In dezen GRIEP- tijd De Erfenis nit Amerika De Rijkstelefoon had een goed jaar. Uit de Provincie staat Gif èlkoogenblik aan besmetting bloot. Neem daarom eiken avond een "AKKERTJE Daarmede voorkomt Gij dat de infectie doorzet, want "AKKERTJES"zijn echte GRIEP-besti-ijders, die een GRIEP in weinige dagen verdry ven/ prij««a in de week van 11—16 Januari j.l. iets zijn opgeloopen. De gemiddelde prijsstijging sinds 26 September 1036 be draagt nu 2,22 pot., terwijl zij gedurende d9 vier voorgaande weken steeds ongeveer 2 pet. bad bedragen. De sterkste prijsverhooging sinds de de preciatie vertoonen de volgende produc ten: bruine boonen 9.3 pet; groene erwten 3.3 pet., vermicelli 13.5 pet., griesmeel 18.3 pet., havermout 2.6 pet., tarwebloem S.2 pet., rijst 4.2 pet., Goudsche kaas 7.7 pet., boter 4.1 pet. en zachte zeep 8.8 pet. De overige prijzen bleven gelijk of nage noeg gelijk. DRIETONIGE HOORNS OP ZIEKEN AUTO'S. Geluid gekeurd door deskundigen. Naar gemeld wordt, is te verwachten, dat binnenkort de ambulance-auto's van den Geneeskundigen Dienst te Amsterdam en ook de ziekenwagens uit andeie ge meenten, voorzien zullen worden van drie- tonige hoorns, waardoor de wagens zich duidelijk kunnen aankondigen in druk verkeer. De hoorn is reeds eenigen tijd in bezit der verkeerspolitie te Amsterdam. Het ge luid is door deskundigen gekeurd. Dezer dagen zal de minister van Wa terstaat den hoorn beoordeelen. Wanneer Z. Exc. zijn goedkeuring hieraan hecht, zal de hoorn spoedig in de practijk wor den gebracht. HET AANTAL MOTORRIJTUIGEN IN NEDERLAND. Na inzinking weder een stijging. Door het Centraal Bureau voor de Sta tistiek wordt jaarlijks sinds de invoering van de wegenbelasting, op 1 Mei 1927, een statistiek bewerkt van het aantal op een bepaald tijdstip in Nederland in ge bruik zijnde motorrijtuigen. Aan de inleiding der statistiek op 1 Aug. 1936 zijn de navolgende gegevens ontleend: Het totaal aantal motorrijtuigen is sinds 1 Aug. 1934 gestegen van 188.264 tot 190.061 op 1 Aug. 1936. Onder den invloed van den economi- schen crisis is de jaarlijksche stijging van het totaal aantal motorrijtuigen van 1928 op 1934 geleidelijk verminderd. Van 1928 tot 1929 'bedroeg deze vermeerdering nog 17.284 motorrijtuigen en van 1933 op 1934 slechts 7.921. Mede als gevolg van de ver- hooging dor belastingtarieven is het to taal-aantal van 1934 op 1935 zelfs met 3.672 verminderd. Van 1935 op 1936 is het echter weer toegenomen met 5.469. DE KOMENDE VERKIEZINGEN. Vrijz. Dem. candidaten. Naar „De Vrijzinnig Democraat" meldt is de uitslag van het referendum voor de eerste acht plaatsen op de V. D'. lijst voor da a.s. Tweede Kamerverkiezingen als volgt: Met groote meederheid van stemmen zijn de twee eerste plaatsen vastgesteld; zij worden ingenomen door Mr P. J. Oud, minister van Financiën als eersten en door Mr A. M, Joekes als tweeden candi- daat. De derde plaats in Amsterdam, Zuid- Holland en Utrecht -verkreeg Mevr. Mr B. Ba'kker-Nort en in de overige kieskringen de heer F. E. H. Ebels. Voor de vierde plaats in Amsterdam, Zuid-Holland en Utrecht werd aangewezen de heer Ebels en in de overige kieskringen Mevr. Bak- ker-Nort. De vijfde, zesde, zevende en achtste plaatsen werden ingenomen resp. door de heeren Jan Schilthuis, M. M. Cohen, Mr K. Bijlsma en Dr H. A. Zwijnenberg. Hr. Ms. KRUISER „DE RUYTER". Tegenspraak van onjuist bericht. Naar men van bevoegde zijde ver neemt, is een recent persbericht, volgens hetwelk de kruiser „De Ruyter" ernstige gebreken zou vertoonen en men in de marine reeds van een échec van dezen kruiser zou gaan spreken, geheel uit de lucht gegrepen. De reparaties, die aan het einde der garantie-vaartperiode bier te lande, in Nieuwediep werden uitgevoerd, over treffen niet de normale voorzieningen, welke aan een nieuw schip, dat op het punt staat naar Indië te vertrekken, FEUILLETON door An na B a e 1 e. 49.) o— „Nee, ik geef de voorkeur aan de En- gelscbe uitspraak, zooals je weet. Maar waar heb je die mijnheer Mute voor het eerst ontmoet en waar zijn jullie van el kaar gegaan? Er zit toch wel een mooie alliteratie in „mijnheer Mute". De jonge Pearce zou er beslist verrukt over zijn." „Hé, ja, de jonge PearceI hoe gaat het daar wei mee? Pearce is ook geien aris tocratische naam, maar het klinkt in elk geval nog beter dan Mute. Maar waar heb ik mijnheer Mute ook voor het eerst ontmoet, laat eens kijken, dat was, geloof ik in Bordighera. Toen hadden we onder weg oponthoud, doordat er bijna een spoorwegongeluk was gebeurd en toen heeft hij ons geholpen en voor onze baga ge gezorgd. Mevrouw Prendergaat vond hem direct een echte gentleman en dat zegt heel wat, want die is erg kieskeu rig in haar oordeel over het mannelijk geslacht. Na dien tijd zagen wij hem tel kens weer en het was toch zoo eigenaar dig, dat hij ook iedere keer juist naar de zelfde plaatsen ging, als die op ons reis programma stonden. Zelfs in Florence worden uitgevoerd. Algemeen wordt in de marine, instede van een échec, vaD een groote aanwinst van onze weer macht door het gereedkomen van Hr Ms. „De Ruyter" gesproken. Baarn Kroonprinselijke residentie. Blijkens berichten, zoo schrijft het bestuur van V.V.V, te Baarn, heerscht er nog steeds verwarring omtrent de ge meente, waarin het Koninklijk paleis Soestdijk gelegen is. Dat misverstand vloeit voort uit het feit, dat een gedeelte vaD de gemeente Soest en wel dat ge deelte, 't welk aan de gemeente Baarn grenst, den naam Soestdijk heeft gekre gen, waarschijnlijk door de nabijheid van het Koninklijk domein. Het paleis en de gronden van het domein liggen echter geheel in de gemeente Baarn, dal dus over eenigen tijd de Kroonprinse lijke resideutie zal zijn. De K.N.S.M. bestelt twee vrachtschepen De Koninklijke Nederlandsche Stoom boot Maatschappij te Amsterdam heeft aan de n.v. G. van der Giessen en Zo- nen's Scheepswerven te Krimpen a, d IJssel den bouw opgedragen van twee motorvrachtschepen voor den dienst op den Levant. Zij krijgen de namen Peri cles en Socrates. Het worden schepen met een draagvermogen van 4900 ton en accommodatie voor 12 passagiers. De afmetingen zijn 850'X49'3X31'6. Het machinevermogen is 3100 As P.K., de uursnelheid bedraagt 13 mijl. De motoren worden geleverd door Stork te Hengelo. Notariaat. Bij Kon. besluit van 15 Januari zijn benoemd als notaris te Leiden: (vacature A. J. G. van der Heijden): G. J. F. Dolk, notaris te Berlicum (Noord-Brabant); te Oude Tonge: A. H. Ris, candidaat-nota- ria te Schiedam; te Strijen: J. Baars, candidaat-notaris te Sliedrecht; te 's Gravenhage (vacature A. J. M. Scher mer): mr G. H. G. M. Martens, candi daat-notaris te 's-Gravenhage; te Mole naarsgraaf: J. A. Maris, candidaat-no taris te Capelle. PRAATMIDDAG VAN DE CENTRALE A.R. K1ESVEREENIGING GOES. Vanwege de Centrale A.-R. Kiesver- eeniging in den kieskring Goes, werd gis teren een z.g. praatmiddag gehouden die druk bezocht was en waar de heer J. J. G. van Diijk aanwezig was om te stel len vragen te beantwoorden. Nadat de voorzitter, de heer J. A. Do- mi n i c u s, de vergadering had geopend en een kort openingswoord had gespro ken, werd dadelijk aan de aanwezigen ge legenheid gegeven vragen te stellen Hiervan werd door een achttal aanwezi gen gebruik gemaakt, terwijl ook reeds enkele vragen schriftelijk waren inge diend. De heer van D ij k, die zijn blijdschap uitsprak, dat hij op deze wijze weer in contact kwam met de kiezers stelde op den voorgrond, dat het bij onze actie in do eerste plaats gaat om de beginse- 1 e n. Onze verkiezingsactie heeft ten doel da A.R.. beginselen uit te dragen, begin selen die dienstbaar zijn aan de belangen van het geheel e volk. Naarmate door ons meer de nadruk wordt gelegd op de beginselen, naar die mate zal ook onze invloed toenemen, een invloed die naar verhouding veel gTOoter kan zijn en ook is, dan ons betrekkelijk gering aantal volksvertegenwoordigers Komende tot de beantwoording van de vragen wees Spr. er op, dat het volgens het tegenwoordige spraakgebruik niet juist is als men zegt, dat de N.S.B. uiterst rechts en de Gomm. partij uiterst links is. Er is door de anti-these een diepe insnijding in ons leven, waarbij tot de rechterzijde gerekend worden zij, die belijden de souvereiniteit Gods over al het geschapene, en die vasthouden aan de goddelijke ordinantiën ook voor het staatkundige leven. Als we zoo de scheidslijn zien, dan is het duidelijk dat beide partijen tot de linkerzijde be- hooren. Zij hebben een gemeenschappe lijk uitgangspunt en eenzelfde eindpunt de vernietiging van de vodksvrijheden, en zijn beide voor ons verwerpelijk. Zij, dit in verhand met een andere vraag, die een tegenstelling construee- ren tusschen Dr Colijn en den heer Schouten in dien zin, dat laatstgenoem de zou vasthouden aan het A.-R. begin sel, terwijl Dr Golijn zich op ruimer standpunt zou plaatsen vergissen zich. Beiden staan op het standpunt dat zij ia de eerste plaats wenschen samenwer king van allen die staan op den bodem van de Chr. belijdenis ook voor het staatkundige leven. Er is alleen dit ver schil, dat Dr Golijn in zijn begrootings- rede meer aandacht heeft geschonken aan wat eventueel noodzakelijk zou kun nen zijn om een behoorlijke regeerings- meerderheid in het parlement te verkrij gen. Komende tot de vragen inzake deva luatie en depreciatie van de munt, betoogde Spr., dat er tegen deva luatie zeer ernstige bezwaren zijn zoo wel van moreelen als van handelspoli- tieken aard. Nu de devaluatie door de maatregelen van andere landen niet mee te keeren was, mogen we dankbaar zijn voor de meesterlijke wijze waarop deze quaestie door de Regeering is ge leid. Op de vraag of de depreciatie aan het doel beantwoordt, zegt Spr.: het was geen doel, maar noodzaak. En nu komt het er op aan om van wat niet meer te keeren was, het meeste profijt te trekken. Of en in hoeverre de produ centen ervan profiteeren, hangt af van de vraag in hoeverre hulpstoffen uit het buitenland noodig zijn. Is een belangrijk percentage hulpstoffen noodig en neemt de Regeering maatregelen om prijsstij ging te voorkomen, dan lijdt de produ cent verlies. Worden maatregelen geno men om dit te voorkomen en gaan de prijzen optrekken, dan kan de vraag aan de orde komen of de loonen en salaris sen wel op den ouden voet kunnen wor den gehandhaafd. Voorts waren vragen gesteld over de werkloosheid en de invoering van de 40-urige werkweek. Uit so ciaal oogpunt bezien kan verkorting van de werkweek gewenscht zijn om meer arbeidskrachten aan het werk te zetten. Maar dan komt de vraag wie de lasten daarvan zullen dragen. D'e werkgever, of zal de arbeider naar verhouding minder loon ontvangen, of zal de Overheid moe ten bijspringen? In het laatste geval zou een zeer sterk ingrijpen van de Overheid in het bedrijfsleven niet uit kunnen blij ven. Gevraagd was of het niet gewenscht kan zijn de oudere a r b e i d e rs uit hebben we 'hem nog weer gezien en dik wijls kwam hij' hij ons in de coupé zit ten. In Boulogne heb ik hem voor het laatst gesproken, waar hij, dunkt me even tevoren uit Parijs was aangekomen. Toen heb ik hem ook maar heel even gezien en hij' vond het nog al vervellend, dat wij zoo gauw weg moesten." „Maar hoe wist hij wie je was en waar je woonde?" „Dat zal hij wel van mij gewaar ge worden zijn. Maar hij schijnt ook zelf geïnformeerd te hebben, want hij was tenminste van verschillende dingen op de hoogte, die ik hem niet heb verteld. Ik heb hem natuurlijk ook niets gezegd van de erfenis uit Amerika, die ons wacht. Als hij hier komt, moet dat niet zijn, omdat ik de dochter van een mil- lionair ben, maar omdat hij van me houdt, dat ia veel romantischer." „Daar heb je gelijk in", zei Belle droog. „Maar hoe had je wel de gele genheid om zoo dikwijls vertrouwelijk met hem te spreken?" „Mevrouw Prendergast ging vaak be zoeken afleggen en dan kon ik natuur lijk niet altijd meegaan, zoodat ik dan meestal in mijn eentje wat ging wande len. En dat scheen mijnheer Mute te kunnen ruiken, want dan verscheen hij plotseling om mij gezelschap te houden. Nee, hoor. aan die naam zal ik toch nooit kunnen wennen, hoewel ik daar minder last mee had toen ik bij hem was." „Och, ik zou met de naam ook de eige naar maar vergeten, want waarschijn lijk zul je hem toch nooit weerzien", merkte de nuchtere Belle kalm op. „Dan word ik onmiddellijk verpleeg ster of iets dergelijks, om niet te sterven aan een gebroken hart", deed Flo tra gisch. „Ja, dat zou nu net iets voor jou zijn" lachtte Belle, maar Flo scheen het heele geval toch niet zoo belachelijk te vin den, want ze keek zoo ongewoon ern stig, dat haar zuster wel tot de conclu sie moest komen, dat ze ditmaal erger dan ooit door Amor's pijlen was getrof fen. „Misschien komt hij morgen of over morgen al", zei Flo zacht. „Zul je hem vriendelijk ontvangen? D'enk er om, dat ik hem al heb verteld, wat voor een ont zettend lieve zuster ik heb en je zult deze roem dus moeten handhaven." „Kom, kind, doe niet zoo overdreven, 't Spreekt vanzelf, dat ik hem beleefd zal ontvangen. Ik kan toch niet onvriende lijk zijn tegen iemand, die nog niets te gen mij heeft misdreven." „Je vindt hem vast aardig; hij maakt zoo'n prettigen sympathieken indruk. Hij is een van dat soort mannen, waar van jij zelfs zoudt kunnen houden, als je minder zakelijk en nuchter was", zei het bedrijfsleven uit te stooten om plaats i te maken voor de jongeren. Als het kon zou het zeker gewenscht zijn, maar ook hier doen zich groote moeilijkheden voor omdat vele ouderen de zorg hebben en soms groote zorgen voor hun gezin. Of dan niet, nu toch versterking van onze weermacht beslist noodig is, het heroepspersoneel met zeg 50.000 man versterkt zou kunnen worden? In elk geval zou dan een sterke uitbreiding van het contingent vooraf moeten gaan. Maar ook al werd het contingent tot h.v. 35.000 man opgevoerd, dan zou toch een versterking van het heroepspersoneel op zoo groote schaal niet mogelijk zijn, daar het anders geen emplooi zou vin den. Vermindering of afschaffing van ateunaftrek voor inwonende kinde ren was gevraagd. Daar zou, gelet op de behoeften van vele gezinnen veel voor te zeggen zijn. Maar als we de steunbe dragen losmaken van andere inkomsten, ook van inwonende kinderen en hier ruimere armslag geven, dan komen we voor lasten die niet te dragen zijn, voor al omdat we nog met een langdurige werkloosheidsperiode zullen hebben te rekenen. Wat betreft de bedrijfsorgani s a t i e mede ter sprake gebracht, moet worden erkend, dat velen in onze krin gen daarvoor weinig gevoelen, wat mede blijkt uit hun houding ten opzichte van het Collectief Arbeidscontract dat voor het bedrijfsleven van zoo groote beteeke nis is gebleken. Ook in onze kringen zijn er nog al te velen, die alleen oog hebben voor hun eigen belang, inplaats van te vragen wat eisch is van ons beginsel Ook hij ons worden nog wel gevonden restanten van den liberalen zuurdeesem, die moet worden uitgebannen. Bij de bespreking van den land bouwsteun waarvan de arbeiders die toch ook tot het bedrijf behooren te weinig zouden profiteeren, wees Spr. er op dat het voor de Regeering vrijwel on mogelijk is hier dwingende voorschriften te geven. Dit is een zaak die door het maatschappelijk leven moet worden op gelost, waarbij de boeren niet mogen vergeten dat de steun gegeven wordt niet voor hen persoonlijk, maar voor het b e d r ij ftot instandhouding van deze bron van volkswelvaart. Verkeerd is dit in verband met een andere vraag dat zij die in het boe renbedrijf hun bestaan hebben, zich gaan bemoeien met dingen die tot de taak van den middenstand behoo ren. Dat de bedoeling van Minister D'eckers zou zijn er voor te waken dat de land bouwers niet meer ontvangen dan noodig is om het bestaan te rekken, ontkende Spr. Zijn bedoelen is het bedrijf in stand te houden en dan zijn er die met groote zorgen hebben te kampen en er zijn an deren, die van de getroffen maatregelen in ruimere mate profiteeren. De heer van D ij k eindigde zijn be toog met een vurige opwekking om steeds de beginselen op den voorgrond te stellen en bij de komende verkiezin gen te werken zoolang het dag is, opdat ook in het staatkundige leven de Naam des Heeren worde groot gemaakt. Nadat tenslotte de voorzitter een kort slotwoord had gesproken werd de ver gadering door den heer van Dijk met dankzegging gesloten. ERNSTIGE AANRIJDING. Vier zwaar gewonden. Eén hunner overleden. Gisteravond is de 35-jarige autover huurder J. Poppe 'uit Graauw te Kiel- drecht bij Nieuw Namen op een aantal menschen ingereden waarvan 1 persoon werd gedood en een ander zwaar ge wond. Een aantal leden van de zangvereeni- ging te Kieldrecht, dat in een café feest vierde wilde vertrekken, juist toen een motortram passeerde. Hierna stak een groepje van 4 heeren den weg over op het oogenblik toen een auto naderde. De bestuurder die verblind was door de lichten van de motortram zag de heeren niet en reed op het groepje in. Enkele minuten na het ongeluk over leed de heer G. Verplancken, een vrouw en drie kinderen achterlatende. Verder Flo half smeekend, half vleiend. „Je weet wel, Flo, dat ik voor jou het beste wenseh, maar wij moeten toch even rustig afwachten, totdat hij schrijft of zelf komt. Intusschen ga jij' al je oude kennissen maar eens opzoeken, die je voor een nieuwe niet mag vergeten of verwaarloozen. En je moet ook een be slissing nemen of je aan Dolly en Ma- jory wilt geven, waarover ik je al ge schreven heb. Want, lieve kind, onze fi- nantiën zijn momenteel niet ruim hoor". „Och, die zijn nooit ruim, dat weet ik al lang", zuchtte Flo." En Belle, ik vind dat lesgeven toch zulk verschrikkelijk werk." Tot Belle's groote verwondering barstte haar zuster plotseling in tranen uit en zij wist nauwelijks, hoe ze haar moest kalmeeren in haar ongemotiveerd verdriet. Flo was altijd vol van goeie voornemens, maar het viel haar zoo moeilijk om ze ten uitvoer te brengen, en Belle vond haar momenteel beslist eenigszins overspannen en nerveus. Het leek haar beter om maar niet (langer te praten, maar eerst eens rustig te gaan slapen en nadat ze samen waren neer geknield zond Belle een eenvoudig ge bed op tot hun Hemelschen Vader, en ze smeekte om hulp en bijstand voor allen, die hun lief en dierbaar waren. Daarna las ze nog een stukje uit den Bijbel en ze wees haar zuster op de troostvolle In 1936 meer nieuwe aansluitingen dan ooit tevoren. De invoering van het gesprekkentarief voor de telefoon, met zijn lage grond- abonnementen ter vervanging van het zooveel hoogere klassentarief, met inbe grip van een bepaald aantal gesprekken per maand, deed in 1931 het aantal nieu we telefoonaansluitingen met een sprong vooruit gaan. Het bereikte in dat jaar het voor Nederland ongekend hooge aantal van 17.294 nieuwe aansluitingen. Daar voor was men steeds onder de 10.000 ge bleven. In de jaren 19301932 daalde als ge volg mede van de economische inzinking dit aantal weer even snel, het was in 1932 reeds teruggevallen tot 12.205. Nadien vond weder een langzame stij ging plaats: in 1933: 13210 nieuwe aan sluitingen; in 1934: 14.457 nieuwe aan sluitingen, in 1935: 15.517 nieuwe aan sluitingen. Tengevolge van geleidelijk getroffen nuttige tariefsmaatregelen, langzame ver betering in de economische omstandig heden en intensieve propaganda is in 1936 een totaal bereikt, dat alle voorgaan de jaren slaat n.l. 19.119 nieuwe aan sluitingen. Dat de technische dienst zich beijvert om gelijken tred te houden met dezen immer wassenden stroom van aanvragen, bewijst het feit, dat door dezen dienst in 1936 in totaal 19.062 nieuwe aanslui tingen tot stand werden gebracht. De aanleg is dus vrijwel bijgebleven met de aanvraag. werd zeer zwaar gewond, zoodat men voor zijn leven vreest, de 45-jarige L. Tehhauts, die inwendige kneuzingen op liep. Ferd. Adriaanssens brak een been. T. Kruissaert werd ernstig aan het hoofd gewond. Genoemde personen zijn allen te Kieldrecht woonachtig. De auto werd door de gendarmerie in heslag genomen. De chauffeur werd snikkend en geheel ontdaan door het ontzettend gebeuren naar de gendarmerie overgebracht, al waar hij vermoedelijk zal verblijven tot het onderzoek is afgeloopen. DE ROOSEVELTS EN OUD- VOSSEMEER. Speciale Phohi-uitzending naar Amerika. Hedenavond van 17.2018.05 uur (A. T.) zal door Amerikaansche korte golf zenders een speciaal programma worden uitgezonden, waarvan het hoofd bestanddeel gevormd zal worden door een door president Roosevelt in de En- gelsche taal te houden toespraak ter ge legenheid van het feit, dat hij voor de tweede maal in zijn ambt zal worden bevestigd. Bovendien zal de Phohi van 21.20 21.59 (A. T.) een speciale voor Amerika gestemde uitzending verzorgen, waarin bijzondere aandacht zal worden ge schonken aan de onderzoekingen, welke den laatsten tijd in ons land hebben plaats gevonden, waarbij vrij sterke aan wijzingen gevonden zijn, dat president Roosevelt's vou'i ouders van Nederland sche afkomst waren. D'it programma, waarin o.a. ook de Amerikaansche gezant, mr Grenville T. Fmmet zijn medewerking zal verleenen, zal uitgezonden worden uit O u d - V o s- s e m e e r, waar de voorouders van pre sident Roosevelt gewoond zouden heb ben. DE THOOLSCHE BRUG. Request aan den Min. van Waterstaat. Door het Actie-Comité voor vrijmaking van de Thoolsche brug is een uitvoerig request verzonden aan den Minister van Waterstaat. In dit request wordt er o.m. op gewe zen, hoezeer de eilandbewoners wel ge dupeerd zijn. In de eerste plaats moeten zij de verhoogde 'benzine-belasting beta len, uit welker opbrengst tolvrije bruggen gebouwd worden en in de tweede plaats moeten zij hooge tarieven betalen om de Thoolsche brug te passeeren. Wanneer men aanneemt, dat jaarlijks rust van de tekst: Werpt al uwe bekom mernis op Hem, want Hij zorgt voor u!" Flo sliep spoedig in, maar Belle bleef nog een oogenblik peinzend naast haar bed zitten en in haar dwarrelden door een de herinneringen aan 'alles, wat zich dien dag weer in hun huiselijken kring had afgespeeld. Belle voelde zich moe en overspannen, het was bijna te veel, wat van haar krachten gevraagd werd. Alles stormde op haar aan, het leek haar in haar nerveuse vermoeidheid al les zoo donker en zoo zwaar. En daai dacht ze plotseling aan de bloemen van mijnheer Mulready, die door Flo's nalatigheid misschien weer naar den eigenaar waren teruggegaan. Wat moest hij wel van haar denken; zou hij beleedigd zijn? Die gedachte was haar werkelijk ondragelijk, en zuchtend ver borg ze haar hoofd in de handen. Zij, die anders altijd zoo dapper en kalm was en die altijd anderen kon helpen, had nu zelf zoo'n behoefte om als een kind vertroeteld en verzorgd te worden en ze kon niet anders doen dan haar hart uit te storten voor den God in den Hemel, die verhoort het hart, dat schreiend tot Hem vlucht en dat schonk aan haar moe den geest de rust, die ze zoo noodig had en spoedig was ook zij verzonken in een genisten, verkwikkenden slaap. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2