DE ZEEUW De Erfenis uit Amerika ABDIJSIROOP Het gehakt in blik. Land- en Tuinbouw Wat «r deze week voorviel TWEEDE BLAD Voor den Zondag Uit de Provincie Gemengd Nieuws Kou gevat op de luchtpijpen? AKKER's versièrkie Kattenmeppers aange houden. Naar aanleiding van een groot aantal klachten, dat in verschillen de deelen van het dorp Soest katten wer den vermist, heeft de politie drie inwo ners van Soest als verdacht van katten diefstallen aangehouden. Een fungeerde als opkooper en betaalde aan de beide „kattenmeppers" naar gelang van de grootte en de kleur van de katten 25 cent tot f 1.50 per stuk. De velletjes wer den als surrogaat van bont in den han del gebracht. Tegenover de politie hebben alle drie een volledige bekentenis afgelegd. Zij zijn ter beschikking van den officier van justitie te Utrecht gesteld. Bussen van Ned. Vleeschindustrie te IJmuiden sedert Juli 1936 uit de distributie. Naar aanleiding van de in de peis ver schenen berichten omtrent het verzoek tot surseance van betaling door de Ne- derlandsche Vleeschindustrie te IJmui den, die destijds bij' wijze van proef een hoeveelheid gehakt in blik voor het de partement van Sociale Zaïken heeft aan gemaakt, wordt ons meegedeeld, dat de fabricage van bedoeld gehakt in blik reeds sedert Juli van het vorig jaar is stopgezet, nadat gebleken was dat tenge volge van een constructiefout in een dei bij de bereiding gebruikte autoclaven, een gedeelte van het geproduceerde gehakt bij de sterilisatie was oververhit. De toen in omloop zijnde blikken zijto alle door den fabrikant teruggenomen. Er behoort op te worden gewezen dat het varkensgehakt in blilk, dat thans ten behoeve van werkloozen en armlastigen reeds sedert eenige maanden in distribu tie wordt gebracht, van geheel andere samenstelling is en afkomstig van een 20-tal vleesch conservenfahrieken in den lande, die na gehouden inschrijving bh de fabricage daarvan zijn ingeschakeld geworden. Aan de productie daarvan is door de Nederlandsche vleeschindustrie te IJmui den voornoemd, niet deelgenomen. Het door laatstgenoemde geproduceerde ge hakt in blik is sedert Juli 1936 uit de dis tributie genomen. Nog kan worden medegedeeld, dat tus- schen het departement van Sociale Zaken en de Ned. Vleeschindustrie geen andere verhouding bestond dan die van koopei en verk-ooper. DE EERSTE ZEEUWSCHE FRUITTEELTDAG. Door samenwerking van alle provin ciale tuinbouworganisaties in Zeeland is het mogelijk geworden op a.s. Vrijdag 22 Januari een fruitteeltdag te organiseeren. Deze fruitteeltdag wordt gesteund door de Z.L.M., de C.B.T.B., de L.T.B., de Po- mologische Vereeniging, de Vereeniging van Tuinbouwvakonderwijzers in Zeeland, de Vereeniging van Oud-Leerlingen der tuinbouwwintercursussen en de Provin ciale Commissie uit de Veilingen in Zee land. Deze dag is geheel aan de snoei ge wijd. In den voormiddag wordt door den Rijkstuinbouwconsulent een inleiding ge houden over het snoeien der vruchtboo- men. Daarna is volop gelegenheid tot het stellen van vragen. Hierbij is het niet de bedoeling, dat men zich uitsluitend beperkt tot de snoei, maar men kan vra gen stellen, het geheele gebied van den tuinbouw betreffende. Ook dhr Phaff, ambtenaar van den Plantenziektenkundi- gen Dienst zal aanwezig zijn voor het geven van inlichtingen op dit terrein. Na den middag staat een 12-tal vak onderwijzers klaar om op Zeelands Proef tuin voor de daartoe te vormen groepen snoeidemonstraties te geven. Hierbij hebben de deelnemers aan deze demonstratie volop de gelegenheid over practische zaken, welke op een lezing minder goed tot hun recht komen, hun licht op te steken. Door de kleinere groepen kunnen de discussies, welke zich hierbij zullen ont wikkelen, beter tot hun recht komen. De vraag, waar het pas gehuwde Vor stelijk paar zich bevond, is begin dezer week opgelost, De jonggehuwden bleken hun wittebroodsweken in Krynica in Po len door te willen brengen, maar ook hier waren ze al spoedig, dank zij de onbeschaamdheid van een aantal journa listen en filmoperateurs, niet meer veilig, zoodat ze hun toevlucht zullen nemen in een villa, hun door de Poolsche regee ring ter beschikking gesteld. Hier en daar feest men in het land nog na, maar zoo langzamerhand vraagt weer het gewone werk onze aandacht. En dat is voor sommigen in deze maand het uitspreken van en moeten luisteren naar Nieuwjaarsredevoeringen, waarvan we een bedenkelijke over-productie be ginnen te krijgen. De bekende Dr Fentener van Vlissin- gen onderstreepte in zijn rede nog eens, dat we inderdaad van een lichte verbete ring in den economischen toestand mo gen spreken. Natuurlijk moeten we hier niet overdrijven, maar wel mogen we dankbaar zijn voor dit begin, vooral waar dit gepaard gaat met eenige verminde ring der werkloosheid. In dit verband mag ook wel gerele veerd de poging van Dr Colijn om tot een nauwere samenwerking te komen tus- schen Nederland, België en de Scandina vische Staten. We kunnen niet anders dan hopen, dat deze bekwame Staatsman hierin moge slagen. Wellicht staat hier mee in verband de reis van de ministers Deckers en Gelissen naar Scandinavië. Ook de Duitsche minister Goering is op reis gegaan en wel naar zijn fascis tische vrienden te Rome. Wat deze reis beteekent? Wij denken onwillekeurig aan het deze week te Londen gesproken woord van veldmaarschalk Milner, den voor- maligen chef van den Britschen rijks staf. „Sommigen zeggen, dat wij nog vijf jaar hebben om ons- voor te bereiden. Ik zou mij een optimist vinden, wanneer ik zeide, dat we van hedenavond af nog vijf maanden den tijd hebben." Dit werd gezegd bijna op hetzelfde moment, dat Goering te Rome arriveerde. Er gebeurt den laatsten tijd ontzag lijk veel in de geheimzinnige sferen der diplomatie.. Als de vrede met woorden kan wor den gewaarborgd, leveren de jongste verklaring van Hitier daarvoor een mooie bijdrage. Hij heeft in zijn toe spraak tot het diplomatieke corps ter gelegenheid van de traditioneele Nieuw jaarsreceptie woorden gesproken, die den indruk kunnen wekken, dat men aan het begin staat van een tijdvak van mildheid en bezonnenheid in de D'uit- sche politiek, dat naar een definitieve ontspanning in Europa leidt. Maar ach, de booze werkelijkheid I Zoowel te Parijs als te Londen blijft men een bepaalde reserve, of zelfs achter docht, koesteren. De Spaansc'he kwestie vertroebelt op het oogenblik alle verhoudingen. Wat is de oorzaak, het motief van den abrupten omzwaai van den Fuehrer? Heeft hiji ingezien, dat hij te ver is ge gaan in 'het Spaansche avontuur? Heeft hij dringend behoefte aan een buitenlarid- sche leening en is hij bevreesd, dat. 'hij zijn kansen verspeelt, zoo hij niet tijdig zwenkt? Of 'had hij zelfs gerekend op den steun van den bondgenoot Italië? Dan is hij bedrogen uitgekomen, zooals ook kan blij ken uit het gentlemen's agreement tus schen Engeland en Italië. De onverwachte reis van Gorin^ naar Rome op dit oogen blik kan men wellicht als antwoord van Berlijn beschouwen. Inmiddels ondernemen de opstandelin gen in Spanje een nieuw offensief, dat, naar het schijnt hun ee-nig succes op brengt. Maar dat zegt nog niet veel. De kansen keeren hier spoedig. Men verzuime niet om van deze unieke gelegenheid gebruik te maken. Het onderwerp van de snoei is van zoo groote beteekenis en de meeningen loo- pen hieromtrent zoover uiteen, dat een samenkomst als deze veel nut kan af werpen. VAN ZATERDAG 16 JAN. 1937, Nr 90. TOT EEN VAL EN OPSTANDING. Zie, deze wordt gezet tot een val Luk. 2 34. Op bet Kerstfeest staan we gaarne stil bij de lieflijke zijde van bet Evangelie. Er is echter ook een keerzijde aan de Kerstboodsoüap. Jezus Christus wordt voor velen gesteld tot een opstanding, maar ook tot een v a 11 Er zullen menschen zijn, velen, die zich aan -het Evangeiie zullen stooten, die zich tegen het Christuskind te pletter zullen loopen. Het is de oude Simeon die het eerst dat ernstige woord heeft uitgesproken tegen over Maria, de Moeder des Heeren. Maria zag alles zoo heerlijk: Ze zullen haar zalig spreken; Hij zal barmhartig heid bewijzen; Hij zal de vijanden ver strooien; Hij zal Israël opnemen! Maar nu komt Simeon en belicht de an dere zijde: Er zal een ziwaard door uwe ziel gaan. Hij zal voor velen in Israël een vloek worden. Maria wordt voorbereid op den kruis weg. Als de Christus komt om den raad en wil Gods bekend te maken en Zijn Ko ninklijke macht te openbaren, dan ont brandt de strijd. Dan komen met een heil- begeerig -han de armen van geest, die Jezus als hun Zaligmaker begroeten, maar dan zijn daar ook de eigengerech tige lieden, die bet Woord des Heeren verwerpen en weigeren den Christus als hun Heere en Koning te erkennen. Jezus is gekomen tot het Zijne en de Zijnen hebben Hem niet aangenomen. Zij hebben zich aan Hem geërgerd. De Rots der behoudenis was voor hen een steen de-s aanstoots. En nóg is Christus voor velen bet strui kelblok. Zij zijn niet afkeerig van religie en religieuze aandoeningen, maar in hun zelfgenoegzaamheid verwerpen zij den Zaligmaker. Zoo moet de vloek komen. Zoo wordt Jezus gezet tot een val. Tot een val, ja. Maar óók tot een op standing, voor allen die Hem met een ge- loo-vig hart aannemen. FINANC1EELE TEGEMOETKOMING AAN INDIE. Een wetsontwerp ingediend, Bij de Tweede Kamer is thans een wets ontwerp ingediend tot verleening van een financieele tegemoetkoming aan Ned.-In- dië (de reeds aangekondigde en gemoti veerde gift van f 25 millioen) benevens 'n viertal wetsbntwerpen tot bekrachtiging van besluiten van den gouverneur-gene raal in verband met de besteding van een gedeelte van het bedrag. Het eerste wetsontwerp betreft het ver- leenen van geldelijken steun door Neder land aan Nederlandsch Indië tot een 'be drag van ten hoogste f 25 millioen, te ver- deelen over drie jaren, gerekend van 1 October 1936, ten behoeve van de uitvoe ring in Indië van bijzondere maatrege len van welvaartszorg. De steun maakt deel uit van een com plex van wederzij-dsche maatregelen ter bevordering van de economische samen werking tusschen Nederland en Ned.-In- dië, van welke samenwerking de beteeke nis en de ontwikkeling eenigen tijd gele den zijn geschetst. Daarbij werden deze voorstellen reeds in uitzicht gesteld. De sedert ingetreden -wijzigingen in de monetaire verhoudingen hebben in de voornemens der regeering ten deze geen verandering gebracht, aangezien door de onvermijdelijke prijsstijging van import goederen tengevolge van de depreciatie van den gulden de economische toestand FEUILLETON. door Anne Baele. 46) o „Hoe komt het dat je nu al gekomen bent", vroeg Belle. „En waar is mevrouw Prendergast nu?" „Straks zal ik alles vertellen, wat jullie willen weten, maar ik moet eerst wat te eten hebben. Twee nachten en een dag hebben we in eenen doorgereisd, zoodat ik moe en hongerig ben. Zullen we eerst even naar boven gaan, dan kan ik me wat opknappen." Nadat Belle er bij' Molly nog op aan gedrongen had om haast te maken met het eten, ging ze met Flo naar boven. De laatste kwam heelernaal in extase, toen ze haar eigen 'kamer weer zag en van ver rukking zuchtte ze: „Wat waardeer je je ouderlijk huis toch als je zoo lang en zoo ver weg bent geweest. Ik kan het me nog nauwelijks indenken, dat ik hier weer ben en jullie allemaal in levenden lijve weer voor me zie.". „Je bent nog niets verandeid, Flo'," lachte Belle blij, terwijl ze de lampetkan leeggoot in de waschkom, opdat haar zuster eens flink het vuil van de reis zou 'kunnen afwasscben. van een groot gedeelte der inheemsche be volking, voornamelijk op Java, zeker niet minder zorg eischt dan voorbeen. Het bedrag van f 25 millioen moet be schouwd worden als het maximum, dat Nederland in de huidige tijdsomstandig heden voor voormeld doel kan beschik baar stellen. Ten aanzien van de beste^. de- steun gelden heeft de regeering zich laten lei den door drie hoofdbeginselen. De gelden moeten in de eerste plaats zoodanig wor den benut, dat na afloop van de drie ja ren geen periodiek terugkeerende lasten op het Indische budget zullen zijn gelegd. Voorts zal geen vermindering van las ten kunnen worden aangebracht, waarop na afloop der drie jaren zou moeten wor den terug gekomen. Ten slotte moeten in de eerste plaats maatregelen worden uit gevoerd, die tot duurzame versterking van den economischen toestand zullen leiden. Het ligt overigens in de bedoeling Ne derland,sch-Indië over het bedrag te laten beschikken, zonder dat daardoor de In dische schuld op eenigerlei wijze stijgt. In de week van 3 tot en met 9 Januari kwamen in onze provincie twee gevallen van dipbterie voor, n.l. één in ieder der gemeenten Kloetinge en Vogel waarde. Goes. Blijkens een gisteren geplaatste advertentie houdt de A.R. Kiesvereeni- ging a.s. Maandagavond een vergade ring waarin als spreker hoopt op te tieden de heer Mr J. Tërpstra, oud-Mi nister van Onderwijs. Eir zal ruime ge legenheid gegeven worden voor bet stel len van vragen. Nisse. Woensdagavohd j.l. had alhier de vaandeluitreiking plaats van hel plaat selijk muziekgezelschap „Ons Genoegen". Het damescomité bood bij monde van Mevr Van der Poest Glems.it-Van Selms het vaandel aan de vereeniging aan, daar bij de hoop uitsprekende, dat de leden door dit vaandel geïnspireerd mochten worden, om steeds eendrachtig en met ijver zich te scharen onder de bekwame leiding van den directeur. Namens het bestuur heeft daarop de burgemeester (eere-voorzitter) dank ge bracht aan de ingezetenen voor bun bij dragen en aan bet dames-comité, dat geen moeite ontzien heeft zoo'n schitterend resultaat te bereiken. Het vaandel is vervaardigd van rood fluweel, en prijkt behalve met den naam der vereeniging nog met het kleurrijke ge meentewapen van Nisse. Spr. gaf de verzekering, dat het voor de vereeniging een aansporing zal zijn om zich steeds met ambitie en ijver te blijven toeleggen op de beoefening der muziek. Hierna werd de „Vaandelmarsch'' ten gehoore gebracht. Deze is gecomponeerd door den directeur, dhr P. Traas van 's-Heer Arendskerke. Nieuw- et» St. Joosland. Morgen hopen de echtelieden, Pieter Kodde Az. en Eli zabeth Dommisse den dag te herdenkend dat zij. 65 'jaren geleden in het huwelijks bootje zijn gestapt. De man is thans bijna 89 en de vrouw bijna 87 jaren oud. Zij zijn beiden nog flink ter been. Tholen. Naar wij vernemen hebben zich met bet oog op het a.s. 40-jarig regeerings jubileum der Koningin ver schillende buurtcommissies gevormd, welke wekelijks een zeker bedrag zullen inleggen voor versiering der straten. Dievenbende gepakt in Arnhem. Den laatsten tijd hadden in Arnhem eenige inbraken plaats, waarbij voor een groote waarde aan goederen werd ontvreemd. O.a. werden een keer ongeveer tachtig damesmantels ontvreemd en bij' een andere gelegenheid een hoe- .veelheid zijden stoffen ter waarde van meer dan 1000 gulden. In den nacht van 7 op 8 Januari j.l. werd wederom ingebroken thans in een grossierderij, waarbij tien 'balen suiker werden gestolen. Uit bet ingesteld onderzoek bleek, dat bij dezien diefstal een auto was gebruikt. Belle nam haar zuster eens goed op en ze kwam tot de conclusie, dat haar vader wel gelijk had gehad, toen hij de opmer king maakte, dat Flo er zoo goed uitzag. Het critische zusteroog had al gezien, dat Flo in uiterlijk niet veel was veranderd, want meer dan eens was in Belle de ang stige vraag opgekomen of haar zuster door dat lange reizen in het buitenland niet veel van de nieuwe modegrillen en wonderlijke gewoonten zou hebben over genomen. Flo was werkelijk zeer aantrekkelijk; het mooie, goudblonde haar verhoogde de schoonheid van haar fijnbesneden ge zichtje, en haar gestalte was slank en goed gebouwd. Ze had heel veel smaak en wist zich altijd zoo te kleeden, dat haar bekoorlijkheden op het voordeeligst uitkwamen. Nooit zag ze er opgedirkt of overdadig uit, maar juist de smaakvolle eenvoud, die ze altijd zocht, kleedde haar zoo goed. Ze was natuurlijk en onbevan gen gebleven, niettegenstaande al de be wondering en hulde, die steeds aan haai' voeten was neergelegd. Gearmd gingen de zusters even later- weer naar beneden, waar in de kamer da anderen hen verlangend wachtten. „Zoo, kind, nu moet je je weer tevre den stellen met onze gewone boerenpot Je bent op reis natuurlijk door allerlei lekkere liflafjes verwend", begroette mijnheer Dauncey zijn lievelingsdochter. Daarop werd in den nacht van Zondag op Maandag j.l. tot arrestatie van de verdachten overgegaan. De auto van de verdachten werd in beslag genomen. Het was bekend, dat de verdachten connecties hadden in verschillende plaat sen van hel land. Zoowel in Zevenaar als in Nijmegen werd daarop een deel van de gestolen goederen in beslag genomen. Ook een onderzoek in Amsterdam wees uit, dat daar gestolen goederen verkocht warton, Twee helers werden in arrest ge steld. Na lang zoeken werd ook bij een siga renwinkelier te Arnhem een groote hoe veelheid goederen in beslag genomen, waaronder de geheele voorraad ontvreem de suiker. De winkelier werd eveneens ge arresteerd. Het onderzoek duurt nog voort. Die snijdende Noordenwind is oorzaak dat menschen met zwakke luchtpijpen dadelijk gaan hoesten. Past op, grijpt nog heden in, want Ge staat meer dan anderen bloot aan een chronische bronchitis, die lang duurt! Verzorg U daarom dadelijk met het voor U aange wezen middel, de nieuwe versterkte Abdijsiroop. Dat is een natuurlijk kruiden-middel en werkt zacht en grondig op Uw aangedane slijmvliezen. Bovendien is in de nieuwe Abdijsiroop nu nog toegevoegd de krachtig hoest-bedwingende stol codeïne, welke uiterst snel en verrassend Uw hoest verdrijft en Uw bronchitis tot staan brengt. Terecht noemt men thans Akker's Abdijsiroop om zijn bijzondere samenstelling ,,'s Werelds béste Hoest-siroop", want de werking bij Hoest, Griep, Bronchitis, Asthma is werkelijk verbazlng-wek- kend, dat zult U bij de aanwending ondervinden. Verlaagde prijzen: 75 ct. f 1.25, f 2.-, f 3.50 p. lfacon. Oude man in een sloot ge duwd. Donderdagavond zijn tengevolge van het glibberige wegdek, op den Haar lemmerweg bij het Kruithuis twee auto's tegen elkander gehotst. Een -der wagens beiden werden ernstig beschadigd schoof naar rechts en raakte, voor bij gedeeltelijk in een sloot terecht kwam, e'en 74-jarigen wielrijder, -die, omver gereden werd en door de auto in -de sloot werd geduwd. Ofschoon de oude man spoedig op het droge was gebracht, heeft hij waarschijn lijk inwendige kneuzingen opgeloopen. Vrouw verbrand. Donderdag morgen i,s een vreeselijk ongeluk gebeurd in de woning van den heer De Raadt te Zwanenburg. Vermoedelijk bij het aanmaken van een kachel, is de echtgenoote van den heer De Raadt, terwijl zij alleen in de kamer was, in brand geraakt. Hoewel het geheele gezin thuis was, heeft nieman-d eenig hulpgeroep gehoord 'en toen de heer De Raadt na eenigen tijd in de kamer kwam, trof hij daar zijn vrouw in bewusteloozen toestand aan, terwijl het bovenlichaam nagenoeg geheel was verbrand en met brandwonden over dekt. -Onmiddellijk wer-d geneeskundige hulp ingeroepen. De vrouw werd in bopeloozen toestand per ziekenauto naar het zieken huis te Amsterdam overgebracht, waar zij; eenige uren laten aan de bekomen ver wondingen is bezweken. Het gevaarlijke achteruit- rij den. Gistermiddag is te Den Haag een vierjarig jongetje door een vracht auto bij het achteruitrijden overreden. Het knaapje, dat zich onverwachts op den rijweg had begeven, werd in deernis- wekkenden toestand opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd, alwaar het kort na aankomst is overleden. „O, dat vind ik juist wel eens weer lekker. Verandering van spijze doet eten Hè, wat is het heerlijk om weer thuis te zijn", antwoordde Flo vroolijk. Als uitgehongerd viel ze aan op het maal, dat Belle en Molly voor haar had den gereed gemaakt en onderwijl stond ook baar mond met praten ge-en oogen blik s-til. Uitvoerig vertelde ze van al baar wedervaren en aandachtig zateh haar va der, zuster en de kinderen te luisteren. Ze zei, dat mevrouw Prendergast plotseling het reisplan had veranderd, waardoor ze zooveel eerder thuis waren gekomen, dan aanvankelijk hun bedoeling was. Waar om ze dat gedaan had, wist ze niet en ze bad er zich erg over verwonderd. Opge wonden vertelde ze verder van he-t mooie, dat ze gezien hadden en van al het 'heer lijke, dat ze in het buitenland hadden ge noten. Mevrouw Prendergast was altijd lief en vriendelijk voor haar geweest en ze kon juffrouw Dulcey -dan ook niet -dank baar genoeg zijn, dat deze haar indertijd dit buitenkansje ha-d bezorgd. Op het sta tion Orchardson waren ze van elkaar -ge gaan en Flo had gezegd, dat ze een vol gen-de keer graag weer met haar mee ging. „Zeg, Belle, wat is die mijnheer Maul- ready een buitengewoon beleefd en aar dig iemand. Hij bood direct aan om voor mijn bagage te zorgen en bestelde een rijtuig voor me. O, en nu heb ik de bloe men, die hij me voor jou meegaf in het lijtuig laten liggen", voegde Plo er ver schrikt aan toe. „Maar Flo, hoe ko-n je dat nu verge ten?" vroeg Belle verwijtend. „Ja, dat begrijp ik zelf ook niet", ant woordde haar zuster berouwvol, want hoe dikwijls ze ook -door groote slordigheid iets vergat, ze toonde altijd groote spijt en was steeds bezield met de allerbeste voor nemens voor een volgende keer. „Ach kom, wat zou dat nu, 't zijn toch maar een paar bloemen", kwam nu mijn heer Dauncey tusschenbeide, maar Belle scheen die opinie niet met hem te dee len. Flo was zóó druk bezig met vertel len, dat -het haar nauwelijks opviel, hoe vervelend Belle de nalatigheid van haar zuster vond, maar zij wist ook niet, dat deze zulke dikke vrienden was met den stationschef. Met groot genoegen had Belle het aangehoord, hoe Flo pochte over mijnheer Mulrea-dy; o-ver zijn hoffe lijkheid en vriendelijkheid en hartelijk stemde ze in met het oordeel van haar zuster, dat ze zelfs nergens in het buitenland zoo'n aardig station had ge zien als dat van Orchardson. Na het eten wilde Flo niets liever dan maar vlug onder de wol te kruipen. Ze was zóó moe en slaperig van de reis, dat ze nauwelijks baar oo-gen nog open kon houden en a-ls een kind werd ze door Belle verzorgd en vertroeteld, toen deze met haar meeging naar haar eigeri slaapkamer. Toen Flo goed en wel was ingeslapen, gingen Belle en de kinderen naar juffrouw Dulcey, om haar het nieuws van Flo's terugkeer mee te dee len, want zij moest direct alles weten, wat er op Castle Farm" voorviel. Ia alles stelde zij een levendig belang en ook voor Flo had ze zich altijd bijzon der geïnteresseerd, zoodat ze zeer ver rast ophoorde, toen Belle haar zei, dat haar zuster reeds was thuis gekomen. De beide vriendinnen wilden graag een oogenblik ongestoord praten, zoodat do kinderen in den tuin werden gestuurd. Oogenblikkelijk waren de oude en de jonge Weatherley het onderwerp van hun gesprek en Belle vertelde van de scène, die zich tusschen haar vader en haar neefje had afgespeeld. Dat ver wonderde juffrouw Dulcey niets, omdat ze iets dergelijks al had verwacht, maar ze schrok meer, toen ze den inhoud van Charlie's brief boorde. Zorgvudlig ver- meed Belle het om te spreken over -do nieuwe moeilijkheid, die zich voordeed, nu haar vader ook naar Amerika wilde, i maar juffrouw Dulcey vermoedde oogen blikkelijk welke zwarigheden zich nu weer ophoopten op de schouders vat) haar peettekind. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 5