zZA Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws Wetsontwerp tot nieuwe regeling van pacht. Rechtszaken Telegrammen. H.M. de Koningin aan een ongeluk ontkomen. Finantiëele Berichten Marktberichten Veilig voor Griep en Keelpijn D. H. ROODHUYZEN Co. uv. MAKELAARS P. de Kam Az. werden allen herkozen. Hierna werd overgegaan .tot vertooning van de huwelijksfilm, Diezelfde film is ook voor de kinderen vertoond. Het programma, dat werd verzorgd door Henning's Film-projectie Centrale viel zeer in den smaak. Een mooier programma, tot slot van de huwelijksfeesten had de Oranje-vereen, de bevolking niet kunnen bieden. Na afloop werd door alle aanwezigen staande het Wilhelmus gezongen. Meliskerke. De jaarvergadering der Ver. voor Geref. Schoolonderwijs ('hoofd dhr Flach), was zeer goed bezocht. De voorzitter, dhr G. Vlieger, wees op de voorrechten die wij in Nederland op schoolgebied genieten mogen. De secretaris-penningm., dhr Jac. Ge- sohiere, bracht verslag uit. Momenteel zijn er 42 leerlingen. Ontvangen was f 4951,99, uitgegeven f4540,33V2, saldo f 411,65%. De bestuursleden J. Geschiere en A. J. Huysman werden herkozen, terwijl in de vacature I. Matthijsse gekozen werd dhr K. Janse. Zaamslag. De Geref. J. V. en M. V. hielden gezamenlijk hun jaarvergadering onder leiding van den eere-voorzitter der J. V., dhr Hoose-Cove. Uitgebracht wer den de verschillende jaarverslagen, die getuigden van bloei. De M. V. werd dit jaar gesplitst in twee afdeelingen. Drie inleidingen werden geleverd. Een en an der werd afgewisseld met gemeenschap pelijk zingen, tableau, een voordrachten wedstrijd enz. Kanker in Zeeland. In „De dokter in huis" komt onder staand artikeltje over „Kanker en bo dem" voor De aardstralen-t'heorie omtrent het veelvuldig voorkomen van kanker op plaatsten, waar onderaardache waterstroo- men zich kruisen, is nog niet bewezen. Toch kan het zijn, dat de bodem in een of ander opzicht met de verbreiding van kanker te doen heeft. In dit opzicht is een nieuwe theorie interessant, n.l. dat het voorkomen van kanker op bepaalde plaatsen op den kleibodem en het drinken van kleihoudend water zou berusten. In dit opzicht zijn uitgebreide statistische onderzoekingen gedaan, die aan het licht brachten, dat in de provincie Zee land met zijn vele kleigronden kanker zeer veel voorkomt, ter wijl de provincies Limburg en Drente met hun minimum aan kleigrond eten veel la ger kankersterfte hebben. In verband hiermede wordt tegen het gebruik van aluin bij het koken van erwten en boonen, bij het inmaken van augurken enz. ge waarschuwd, daar deze stof zich ook in klei en kleiwater bevindt. De antiseptisch© tandpasta Ivo-rol zui vert den mond van bacteriën en vermin dert besmettingsgevaar in tijden van griep en verkoudheden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Middelburg (vac. Ds J. de Visser), G, Hooykaas te.Brielle. Te Wijn gaarden, P. P. J. Monster, cand. te Rot terdam. Ohr. Geref. Kerk. Bedankt voor Noordeloos, M. Baan te Rijnsburg. Geref. Kerken. Aangenomen naar Holten, J. W. D'ragt te O'ttoland. Emeritaat. Ds G. Visser, pred. bij de Ned. Herv. Gem. te Assen, heeft te gen 1 Mei a.s. eervol emeritaat aange vraagd. Ds Ph. Peter f. Të Rijnsburg is op 53-jarigen leeftijd overleden Lte Ph. Peter, predikant der Ned. Herv. Kerk aldaar. Al g e m. Synode Ned. Herv. K e rk. De Commissie van Voordracht tot benoeming van een opvolger voor wijlen Prof. Dr A. van Veldhuizen is opgeroepen tegen Woensdag 27 Jan., zoo noodig ook Donderdag 28 Jan. De Synode komt in buitengewone zit ting bij elkander Woensdag 24 Febr. tot het doen van een benoeming. Zaamslag. Tot ouderlingen bij de Geref. Kerk zijn gekozen dhrn R. Age- ma en A. Dtees Gz. De heeren P. A. P D'ieleman en A. Hamelink hadden hun benoeming niet aanvaard. Voor het machinisten-examen diplo ma B. theoretisch gedeelte is geslaagd J. G. Andriessen en M. van Dijk te Vlis- s i n g e n. Mr dr H. Schmidt D'egener, te Middelburg is benoemd tot leeraar aan het Kennemer Lyceum te Bloemendaal Kloetinge. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O.L. school alhier is benoemd mej. M, Oom te Ierseke. HEVIGE BRAND IN DE HAVEN VAN MELBOURNE. Een geweldige brand heeft te Melbour ne gewoed in de koelhuizen van de Vic- toriadokken en een schade aangericht van naar schatting een half millioen pond. Vier in de haven voor anker liggende schepen moesten worden versleept. Het duurde geruimen tijd aleer de brand ge- bluscht was. Nader wordt nog gemeld: Bij den ge weldigen brand in de Victoria-dokken is een aantal houten loodsen over een op pervlakte van '20.000 vierkante meter in vlammen opgegaan. De gesmolten boter stroomde als lava uit de koelhuizen en de brandende kaas maakte een effect als vuurwerk. De hitte was zóó groot, dat de slangen van de brandweer defect raakten Gelukkig dreef de wind de vlammen niet in de richting van de loods waar een hoeveelheid schietkatoen lag opgeslagen Het Nederlandsche stoomschip „Nieuw Zeeland", dat in het dok lag, heeft door den brand geen schade opgeloopen. -i Rijwielbelasting. Te Am sterdam zijn in twee dagen circa dui zend menschen bekeurd, die óf geen rij- wielbelastingmerk bij zich hadden óf het plaatje niet zichtbaar droegen. Een kwade olifant. Uit Etah (Ver. Provincies, Agra Britsch-Indië) deelt Reuter mee, dat een mannetjes olifant van den Maharadja van Mursan, kwaad werd omdat hij niet op tijd ge voederd werd, zijn bewaker over een hei ning heeft geworpen, zich heeft losgerukt en verdwenen is in de wildernis. De bewaker was den laatsten tijd meer malen te laat geweest met het brengen van het -voeder van den olifant. Het beest had dientengevolge al eerder blijken van kwaadheid gegeven, doch de man had dat niet opgemerkt. Toten nu gisteren de man echter bijzonder laat was, weigerde de olifant het voeder, nam den bewaker op en smeet hem over de heining. Daarop verbrak de olifant zijn ketting, rukte den boom uit den grond, waaraan hij vastge bonden had gestaan en deed vervolgens hetzelfde met alle telefoonpalen in den omtrek. Menschen, die hem in den weg kwamen, nam hij op en smeet ze ter zijde, totdat hij de wildernis bereikt had Er zijn dadelijk troepen bewakers uit gezonden om te trachten den olifant te vangen, maar tot dusver is dat nog niet gelukt. Metaal dieven achterhaald Eind November van het vorige jaar werd uit het magazijn van de N.V. Marck- mann's machinefabriek en scheepswerf te Capelle a. d. IJssel, circa 100 kg. babbits (wit metaal) ontvreemd. Als verdacht van medeplichtigheid aan dezen diefstal 'heeft de gemeentepolitie thans gearresteerd den 30-jarigen loswerkman J. G. Z., den 21- jarigen bankwerkersleerling P. N., den 37-jarigen los-werkman D. T., allen te Capelle aan den IJssel en den 40-jarigen A. van 'S. wontende te Rotterdam. Nadat allen een volledige bekentenis hadden afgelegd, zijn zij op vrije voeten gesteld. Bij dezen diefstal heeft een belangrijk aandeel gehad de thans gedetineerde 22- jarige meubelmakersknecht A. H. te Ca pelle aan den IJssel, die met van S. het metaal naar Rotterdam heeft vervoerd Het metaal is in beslag genomen bij' een opkooper te Rotterdam, den 42-jarigen B. J. S. aldaar. i Inbraak te Oudenbosch. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een inbraak gepleegd in „Huize de Mo len", toebehoor end aan de familie van Swelltengrebel, aan den Bosschendij'k te Oudenbosch, meldt het „D. v. N. B." De onbekenden verschaften zich toegang tot de villa door opschuiving van een raam naast de voordeur, aan den westelijken zijkant van het huis. Zij doorzochten alle kamers van do benedenverdieping, sloten kasten open voor zoover zich de sleutels er op bevonden en braken andere met een bijl open. Op deze wijze 'bemachtigden zij een be drag aan zilvergeld en bankpapier van f 1000, -een antiek gouden horloge, een gouden gedenkpenning met een gouden schakelketting van ongeveer een meter lengte en voorts nog enkele kleinigheden. De inbrekers bleken met groote koel bloedigheid tewerk te zijn gegaan. Zij hebben niet alleen alle kamers van de benedenverdiepingten doorzocht, terwijl de familie boven sliep, maar zij 'hebben zich in de keuken bovendien te goed gedaan aan vleesch, melk, augurken, sigaren en wijn. Na een flesch wijn uit den kelder gehaald te hebben, dronken zij deze rustig leeg en toen de bewoners 's morgens beneden 'kwamten vonden zij slechts een leege flesch, twee gebruikte glazen en eenige sigarenbandjes. Een onderzoek met een politiehond ingesteld, liep dood op den provincialen weg van Oudenbosc'h naar Hoeven. Een veeldehands auto. Een Haarlemmer had een dezer dagen van een koopman een tweede hands-auto gekocht voor de som van f950, plus zijn ouden wagen. Toten er moeilijkheden kwamen met het nationaliteitsbewijs kreeg de man argwaan en stelde de politie van zijn koop in kennis. Inderdaad is gebleken, dat 'de auto van diefstal afkomstig is. Donderdag 7 Januari, is de wagen in de Residentie gestolen. De politie heeft tot nu toe al niet minder dan drie tusschenhandelaars ontdekt. Mo ordaanslag of mis plaatste grap? Toen de poelier Bouwens te Doetinchem Zondagmiddag na het bijwonen van een voetbalwed strijd thuis een kop thee dronk, be merkte hij een vreemden smaak en een brandend gevoel in zijn keel. Onmiddellijk ingeroepen geneeskun dige hulp wees uit, dat de toegevoegde melk vergiftigd was met een of ander chemisch zuur. D'e politie heeft daarop des nachts en ook gisteren in den loop van den dag verschillende personen in verhoor geno men. Zij Leeft ernstige vermoedens in een bepaalde richting. D'e vergiftigde melk is ter onderzoek opgezonden naar dr Van Ledden Hulsebosch. Het slachtoffer heeft, dank genees kundig ingrijpen, geen verdere nadeelige gevolgen van het gebruik ondervonden. Door een trein gegrepen. Gistermiddag stak de 21-jarige arbei der Krol, wonende te 's Gravenhage, die werkzaam is bij den aanleg van den nieuwen rijksweg in Sassenheim, met een plank over den schouder, de spoor baan over. Juist op dit oogenblik nader de de sneltrein uit de richting Haarlem. De plank kreeg een duw van den trein, met het gevolg, dat K. tegen den grond werd gesmakt. Ernstig gewond aan den slaap is het slachtoffer, na door dokter Hueber te zijn verbonden, naar het aca demisch ziekenhuis te Leiden overge bracht. Een dag onder water en nog in orde. Onlangs heeft te Orbey tijdens een overstrooming, welke door hevige slagregens werd veroorzaakt, een zeer merkwaardig voorval plaats gehad In een huis, dat tot aan de eerste ver dieping onder water had gestaan, trapte men tijdens de opruimingswerkzaamhe den in den bemodderden chaos op een kastje, dat bij nader onderzoek een Phi lips radiotoestel bleek te zijn. Toen het „verdronken" apparaat bij een vertegen woordiger was aangekomen, mocht deze, ondanks den onooglijken toestand, waarin zich zoowel het uit- als inwen dige gedeelte van het toestel bevond, de sensatie beleven, dat het na een gron dige reiniging met stroomend water en droging met heete lucht, nog feilloos werkte. Voorzeker geen alledaagsche krachttoer van een zoo subtielen dren keling. ADRES VAN BERTROKKEN GRONDEIGENAREN AAN DE EERSTE KAMER. Een aantal organisaties, vertegenwoor digende voor zoover bekend alle bij' de paölit betrokken georganiseerde grond eigenaren van Nederland, van verschillen de richting en politieke overtuiging, heb ben zic'h tot de Eerste Kamer gericht met een gezamenlijk adres omtrent bovenge noemd wetsontwerp. Adressanten achten het gevaar aanwe zig dat tevredenheid over de in het ont werp aangebrachte verbeteringen de aan dacht zou afleiden van de h. i. z e e r g e- vaarlijke strekking van het ontwerp en van de eraan verbonden bezwaren, die van zoo principieelen en ernstigen aard zijn, dat het ontwerp h. i. onaanvaardbaar is gdbleven. D'e voornaamste bezwaren zijn, dat in het ontwerp niet voldoende uitkomt, dat de regeling slechts inhoudt een regeling van de landpacht en dat als gevolg daar van het recht van den eigenaar om de bestemming van zijn grond aan te wijzen, niet voldoende is ontzien. D'e hoogst onzekere houding door de re geering aangenomen ten aanzien van de bepaling, dat de verpachter telkens na tien jaar vrij is de pacht na twee jaar te doen eindigen, geeft adressanten geen waarborg, dat de regeering het bedoelde recht van den eigenaar erkent. Ook de regeling van het continu- atierecht is niet zoodanig, dat de eigenaar de zekerheid 'heeft tusschentijds voor andere doeleinden over zijn grond te kunnen beschikken. Daarentegen heeft de rechter (de land bouwkundige bijzitters) welde bevoegd heid verkregen den pachter te machtigen de bestemming te wijzigen tegen den wil van den eigenaar, hetgeen tot vreemde consekwenties zal kunnen leiden, zelfs met het oog op bet voortbestaan van na tuurschoon, als boomgroepen, bosscben, 'houtwallen. De voorgestelde regeling van het c o n- linuatierechtis stellig niet be vorderlijk aan tussohentijdsche beëindi ging op objectieven grondslag, zooals de memorie van toelichting bet wil doen voorkomen. In bepaalde, met name ge noemde getallen moet de rechter welis waar de overeenkomst ontbinden of de opzegging handhaven, doch overigens moet hij, volgens de letter der wet, niet met de objectieve grondslagen van de op zegging, doch met de gevolgen van de op zegging, de te lijden schade, rekening hou den. Dit is volgens adressanten een princi- pieele fout. Zoo zal de slechte pachter, die een lage pacht betaalt, veel meer schade bij opzegging lijden, dan de goede pachter, die een goeden prijs betaalt. Er zullen dus beslissingen worden genomen volkomen in strijd met de redelijkheid en de billijkheid. De voordeelen van de voorgestelde rege ling zullen vrijwel uitsluitend den slech ten, niet den bekwamen pachter ten goe de komen. De gevolgen zullen zijn een groote verstarring, het blijven zitten van achterlijke pachters, ten koste van bekwa me en welonderlegde, terwijl een groote belemmering wordt in den weg gelegd aan landbouwers, die een hoeve voor eigen gebruik willen koopen. De geheele ingewikkelde en moeilijk hanteerbare regeling is een gevolg van de poging om buiten de bezwaren om te gaan welke de regeling van bet continuatierecht van het vorige ontwerp in de Kamer beeft ontmoet. Adressanten vestigen voorts de aan dacht op het groote belang der uitvoe ringsmaatregelen, waartoe bet ontwerp de Regeering de bevoegdheid geeft en waar omtrent veel te weinig vaststaat. Op tal van punten worden duidelijke inlichtingen van de Regeering noodzakelijk geacht. D'e vereenigingen meenen, dat het wer kelijke belang van pachter en verpachter verwerping van het wets ontwerp vordert, opdat de mo gelijkheid tot een betere en bevredigender regeling worde geopend. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Met een bespannen voertuig niet d9 rechterzijde van den weg houden: P. S. te Serooskerke f 3 b. of 3 d. h. Met een motorrijtuig niet behoorlijk uitwijken naar links hij het inhalen van een motorrijtuig: J. H. W. K. te Hans- weert f 25 b. of 10 d. h. Met een motorrijtuig/rijwiel een weg berijden die in eenige richting voor hel verkeer met rijwielen of motorrijtuigen is verboden: G. M. te Middelburg, J. B. te Vlissingen en G. v. L. te Middelburg, ieder f 1 b. of ld. b. Rijden met een motorrijtuig zondei voldoende remmen: M. K. te Nijmegen f 5 b. of 5 d. b. 's Avonds rijden met een motorrijtuig zonder de voorgeschreven verlichting: J. K. te Borssele en J. F. J. te Kapelle, ieder f 5 b. of 5 d. h.N. de K. te Mid delburg f 2 b. of 2 d. h. Rijden met een rijwiel zonder wil achterspatbord: A G. K. te Kapelle f 1 b. of 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig zondei dat nummer met letter behoorlijk zicht baar is: P. de B. te 's Heer Arends- kerke f2 b. of 2 d. b. Als bestuurder van een motorrijtuig uiet op de eerste vordering bet rijbe- wijs/nummerbewijs vertoonen: A. B. H. te Middelburg f 3 b. of 3 d. h.; M. W. te Krabbendijke f 0,50 b. of 1 d. h.; A. v. d. S. te Poortvliet en M. G. v. d. S. te Stavenisse, ieder f 1 b of 1 d, h. Dronkenschap op den openbaren weg: M. M. te Vlissingen f 10 b. of 10 d. h. Idem bij tweede herhaling: G. J. D. te Vlissingen: drie dagen hechtenis. Een dier noodeloos arbeid doen ver richten op pijnlijke wijze: G. J. te Kat- tendijke f 10 b. of 10 d. b. Dieren noodeloos vervoeren op kwel lende wijze: J. V. te Kapelle f 7,50 b. of 3 d. h. Als vader van leerplichtig kind niet zorgen dat bet de school geregeld be zoekt: L. W. te Krabbendijke: ontslag van rechtsvervolging'. Vleesch, waarvan men weet, dat bet afkomstig is van een dier, dat niet aan keuring voor en na bet slachten is on derworpen, verkoopen: J. J. G. te Heinkenszand f 10 b. of 10 d. h. Aan den voet der dijken schelpdieren rapen zonder te zijn voorzien van een consent: G. W. L. B. te Ierseke en G. L. V. te Ierseke, ieder f 2 b. of 2 d. b. Zonder vergunning zich bevinden op in uitsluitend gebruik gegeven plaatsen in de Oosterschelde: A. N. te Ierseke f 5 b. of 5 d. h. Als bestuurder van een voertuig niet de bevelen hem door de politie gegeven ten aanzien van de te volgen richting bij het aanrijden naar de haven dadelijk opvolgen: C. K. te Arnemuiden f 5 b. of 5 d. h. Te Oudelande luidruchtig schreeuwen: P. S. te Ellewoutsdijk f 5 b. of 5 d. h. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 19 Jan. 1937. De volgende personen waren gedag vaard J. J., 18 jaar, landbouwersknecht te Ritt'hem, wegens diefstal van een rijwiel- belastingmerk, toebehoorende aan J. Ba- rendsen. Eisch f25 b. of 20 d. h„ uit spraak f 15 b. of 10 d. h. J. P. U., 60 jaar, landbouwer te Zierik- zee, wegens beleediging van Hiltje van Schouwen. Eisch en uitspraak f 5 b. of 2 d. h. J. W., 19 jaar, landbouwersknecht te Sint Laurens, wegens mishandeling van Tannetjé Felius, door 'baar te schoppen. Eisch f 15 b. of 10 d. h., uitspraak f 10 b. of 5 d. h. M. G., 3'8 jaar, vischleurder te Arne muiden, wegens beleediging van Willem van Belzen. Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 d. b. 'G. C. M., 21 jaar, arbeider te Kruinin- gen, wegens beleediging van J. Langevel- de. Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 d. b. C. K., 34 jaar, 'landbouwer te Ooster- Iand, wegens beleediging van L. de Valk Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 d. 'h. J. P. K., 37 jaar, garagehouder te Vlis singen, wegens het niet aangeven van zijn 2 bonden voor de belasting. Eisch en uit spraak f 10 b. of 5 d. h. G. V., 27 jaar, werkman te Vlissingen, wegens eenzelfde overtreding. Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 d. h. F. C. B., 22 jaar, winkelbediende te Yerseke, wegens vernieling van een bou ten bordje, toebehoorende aan Marinus Nieuwenbuize. Eisch en uitspraak f 5 b. of 2 d. 'h. Een overdreven bericht. Reuter deelt uit Innsbrück mede, dat H. M. de Koningin aan een ernstig ge vaar zou zijn ontsnapt, doordat de auto-, waarin H. M. met nog drie personen was gezeten, slipte en een wiel reeds boven een afgrond van 200 m diepte hing, toen een politiebeambte, die per motorrijwiel volg de, den wagen m'et zijn volle gewicht wist tegen te houden. Het A. N. P. meldt: Nader vernemen wij, dat bat Reuter- berioht zeer overdreven is. Er moest gestopt worden voor een tege moet komende auto; bij het starten sloe gen de wielen even door, doordat de weg glad was, doch de wagen gleed zelfs niet achteruit en kon onmiddellijk normaal in de eerste versnelling wegrijden. Van slip pen in den eigenlijken zin was geen spra ke. Dte wagen beeft zich niet in de rich ting van den afgrond bewogen en verdere hulp is niet noodig geweest. Dè Koningin bevindt zich in uitsteken den toestand en was door het gebeurde niet ontdaan. Ernstig verkeersongeval. BRUNSSUM. Gisteravond is hier een ernstig ongeval gebeurd waarbij twee personen zijn gedood. Een 15-jarige zoon van den beer W. uit Brunssum keerde per rijwiel uit Heerlen naar huis terug. Toen hij van den Langeberg afreed bad bij een ge weldige vaart, en daar hij waarschijn lijk tengevolge van den regen bet echt paar ten Hollander, dat daar liep te wandelen, niet opmerkte, vloog hij tegen den heer ten H. op, sloeg eenige malen over den kop en was op slag dood. D'e beer ten H. werd ernstig gewond en is eenige oogenblikken later overle den. Zijn echtgenoote bekwam geen let sel. Nog vier muiters in vrijheid. GUELPH. Nog slechts 4 of 5 gevan genen die bij de muiterij in de staatsge vangenis van Ontario er in geslaagd wa ren te ontvluchten zijn nog in vrijheid. De overigen zijn allen ingerekend. Hevige koude in Polen. WARSCHAU. In Polen heerscht een hevige koude. Vele personen moesten in de ziekenhuizen worden opgenomen. De ijsbrekers moeten de haven openhouden. SUIKER - RUBBER KOFFIE per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. SUIKER, RUBBER KOFFIE CACAO. KATOEN, ALLE GRANEN ENZ TER BEURZE VAN LONDEN. LIVERPOOL NEW YORK, CHICAGO WINNIPEG. ENZ DAM 2a Telefoon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C Bours Nis 2, Talef. 30012 Telegramadres' CARLOS-AMSTERDAM BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 497 490/1 Ned. Ind. Hdbk. 164 163% Philips 321 314 Unilever 172% 170% A. K. U. 49 48% Amsterd. Rubber 306 301% Koninkl. Petroleum 407 402Va D'eli Mij. 330 327 Ned, Scbeepv. Unie 117% 114% 4 pet. Nederland 101 loo11/™ 4 pet. Nederl. Indië 101 lOCP/to 3 pet. Nederland 99B/s 99% U. S. Steel 63Vs 62% Anaconda 413/e 401/n U. S. Leather 6 6 Bethlehem Steel 58Ve 567/a Adj. Chic. Milwaukee 8V2 83/e Cities Service 4 4 Intern. Nickel 47 46% Shell Union 21% 2lVa Kennecott Copper 46 45% Radio Corp. 9 Vn. 9Vs Gar Foundry 46 45 Tidewater 157/s 155/8 Midcont. Petrol 23 23 Gen. Motors 51% •49% American Enka 39% 39 Republic Steel 23% 217/s De geheele markt was vandaag wat lager. In de lokale afdeelingen teekende zich echter hier en daar middenbeurs eenig herstel af voor de hoofdfondsen. Kon. Olie vormde 'hierop een uitzonde ring; na de lagere opening kon bier geen herstel doorbreken. De omzetten bleven over bet algemeien vrij beperkt. Zooals de lagere koersen van Wall- street deden verwachten waren ook de Amerikanen niet gunstig gestemd, hoewel de koersen na de lagere opening niet ver der terugliepen. De beleggingsmarkt was niet veel ver anderd. Staatsfondsen waren prijshou dend. Wisselkoersen. Amsterdam, 19 Jan., 2.30 u. Brussel 30.7530.80. Londen 8.968.96 Parijs 8.518.53 New-York 182V8—1.82%. Berlijn 73.4473.48. GOES, 19 Jan. 1937. Nieuwe Rogge 8, Goudgerst 9.25, Kookerwten 8-9.75, Schokkers 15.50-17.50, Bruine boonen 9- 12, Paardeboonen 7.10, Karwijzaad 25. Aanvoer ruim. Aardappelen: Zeeuwsche bonte 2, idem blauwe 1.90-2. Boter: per kg 1.60, per pond 0.80, part. prijs 0.90, fabrieks'boter 0.90, afwijkende boter 0.60, 2e soort boerenboter 0.75. Eieren: per 100 stuks 2.80, per 25 stuks 0.70, part. prijs 3.80, eendeneieren 2.80, poeleieren 2.50. V. P. Z. Aanvoer 6555 eieren. Prijs f3, kleine 2.30 per 100 stuks.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3