenwerking te bewegen. Het provinciale bestuur van Zeeland heeft daartoe eenige maanden geleden een commissie ingesteld, terwijl op initiatief van de Z.V.T.M. besprekingen met het bestuur van de N.V. Stoomtram Bres- kens—Maldeghem worden gehouden. De algemeene kosten van de onderhavige maatschappij zijn inderdaad zeer hoog geweest. In het oog moet wor den gehouden, dat de tegenwoordige di recteur, nadat de lijnen in exploitatie waren gekomen en de zaken door onoor deelkundige leiding in de war geraakt is aangezocht de directie op zich te nemen, waarvoor hij een andere, goed bezoldigde betrekking heeft prijsgegeven, in verband waarmede hem hoogere in komsten in uitzicht werden gesteld dan anders het geval zou zijn geweest. Onder zijn leiding is niet alleen de destijds be staande bankschuld afgelost, doch is een bloeiend bedrijf ontstaan, dat tot groot nut van de streek is, doch thans door crisisomstandigheden in moeilijkheden dreigt te geraken. Dat drie Belgen lid zijn van den raad van commissarissen, kan geen verwonde ring wekken, wanneer men in het oog houdt, dat dezen voor zeer aanzienlijke bedragen hebben deelgenomen in het aan deelenkapitaal. Hoewel in 1934, 1935 en 1936 aan 31 leden van het personeel ontslag is verleend zonder uitkeering, heeft de maatschappij op aandrang van den minister van waterstaat zich bereid ver klaard alsnog een uitkeering te geven, indien voor dit doel s'i bijdrage van de provincie word* verkregen tot. een derde deel van het daarvoor benoodigde bedrag, in welk geval door het rijk een zelfde bijdrage zal worden gegeven. Overigens mag bij beschouwing van de door het rijk voor de reorganisatie te verleenen hulp niet uit het oog worden verloren, dat geen nieuw g wedt ver strekt en dat onder de tegenwoordige omstandigheden op restitutie van rente looze voorschotten niet kan worden ge rekend. Door de reorganisatie is echter voor het rijk de kans op restitutie van de tot 15 pet. verminderde voorschotten groo- ter geworden. Een waarborg, dat de exploitatie in het vervolg op de juiste wijze zal worden geleid, kan worden verkregen door in de concessievoorwaarden de bepaling op te nemen, dat de minister van waterstaat bevoegd is voorschriften te geven omtrent de uitoefening van het bedrijf, zooals gebruikelijk is voor tramwegen, die rente looze voorschotten ontvangen tot dekking van jaarlijksche verliezen. Voor ontslag van den direc teur, aan wien geen tekortkomingen zijn ten laste gelegd, maar die integen deel het bedrijf heeft opgewekt, is geen aanleiding. Het zitting hebben van leden van Ged. Staten in den raad van commissarissen, zonder dat de provincie aandeelhoudster is, komt ook de regeering in beginsel minder aange wezen voor, doch het ligt niet op den weg van de regeering de aandeelhouders in de uitoefening van hun recht van benoeming te belemmeren. trams en begrafenisstoeten hebben - ongeacht of zij op voorrangswegen rijden of niet - ook voorrang al naderen zij u van links! FEUILLETON. door Anne Baele. 54) o— „Je moogt doen, zooals je wilt, als je nu die laatste naam hier in huis maar niet meer noemt", zei mijnheer Dauncey, maar zijn stem klonk iets onvast en was niet heelemaal in overeenstemming met zijn dreigende woorden. „Ik hoop, dat u nu ook niet langer boos op me zult zijn, grootvader", zei zijn kleinzoon smeekend. Flo vond het zeker wel wat te erg, dat haar neefje zoo maar afstand deed van het prachtige aanbod, dat zijn adellijke grootvader hem had gedaan en terwijl ze haar armen om haar vaders hals sloeg, zei ze vleiend dat het toch wel erg heer lijk zou zijn als eens Charlie's kinderen het kasteel en al zijn heerlijkheden zou den erven. Maar zelfs Flo's dringend pleidooi vermocht de wrok van haar va der niet te verzachten, hoewel deze door de houding van zijn kleinzoon zeer was getroffen. Hartelijk trok hij hem naar zich toe en berouwvol klonk het: „Nu is alles weer goed tusschen ons, Steun voor de Provinciale V.V.V. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Ter- neuzen heeft besloten de Provinciale Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te steunen met een jaarlijksche bijdrage. Oesterverkoop ing. Voor rekening van den Staat zijn gis teren te Middelburg 26 partijen oesters, ieder van 10.000 stuks, verkocht. De par tijen wogen 72, 82, 92 en 110 kg. en brachten naar verhouding daarvan op f72, f82, f94 en f112. D'e aankoop geschiedde bijna geheel voor Engelsche rekening. Passencontrole te Vlissingen. Naar wij vernemen bestaat bij de Ne- derlandsche Spoorwegen het voornemen om de passencontrole in een afzonder lijke ruimte onder te brengen. Aange zien deze tot op heden plaats vindt in de visitatiezaal, ondervindt een en ander nog al groote moeilijkheden, met als ge volg een lang wachten voor de reizigers. Dbor de aan te brengen verbetering zal in een lang gevoelde behoefte wor den voorzien. Middelburg. Tijdelijk leeraar Gymnasium. B. en W. stellen voor om voor het tijdvak 29 Januari tot en met 31 Augustus als tijdelijk leeraar in de aardrijkskunde aan het Gymnasium te benoemen E. Mos, leeraar aan de R.H.B.S.j zulks gedurende afwezigheid wegens ziekte van den leeraar N. L. Wiltink. Vernieuwing klein-kamer- oven gasfabriek. In 1930 leverde de Ofenbau-Union in Düsseldorf een klein- kameroven met generator ten behoeve van de gasfabriek. Deze oven is eerst in Juni 1934 in bedrijf genomen en is thans nog in bedrijf. De toestand er van is echter van dien aard, dat voorzieningen hieraan dringend noodig zijn. Waar deze voorzieningen vallen binnen den door den leverancier gegeven garantie-termijn is nader overle g met hem gepleegd. Het resultaat hiervan is, dat de Ofenbau- Union voorstelt den bovenbouw van dezen oven te vernieuwen en op de kosten hiervan een reductie te verleenen op basis van het niet bereikte aantal vuurdagen. B. en W. meenen, dat hiermede de beste oplossing wordt verkregen. De kosten voor den inbouw worden geraamd op f 5100. Het twee op één stelsel. De Commissie voor meer werk, die als zetel het Stadhuis heeft gekozen, heeft thans hoor! Je bent werkelijk een flinke jon gen met een helder oordeel, dat je ge lukkig goed weet te gebruiken. Het zou mé erg zwaar zijn gevallen, als ik jou aan den landheer had moeten afstaan en ik ben blij, dat hij- hierin nu eens niet zijn zin krijgt." Daarna stond hij haastig op en ging weg om Belle op te zoeken, met wie hij nog verschillende dingen moest bespreken. Bovendien was het net, alsof Belle hem helpen moest, nu de gedachte aan de reis en alles, wat daaraan verbonden was, hem zoozeer begon te benauwen. „Ik moet toch nog eens even rustig met je praten, Belle, want er zijn toch heel veel zwarigheden aan deze reis verbon den. Ik ben toch ook niet jong meer en de gedachte, dat Charlie zal komen te overlijden en dat ik dan alleen in dat vreemde land voor alles zal moeten zor gen, beangst me meer dan ik je zeggen kan. Zal ik wel ooit weer levend terug- keeren? En wat moet er van jullie terecht komen, als ons alles eens tegenloopt! Flo zal gauw genoeg een man vinden en jij kunt tenslotte altijd nog met Pearce trouwen, maar de kinderen, wat moeten we met de kinderen? Ik hoop toch niet, dat we ooit zullen aangewezen zijn op de hulp van den landheer, wat betreft hun verzorging en hun opvoeding. En ik Gisteravond zijn de Ministers Deckers en Geiissen, die in gezelschap van de hee- ren Lamping, directeur van de Handels- accoorden, en Ir Peters, secretaris van den minister van Landbouw en Visscherij, een reis naar Scandinavië hebben ge maakt, te 's-Gravenhage teruggekeerd. De heeren waren zoo welwillend aan een vertegenwoordiger van het Alg. Ned. Persbureau, die hun een eind weegs tege moet was gereisd, eenige indrukken van hun reis mede te deelen. Beide ministers waren zeer ingenomen met de wijze, waarop zij in Zweden en Noorwegen zijn ontvangen. Beide Scandi navische regeeringen hebben zich uitge put in vriendelijkheden om het den Ne- derlandschen gasten zoo aangenaam mo gelijk te maken. De overtuiging, dat dergelijke bezoeken zeer nuttig zijn, was bijzonder levendig bij de ambtgenooten van de heeren Dec kers en Geiissen in het Noorden en bij de betrokken kringen van landbouw, handel en industrie. Ook de Nederlandsche d:plo- matieke vertegenwoordigers in die lan den waren zeer verheugd over het Ne derlandsche bezoek, omdat daardoor het inzicht in de handelsverhoudingen ver diept kan worden. Wat 'den algemeenen economischen toe stand van de landen, welke zij bezocht hebben, betreft, waren de beide Ministers eenstemmig van oordeel, dat men inder daad van een „hoogconjunctuur" in die landen kan spreken. Wanneer men -de fabrieken bezoekt, ziet men dat deze overal in vollen gang zijn. De werkloos heid is uiterst gering en uit alles blijkt, dat de bedrijvigheid nog steeds een op gaande lijn vertoont. Sterk krijgt men den indruk, dat de fabrieken eigenlijk „overbezet" zijn. Koortsachtig wordt overal gewerkt en van verscheiden kan ten vernamen de Nederlandsche bezoe kers, dat tal van industrieën thans eigen lijk meer produceeren dan de capaciteit bedraagt. Als voorbeeld biervan vertelde minister Geiissen, dat een papierfabrikant hem medegedeeld had, dat hij 40 pet. meer zou kunnen produceeren en ook zou kun nen omzetten, als er maar boomen ge noeg waren. De export van de Zweedsche indus- trieele producten biedt niet zooveel moei lijkheden, De producten, welke hier ge maakt worden, zijn meerendeels eenig in bun soort en kunnen nergens anders ge maakt worden. Het gesprek kwam ook op de bekende uitlatingen van den Minister-president, Dr Colijn, ten aanzien van het streven naar een vrijer en ruimer handels- en goede renverkeer. Beide ministers verklaarden, dat 'hun reis en het door den heer Colijn gesprokene met elkaar in geen enkel rechtstreeks 'verband stonden. Het was slechts een toevallig samentreffen. Wel hadden de ministers zeer sterk den in druk, dat men in Zweden en Noorwegen veel voelt voor een grootere vrijheid. De moeilijkheid is echter: hoe moet men den toestand van nu en die van een vrijer ruilverkeer in de toekomst overbruggen? Als er ooit, aldus minister Geiissen, een besbreking tusschen de Oslo-staten zal worden gevoerd, dan zal de formuleering van de gemeenschappelijke gedachte wei nig moeite geven, doch wel de wijze waarop uien die gedachte wil verwezen lijken. 'In elk geval, de tijd is rijp voor het lanceeren der idee, een idee welke zeer zeker in Scandinavië sympathiek zal worden begroet. „Indien de Nederlandsche regeering van oordeel zou zijn, dat het tijdstip voor een bespreking der Oslo-staten gunstig zou zijn en minister Colijn zou de Scan dinavische regeeringen daartoe uitnoodi- gen, ben ik zeker aldus minister Geiis sen dat de uitnoodiging zal worden aanvaard. Maar het spreekt vanzelf, dat men dan eerst de zekerheid moet hebben, dat deze besprekingen niet vruchteloos zullen verloopen, maar dat de basis om tot een resultaat te komen inderdaad aan wezig is." Deze reis was geheel bedoeld als een reis om eenig inzicht te krijgen in de verhoudingen tusschen Zweden en Noor wegen. De ministers hebben dan ook geen onderhandelingen gevoerd. Wel heeft de heer Lamping gelegenheid gehad zijn col lega's te ontmoeten en in wederzijdsche besprekingen zijn de handelspolitieke systemen in de verschillende landen uit eengezet. na de voorbereidende werkzaamheden, den eersten practischen stap gezet door zich met een circulaire te richten tot hen, die voor het bevorderen van het zooge naamde twee op één stelsel in aanmer king komen, teneinde de werkloosheid onder de jeugd te bestrijden. Het twee op één stelsel komt hierop neer, dat de arbeid van jongemannen van 14 tot 21 jaar niet wordt verricht door één, maar door twee. Voor elke vacature, die ontstaat, neemt de patroon 2 jeugdigen in dienst, die ieder een halven dag of wel om den anderen dag of om de andere week wer ken. De vrije tijd wordt dan gevuld'door hun ontwikkelingscursussen of practische lessen, die bij hun ambacht hooren, te laten volgen. De meerdere kosten, die het systeem meebrengt, omvatten alleen die voor so ciale verzekering. Deze kunnen echter voor de werkgevers via het gemeente bestuur aan het Rijk in rekening worden gebracht. Dat het stelsel practisch uitvoerbaar is, blijkt volgens de commissie uit het feit, dat de staatsmijnen in Limburg op deze wijze 900 jongens hebben tewerkgesteld, Werkspoor te Amsterdam 36, de Biscuit fabriek „Victoria" te Dordrecht en de ge meentelijke telefoondienst te 's-Graven hage ook velen. lerseke. De politieboot „de Ekster" is op het oogenblik buiten de vaart gesteld, daar het personeel ziek is of de zieke ambtenaren aan den wal moet vervan gen. Hansweert. Het wrak van het op 1 De cember 1.1. in het schaar van Waarde ge zonken schip Monte Leono is thans ge heel opgeruimd. Het is in drie stukken gelicht en hier in de vluchthaven om- hooggezet alwaar het vermoedelijk wel hob verder ook nog geen reisgeld; waarvan moet ik daarginds leven, zoolang de erfe nis ons eigendom nog niet is? En hoe zal ik Charlie een eervolle begrafenis kunnen geven als hij eens komt te over lijden?" „O, vader, spreek u toch zóó niet. Alle hoop is toch nog niet uitgesloten, en ik kan de gedachte niet verdragen, dat Char lie werkelijk van ons zou heengaan. Laten we den moed nog niet opgeven. Voorloo- pig gebruikt u het geld, dat we voor de huur hadden weggelegd en dan moeten we probeeren om ons hooi te verkoopen tegen den tijd, dat de huur moet betaald worden. Maar voor alles moeten we spe- culeeren of geld leenen vermijden, want dan raken we nog veel verder achterop. We zullen geloovig op God blijven ver trouwen, want Hij, die het kruis geeft te dragen, weet het ook weer af te nemen." Mijnheer Dauncey kon niet van harte instemmen met de laatste woorden van zijn dochter en ongeloovig haalde hij zijn schouders op. „U weet, vader, dat ik wel graag met u zou willen gaan", zei Belle, terwijl ze bezig was de koffer die haar vader mee moest nemen, te sluiten. „Maar u weet ook, dat ik, als u weg bent, hier onmo gelijk gemist kan worden." „Ja, kind, dat weet ik beide wel. Als gesloopt zal worden. D'e bergingsvaar tuigen en bokken zijn weer naar Rotter dam teruggekeerd. Wemeldinge. Gisteravond had in 'de 'voormalige bewaarschool de algemeene vergadering van de vereeniging „Hei Groene Kruis" onder voorzitterschap van burgemeester Keijzer, plaats. Een 50-tal leden was opgekomen. De voorzitter spoort naar aanleiding van de begrooting voor 1937 ieder lid aan om nog me,er leden te werven, daar 'het aantal leden (350) voor een gemeente als deze, nog veel te weinig is. Ook werd de aandacht geves tigd op de contributie. Een gulden per lid moet als minimum worden gesteld. Ieder die kan verhooge dit. Er werd op gewe zen, dat 'het salaris van de verpleegster beslist aan den lagen kant is. Wolphaartsdijk. Maandagavond ver gaderde alhier de a.-r. kiesvereeniging onder leiding van den heer Van Wijk. i Na de bespreking van de candidaatstel- ling voor de Tweede Kamer werd dooi den heer J. Zuurveld een uitgebreide inleiding gegeven over Art. 21 van ons Program: „Het koloniale vraagstuk" vvaarop een aangename bespreking volgde. I Aagtekerke. De Maandagavond te Aag- tekerke gespeelde competitiewedstrijd voor 'den Zeeuwschen Dambond tusschen Aagtekerke II en Vlissingen II gaf den volgenden uitslag. 'C. JongepierJ. v. Egeraat 11; F, KrijgerJ. F. Krijger 11; J. Maljaars -L. Labi'ijere 11; A. de VisserP Geelhoed 11; A. ProvoostJ. Blaassr 2O; P. BimmelE. L. Verschoor 11: A. v. d. DriestJ. Koppejan 11; L. BakkgrA. Keijmel afgebr.; L. Maljers— Oh. Cats 02; A. VerhageA. d. Bruij ne 20; uitslag Aagtekerke 10 en Vl:s singen 8 punten. ik maar eerst eenmaal op reis ben, zal alles me wel wat meevallen." Mijnheer Dauncey vertrok den vol genden dag al heel vroeg in den morgen en precies op tijd stuurde mijnheer Mul- ready het beloofde rijtuig'. Weatherley mocht zijn grootvader tot aan het sta tion vergezellen, want Belle wilde liever thuis blijven, omdat de beide meisjes er nog niets van wisten, wat de reden was van hun grootvaders overhaast vertrek. Op het laatste nippertje kwam Flo in haar peignoir nog naar beneden hollen om haar vader te groeten. Mijnheer D'auncey had juist het benoo digde reisgeld bij elkaar kunnen schar relen. Belle had hem het geld van de huur gegeven en Flo had hem haar vijf pond afgestaan. Hij was er zeker van overtuigd, dat aan het nijpende geldge brek nu spoedig een einde zou komen, omdat de erfenis nu dichter binnen hun bereik was dan ooit. Het scheiden viel al len zwaar en met betraande oogen keken de achterblijvenden het vertrekkende rij tuig na. Vooral Belle had het erg te kwaad; angstige voorgevoelens vervulden haar hart met de grootste zorgen. Molly trachtte haar te troosten met de opmer king, dat mijnheer Charlie zeker sterker zou zijn en meer uithoudingsvermogen zou h bben, dan zij allen vermoedden. „Schrei Dat door de Regeering pogingen worden gedaan in het bedrijfsleven eenige orde ning te brengen, verdient m.i. toejuiching. Met instemming heb ik daarom begroet het ontwerp-Vestigingswet voor midden standers. Wat nu echter gedaan wordt op het ge bied van de bakkerij, schijnt mij niet zon der bedenking. Bij Kon. Besluit is van het bakkersbe drijf te Amsterdam en te Rotterdam een voudig een gesloten bedrijf gemaakt. Wie plan heeft zich daar als bakker te vesti gen, krijgt geen kans. En dit wordt gedaan op grond van de Landbouw-crisiswet, die tot stand kwam, omdat men in de tegenwoordige buitenge- omdat men „in de tegenwoordige buitenge- gelen (moest) treffen in het belang van den Landbouw". Naar het heet is de bedoeling van de nu genomen maatregelen mee te werken ofn den broodprijs te stabiliseeren, Het lijkt er echter veel op, dat zoo als ik orgens zag opgemerkt hier een pogen is tot stabilisatie van het Land bouwcrisisfonds. Hoe dit zij, de wijze waarop hier wordt opgetreden, schijnt mij kwalijk verdedig baar. OPMERKER. Vocrlcopig verslag van de Eerste Kamer. Aan het voorloopig verslag inzake de begrooting van het staatsbedrijf der P. T. T. is het volgende ontleend. Eenige leden achtten wat de belangen van het publiek betreft, de tarieven in het algemeen te hoog en huns inziens mocht het oogenblik van verlaging daar van niet lang meer op zich laten wachten. Voorts meenden zij, dat niet steeds wordt voldaan aan den eersten eisch, welke aan den hier bedoelden dienst mag worden gesteld, n.l. bevordering van het verkeersbelang door het publiek zoo vlot en goed mogelijk te bedienen. Gewezen werd op het in sommige plaatsen op drukke dagen telkens optredende incon venient zeer geruimen tijd ten postkantore te moeten wach ten, alvorens „aan de beurt" te komen. Het groote aantal wachtgelders maakt het, naar het gevoelen van deze leden, gemakkelijk hierin de gewenschte veran dering te brengen. Andere leden achtten het, in het bijzon der voor 'het platteland, waar na Zater dagmorgen, eerst laat op Maandag weer post wordt besteld, onjuist de gelegenheid om op Zondag post af te halen te verminderen. Voorts hadden eenige leden bezwaar tegen voortdurende toeneming van het personeel, op arbeidsovereen komst in dienst, en van het aantal, een zeer geringe vergoeding genietende, vo lontairs. Het aan'(al «contract-arbeiders is, naar hun meening, thans reeds veel te groot. Sommige leden waren weinig geest driftig gestemd over de gestie van de radio-omroep controle commissie, daar zij uitzendingen vaak eerst zeer laat, soms zelfs wanneer de sprekers reeds gereed zijn, verbiedt, terwijl daarenboven 'herhaaldelijk niet is in te zien, waarom het verbod wordt ge daan. Van vele zijden werd instemming be tuigd met het door de regeering ten aan zien van de Vrijdenkers Radio Omroep vereeniging ingenomen standpunt. Inderdaad komt in Nederland aan een vereeniging, wier actie gericht is o'p destructie van den godsdienst, het recht van openbaring van de gedachte door de radio niet toe. Andere leden konden zich met de op vatting van den minister niet vereenigen. Naar hun wijze van zien biedt de censuur ■van de radio-omroep-controle-commissie voldoenden waarhorc dat geen mededee- lingen door de radio zullen worden ge daan, strijdig met het bepaalde in artikel 2 van het radio-reglement. Daarenboven ac'htten' zij het tijdstip der ontzegging, met het oog op de actie van de nationaal- socialistische beweging tegen de vereeni ging De Dageraad, niet tactisch gekozen. u niet zoo, juffrouw Belle! Als u de moed verliest, wat moeten wij dan wel begin nen!" „Je hebt gelijk, Molly. Ik zal naar bo ven gaan om me wat te wasschen, want de kinderen moeten eigenlijk niets va.i mijn verdriet merken". En weg snelde ze om haar voornemen ten uitvoer te bren gen. Flo en Molly bleven samen achter en Molly vond het een bijzonder geschikt moment om Flo eens even op haar plicht te wijzen. Het werd nu toch wel eens tijd, dat ook zij de handen uit de mouwen stak. „U zult juffrouw Belle toch zooveel mogelijk helpen, niet waar? Anders houdt ze het niet lang meer vol. Zij moet wel zoo sterk zijn als een paard om te kunnen blijven werken met de last van zoo'n groot verdriet. Zij slooft zich af als een geboren neger." „Natuurlijk zal ik haar helpen, Mol ly", zei Flo, direct bereid. „Jij moet mij maar zeggen, wat ik doen moet. Ik kan wel eiwten doppen, boonen draden en nog veel meer." „Het lijkt me veel beter, dat u eens be gint met de kinderen les te geven; dan heeft juffrouw Belle daar tenminste de handen niet zoo vol mee". (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5