Het Initiatief van Dr Colijn. Uit de Provincie Kerknieuws BELANGRIJKE OPDRACHT VOOR PHILIPS. Vier omroepzenders voor de Britsch- Indischs regeering. Naar men verneemt, heeft de Britsch- Indische regeering aan de Philipsfa- brieken opdracht gegeven tot levering van vier kortegolfzenders van 10 kw ver mogen, bestemd voor de officieele omroeporganisatie. De zenders zullen werken op een golf lengte tusschen de 30 en 90 m. De op dracht werd gegeven na een studiebe zoek van eenige Britsch-Indische inge nieurs aan do Nirom-zenders in Indië, die, zooais bekend, ook door onze na tionale zender-industrie zijn gebouwd. HET REGLEMENT AUTOVERVOER PERSONEN. De regeling van de exploitatie van autobussen en zgn. toerbussen. Het reglement autovervoer personen, dat gisteren in het Staatsblad is versche nen, zal op 15 Februari in werking tre den. Het bevat de algemeene regelen voor het vervoer van personen met motorrij tuigen. De vergunningen voor de exploitatie van autobussen, welke thans door Ged. Staten behandeld worden, zullen bij d't reglement binnen de competentie vallen van een speciale commissie, welke te 's Gravenhage zal zetelen en door de Kroon zal worden benoemd. Evenals thans, zal beroep op de Kroon van beslissingen van deze commissie mo gelijk zijn. Dit alie3 geldt voor bussen, welke ge regelde diensten onderhouden. Autobussen, welke niet op geregelde tij den rijden en dus niet in genoemde ca tegorie vallen, worden door het regle ment toerbussen genoemd. Voor het exploiteeren hiervan is ver gunning noodig van den inspecteur van de verkeersinspectie, wanneer deze bus sen het interiocale verkeer onderhouden; wanneer zij binnen één gemeente blijven, is vergunning noodig van het gemeente bestuur. Eveneens vergunning van het ge meentebestuur is noodig voor het exploi teeren van taxi's en huur-auto's. De laatste regeling is dus een beves tiging van hetgeen reeds in de meeste groote gemeenten is bepaald. De rechtsvorm van het middenstands- bedrijf. Voor het 35e Nationaal Middenstands congres, dat op nader te bepalen data te Zwolle zal worden gehouden, heeft het hoofdbestuur van den Kn. Ned. Midden standsbond den heer mr G. W. A. Schiir- mann, advocaat en procureur te Rotter dam, bereid gevonden om een prae-ad- vies uit te brengen over den rechtsvorm van het middens-tandsbedrijf. Bij de behandeling van dit onderwerp zal in bet bijzonder aandacht worden geschonken aan het huwelijksgoederen- reent. DE VERSTREKKING VAN VENTVERGUNNINGEN. Belangrijke Koninklijke beslissing. Over de verstrekking van ventvergun ningen door de gemeentebesturen is al heel wat te doen geweest. Eenerzijd3 was er een streven om de plaatselijke winke liers zooveel mogelijk te beschermen legen concurrentie van huiten, anderzijds was er een »vaken voor een te ver gaande plaatselijke protectie. Dezer dagen is op dit terrein een be langrijke Koninklijke 'beslissing versche nen. De gemeenteraad van H e i n k e n s- z a n d had n.l. getracht het koord wat strakker aan te halen. In de gem. raads vergadering van 29 Juli '36 is dan ook de plaatselijke politieverordening op dit punt aangevuld. O.m. werd bepaald, dat het opnemen of vragen van bestellingen van voorwerpen of waren van welken aard ook, hetzij op of aan den openharen weg hetzij aan de huizen, zou zijn verboden zonder vergunning van B. en W. De Kroon heeft deze bepaling thans vernietigd, daarbij o.m. overwegen de, dat het geenszins onmogelijk moet worden geacht, onderscheid te maken tus schen de verrichtingen van den winkelier die, voor wat zijn bezigheden buiten den winkel betreft, zich in het algemeen bij het ophalen van bestellingen en het 'be zorgen van de bestelde waren tot het be dienen zijner vaste cliëntèle beperkt, en den venter, die of aan den openbaren weg zijn waar tracht te slijten of zulks huis aan huis doet en zich dus tot het publiek in het algemeen richt. Ook kan niet wor den ingezien, waarom het tot het treffen van een behoorlijke regeling inzake het venten noodzakelijk zou zijn, daarin ook de houders van winkels te betrekken. Door bedoelde aanvullende regeling kunnen de houders van winkels ernstig in de uitoe fening van hun bedrijf worden bemoeilijkt Door deze regeling worden meer belan gen aangetast, dan met het oog op een re geling van het venten noodig is. Bedoelde regeling is klaarblijkelijk tevens in het leven geroepen om de concurrentie tegen te gaan, die venters en winkeliers in de gemeente Heinkenszand ondervinden van het grootbedrijf; dat, zoo er al aanleiding zou bestaan tot ingrijpen in de ooncur- rentie-verhouding tusschen groot- en kleinbedrijf, dit toch in ieder geval niet aan den plaatselijken wetgever zou kun nen warden overgelaten, aangezien het hier «en vraagstuk van meer algemeen belang 'betreft. Verder was door den Gemeenteraad be paald, dat het dengene, die g!een in de ge meente Heinkenszand gevestigde zaak heeft, verboden zal zijn. zonder vergunning van het gemeentebestuur voorwerpen of waren hetzij op of aan den openbaren weg hetzij aan de huizen, te verkoopen. Ook deze bepaling is gedeeltelijk door de kroon vernietigd, omreden bezwaar bestond te gen de opneming van de belemmerende bepaling omtrent de buiten de gemeente Heinkenszand gevestigde winkeliers en van het woord „verkoopen". De Kroon overwoog te dien aanzien, dat het moge lijk moet geacht worden, aan deze bepa ling een zoodanigen uitleg te geven, dat hieronder ook verstaan kunnen worden de verrichtingen van winkeliers en hun be dienden, die bij het rondgaan langs de huizen van de vaste klanten om te ver nemen, wat dezen noodig hebben, alsdan tegelijkertijd de verlangde waren leveren; dat zoo opgevat, deze bepaling een ern stige belemmering zal kunnen beteekenen ten aanzien van de buiten de gemeente Heinkenszand gevestigde winkeliers, ter wijl in dat geval wederom meer belangen door de betrokken regeling zullen worden aangetast, dan met het oog op de regeling van het venten noodzakelijk is; dat be doeld bezwaar alleen afdoende zou kun nen worden ondervangen door de betref fende regeling uitdrukkelijk niet van toe passing te verklaren ten aanzien van hou ders van winkelneringen en hun bedien den; dat dan ook de bepalingen omtrent het niet hebben in de gemeente Heinkens zand van een gevestigde zaak, wegens het daaraan ten grondslag liggend streven naar plaatselijke protectie, niet in stand kan blijven. De vernietiging heeft plaats gehad we gens strijd met het algemeen belang. Wie niet heelemaal vreemd is op dit terrein, weet, dat het in dezen een proef gold. Jaarvergadering Z. L. M. De hoofdbestuurs- en algemeene ver gadering der Z. L. M. zullen dit jaar te Zierikzee gehouden worden en wel op 6, 7 en 8 Juli e.k. Amerika luistert naar Oud-Vossemeer. D'e Amerikaansche omroepluisteraars hebben gisteravond een speciaal voor hen georganiseerde uitzending kunnen booren uit Oud-Vossemeer, welke voor ben van zeer bijzondere beteekenis was. Om 9.20 uur gisteravond, op welk tijd stip de uitzending aanving, waren in het gemeentehuis te Oud-Vossemeer o.a. bij een de Amerikaansche gezant te 's-Gra venhage, Granville Emmet, de burgemees ter der gemeente, de heer Versluys, de Europeesche directeur der Columbia Broadcasting System, de heer Searchin- ger uit Londen. De gezant heeft een per soonlijk woord tot het Amerikaansche volk gericht en daarbij bijzonderheden mede gedeeld over het onderzoek naar Roose- velts afkomst, dat hier te lande wordt in gesteld. Burgemeester Versluys richtte zich in de Engelsche taal eveneens tot de luisteraars aan gene zijde van den Oceaan en sprak over de Roosevelts uit de histo rie van zijn gemeente en tenslotte gaf de directeur der 'Columbia Broadcasting Sy stem voor Europa een ooggetuige-verslag, speciaal van de op de Roosevelts betrek king hebbende herinneringen, welke men te Oud-Vossemeer aantreft. De uitzending heeft 20 minuten geduurd. Bij Kon. Besluit is benoemd met in gang van 20 Februari 1937 tot plaats vervangster van den dijkgraaf van den Zuidvlietpolder, N. J. M. van Oeveren D'e Jonge te Wolphaartsdijk. Middelburg. Een staking. De werklieden, die in dienst zijn van de uit voerders van den bouw van woningen in de Bleek hebben het werk neergelegd. Het schijnt, dat deze uitvoerders geen con tractloon toepassen en zich overigens ook niets aan de sociale maatregelen ten op zichte van de werknemers gelegen laten liggen. Er wordt bij het werk gepost, om dat een tweetal werkwilligen er met do patroons arbeiden. D'e werkwilligen wor den 's avonds naar huis gebracht. Goes. Loop der bevolking. Ingekomen: A. van Schelven en gezin, koopman, van Vlissingen, De Ruyterlaan 40; G. de Jonge, dienstbode, van Ovezand, Kloetingscheweg 5a; J. W. Polfliet, los- werkman, van Amsterdam, Scheldestraat 56; J. van Wijk en gezin, onderwijzer, van Soerakarta, Wilhelminastr. 25; A. Meul- broek, dienstbode, van Arendskerke, v. d. Boutstraat 14; H. Koops en gezin, gem. ontvanger, van Coevorden, Zonnebloem straat 21; W. Krausz, banketbakker, van Harderwijk, Opril Groot'e Markt 4; E. P. Hoek, kantoorbediende, van Vlissingen, Leliestraat 83; J. M. Hengsdijk en gezin, arbeider N. S., van 's-Gravenpolder, J. v. Beijerenstraat 10; E. Traas, dienstbode, van Heinkenszand, Klokstraat 3; M. van Dalen, zonder beroep, van Rotterdam, Ju- lianastraat 33; D. Faber, leerl.-verpleeg- ster, van Zeist, Oostwal 31; G. J. Rijn, winkelbediende, van Colijnsplaat, Schelde straat 2; G. P. den Hollander, hulp huish. van Kruiningen, Zusterstraat 15; I. P. Schippers, ambtenaar, van Alkmaar, Oude Singel 83; G. P. v. d. Loo, banketbakker, van Bergen, De Ruyterlaan 58; W. Geluk en gezin, schipper, van Tholen, Kleine Kade 7. Vertrokken: J. de Bruijne, adsp. instru mentmaker, van Oostwal 75 naar Den Haag; J. Touw, chauffeur, van Schenge- straat 18 naar Rilland-Bath; Adr. Mol en vrouw, kippenfokker, van Oostsingel 98, naar Baarland; J, F, Bruinooge, dienst bode, van Zaagmolenstraat 1, naar Dor drecht; A. J. J. Kloosterman, onderwij1- zeros, van Wilhelminastraat 29, naar 's-Gravenpolder; A. Oudkerk, onderwijzer, van 's-H.kind.dijk 4, naar Brielle; J. C. Dagevos, reiziger, van Piccardtstraat 9, naar Kloetinge; J. L. Florusse, winkel juffrouw, van L. Kerkstraat 8 naar Mid delburg; A. Dekker, verpleegster, v. Oost wal 31, naar Borssele; G. J. Schouten, verpleegster, van Oostwal 31 naar Dor drecht; I. Cappon geb. Kalkman, zonder beroep, v. Vogelzangsweg 25, naar Haar lemmermeer; A. Th. van der Weele, café houder, van St Jacobstraat 28 naar Mid delburg Gisteravond hield de afd. Goes van den Ghr. Nat. Werkmans Bond haar 40e jaarvergadering onder voorzitterschap van dhr C. K. Maartense. Na opening en afdoening der gewone werkzaamheden werd tot bestuurslid herkozen dhr C. de Beste en gekozen tot lid van het Prov Comité (vac.-W. Sinke), dhr M. B. de Munck Cz. Dhr Nobels uit Vlissingen, afgev. van het Prov. Comité, sprak daarna de ver gadering toe, terwijl ook dhr D. Sinke, te Kloetinge, namens de zusterafdeeling de felicitaties overbracht. Van den Bondspropagandist was be richt ontvangen vein verhindering. Dhr G. Gorsse, afd. secr., gaf tenslotte een algemeen overzicht van het 40-jarig bestaan der afd. Een en ander werd afgewisseld door gemeenschappelijk gezang, voordracht, declamatie en tractatie. Dhr Nobels eindigde deze zeer goed geslaagde vergadering met dankgebed. 45 Voor H.H. Winkeliers verkrijgbaar bij Firma GEBRs. DUVEKOT GOES. Rilland Bath. Gisteren vergaderde de Raad. D'e voorzitter hield 'n korte Nieuw jaarsrede. Hij deelde mede, dat aan het Koninklijk Bruidspaar namens het ge meentebestuur een felicitatie was gezon den. Wethouder Van de Sande beantwoord de deze rede. Ingekomen was de goedkeuring van Ged. Staten om de Spuikom te Bath uit te diepen in werkverschaffing. Inmiddels is reeds met dit werk begonnen. Verder de goedkeuring van Ged. Staten om aan de R. K. school 80 pet. uit te kee- ren van de so-m waarvoor dit gebouw is geschat. Verder de goedkeuring van ge noemd college om de bedrijfsbelasting te verlagen, voor welke verlaging een dank betuiging van de betrokkenen was inge komen. Ingekomen was een verzoek van dhr J. G. van Hout te Krabbendijke, om ver schillende architecten een plan voor den bouw van het nieuwe raadhuis te laten opmaken. Door B. en W. wordt voorgesteld hierop niet in te gaan, doch zich te houden aan het reeds genomen besluit, het plan te laten opmaken door dhr S. de Koning alhier. Dhr Van I waar den voelt er wel iets voor om meerdere plannen te laten maken t.v. door het uitschrijven van een prijs vraag. Besloten wordt eerst het plan van dhr De Koning af te wachten. Besloten wordt op voorstel van B. en W. om lid te worden van de Vereen, voor Luchtbescherming, Aan een verzoek van Ged. Staten tot vaststelling eener verordening op de hef fing van 'besmettelijke ziektengelden wordt voldaan. Van de vereen, tot verkrijging van on roerend goed aan landarbeiders te Ril land-Bath was een verzoek ingekomen om het voorschot, verleend voor het bouwen van 7 plaatsjes te willen verhoogen, daar bij de laatstgehouden aanbesteding is ge bleken, dat de raming te laag is geweest. B. en W. stellen den Raad voor om dit verzoek in te willigen omdat alles sinds de raming duurder is geworden. Dhr D'rankers dringt op spoed aan, daar de termijn van de gunning bijna is ver streken. Dhr Van de Klooster begrijpt niet hoe de menschen het aandurven. Het is te duur. Besloten wordt het bedrag van het te verleenen voorschot te verhoogen tot f8000 per plaatsje en hiervoor de goed keuring van den Minister te vragen. Tot lid van het Burg. Armbestuur wordt herbenoemd dhr J. Blok Jz. Jr. Aan dhr N. Nieuwdorp wordt een ver goeding toegekend voor het houden van toezicht bij de bestrating van den Hoofd weg. Een verzoek om toetreding tot het Borgstellingsfonds voor de Zeeuwsche eilanden wordt voor kennisgeving aange nomen. Tot afgevaardigden naar de vergade ring der Zuid-Bevelandsche Waterleiding Mij wordt gekozen de burgemeester en tot plaatsvervanger dhr J. v. d. Sande. Besloten wordt een gedeelte van het Ambacht, zijnde het gedeelte op het dorp, aan te koopen voor f 450. Verder wordt met alg. st. 'besloten ten behoeve van de secretarie een telmachine aan te schaf fen. Dhr Dronkers vraagt, of het niet mo gelijk is om ten behoeve van de men schen, welke in werkverschaffing aan het Spui te Bath werken, een schuilplaats te houwen om bij slecht weer in te kunnen vertoeven. D'e voorzitter denkt dat hier wel wat op te vinden is. Wemeldinqe. Het bestuur van de ver- eeniging „Het Groene Kruis" benoem le tot verpleegster mej. E, Grönlok. Biezelinge. Maandag j.l. vergaderde de Arja-club. De voorzitter der A.R. Kiesvereeniging te Kapelle-Biezelinge de heer Aug. Slabbekoorn behandelde het onderwerp: „Over het 12-jarig be stand". Er volgde een breedvoerige be spreking. De opkomst was zeer gering, waarschijnlijk door de vele ziektegeval len. lerseke. De feesten ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard begonnen met klokgelui, waarop herauten te paard door de ge meente trokken. Des morgens te 10 uur werd een kerkdienst in de Ned. Herv, Kerk gehouden, waarin Ds Engelsma en Ds van Egmond het woord voerden. Des middags werd op de Paardenmarkt „het huwelijk", ten aanschouwe van een groot publiek „voltrokken". Te 2 ure trok een groote optocht met muziek voorop, bestaande uit tal van wagens en vroolijke groepen (totaal 23 stuks), door de gemeente. Het dorp was prachtig versierd met eerepoorten, groen enz. Des avonds waren de poorten elec- trisch verlicht. Het gemeentehuis was keurig versierd en gaf blijk van artistie- ken smaak, een bewijs van wat met gas verlichting kan worden bereikt. Er was veel volk op de been. De eerste dag werd begunstigd door schitterend weer. De gezamenlijke zangvereenigingen hebben des avonds van 810 uur in de Ned. Herv. Kerk gezongen voor een dank baar gehoor. Woensdagmorgen viel de heer D. Meijaard bij het vlag uitsteken van een ladder en had het ongeluk zijn rechter pols te breken. Dr Polderman verleende heelkundige hulp. Krabbendijke. Gisteravond vergaderde de Varkensvereeniging „Hulp in Nood", voorzitter M. Francke. Aanwezig 35 leden. Ontvangsten f 247,29, uitgaven f 168,11, ba tig saldo f 79,18. Stand der kas op heden f 1510,88. Herkozen als bestuursleden M. Francke en J. Traa3. De vereeniging telt 55 leden. Ritthem. De ziekenkas „Onderlinge Hulp" hield Dinsdagavond haar jaar vergadering. De voorzitter, de heer A. W. Osté, herdacht in zijn openingswoord het 35-jarig bestaan der vereeniging en wees op het vele goede, dat de vereeni ging heeft gedaan. Hij sprak den wensch uit, dat de vereeniging nog vele jaren haar zegenrijken arbeid mag verrich ten. Over het afgeloopen jaar is aan 18 leden voor 194 ziektedagen f 170.88 uit gekeerd. Het batig saldo bedraagt f 202. Vijf nieuwe leden gaven zich op, zoo-dat het ledental thans 83 bedraagt. Besloten werd de contributie en de uitkeering onveranderd te laten. St Maartensdijk. Dinsdagavond verga derde de Vereen, van Oud-leerlingen der Landbouwwintercursussen. In bespreking kwam het gebruik van kal'k en kalkstik- stof. Betreffende het gebruik van kalk werd opgemerkt, dat het sterke aanbeve ling verdient, alvorens tot bekalking over te gaan, eerst de grond op kalk te laten onderzoeken. Inzake de te gebruiken hoe veelheden werd aangegeven voo-r poeder- kalk 2000 kg per ha en voor kluitkalk 5000 tot 6000 kg per ha. Het gebruik van kalkstikstof als meststof is niet te prefe- reeren, wanneer althans deze meststof per pro-cent stikstof niet aanmerkelijk goed- kooper is dan de stikstofmeststoffen on zer nationale industrie. Anders is het ge steld met het gebruik van kalkstikstof als bestrijding van onkruid. Uitstekende re sultaten bereikt men hiermede o.a. in win tergranen. Na eenige bespreking werd een regle ment voor een reiskas, waaruit excursies enz. bekostigd zullen worden, vastgesteld. Tot bestuursleden dezer reiskas werden benoemd dhrn M. J. Elenbaas te St An- naland, J. Geluk te Tholen en S. Stoel te Stavenisse, Hierna werd door Dr Rooijackers een lezing gehouden over het onderwerp: „Dte doelmatige verhouding bij- de bemesting en in verband hiermede een juiste en oor deelkundig gebruik der kalizouten". Het gesprokene werd met films verdui delijkt. Tholen. Uit bezuinigingsoverweging is door B. en W. in de plaats van dhr L. Geluk, welke naar elders is vertrokken, het toezicht op de werkverschaffing op gedragen aan den gemeente-opzichter, dhr L. Blaas. INSTEMMENDE UITLATINGEN UIT NOORWEGEN EN FRANKRIJK. DeNoorsche minister van Buitenland sc he Zaken, Prof. Koht, verklaarde naar aanleiding van de bekende uitlatingen van Minister Colijn, aan een redacteur van het Noorsche tele gram-bureau, dat de Noorsche regeering gaarne wil medewerken aan nieuwe be sprekingen, die ten doel hebben een goe den, stevigen grondslag voor rationeelen goederenruil tusschen de landen te schep pen". Op -de vraag of Noorwegen tot derge lijke besprekingen uit zou noodigen, ant woordde minister Koht: „Althans niet di rect, de kwestie vereischt allereerst de noodige voorbereiding". In het vervolg vein het gesprek zette minister Koht uiteen, dat de practische resultaten van de Conventie van Oslo wei nig beteekenis hebben, omdat de verschil lende staten nu naar contingenteering, quota-regeling, clearing en dergelijke mid delen grijpen om den handel te regelen, waardoor tarievenkwesties de laatste ja ren in de handelspolitiek steeds een klei nere beteekenis kregen, terwijl de Conven tie van Oslo inhield, dat de aangesloten staten elkaar een maand van tevoren zou den verwittigen van voorgenomen verhoo gingen van invoerrechten. Zijn instemming betuigend met de op vatting van minister Gelissen, dat men de beste regeling van den handel niet met invoerrechten, maar met contingenten en quota's bereikt, merkt Koht op dat de con- tingenteeringspolitiek, zooals die nu, met alleen maar strak begrensde contingenten toegepast wordt, een vermindering van den handel tengevolge zal hebben. In Noorwegen, waar men grootere im portvrijheid heeft dan in de meeste lan den, kent men dit systeem niet. Voor een aantal goederen, en dat zijn er nog niet eens zoo veel, beperken wij den invoer wel, maar dan met behulp van een licentiestelsel, waardoor wij licentie kunnen verleenen voor den invoer, die wij noodig hebben, maar ons niet bij voorbaat binden aan bepaalde hoeveelheden, die den handel minder elastisch maken. Op de vraag, of Minister Koht geloof de, dat andere landen spoedig hun oon- tingenteeringspolitiek op zouden geven, antwoordde Minister Koht tenslotte: Neen dat geloof ik eigenlijk niet. Maar ik ge loof, dat we meer elasticiteit in deze poli tiek kunnen krijgen en ik hoop, dat dit in het belang van onzen uitvoer zal zijn. Ik geloof niet, dat wij weer tot den ouden, vrijen ruilhandel, die trouwens sterk door de tarievenpolitiek geremd werd, terug keeren, maar wel, wat wij tot 'n rationee len goederenruil kunnen komen. DeFransche Minister van Handel heeft aan een maaltijd van den Bond der uitvoerende industrieën o.a. gezegd: 1937 moet het jaar van de aanwakke ring van den internationalen handel' zijn. De eerste Minister van Nederland heeft een 'krachtigen oproep tot verlaging van de douaneslagboómen uitgevaardigd. D'aarop zijn de Nederlandsche minis ters van landbouw en handel naar de Scandinaafsche landen vertrokken om met hun Deensehe, Zweedsche en Noorsche ambtgenooten den grondslag te leggen voor een overleg, dat zij later tot Frank rijk en Engeland hopen uit te strekken. Stavenisse. Auto-ongeluk. Gis termorgen had onder de gemeente Sint Maartensdijk, in de nabijheid van de hof stede Reijgersburg een ernstig auto-onge- lu'k plaats. Bij genoemde hofstede zou een luxe auto, bestuurd door den cand. J. Batelaan, beroepen predikant bij de Ned. Herv. kerk alhier, en waarin een viertal familieleden van genoemden candidaat waren gezeten, een groote vrachtauto passeeren. Door het slechte, glibberige wegdek en waarschijn lijk door te heftig remmen, maakte de auto een groote zwenking en sloeg daarna over den kop, waardoor de auto met de wielen naar boven kwam te liggen. IJlings toegeschoten hulp bevrijdde de inzittenden uit hun netelige positie. On begrijpelijk was het meerendeel der inzit tenden ingekwetst. Dr Bernhardi consta teerde bij één der dames een sleutelbeen fractuur. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Varik, H. A. Visser, cand. te Gorsei. Te Zegveld, P. P. J. Monster, cand. te Rotterdam. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Goes, M. Heikoop te Utrecht. Bedankt voor Werkendam, W. C. Do main te Roterdam-Zuid. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Breokelen, Joh. Jansen te Leiden. Heinkenszand. Gekozen tot diaken bij de Geref. Kerk (vac. C. A. v. Damme) de beer C Lokerse Ds J. F. Th. v. d. Linde, f In den ouderdom van 56 jaar is te Heeg (Fr) plotseling overleden Ds J. F. Th. v. d. Linde, predikant der Ned. Herv. Gem. aldaar. Dte v. d. Linde werd 11 Sept. 1880 ge boren en in 1906 candidaat in Zeeland, om 22 Maart 1906 te B u r g h (Z.) het predikambt te aanvaarden. Vandaar

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2