De Erfenis uii Amerika AKICEHTJES Bezoek Nederlandsche ministers aan Scandinavië. Uit de Provincie lien, ten behoeve van de Indische koffie den invoer van andere koffie te beperken. Sommige leden bepleitten een verhoo ging van het aan de bevolking toegekende rubber-quotum. Verscheidene leden betreurden, dat de Volksraad het voorstel om h e t fisca le uitvoerrecht van 5 op 10 pet te brengen, had verworpen. Zij vroegen, of de minister nog niet kon mededeelen, welke houding de regeering hiertegenover zou innemen. Verscheidene leden spraken hun voldoe ning uit over de op het gebied van de economische samenwer king tusschen Nederland en Nederl.- Indië tot dusver bereikte resultaten. D'eze leden betreurden, dat sommige lei dende inheemsche kringen nog altijd af wijzend en wantrouwend staan tegenover de economische samenwerking met Neder land. Met klem drongen zij er bij de Regee ring op aan, dat zij steeds zou vooropstel len, dat het eerste doel der samenwerking moet zijn en blijven: de verhoogde wel vaart van Indië en met name van de in heemsche millioenenmassa. Onder vooropstelling, dat zij met in stemming den maatregel tot steun aan de Java -suiker begroetten, wilden sommige leden de opmei-king niet achterwege laten, dat 'er 'bij zoodanige maatregelen ook in de toekomst zorg voor gedragen dient te worden, dat de N e- derlandsche suikerbieten teelt daarvan geen nadeelige gevolgen ondervindt. Naar de stellige overtuiging van ver scheidene leden is de financieels toestand van Indië aanmerkelijk ver beterd en mag op een verdere verbetering worden gerekend. Deze leden betoogden voorts, dat de fi nancieels politiek er meer jian voorheen op gericht zal moeten zijn, dat de in Indië gemaakte ondernemerswinsten voor Indië behouden blijven. Hot oliekapitaal in Indië moet veel zwaarder worden belast; het .is ook vol komen in staat een veel zwaarderen last t!e dragen. Met leedwezen moest men vaststellen, dat de internationale poli tieke toestand niet minder don ker is dan een jaar geleden, te meer, al dus vele leden, klemt de noodzakelijkheid van een krachtige defensie van Neder- landsoh-Indië. Steeds weder opduikende geruchten van Nationaai-Socialistische Duitse he invloe den op een groot deel van de Europeesche pers in Nederlandsc'h-Indië hadden vele leden verontrust. Zeer vele leden waren van oordeel, dat het optreden van de Indische regeering tegenover de Nationaai-Socialistische be weging onvoldoende krachtig is. Haar houding tegenover deze elementen is veel clementer dan tegenover de inheemsche volksbeweging, zoodat de indruk ontstaat, alsof het fascisme in de hoogste regee- ringskringen sympathie en steun geniet. Ten aanzien van dewerkloozen- z o r g en de bestrijding van ernstige werkloosheid in Indië schiet de regeering naar het oordeel van verscheidene leden ernstig in haar taak tekort. De steun aan de werkloozen is geheel onvoldoende. Algemeen gaf men uiting aan zijn leed wezen over het vergaan van de „Van der W ij c k"; gaarne zou men vernemen, of de minister inlichtingen kan verstrekken over de oorzaken, welke tot deze droevigo ramp leiddeB. Scheidsgerecht voor ambtenaren. De meerderjarige, in vasten dienst dei Provincie Zeeland zijnde ambtenaren heb ben als leden van het Scheidsgerecht voor ambtenaren in dienst der Provincie Zee land gekozen de heeren: M. A. van Pope- ring te Vlissingen en J. Onderdijk te Mid delburg; als plaatsvervangende leden de heer P. A. Praag te Vlissingen, W. P. Cornelisse te Middelburg. Het College van Gedeputeerde Staten heeft als leden van genoemd Scheidsge recht aangewezen de heeren: Mr H. F. Lants'heer te Oostkapelle en Mr Dr R. W. Graaf van Lijnden te Koudekerke; als plaatsvervangende leden de heeren Mr J. F E UT LTTE T O N. door Anne Baele. 48.) o— „Maar juffrouw Dulcey, u zult toch ze- kor niet van me vergen, dat ik me ga verzoenen met den man, die veertien ja ren lang mijn vijand is geweest?" „U moet alle schuld toch niet op hem schuiven. Denk u zelf zijn positie eens in, toen hij hoorde van Amy's levenskeuze om met Charlie te trouwen. U zoudt toch ook niet graag willen, dat Flo 'b,v. ging trou wen met dien jongen Pearce, die zoo ver liefd op haar is, en zoo dacht indertijd mijn broer er ook over''. „Maar dat is toch geen vergelijking; Charlie is op en top een gentleman en dat kun je toch van den jongen Pearce lang niet zeggen, al zijn ze ook heide boeren zoons". „Die kwestie zullen we nu maar in het midden laten, mijnheer D'auncey. Maar Jaderean weet toch, dat uw familie finan- tieel niet zoo heel sterk is". „Och, juffrouw Dulcey, dat feit zal niet lang meer redon van bestaan hebben I En mee daarom ban ik niet van plan om, zoolang ik er iets aan doen kan, den jon gen aan den landheer af te staan. Straks W. Goedbloed te Middelburg en A. van der Have te Kapelle. Zceuwsche Zangersbond. Zaterdag hield de Zeeuwsche Zangers- bond „Zang Veredelt" haar jaarverga dering te Goes onder leiding van den heer C. Flipse uit Wissenkerke. Alle 19 aangesloten vereenigingen waren verte genwoordigd. De voorzitter herinnerde in zijn openingswoord er aan, hoe schit terend het in 1936 gehouden concours te St.-Maartensdijk was geslaagd en hoe de daarna voor het eerst gehouden zangdag van kinderkoren een waar suc ces is geweest. De vergadering besloot ook dit jaar weer een kinderzangdag te houden en wel op 10 Juli a.s. te 's Heer' Arendskerke. Met algemeeno stemmen besloot men in 1937 weer een concours uit te schrij ven en wel op 16 Juni. Gaarne zag men dat de zangvereeniging van Kapelle dit jaar den bond zou ontvangen, doch de afgevaardigde dezer vereeniging kon dit nog niet toezeggen. Durft zij het niet aan, dan zal het concours plaats hebben te Vlissingen voor rekening van de bondskas. Men koos tot juryleden voor het a.s. concours wederom de heeren H. van Nieuwenhoven te Breda en E. Flipse te Rotterdam. Een voorstel van „D'.O.V." van Vlis singen om dit jaar twee verplichte num mers te doen zingen werd verworpen Hetzelfde lot onderging een voorstel van „Cloetings gemengd koor", om twee vrije nummers te laten zingen. Zooals ook voor dezen zal dus 1 verplicht en 1 vrij nummer door elke deelnemende ver eeniging moeten worden gezongen. B'e kas van den bond wijst aan io ontvangsten f 819 en in uitgaven f 249, dus een goed slot van f 570. Middelburg. Een verraderlijke windvlaag. Gisteren tegen 9 uur nam de wind in hevigheid toe. Op 'de Markt ontstond een soort van windhoos, waarbij een der groote ruiten van den winkel van de firma F. B. den Boer op den hoek van de Langedelft, aan de zijde der Markt, het moest ontgelden. Door toegeschoten hulp werden boeken en andere voorwer pen uit de etalage in veiligheid gebracht. Timmerlieden hebben de groote opening van een planken-afsluiting voorzien. Verhuring bovenwoning N ieuwstraat. Nadat de Raad op 18 November j.l. besloten had de jaarhuur der gemeentelijke woning aan de Niéuw- straat, hoek Korte Delft (boven), nader te bepalen op 350, zijn B. en W., behou dens goedkeuring van den gemeenteraad, met Dr K. Kooiman, leeraar R. H. B. S. tot overeenstemming gekomen nopens ver huring van die woning met ingang van 1 Februari a.s. Alsnog zijn daartoe, op verlangen van den huurder, enkele wei nig kostbare voorzieningen noodig. Verlenging huur. Ingaande 1 Mei 1934 zijn de lokalen der vroegere Bewaarschool aan de Segeerstraat met daarbij behoorenden tuin, benevens de woning van het vroegere hoofd dier school aan de Heerenstraat, verhuurd aan L. 'Goedbloed voor den tijd van 3 jaar, tegen f 650 per jaar. De huurder heeft thans verzocht na 1 Mei 1937 de verhuring met 3 jaar te verlengen. B. en W. stellen voor daartoe te besluiten, zulks tegen, f 500 per jaar. Goes. Op verzoek vestigen wij de aan dacht op de aankondiging in dit num mer van een lezing over Fertiphos een neutrale meststof - die a.s. Vrij dagavond hier zal gehouden worden. Mr J. Terpstra spreekt voor d e A.R. Kiesvereeniging. In een gisteravond gehouden en door den voor zitter, den heer R. Zuidema, geleide ver gadering der A.R. Kiesvereeniging, sprak het lid der Tweede Kamer, de heer Mr J. Terps tra, over „De komende stem busstrijd". We leven thans, aldus spr., in de stilte voor den strijd. Dit is echter maar een sehijn-stilte. Achter de schermen wordt reeds veel gedaan om den verkiezings strijd voor te bereiden. Het is te ver wachten, dat deze strijd geweldig zal zijn en dat er met zulk een geestelijk trommel vuur gewerkt zal worden, dat velen de kluts kwijt raken. Dat is het geschikte zullen we minstens evenveel geld hebben als hij', en voor geld is alles te verkrijgen: -eer en macht en aanzien". „Zoo, en kunt u voor geld ook taot en I verstand koopen en aanleg en kennis om met geld om te springen en niet alles on nut weg te smijten? Nee, mijnheer D'aun cey, dat kunt u niet, en zonder verstand loopt alles mis in de wereld. Die klein zoon van u, die heeft hersens en mis schien een teveel aan verstand, dat u te kort hebt. 'tls te hopen, dat die jongen niet door al te veel examens zal bedorven worden. Want het is maar een treurig feit, dat heel veel jongens en meisjes er tegenwoordig overspannen en overwerkt uitzien. En bijna alle kinderen dragen een bril, omdat hun oogen zoo slecht zijn en dan meenen ze ook nog, dat dat geleerd en gewichtig staat''. De comisc-he verontwaardiging, waar mee juffrouw Dulcey deze laatste opmer king uitsprak, deed mijnheer Dauncey plotseling in lachen uitbarsten, en hij kwam opnieuw tot de ontdekking, dat als er niemand was, die hem zoo ergeren kon als juffrouw Dulcey, er ook niemand was die hem weer in zoo'n goed humeur Ikon terugbrengen als zij. „Ik verwacht dus, mijnheer Dauncey, dat u uw besluit, betreffende Weatherley, zult wijzigen. Het zou toch werkelijk te erg zijn als die arme jongen de dupe werd van de veete, die er is tusschen zijn beide moment voor de visschers in troebel wa ter. We moeten daarom voortdurend de kiezers inlichten en vooral aan huisbe zoek doen. De A. R. partij komt met een verkie zingsmanifest, dat direct opvalt door het ontbreken van een lijst wenschen en be loften. De financieele en economische toestand van het land vraagt bijzondere zorg. Voortgaande versobering is gewensebt. De verschuiving van lasten naar latere jaren kan niet zoo doorgaan. Voor zoover mogelijk zullen ook de crisis-maatregelen moeten worden ingeperkt, om het be drijfsleven meer vrijheid te geven. De werkeloosheid moet ernstig worden bestreden. Toch moet dit vraagstuk nuch ter worden bezien. Ook voor de crisis periode kende ons land reeds 100.000 werkloozen. Bovendien komen elk jaar 47.000 nieuwe krachten om werk vragen, terwijl de emigratie zoo goed als stopge zet is. Al wat mogelijk en verantwoord is, zal hier moeten worden gedaan. Veel is reeds gedaan, waarvoor spr. verwast naar „Het werkende land" van Mr. van Baaien. De komende strijd zal echter veel meer een strijd zijn om geestelijke goederen, dan om de stoffelijke nooden. De N.S.B. stelt het zoo voor, dat het zou gaan tusschen Fascisme en Commu nisme. Dit doet men in navolging van Duitschland. De A.R. partij daarentegen verwerpt deze foutieve stelling en vraagt een juiste handhaving van gezag en vrij heid naar den grondslag van Romeinen 13. Daar wordt geleerd dat de Overheid Gods dienaresse is en regeert bij de gratie Gods. Dat is van geweldige beteekenis voor het staatsleven. Alleen God is be kleed met macht. Daarmee is de plicht tot gehoorzaamheid aan de Overheid ab soluut vastgesteld. Hieraan mogen de Na tionaal 'Socialisten in het bizonder wel denken. Zij willen een krachtig gezag, maar doen niet anders dan voortdurend het gezag omlaag halen. De Overheidsmacht is slechts afge leide macht. Naast de Overheid zijn er ook andere kringen met een eigen Souve- reiniteit, die de Overheid heeft te eerbie digen (gezin, kerk, enz.). Ook wij willen een krachtig gezag (maar verstaan daaronder iets anders dan de N.S.B.) een gezag, dat de rechten en vrijheden des volks eerbiedigt, zooals de vrijheid van godsdienst, van gewet'en, van onderwijs, van drukpers en vergadering. Wat de buitenlandsche politiek betreft, dient de zelfstandigheidspolitiek van Ne derland te worden gehandhaafd. Het voorbeeld van België is hier uiterst leer zaam. Hiermee staat in verband de zorg voor een goede landsverdediging: Daarom zul len nog meer offers gevraagd moeten worden voor een goede defensie. Tenslotte wijst het verkiezingsmanifest op de noodzakelijkheid van een christe lijke politiek. Het huidige kabinet was van breeden grondslag. Deze vorm is echter niet nor maal. De Anti-Revolutionairen wenschen e'en positief christelijke politiek. Men er kent nu wod de waarde van de christe lijke beginselen, maar wil ze niet nor matief stellen voor de politiek. Daarom moet er een oproep uitgaan tot het volk om de christelijke grondslagen voor ons volksleven weer vast te zetten. Ons volk is van ouds een christelijke natie De koorts daalt onmiddellijk, De besmetting wordt gestuit, De ziekte-duur wordt ingekort, Steeds goede resultaten met: Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER-CACHËTS Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. grootvaders." Juffrouw Dulcey was handig genoeg om geen antwoord af te wachten op haar laatste gezegde, miaar terwijl ze zich tot Belle richtte met de woorden: „Ga even mee, kind. Ik moet ook jou nog even spre ken," ging ze weg om mijnheer Dauncey alleen te laten. Samen liepen ze nu naar Flo's kamer en nadat juffrouw Dulcey zich overtuigd had, dat Flo nog rustig en vast sliep, zei ze: „Ik moet je nu nog even iets vertellen en dat moet ik nu maar direct doen, want ü$lo moet er eigenlijk niets van mer ken. Vanmorgen heb ik mevrouw Pren- dergast gesproken en deze vroeg mij> of ik even aan jou en je vader wilde meedee- len, dat er een zekere mijnheer Mute is, die ernstig werk maakt van Flo en haar gedurende de laatste maanden geen oogenblik uit het oog heeft verloren. Deze mijnheer schijnt ook de eerste gelukkige te zijn, voor wien Flo zich meer dan ge woon interesseert en zij heeft zelfs al eens voorzichtig hier en daar naar hem geïnformeerd. Het schijnt wel een gentle man te zijn en aangezien hij' weef, dat Flo slechts gezelschapsjuffrouw is, zal het wel niet de een op andere avonturier zijn, die op zoek is naar een schatrijke vrouw. Ik vermoed, dat mee daarom Flo ook wel graag naar huis wilde, maar ze is het natuurlijk nog niet met zich zelf eens, welke houding ze moet aannemen. Je geweest en behoort dienovereenkomstig geregeerd te worden. Daaraan mee te mogen werken, ook bij de a.s. verkiezingen, is een groot voor recht en dient tot heil van land en volk. Op deze rede volgde een breedvoerige bespreking. De vele vragen werden door den spreker op heldere wijze beantwoord. O.a. keurde spr. af, het schrijven van den Minister van Waterstaat aan Gedep. Sta len van Zeeland inzake uitbreiding van den Zondagsdienst op de Prov. booten. Mr. Terpstra beëindigde dezen leerza- men avond met dankgebed. Ontvangen giften voor de Goeschs Wijkverpleging, over de maanden Octo ber, November en December: 1 gift van f25; 1 van f 151 van f 12.50; 1 van f 10; 1 van f8; 1 van f6; 5 van f5; 1 van f3.50; 11 van f2.50; 1 van f2; 2 van f 1.50; 11 van fl; 5 van f 0.50, totaal 151. Brandstichting? Vrijdag avond heeft zich in de garage van den heer A. in de Ganzepoortstraat een geval voorgedaan, dat veel op brandstichting lijkt. To'en de eigenaar van een der daar gestalde auto's zijn wagen wilde halen, zag hij de kussens in brand staan. Door doortastend optreden wist men het vuur in de kiem te smoren en zoodoende erger te voorkomen. Bij het onderzoek, dat de garagehouder instelde, bleek voorts nog, dat van andere auto's de doppen waren afgeschroefd. De politie staat voor een raadsel 1 Kattendijke. Gemeenteraad. He denmorgen vergaderde de Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester. De begrooting 1936 wordt gewijzigd. Het primitief ko hier der hondenbelasting wordt vastge steld. Nu volet bespreking verlenging con tract erfpacht van den grond, waarop het gemeentehuis staat. Het oude contract loopt 28 Febr. af. De Wilhelminapolder is bereid deze verlenging voor 30 jaar aan te gaan. Dhr v. Kleunen wil liever wachten tot meer bekend is over de opheffing der ge meente. De voorzitter en andere leden ontraden dit. We loopen de kans, dat we straks geen gemeentehuis meer hebben. Het contract 'loopt af, dus er moet wat gebeuren. Dhr v. Kleunen gelooft, dat we over zes weken wel meer zullen weten. Het voorstel tot verlenging wordt met alg. st. aangenomen. Rondvraag. Dhr Wisse vraagt, wanneer de werkverschaffing op Kattendijke zal beginnen. De voorzitter: zoodra de menschen uit hun Bond uitgetrokken zijn. Anders lacht de een en huilt de ander. Dhr Wisse zegt, dat er stemmen op gaan, om de situatie rond de Put op te knappen en een plantsoentje aan te leggen. Het is er nu zóó, dat men er wel zwemmen kan. De president-kerkvoogd wil meewerken, ook financieel, om er een nette boel te krijo-en. De voorzitter wil er voor waken, dat er voor anderen een nette boel wordt gemaakt en de gemeente de kosten mag betalen. De heer Wisse zegt, dat de Kerkvoogdij1 niet ruim bij kas zit. Er is nu wel een verbetering, ma.ar geen verfraaiing ont staan. Verschillende heeren meenen, 'dat 'het terrein belangrijk zal moeten worden op gehoogd. Dhr Molhoek: En dan een Prins Bern- hard boom er op I Dhr Wisse zegt, dat de feestcommissie ook wat wil doen. Spr. vraagt of het werk klaar kan zijn tegen den tijd van het feest. De voorzitter zegt dit toe. Dhr Dagevos maakt enkele opmerkin gen over den steun. Volgens hem gebeu ren er onbillijkheden hij het bepalen van het steunbedrag. Weth. Lindenberg zegt, dat de ge zinsinkomsten in aanmerking moeten worden genom'en. Dhr Dagevos gelooft, dat die niet goed zijn opgegeven. Nadat hierover nog geruimen tijd is ge praat, volgt sluiting. Hansweert. Het gindag nabij den Zim- mermanpolder omhooggevaren motorschip weet dus nu, wat je boven het hoofd hangt en je kunt daarmee rekening hou den. Groet Flo van me en zeg haar, dat ik van harte hoop, dat ze nu eens voor goed zal thuisblijven." Weg was juffrouw Dulcey en Belle bleef achter met nog meer zorgen dan ooit te vo'ren. Eerst laat in den avond werd Flo wakker en ze voelde zich beelemaal uit gerust van alle vermoeienissen. Belle vond het echter beter, dat ze maar niet meer opstond en ze had haar vader daar al op voorbereid, opdat Flo den volgen den dag weer heelemaal frisch zou zijh. De beide zuisters vonden in den avond nog een heerlijk rustig oogenblik om sa men te praten en elkaar te vertellen van alles wat er in dien langen tijd was ge beurd. Al heel gauw begon Flo over dat gene, waarvan mievrouw Prendergast al met juffrouw Dulcey had gesproken. „Nu moet je eens even heel stil naar me luisteren, Belle, want ik moet je heusch iets erg gewichtigs vertellen." „Je doet door je geheimzinnigheid ten minste al erg gewichtig," lachte Belle. „Wat is er aan de hand? Heb je weer ettelijke liefdesslachtoffers geveld, die tot hun ongeluk te diep in jou oogen keken?" „Och, om al die aanstellerige jochies geef ik geen zier, maar met hem metmijnheer Mute is het toch wel wat anders. Ik mag hem! beslist graag Van Oslo naar Zweden vertrokken. Plannen, welke hopelijk tot positieve overeenkomsten zullen leiden. Uit Oslo wordt gemeld, dat de minis ters prof. dr ir Gelissen en mr dr Deckers van Oslo naar Zweden vertok ken zijn. In een interview met het telegram- bureau over de resultaten der bespre kingen deelde de Noorsche minister van Buitenlandsche Zaken, Koht, eenige bij zonderheden mede. De oeconomische betrekkingen tus schen Noorwegen en Nederland zijn, zoo zeide de minister, in het algemeen be sproken, zoomede eenige bijzondere aan gelegenheden van practischen aard, ter wijl plannen zijn opgesteld, welke, naar de ministers hopen, zullen leiden tot po sitieve overeenkomsten. Het beroep van minister-president Goiijn, dat de mogendheden van Oslo een onderzoek zullen instellen naar de mogelijkheid de tariefmuren te vermin deren, is op informeele wijze bespro ken. Minister Koht heeft den Nederland- schen ministers een memorandum over handigd over de positie van Noorwegen, waarin verklaard wordt, dat de regee ring hoopt dat de tariefmuren geleide lijk zullen kunnen worden verminderd en dat de regeering ten deze zal kunnen toestemmen in hetgeen de conventie van Ouchy, in 1932 gesloten tusschen Neder land, België en Luxemburg, in principe belichaamt. Bijgevolg wil de Noorsche regeering er toe medewerken, dat met het oog op het leggen van een soliede basis voor een rationeel ruilverkeer nieuwe onder handelingen zullen worden aangeknoopt. Minister Koht voegde daar aan toe, dat voor dergelijke onderhandelingen zorgvuldige voorbereidingen noodig zul len zijn. Wij moeten ons herinneren, dat in de laatste jaren tarieven van veel minder belang zijn geweest dan quota en clearing. Ik denk niet, dat andere landen het systeem van quota zullen op geven, doch ik geloof, dat een soepeler systeem van quota kan worden verkre gen. Naar mijn meening, aldus besloot de minister, zal de wereld nooit terugkee- ren tot het oude vrije goederenverkeer, maar ik denk, dat de wereld zich zal ont wikkelen in de richting van een meer rationeel ruilverkeer. Niedersachsen <3, is des avonds tegen hoog water vlot gekomen met behulp .van de sleepboot Hoogezand, welke het schip, dat aanzienlijke schade bekomen had naar Antwerpen heeft teruggesleept. Men zal de lading aldaar lossen, waarna het schip naar de werf zal vertrekken. De bergingswerkzaamheden bij het wrak van de Monte Leono schieten goed op. Maandagmorgen is de drijvende bok Meeuw ook op 'het werk aangekomen. Maandagnamiddag is men er in geslaagd het voorschip te lichten. Het is te Hans- weert in de vluchthav'en binnengesleept. lerseke. Door de Y.E. 26, een mossel motorboot van de firma Gebrs. Padmos alhier, is Maandagmiddag het schip „De Hoop" van schipper Verhei van Papen- drecht binnengebracht te Wemeldinge. Het söhip, dat geladen was met haver, dreef hulpeloos rond daar de zeilen door den storm waren stukgeslagen. Assuran tie dekt de schade. Mossel verzending December 1936, tusschen haakjes de verzending van Dec. 1935: Duitschland 450 (397); België 20216 (17221); Engeland 2509 (3501); Frankrijk 22573 (11843); Zwitserland 14 (18); totaal 45762 ton (32980 ton). Domburg. Maandagavond hield de Oran- jevereen. haar jaarvergadering. De voor zitter, dhr M. Reijnhoudt Sr., getuigde van den Moei der vereeniging, daar een 60-tal nieuwe leden waren toegetreden. Het aantal leden bedraagt thans 265. De kas sluit met een batig saldo van f 21,75. Dhr Brand dankte het bestuur voor 't vele en accurate werk. D'e aftredende bestuursleden, dhrn W. Trieller, S. de Pagter, J. van Rotten en en hij is ook heel anders dan al die an deren, maar om met hem te trouwen en dan mevrouw Mute te heeten, is toch wel wat veel gevergd." Opgewonden zat Flo half overeind in bed en het mooie, blonde haar, dat ze in den slaap had losgewoeld, viel om haar heen. „Heeft hiji je dan gevraagd om met je te trouwen?" vroeg Belle, recht op haar doel afgaande. „Dat nu juist niet, maar hijl heeft wel gezegd, dat hij hier wilde komen om mij weer te zien en me te ontmoeten. Ja en toen zei hiji, dat hij1 aan vader wilde vra genmaat meer heeft hij helaas niet gezegd, omdat toen juist de trein wegging." Ze moesten heide erg lachen om het ko mische van deze situatie. „Ik geloof toch niet, Flo, dat je nu wer kelijk van hem houdt," merkte Belle op. „Och, ik heb toch wel erg veel met hem op, maar ik zou nooit mijn naam kunnen veranderen in „Mute". De onze is tenminste een eerbiedwaardige, oude naam, en het klinkt vooral zoo goed als ze die uitspreken als „Bawncey". Zoo zei hij het ook altijd. Vind je ook niet dat dat allerliefst klinkt (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2