&A Rechtszaken Telegrammen. D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand. Marktberichten Advertentiën. DE WERELDBESCHOUWING VAN HET NATIONAAL-SOCIALISME. TJlt Hitler's „Mein Kampf": „De wereldbeschouwing van het natio- naal-socialisme is onverdraagzaam en kan zich niet tevreden stellen met een plaats naast andere wereldbeschouwingen; zij eischt gebiedend de alleenheerschappij. Het voortbestaan van vroegere toestanden kan zij niet dulden. Ook het christendom volstond niet met voor zich zelf een al taar te bouwen; het werd noodzakelijker wijze gedreven tot een beeldenstorm jegens de heidensche. Deze onverdraag zaamheid en dit fanatisme dragen een specifiek joodsch karakter. Men kan met smart vaststellen, dat in de veel vrijere antieke wereld met het verschijnen van het Christendom de eerste geestelijke ter reur is gekomen. En men kan evenmin ontkennen, dat de wereld sindsdien door dien dwang beheerscht is en dat men dwang slechts door dwang kan breken en terreur slechts door terreur." vormen van veredeling vanaf de eenvou digste vorm: klimaatsselectie, waarbij de mensch dus eenvoudig gebruik maakt van de veredelende werking welke in het eigen klimaat schuilt, tot aan de intensiefste vorm van veredeling, de doelbewuste kunstmatige kruising, gevolgd door ver gelijkende stamselectie op groote schaal, waarbij niet alleen productiviteit, doch ook kwaliteitsfactoren, resistentie tegen verschillende ziekten, enz. eigenschappen zijn, welke de kweeker in het oog vat, teneinde uit de veelheid der door krui sing gevormde factorencombinaties, de gunstigste er uit te vinden. Op het kruisen van verschillende ge wassen dieper ingaande memoreert spre ker, waarom hij pas uit de 5e of 6e ge neratie begint zijn verschillende stam men te isoleer en. Deze stammen moeten eerst vermeer derd worden tot de hoeveelheid groot ge noeg is om vergeleken te worden. En pas na meerdere jaren vergelijking op zy.i proefvelden, stelt de kweeker gevonden verbeteringen beschikbaar vopr algemeen proefveldonderzoek, en kan daarna wan neer het ras intusschen zoover vermeer derd is, met afgifte van het nieuwe ras aan de afnemers begonnen worden. Uit één en ander bleek duidelijk het gespecialiseerde karakter van dit verede- lingswerk, alsmede de vele kosten er aan verbonden, en het doorzettingsvermogen, en liefde voor zijn werk wat den kweeker eigen moet zijn, wil hij slagen met zijn voor het algemeen zoo belangrijke werk Doordat de kweeker onmiddellijk bij af gifte van zijn eerste met zooveel moeite en1 kosten verkregen zaad zijn eigen con currenten schept in zijn nabouwers, maakt dat de belooning voor dit belang rijke werk meestal niet in verhouding staat tot de door den kweeker er aan be stede kosten. Dit is dan ook de reden dat in de meeste ons omringende landen het kweekerswerk óf van overheidswege sterk beschermd wordt, o.a. door verbod van verhandeling van nabouw als in Duitschland, óf groote staatssubsidies aan veredeiingsbedrijven gegeven worden, zooals in Zweden b.v. het geval is, of dat staatsinstituten zich hoofdzakelijk met het veredelingswerk bemoeien. Eén en ander is dan ook de reden geweest, dat de N.A.K. de laatste jaren ingezien heeft, dat zij, waar zij in zoo groote mate met haar nabouw profiteert van het werk der kweekers, ook den plicht heeft, den kweekers zoo veel mogelijk steun te verleenen. Waarmede met in gang van dit jaar dan ook een begin wordt gemaakt, door den kweeker op iedere H.A. nabouw van zijn rassen, welke voor de keuring zijn aangegeven, een kleine toelage te verstrekken, op te brengen door de nabouwers. Tenslotte laat spreker nog de verschil lende soorten de revue passeeren, welke uit zijn handen ontstaan zijn, of waar aan momenteel op zijn bedrijf gewerkt, wordt. Hierbij komt naar voren, dat op zijn bedrijf zeer belangrijk veredelingswerk verricht wordt op het gebied der voeder gewassen voor rekening van het Centraal Bureau uit het Nederlandsch Landbouw- comité. Zoo wordt op zeer uitgebreide schaal gewerkt aan de veredeling van voederbieten, waarvan reeds 3 origineele rassen, n.l. Groenkraag C.B., Gele Ecken- dorfer C.B. en Barres C.B. op de markt verschenen. Veel verwachting heeft sprekers voorts ook van een uitgebreide veredeling van grassen en klavers, welke op zijn bedrijf voor het Centraal Bureau wordt verricht, waarbij vooral uitgegaan wordt van ons eigen inheemsche materiaal uit onze beste oude weien. Na de inleiding volgde de vertooning van een 3-tal films. De eerste twee films gaven een duidelijk inzicht van vele werkzaamheden, welke in den loop van een jaar, op een groot veredelingsbedrijf als dat van spreker, waar aan de ver edeling van zoovele gewassen gearbeid wordt, moeten gebeuren. De laatste film was geheel gewijd aan de mais. Behalve opnamen van sprekers eigen mais-proefvelden, waarop dit jaar niet minder dan 240 rassen, over de ge- heele wereld verzameld werden verge leken, laat de film iets zien van Hon garije,- een land met een belangrijke maiscultuur, waarheen spreker dezen zomer een studiereis mocht maken, om in een oud maisland verschillende moei lijkheden met deze cultuur nader te kun nen bestudeeren. HOE REIST HET HOOFD VAN DEN STAAT? Veiligheidsmaatregelen In en om den Koninklijken trein. Welke maatregelen nemen de N. S. wanneer de Koningin of een der andere leden van de vorstelijke familie op reis gaat? Het was de 'heer Bokhorst, die jaren lang als technisch begeleider belast is ge weest met de veiligheid van den Konink lijken trein, die deze vraag in verband met het kleine malheur aan den konink lijken trein, waarvan onlangs melding is gemaakt, heeft beantwoord. Van 1902 tot aan den dood der Konin gin-Moeder heeft de heer Bokhorst alia reizen meegemaakt, terwijl hij sinds 1924 tot aan het jaar zijner pensionneering (1935) ook die der Koningin verzorgde. Technisch dan altijd. Hem was de veilig heid in en om den trein opgedragen, een verantwoordelijke post, die steeds nauw lettend toezicht vereischte. Gelukkig heb ben zich in die jaren nooit feiten van be- teekenis voorgedaan. Is immer is een po ging tot sabotage ontdekt en evenmin kwamen gedurende deze reisperiode sto ringen van belang voor. Wanneer de Koningin met den Ko'- ninklijken trein reist, die uit vijf in Utrecht gestationneerde wagons bestaat (2 salonrijtuigen, 1 wagen voor het ge volg, 1 bagagewagen en 1 keukenrijtuig) wordt daags tevoren en wellicht nog vroe ger, elk onderdeel aan een nauwgezet on derzoek onderworpen. Vóór de trein uit rijdt wordt hij verwarmd, zoodat het uit gesloten is, dat hij half op temperatuur het station bereikt, vanwaar de Konink lijke familie vertrekt. Tevens wordt de machine grondig geïnspecteerd, de ver schillende koppelingen gecontroleerd, ter wijl natuurlijk ieder rijtuig reeds tevoren een revisie heeft ondergaan. Dan wordt een remproef genomen. Wanneer alles in orde is wordt de reis aanvaard en pas dan begint voor den be geleider de eigenlijke taak. Gedurende den rit kan hij weinig anders doen dan op de verwarming letten, het licht controleeren en nagaan, of soms een of ander onder deel warm begint te loopen. Maar zoodra houdt de trein aan een tusschenstation stil, of de technische inspectie begint op nieuw. De Koningin-Moeder reisde steeds in haar eigen salonrijtuig, haar door de Ned. - Centraal Spoorweg ter 'beschikking ge steld. Het staat nu in Zwolle en is na haar dood niet meer gebruikt. Daar het zooveel ouder is dan de rijtuigen van den Ko ninklijken trein die uit 1902 dateert, be schikt het niet over 't zelfde comfort, zoo dat by een nachtelyk oponthoud steeds een slaapgelegenheid voor de Vorstin moest worden aangebracht. De Koningin- Moeder heeft echter uiterst weinig in den trein overnacht, in tegenstelling tot de Koningin, die herhaaldeiyk dagen ach tereen den Koninklijken trein in gebruik heeft. Soms zy'n het de manoeuvres, die de Landsvrouwe doen besluiten den- trein als hotel te beschouwen; dan weer de een of andere ramp, zooals in 1926, toen de Koningin 12 dagen in Limburg reisde, waar zij de slachtoffers der overstroo- ming ging bezoeken. Hoofdzaak voor den heer Bokhorst is steeds geweest, de rytuigen van den Ko- ninkiyken trein of het speciale salonry- tuig waarmede de Koningin af en toe in het buitenland reist, niet uit bet oog te verliezen, wanneer aan één de stations oponshoud ontstaat. Voordurend moet het materiaal onder toezicht staan, want het is wel gebeurd, dat het publiek het speciale salonrijtuig voor een gewoon slaaprytuig aanzag en er binnen wilde gaan, daar er geen wapen of ander her- kenningsteeken op voorkomt. Met de veiligheid van het baanvak is ook bij 't reizen der Koninklyike familie de hoofdconducteur belast. Als regel gaat een ingenieur of inspecteur van 'het ver voer mede, ieder op zijn eigen baanvak. Dat geschiedt ook wanneer de Koningin in het buitenland verbluft, zoodat daar steeds kenners van het traject in den trein aanwezig zyn, die bij eventueele vertra gingen zooals onlangs geschiedde, extra maatregelen kunnen nemen. Op ieder sta tion, waar de Koninklijke trein langs rijdt bevinden zich bovendien rechercheurs, die tot het plaatselijke politiecorps behooren. Dat is steeds gebruik geweest. Toch blijft ondanks alle voorzorgen, iedere reis der Koninklijke familie een enerveerende gebeurtenis voor het betef fende personeel, zoodat de heer Bokhorst steeds opnieuw verheugd was, wanneer een tocht zonder moeilijkheden was ver- loopen. Er kan toch iets gebeuren, een veer kan breken, zooals dan nu is ge schied, zelfs ondanks alle inspectie en voorzorgen. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 26 Januari '37. D'e volgende personen waren gedag vaard: J. D., 60 jaar, zonder beroep, te Haam stede, wegens diefstal van 4 boeitonnen, 5 planken en 3 battings, toebehoorende aan den staat der Nederlanden, te Haam stede. Subsidiair werd hem verduistering van die goederen ten laste gelegd. Etisoh en uitspr. f 20 of 10 d. h. Ie. P. S., 19 j. koopman en 2e, G. v. d. W., 2-9 j., beiden te Zierikzee, wegens diefstal van een partij' wilgentakken, toe behoorende aan den Westerban polder, te Haamstede. Eisch en uitspraak voor ieder f 10 of 5 d. h. A. P. v. d. V., 49 j., arbeider te Krui- ningen, wegens vernieling van twee glas ruiten in de woning van Helena van der Velde te Hansweert. Eisch en uitspr, f 15 of 10 d. h. G. van D., 21 j., werkman te Klcetinge, wegens diefstal van een bankbiljet van f 10, toebehoorende aan Marinus Kole en Helena Janse, Eisch en uitspr. f20 of 10 d. h. J. de M., 22 j., arbeider te Arnemui- den, wegens mishandeling van Blaas van Belzen. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. A. G-, 34 j., 'koopman te Vlissingen, we gens wederspannigheid tegen den agent van politie van der Heijden te Vlissingen op 1 J an. 1.1. toen deze hem wegens dron kenschap voor den Commissaris van Po litie wilde geleiden. Eisch en uitspr. f 20 of 10 d. h. L. de R., 47 j., werkman te Vlissingen, wegens mishandeling van Heter Cevaal. Eisch f 15 of 10 d. h., uitspr. f 10 of 5 d. h. J. B., 23 j, fabrieksarbeider te Mid delburg, wegens diefstal van een rü'wiel, toebehoorende aan J. de Graaf. Eisch 2 mnd. gev.straf, uitspr. 6 we ken gev.straf. GEEN ACHTERUITZETTING. 0'nde» di't kopje schrijft „De Stan daard": Telkens duikt op de gedachte, dat de handelspolitieke maatregelen in Neder land slechts voor de industrie beteeke- nis hebben. Niet zelden blijkt in landbouwkringen zekere jaloersche stemming te bestaan, ■omdat aan de nü'verheid door deze han delspolitieke bescherming een voorsprong boven den landbouw verleend wordt. Op misverstand berust deze stemming. Het is waar, dat de contingenteeringon krachtens de Crisisinvoerwet wel hcofd- zakelijk industrieele producten betreffen, maar niet uitsluitend. Ook onderscheidene agrarische voort brengselen zijn aan invoerbeperking on derworpen. Zoo wordt gecontingenteerd de invoer van vleesch, slachtpaarden, schapen bo ter, dierlijk vet, brood, gort, roggebloem, paarden, azalea en hortensia en meer andere landbouwproducten. Berekend is, dat de landbouwproducten ongeveer het vyfde gedeelte van alle ge- contingenteerde goederen omvatten. Veel sterker dan bij de contingenteering doet zich het verband met den landbouw gevoelen bij andere handelspolitieke maatregelen. D'e C1 e a r i n g w e t, die zekerheid voor de betaling' van Nederlandsche vorderin gen op bet buitenland zoekt te bevorde ren, komt in niet geringe mate aan de behoeften van den landbouw-export tege moet. Dan hebben Retorsiewet en Ta riefmachtigingswet de strekking ook voor den landbouw redelijke export voorwaarden te scheppen. Gerust kan worden beweerd, dat de werking van de Clearingwet, Retorsiewet en Tariefmachtigingswet den landbouw eer meer dan minder ten goed komt, in vergelijking met de industrie. Daarbij komt dan nog de Landbouw- crisiswet van 1933, die wel niet als han delspolitieke maatregel is bedoeld, maar niettemin zich als zoodanig ontwikkeld heeft en die voor onzen vaderlandschen landbouw van het grootste gewicht moet worden geacht. Waarlijk met betrekking tot de han delspolitieke wetgeving heeft de land bouw geen reden zich over achteruitzet ting te beklagen. Slechts by de uitvoering, bü de voor bereiding onzer handelsverdragen met name zou sterkere bezetting van het agrarisch element raadzaam wezen. DE GESTOLEN POSTAUTO TERECHT. Een bedrag van f1980 vermist. EINDHOVEN. De gisteren op zoo bru tale wyze gestolen postauto is vanoch tend op den Welschapschen dük terugge vonden. De zich daarin bevindende post zak lag nog in den wagen. Zu was open gesneden en blykbaar zün verschillende poststukken ontvreemd. Of deze van waarde zyn heeft men nog niet kunnen nagaan. Wet heeft men kunnen constateeren, dat een bedrag van f 1980 is meegevoerd. Het onderzoek naar den dader wordt voortgezet. De moordzaak ie Utrecht. UTRECHT. De Rechtbank behandelde vandaag de strafzaak tegen den 23-jari- gen dhauffeur-monteur H. S., verdacht van moord op zün vroegeren vriend, den 21-jarigen meubelhandelaar M. H. v. Hal, óp 21 Aug. j.l. gepleegd. Beklaagde had volledig bekend. Hij had zün vriend ver moord en het lijk daarna in het Merwede- kanaal geworpen. De Officier van Justitie eischte een ge vangenisstraf van 15 jaar en ter beschik king stelling van de Regeering. Ook sneeuw en ijs in ons land. GRONINGEN. De stormwind joeg gis ter en vannacht de sneeuw tot hooge bergen. Het merkwaardige feit deed zich voor, dat op sommige plaatsen geen sneeuw lag, terwül op andere plaatsen er geen doorkomen aan was. Vooral in Oost-Drenthe is veel sneeuw gevallen. Sommige dorpen zijn geheel van de buitenwereld afgesloten. De Noordelijke binnenwateren zijn dicht gevroren, ijsbrekers zün bezig een vaar geul open te houden. Het verkeer van Emmen naar Gronin gen was vanmorgen stilgelegd door de dikke sneeuwlagen, die den weg versper den, Commissaris van politie overleden. BREDA, Vanmorgen is hier overle den de heer B. H. A. Müjer, in leven commissaris van politie alhier, in den ouderdom van 47 jaar. Paard op hol geslagen. GRAVE. Gistermiddag is de 20-jarige landbouwer L. G. vlak voor zün woning te Velp nabij Grave onder de wielen van zijn kar geraakt, doordat hü zün paard, dat op bol was geslagen, bü den teugel trachtte te grüpen. De man kreeg ern stige kneuzingen. Gymnasiasten aangehouden, KERKRADE. De leerlingen van de 5e klas van het Gymnasium te Heerlen, D. en V. uit Kerkrade, die sedert Donderdag spoorloos uit de ouderlijke woning waren verdwenen en van wie men vermoedde, dat zij zich naar het Spaansche roode front hadden hegeven, zijn vannacht in Antwerpen aangehouden en wederom op transport ter beschikking van de ouders gesteld. Doodeiijk ongeval op onbewaakten overweg. NOOTDORP. Op den onbewaakten overweg te Nootdorp is vanmorgen het lijk gevonden van Mej. Boode, onderwy- zeies te Pünacker. De fiets van het slachtoffer werd op korten afstand by een hek gevonden. Vermoed wordt, dat Mej ,B. in verband met den sneeuwval haar fiets heeft neer gezet om vervolgens op den spoorbaan te gaan kijken of deze vry was, met boven staand gevolg. SUIKER - RUBBER KOFFIE per contract Amsterdamsche Llquidatiekas N.V. SUIKER. RUBBER KOFFIE. CACAO. KATOEN, ALLE GRANEN ENZ TER BEURZE VAN LONDEN, LIVERPOOL NEW YORK, CHICAGO. WINNIPEG. ENZ DAM 2a Telefoon Na 30012-31012 AMSTERDAM-C. Beurs Nis 2, Telef 30012 Teleoramedran CARLOS-AMSTERDAM BEURSBERICHTEN. Slolkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers lieden H. V. A. 490 491 Ned. Ind. Hdbk. 163 162 Philips 318 316/17 Unilever 171V2 170 A. K. U. 487/a 50V2 Amsterd. Rubber 303 30'4/5 Koninkl. Petroleum 415% 415 Deli Mij. 337V2 332 Ned. Scbeepv. Unie 116 113% 4 pet. Nederland IOOV2 100% 4 pet. Nederl. Indië 1005/s 100% 3 pet. Nederland 995/e 99V2 U. S. Steel 65% 65 Anaconda 40Va 39% U. S. Leather 6% 6% Bethlehem Steel 58Vs 58Va Adj. Chic. Milwaukee 8% 713/l8 Cities Service 35/a 3V2 Intern. Nickel 47% 465/e Shell Union 21% 2lVa Kennecott Copper 44% 44 Radio Corp. 9 9 Car Foundry 45% 445/a Tidewater 153/s 15% Midcont. Petrol 23 23 Gen. Motors 50 50 American Enka 4P/2 42Vs Republic Steel 24 23% Bij afwezigheid van berichten die de beursstemming zouden kunnen beïvloe- den hieven de omzetten beperkt. Aanvankelyk was er eenige vraag voor Kon. Olie, doch later brokkelde de beurs weer iets af. De omzetten in Suikerwaarden zyn zeer klein geworden, nu de Nivas geen nieuwe verkoopen meer doet. In de Rubberhoek ging iets meer om dan gisteren, in verband met de betere rubberpryzen, maar de koersen verander den weinig. De Scheepvaartafdeeling opende een weini'g lager, maar er bleek eenige vraag te bestaan, vooral voor Scheepvaart Unie, die van 112V2 naar 114 opliepen. Tabakken waren aangeboden echter zonder groote omzetten. Aku was vast op 50 Mi pet. Amerikanen waren iets lager in over eenstemming met New-York maar er was meer vraag dan aanbod, waardoor de koersen zich konden handhaven. DE NEDERL.-INDISCHE CONVERSIE- LEENING. Geringe toewijzing op vrije inschrijvingen te verwachten. D'e inschi ij vingen op de 3 pet. Neder- landsch-Indische conversieleening groot f 150 mill, (waarvan reeds f 55.838.200 tevoren was geplaatst) waarop de in- schryving gisteren openstond tegen een koers van 96% pet., vertegenwoordigen een zoodanig bedrag, dat van de vrye inschryvingen slechts een klein percen tage kan worden toegewezen. Conversieleening Rotterdam. ROTTERDAM. Van een bankiers-con sortium heeft B. en W. van Rotterdam een aanbieding bereikt waardoor de mo- gelylk'heid wordt geopend om tot conver sie in een 4 pct.-leening over te gaan van de zes 4% pet. leeningen van 1914, 1915, 1916, 1917 le, 1917 2e en 1918. D'e aflossing kan geschieden in 40 jaarlijksche termijnen. In verband met een en ander stellen B. en W. den gemeenteraad voor te be sluiten tot uitgifte van een 4 pot. oonver- sieleening groot 24 millioen gulden, ten einde uit de opbrengst daarvan af te los sen de nog uitstaande obligaties der hier boven genoemde 4Vs pet. geldleening. Wisselkoersen. Amsterdam, 26 Jan., 2.30 u. Brussel 30.7530.80. Londen 8.95%8.96%. Parys 8.518.53. New-York 1.82—1.83%. Berlyn 73.42—73.46. GOES. Overleden: Willem Frederik Lakké, 74 j., e. v. Maatje Siepman. MIDDELBURG. Bevallen: H. Sukkel- Piechota, d. Overleden: M. Poppe, 72 j., wede. P. Labruyère; M. Louwerse, 70 j., ongeh. d J. La Brujère, 61 j., geh. met J. Lie vense. (M. C.) Van 2125 Januari. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. Geluk 20 j. en A. G. van de Dood, 18 j. Getrouwd: G. van Baaren, 25 j. en G. Klip, 24 j.; M. Valkier, 19 j. en C. J. M. Leeman, 18 j. Bevallen: R. Braat geb. Vos, z.; E. L. Jasperse, geb. de Nooyer, d. Overleden: M. G. van Vegbel, 75 j., wed. van P. J. Hintzen. (V. G.) Goes, 26 Januari 1937. Graanmarkt. Nieuwe Rogge f 8, Haver f 7f 7,25, Kookerwten f 8,50f 10, Schokkers f 17, Bruine boonen f 9f 11, Paardeboonen f 7. Aanvoer klein. Boter per kilo f 1,60, middenprijs, per halve kilo f 0,80, winkelprijs f 0,90. Fabrieksboter f 0,90, 2e soort boter f 0,75, afwijkende boter f 0,60. Eieren per 100 stuks f2,90, middenprijs per 25 stuks 721/£ ct., winkelprijs f 3,90. Poeleieren f 2,50, Eendeneieren f 2,90. Aardappelnoteering: Zeeuwsche Bonte f 1,90f 2, Zeeuwsche blauwe f 1,80f 1,90. Noteering van boter- en eierhandelaren: Boter per pond 70 ct., eieren per 100 stuks f 2,90, kleine eieren per 100 stuks f2 GOES, 26 Jan. V.P.Z. Aanvoer 4319 eie ren, Prijs per 100 stuks f 3,10, kleine f 2,40. GOES. Veilings vereen. Zuid-Beveland. Veiling van Maandag 25 Januari 1937. Spruiten 68, id. II en III 25, Witlof 911, id. (stek) 5, Veldsla 813, Wasch- peen 1.70, Wynpeen 2.102.30, Koolra pen 0.60—0.90, Uien 1.90, Kioten 1.50, Groene Savoyekool 1.402.70, Roodekool 1.401.90, Boerekool 1.501.70, Blauwe Aardappels 2.102.30, id. Drielingen 0.70 -1, alles per 100 kg.; Rammenas 1, Prei 25 per 100 bos. Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder FRANCINA FRANSE, Wed. A. HARPE, in den ouderdom van ruim 80 jaar. Uit aller naam: F. HARPE. Koudekerke, 26 Januari 1937. Heden overleed, na een langdurig geduldig gedragen lijden, zacht en kalm, onze geliefde Dochter en Zuster NEELTJE KOOLE, in den ouderdom van 27 jaar en 4 maanden. Sterke de Heere ons in deze zware beproeving. FR. KOOLE. G. KOOLE—WIECKARD. P. KOOLE. Driewegen, 26 Januari 1937. Verbeterd bericht Heden overleed in de volle verzekerdheid des geloofs, onze geliefde Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante CORNELIA JOHANNA, in den ouderdom van ruim 43 jaar. Namens de diepbedroefde familie: C. GESCHIERE. Nieuwdorp, 25 Januari 1937. In haar Heer en Heiland is heden ontslapen, ons geliefd en trouw mede-lid CORNELIA JOHANNA GESCHIERE, in den ouderdom van 43 jaar. Zij haar sterven voor ons allen een roepstem om ten allen tijde bereid te zijn. Namens de Geref. M.V. „Uw Koninkrijk kome": N. MOELKER, Pres. L. JANSENS, Sec.r Nieuwdorp, 25 Januari 1937.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3