AKKERTJES Oe Sociale Verzekering en de Ouderdomsvoorziening. Uit de Provincie Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. Begrooting van Financiën. Land- en Tuinbouw VERHOOGING VAN DE BROOD PRIJZEN. Maandag wordt het brood In Den Haag 1 cent duurder. De groote bakkerij-ondernemingen en de coöperatieve bedrijven te 's Graven- hage zijn overeengekomen, met ingang van Maandag 25 Januari den broodprijs met 1 cent te verhoogen. Zooale men zich zal herinneren, heeft enkele maanden geleden een verlaging van den broodprijs met 1 cent plaats ge had. E'en der overwegingen was daarbij het feit, dat de regeering de bakkersbedrijven had aangezegd, dat het brood niet duur der mocht worden, waaruit men meende te mogen opmaken, dat de regeering er dan ook voor zou zorgen, dat de bloem- prijs niet verder zou stijgen. Inmiddels is echter de bloemprijs van f 13.60 tot f 16 gestegen, waardoor feite lijk een verhooging van den broodprijs met 2 centen noodzakelijk zou zijn. Men heeft echter voorloopig besloten tot een verhooging van 1 cent. DISTRIBUTIE VAN BAK- EN BRAADVET. Een tiental dagen uitgesteld. Naar „De Maasbode" meldt, zal in te genstelling met het aanvankelijke voorne men de distributie van bak- en braadvet niet op 25 dezer ingaan, maar in verband met 't treffen van uitvoeringsmaatregelen nog een tiental dagen worden uitgesteld. In de eerste dagen van Februari zal dus met de distributie begonnen worden. DENKT OM DE N.L.-PLAAT. Waarschuwing voor automobilisten naar België. De K. N. A. 'C. verneemt van haar zus tervereniging, de Koninklijke Belgische Automobiel Club, dat Nederlandsehe auto mobilisten aan de Belgische grens wor den bekeurd door gendarmes, omdat hun wagens niet zijn voorzien van de in het internationaal verkeer voorgeschreven N.L.-platen. Nederlandsehe automobilisten die naar België gaan, zullen dus goed doen er re kening mee te houden, dat zij verplicht zijn de N. L.-plaat te voeren. DE MINISTERS DECKERS EN GELISSEN IN STOCKHOLM. Ze ontvangen het Grootkruis in de Orde van de Noorderster. Be Ministers Deckers en Gelissen, die momenteel in Stockholm vertoeven, heb ben een hooge Zweedsche onderscheiding ontvangen: hun is het Grootkruis verleend in de Orde van de Noorderster (Nord- stjaernan). De Ministers hebben gisteren de Stock- holmsche persvertegenwoordigers ontvan gen. Zij legden den nadruk op te beteekenis van een samenwerking tusschen kleine staten met dezelfde belangen en verklaar den, dat de studie en het tot stand brengen van persoonlijk, contact uitsluitend het doel van hun reis waren. Zij1 spraken de hoop voorts uit, dat Zweedsche ministers een bezoek aan Nederland zouden brengen DE INRICHTING VAN HET PALEIS SOESTDIJK. Naar men verneemt, zal de aanbeste ding voor den aanleg en verbetering van de centrale verwarming in het Anna Pau- lov/nagedeelte van het Paleis Soestdijk, het tijdelijk verblijf van het Prinselijk paar, in de eerste helft van Februari te Amsterdam worden gehouden. Tot den aanleg van een openlucht zwembad achter in het park van het Pa leis is thans definitief besloten. Als on derdeel van het Nationaal huwelijksge schenk zai aan de achterzijde van het Paleis gedeeltelijk ondergronds een bios coopzaal worden gebouwd. De propagandisten voor 't zoogenaam de „Staatspensioen" hebben, zegt „Patri monium", veel afbreuk gedaan aan de toetreding der kleine zelfstandigen tot de vrijwillige ouderdomsverzekering. Er is ten onzent meer dan in D'uitsch- land en elders voor de ouderdomsvoor ziening van de kleine zelfstandigen ge daan. In Duitschland en in de meeste andere landen heeft men zich tot de ver plichte verzekering der loonarbeiders be perkt. Veelal kunnen deze, evenwel, wan neer zij zelfstandig worden, de verzeke ring voortzetten. Dat kan ook ten onzent. Zelf kunnen de zelfstandigen, die toch in negen en negentig van de honderd ge vallen als arbeiders of arbeidsters begin nen, de hoogte van de premie bepalen. Practisch zou ook langs dezen weg het vraagstuk voor de toekomst voor een be langrijk deel opgelost kunnen worden. In dien maar niet door de politici, die vooi Staatspensioen ijveren, de zorgeloosheid werd bevorderdI Natuurlijk moet de zelfstandige de pre mie uit eigen middelen betalen. Hij heeft nu eenmaal geen werkgever. Voor den loonarbeider betaalt de werkgever de pre mie, Maar dat de premie invloed heeft op de 'hoogte van het loon, zal wel niemand kunnen ontkennen. Het gaat dan ook niet aan, om te zeg gen: voor de arbeider de verzekering en voor den zelfstandige het „gratis Staats pensioen''. Dat ware in hooge mate en- billijk tegenover de arbeiders. Destijds konden de oudere zelfstandigen toetreden tot den kring der vrijwillig ver zekerden en profijt trekken van de over gangsregeling. Dientengevolge loepen er thans ciroa 194.000 renten krachtens de Ouderdomswet 1919. Hebben velen hier een verzuim ge pleegd? Misschien onder de suggestie ver keerd van lieden, die zeiden: ge behoeft geen tien of vijftien jaren premie te be talen; straks krijgt ge het toch heelemaal „voor niets", d.w.z. uit 's Rijks kas? Dan is dat wel zeer te betreuren. Voor het nog eenmaal openen van de mogelijkheid tot toetreding voor de ouderen die dan ook weer kunnen profiteeren van een overgangsregeling, is veei te zeggen in verband met de groote verschuivingen, die sedert 1919 in de maatschappij heb ben plaats gehad. Velen, die toen, gezien hun inkomsten, niet konden toetreden, zijn inmiddels verarmd. Maar het is en blijft een bezwaar, dat zóó in een aantal gevallen ook feitelijk een belooning zou worden gegeven aan de zorgeloozen. En de heer Van Houten zou allicht zeggen: dat is nu eenmaal gebeurd, straks gaan wij een nieuwe actie voor een herhaling ondernemen. Het hoofdbezwaar is evenwel gelegen in de financieele moeilijkheden. De Staat heeft reeds een enorme millioenensohuld aan de Sociale fondsen. Een wijziging, die heel urgent is, is de verhouding van den leeftijdsgrens van 35 jaar in de Invaliditeitswet. In de latere jaren zijn velen eerst op ouderen leeftijd in loondienst gekomen. Zij vallen nu niet onder de verplichte verzekering. Dat is een euvel, hetwelk desnoods zonder veel kosten voor den Staat verholpen zou kun nen worden. Men zou aan degenen, die thans nog onder de verzekering gebracht worden en den leeftijd van 35 jaren heb ben overschreden, straks kunnen uit'kee- ren het equivalent van de premiestorting. Dat was in elk geval beter dan niets. Wel licht ware hier in een aantal gevallen ook door vrijwillige stortingen nog aanvulling mogelijk. Zeer noodzakelijk is een strengere con trole op de naleving van de Invaliditeits wet. In een aantal gemeenten wordt de wet door de werkgevers regelmatig overtreden En de arbeiders durven niet aan te drin gen op het plakken van zegels. Zij vreezen voor ontslag. Hier kan alleen een betere controle helpen. De Invaliditeitswet geeft slechts een minimum voorziening, al is zij reeds van groote beteekenis, zooals uit de cijfers blijkt. Er loopen thans circa 28000 wedu- wenrenten, 13000 weezenrenten, 47000 in- validiteitsrenten en 109.000 onderdoms- renten; in totaal voor ruim f 27 millioen per jaar. Meer dan 52000 zieken hebben sedert 1919 geneeskundige behandeling genoten t'er voorkoming van invaliditeit. Evenwel zou „uitbouw" in hooge mate wensehelijk zijn. Maar dit eischt een pre- mieverhooging van de Staatsbijdrage voor bet overgangstijdperk. Bij betere conjunc tuur een der eerste dingen, waarvoor het pleit is te voeren. Gelukkig is er ook al meer een streven naar de instelling van bedrijfspensioen fondsen. Ook deze „zelfzorg", die zooveel hooger is te waardeeren dan de Staatsarmenzorg, waaraan men den naam van „Staatspen sioen" heeft gegeven, moet worden aan gemoedigd. De koorts daal! onmiddellijk, De besmetting wordt gestuit, De ziekte-duur wordt ingekort, Steeds goede resultaten met t Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS. Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Burgemeester van Doorn. Naar verluidt zal de burgemeester van Oost en West Souburg, Jhr H. A. van Doorn, per 1 October a.s. eervol ontslag als zoodanig verzoeken. Candidaatstelling Tweede Kamer. Tot op heden zijn de candidaatstelling van 27 R.K. Kiesvereenigingen in Zee land gepubliceerd. In 21 vereenigingen werd gesteld het aftredend lid E. Th. Lockefeer uit Hulst. In 18 kiesvereenigingen werd candidaat gesteld mr 'dr A. Mes, burgemeester van Heinkenszand. HET STREEKPLAN VOOR DE WESTELIJKE KUSTPLAATSEN VAN WEST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Op de secretarieën der betrokken ge meenten, n'l. Breskens, Groede, Nieuw- vliet, Cadzarid en Retranchement, ligt ter inzage het uitvoerig plan zooals dit voor do streekplancommissie is samengesteld door Ir de Roosenburg en Jhr Ir J. de Ranitz, beiden te Den Haag Het voornaamste van het streekplan is de nieuw geprojecteerde hoofdweg. Het doel van dezen weg is drieledig en wel 1. Het snelverkeer te kunnen opnamen; 2. de noodige afwisseling te hebben om de aantrekkelijkheid als toerweg te ver hoogen en 3 de bestaande en ontworpen badplaatsen te verbinden. In het traverse zijn scherpe bochten vermeden. Dit bracht met zich mede, dat op sommige plaatsen de weg sohuin door de polders geprojecteerd moet worden (Chethem-, Baenst- en Adornispolder). Deze polders worden daardoor in tweeën gesplitst en het Noordelijke en minder vruchtbare deel bestemd voor bebos- sching. De weg komt afwisselend op den voet en op de duinen te 'liggen, waarbij de noodige afwisseling wordt verkregen. Langs den 'hoofdweg mag alleen bebou wing plaats hebben, wanneer een groote onderlinge afstand 'tussihen de gebou wen onbebouwd blijft. Er is een mogelijk heid voor het hebben van boerenhofsteden e.d. opgenomen, mits deze 40 m. of meer uit de as van den weg verwijderd blijven. Voor bureerwonïngen en villa's is op en kele plaatsen bouwgelegenheid open ge houden. De weg zal een afwisselende toerweg worden, geschikt voor snelverkeer en zal zich iangs de bestaande en ontwodpen badplaatsjes slingeren. Door dezen weg en de groene strooken en boschjes zal de aantrekkelijkheid van dit kustgebied zeer verhoogd kunnen worden. De bebouwing is gegroepeerd en geschiedt zoo, dat deze niet het landschapsbeeld zal verstoren,, integendeel zal bijdragen tot een levendig silhouet. Uit de plannen blijkt, dat de commissie geen voorstandster is van een dijk voor afsluiting van bet Zwin. Bcrsselen. Dinsdagavond vergaderde onder voorzitterschap van dhr J. Fraan- je de Arja-club „A, "W. F. Idenburg". Eerst leidde Mej, Wilha Geelhoed in; „Het leven en het werk van Groen van Prinsterer". Hierop volgde een goede be spreking. Daarna gaf dhr J. A. Geelhoed een rondblik over de afgeloopen maand. Grijpskerke. Donderdagavond hield het Varkensfonds „Helpt Elkander" zijn jaar- lijksche algemeene vergadering onder voorzitterschap van dhr A. Marinisse. Ontvangsten f 157,66, uitgaven f 123,48. De reserve steeg, verhoogd met het batig saldo van 1936 tot f 767,01. Voor gestorven varkens werd in totaal uitgekeerd f 77,70. Kleverskerke. Begunstigd door tamelijk goed weer heeft men alhier Oranjefeest gevierd. D'e leiding berustte bij' het hoofd der school, dhr J. Louwerse. Bij de kerk was een fraaie eerepoort opgericht. De schoolkinderen werden getracteerd, waarna na afloop der kinderspelen aan hen een prijs werd toegekend. Door de oudere jongens en meisjes werd met de aardig versierde fietsen het ringrijden be oefend. Na afloop van den optocht werd een film gegeven in de kerk van de trouwplechtig heid van het vorstelijk paar. Zaamslag. Gisteravond hield de Chr. Nat. Werkmansbond onder voorzitter schap van dhr S. Buijize zijn jaarlijfcsche algemeene vergadering. Ook de burge meester was aanwezig. De secretaris, dhr L. Verberkmoes, bracht zijn jaarverslag uit. Het aantal leden nam met 15 toe en bedraagt thans 110. De ontvangsten bedroegen f 355,70, de uitgaven f 321,81, batig saldo f 33.89. Eenige leden gaven voordrachten ten bes te, terwijl in de pauze ververschingen aan geboden werden. Wie atlverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Giesen-Rijswijk E. Jongens te Leimuiden. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Bunschoten, Joh. Jansen te Leiden. Jaarboek ten dienste van de Geref. Kerken in Nederland. Bij de firma Oosterbaan Le Cointro te Goes versoheen het Jaarboek ten dien ste van de Geref. Kerken in Nederland, 1937, ditmaal onder redactie van Prol. Dr K. Schilder. De andere redacteur, Dr J. C Kallmann is in den loop van 1936 overleden. In ver band daarmee is het kerkelijk overzicht, waarvan de bewerking jarenlang aan Dr Rullmann was toevertrouwd, thans ver zorgd door Prof. Schilder. De inrichting van het jaarboek is als vorige jaren. Een belangrijke plaats is weer ingeruimd voor de veel geraadpleeg de Statistiek. Uit de recapitulatie blijkt, dat het aan tal Gereformeerde Kerken in ons land bedraagt 753, met 772 dienstdoende predi kanten. Het zielental bedraagt 617.843 (v. j. 610.763). Het aantal belijdende leden 308.601 (v. j. 303.181). Het aantal dienst doende predikanten vermeerderde met 41; het verminderde met 22. Het aantal eme ritus-predikanten bedraagt 154. In het „In Memoriam" worden een zes tiental predikanten, w.o. Prof. Hoekstra herdacht. Het Jaarboek bevat voorts gegevens om trent Zending, Theol. School en Vrije Uni versiteit, Stichtingen van Barmhartigheid, Kerkelijke organisaties enz. Voor hen die belangstellen in het leven der Geref. Kerken en wat daarmee samen hangt, is dit Jaarboek een onmisbare en betrouwbare gids. Opheffing van de O.L. school te Geersdijk. Bij K. B. is ongegrond verklaard het beroep van een aantal ouders van school gaande kinderen der openbare lagere school te Geersdijk, gemeente Wissekerke, tegen het besluit van Ged. Staten van Zeeland, waarbij goedkeuring is verleend aan het besluit van den raad der ge meente Wissekerke tot opheffing van ge noemde school. 1 Tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare school te Oostburg is benoemd de beer L. de Bree te Middelburg. Te Leiden is geslaagd voor bet doc toraal examen geneeskunde de heer J. S. Bedet te Goes. EEN VASTERE TARWEMARKT. Oncontroleerbare geruchten. Rusland zou voor rekening van Spanje willen koopen. Aan het „Hhld.'' werd d.d. 20 Januari gemeld: Allerlei gebeurtenissen en geruchten hebben vandaag de graanmarkt eenigs- zins in beroering gebracht. Vooral was de aandacht gevestigd op de belangrijke ver dere aankoopen in tarwe door de Italiaan- sche regeering in de laatste dagen. Deze aankoopen werden uitsluitend in tarwe van Argentinië afgesloten. Ten minste 25 volle scheepsladingen werden verhan deld. De verscheping van deze tarwe moet in April en Mei plaats vinden. Men berekent dat tot op het huidige oogenblik Italië anderhalf millioen ton tarwe heeft gekocht, een waarde van on geveer 14 millioen pond sterling vertegen woordigend. Men beweert, dat in de eerst komende maanden nog ongeveer één mil lioen ton' zullen worden gekocht, hetgeen dus het totaal van Italië's aankoopen op 2.5 millioen ton zal brengen. Tot nu toe had men in vakkringen ge meend, dat Italië in 1936'37 ongeveer anderhalf tot twee millioen tons buiten- landsche tarwe zou invoeren om het te kort van eigen oogst te dekken. Nu deze schatting met tenminste een half millioen tons wordt verhoogd en ge zien het tempo, waarin Italië de laatste dagen gekocht heeft, vraagt men zich af of Italië wel zelf al deze hoeveelheden noodig heeft. Volgens sommigen wordt door Italië een gedeelte van die tarwe als meel naar de opstandelingen in Spanje uitgevoerd. Volgens anderen is het bezig oorlogsvoorraden op te slaan, in vooruit zicht van een eventueel gewapend conflict. In denzelfden geest werd ook gewag ge maakt van een onderzoek, dat, naar het gerucht gaat, op het oogenblik door de Engelsche autoriteiten in verschillende Engelsche havens wordt ingesteld om na te gaan over welke ruimte aldaar even tueel zou kunnen worden beschikt om broodgraan op te slaan. Reeds eenigen tijd geleden had een bericht de ronde ge daan, volgens hetwelk de Engelsche regee ring eenige millioenen schepels Cana- deesch graan zou hebben gekocht. Dit be richt bleek niet juist te zijn, in dien zin, dat niet de Engelsche regeering, maar wel de Coöperatieve Society van Manchester de kooper was. Of deze in opdracht van de Engelsche regeering gehandeld heeft, kon men niet te weten komen. Wat Italië betreft, is het trouwens" heel goed mogelijk, dat dit land heelemaal de bedoelingen niet heeft, die men het toe schrijft en dat de groote aankoopen, die het thans doet, eenvoudig noodig blijken -omda.t het tekort van den oogst van dit jaar onderschat was. Wat de graan-transacties in Spanje aangaat, die absoluut noodzakelijk sche nen, is er tot nu toe niets positiefs ge beurd. Wel komen er dagelijks aanvragen op de markt van Valencia en Barcelona en loopen er overal speciale delegaties uit Spanje rond, die naar de prijzen infor- meeren, doch niet koopen. In een vroeger artikel hebben wij medegedeeld, dat Rus land met de generaliteit van Barcelona een overeenkomst had gesloten voor leve ring van ÏOO.QOO ton tarwe, waarvan ech ter tot op heden slechts een geringe hoe veelheid is aangekomen. Naar thans ver luidt, kan Rusland geen verdere versche pingen van tarwe meer doen naar Spanje Maar doch over de juistheid van dit bericht bestaat geen zekerheid Rusland beeft van Spanje een bedrag van 500 mil lioen peseta's goud ontvangen voor oor logsmateriaal en levensmiddelen, waarin tarwe inbegrepen is. Nu Rusland zelf geen tarwe meer naar Spanje verschepen kan, moet het die elders zoeken. En vandaag hebben de handelsvertegen woordigers van Rusland op verschillende markten geïnformeerd naar den prijs van loco tarwe in Antwerpen, Rotterdam en Marseille, voor onmiddellijke levering f.o.b. Dit is geen gerucht, doch een vast staand feit. Daar Rusland natuurlijk zelf tarwe noodig heeft, ligt het voor de hand, dat het eventueele aankoopen voor Spaan- sche rekening zou doen. Al deze geruchten en berichten hebben een vaste stemming op de tarwe-markt ten gevolge gehad en een einde gemaakt aan de belangrijke daling der laatste da gen. Griep op de Veluwe. Of schoon in het algemeen de griep, die hier te lande woedt, geen kwaadaardig karak ter vertoont, schijnt de Veluwe daarop een ongunstige uitzondering te maken. In Lunteren b.v. hebben zich 10 tot 12 sterfgevallen voorgedaan, waarvan de griep de oorzaak is geweest. Te Ede hebben zich 3 of 4 sterfgeval len voorgedaan, waarvan de griep de oor zaak was. Te Barneveld hebben zich de laatste weken ongeveer 10 gevallen met doodelij'ken afloop voorgedaan. Ook hier heersebte de griep huis aan huis. Te Apeldoorn is het aantal griepgeval len nog steeds groot. Het aantal sterfge vallen is aanmerkelijk hooger dan in ge wone griepperioden, Inbraak in een antiqui teitenwinkel. Gisternacht is inge broken in een kleinen antiquiteitenwinkel te Hilversum, welke winkel behoort aan F. G. S. Men heeft ongeveer 90 kleine zilveren voorwerpen ter waarde van f 200 meege nomen. Voorloopig Verslag Eerste Kamer. Aan het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over de begrooting van Financiën, is het volgende ontleend Eenige leden vestigden de aandacht op de ongewenschte uitzetting van de per- soneele belasting. Thans worden door sommige gemeenten niet zelden 200 tot 300 opcenten geheven en ze zijn tot sluitpost geworden. Eenige leden drongen aan op afschaf fing van de omzetbelasting op ooft Vele leden drongen aan om over te gaan tot een spoedige verlaging van de zoo zwaar drukkende accijnzen op bier en gedistilleerd. Andere leden meen den tegen een overijlde verlaging van de bedoelde accijnzen te moeten waarschu wen. Verscheidene leden maakten de opmer king, dat in de laatste jaren de R ij k s- fondsen voor zeer aanzienlijke bedra gen hebben deelgenomen in de nieuwe Staatsleeningen, hetgeen de regeering on getwijfeld in staat heeft gesteld, die lee ningen tegen een lagere rente uit te geven dan anders het geval zou zijn geweest en er toe heeft geleid, dat emissies kunnen geschieden te^en een interest, welke on voldoende is voor het dekken van ver plichtingen der Rijksfondsen. Weliswaar is, dus verklaarden de leden, hier aan het woord, het Rijk ten zeerste er bij gehaat, dat het over de millioen'en van de fondsen kan beschikken, doch zulks mag huns inziens niet gaan ten koste van de bestaansmogelijkheid van die instellingen. De fondsbesturen hebben, dus werd be toogd, bij hunne beleggingspolitiek steeds het groote belang van het staatscrediet gediend. Het staatscrediet nu zou naar hun ge voelen in hooge mate worden geschaad, wanneer wegens het niet voldoende sterk zijn van de fondsen de rechten der ge- pensionneerden >en verzekerden in gevaar zouden worden gebracht. Eenige leden bepleitten het geven van eenige openbaarheid aan de handelingen van het egalisatiefonds. Gevraagd werd of inderdaad, gelijk verluidt, de regeering overweegt de direc ties der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen met die der registratie en domeinen onder een eenhoofdige leiding te vereenigen. Mocht zulks het geval zijn, dan werd daartegen bezwaar gemaakt. Eenige leden verklaarden bezwaar te hebben tegen de wijze waarop automo bilisten, die zich bij avond in de grens streken bevinden, soms door ambtenaren worden behandeld. Binnen een tijdvak van veertien dagen is, zoo werd medegedeeld, drie keeren op volkomen bona fide-automobilisten ge schoten, doordat deze het sto'pteeken niet of niet tijdig hadden gezien. Eenige leden verklaarden de meening van den minister, dat de grensbewa king voldoende zou zijn, niet te deelen. Dag. Bestuur der Z. L. M. Maandag vergaderde te Goes het Dag. Bestuur der Z.L.M. onder leiding van den heer Mr P. Dieleman, algemeen voorzitter. Bij de opening deelde deze mede, dat hem de hooge eer was te beurt gevallen als voorzitter van de Z.L.M. de kerkelijke inzegening van het huwelijk van Prin ses Juliana en Prins Bernhard te kun nen bijwonen. Hierna kwamen o.m. de volgende onder werpen in behandeling. Margarine. Het Dag. Bestuur is van meening, dat men niet moet uitgaan van de stelling, dat margarine van nature wit is, maar zich alleen moet baseeren op de wenschelijkheid van een duidelijk kleurverschil met natuurboter. Van een opheffing van een menggebod kan eerst sprake zijn, wanneer de heffing op mar garine zoodanig is verhoogd, dat hierdoor de consumptie van boter wordt gestimu leerd. Beperking tuinbouw. Het Dag. Bestuur stelde zich op het standpunt, dat men bij de beperking van den tuin bouw op gemengde bedrijven niet moet uitgaan van de geheele oppervlakte van het bedrijf, doch van de oppervlakte welke met tuinbouwproducten wordt bebouwd. Positie Veehouder ij. Het Dag. Bestuur was van meening, dat de vee houderij in de prijzen van de eindproduc ten compensatie dient te vinden voor de verhoogde productiekosten. Indien de tegenwoordige inkomsten van het Land- bouw-Crisisfonds hiervoor onvoldoende zijn, moet gezocht worden naar een an dere bron van inkomsten, welke o.a. zou kunnen worden gevonden in een heffing op de technische vetten. Departement van Landbouw en Nij verheid. Van de zijde van een der bij het Landbouw-Comité aangesloten organisaties is er op gewezen, dat het niet is uitgesloten, dat de toekomstige kabinetsformateur geneigd zal zijn, tot één departement van Economische Zaken

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2