j£Mim De Erfenis uit Amerika oIn u&cLej* Kuis in> MkcL&rtouvï wordi d&tz cfe STER TABAK PUZZLE FEUILLETON met i 200 ea dit bedrag aan de Prov, Ver. toe te «taan voor algemeens reclame voor de Provincie, Het bureau stelt voor deze bijdrage voor 1937 te verleenen. V. V. V. te Vlis- singen verzocht de bijdrage te verhoogen van f 85 op f 130 omdat de gemeente noodgedwongen hare bijdrage van f 270 op i 225 heeft moeten verminderen. Het bureau zou dit een gevaarlijk precedent aohten. Verlaging van invoerrechten. Het bureau der Kamer van Koophan del en Fabrieken te Middelburg is van meening, dat de Kamer niet kan voldoen aan het verzoek om adhaesie aan het adres van de Vereeniging van Importeurs van Landbouwwerktuigen tot den Minis ter van Financiën om de invoerrechten voer landbouwwerktuigen geheel af te schaffen, of althans belangrijk lager te stellen. Het bureau meent, dat de Kamer niet kan aandringen op wijzigingen in de heffing van rechten slechts voor een bepaald soort van werktuigen. Wel is het bureau van meening. dat het gewenscht is de invoerrechten in het algemeen zoo- -eel mogelijk te verlagen en het stelt daarom voor een schrijven in dien geest tot den Minister te richten. Steun aan winkelweken. De Vlissingsche Middenstandsvereeni- gingen vroegen d.d. 19 December f250 van de Kamer van Koophandel te Mid delburg voor de van 2 tot en met 14 Januari te houden winkelweek. Het bu reau schreef, dat het niet mogelijk was vóór 2 Januari, den aanvangsdatum der winkelweek een beslissing der Kamer uit te lokken en dat 't bureau geen gunstig voorstel aan de Kamer zou kunnen doen. Afgezien van de vraag of bet juist zou zijn voor het beoogde doel een zoo groot bedrag toe te staan, is het bureau gebon den aan het principieel besluit van de Kamer om eerst na 1 April ieder jaar te beslissen over voor dien datum ingekomen verzoeken om steun aan winkelweken e.d. Het bureau stelt nu voor op het ver zoek afwijzend te beschikken en belang hebbenden in overweging te geven ter zijnertijd, nadat een oproep in de bladen heeft plaats gehad, desgewenscht het ver zoek te herhalen, zij1 het ook tegen een lager bedrag. Reorganisatie Landbouwcrisismaatregelen Het Bureau der Kamer van Koophan del en Fabrieken te Middelburg stelt de Kamer voor steun te verleenen aan 'het adres van de Rotterdamsche Kamer, ge richt tot den Minister van Landbouw en Visscherij in verband met bet rapport der Commissie tot reorganisatie der Land bouwcrisismaatregelen (Commissie van Loon). Met de strekking van 'het zeer uit voerig adres kan bet bureau zich zeer wel vereenigen. Ook het bureau is van oordeel, dat hoe belangrijk de landbouw ook moge zijn voor ons volksbestaan, er toch met alle kracht voor moet worden gewaakt, dat door steun aan dien tak van het Nederlandsche bedrijfsleven an dere ondsrdeelen met name handel, niji- verbeid en scheepvaart zouden worden geschaad. Statencentraie Vlissingen. Zaterdagmiddag kwam de A.-R. Centrale Kiesvereeniging in Jaarvergadering bij een, onder leiding van den voorzitter, den heer G. v. d. Putte. Deze sprak tot de vergadering een 6rnstig woord, alle aan gesloten vereenigingen oproepende tot ge trouwen arbeid in het zoo belangrijke jaar 1937. Secretaris en penningmeester brachten hun jaarverslag uit. De aangesloten kiesvereenigingen tel len gezamenlijk 585 leden. Een uitgebreid rapport werd uitge bracht over het pas gehouden Centralen Convent. Een drukke bespreking volgde. Op de e.v. ledenvergadering hoopt aan- v. Jecovifo! levertraan wetenschappelijk Ja de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten b f0.75 per flacon. door An na B a e 1 e. 53). o— De zwijgende handdruk, die Belle 'hem ten afscheid gaf, zei meer dan woorden hadden kunnen doen. Ze voelde, dat ze in mijnheer Mulraedy een oprechten vriend 'bad, die haar bij zou staan in den moeilijken tijd, die baar wachtte. Weat'herley stak zijn arm door dien van den stationschef en met een veelbetee- kenenden blik, alsof hij en mijnheer Mul- ready het grootste geheim samen hadden, zei hij: „Wij twee zullen goed voor u alle maal zorgen, boor. U behoeft heelemaal niet bang of ongerust te zijn, omdat groot vader weg gaat, want er blijft immers een man bij u achter". Belle moest ondanks zichzelf glimla chen en mijnbeer Mulready ging nu weg met de woerden: „Ik 'ben natuurlijk, mor gen vroeg nog wel even op het station om uw vader te groeten". Aangezien haar vader den volgenden dag zou vertrekken, moest Belle in vlie gende haast de toebereidselen treffen voor zijn reis. Zijn koffers moesten worden gepakt en zijn garderobe moest nog na gezien worden. Onderwijl hadden ze nog wezlg te zijn de heer J. J. C. van Dijk tot het houden van een praatmiddag. De fraude bij den B.V.L. in Zeeland. De instructie inzake de fraude bij den B.V.L, in Zeeland door den gewezen secre taris-penningmeester gepleegd, is naar het D. v. Z. meldt, nog steeds niet geslo ten. Af en toe worden door de justitie nog personen gehoord. Speciaal interes seert men zich voor de kwestie over de waarschuwingen tegen den heer P. G. L., die destijds van Zeeland uit naar Den Haag gegaan zijn. Onbewaakte overwegen. Door den Minister van Waterstaat is ontheffing verleend van de verplichting tot afsluiting van de openbare overwe gen bij K.M. 54.950 en bij K.M. 53.760 van den spoorweg RoosendaalVlissin gen in de gemeente 's Heer Arendskerke Brug bij Vlake.. Dte rijkswaterstaat heeft gegund het maken van de aardebaan voor het nieuwe weggedeelte tusschen Kruiningen en Goes van de nieuwe brug over het Zuid-Beve- landsche Kanaal bij Vlake tot Biezelinge met bijkomende werken aan de N.V. v.h. J. Heymans, te D'en Bosch, voor f61.640. Drie Stedenturnwedstrijd. Zaterdagavond had in „Brittannia" te Vlissingen de vierde driestedenturnwed- strijd Vlissingen-Middelburg-Goes plaats. Vlissingen won den tweeden en den derden wedstrijd en dus den wisselbeker, die driemaal achtereen gewonnen moet worden om eigendom te worden. Te ver wachten was daarom, dat Vlissingen er hard voor zou werken om dezen wedstrijd te winnen. Inderdaad is het daarin ge slaagd. Door ziekte konden de Goesche dames en de Middelburgsche heeren niet met een volledige ploeg uitkomen. Vlissingen had dan ook reeds een fiinken punten- voorsprong, toen de avondwedstrijden aan vingen. Aan het einde kon de voorzitter mee- deelen, dat de competente jury, bestaan de uit de heeren E. de Wilde, Utrecht; C. v. d. Zilver te Tilburg; K. de Vries uit Middelburg en L. v. d. Steen uit Vlis singen, toegekend had aan de dames- pioeg uit Vlissingen 414%' P-, aan de heerenploeg 390% p., totaal 804%. Goes had resp. 296y2, 377%, totaal 674; Middel burg 358%, 239%, totaal 598, zoodat de wisselbeker definitief in het bezit van Vlissingen kwam. De burgemeester, de heer C. A. van Woeïderen, noemde dezen avond een mooie sportieve propaganda-avond. Spr. over handigde in de eerste plaats den beker aan de winnende ploeg en reikte daarna de door hem beschikbaar gestelde me daille aan den best geklassificeerden tur ner, den heer E. Melkman, die 95% punt behaalde. Daarna deelde de burgemeester mede, dat hij een nieuwen wisselbeker beschikbaar stelde onder voorwaarde, dat Vlissingen als thans winneqde stad weer een stedenwedstrijd uitschrijft, doch dan uitgebreid tot alle steden, die bij den ZeeuwschBrabantschen Turnkring zijn aangesloten. De voorzitter van het K.N.G.V., de heer de Graaf, zeide den burgemeester dank voor zijn blijk van mede ieven met de gymnastiek en reikte daarna de K.N.G.V.- medailie uit aan de best gekiassificeerde turnster, mej. N. Peeman, die 100 punten behaalde. Spr. complimenteerde Goes en Middelburg, die getoond hebben sportieve verliezers te zijn en die niettegenstaande de tegenslagen door ziekte in de ploegen hebben doorgezet. Middelburg. Zestig jaar ge trouwd. Een diamanten bruiloft is in onze stad iets zeldzaams. Toch is er gis teren één voorgekomen en wel van den heer P. Kortekaas en zijn echtgenoote, A. Kortekaas—van der Wilk, die zich beide nog voor hun resp. 85 en 79 jaar in een zeer goeden gezondheidstoestand mogen verheugen, ook al is de bruid verleden week bij het verrichten van hui selijke bezigheden van een trapje geval len, waarbij zij zich eenigszins bezeerde. Het was feest in de Pijpstraat, niet alleen bij het diamanten bruidspaar met familie, maar ook buurtbewoners deelden in de vreugde. Een keurige versiering was bij de woning aangebracht en allen hadden de vlag uitgestoken. van alles te bespreken en te regelen, om dat niemand wist voor hoe langen tijd mijnheer D'aunoey zou wegblijven. Het kwam alles op Belle neer, want Flo ston den de handen juist verkeerd, zoodat die 'haar meer in den weg zou staan, dan dat ze baar helpen kon. Allerlei gedachten warrelden dooreen in Belle's hoofd, maar de hoofdgedach te was wel deze: „Hoe zou het nu met Charlie zijn en wat zou ons allen nog te wachten staan!" Het was haar een groo- te verlichting, dat haar broer geschreven had, dat de Amerikanen zoo vriendelijk voor hem waren en dat iedereen goed en behulpzaam voor hem was. Weatherley deed wat hij kon om zijn tante te helpen en dat lukte hem werkelijk boven ver wachting. Flo probeerde haar vader op te mon teren, en 'hem moed in te spreken voor de reis, want nu het er op aankwam, be gon mijnheer D'aunoey steeds meer tegen de onderneming op te zien. Maar de op beurende woorden van zijn jongste doch ter misten hun uitwerking niet. Dit had Flo met haar vader gemeen, dat ze het eene oogenblik zoo diep in den put zat, dat ze er nauwelijks weer dacht uit te komen, terwijl het volgende moment alle bezwaren weer als weggeblazen waren en ze niets dan zonneschijn en licht om zic'h heen zag. „He, ik wou best met u mee", zuchtte Reeds Zaterdag kwam een commissie de krasse oudjes complimenteeren onder aanbieding van bloemen en een geschenk in enveloppe. Het was Zaterdag en Zondag een groote drukte in de anders stille Pijpstraat. Inbraak in een automaat. Zaterdagnacht kreeg de politie kennis, dat was ingebroken in een levensmidde len-automaat aan de Markt alhier. Niet alleen waren versnaperingen uit een deel der inrichting ontvreemd, maar ook het daarin aanwezige geld. De politie vond termen tot het aanhouden van een ouden bekende, den los-werkman J. A., die heden aan de justitie is voorgeleid. Goes. Spoedig zal worden begonnen met de afbraak van de schuur van den heer Mol aan den Oostsingel met belen dende gebouwtjes. Het ligt in de bedoe ling spoedig na 15 Febr., den datum, waarop de afbraak klaar moet zijn, te be ginnen met den aanleg van het Rozen- plein. Kloetinge. Als chef van het proefbedrijf, dat in den Wilhelminapolder aan den Wv.g naar het Katsche veer zal worden gevestigd is benoemd de heer J. Schipper alhier. Vrijdagavond Werd de algemeene vergadering gehouden van de Kolenver- eeniging „Eendracht maakt Macht", wel ke vereeniging in 1936 werd omgezet in een coöperatieve. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat in het jaar 1936 wer den afgeleverd 5338 H.L. steenkolen, 12800 sloffen en 6200 turven. Besloten werd wederom 6 maal in 1937 te leveren. Niet tegenstaande veel uitgaven in 1936 door de omzetting en aanschaffing van noodza kelijk materiaal, bleek het reservekapitaal niet achteruit te zijn gegaan. Het bedrag op de boerenleenbank is f 482,06, kasgeld f52,13 terwijl nog 39 H.L. kolen aan wezig zijn. Het aftredende bestuur werd in zijn geheel herkozen. Zooals uit een advertentie in dit nr blijkt, gaat de spreekbeurt van het Ka merlid Krol voor de C.H. Kiesvereen. niet door, maar wordt in de plaats daarvan jaarvergadering gehouden. Kruiningen. Vrijdagavond vergaderden de leden der Bijz. schoolvereen. onder lei ding van hun voorz. dhr C. Minnaar Rekening, jaarverslag en begrooting 1937 werden goedgekeurd. Het aftredende be stuurslid J. Komejan werd herkozen, ter wijl in de plaats van het aftredend be stuurslid P. Wiskerke, die wegens hoogen leeftijd niet meer in aanmerking wensch- te te komen, werd gekozen dhr S. Cok Na bespreking van enkele interne aan gelegenheden sloot het hoofd der school, dhr Huizer deze vergadering met dank zegging. Wolphaartsdijk. Vrijdagavond verga derde alhier de Afd. van den Bijz. Vrij- willigen Landstorm. De Burgemeester heette de aanwezigen welkom, Overste Bruins, dhr J. G. Eckhardt en Overste Bierman hebben het doel van den B.V.L. uiteengezet en er op gewezen, dat het nu meer dan ooit noodig is zich te scha ren achten de regeering. De opkomst had beter kunnen zijn. Vrijdag hield de Vereeniging „Land bouw en Veeteelt" haar jaarlijksche alg. vergadering, onder leiding van M. Janse. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat er dit jaar voor de leden waren meststoffen, tot een bedrag van f 9774,27 meststoffen, aan een bedrag van f 9774,27 en 2295 K.G. sproeimiddelen, tot een be drag van f218,62. De vereeniging telt 57 leden. Wemeldinge. Zaterdagavond is ook hier de Oranjefilm in een tent, staande op de speelplaats van de Openbare school aan de Wilhelminastraat vertoond. De tent, die een 500 zitplaatsen had, was tijdens de drie voorstellingen, die werden gegeven, zeer goed bezet. De film is door een 1000 bezoekers groot en klein gezien. Kapelle. Zaterdag werd op feestelijke wijze het 60-jarig bestaan der Landbouw- vereeniging herdacht. De voorzitter, de heer A. de Schipper, releveerde het 60- jarig bestaan der vereeniging. Ze is op gericht 22 Jan. 1877 met aanvankelijk 22 leden. In het bestuur werden gekozen de heeren A. Nijssen, voorzitter; J. J. C. Flo, die enkele dagen te voren zich zoo had verheugd, dat ze weer thuis was. „Ik heb het nog aan mevrouw Prendergast voorgesteld om Amerika eens te bezoeken 't Is toch maar een 'betrekkelijk korte reis en zoo'n zeereis is het heerlijkste wat je maar bedenken kunt''. „Ja, kind, als het maar niet zoo'n massa geld kostte; waar moeten we dat alles vandaan halen?" klaagde haar vader. „Had ik nu maar niet zooveel voor cadeaux uitgegeven. Maar ik heb nog vijf pond overgehouden, dat kunt u toch in ieder geval nog wel gebruiken. En als u eenmaal in Montreal bent, zult u toch binnen niet te langen tijd schatrijk zijn. 'tls toch wel wat, dat je nu dat geld zoo dringend noodig hebt, wat je straks maar voor het opscheppen zult hebben." „Ja, kind, zoo gaat het altijd in de wereld, En als we niet steeds zoo bang en overdreven voorzichtig waren ge weest, zouden we al veel eerder van die rijkdom hebben kunnen genieten. Vroe ger heeft je moeder me daarin altijd te gen gehouden en nu is het Belle, die me steeds de handen bindt." Als gewoonlijk liep hij in de kamer op en neer, rusteloos en nerveus en het ge lukte zelfs Flo niet om hem een oogen blik kalm te doen zitten. Er scheen hem echter een plotselinge, angstaanjagende van der Bilt, secretaris; Johs Oele Hz., penningmeester; M. de Jager en A. Meij- aard. Dhr Nijssen is 15 jaar voorzitter geweest, na hem is deze functie ingeno men door J. de Geus, M. de Jager, M. Eversdijk, F. van Hoorn, J. van Wingen, G. Baas, J. Ganseman, J. Wabeke, M. Bom en A. de Schipper. Een kracht ten goede is van deze vereeniging uitgegaan. Lezingen werden gehouden, ploegwed- strijden georganiseerd. Getracht werd om cursussen voor land en tuinbouw te vormen. Aangedrongen werd op verbetering van wegen. De Nieuweweg vanaf wachtpost 38 tot aan de nu bestaande Veiling kreeg zijn beslag, welke nu een drukke ver keersweg is; ook is verzocht en verkregen een betere los- en laadplaats voor de S.S. en een goederenloods. Zoo is er veel gedaan, waarvan wij nu de vruchten plukken. Na de rede van den voorzitter volgde het verslag van den secretaris D. Ganse man. Aangekocht werden in 1936 444900 K.G. kunstmeststoffen, 86500 K.G. poeder- kalk tot een totaalbedrag van f 18776 aan 143 leden. Het saldo van den penningmeester be droeg f 173,48. Verschillende voordrachten en tractatie volgden. Het was een gezellige feest- vergadering. Rilland-Bath. Op Vrijdag en Zaterdag j.l. werd alhier, onder begunstiging van goed weer, met groote opgewektheid Oranjefeest gevierd. Het geheele dorp was prachtig versierd. Een groote optocht, waaraan veel zorg besteed was en welke veel belangstelling trok, maakte, begeleid door de muziek, een rondgang door het dorp. Deze werd Zaterdagavond met pas sende verlichting herhaald. Ook de school kinderen werden getrakteerd en brachten een zanghulde aan het gemeentebestuur. Aan alle kinderen zal een blijvend aan denken worden geschonken. Veel men- schen waren op de been en er heerschte beide dagen een gezelJige drukte. Ellewoutsdijk. Op 60-jarigen leeftijd is alhier na een langdurig lijden overleden de heer M. Meulenberg Gz. Hij maakte vele jaren deel uit van den ge meenteraad en was ook verschillende ja- r n wethouder. Sedert 1925 bekleedde hij de functie van dijkgraaf van het water schap Ellewoutsdijk. Ook in het plaatse lijk vereenigingsleven (Groene Kruis, Zie- kenhuisvei pleging, enz.) nam hij een vooraanstaande plaats in. Zoutelande. Vrijdagavond werd alhier een filmvoorstelling gegeven door de O'ranjevereeniging door middel van Hen- ning's filmcentrale. Het bezoek was zoo groot, dat de voor stelling tweemaal moest worden gegeven. Achtereenvolgens werd vertoond een na tuurfilm, een folklorefilm van Noorwegen, twee teekenfilms en tenslotte de Oranje film. Nieuw en St. Joosland. De heer P. Kodde, van wiens 65-jarig huwelijksfeest pas melding is gemaakt, is op 22 Januari j.l. overleden. Hij was de oudste ingeze tene dezer gemeente. Vrijdag hield het Varkensfonds „Helpt Elkander" de jaarvergadering. Uit de rekening over 1936 bleek, dat was ont vangen f 372.60 en uitgegeven f 273.39, saldo f99.21. Het maatschappelijk bezit bedroeg op 31 Dec. 1936 f 839.32. Drie varkens zijn uit nood geslacht, en 2 overleden. Het verlies bedroeg per lid 45 cent. Als bestuursleden werden herko zen de heer G. Dellebeke en gekozen de heeren H. Koppejan en Janus Dellebeke. De 2 laatste in de plaats van de heeren J. Bliek en P. Baurdoux, die geen nieu we benoeming wenschten. Besloten werd de varkens te laten in enten tegen vlekziekte. Als adviseur werd voor 1937 benoemd dhr D. de Waard. De voorzitter sprak een woord van har- telijken dank tot dhr Baurdoux voor de verrichte werkzaamheden en verleende steun. Daarna had 'het gebruikelijke koffiemaal plaats. Veere. Vrijdagavond vergaderde de af- deeling Veere van het Varkensfonds onder voorzitterschap van den heer F. J. Cas- tel. In zijn openingswoord betuigt de voorzitter zijn tevredenheid, dat er zoo weinig ziekte onder de varkens hier was. gedachte in te vallen en terwijl hij zich in een stoel liet neervallen en zijn hoofd in zijn handen verborg, kwam het moei lijk van zijn lippen: „En- als ik nu toch al eens te laat kom, wat dan? Wat moe ten we dan beginnen!" Zacht werd de deur geopend en Wea therley kwam binnen, die op zijn groot vader toetrad. „Grootvader", fluisterde hij, terwijl hij een ernstig gezicht tot hem ophief, „welk antwoord moet de landheer nu van o-ns hebben? Misschien is vader nu te ziek om daarover te beslissen en dan ,Dan ligt de beslissing het eerst bij u", vulde Flo aan, die zag dat Weatherley het schreien nader stond dan het lachen. Mijnheer D'aunoey voelde zijn oude haat en prikkelbaarheid tegenover den schoon vader van zijn zoon in dubbele mate te- rugkeeren. Dreigend klonk het: „Als vader sterft, dan bestaan er voor ons nog zooveel temeer redenen om ons niet met den landheer in te laten.". „Maar dat kan hij toch niet helpen", aarzelde Weatherley. „Indirect wel. Als hij je vader en je moeder beter verzorgd had, zou het ge brek hun gezondheid niet zoo onder mijnd hebben en zouden ze beter een stootje hebben kunnen verdragen. Ja, jongen, je zult zelf moeten kiezen. Je IEDERE GOEDE OPLOSSER ONTVANGT EEN PRIJS WAARONDER F. 50 00 AAN GELDPRIJZEN Het was een gunstig jaar voor de ver eeniging. Het bestuursvoorstel, dat bode- sc'hap en contributie (10 ct. per lid) de zelfde zal blijven, wordt met algem. st. aangenomen. Uit het verslag penningm. blijkt, dat er 94 leden zijn, dus gelijk aan vorig jaar. 132 varkens zijn aangegeven. Inkomsten f 151.54, uitgaven f 104.44, batig saldo f47.10. Dhr D. Kasse wordt in de vacature F. J. Gastel als bestuurslid gekozen en wel met 17 van 24 stemmen, terwijl dhr J. Melis met algem. stemmen wordt herko zen als bode. De voorzitter herinnert er aan hoe hij thans bijna 15 jaar lid en voorzitter van 'het fonds is. Het spijt hem thans te moe ten aftreden, maar dit is onvermijdelijk, omdat hij de gemeente gaat verlaten. Hij spreekt de hoop uit, dat de vereen, in lengte van dagen mag vooruitgaan met Gods hulp. Dhr A. de Nood spreekt een woord van waardeering voor het werk van den heer G. namens de vergadering. Al die jaren heeft hij zijn best gedaan. Allen zijn hem er dankbaar voor. Serooskerke (W.). Vrijdag hield de Jongel. Vereen, op G.G. „Pred. 12 la" afd. A en B, haar 58ste jaarvergadering onder leiding van haar voorzitters Jac. Melis en P. Ton. Uit de verslagen bleek, dat de vereeni ging thans 51 leden telt, dat iedere afd. elke week vergadert en dat de finan- ciëele toestand bevredigend is. Behandeld werd een inleiding Schrift studie over „Job" door Jac. van Winke len en één over „De Overheid en de Sabbatsrust" door S. Jongepier. Op beide volgde eenige bespreking. De avond werd verder gevuld door een memorisatie- en improvisatie wedstrijd en enkele voordrachten. Ter afwisseling werden door een twee stemmig zangkoortje uit leden der ver eeniging samengesteld, enkele zangstukjes ten gehoore gegeven. Tot slot werd een samenspraak opge voerd, getiteld: „Novemberstorm", waar aan veel werk was besteed. De vergadering had een gezellig ver loop en was druk bezocht. Ds Lindeboom eindigde met dankgebed. Arnemuiden. De oudste inwoonster de zer gemeente, mej. de wed. Jasperse geb. Menheere, overleed in den ouderdom van 90 jaar en 9 maanden. Ritthem. Zaterdag werd hier Oranjefeest gevierd. Heel het dorp was in feestdos. Een zestal eerepoorten, die 's avonds ver licht werden, sierden het dorp. Kwistig was met groen en bloemen gewerkt. Ook verschillende gebouwen waren mooi ver sierd en verlicht. Nog nooit is er zoo te Ritthem feest gevierd. 's Vrijdagsavonds werd in de school tweemaal gratis de verlovings- en de hu welijksfilm vertoond. Des Zaterdags lie ten van 9 tot 9.30 u. eenige leden der mu- ziekvereeniging vanuit den toren volkslie deren hooren. weet, dat momenteel je maatschappelijke vooruitzichten op het kasteel beter zijn dan op „Castle Farm", maar als je den landheer kiest, zul je voorgoed van ons allemaal afscheid moeten nemen." „Dat zal ik natuurlijk nooit willen", zei Weatherley kort. „Maar ik zou zoo graag een opleiding willen hebben, die me in staat stelde om later iets voor va der en mijn zusjes te kunnen doen. En ik houd veel van u, maar ik houd ook van den landheer, want die is toch ook vriendelijk voor me geweest." Opgewonden barstte Dauncey nu uit: „Nu je weet het. Je hebt te kiezen tus schen hem en mij-. Ik wil niets te doen hebben met iemand, die bij den land heer in het gevlei tracht te komen." Ernstig antwoordde Weatherley. „D'an kies ik u, grootvader. En zeg u dan aan mijn vader, dat ik het niet kan helpen, als ik zoodoende moeder ongehoorzaam hen, aan wie ik beloofd had, om ook haar vader als mijn grootvader te erkennen en te eeren. Eb u zult me toch nog wel wil len toestaan, dat ik het of aan den land heer zelf, of aan juffrouw Dulcey, de re den vertel, waarom ik het voorstel van mijnheer Weatherley niet kan aanne men?" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2