lm dezen GRIEP- tijd Onderwijs. Gemengd Nieuws Rechtszaken Land- en Tuinbouw Telegrammen. Finantiëele Berichten Laatste Berichten staat Gij èlk oogenblik aan besmetting bloot. Neem daarom eiken avond een 'AKKERTJE'! Daarmede voorkomt Gij dat de infectie doorzet, want "AKKERTJES zijn echte GRlEP-besti-ijders, die een GRIEP in weinige dagen verdrijven f gerlo en op 11 April alhier zijn intrede doen, Emeritaat. Ds G, L, van Gras- stek, Ned. Herv. predikant te Landeweer, heeft tegen 1 Mei emeritaat aangevraagd. Geslaagd voor het diploma Engel- 'sche Handelscorrespondentie van de Vereeniging van Leeraren mej. A. M Brakman te Nieuwvliet, voor het diplo ma boekhouden van dezelfde vereeni ging mej. W. de Wilde te Oostburg, voor Nederlandsche Handelscorrespondentie de heer J. F. Huser te Vlissingen en voor het Mercurius-diploma boekhouden de heer J. van Meenen te Groede. i Geslaagd voor het Mercuriusdiploma Boekhouden de heer J. Verstelle te Wol- faartsdijk. Arnemuiden. Benoemd tot tijdelijk on derwijzeres aan de O. L. S. alhier Mej. G. H. de Pree alhier. Inbraakineenschouwburg. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben tot heden onbekend gebleven per sonen zich door forceering van een zij deur toegang verschaft tot de onder den Stadsschouwburg te Tilburg gelegen danszaal. Via een waarschijnlijk niet ge sloten deur kwamen de dieven in de buffetkamer, waar zij uit een glazen kastje een sleuteltje wegnamen, met welk sleuteltje zij een sigaretten-automaat open den en gedeeltelijk van haar inhoud ont deden. De buit bedroeg twaalf kwartjes en twee doosjes sigaretten. Daarna be gaven de dieven zich via de garderobe naar de kassaruimte, die zij ook geheel doorzochten, doch al evenzeer met poo- ver resultaat. Slechts vielen eenige een ten uit een telefoon-potje en eenige doo- zen sigaretten hun. in handen. Voorts forceerden zij een weegautomaat in de hall en namen daaruit een bedrag van enkele guldens weg. Een dief met f275 ervan door. Zaterdagmiddag vervoegde zich in den wijnhandel van de firma F. en T. te Bussum een man van middelbaren leeftijd. Hij vroeg de winkeljuffrouw om een flesch spuitwater, waarop de juffrouw zich naar achteren begaf. Van deze ge legenheid maakte de man gebruik een greep te doen in de toonbanklade. Er waren twee laden, een met zilvergeld en een met bankbiljetten en toevallig deed de man een greep in de lade der bank biljetten. Toen de juffrouw weer terugkwam bleek een bedrag van f 275 ontvreemd te zijn. De firma deed aangifte bij de politie, die het geluk had een foto in haar bezit te hebben van een man, die door de juf frouw als den dader herkend werd. Het is de 37-jarige C. H. zonder vaste woonplaats. Zijn opsporing wordt door oen commissaris van politie te Bussum verzocht. Vliegtuig valt neer. Eén d o o d e. Zaterdagmiddag omstreeks half vier heeft in de omgeving van Nootdorp een vlieg-ongeluk plaats gehad, waarbij een der inzittenden om het leven geko men is, terwijl de ander er met een ge broken been afkwam. De machine was het eigendom van het Nederlandsch Instituut voor Zweefvlie gen, de P.H.-A.I.T., een Pander E.H. 120 landvliegtuig, plaats biedend aan twee personen. Inzittenden waren de heeren J. K. Hoek stra en P. Bosch, beiden uit Amsterdam en instructeur van het Nederlandsch In stituut voor zweefvliegen. Het schijnt, dat het toestel, toen zij boven Nootdorp vlogen, nadat het in de „vrille" was gebracht op ongeveer 800 M. hoogte, niet meer door de piloten er uit gebracht kon worden, waardoor een ca tastrofe niet meer kon worden vermeden. Het toestel viel neer en werd geheel vernield. De heer Bosch werd doodelijk gewond, terwijl de heer Hoekstra een been bleek te hebben gebroken. Beiden werden naar het ziekenhuis te Voorburg vervoerd, waar de heer Bosch na aankomst is overleden. De toestand van den heer Hoekstra is naar omstandigheden redelijk wel. Door een lift doodge drukt. Zaterdagavond is in de N. V. Koopmans Meelfabrieken te Leeuwarden een doodelijk ongeval gebeurd. Een 17-ja- i'ige jongeman bad zicb spelenderwijs een plaats boven op een lift gezocht, zonder dat de bedienaar zulks vermoedde. Toen dan ook na eenigen tijd de lift in werking werd gebracht, ging de jongen mee naar boven, waar zijn hoofd tegen de zoldering werd verbrijzeld, De dood trad bijna on middellijk in. L e e r 1 i n g-m ao'hinist door een locomotief gedood, Op het goederenstation te Arnhem heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij de 40-jarige leerling-machinist G. Hesse om het leven is gekomen, Omstreeks één uur was de voorman- rangeerder G. van Soest bezig eenige goe derenwagens vast te koppelen. Hij kwam daarbij te vallen en raakte onder de in middels stilstaande locomotief. Hij zat zoodanig onder den baanschuiver, dat hij zich niet kon bevrijden. De leerling-ma chinist G. Hesse, die zag wat er gebeurde, sprong van. de locomotief om zijn collega te helpen. Hij 'beduidde den machinist, J. Hendriks, de locomotief wat te verplaat sen. Deze deed dit, maar of zij elkaar ver keerd begrepen, dan wel dat Hesse even eens viel, is niet duidelijk. Maar Hesse geraakte nu zelf onder de locomotief en werd op slag gedood. Door het verplaat sen van de locomotief wist de rangeerder Van Soest zich te bevrijden. Ernstig auto-ongeluk. Vrouw van den bestuurder in vlammen omgekomen. Zondag ochtend heeft tusschen Arnhem en Ede een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij de bestuurder en een passagier ernstig zijn gewond en de vrouw van den bestuurder levend is verbrand. Omstreeks elf uur reed uit de rich ting Ede naar Arnhem een luxe auto, bestuurd door den heer J. A. Kehrer, wonende Huis ter Heide. Achterin den auto zaten Mevr. W. N. Kehrer en de 60-jarige N. A. S. v. d. Heuvel, een in valide, die beide beenen in beugels had. Volgens ooggetuigen reed de auto met een vaart van pl.m. 90 K.M., toen de wagen slipte en aan de rechterzijde van den weg tegen een 'boom reed. De wa- gen, die totaal vernield werd, raakte daarbij direct in brand. Wielrijders die passeerden, snelden toe én wisten nog voor de brand hulp onmogelijk maakte, den bestuurder en den invalide uit den wagen te halen. Beide personen waren er ernstig aac toe, doch hadden geen brandwonden. Ondanks alle krachtsin spanning mocht het echter niet geluk ken mevrouw Kehrer, die klem zat tus schen de overblijfselen van den auto, te bevrijden. Tot ontzetting van de toe schouwers is de vrouw levend verbrand, zonder dat men ook maar iets kon doen om de ongelukkige te helpen. De beide zwaargewonden zijn per ziekenauto naar het ziekenhuis gebracht. Het slippen is vermoedelijk geschied ten gevolge van ijzel op den betonnen weg. D'e beide heeren hadden gecompli ceerde beenbreuken opgeloopen. Deviezensmokkelarij op groote schaal. Tengevolge van 'n door de Duitsohe kommiezen geconsta teerde poging tot frauduleuzen uitvoer van Duitsc'h zilvergeld naar ons land, zijn vier personen gearresteerd, waarbij een echtpaar uit Leuth bij Nijmegen, terwijl bij de aanhouding een Nederlandsche vrachtauto en ruim 6400 R.M. in beslag konden worden genomen. Het stond toen reeds vast, dat er een smokkelhandel aan 't werk was, waarvan de leden er werk van maakten om Düitsoh zilvergeld frauduleus over de Nederland sche grens te brengen om door de koerst verschillen zichzelf te bevorderen en het Dbitsche rijk te benadeelen. Toen de Nederlandsche vrachtauto de zer dagen weer te Oberhausen werd ge zien, besloten de grensbewakers niet ter stond tot aanhouding der inzittenden over te gaan, maar te pogen deze Nederland sche deviezensmofckelaars op heeterdaad te betrappen. Na vertrek uit genoemde plaats, werd de vrachtauto dan ook door de ambtena ren achtervolgd. Zooals te verwachten was, ging de rit regelrecht naar de Ne derlandsche grens, In de Duits'che grensplaats Wyler gelegen even benoorden Limburg heb ben de achtervolgers echter de auto aan gehouden om het inzittende echtpaar uit leuth bij Nijmegen te visiteeren en de vrachtauto aan een grondig onderzoek te onderwerpen, Het bleek dat de dame een bedrag aan geld bij zich droeg. Bij een vluchtig onderzoek van de vrachtauto werd niets gevonden. Toen zijn de kommiezen er toe overgegaan de auto te demonteeren. Hierbij kwam aan het licht, dat in den benzinetank op geheel onzichtbare en bijna onvindbare wijze een soort geldkistje ingebouwd was. Hieruit kwam vo'or 6400 R.M. aan Dhitsoh zilver geld te voorschijn. Het echtpaar werd ge arresteerd, terwijl geld en vrachtauto in beslag werden genomen. - Op wandelaars ingere den, Zondagmiddag is op den weg BorneZenderon een personenauto', be stuurd door den heer Tjeenk Willink uit Zwolle, bij het uitwijken voor een te genligger ingereden op een groepje deel nemers aan een wandeltocht. Hierbij werd de leider, de heer B. Koelen ern stig gewond. Duitscher aangehouden. Lte politie te IJmuiden heeft een min derjarige vreemdeling aangehouden, die zonder werk en zonder middelen van be staan was. Bij onderzoek bleek dit de D'uitsche jongeman te zijn, die in deze week tusschen Arnhem en Ede uit een trein was gesprongen. Rechtbank te Middelburg. D'e volgende zaak werd nog behandeld: Diefstal. L. van S., 33 jaar, bril- 1 nkoopman, Bergen op Zoom, werd ten laste gelegd, dat hij omstreeks 23 Mei 1.1. te Krabbendijke heeft weggenomen een gouden slot, toebehoorende aan J. van Boven en E'. G. Kruijsse; subsidiair werd hem verduistering daarvan ten laste gelegd, L. J. A. S., 22 jaar, eveneens brillen- koopman, Bergen op Zoom, werd ten laste gelegd, dat hij op 23 Mei 1.1. heeft weggenomen een zilveren hoepeltje toe behoorende aan J. van Boven en E. G. Kruijsse. Deze beide zaken waren op 4 Aug. 1.1. door den Politierechter verwezen naar de meervoudige Kamer der Recht bank, welke op 9 October 1.1. deze za ken heeft verwezen naar den .Rechter commissaris belast met de behandeling van strafzaken. Eisch tegen heiden f 25 of 10 d. h. Faillissementen. F. Ver- brugge, koopman te Hansweert. Totaal passief f 2266,20, waarvan preferent f 72,69. De haten zijn nog niet volledig bekend. Het faillissement van Janna Ver- plakke, wed. W. Tuk, winkelierster te Goes, curator Mr G. M. Kegge te Goes, is geëindigd door de verbindend gewor den eenige uitdeelingslijst met een uit- keering aan de concurrente crediteuren van f 84.72 pet. Idem het faillissement van H. A. J. Bergmans, schoenmaker te Vlissingen, curator Mr P. M. W. J. van der Slikke te Vlissingen, zonder eenige uitkeering aan de concurrente schuldeischers. De invoer in België van versche groenten en vruchten. D'e directie van den landbouw deelt mede dat met ingang van 20 dezer het Belgische Koninklijk besluit van 21 Maart 1934, waarbij is bepaald, dat voor den invoer in België van alle soorten groenten en fruit een machtiging van bet Belgische ministerie van landbouw wordt vereisebt, van toepassing zal zijn voor alle soorten versche groenten en vruchten. Van genoemden datum af zul len dus versche groenten en vruchten alleen dan in België kunnen worden in gevoerd, indien en voor zoover de Bel gische ontvanger in het bezit is van een machtiging als bedoeld. Heffing op boter. De heffing op boter is voor de week van 17 tot en met 23 Januari, behoudens tusschentijdsche wijziging, weder vast gesteld op 85 cent per kilogram. Van het Hof. D'EN HAAG. Naar wij vernemen is H. M. de Koningin voornemens na terug komst uit het buitenland, het paleis Huis ten Bosch te betrekken. Dankbetuiging van de Koningin. BUITENZORG. Be Gouverneur-Gene raal ontving van H. M. de Koningin het volgende telegram: „Ontvang voor uw gelukwenschen mijn oprechten dank. Ik verzoek u, allen die gelukwenschen zonden, mijn erkentelijk heid over te brengen". "WTLHELMINA. Tengevolge van nekkramp overleden. MEPPEL. Gisteravond is de 16-jarige Geertje Bijl alhier aan nekkramp over leden. Doodelijke aanrijdingen. TILBURG. Zondagavond werd het 4- jarig dochtertje van den heer V. te Dries- sen, dat bij het spelen den weg overstak, door een passeerende auto gegrepen en op slag gedood. Den chauffeur treft geen schuld. EMMEN. Vanmorgen is de 50-jarige H. B., die op de fiets was, aangereden door een auto, hij werd op slag gedood. De auto reed tegen een paar boomen, waardoor de chauffeur vrij ernstige ver wondingen aan hoofd en handen kreeg; een andere inzittende werd licht gewond. De auto is totaal vernield. Onregelmatigheiden te Kerkrade. KERKRAD'E. Het Burgerlijk Armbe stuur dozer gemeente heeft in zijn laatst gehouden vergadering,,, nadat door den wethouder Van armwezen inlichtingen waren verstrekt, een motie van afkeuring aangenomen tegen den voorzitter van het B. A., den heer A., voorheen wethouder en den secretaris-penningm. den heer R. 'Deze motie is ter kennis gebracht van het ooilege van B. en W. A. en R. hebben ingevolge een schrijven van B, en W, een bedrag van resp. f 350 en f 250 terug gestort in de kas der ge meente. De administratie van het B, A. over 1935 en 1936 is in beslag genomen, terwij! een accountantsonderzoek zal worden in gesteld. MUITERIJ IN CANADEESCHE GEVANGENIS. GUELPH (Ontario). Alle 700 gedeti neerden van een staatsgevangenis zijn gisteren in opstand gekomen. Men vreest, dat 150 gevangenen bij de muiterij ont vlucht zijn. De muiters zijn er op een gegeven oogenblik in geslaagd de bewakers en andere ambtenaren in het administratie gebouw te drijven. Zij hebben een geweldige schade aan gericht, die 40.000 pond sterling bedraagt. De ontvluchte gevangenen schijnen de poorten te hebben opengemaakt en een heenkomen te hebben gezocht in het om liggende heuvelgebied, terwijl de ande ren den strijd tegen de bewakers, die werden bijgestaan door gewapende poli- tie-beambten voortzetten. Laatstgenoemden slaagden er tenslotte in de gevangenen in de zwaar gehaven de slaapzaal op te sluiten. De oorzaak van de muiterij is ontevre denheid over de kwaliteit van het ver strekte voedsel. Tijdens den maaltijd brak de muiterij los, alles wat de gevangenen zagen, werd stukgeslagen, met stokken gingen zij op de bewakers los en staken de cel len in brand, waarna zij zich naar de binnenplaats begaven. Tal van bewakers en gevangenen zijn gewond. Dienstplicht in Duitschland. BERLIJN. De Minister van Binnen- landsche zaken maakt bekend, dat de ifotsche consulaire ambtenaren in het voorjaar van 1937 een telling moeten hou den van de Duitsche onderdanen van lich ting 1917, die in het buitenland wonen -en militair dienstplichtig zijn. D'eze jongelui zullen op 1 April 1938 opgeroepen worden voor den arbeidsdienst en per '1 October 1938 in militairen dienst worden ingelijfd. Verdronken. GRONINGEN, D'e 32-jarige ongehuwde J. R., landbouwersknecht te Zuidhorn, wordt sedert Vrijdag vermist. Heden is zijn lijk uit het Hoendiep op gehaald. Men ver moedt, dat hij, door de mist misleid, met zijn rijwiel te water is gereden. Staking. LLTIK. De arbeiders van tal van kolen mijnen in het Luiksche zijn vanochtend in staking gegaan uit protest tegen het niet verminderen van den werktijd. - De Nederlandsche Ministers naar Zweden. OSLO. De Nederlandsche Ministers Gelissen en Deckers zijn van Oslo naar Zweden vertrokken. Wisselkoersen. Amsterdam, 18 Jan., 2.30 u. Brussel 30.75—30.80. Londen 8.96 14— 8.97. Parijs 8.518.53. New York 1.82—1.82%. Berlijn 73.4473.48. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amslerdainsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes, vorige koers heden H. V. A. 497 14 497 Ned. Ind. Hdbk. 160 164 Philips 318 321 Unilever 173 17214 A. K. U. 49 49 Amsterd. Rubber 311 306 Koninkl. Petroleum 409V2 407 D'eli Mij. 321 330 Ned. Scbeepv. Unie H9V2 11714 4 pet. Nederland 101 101 4 pet. Nederl. Indië 101 101 3 pet. Nederland 993/e 995/s S, Steel 6154 63V8 Anaconda 417/ie 413/s U. S. Leather 57/8 6 Bethelehem Steel 573/s 58Ps Adj. Chic. Milwauukee 8/4 8V2 Cities Service 316/ib 4 Intern. Nickel 4714 47 Shell Union 213/s 21V2 Kennecott Copper 46 46 Radio Corp. 9s/s 93/io Car Foundry 45 46 Tidewater 1518/ia 157/s Midcont. Petrol 23 23 Gen. Motors 5154 5114 American Enka 4014 39 54 Republic Steel 22V2 2334 De beurs was weinig geanimeerd. De koersen, vooral van lokale fondsen wor den vrij hoog geacht, zoodat kooporders van eenig belang schaars worden en men eerder tot winstneming geneigd is, ter wijl betrekkelijk kleine verkooporders de koersen reeds beïnvloeden. H.V.A. opende iets hooger op 500 pet., maar liepen reeds spoedig 3 pet. terug op eenig aanbod. In Rubberwaaiden ging' vrijwel niets om. Voor Amsterdam Rubber werd eerst om 2 uur noteering gemaakt. Scheepvaartaandeelen prijshoudend. Sumatra Tabakken waren tamelijk vast. Kleine industrieele waarden waren weinig veranderd. Amerika was vooral voor Staatswaar- d9n vast, terwijl ook voor Shell Union wat vraag bestond. Middelburg. Een protest. Het bestuur der Vereeniging „Handelsbelang" heeft zicb met een adres tot B. en W. ge wend, waarin klachten worden geuit over bet op de vorig jaar gehouden kermis door een der ondernemers exploiteeren van een z.g. „Vogelpiek", waarbij is ge tracht de bepalingen der Loterijwet te ontduiken. De neringdoenden voelen de exploitatie dre genoemde vogelpiek als een oneerlijke concurrentie, omdat deze exploitatievorm voor hen ten eenenmale is uitgesloten. Redenen waarom B."en W. worden ver zocht aan de verpachting van standplaat sen gedurende df' kermis 1937 en eventu- eele volgende jaren zoodanige voorwaar- ten te verbinden, dat de meergenoemde' vogelpiek en daarmede gelijk te stellen in richtingen van het kermisterrein worden geweerd. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Amersfoort, L. S. den Boer te Arnhem en J. D'renth te Broek op Lan- gendijk.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3