'f 4 U bespaart tijd en geld Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws Adm. van „De Zeeuw" Goes Land- en Tuinbouw Laatste Berichten E? Rechtszaken Sb a K tó de ver dat bode er lid) de- algem. st. ijkt, dat er vorig jaar. Inkomsten atig saldo acature F. en en wel vijl dhr J. rdt herko- an hoe hij rzitter van ,ns te moe- ermijdelijk, r laten, de vereen, itgaan met woord van den heer die jaren n zijn hem hield de 2 la" afd. ring onder Jac. Melis ie vereeni- iedere afd. de finan- s. ig Schrift en Winke- id en de Op beide d door een edstrijd en een twee der ver- angstukjes raak opge- •m", waar- izellig ver- Lindeboom >onster de- perse geb. erdom van ran jef eest feestdos, vonds ver- Kwistig erkt. Ook mooi ver- er zoo te de school en de hu- erdags lie- n der mu tt volkslie happelijke beter zijn als je den van ons len." it willen", k zou zoo ebben, die voor va- doen. En houd ook toch ook nu uit: :iezen tus- te doen den land- omen." rley. „Dan dan aan m helpen, ihoorzaam ook haar kennen en wel wil den land- :ey, de re- irstel van i aanne- vervolgd.) y ts g In de dorpsstraat werden des middags volksspelen gehouden, waarvoor veel ani mo was. Ondertusschen hield de muziek- vereeniging de vroolijkheid er in door het spelen van eenige marschen. Des avonds trok een lichtstoet door het geheele dorp. Fr was veel publiek op de been. Hoek. De Kolenvereeniging ,,'t Voor uitzicht" alhier hield haar jaarvergade ring. Uit het jaarverslag van den secre taris-penningmeester bleek, dat de ver eeniging met 10 leden vooruit was ge gaan, en dat ze thans 424 leden telt. Te vens dat was ontvangen f 8209.44 en uit gegeven f 8145.53, alzoo een goed slot van f 63.91. Op 1 Januari 1937 was in kas f 305.05. De aftredende bestuursleden de heeren P. G. D'ieleman en Mart. Dieleman werden herkozen. De heer M. D'ieleman nam deze herbenoeming echter niet aan. In diens plaats werd gekozen de heer Joz. de Kra kerZegers en in de vacature F. v. Es, de heer A. Meertens-Kervink. Aangenomen werd een voorstel om de vervoerders een waarborgsom van f 5 te doen betalen. Eveneens om het salaris van den voorzitter met f 10 te verhoogen. Kortgene. Honderdjarige over leden. Zaterdagmiddag overleed alhier mej. Janna Kleyn, de oudste inwoonster van Zeeland. Janna is 100 jaren en 9 maanden oud geworden. Van jongs af aan "heeft Janna een werkzaam leven geleid. Ze was jarenlang dienstbode. Janna is nooit gehuwd ge weest. Ze woonde tot haar 94ste jaar ge heel alleen in een klein huisje aan den Torendijk alhier. Daar verzorgde ze haar duifje, haar geraniums, en haar op het dorp bekende muskusplantjes. Reeds toen was ze bijna blind. Een familielid van haar, wijlen de heer D. Verhulst, heeft haar toen bij zich in huis genomen. Janna kon evenwel niet van haar huisje scheiden, en is weer gauw naar haar stalletje teruggekeerd. Het was later evenwel zóó erg met Janna gesteld, dat verzorging dringend noodig was. Daarom verhuisde ze weer naar haar fa milielid, mej. wed. D. Ver hulst, waar -ze sindsdien altijd gebleven is. De meer dan honderdjarige was niet alleen blind, doch ze was bovendien stok doof. De laatste drie jaren lag ze altijd te bed. Sint Annaland. Onder voorzitterschap van dhr G. Kooijman, hield Donderdag avond j.l. de vereeniging Landbouwbe lang een alg. vergadering. In zijn ope ningswoord wees de voorzitter er o.a. op, dat de toestand der vereeniging niet on verdeeld gunstig is, wat zijn oorzaak vond in het bestaan van een strijd bij den aankoop van kunstmeststoffen. Uit het jaarverslag bleek, dat aangekocht waren 504110 kg. verschillende artikelen voor een waarde van f 18920.80. De rekening werd vastgesteld in ontvangsten op f 19652.54, uitgaven f 19738.96; nadeelig saldo f86.42. In de vacature ontstaan -door 'het be danken van dhr J. N. Geluk, werd als bestuurslid gekozen dhr C. M. GeluK. Hierna kwam aan de orde het belang rijkste deel der agenda, n.l. het bestuurs voorstel om tot aansluiting bij de coöpe ratieve Landbouwvereeniging „Eiland Tholen" over te gaan. Uit de boezem der vergadering werd het voorstel krachtig bestreden. Men wees er o.a. op, dat het gevolg zal zijn een uitéénvallen der ver eeniging. Nadat de voorzitter nogmaals het voor stel verdedigd had, werd het tenslotte met 36 tegen 17 en '5 blanco stemmen aan genomen. Bruinisse. Vergadering Algem. Schip pers- en Visschersbelang. De voorz., dhr Vijverberg, noemde den toestand over het algemeen bevredigend. De mosselen wa ren uitstekend van kwaliteit. Het was jammer, dat de handel op Parijs en op Engeland in 't begin eenige stagnatie heeft ondervonden; en de afzet niet is geweest, zooals deze wel had kunnen zijn. Ten gevolge van voordeelen, die de kweekers te Philippine boven andere afnemers hebben weten te verkrijgen, is waarschijn lijk een gedeelte van het afzetgebied in België voor goed voor Bruinisse en andere plaatsen verloren. Ook ware het wenschelijk, dat een vol gend seizoen rekening werd gehouden met kweekers, wier perceelen het meest van de najaarsstormen hebben te lijden. Wanneer men deze kweekers het eerst een bepaald kwantum mosselen zou la ten vervoeren, dan kon niet, zooals thans is gebeurd, de storm op die perceelen zooveel schade aanrichten. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat een batig saldo in het afgeloo- pen jaar f 116 bedroeg. Het totaal der bezittingen is thans f4131,10. Bij de rondvraag bleek, dat men bijna algemeen het bestaan van het Centraal Verkoopkantoor toejuicht, doch dat aan zijn werkwijze, volgens velen, nog tal van fouten kleven. Besloten werd om den di recteur en het dagelij ksch bestuur uit te noodigen een vergadering van de Vis- scherijvereeniging te komen bijwonen. Verschillende grieven zullen dan ter hunner kennis worden gebracht en nader worden toegelicht. Gevraagd werd of het niet mogelijk zou zijn om uit het bezit der vereeniging een onderling assurantiefonds te vormen. De voorzitter moet dat ontraden. Wel wil hij een gedeelte van het bezit daar voor ter beschikking stellen, wanneer een dergelijk fonds zou worden opgericht. Hierna sluiting. Gemeenteraadsver gadering. Afwezig dhr Oeveren, we gens ziekte. De voorz., burgem. Hage, spreekt de gebruikelijke Nieuwjaarswen- schen uit, waarvoor wet'h. Padmos dankt. Van de autobusondernemers de Waal Van Zweden was een verzoek ingeko men om financieelen steun voor de autodiensten Bruinisse1Zierikzee en tusschengelegen plaatsen. Het praeadvies van B. en W. luidde afwijzend, daar de financiën der gemeente zulks niet toe laten. Het voorstel van B. en "W. werd met alg. st. aangenomen. Voorgelezen werden eenige brieven in zake het plan van dhr M. Gaat om een stuk bouwland te laten gelijk maken met behulp van arbeiders, die anders op de steunregeling zijln aangewezen. Het Werk zal geschieden onder toezicht van de Ned. Heide-Mijt. In den loop dezer week zal door den opzichter dier Mij. de noodige voorbereiding worden, getroffen, terwijl de volgende week met het werk een aan vang zal worden gemaakt. Uit de bespre kingen bleek, dat in deze gemeente 106 hoofden van gezinnen en kostwinners werkloos zijn. Van dhr M. Beekman was bericht in gekomen, dat hij zijn benoeming tot lid van het Burg. Armbestuur niet kan aan nemen. Het B.A, droeg nu voor nr 1 M. Krijger, nr 2 Joz. Visser, Met 4 van de 6 st. werd dhr Joz. Visser gekozen. Hierna kwam in behandeling de uit slag van de gehouden aanbesteding der uit te voeren havenwerken. Na gedaan onderzoek stellen B. en W. voor aan de laagste inschrijvers, dhrn Andriesse en v. d. Werf te Scherpenisse, dit werk op te dragen voor de aannemingssom van f 22.315, hetwelk met alg. st. werd goed gekeurd. Verder werd nog besproken het uit diepen der haven, waaraan men thans bezig is met een baggermolen. Dit werk komt in den loop dezer week klaar. Dhr Van Vessem informeert of het ook mogelijk is nu het materiaal aanwezig is, ook het slik uit de spuiboezem te la ten baggeren. De voorz. is evenwel van meening, dat de kosten hiervan te hoog zullen zijln. Binnen afzienbaren tijd zal men toch verplicht zijln, de hoognoodige herstellin gen te doen, terwijl nog andere werken als vernieuwing van de glooiing aan het havenplateau, verbetering Korte Ring, enz. groote financieele offers van de ge meentekas zullen eischen. Korfbal. Vlissingen Alhier speelde Madjou een korfbalwedstrijd tegen Zeelandia uit Hansweert. De partij ging gelijk op, waardoor het einde kwam met 2—2. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Groot-Ammers, R. Gupe rus te 's Grevelduin-Gapelle. Geref. Kerken. Beroepen te Laren, J. L. Wielenga te Arum. Geref. Gemeenten. Tweetal te Opheusden, H. Ligtenberg te Lasse en W. G. Lainain te Rotterdam (Z.). Met verlof naar het vader land. Dis M. Geleijnse, miss. predikant op Gelehes, met standplaats Mamasa, van wege de Chr. Geref. Kerk hier te lande; zal in Maart a.s. scheep gaan met verlof naar Nederland. Dis Geleijnse, die sedert 13 Jan. 1931 op Celebes arbeidt naast D's A. Bikker, hoopt in April a.s. hier te lan de te arriveeren. Aan de Landtoouwhoogeschool te Wageningen zijn geslaagd voor het In genieurs-examen Nederlandsche land bouw, de heeren; J. W. v. Nieuwenhuizen geb. te Steenbergen; P. Polderman, geb. te Kruiningen. Voor candidaats examen Ned. Land bouw de heeren: J. I. G. Butler, J. A. P. Franke. Zwendel in vervalschte oormerken. D'e politie te Nieuwerbrug en een con troleur der Varkenscentrale zijn er in ge slaagd een persoon aan te houden, die verdacht wordt van het op groote schaal in omloop brengen van valsche oormer ken voor varkens. Een groot aantal var kens is reeds door de politie in beslag ge nomen en naar de slachterijen te Uit hoorn vervoerd. E'en controleur der centrale had bij een landbouwer te Waarder ontdekt, dat deze varkens had, welke gemerkt waren met valsche oormerken. De controleur bracht hierover rapport uit. Het nader onderzoek brachial spoedig aan het licht, dat hier van een verval- sching op groote schaal sprake was. In vele gemeenten in de provincie Zuidhol land bleken varkens aanwezig te zijn met valsche oormerken. Zoo heeft de politie varkens in beslag genomen te Waarder, Lange Ruige Weide, Hekendorp, Nieuw- poort, Kamerik en andere plaatsen. Bij de meeste landbouwers werden een paar var kens gevonden, welke van deze valsche merken waren voorzien. Slechts bij één bleken er acht aanwezig te zijn. Dit toon de tevens aam, hoe voorzichtig de verval- scher te werk was gegaan, door niet alle varkens van valsche merken te voorzien, doch slechts enkele. D'e politie nam al deze varkens in beslag en maakte tegen de landbouwers proces-verbaal op wegens het voorhanden hebben van ongemerkte varkens. Bij het verhoor van de versohillende landbouwers bleek al spoedig, dat deze er waren ingeloopen, daar zij allen de var kens hadden gekocht van een koopman te Hekendorp en zich wel vergewist had den of er oormerken aanwezig waren, doch niet over valsche merken hadden gedacht. Niet minder dan vijftig varkens, waar onder dieren van200 tot 170 kg. zijn door de politie in beslag genomen en naar de slachtplaats te Uithoorn vervoerd. Als verdacht van deze vervalsching is de politie overgegaan tot arrestatie va.n den koopman W. te Hekendorp. Deze ont kende iets met dit alles te hebben uit te staan en deelde de politie mede, de mer ken te hebben gekocht van een zekeren Reinier. De politie heeft toen een gehee- len morgen met den koopman W. de markt te Utrecht afgeloopen, alwaar de koopman dien „Reinier" zou aanwijzen. De koopman heeft dit echter niet kunnen doen, daar bleek, dat Reinier niet be stond. W. heeft echter nog niet bekend en wil ook de politie niet mededeelen, waar de blikjes vandaan komen. Vele landbouwers die onschuldig zijn aan het voorgevallene, hebben hierdoor een grooten schadepost. Kinderen aan brandwon den overleden. Het ongeveer drie jarig kindje van den landbouwer A. v. d. C. te Dinther kwam in een onbewaakt oogenblik te kort bij een brandende kachel, met het noodlottig gevolg, dat de kleertjes vlam vatten, en de kleine he vige brandwonden opliep. Het kind is aan de gevolgen overleden. Te Schijndel geraakte het 4-jarig doch tertje van den landbouwer v. d. C„ dat met lucifers speelde, in brand. De ouders, die opdat oogenblik in het achterhuis werkzaam waren, zagen tot hun ontsteltenis het kind plotseling als een levende fakkel uit een zijdeur komen. Met emmers water werden de brandende kleeren van de kleine gedoofd. Het kind is aan de bekomen verwondingen over leden. Dievencomplot in het West- land. De gemeente-politie van Hoek van Holland heeft een complot dieven ont maskerd, dat reeds enkele jaren ware strooptochten ondernam in de druiven- kassen in die omgeving. In den zomer 1935 waren voortdurend klachten ingekomen over diefstallen van druiven uit de kassen, waartoe men vaak met geweld zich toegang verschafte. Hoewel de politie herhaalde malen er des avonds en des nachts op uittrok om de daders te betrappen, gelukte dit niet. In het seizoen 1936 ging dit spel on veranderd voort, en verdwenen weer drui ven bij de kweekers. Thans zijn de daders gevonden, twaalf personen, variëerend in leeftijd van 15 tot 34 jaar, zijn door de politie opgespoord en hebben bekend zich ongevraagd aan het West.landsche fruit te goed te heb ben gedaan. De smokkelarij aan de Bel gische grens. Nu de veeprijzen een vasten tendenz vertoonen is het weer loo- nend geworden om vee en paarden uit België Nederland binnen te smokkelen, schrijft het „Maandagochtendblad". Tegen deze smokkelarij staan de Rijks ambtenaren vrijwel machteloos, omdat dan alleen met succes kan worden op getreden, wanneer men ziet, dat de bees ten over de grens worden gedreven. Ontmoeten de Rijksambtenaren in het grensgebied bekende smokkelaars met koeien, waarvan met zekerheid kan wor den aangenomen, dat ze zoo juist Neder land zijn binnengesmokkeld, dan nog moet men deze ongehinderd laten gaan, wanneer men niet met eigen oogen heeft geconstateerd, dat de beesten over de grens kwamen. Waar het smokkelen van vee boven dien als regel bij nacht en ontij geschiedt via weilanden, die in particulier bezit zijn, is het duidelijk, dat de ambtenaren hier voor een vrijwel hopelooze taak staan. En gelukt het niettemin een enkele maal toch vee-smokkelaars op heeterdaad te betrappen dan- heeft men de zekerheid dat de ware schuldigen hun straf ont gaan en dat slechts de handlangers, de menschen die niets te verliezen hebben, een vonnis meer op hun strafblad krijgen. De veesmokkelarij wordt dan ook ge heel gefinancierd door enkele kapitaal krachtige veehandelaars, die met name bekend zijn, doch die niettemin steeds den dans ontspringen, omdat zij zich zelf aan smokkelarij niet schuldig maken. Meerdere malen is reeds getracht op heeterdaad betrapte veesmokkelaars de namen hunner opdrachtgevers te doen noemen, zoodat niet de smokkelaar, doch de uitlokker zou kunnen worden vervolgd, doch daartegen verzet zich de smokke laarseer en liever gaan de smokkelaars zelf de gevangenis in, dan tegenover de opdrachtgevers verraad te plegen. Een ander artikel waarvan de fraudu leuze invoer steeds meer toeneemt, is si garettenpapier. De hoeveelheden welke hiervan Neder land worden binnengesmokkeld, grenzen aan het ongelooflijke. Langen tijd hebben de belastingambte naren zich het hoofd gebroken waar al dit sigarettenpapier bleef, aangezien een winkelier geen ongezegelde boekjes siga rettenpapier in voorraad mag hebben. Sinds kort is thans echter bekend ge worden, dat er een soort groothandelaars is, dat geheel van de smokkelarij in siga rettenpapier bestaat. De groothandelaars financiëeren den frauduleuzen invoer en houden er een wijdvertakte organisatie op na om de ge smokkelde boekjes aan den man te bren gen. Zoo hebben zij b.v. bij vrijwel ieder groot bedrijf en onder de werkloozon van ieder stempellokaal een agent, die de boekjes aan zijn kornuiten verkoopt. Hierdoor is het duidelijk geworden waar de enorme hoeveelheden gesmokkeld si garettenpapier blijven. Neemt de griep af? Het is een schrale troost, voor wie met griep te bed liggen, - maar de ziekte is als de teeke nen niet bedriegen, aan het afnemen. Een algemeen verschijnsel is dit ech ter nog niet. Er zijn plaatsen, waar de epidemie nog onverminderd voortwoedt. In Eindhoven is het bijvoorbeeld nog raak. Een goede maatstaf is het aantal griep gevallen in het leger. Uit de statistiek blijkt een sterke afname. Brandstichter door een z w e r v er. Zaterdagavond werd de Zut- phensche brandweer gealarmeerd voor een brand in een hooiberg, staande aan de grens der gemeente, op den weg naar Voorst. Toen de brandweer met de motorspuit arriveerde, bleek dat de berg, bevatten de 8 tot 10.000 kg. hooi in vollen vlam stond. De brandweer wist na drie uur hard werken den brand te blusschen en uit breiding te voorkomen. Het is gebleken, dat de brand is ge sticht door een zwerver, die de bedoeling had een nacht onderdak te krijgen en zoo de aandacht op zich te vestigen. Tegen vrachtauto geval- 1 e n. Zaterdagmiddag is de ongeveer der tienjarige zoon van den heer W. uit Hoogkarspel, toen hij met zijn fiets te Grootebroek reed, tegen een hek gevallen en daarna teruggeslagen tegen den zij kant van een passeerende vrachtauto. D'e jongen werd dood opgenomen. D'e jongen wilde voor een achter hem komende personenauto uitwijken. Vierjarige menschenred- d e r. Toen Zaterdag aan den Hooge La- gedijk, onder de gemeente Roosendaal, het 4-jarig zoontje van de familie Rom- mens en het 2-jarig zoontje van de fami lie v. Gastel, beiden daar in de buurt wonende, aan het spelen waren, geraakte het jongste kind in de naast den weg ge legen diepe sloot en dreigde het te zullen verdrinken. D'aar op het hulpgeroep van het ventje niemand kwam opdagen, on dernam de 4-jarige R. zelf reddingspo gingen. D'e peuter ging op zijn buik aan den kant liggen en greep zijn vriendje nog juist bij de haren, waardoor het hem gelukte den kleinen drenkeling op den kant en vervolgens op het droge te hel pen. Een spoorwegambtenaar smokkelde. Hoe aanstekelijk het smokkelbedrijf werkt op degenen, die er in de naaste omgeving mede bekend ra ken, is wel gebleken bij' een smokkelaf- faire, welke door belastingambtenaren te Roosendaal aan het licht is gekomen. Bij controle n.l. van een goederentrein aldaar werd een koffer in den trein gevonden, welke niet gevisiteerd bleek te zijn en nochtans bij opening een partij boekjes sigarettenpapier bevatte. Reeds eenigen tijd bestond het vermoed den, dat fraude werd gepleegd, waarom een der builenlandsche treinen, bestemd voor 't Noorden, door de ambtenaren nauwkeurig werd nagegaan. Tusschen Roosendaal en D'ordrecht werd de niet ge visiteerde koffer gevonden en in beslag genomen. Bij nader onderzoek bleek, dat de frau deurs een douane-ambtenaar en een spoorwegbeambte waren. Zij hebben een bekentenis afgelegd. Ongeluk bij' het dorsc'hen Tijdens het machinaal dorschen op da boerderij van den landbouwer J. nabij Roosendaal, had een vrouw, die daarbij behulpzaam was met het aangeven van de schoven, het ongeluk met haar linkervoet in de trommelschijf te stappen, tengevolge waarvan haar voet in de machine bekneld raakte en dit lichaamsdeel geheel verbrij zeld werd. De ongelukkige werd naar het Ziekenhuis te Roosendaal overgebracht, waar 'het lichaamsdeel is geamputeerd. Smokkelaars in de val. Er zijn de laatste dagen, dank zij de waak zaamheid van de Tilburgsche belasting ambtenaren, weer eenige smokkelaars in de val geloopen. Zoo hielden ambtenaren van den am- bulantendienst te Tilburg eenige dagen geleden onder Middelbeers een auto aan, die bij nader onderzoek niet minder dan 13.000 rijwiellampjes bleek geladen te hebben. Auto en smokkelwaar werden in beslag genomen en tegen de inzittenden, de drie gebroeders B. uit Tilburg werd proces-verbaal opgemaakt. Een dezer drie B.'s werd een paar da gen later opnieuw aangehouden, ditmaal onder Goirle, toen hij te voet 2000 ge smokkelde rijwiellampjes vervoerde. Tenslotte werd ongeveer terzelfder tijd onder Middelbeers een groep smokkelaars betrapt bij het smokkelen van margarine. Na een kleine schermutseling, waarbij ook geschoten werd, wisten de smokke laars te ontkomen met achterlating van ongeveer 200 K.G. margarine. Vermoede lijk heeft ten der ontvluchte smokkelaars een schotwonde bekomen. Spelen met lucifers. In Gladbach heeft een zevenjarig kind een doosje lucifers in handen gekregen. Bij het spelen zijn de kleeren van het kind in brand gevlogen. D'aarbij is bet kind zwaar gewond. Het werd dadelijk overge bracht naar het ziekenhuis. Daar is het eenige uren later overleden. Haagsche tribunes moeten weg. Het tribunedrama in Den Haag is nog steeds niet ten einde. De situatie was onlangs zóó, dat de directie van de handelsmaatschappij C, de Ruiter te Am sterdam aan het college van B. en W. van D'en Haag een maand uitstel had ver zocht voor afbraak der door baar ge bouwde tribunes lands den bruidsweg. Dit hield verband met financieele moeilijkhe den ten gevolge van den tegenslag met bet bezoek aan de tribunes. Naar de „Tel." verneemt heeft het col lege van B. en W. afwijzend beschikt op het verzoek tot uitstel en de firma De Ruiter aangeschreven, dat zij vandaag met den afbraak der tribunes aan de To renstraat en Vondelstraat moet beginnen en dat de algeheele opruiming op 30 Ja nuari voltooid moet zijn. Indien hieraan geen gevolg zal worden gegeven, zal van gemeentewege met de afbraak worden be gonnen voor rekening van de firma De Ruiter. door uw advertentiën in andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de Ploegwedstrijd Z. L. M. Dtanderdag had de uitreiking plaats van de prijzen behaald hij den ploeg wedstrijd uitgaande van den Kring Wal cheren der Z.L.M. D'e voorzitter, mr M. G. van der Min ne, reikte de prijzen uit. Voor categorie I (Vlakploegen)Eerste prijs Jan Willemse Azn. met 54 p., 1ste prijs medaille J. J. Gevaal, 54 p., 2e prij zen P. Kodde 51 p., A. de Lange, J. S. Reijnierse beide 48 p.; derde prijzen Jacobus de Nood, D'avid Verhage en Joos Francke, allen 42' p. Categorie II (Wendploegen) le prijs, medaille H. van Waarde 54 p., 2e prij zen J. Louwerse Mzn. 53 p., J. J. Janse, A. Maljaars, beide 52 p., B. Meijers Szn. 51 p., A. Joosse 48 p. Categorie HI (Akkers) le prijs Jan Willemse D'zn. 63 p. Boter. De heffing op boter is voor de week van 24 tot en met 30 dezer vastgesteld op 85 cent per Kg. behoudens tussehentijdsche wijzigingen. Faillissement. Doior de Rechtbank te Middelburg is failliet ver klaard: G. H. Vos, koopman en boekhan delaar, handelende onder den naam B. Wyma, wonende te Vlissingen, Bellamy- park. Rechter-coimmissaris Mr. J. H. F. Bloemers, Rechter; Curator; Mr P. M. W. J. van der Slikke, advocaat te Vlis singen. Menschen, die zóóveel haast hebben, dat hun de tijd ontbreekt om veilig te rijden, krijgen vaak* maanden cadeau in hospitaal of huls van bewaring.... RIJ- EN GAANWEG TUSSCHEN M[DDELBURG EN VEERE. Blijkens Middelburgsche besluiten wer den op 3 October 1654, Burgemeesters, oud-Burgemeesters en thesauriers gemach tigd om met gecommitteerden van Veere te confereeren over het verleggen van het voetpad en het aanleggen van een gecalcij'den rijweg tusschen beide ste den, kosten te ramen en rapport te doen. Op eenzelfden datum werd door Veere een commissie samengesteld om met de heeren van Middelburg te overleggen over het leggen van een Calcieweg. Bij resolutie van 17 October 1654 werd deze Commissie belast met het opmaken of doen opmaken en onderzoeken van plannen, in ieder geval de voorbereidende werkzaamheden te verrrichten voor den aanleg van dien rijweg en werden deze heeren op 24 October 1654 „geauthori- seert het geprojecteerde werk te voltrec- ken, als de weg te verhoogen, land zoor veel noodig daartoe aan te koopen", enz. Nè, dien schijnt er een vertraging in den loop der werkzaamheden te zijn ont staan, want bij resolutie va.n 7 Januari 1656 werd den Burgemeesters Meerts en Go verse en den Pensionaris van Veere verzocht bij de heeren van Middelburg aan te dringen tot bevordering van het gemelde werk. Den 22sten Januari 1656 werden de Veersche gecommitteerden door die van Middelburg ontvangen; hun werd echter verklaard, „dat het werk niet ter hand kon worden genomen zoolang de trekdijk naar Arnemuiden niet was gemaakt". 11 Maart 1656 werd besloten, de voor genomen conferentie te dilageren. Op 30 November 1660 werd door de Staten van Zeeland een Commissie be noemd om met de heeren van Middelburg en Veere te spreken over „het bequaem maken van een gemackelijken rijweg tus schen beide steden". 21 Maart 1667 is bij Middelburg inge komen een verzoek van Veere, inzake het calcijen van den weg men moet dus wel denken, dat er toen nog niets aan gedaan was het werk werd dienstig

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3