SPOOR's MOSTERD I Spoor's gestampte Muisjes Spoor's In ,tr<Jïï2!?|. a Rechtszaken Leestafel Het Vrouwenhoekje Voor de Jeugd. Het ini De ovei Rechtbank te Middelburg. Zitting van 22 Januari 1937, Niet dimmen van autolichten bij het tegenkomen van een wielrijder. Door C. W., 45 jaar, directeur van een waterleiding te Tholen, was hooger be roep ingesteld tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij, wegens als bestuurder van een motor rijtuig zich met dat rijtuig op een open baren weg bevinden, niet dimmen van de autolichten voor een hem tegemoetkomen de wielrijder, werd veroordeeld tot een geldboete van f 6 of 1 d. h. De Officier van Justitie, die het met het vonnis van den Kantonrechter eens was, eischte bevestiging daarvan. Mr A. van der Weel, advocaat te Mid delburg, die als gemachtigde voor ver dachte optrad, erkende het ten laste ge legde feit. Hij merkte evenwel op, dat de A. N. W. B. in deze zaak een uitspraak tot in hoogste instantie wenscht uit te lokken, omdat 't hier eigenlijk gaat over 'n ten laste legging, die in de Motor- en Rij- wielwet (art. 19) niet staat. Aan de hand van een paar voorbeelden demonstreert gemachtigde, dat ook hier van tegemoet komend verkeer niet kon worden ge sproken. Bij een trein, komende van Vlis- singen en gaande- naar Middelburg en een trein gaande van Middelburg naar Vlissingen, kan volgens pleiter niet wor den gesproken van tegemoetkomend ver keer. Hetzelfde geldt ook voor de trams. Volgens pleiter heeft de Kantonrechter aan een op dergelijke gevallen toepasse lijk Arrest van den Hoogen Raad van 1934 een wijdere strekking gegeven dan volgens pleiter geoorloofd is. Op grond van een en ander komt plei ter tot de conclusie, dat het desbetref fende rijwielpad niet tot den rijweg be hoort en dus niet van tegemoetkomend verkeer kan worden gesproken. De Officier van Justitie repliceerende, is het met de zienswijze van gemachtigde niet eens en is in tegendeel van oordeel, dat het in deze bedoelde rijwielpad wel tot den rijweg behoort. Ter toelichting diene, dat verdachte, appellant, destijds reed met zijn auto op den openbaren weg onder de gemeente St. Laurens, aldaar ter plaats nevens den weg loopt een rijwielpad, door een even wijdig loopende haag van den rijweg ge scheiden en op welk rijwielpad de wiel rijder de auto tegemoet reed. Automobilist onder drankinvloed, rijdt tegen een boom. J. H. v. d. V., 50 jaar, aannemer te Vlissingen, was in hooger beroe'p geko men van een vonnis van den Kanton rechter te Middelburg, waarbij hij we gens als bestuurder van een auto daar mede over een openbaren weg rijden, ter wijl hij verkeert onder zoodanigen in vloed van het gebruik van alcoholhouden de drank, dat hij niet in staat moest wor den geacht de auto naar behooren te be sturen, werd veroordeeld tot f 500 boete of 1 maand hechtenis met ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te be sturen voor den tijd van een jaar. Verdachte kwam op 29 Juli 1.1. met zijn auto de Badhuisstraat te Vlissingen uit gereden, richting Parklaan. ifij is daar, blijkbaar doordat hij onder drankinvloed verkeerde, met dat voertuig tegen de rechter trottoirband aan dien weg opge reden, vervolgens met de auto de Park laan naar links overgeschoten en daar tegen een boom gebotst, waardoor de auto ernstig werd beschadigd, en door welk rijden verdachte de veiligheid van het verkeer ter plaatse heeft in gevaar ge bracht. Get. J. Bont, reiziger te Utrecht, be vond zich ten tijde van het ongeval in de buurt. Hij hoorde een klap en ging naar de plaats van de aanrijding. Verdachte zat gewond in de auto en het vehikel was ernstig beschadigd. Verdachte ontkent dronken te zijn ge weest. Eenige andere getuigen leggen vervol gens verklaringen af omtrent de verschil lende café's, die verdachte dien dag had bezocht. Een 'hunner, de caféhoudster te Vlissingen, merkt op dat verdachte haar bij zijn tweede bezoek aan haar café, had gezegd „ik ben zoo zat als een aap, geef me maar een fleschje limonade". De get. Meulmeester, winkelier te Vlis singen, had den avond van het ongeval te ongeveer 7 uur toen hij in de Wal- straat liep gezien, dat verdachte die straat slingerend doorreed. Een tweetal getuigen a decharge, die dien dag met verdachte in aanraking zijn geweestt verklaren, dat verdachte niët onder drankinvloed was. De get. a decharge Boutens heeft de auto onderzocht, speciaal de stuurinrich ting, deze was defect. Wegens niet-verschijning van een ge tuige, werd de verdere behandeling der zaak aangehouden tot Vrijdag 26 Febr. a.s. Nog een autobotsing door drankgebruik. J. Ph. 'C., 58 jaar, verzekeringsinspec teur te Oostburg, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kan tonrechter te Oostburg, waarbij hij we gens het als bestuurder van een motor rijtuig daarmede over een openbaren weg rijden, terwijl hij verkeert onder zoodani gen invloed van het gebruik van alcohol houdende drank, dat hij niet in staat moet worden geacht het motorrijtuig naar behooren te besturen, werd veroordeeld tot f 100 boete of 20 d. h. en 6 maanden ontzegging van de bevoegdheid om motor rijtuigen te besturen benevens 14 dagen hechtenis voorwaardelijk, Verdachte reed o'p 31 Augustus 1.1. met zijn auto ouder de gemeente Overslag en is toen tegen een ter plaatse staande boom gereden. Verdachte ontkende onder drankinvloed te hebben gereden. De verdediger van verdachte Mr Tichel man, uit Terneuzen, acht het bewijs dat verdachte onder drankinvloed zou hebben verkeerd niet geleverd. Pleiter verzoekt daarom de Rechtbank het vonnis van den Kantonrechter te vernietigen en verdachte vrij te spreken. Vuurwapenwetovertreding. J. B., 70 jaar, landbouwer te Heinkens- zand, was in hooger beroep gekomen van een vonnis van den Kantonrechter te Terneuzen, waarbij hij wegens het in strijd met de wettelijke voorschriften, een vuurwapen voorhanden hebben, werd veroordeeld tot f 5 boete of 2 dagen hech tenis, met verbeurdverklaring van een inbeslaggenomen tweeloopsjachtgeweer. De Officier van Justitie eischte beves tiging van het vonnis waartegen hooger beroep. Belemmering van het verkeer. C. den D., 27 jaar, chauffeur te Hoe- dekenskerke, heeft op 24 Augustus 1.1. te Goes, de vrijheid en de veiligheid van het verkeer belemmerd en in gevaar ge bracht, door op onverantwoordelijke wijze met zijn motorrijtuig te rijden, waardoor hij een motorrijder heeft aangereden, en waarvoor hij door den Kantonrechter te Middelburg werd veroordeeld tot f 10 b. of' 5 dagen hechtenis, en het betalen van een schadevergoeding van f 45 aan den aangeredene. Hij was van dat vonnis in hooger beroep gekomen. De Officier van Justitie eischte bevesti ging van het vonnis waarvan beroep. Uitspraak in alle zaken 5 Febr. a.s. DtefraudeteBergenop Zoom Voor de rechtbank te Breda heeft terecht gestaan de 43-jarige A. S., uit Bergen op Zoom, gewezen diiecteur van de Arbeids beurs aldaar aan wien ten laste was ge legd, dat hij op onderscheidene tijdstip pen in het tijdvak 19241936, als ambte naar, n.l. als secretaris-penningmeester van de Commissie tot steunverleening aan de werkloozen, tot welke functie hij bij besluit van B. en W. was benoemd, op zettelijk verscheidene geldsbedragen tot een totaal van f 3252, welke gelden deel uitmaakten van diverse kassen, die ver dachte uit hoofde van zijn functie onder zich had, zich wederrechtelijk heeft toe geëigend. Verdachte legde een volledige bekentenis af. Hij verklaarde 11 verschillende kas sen onder zijn beheer te hebben gehad. Met de verduistering was hij1 reeds in 1924 begonnen. Steeds verduisterde hij kleine bedragen. Verdachte was met schuld getrouwd en kon van zijn salaris van f 2050 niet rondkomen. Het O.M. requireerde een gevangenis straf voor den tijd van acht maanden. Haar mevrouw vermoord. Voor de rechtbank te Assen werd weder om behandeld de zaak tegen de dienst bode Ei. V. uit Meppel, die Zondag 3 Mei 1936 mevrouw Stern te Meppel in haar bud met een hamer het hoofd insloeg. Op 28 September 1936 werd deze zaak ook voor de rechtbank te Assen behan deld. Nadat toen de deskundige een rap port over den geestestoestand van de ver dachte had uitgebracht, waarin hij tot de conclusie kwam, dat het meisje absoluut ontoerekenbaar was, eischte de officier van justitie acht jaar gevangenisstraf met ter beschikbaarstelling van de regeering. D'e officier kon zich toen niet met het rapport van den deskundige vereenigen, wel achtte hij: het meisje in hooge mate verminderd toerekeningsvatbaar. De getuige-deskundige kwam nu tot de conclusie, dat verdachte verminderd toe rekenbaar moet worden geacht. D'e officier van justitie persisteerde ge heel bij zijn requisitoir in eerste behande ling en eischte weer acht jaar gevange nisstraf met ter beschikkingstelling van de regeering. Het bruidspaar in den gouden koets. Onder dezen titel verscheen bij A. W. Sijthoff's Uitg.-Mij te Leiden een door D. Hans geschreven boekje, in verband met het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Dit mooi uitgevoerde werkje, waarin verschillende foto's zijn opgenomen, be handelt niet alleen de trouwplechtigheid, maar geeft ook interessante bijzonder heden uit het leven van Prins en Prinses. En dat op een wijze zooals we dat van Hans gewend zijn. Een mooi gedachtenis boekje! Kook de kool In water met zout half gaar. Snijd, het spek in kleine dobbel steentjes, bak het lichtbruin mot de ge snipperde ui, voeg de gort toe, zout, pe per, het eiwit en de Maggi's Aroma. Log in een vergiet of pan een oud, dun doekje, bedek de bodem en den rand met koolblaren, leg hierop de helft van de gort, daarna een laag kool en weer gort, sla de bovenste blaren erover heer. Knoop den doek stevig vast. Breng een Va L. water aan de kook, doe hier den zak in en kook de kool zachtjes 1 uur Stort ze op een verwarmden schaal Smelt een stukje boter of vet in een pannetje, voeg een eetlepel bloem toe, roer alle kluitjes eruit, doe er de kool bouillon bij en laat de saus even door koken. Maak de saus af met geklopte eidooier en eenige druppels Maggi's Aroma. Geef bij dit gerecht gekookte aardappelen. Boerenkoolsoep (4 pers.). 2 struiken boerenkool, 2% L. water, 4 ons mager spek, 1 pond aardappelen, V2ons havermout, zout, 2 a 3 theelepels Mag gi's Aroma. Hak de gestroopte, gewasschen en in water gaargekookte boerenkool fijn. Zet het spek op in 2Y L. water en kook het zachtjes 1 uur, voeg hierbij de kool, de havermout en de geschilde en in stuk ken gesneden aardappelen. Kook alles samen nog Va uur. Roer alles dooreen en maak de soep af met de Maggi's Aroma en indien noodig een beetje zout. Eenvoudige winterkost. Gevulde kool (6 pers.)1 mid delmatig groote witte- of savoyekool, IV2 ons gort, pond spek, 2 groote uien, 3 theelepels Maggi's Aroma, zout, peper 1 ei. Week de gewasschen gort eenige ma len in wat water, kook ze vervolgens i uur heel zachtjes met een beetj ezout. Maak de blaren van de kool los, snijd de dikke bladnerf eruit. Gestoofde andijvie uit het zout (4 pers.). 1 pond ingemaakte an dijvie, 1% kopje kokend water, 2 thee lepels Maggi's Aroma, paneermeel, boter, nootcuscaat. Neem de andijvie uit den inmaakpob Spoel ze niet af, zet ze op met kokend water en kook ze pl.m, 1 uur. Laat ze uitlekken op een vergiet, zet ze vervol gens nog eenige tijd in koud water. Stoof ze daarna met het kokende water, de Maggi's Aroma en wat nootmuscaat. D'oe ze in een vuurvaste schaal, strooi er wat paneermeel over, leg hier en daar een kluitje boter en laat het in den oven bruin worden. Dikke groentesoep (4 pers.) 2V2 L. water, 3 theelepels Maggi's Aro ma, allerlei groenten zooals prei, selde rijknol, wortel, bloemkool, spruitjes, brusselsch lof, andijvie, wittekool enz,., 1 kopje rijst, zout. Maak de groenten schoon, door ze in kleine stukjes te snijden en flink te was- schen. Wasch ook de rijst. Breng het water aan de kook, doe er de groenten en de rijst in en kook ze gaar in u. Voeg daarna een eetlepel zout toe, de Maggi's Aroma en indien men verkiest nog wat fijngehakte peterselie. Stamppot wortelen en uien (4 pers.). 6 groote winterwortelen, 3 pond aardappelen, IV2 ons rijst, 3 groote uien, 1 pond mager spek, 1 L. water, 1 theelepel zout, 2 a 3 theelepels Maggi's Aroma. Wasch het spek en laat het zachtjes Y uur koken. Voeg daarna de geschilde en in stukken gesneden wortels en uien toe en wanneer deze een half uur ge kookt hebben de in stukken gesneden aardappelen en de gewasschen rijst. Laat dit samen nog zachtjes uur koken. Zorg, dat er voldoende vocht onder blijft. Neem het spek uit de pan, voeg de Maggi's Aroma toe, misschien nog een beetje zout en peper en stamp alles dooreen. Het opknappen van kleeren. Borstel wollen kleedingstukken goed uit (zakken, naden enz.). Torn lichte kraag jes enz. af en wasch deze apart. Verwijder vlekken, die alleen aan de oppervlakte van de stof voorkomen, met oud brood. Borstel glimmende plekken op mantels af met een aftreksel van thee of koffie, bet ze met schoon water na. Ge bruik voor lichtere kleuren het kookwater van witte boonen. Pers het goed daarna aan den verkeer den kant op, tot het geheel droog is. Neem vette k r a g e n af met wa ter en ammonia of met een aftreksel van houtzeep. Is de kraag erg vuil, torn dan de kraag in het midden los, leg een dikke doek tusschen de beide lagen en wasch de kraag met zeepsop uit. Wasch het sop er daarna uit en pers de kraag op onder een doek. Een vuile 'bont kraag reinigt men met zemelen, die ge- gedrenkt zijn in tetra. Wrijf de zemelen met een zachten doek over het bont en herhaal de bewerking, tot de kraag schoon is. Pers het geheele kleedingstuk zoo noo- dit op. Leg het stuk zoo mogelijk met den verkeerden kant naar boven op de strijk plank, leg er een natte perslap op, zet het warme ijzer er op en pers het. Het vocht moet in de stof dringen. Pers mouwen van jassen en pijpen van pantalons dubbel, op den goeden kant onder een natte perslap. Beste Nichtjes en Neefjes! De raadsels van twee weken geleden zijn nogal meegevallen, er waren ten minste heel wat goede oplossingen bij, daarom geef ik nu weer een paar van dezelfde, alleen wat grootere en meer woorden. De oplossingen van 14 dagen geleden zijn: 1. Post, stop, spot. Stroop, proost, spoort, tor en sop, ros en pot. Maar nu uit telkens 7 dezelfde letters de volgende woorden: 1. Een dorp op Zuid-Beveland. 2. Een samenkomst en iets dat gedicht behoort te worden. 3. Een meisjesnaam en een zwarte vloeistof. 4. Een deel van een klok en een klinker. 5. Een hoofddeksel en gebruikt de schoenmaker. 6. Een streek in Noord-Brabant en waar je soms een brief mee sluit. 7. Waar je mee eet en een meisjesnaam. 8. In den mond en een stuk goed. 9. Aan een brievenbus en de vrouw van een aartsvader. 10. Onwrikbaar en een gemeentelid. 11. Slim en een zegel. De volgende woorden bestaan ook uit 7 letters. 1. Een proef. 2. Komen in den winter veel voor. 3. Rivieren. 4. Een insect en een levend wezen (ver- eenv. spelling). 5. Geeft geluid en een ander woord voor gevangenis. 6. Geen luim en een voorzetsel. 7. Personen in 't algemeen en veel bloe men aan een steel. 8. Geluidloos en een deel van een kippenhok. Souburg. „Boomklimmer". Het feest bij jullie is dus goed geslaagd. Wat een heerlijkheden waren er op school. Ge bruik je den beker al? Nee ik houd er niet zoo erg van. N.- en St.-Joosland. „Moeders Jongste". Het schoolfeest hebben jullie dus al gehad, of wordt het in April nog eens overgedaan? Zorg maar, dat er een mooie verzameling in je album komt. N i s s e. „Fietsertje". Is het feest goed geslaagd? Het weer was gelukkig goed. Ik ben benieuwd of je nog mee kon doen met den wedstrijd. Ja er zijn nu zooveel zieken. Wemeldinge. „Zwartje". Het zal wel stil zijn nu de logé's zijn vertrokken. Gelukkig maar dat jij ook nog niet ziek werd, dan was het nog erger geweest. Serooskerke. „Parker". Fijn, dat de school ook meedeed. Wat stelde jij voor? Het einde van den dag was zeker wel het mooist. Jij ging laat naar bed hoor. „Dikkie". Ze hebben jullie maar goed bedacht op school, echt gezellige dingen. Die wedstrijden waren ook grap pig. Je mag best nog een paar jaartjes langer meedoen. „Karekiet en Duifje". De kaart was een echte verrassing, alleen begrijp ik niet goed hoe jullie het wis ten. Zijn de raadsels toch klaar? Biggekerke. „Moeders Oudste" en „Madeliefje". Het spijt me heel erg, dat jullie niet meer mee kunnen doen, maar ik begrijp wel, dat het zoo erg lastig wordt. Het eenige zou zijn, dat jullie de oplossingen bewaren en dan de-laatste er bijv. 's Woensdags nog bijschrijven. Goes. „Babbelgraag". Wat gezellig, dat jij ook mee mocht doen. Jullie liepen keurig hoor. Jij had 's avonds een fijn plaatsje uitgezocht. „Zilvermeeuw". Bij jullie kwam er geen eind aan het feest. Je vergeet zoo vast nog, dat je op school bent om te leeren. „Rozeknopje". Aller eerst hartelijk gefeliciteerd met je ver jaardag. Wat gaat de tijd toch gauw hé. Die boeken zijn fijn, heb je mooie uitge zocht? Nu maar hard plaatjes gaan spa ren, of heb je er al? „Schrijfstertje". Ja, er was heel wat te genieten verleden week. De historische optocht was werke lijk heel mooi. Jou club heeft den vol genden dag ook keurig geloopen. Bergen op Zoom. „Hardlooper". En hoe gaat het er mee, alweer wat op geknapt? Fijn, dat Moe den brief nu voor je schreef, wil je haar van mij bedan ken? „Cornelis de Witt". Er was voor jou heel wat plezierigs de laatste weken. Zul je goed je best doen voor het volgende rapport? Een fijn boek,dat jij aan het lezen bent. „J. P. Coen". Het is maar goed, dat vader er een stokje voor stak anders ging je vast iederen dag met Nico mee, is het niet? Jij wilt dus nog geen ballonvaarder worden? Hartelijk dank voor de felicitatie. Baarland. „Prins Bernhard". Wat fijn, dat jij ook naar Goes mocht, er was heel wat te zien hé? Snoezig hoor die konijntjes, ze zullen wel mooi zijn als ze groot worden. „Maurits". Het school feest was voor jullie wel het mooist, ik had je wel eens bezig willen zien met zakloopen. Kun je beter raadsels oplos sen? „Blauwoogje". Ik vind het erg jam mer voor je en zal gauw zorgen, dat het op een andere manier in orde komt. Jullie troffen het, dat je de film op school kon zien. Oudelande. „Babbelkous". Wat een prettige dagen waren dat, en toen het afgeloopen was nog naar Goes, er kwam geen eind aan. Heb je ook een prijs ge wonnen? „Spring in 't veld". Den eersten dag regende het wel een beetje, maar daar hebben we ons niet aan gstoord. Wat zagen jullie er leuk uit, maar die andere club was zeker ook wel mooi. „Blond kopje". De school werd op zoo'n manier 1 ineens een stuk uitgebreid. Fijn, dat je den eersten prijs hebt gewonnen. Zoo'n lampionoptocht vind ik wol hot mooist, „Do Ruiter", Jij bont er mei oen verkoud heid nog goed afgokomon. Ja, htor zijn ook voel grieppatfënton. Jullie liebbon het met het weer gelukkig goed getrof fen, „De Groot", En jij hebt zoo naar ijs verlangd? Nu ik ben heusch bang, dat er niets meer van komt. Dat was voor Moe geen prettige verrassing in den kel der. „Oranje". Het is toch nog een heelen brief geworden, al had je dan ook niet veel tijd. Ik kan begrijpen, dat je moe was, na zoo'n langen tocht. V e e r e. „Margriet". Ik merk wel, dat het feest bij jullie ondanks den regen, toch niet in het water is gevallen. Die loods kwam nu maar goed te pas. Ja in Friesland is al heel wat gereden. Nieuwdorp. „Herfstkind en Bruin oogje". Ja, zoo'n boekje daar kun je tel kens weer van genieten. Het was niet zoo'n prettige reden waarom jullie naar Goes gingen. Hoe gaat het nu met Opoe?' Krabbend ij ke. „Iris". Wat een lange brief, er was ook zooveel feest- nieuws en ik merk, dat er nog meer prettige dingen op komst zijn. Er zijn mooie dingen gemaakt op de handwerk les. B o r s s e 1 e. „Rembrandt". Een mooi boekje, dat jij kreeg. Je hebt zeker wel genoten toen je het las. De oplossingen heb je goed. „Zangeresje". Wat heerlijk, dac het feestje, zoo goed geslaagd is, een heele voldoening als je er zooveel werk van gemaakt hebt. „Lelie". Het is nog niet zoo dom het feest nog een poosje uit te stellen, het is dan ook allicht min der koud. Leuk, dat het jaarfeest juist op denzelfden dag viel. Koudekerk e. „Wippertje". Jammer, dat je de oplossingen van de prijsraadsels niet had, een volgenden keer gaat het misschien wel weer beter. Dat lepeltje is een echt fijn cadeautje. „Sprokkelaar- stertje". Jij was een beetje in de war, want je moest deze week eer! briefje schrijven inplaats van verleden week, maar nu behoeft het niet voor over 14 dagen, nadat er weer prijsraadsels ge weest zijn. Arnemuiden. „Buitenmeisje". Jij treft het maar, dat je altijd naar Mid delburg kunt. Deze week was het de beurt voor jou briefje, dus nu weer over 14 dagen. Allen hartelijk gegroet van TANTE DOLLIEI HOE BALD DE PLANT VERDIENDE TOEN MOEDER ZIEK WAS. XXXIV. D'e roode bloempjes en de groene blaad jes lagen er zoo dik bovenop. Opeens drupte er een dikke traan op Bald's boek; gauw veegde hij hem met zijn mouw weg; gelukkig, niemand had het gezien; vader en Mientje waren vol aandacht voor het kleedje. Daar had je er weer een! Nee, Bald wóu niet huilen. Vader streek Mientje over het haar. „Je bent een flinke meid hoor, wat zal Moe daar blij mee zijn". ,Vind jij het ook niet mooi, Bald?" „Nou!" Het kwam er zoo raar uit, maar Bald kon niets zeggen. Even keek Vader hem opmerkzaam, aan maar Bald tuurde strak naar het kleedje dat nu door zijn tranen net een groen met roode vlek leek. In zijn rechtervuist hield hij' stijf het kwartje, hij klemde z'n tanden op elkaar, als hij nu maar niet ging huilen. Hij gaf het tóch niet terug; nee, hij; zóu de plant hebben! „Mientje, berg het nu netjes op", klonk toen Vaders stem, „dat er geen vlekken aan komen, dat zou jammer zijn en Bald wil jij; zoo meteen even deze brieven voor mij posten?" „Ja Vader", knikte Bald, 'hij' zat alweer met zijn vingers in zijn ooren, net of hij ijverig leerde, maar het ging heelemaal niet. Even later stond hij bij buurvrouw voor het hekje. Het licht in de kamer brandde, buur man zou ook wel thuis zijn. Bald wist nu wel heel zeker, dat hij een dief was, hij; had het aldoor eigenlijk wel geweten, maar hij kon het nu 'niet meer wegpraten. O, het was vreeselijk, als Vader en Moe dat eens wisten, wat zouden ze dan wel van hem zeggen. Hij 'had een groote zon de gedaan. Het kwartje moest hij terug geven, nu dadelijk, en alles eerlijk aan 'buurvrouw vertellen, maar het was zoo moeilijk. Bald had de klink van het hekje al in z'n hand zou hij?.maar daar zette hij; het in eens op een loopen; hij durfde niet! en hij zag weer de azalea met de teergroene blaadjes, de tientallen knopjes en de pas ontloken zachtroode bloemkroontjes. Toen Bald weg was en Vader Mientje naar bed had gestuurd, bleef hij alleen in de kamer. Zonder te lezen zat hij achter de krant. Z'n gedachten waren 'bij Bald; wat had die jongen toch? Vanavond was hij weer zoo stil en on rustig, hij zat ergens over te piekeren, maar wat 'konhet zijn? Op schpol mis schien narigheid gehad. Maar dat leek vader toch weer onwaar schijnlijk, want van middag was hij juist zoo vroolijk. Ja, maar zoo was het de laatste dagen aldoor bedacht vader nu; 't eene oogen- blik is hij druk een opgewonden en even later zit 'hij stil voor zich uit te kijken, er moet iets zijn dat hem hindert. Vader had er nu spijt van, dat hij niet wat meer aandacht aan Bald geschonken i had, maar Moeders ziekte nam al zijn denken in beslag. Uitg.: N.l Emergo" t Burc Postt Bijkante J. J. F.A Directe Noorsche sympath Uit Sto Crt" genie Het was kige samei minister weinige d. groote Sc interview Noorweger Eenerzij c zen minist lijkheid v. staten betr delsbelemn appèl, zoor conferentie gelegenhei sproken, zc een officie lijk versch hebben get beide Ned< naar het persoonlijk oriënteeren in deze lar ter bestrijc vordering tevens bes] riteiten en handel en sche betrel Noorwegen De verkl het vertrek Noorden h( hun bezoe leerd, terwi de aandacl minister-pr anders we zijn. Bovendie nu een onj met Noorse over het in dachten te ling, waar] teeren, dat stelling ke uitlatingen sympathiek Men reke dat de reis landschZi zeer zal tei verschillene landsche m nen vinder land in stf van landbo sche mark bladen wijz Nederlands! Zweden ste Slechts in bladen is d de Zweedse ring tussch maar zij v het Nederls te doen za gebied vooi te vinden w van den Engeland teveel beste Zaterdagn Stockholm Veel slacht D'e overst Staten neme aan. De dab sippi staan der overstri doch bijna en hiervan king, terwi; andere ontbi wordt op ee Overal in het thans raad gekreg vertrekken. Te Louisv centrale een door 400 mai aan te houd paniek bevs afhangen vo bindingsmid Vliegtuiger auto's zijn hulpverleeni mingen get< vooral kleed len aan.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6