Opwek Onderwijs. r/ Rechtszaken Ingezonden Stukken Het Vrouwenhoekje Voor de jeugd. "if i L DE SPELLINGKWESTIE EN DE KWEEKSCHOLEN. Een adres aan den minister van Onderwijs. Naar gemeld wordt hebben de Rijks-, roomsch-katholieke en de protestantsch- Ohrist. kweekschool-organisaties zich ge zamenlijk met een adres tot den ministei van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen gericht, in verband met de minis terieels aanschrijving, dat bij' de a.s. exa mens op de kweekscholen en voor de hoofdakte de schrijfwijze De Vries en Te Winkel moet worden gevolgd, voor wat de buigings-„n" betreft, zoolang nog niel de lijst van kennelijk mannelijke zelf standige naamwoorden zal zijn vastge steld. De kweekschool-organisaties dringen er op aan, dezen maatregel eerst te doen ingaan één jaar nadat de zooeven be doelde lijst van mannelijke woorden zal zijn vastgesteld. De minister heeft de samenstelling van deze lijst toegezegd. Onlogisch is het, dat nu, in afwachting van de nieuwe lijst, tot de oude spelling wordt teruggekeerd. Voor de aanstaande examens zou deze terugkeer voorts groote moeilijkheden medebrengen, omdat de candidaten zich dan, in enkele maanden, weer met de oude geslachtsregels vertrouwd moeten maken. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. Rechtbank te Middelburg. Voor de rechtbank te Middelburg wer den gisteren de volgende zaken behan deld: M. P. v. H., 31 jaar, koopman, wonen de te Vlissingen, werd ten laste gelegd, dat hij op 21 October te Goes heeft weg genomen drie kisten met appels, toebe- hoorende aan H. P. Langeweg. Eisch: f 50 boete of 20 d. h. Mr Kuipers bepleitte vrijspraak. P. V., 40 jaar, werkman, wonende te Zierikzee, werd ten laste gelegd, dat hij op 28 Augustus 1.1. te Zierikzee J. Fon taine heeft geslagen met een hamer bo ven het rechter oog en haar bij de keel gepakt. Eisch: f25 boete of 20 d. h. S. S., 42 jaar, werkman, wonende te Zierikzee, werd ten laste gelegd, dat hij omstreeks 29 Augustus 1.1. te Zierikzee een opgave van zijn gezinsinkomsten valschelijk te laag beeft ingevuld, ten einde meerdere steun te krijgen. Eisch: een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf en f 20 b. s. 20 d. h. P. L. G., 23 jaar, koopman, wonende te 's Heerenhoek, werd ten laste gelegd, dat hij omstreeks Augustus 1.1. te Nisse heeft weggenomen 6 runderen, toebe- hoorende aan Cornells de Baar. Verdachte ontkent zich aan diefstal van de zes runderen te hebben schuldig gemaakt en beweert deze te hebben ge kocht van de B. en deze tevens te heb ben betaald. Verdachte verklaart van de betaling geen kwitantie te hebben ge degen daaraan toevoegende dat zulks ook geen gebruik is. Get. de B. daarop gehoord, verklaart met beslistheid geen geld te hebben ont vangen van verdachte. Eisch: 6 maanden gevangenisstraf. D'e verdediger van verdachte Mr A. H. Kuipers, wijst op de vele tegenstrij digheden in deze zaak, en is van mee ning, dat hier geen sprake kan zijn van diefstal. Volgens verdediger heeft de Of ficier zich laten verleiden om zich voor dat civiele karretje te spannen. D'e verdediger verzoekt de Rechtbank verdachte vrij te spreken, subsidiair cle mentie. -Veroorzaken van eens anders dood door schuld. Als verdacht van het veroorzaken van eens anders dood door schuld, had zich te verantwoorden M. S., 41 jaar, autover huurder te Zierikzee. Blijkens de dagvaarding zou hij1 op 29 Aug. 1.1. te Haamstede met zijn auto zoodanig roekeloos en onvoorzichtig op den openbaren weg, den Vertonsweg, te Haamstede, hebben gereden, dat bijl bij het nemen van een bocht in dien weg uit de bocht is gereden met een vaart van minstens 80 K.M. per uur, tenge volge waarvan hij tegen een betonnen paaltje is aangereden, waardoor zekers C. Teunis die zich ook in de auto bevond, tengevolge van de bekomen schok, in ieder geval tengevolge van de omschreven bot sing dermate aan het hoofd is verwond geworden, o.a. een schedelbreuk opliep, dat hij aan de gevolgen daarvan is over leden. Verdachte zou hebben gereden on der invloed van het gebruik van meer dere, in ieder geval van drie flesohjes bier. Verdachte was verschenen en werd rechtskundig bijgestaan door Mr A. J. J. Dirven, advocaat te Bergen op Zoom. De getuige Dambruin te Haamstede hoorde de slag en zag de aanrijding. Na der bij! gekomen, kreeg deze getuige den indruk, dat verdachte teveel had gedron ken. Verdachte zeide tegen hem: dat hij een kleine aanrijding had gehad door te gen een boom te rijden, waarop get. hem antwoordde: dat hij niet tegen een boom was gereden en dat hij dit ook geen kleine aanrijding noemde. Get. kreeg den indruk dat verdachte niet goed wist wat hij deed. Get. Toledo, wonende te Haamstede, verklaart, dat verdachte aanvankelijk luidruchtig optrad en naar drank riekte. Later is verdachte kalmer geworden, docht gotuige's indruk was, dat drank gebruik do oorzaak was van do aanrij ding. De get. Boot acht verdachte, in den toe stand waarin deze zich bevond, tot rijden niet capabel. De caféhouder den Boer geeft inlichtin gen over hetgeen door verdachte in zijn café is verteerd. Verdachte tracteerde. Toen verdachte in het café kwam, was hij niet dronken. Deze heeft drie fleschjea bier gebruikt, waarvan één glas werd omgegooid. Het slachtoffer gebruikte vier fleschjes bier. De get. J. M. Bakker uit Zierikzee, a decharge gehoord, zegt het slachtoffer te kennen als een onverschillig rijder. Hij placht steeds snel te rijden en hing dik wijls met het hoofd buiten het portier, waarvoor hij door anderen meermalen is gewaarschuwd. De Officier van Justitie achtte de snel heid met die auto veel te groot, omdat rijden met meer dan 40 km. met dit ve hikel volgens een deskundige niet verant woord was. Verdachte moet dan ook ver antwoordelijk gesteld worden voor den dood van zijn mederijdend slachtoffer. Bij deze woorden barst verdachte in snikken uit. Volgens den Officier mag van een man a,ls verdachte, die dikwijls auto rijdt, worden verwacht dat hij zich aan het ge bruik van alcohol niet te buiten gaat. De Officier eischt vervolgens een hech- tenisstraf van 3 maanden. De verdediger van verdachte merkt in zijn pleidooi op dat niemand het onge luk heeft zien gebeuren. Het slachtoffer had de eigenaardige gewoonte zijn hoofd buiten het portierraam van de auto te laten hangen. Het is volgens pleiter niet mogelijk dat verdachte zoo hard heeft gereden als de getuigen beweren. De weg ter plaatse zit n.l. vol bochten. Op grond van het feit, dat volgens plei ter niet is komen vast te staan, dat het slachtoffer den dood heeft gevonden door de aanrijding met het paaltje zal volgens pleiter in deze zaak vrijspraak moeten volgen, waar ook geen causaal verband bestaat tusschen de handeling van ver dachte en den dood van het slachtoffer. Een hechtenisstraf van 3 maanden, zooals de Officier heeft geëischt, zou voor verdachte gelijk staan met het ontnemen van diens broodwinning. Na re- en dupliek bepaalde de Recht bank de uitspraak op 29 Januari a.s. De misdrijven te Hedel. D'e rechtbank te 's Hertogenbosch heeft vonnis gewezen in de zaken van de ver dachten, die zich hebben schuldig ge maakt aan velschillende misdrijven, ge pleegd onder de gemeente Hedel. D'e zaak van den 28-jarigen bakker, M. A. A. van S., wonende in Den Bosch en thans gedetineerd, die terecht staal wegens brandstichting, is door de recht bank teruggewezen naar den rechter commissaris, teneinde een onderzoek te doen instellen naar zijn geestvermogens. Tegen van S. was acht jaar gevange nisstraf geëischt. De zaak van den 47-jarigen petro- leumventer M. Q. en van diens 43-jarige vrouw P. van der B., wonende te Hedel, die zich eveneens wegens brandstich ting hebben te verantwoorden, is door de rechtbank voorloopig geschorst, tot dat het onderzoek naar de geestvermo gens van van S. zal zijn geëindigd. D'e 2'2-jarige manufacturer B. S. uit Hedel, thans gedetineerd, werd wegens brandstichting veroordeeld tot een ge vangenisstraf van twee jaar en zes maanden. Dezelfde verdachte is wegens diefstal veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf. D'e 33-jarige kapper G. H. V. is we gens medeplichtigheid aan diefstal ver oordeeld tot een gevangenisstraf vaneen jaar en drie maanden. De eisch was twee jaar gevangenisstraf. De verdachte werd bovendien wegens brandstichting veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie maanden. D'e eisch was acht maan den gevangenisstraf. D'e 30-jarige kantoorbediende P. S. uit Hedel werd wegens brandstichting ver oordeeld tot vier maanden gevangenis straf, voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. D'e eisch was een voorwaardelijke ge vangenisstraf van zes maanden. De uit een tramwagen ge stolen geldkist met f6000. Op 1 October j.l. is op het terrein van de Rotterdamsche Tramweg-Maatschappij te Rotterdam een brutale diefstal gepleegd. Onbekenden slaagden er in om op klaar lichten dag een kist, waarin zich een be drag van ruim f 6000 aan specie bevond, buit te maken. Het geld was eigendom van de Incasso- bank en moest verzonden worden naar de Coöperatieve Suikerfabriek te Putters- hoek. Toen de tram in Puttershoek aankwam, bleek dat de kist verdwenen was. Slechts met de grootste moeite is het gelukt in deze zaak sporen te vinden en tenslotte zijn er eenige arrestaties verricht. Giste ren hadden zich in verband met deze zaak voor de Rotterdamsche Rechtbank te ver antwoorden de 38-jarige havenarbeider C. B., de 36-jarige J. J. E. van B. en de 35-jarige lijn werker A. v. d. E., allen te Botterdam woonachtig. Uit de verklaringen bleek, dat C. B. het gestolen geld vervoerd en in zijn huis bewaard moet hebben en dat in zijn wo ning de buit is verdeeld. Tegen hem eischte het O.M. anderhalf jaar gevangenisstraf. De tweede verdachte J. J. E. van B. ontkende pertinent iets met de zaak te maken te hebben. De verdere behandeling van deze zaak werd wegens het ntet verschijnen van een aantal getuigen aangehouden tot 28 Ja nuari, Tenslotte heeft de Rchtbank behandeld de zaak tegen den 35-jarigen lljnwerker A. V. de E. Deze wordt eveneens verdacht van diefstal. Ook deze zaak werd in verband met het niet verschijnen van een aantal ge tuigen aangehouden tot 28 Januari. Aanslag op zijn meisje. De Amsterdamsche rechtbank veroordeelde den 23-jarigen chauffeur A. A. J. van V. uit Nijmegen wegens poging tot zware mishandeling tot twee jaar gevangenis straf. Op 16 September heeft hij getracht, zijn meisje E. P., dat in betrekking was bij een familie te Bussum, een hoeveelheid zoutzuur in den mond te gieten. Doordat het meisje zich verweerde, mislukte zijn toeleg. Zij liep slechts enkele ongevaar lijke brandwonden op in het gelaat, ver oorzaakt door het scherpe vocht. De Officier van Justitie had drie en een half jaar gevangenisstraf gerequireerd. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur, Vergun mij enkele opmerkingen in ver band met de voorgevallen ongelukken met auto's op Walcheren en ook met het in gezonden stukje van dhr R. te Wemel- dinge in uw blad van 15 Dec. 1936 op genomen. Eerst wil ik maar zeggen, de beste stuurlui staan aan wal, en dat zal hier ook wel het geval zijn. Niettemin meen ik dat ondanks alle mist en slecht uitzicht, een autorijder toch verantwoor delijk is voor zich zelf en ook voor an dere menschenlevens. Dat de mist daar voor een groote 'belemmering is, is duide lijk, maar auto-lichten verflauwen toch niet bij minder snelheid, zooals bij elec- trische fietslamp'en het geval is. Dhr R. te Wemeldinge schreef dat de wet er niet in voorziet dat een los span paarden op den weg verlicht moet zijn, maar mij dunkt dat een autorijder toch wel een span paarden op den weg kan zien, zonder dat dit verlicht is, want anders is het ook niet mogelijk, dat zoo iemand een voetganger of een fietser kan zien, m.i. zal minder snelheid wel meer hel pen, dan verlichting. Wanneer dan ook een wet in het leven geroepen werd, dat ■van iemand, die dood door schuld veroorzaakte, zijn rijbewijs voor 20 jaar werd ingetrokken, dan zou dit voor de veiligheid op den weg meer beteekenën, dan een verlicht span paar den. Hoogachtend, P. VAN DE BOSSE, Gapinge B 112. Reeels voor het bakken. Bakblikken mogen nimmer worden af- gewasschen, doch slechts met papier en zout worden schoongemaakt. Deeg, waarin veel boter verwerkt is wordt op een met bloem bestrooid bakblik gelegd, dat niet ingevet wordt. Voor amandel- gebak, marcarons en schuim wordt het deeg slechts even gevet met spekzwuerd of met was. Vormen, voor het bakken van cake, taarten enz., worden met een penseel met boter ingevet, terwijl voor biood slaolie gebruikt kan worden. Vor men voor koude puddingen worden mei koud water omgespoeld vóór het vullen, terwijl voor enkele roompuddingen met gelatine eiwit gebruikt wordt. Om meel spijzen te bakken wordt de vorm met fijne poedersuiker ingevet, terwijl voor warme puddingen na het invetten, pa neermeel gebruikt wordt. Het meeste ge bak laat zich na afkoeling vanzelf los van het blik, anders maakt men het voor zichtig los van het blik, een andere methode is om een doek over den vorm te doen, deze om te keeren en flink schud den, waarna het gebak in de meeste ge vallen los laat. Kleine gebakjes of koekjes, die op een ingevet blik gebakken zijn worden lauw warm van het blik genomen. Alle gebak moet steeds langzaam afkoelen, opdat het niet neerslaat. Het beste is de tempera tuur van den oven te verminderen, daar na kraan uitdraaien en deur ope nen om eerst na een minuut of vijf het gebak er uit te nemen. Gebak is gaar, indien men er een in gestoken breinaald volkomen droog uit haalt. Verandering van spijs doet eten! Enkele practische recepten (berekend voor vier personen). Omelette met geraspt' kaas: bij middagmaal of koffietafel. V2 pond oude kaas raspen of door den vleeschmolen malen. Twee eieren flink klutsen en al klutsende vermengen met 1 kopje melk en 2 eetlepels zelfrijzend bakmeel. Geraspte kaas en desgewenscht een snuifje peper en nootmuskaat door het mengsel roeren. IV2 afgestreken eet lepel boter in de koekenpan smelten en, ais de boter goed heet is, het beslag in de pan gieten, Op matig vuur laten bak ken en als de omelette bovenop droog is, een ingevette deksel er op leggen, Koekenpan omkeeren, De omelette ligt dan op het deksel. Van het deksel af de omelette weer in de koekenpan laten glijden. Als de tweede kant goudgeel ge bakken is de omelette op warmen schotel overbrengen en garneeren met plakken tomaat en een paar takjes peterselie. Bij 't opdienen in punten snijden. Leidsche Jachtschotel; zóó klaar en bijzonder smakelijk. In 1 ons boter 3 gesnipperde uien la ten braden. Op het laatst 3 ons in blok jes gesneden jonge Leidsche kaas er door roeren. Dit braadsel bij overgeble ven aardappelen en groenten van een vorigen dag voegen. Een half thee lepeltje kerrie en wat peper er over strooien en een kwartiertje laten stoven op een zacht vuur. D'eze schotel kan ook in den oven worden gezet met een kopje melk er over gegoten en bestrooid met beschuit- kruim of paneermeel met hier en daar een klein klontje boter. Vruchtenrijst met citroen- v 1 a, een voedzaam dessert, vooral heer lijk voor kinderen. 4 kopjes goed gewasschen rijst opzet ten met tweemaal zooveel water, een ons rozijnen en een citroenschilletje. Als de rijst goed kookt, op zacht vuurtje verdei gaar laten worden. D'eksel goed gesloten houden. 1 L. melk koken en binden met 2 eetlepels aangemengde maizena. Als de saus van 't vuur is genomen, 2 eet lepels suiker en 't sap van een citroen er door klutsen en een geklopte eierdooier. Een opgeklopt eiwit door de gare rijst roeren. D'e saus over de rijst gieten als deze is opgedaan of ze apart erbij pre senteeren. Enkele wenken. Tin onderhouden. Het is ver keerd antieke tinnen voorwerpen, die als sieraad dienen, vaak te schuren. Ze slijten daardoor namelijk te veel. Het is voldoende, deze af en toe in heet zeep sop te reinigen en ze daarna goed af te drogen. 1 Voor rheumatieklijders is gebruik van selderij zeer aan te bevelen. Men kookt de selderij met een weinig zout in water, laat den patiënt het water drin ken en geeft hem de groente apart, met een sausje van door meel gebonden melk. Indien men bij gekookte stijfsel een theelepeltje borax voegt zal het resul taat zijn, dat het strijkgoed er mooi glanzend uitziet. Men rekent een afge streken lepel op %L. stijfsel. Zuuikool is veel smakelijker indien men bij het stoven eenige aardappelen toevoegt, b.v. 1 flinke aardappel op 1 kg. zuurkool. Beste Nichtjes en Neefjes! Na de feestroes van de laatste weken of eigenlijk maanden, is eindelijk de rust in ons land weergekeerd. En wat is er feest gevierd overal. Trouw heb ik de verslagen gelezen, en niet één dorp, hoe klein ook, is achter gebleven. Weet jullie wat mij ook opviel? Dat overal zoo aan de kinderen ge dacht is. In ieder verslag las je van feest voor de schoolkinderen, en dat vond ik fijn, want als je zooveel nichtjes en neefjes onder de schoolkinderen hebt als ik, dan hoop je dat ze nu ook allemaal mee kunnen doen met de feestviering, en daar hoefde ik nu niet bang voor te zijn. Maar nu geloof ik, dat in de meeste plaatsen het feest wel voorbij is. Deze week hebben we prijsraadsels, dus mogen jullie daar weer eens flink je best op gaan doen. Denken jullie er aan de briefjes op tijd in te zenden. Een paar maal is het gebeurd, dat er laatkomers waren, en die briefjes kon ik dan niet meer beantwoorden. Hier volgen de prijsraadsels. 1. Voor de grooteren. Het geheel bestaat uit 55 letters. Wanneer werd het verbond der 54. 41. 2. 46. 21. 50. gesloten? 3. 39. 35. r. 48. 6. 55. werd door de Spanjaarden uitgemoord. 39. 18. 51. 12. 32. 23. 29. was een beroemd schilder. D'e 30. 14. 42. 25. 48. 24. penning was een zware belasting. 31. 17. 7. 37. 27. 34. van Oranje blijft in ons land in eere. 53. 26. 22. 11. 43. 41. was ijverig in dienst des konings. In de historie leest men van roemrijke 5. 28. 2. 8. 46. 38. 20. 32. 3. De Ruyter sneuvelde bij een 13. 33. 49. 52. 10. 15. 16. 9. In 41. 4. 37. 47. 19. is het Koninklijk graf. Koning Willem de I kwam van 1. 25. 20. 45. 7. 36. 43. 48. naar ons land. 2. Voor de kleineren. Het geheel bestaat uit 29 letters. 29. 2. 22. 10. 4. 11. 21. 25. 27. is een Zeeuwsche zeeheld. Een 14. 21. 21. 24. 1. is een scherpe punt aan een plant. 19. 24. 9. 6. 3. is erg langzaam. Een 17. 9. 3. 12. 5. 13. 26. is een klein diertje met een langen staart. 10. 15. 18. 23 groeit langs den slootkant. De 20. 28. 8. is soms erg ontstuimig. Een 11. 21. 7. 16. is een harde plof. Allen hartelijk gegroet van TANTE DOLLIE! HOC BALD DE PLANT VERDIENDE TOEN MOEDER ZIEK WAS. XXXIII. O, nee, zoo wilde Hald niet denken, hij vergat telkens tegen zichzelf te zeg gen, dat buurvrouw het kwartje er juist voor hem bijgedaan had. Het weer bleef droog en het ging goed met de verdiensten, zooals Bald het noemde. Maar 's avonds, nee dan kon hij eigen lijk niet echt bidden, dan zag hij altijd weer het kwartje, en dan was er het stemmetje van binnen dat zei, dat het niet eerlijk was dat hij het hield. Als hij dat maar kon vergeten, dan was het in orde. Met een gelukkig gezicht liep Bald den volgenden Vrijdag naar huis. Half zes had het al gespeeld, hij was laat, maar hij had niet voor niets zijl best gedaan, hard gewerkt dien middag, en was precies tot een gulden twintig ge komen. Alles was nu zoo fijn, alleen, ja dat stemmetje was er nog steeds en of Bald nu al kwaad werd of hard ging zingen zooals hij onder het wieden wel eens deed, het hielp allemaal niets, het stem metje van binnen wilde niet zwijgen en het zei niet alleen dat hij het kwartje moest teruggeven, maar ook dat hij een dief was. Maar dat was niet waar, zei Bald dan tegen zich zelf en dan ging hij maar eens heel hard fluiten. En nu had hij het geld bij elkaar, stel je voor dat hij het kwartje niet had, dan zou hij morgen de plant niet kunnen halen en zou het tafeltje leeg staan als Moe thuis kwam. Zoodra Bald kans zag, sloop hij' na het eten naar boven, om nog even te tel len, óf hij zich niet vergist had. Allemaal centen, stuivers en een paar dubbeltjes waren het en daartusschenin, het kwartje van buurvrouw. Nu moest Bald er ineens weer aan denken, waar meester den vorigen dag van verteld had. Het ging over Ananias en Saffira; zij hadden land gekocht en gaven de op brengst aan de apostelen, maar inplaats van alles te geven, gaven ze maar een gedeelte, terwijl ze net deden, of het wel alles was. En toen die vreeselijke straf, ze wa ren beiden dood neergevallen. God zelf had ze gestraft. En dit, ja dit was wel heel iets an ders, maar God had het ook gezien, en Bald kón zichzelf niet meer wijsmaken dat het eerlijk was geweest, hij wist im mers best dat buurvrouw hem zoo maar geen kwartje cadeau gaf en dat zij na tuurlijk een cent had bedoeld. Ja, Bald had het aldoor wel geweten, maar hij wilde het kwartje zoo erg graag houden; als hij het nu terug gaf, dan kreeg Moe morgen haar plant niet. Maar, hij kon Moe toch ook geen plant geven van gestolen geld, want gestólen was het, Bald wist het nu steeds duide- ker. „Wat héb je toch Bald?" Ze zaten samen aan tafel. Vader moest een paar brieven schrijven, Bald leerde zijn les. „Och, niets vader", en Bald probeer de weer rustig verder te leeren. Brammetje was al naar bed en Bald wist dat er in dé kast, keurig tusschen vloeipapier, twee teekeningen lagen, -die Brammetje zelf geteekend had. Ze waren niet eens zoo heel mooi, maar Brammetje had er erg zijn best op gedaan, hij vond ze zelf prachtig. Het was een verrassing voor Moe als zij thuis kwam, en Bald wist zeker, dat Moe er heel blij mee zou zijn. Mientje was nu bij buurvrouw; zij maakte een kleedje af dat ze voor Moe geborduurd had, buurvrouw zou het nog voor haar opstrijken. Het was met roode bloemetjes, van avond had ze geprobeerd hoe het op het tafeltje van de azalea stond, en het paste er heel mooi op, dat vond Bald zelf ook, maar hij had er niets van gezegd, want hij was veel te nijdig geweest hij kon. het niet uitstaan dat Mien zooiets mocus had om aan Moe te geven en hij? En toen had Mientje ineens gezegd: „jij had ook best wat voor Moe kunnen maken". „Heb ik nogal tijd voor" was Balds antwoord geweest. „Waarom niet, dan had je om vier uur ook maar eens dadelijk thuis moe ten komen; jij' bent altijd tot het eten blijven spelen. Eigenlijk moest Bald toen toch lachen. Als Mien eens wist wat hij gedaan had 's middagsmaar meteen had hij z'n hand in z'n broekzak gestoken, daar zat het kwartje dat niet van hem was en dat hij toch niet kon missen. Buur vrouw moest het terug hebben, maar dan was er geen plant, en, hij had toen vast besloten, hij dééd het niet, hij gaf het niet terug. En nu zat Bald bij vader te leeren, maar hij was niet rustig. Telkens weer ging z'n hand naar z'n zak en liet hij het geldstukje tusschen z'n vingers glijden en dan ging hij in gedachten weer naar buurvrouw en ver telde haar alles, maar, het doen? nee, hij durfde het niet en hij wilde ook niet. Toen, vroeger dan hij gedacht had, was Mientje alweer terug. Met een blij „het is klaar", holde ze de kamer binnen. „Een beetje kalm", maande vader toen de stilte ineens zoo rumoerig ver broken werd. Ja. maar, het is ook zóó mooi, kijk u maar eens!'' Op een leegen hoek van de tafel werd het kleedje uitgespreid. Ja, Bald zag het ook, nu het gestreken was, leek het nog veel mooier. Uitg.: N.' Emergo" t Bure Post Bij kan t( J. J. FA Directe Do Dor vergaderii der A.-R. karakter, delde niet gaan. Dit bel houden e meenen at Opmerk de g r o o nog altijd vierde of en den 0 griep-epid slachtoffer grooter da het aan digen str volk niet Verblijdi weer open die er is t leiders, van het C genomen zitter op Golijn en daar niet van de vóór alles dienen. Zi ten te gev< derland, van de gei selen. En werd het het v o 1 1 Met dar gewezen s t e m m i niet zo meermalen allerlei grc alleen de g gehouden, komende v houd e j ons nat r i s c h e n van de der G O' d onder d van O r t historie ken. Gewezen w e r k e 1 ij deze verga De A standpunt dat ook geen bek waarvan gezegd woi nen wordei Daarom stemmig vt wenscht is der de Inv kering val zouden kui minder eei het verkie in dien ge< Het was gevende ve ming die een sympti Antirevolut R DE In den s scheiden: d Madrid en D'e geve< front, met 1 in de wijk avond in h van de nati geen veranc Het sohij: tegen elkaa Aan het opstandelin inneming v ven een kra richting va: Vier vlief ben een aar De vliegt actie op gr gen, daar zi opstandelinj werden. Het Britt nauwernooc hotel Rein Queipo de I aan het zul getroffen. Uit Gibra om is een

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6