DE ZEEUW!" Uit de Provincie De Erfenis uit Amerika Personenvervoer petr auto. TWEEDE BLAD Nieren Afsluiting van het bakkerij- bedrijf. Zorg Voor Goede Doorspoeling der - i SMÈÊTMW FEUILLETON Het nieuwe vergunningsstelsel. Autobusdiensten en toerwagenritten. De komende-verkiezingen. VAN VRIJDAG 22 JAN. 1937, Nr 95. Tijdelijk op basis van de Landbouw- crisiswet. Door de Regeering is besloten de bak ker jjöedraj ven te Rotterdam en Amster dam te beschutten. Ren tydeiijae regeling wordt nu getroffen volgens welke voor het bereiden van brood een vergunning is vereisuht, afgegeven door de JNederiand- sche Meelcentrale. Dteze vergunning zal slechts wordeu afgegeven aan de broodbakxers, die 21 Januari 1937 hun beroep of bedrijf daad werkelijk uitoefenen. In een schrijven aan de Nederlandsche Bakkerij Stichting', namens den Minister van Handel, iNijverheid en Scheepvaart, waarin mededeeling gedaan wordt van de bezwaren der Regeering tot verbindend verklaring der door de Bakkerij-JStich- ting ingediende ondernemersovereenkom sten voor de bedrijven te Rotterdam en Amsterdam, heeft de minister zijn be sluit tot beperking van vestiging van be drijven nader gemotiveerd en ook mede- geueeiü, waarom het een tijdelijk karakter draagt, „Al meen ik" zoo luidt het in het schrijven van den minister, „dat met de door de JNed. Bakkerij-Stichting aangege ven middelen een verbetering van den toestand niet zal worden bereikt en dat deze alleen reeds daarom niet kunnen worden gesanctionneerd, zoo ben ik toch wel doordrongen van het feit, dat de toe stand in het bakkersbedrijf ongezond is en voorziening behoeft. Waar de vesti ging van nieuwe bakkerijen met onvol doende financieele basis of anderszins als een der voornaamste oorzaken van de moeilijkheden geldt, meen ik, dat naar ge zondmaking moet worden gestreefd langs den directen weg van beperking dezer vestiging. Het bij de Eerste Kamer aanhangige ontwerp eener „Vestigingswet Kleinbe drijf" zal, wanneer het kracht van wet zal verkrijgen, daartoe de mogelijkheid bieden. Behalve aan de mogelijkheid van een toepassing van bedoelde regeling zou wel licht ook een meer strengere toepassing van de voorschriften van de Warenwet en de Arbeidswet een verbetering in de situatie kunnen brengen; ik pleeg ter zake overleg' met mijn ambtegenoot van So ciale Zaken. D'aar ik mij er van bewust ben, dat de toestand in de bakkerij spoedige voor ziening eischt en ik wil voorkomen, dat in afwachting van het tot stand komen van bovenbedoelde Vestigingswet een ab normale vestiging zou plaats hebben, heb ik mijn ambtgenoot van Landbouw en Visscherij verzocht zijn medewerking te willen verleenen tot een tijdelijke afslui ting van het bakkerijbedrijf op basis van de Landbcuwcrisiswet. A LS GIJ DAGEN te bed moet blijven, i ^glj laat hebt van rugpijn, hoofdpijn, gezwollen ledematen, stijve en pijn- lljke spieren, gij u vermoeid en zenuwachtig voelt en uw nachtrust verstoord wordt, Is het leven vaak een last. Zorg dat het niet zoo ver komt. Vergeet niet, dat zulke verschijnselen van kwaad tot erger kunnen worden. Gij kunt ze voorkomen door uw nieren gezond te houden door het geregeld gebruik van f-OSTER'S RUGPIJN NIEREN PILLEN, sinds jaren bekend als het diuretisch middel bij uitnemendheid, f1.-, f.1.75 en f3.- door Anna B a e 1 e. 51.) o— „Dat valt me erg tegen van Mevrouw Prendergast; ik dacht, dat die boven zoo'n geklets verheven was. Bovendien vind ik het hoogst onbetamelijk, dat ze dat deed zonder mijn toestemming". „Ja Flo, je hebt gelijk, onze beste vrien dinnen zijn dikwijls het allerminst te ver trouwen en daarom houd ik er ook maar nooit geheimen op na. Ik vertel altijd alles en flap 'het grootste nieuws er maar di rect uit. Maar ga nu eens zitten en ver tel eens rustig iets van hem en van al je ervaringen in hot buitenland. Marjory kan dan met Ben voor Saucy gaan zor gen". Flo moest wel aan het vertellen, of ze wilde op niet en ze werd steeds openhar- li er, zoodat binnen enkele oogen'blikken juffrouw Dulcey alles wist wat ze weten wilde. Deze merkte op, dat zé nog nooit eerder den naam Mute had gehoord en dat 'het haar voorkwam, dat de persoon in kwestie dien naam 'had aangenomen. Flo mo-oht wel erg oppassen en voorzich tig zijn, wanneer die sinjeur nog eens weer zou opdagen. Deze laatste opmer- Flinke werkverschaffing. Het waterschap „Rumoirt" zal op I Fe bruari een aanvang maken met het droog leggen van de schorren, ■h'<~elk in werk- v-r-sehaffing wordt uitgevoerd, onder toezicht van de Nederl. Heidemaatschap pij. Dit werk zal ongeveer 8 weken aau 30 arbeiders werk verschaffen. Met 1 April zal ook een begin gemaakt worden met in werkverschaffing een dijk verzwaring uit te voeren, eveneens onder controle der Nederl, Heidemaatschappij. Dit werk zal ongeveer een half jaar aa.i pl.m. 70 menschen werk verschaffen. (Z, Nsb.) Heler aangehouden. D'e politie te Middelburg heeft aange houden en aan den Commissaris van Po litie te Eindhoven voorgeleid J. G. S„ wonende te Middelburg, verdacht van he ling van verschillende rijwielen die in Eindhoven door een broer van S. zijn ontvreemd. Verplaatst met ingang van 1 Febr. 193-7 van Sluis naar Brouwershaven de Assistent der Dir. Bel. enz. A. J. Brou wer en van Zierikzee naar IJsselmonde de assistent S. Paauwe. Middelburg. Schoolgeldverorde ningen. De op 21 October vastgestelde schoolgeldverordeningen ontmoetten bij den Minister -van Binnenlan-dsche Zaken een drietal -bezwaren. Het eerste betreft de bepaling, -dat door B. en W. de vermengde hoofdsom wordt geschat, indien deze niet op de gewone wijze wordt bepaald. De Minister wen-scht dat als men in bepaalde gevallen het in komen als maatstaf wil aanvaarden, de verordening regelen zal moeten bevatten op welke wijze het inkomen zal worden vastgesteld. Daarvoor zou men moeten gei aken tot de omslachtige regeling van aanslag enz. Daarom verkiezen B. en W. te bepalen, dat, als de vermengde hoofd som niet bepaald kan worden, de aanslag plaats vindt naar het maximum-bedrag, tenzij de ach o ol geldplich-t i g e aantoont, dat de aanslag naar een lager bedrag dient plaats te 'hebben. Het betreft 'hier als regel personen, die overkomen uit Indië of uit het buitenland. Verder stellen B. en W. voor te bepa len, dat als het schooljaar 1936-1937 minder -dan 12 maanden bedraagt, -het schoolgeld-bedrag naar evenredigheid wordt verminderd. Ten slotte stellen B. en W. voor in te trekken -de bepaling over het eventueel uitsluiten van het bijwonen der lessen bij niet-betaling van 'het Schoolgeld, omdat de Minister daartegen bezwaar heeft. Het is wel opgenomen in de goedge keurde 'heffingsverordening schoolgeld Avondschool voor N.O. -Ook in de ver ordening voor het gymnasium, welke ver ordening echter nog niet is terug ontvan gen. Beheersverordening b e - d rij ven. B. en W. leggen ter vaststel ling het ontwerp van een nieuwe be'heers- verordening voor de bedrijven over. Uit enikele doo-r iB. en W. gegeven toe lichtingen blijkt o.a., dat de retributie van f 0.50-per strekkenden meter kabel of buis, in 1936 gebracht op f 0.35, zal wor den vervangen door een uitkeering voor ieder der -drie bedrijven van f 10.000 per jaar aan de gemeente. Nog wordt o.a. bepaald, dat indien de gemeente aan de bedrijven gelden uitkeert voor dekking van verliezen, deze uit even tueel latere winsten aan de gemeente wor den terugbetaald voor dat de bedrijven tot het vormen van reserve mogen over gaan. Nieuwe ligger van wegen en voetpaden. In verband met het bepaalde hij art. 55 der Wegenwet zal vóór 1 October 1937 moeten worden op gemaakt een nieuwe ligger van de buiten de bebouwde kom gelegen wegen alsmede van de toegangswegen naar stations, ter wijl daarop mede moeten worden ge bracht wegen, welke deels binnen, deels buiten de 'bebouwde kom zijn gelegen, v-oor wat betreft de binnen de bebouwde 'kom gelegen -deelen, in-dien en voor -zoo- king deed Flo's verontwaardiging opvlam men en voor het eerst verdedigde zij -den naam, die ze zelf zoo verafschuwde en ze beweerde, dat hij zeker wel zoo zou hee- ten en -dat 't werkelijk iemand was, waar op niets was aan te merken. „Maar", ging juffrouw Dulcey verder, „het is toch wel heel gewaagd, dat twee jonge menschen, die zóó weinig van el kaar afweten, zoo intiem met elkaar ken nis gaan maken. Heelemaal niet, dat ik nu 'zoo geweldig streng en degelijk ben in dat opzicht, maar er mag in een kennis making tussc'hen twee jongelui niets ge heimzinnigs zijn; dat lijkt mij niet in den haak". „Maar er is ook niets geheimzinnigs bij", protesteerde Flo. „Mijnheer Mute was erg bekend en verkeerde in de beste Italiaansche kringen". „Maar wat doet hij dan voor de kost? Dat zal hij je toch zeker wel verteld Reb ben". „Vermoedelijk zal hij wel letterkundige of artist of journalist zijn, want hij zat ten minste altijd te schrijven en aantee- keningen te maken. Hij is erg knap en beleefd en maakt op ieder een goeien in druk, zelfs op Mevrouw Prendergast. Waarom heeft zij er u eigenlijk over gesohieven?" „Waarschijnlijk om-dat ze meende tegen over mij verantwoording te moeten do-en van jou doen en laten, want door middel Umtrent het Kon. besluit tot invoering van een vergunningsstelsel voor het ex- ploiteeren van motorrijtuigen tot vervoer van personen, deelde de inspecteur-gene raal van het verkeer, Ir Th. M. B. v. Marle, o.m. het volgende mede Hét vervoer met autobussen is drieër lei a. Autobus-diensten; b. eigen vervoer, dat is het vervoer ten 'behoeve van een bedrijf of onderneming, c. toerwagenrit ten, d.i. het vervoer dat niet onder a. of b. valt. Volgens het nieuwe reglement zal voor alle vervoer per autobus een vergunning of inschrijving noodig zijn, waarvan in de bus een bewijs aanwezig moet zijn. De autoritei-ten, die de vergunningen moeten verleenen, beoordeelen derhalve of een vervoer al 'dan niet mag geschieden, en de controle op den weg kan zich beper ken tot het nagaan of een vergunnings- of inschrijvingsbewijs aanwezig is. Het eigen vervoer is 'het meest eenvoudige onderdeel. Daarvoor wordt een inschrijving vereischt waaraan geen bijzondere voorwaarden zullen worden verbonden. Het vervoer moet evenwel zonder vergoeding -geschieden. Voor de toerwagenritten is als beginsel opgenomen, -dat voor eiken rit een vergunning moet worden verkregen. Het vervoer met personen-auto's wordt niet zoo volledig geregeld. Het eigen ver voer blijft hier geheel vrij; wie echter vervoeren wil tegen vergoeding, heeft een vergunning noodig. Wat beide -betreft, is een hoofdpunt van -de regeling, dat de personen-auto slechts in zijn géh-eel mag worden verhuurd en -dat dus verboden wordt afzonderlijke personen tegen individueel tarief te ver voeren. De regeling heeft ten doel coördinatie. Een behoorlijke verdeeling van -de taak -der verschillende vervoermiddelen staat daarbij voorop en daaruit vloeit voort, dat de beoordeeling van hetgeen geschieden moet, in één hand komt. Het verleenen van ver-gunningen voor autobus-diensten, dat -tot nu toe door Ged. Staten geschied de, wordt daarom overgebracht naar een centraal orgaan, zijnde een commissie van ten 'hoogste vijf leden, welke commissie hij K.B, zal worden benoemd en welke te 's-Gravenhage haar zetel zal hebben, Het beroep blijft evenwel bij de Kroon. Vergunningen voor toerwagenritten worden gegeven -door de rijksinspecteurs van de rijksverkeersinspectie, die kantoor zullen houden in de hoofdplaatsen van tien -districten, welke .samenvallen met de provincies, met dien verstande, dat Groningen en Drente één district vormen. Een zeer belangrijke uitzondering op de centralisatie blijft de regeling van de locale vervoermiddelen. Zoowel voor autobusdiensten als voor toerwagen ritten binnen een gemeente zal het ge meentebestuur vergunning verleenen. Dit bestuur zal eveneens de vergunning -voor taxi's en huurauto's te vergeven krijgen. De regeling zal, naar de meening van den heer Van Marle, de z.g. „wilde" auto- busdiensten doen ophouden. Deze zullen moeten verdwijnen. Ook de vermomde diensten van z.g. reisvereenigingen zul len hetzelfde lot ondergaan. Voor alle autobussen zal keuring van wege de rijksverkeersinspectie noodig zijn. Het toezicht op een behoorlijke uit oefening van autobusdiensten zal door de rijksinspecteurs -geschieden. Aan autobusdiensten wordt een exploi tatieplicht opgelegd. Ofschoon deze thans niet wettelijk bestaat, zal hij niet bezwa rend voor de ondernemers zijn, daar hij beperkt blijft tot de gewone middelen van vervoer. Dit is echter een beginselbepa ling. Tegen het verleenen van vergunning voor het vervoer in toerwagens per rit is oogenschijnlijk practisc'h veel bezwaar. Het ligt echter in de bedoeling, aan de ondernemers die zich naar de bedoeling van het reglement voegen toe te staan, zelf bewijzen uit te schrijven, waarvan zij dan, zonder dat de rit behoeft te worden vertraagd, afschrift aan de inspectie moe ten toezenden. Verder kan de rijksinspec teur voor geregeld voorkomende ritten een kaart voor langeren duur afgeven. De regeling voor ritten naar het bui tenland is niet aan bijzondere bepalingen onderworpen. ver zij niet door de gemeente worden onderhouden. Ged. Staten gaven o.a. in overweging te dezer zake gebruik te ma ken van de diensten van een deskundige. Daaraan voegen G-ed. Staten toe, -dat de krappe personeelsbezetting bij den dienst van gemeentewerken niet toelaat om de voor een richtige uitvoering van de lig gerwerkzaamheden noodigen arbeid met eigen personeel te verrichten. B. en W. hehben zich in verbinding gesteld met het landmeetkundig bureau van J. G. Corne- lissen te Leerdam, 'hetwelk beschikt over zeer ruime ervaring op het onderhavig gebied. Genoemd bureau is bereid dit werk te doen tegen eene totaal-vergoeding van f 550. Goes. Woensdagmiddag had in Café De Beurs" alhier de opening plaats van de Eerste Practische Worstmaak-, Etaleer- en Garneercursus, welke wordt gegeven door de Alg. Ned. Verg. tot Bevordering en Verbetering van Plaatselijk Slagers vakonderwijs, in samenwerking met de Siagersvereen. „De Bevelanden". Omstreeks 2 uur heette de cursusleider, dhr v. d. Put, alle aanwezigen hartelijk welkom, waarbij bij een speciaal woord van dank bracht aan dhrn Ruisaard en Blankenbergh, heide bestuursleden van de Siagersvereen., die voor het tot stand ko- i men van dezen cursus zooveel hebben ge daan. Uit de opkomst blijkt wel, dat velen van deze bijzondere gelegenheid willen profi- teeren. Hierna werd met de lessen begonnen, die bestonden in het uitsnijden, calculee- ren en voor het zoutklaar maken van een half varken, het maken van rookworst, pekel enz. Later werd een aanvang gemaakt met de garneerles, waaraan ook enkele dames deelnamen. van mij ben je bij baar gekomen. Ze kent je -vader heelemaal niet en nu denkt ze, geloof ik, dat ik zoo half en half jou voogd ben. Dit is wel zeker, FlO', dat jonge dames, die op reis gaan met dames op middelbaren leeftijd, die óf ongetrouwd óf weduwe zij-n, dubbel voorzichtig moe ten zijn met het kennismaken van jonge mannen. Eigenlijk hebben ze in het geheel geen recht om zich goed in den smaak te doen vallen bij' het andere geslacht. D'an maken ze al heel gauw den indruk, dat ze graag flirten willen". Verontwaardigd viel Flo nu uit: ..Maar u denkt toch zeker niet, dat ik een flirt ben. Ba, ik vond de meeste mannen die ik ontmoet heb, onuitstaanbaar, en ik heb me nooit met ze bemoeid. Maar mijnheer Mute was werkelijk -heel anders; heusc-h, hij is een ec'hte gentleman en hij heeft ook niet zooveel verbeelding van zichzelf. „Nu ik hoor wel, je hebt het al dik te pakken. Maar als je je aangebedene niet weer terug zult zien, zul je hem ook wel spoedig vergeten en het is nu maar -dub bel goed, dat Molly en Marjory door hun lessen je andacht geheel zullen opeisc'hen". Flo onderdrukte ternauwernood een wanhopige zucht en tragisch klonk het: „O, juffrouw Dulcey, wat bent u ontzet tend wreed. Bo-v ndien mag u nu toch ook wel eens bedenken, dat ik ge-en kind meer ben, maar.... 0. en W. Souburg. Met ingang van 1 Februari a.s. wordt de rijksveldwachter -brig, t.t., A. Vos, alhier, verplaatst naar Klaaswaal met benoeming tot rijksveld wachter-brigadier. Gisteravond hield de Oranje-vereeni- ging alhier een openbare vergadering, onder voorzitterschap van den heer Ga- briëlse, voor bekendmaking der gevallen p^ij-zien bij de feesten. De uitslag luidt als volgt Groep-en en wagens: le pr. Huwelijks feest in sprookjesland; 2e pr. Souburg- sche Ringrijdersvereeniging; 3e pr. Geref. J^ugdcentrale. Wagens le pr. Wapen van Souburg, Ritthemschestraat; 2e pr. De vijf were-ld- deelen, Nemi-dso; 3e pr. De iZ-eeuwsche Huifwagen; 4e pr. De Reisvereeniging het lolletje. Groepen: le pr. Groep Nw. Vlissing- scheweg; 2e pr. Oranje Boven, groep Pas- poortstraat. Etalage-wedstrijd: le pr. Gebr. Minder- houd, Slagerij; 2e pr. L. de Kam, Kruide nier; 3e pr. v. -d. Dries, Slagerij. Versierde gevelsle pr. dhr Buur meester; 2e pr. dhr Matthijssen; 3e pr. dhr v. Soelen. Koudekerke. Directeur Voor waarts. Tot directeur van het Mu ziekkorps „Voorwaarts" alhier is be noemd de heer S. Sanders te Middelburg, zulks met ingang van 1 Februari. Oudelande. Woensdagavond vergader de de afd. van den Bijz. Vrijw. Landstorm. De plaatselijke leider dhr C. Douw heette de aanwezigen welkom en inzonderheid overste Bierman en D's Matzer van Blois D'e burgemeester was door ongesteldheid verhinderd. Overste Bierman voerde daarna het woord en toonde aan, dat het noodig is telken jare hijeen te komen. Spr sprak er zijn blijdschap over uit, dat er „Maar een ervaren, volwassen jonge dame", vulde juffrouw Dulcey aan. „He laas een jonge dame, die zelf nog toezicht noodig heeft, inplaats dat ze loezicht moet houden op andere kinderen. Maar dal is niets Flo, je bent gelukkig nog voor heel veel verbetering vatbaar; verlies de moed dus nog maar niet en als jullie de Ame- rikaansche erfenis nog eens krijgen, wie weet..." „Ja, wie vyeet...", herhaalde Flo, raad selachtig glimlachend. HOOFDSTUK XV. Het bezoek van mijnheer M u 1 r e a d y 't Was al laat in den avond en de meisjes waren al naar bed gebracht, toen „Castle Farm" plotseling een onver- wachten bezoeker kreeg. Molly vertelde zeer geheimzinnig, dat er iemand was, die Belle graag even persoonlijk en alleen wilde spreken. Belle ging mee de kamer uit en terwijl de anderen hoogst nieuws gierig en verbaasd achterbleven, zei Mol ly zacht: „Mijnheer Mulready, de stations chef, is er en hij vroeg dringend naar u". Deze korte mededeeling deed Belle on gewoon schrikken en ze verloor bijna haar kalmte en zelfbeheersching. Als mijn heer Mulready op zoo'n tijd, midden tus- schen zijn werk uitging, moest er toch KON ARMEN NIET BOVEN HAAR HOOFD HEFFEN. Nu al ruim een jaar vrij van pijn. Deze dame was nagenoeg hulpeloos door martelende rheumatische pijnen in haar rug, armen en beenen: „De pijn in mijn armen en beenen was werkelijk ondragelijk, vooral in mijn amen; ik kon niet boven mijn hoofd rei ken, Na twee maanden besloot ik Kru- schen Salts te gaan probeeren en ik heb nu gedurende meer dan één jaar niet het minste symptoom van rheumatische pij nen gehad." Mevr. H. E. Kruschen Salts spoort de afvoerorga- nen, lever, nieren en ingewanden op ge heel natuurlijke wijze aan tot actievere werking, zoodat de gevaarlijke afvalstof fen, als urinezuur e.d., welke maar al te vaak de oorzaak zijn van rheumatische pijnen, snel en afdoende worden wegge voerd. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten i 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voor komt. (Adv.) in ons land 84000 leden zijn die zich ach ter de regeering scharen. Spr. kan mede- deelen, dat er in den a.s. zomer een land stormdag zal worden gehouden te Goes. Verschillende vragen werden gedaan en door den Spr. beantwoord. lerseke. Donderdag heeft de waoht op de oesterputten zijn 40-jarig jubileum mogen vieren. Het heeft den heer M. Westplate niet aan blijken van belang stelling ontbroken. Zijn werkgevers ga ven hem een enveloppe met inhoud. -Ook de tweede feestdag heeft het weer Ieserke niet in den steek gelaten. Het was den geheelen dag koud maar droog weer. Te 10 uur heeft bet Oranje vereenigingsbestuur een tweetal boomen geplant ter herinnering aan het huwelijk onzer Prinses Juliana. Te 12 uur werd den waarnemenden graaf du Monchy de orde van het Gulden Vlies uitgereikt op de muziektent, terwijl het muziekgezel schap Mozart hem een serenade bracht. Alle steuntrekkenden en armlastigen kre gen een extraatje. Den geheelen dag draaiden gratis de Oranjefilms, terwijl in andere zalen humoristen de kinderen be zig hielden of tooneelvoorstellingen (de inneming van Den Briel door de Rede- ijkers gespeeld) de volwassenen boeiden. Te 5 uur werd een begin gemaakt met den lichtstoet, die alle verwachtingen overtrof. Alle wagens van den vorigen dag deden weer mede, nu door brandende toortsen verlicht. Schoolkinderen met lampions en vlaggen ontbraken niet. lerseke beeft nog nooit een feest ge vierd als dit. Alle rangen en standen, alle partijen en groepen deden mee. Tot slot werd een schitterend vuurwerk afge stoken. „Lijsttrekkers" op de zes R.K. candidatenlijsten. Het bestuur der R.K. -Staatspartij' heefl zooals men w-eet, voor de aanstaande Ka merverkiezingen de verschillende kies kringen, verdeeld in zes groepen, we-lke ieder met een eigen candi-datenlijst zullen uitkomen. Volgens de Nieuwe Venlosche Courant zullen waarschijnlijk lijsttrekkers zijn Henri Hermans (Limburg); Mr Dr L. N. Deckers (Den Bosch-Utrecht); Mr M. P. L. Steenberghe (Tilburg); Mr G. M. J. F. Goseling (Amsterdam-Den Haag-Rot terdam); Mr Dr L. J. G. Beaufort (Haar lem, Den Helder, Leiden, Dordrecht, Middelburg) en Prof. Mr. P. J. M. Aalberse (Arnhem, Nijmegen, Assen, Zwolle, Leeuwarden en Groningen). Het aantal voor iedere groep te ver wachten zetels is door bet partijbestuur als volgt geraamd: Groep Limburg 5, groep Den Bosch 6, groep Tilburg 4; groep Amsterdam etc. 4, groep Haarlem etc. 6 en groep Arnhem etc. 6 zetels. Te zamen wo-rdt -dus gerekend op 31 zetels, terwijl de tegenwoordige R.K. fractie 28 zetels telt. Zooals men weet heeft Mus-sert -doen weten, dat hij er op rekent dat de R.K. Staatspartij zeker tot 26 zetels zal dalen. wel iets bijzonders aan de hand zijn. Zou hij het haar dan zóó kwalijk hebben ge nomen, dat hij de bloemen weer terug gekregen had en 'zou hij haar nu die beleediging willen verwijten? Dat zou haar boven alles onaangenaam zijn. Eenigszins verlegen en verward opende ze de deur van de kamer, waar mijnheer Mulready haar wachtte. Hij deed onge woon ernstig, al was zijn hartelijke be leefdheid dezelfde als altijd. Terwijl hij haar hand langer vast, hield, dan noodig was, zei hij zacht: „Ik heb maar naar u gevraagd, juffrouw Belle, omdat het me beter lijkt, dat ik datgene, wat ik heb mee te deelen, eerst aan u vertelde, voordat uw vader er van hoort." Deze ernstige, geheimzinnige woorden verwarden Belle nog meer en gejaagd ant woordde ze: „Wat is er? Ik dacht, dat het om de bloemen was. Heusch, mijn heer Mulready, het was buiten mijn schuld, dat ze weer naar u terug gingen." „Die bloemen? Och, dat begreep ik oogenblikkelijk, dat dat een vergissing was", zei mijnheer Mulready glimlachend. „Maar er is voor uw vader een telegram gekomen uit... uit Montreal. Nu leek het mij beter, dat zelf even te brengen, om dat ik vermoedde, dat u graag eerst..." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5