firiep/ AKKERTJES De stand der werkloosheid. *èr Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Politieberichten Land- en Tuinbouw Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand. alhier op tusschen rd 14; den Her- Ho oge- almt'hout- wen 14; .aan 14; ebr.; Jac. gehouden gelegen- rijven. adden ze lelie was ;h zelf en Meer ze deze begonnen, weg had toch pre- chzelf en uitvoerig irstel van Weather- ze hem ze hem zijn met verwegen. schreef, de kamer i, dat hij dat ze iet schrij- ze giste lheer had at, ,t dat haar r en zaoh- sening wel vervolgd.) Een lichte verbetering merkbaar. De directeur van den rijksdienst der •Werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling deelt mede, dat in de week van 21 tot en met 26 Deo. 1930 het aan tal leden van gesubsidieerde vereenigin- gen bedroeg 531.900 (waarvan 74.100 landarbeiders). Van de verzekerden, niet behoorende tot de landarbeiders waren de geheele week werlkloos: in de verslagweek boven genoemd 31,1 pet., in de overeenkomende week van 1935 34,9 pet., in de overeen komstige week van 1934 30,5 pet. In 1936 heeft van Augustus af (toen de zomerwerkloosheid een ongekende hoogte bereikte) een lichte verbetering in den algem.een.en toestand tot gevolg gehad, dat de invloed van herfst- en wintersei zoen grootendeels werd opgeheven, zoo dat de werkloosheid van October af min der was dan in 1935. Op het einde van het jaar stond zij1 ongeveer op het peil van de jaren 1934, 1933 en 1932. Bij 1058 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 26 December 1936 in totaal 467.043 werkzoekenden in geschreven, onder wie 443.479 mannen. Van deze werkzoekenden waren er 451.392 werkloos, onder wie 432.806 mannen. Snoodijk-L. v. Soelen 02; L. Dekker-F. v. Eenennaam 02. Voorloopige uitslagen 6—12. D' e a. s. feesten. Gisteravond was in de meeste straten en buurten de verlichting bij wijze van proef ontstoken. Hbt is wel gebleken, dat ons de volgende avonden veel moois te wachten staat. Jammer, dat vanmorgen het weer is om geslagen en de vorst heeft plaats gemaakt voor een druilerigen regen. Echter, geen zorgen voor den tijd. Goes hoopt nog op mooi weer. Zooals reeds gemeld, wordt vanavond met de feestelijkheden begonnen. Na de bijeenkomst in de Groote Kerk zal het Hoofdbestuulr van de Oranje- vereenijging overal de verlichting gaan bekijken. Te ongeveer half tien zullen door den burgemeester in tegenwoordigheid van genoemd bestuur de twee vreugdevuren, die de buurtvereeniging Prins Bernhard (Stationsweg, Jacob Valckestraat en v. d. Spiegelstraat) deed plaatsen, één tegen over de jufoileumbank en één op bet Stationsplein worden ontstolken. De route die het bestuur der Oranje- Vereen. vanavond zal volgen, is deze: Groote Markt, Korte Kerkstraat, Sin gelstraat, Zusterstraat, v. d. Spiegelstr., de Ruyterlaan, Parallelweg, Stationsweg, Wïlhelminastraat, Kloetingsche weg (draaien bdjl Karnemeliksput), Voorstad, Piccardstraat, Rimmelandstr., Voorstad, Geraniumstr., Tulpstr., Vogelzangsweg, Zonnebloemstraat, Oostsingel, Kleine Kerkstr., Lange Vorststr., Ganzepoortstr., Steenenbrug, Jao. Valckestr., B. de Witte- str., Kreukelmarkt, Singelstr., Korte Kerkstraat, Markt. Tweede deel: Groote Markt, L. Kerkstr., Klolkstr., L. Vorststr., Oude Vischmarkt, St. Jacob- straat, Groote Kade, Bierkade, Turfkade, 's Heer Hendrikskinderenstr., Nieuwstr., Beestenmarkt, Magdalenastr., Opril, de Markt rond, Rij'felstraat, Vlasmarkt, "Wijngaardstr., Agnesgang, Westwal, Ra velijn, Middelb. str., Scheldestr., Poelweg V, Sohengestr., Westwal, Wijngaardstr., St. Adriaanstr., Groote Markt. Vrijheid van wijziging blijft hier voor behouden, indien de weersomstandighe den dit noodzakelijk maken. lerseke. Dinsdagavond hebben de verschillende buurtcomité's vergaderd. Men is voornemens om op 20 en 21 Jan. een mooi feest te organiseeren. Vooral voor den optocht is veel animo. Het hoofd-comité heeft voor het vuurwerk reeds veel gelden opgezameld. Den kinde ren zal een versnapering en een her- denkingsvoorwerp worden uitgereikt, ter wijl aan steuntrekkenden en armen een gave in natura zal worden gegeven. Hansweert. Het Ned. sleepschip René, geladen met ijzer, is Maandagavond in de Sohaar van Waarde vermoedelijk op het wrak van de Monte Leono gevaren, waar door het schip belangrijke lekkage be kwam. Het bergingsvaartuig D'olfijn ligt langszij om te pompen en zal trachten het schip met een noodreparatie te dichtenl Met behulp van twee bokken is bet achterschip van de alhier gezonken zee lichter Thames 5 gelicht en op de plaat omhoog gezet. Men zal trachten het voor schip te lichten. Waarde. Maandagavond hield de kolen- vereen. „Algemeen Belang" alhier haar gewone jaarlijksche alg. vergadering in de melksalon, onder, voorzitterschap van dhr Jan Bom. Ze werd bijgewoond door 21 van de 73 leden. Uit de rekening van den penningmees ter bleek dat ontvangen was f 2350,51, en uitgegeven f 2255,81, batig slot f 94,70. Er zijn aangevoerd 1532 hl eierkolen en 162.5 hl stukkolen. Ocstkapelle. Dinsdag is alhier op vroo- lijke wijze feest gevierd ter eere van het Vorstelijk huwelijk, 's Morgens werd van 88.30 uur de klok geluid, daarna trok het muziekgezelschap „Crescendo" door het feestelijk versierde dorp. Het muziek gezelschap werd gevolgd door de leerlin gen der beide scholen, die naar het ter rein van dhr H. de Kam trokken, waar kinderspelen werden uitgevoerd. Tal van prijzen waren beschikbaar ge steld. Ook werd aan ieder der kinderen een plak chocolade uitgereikt. 's Middags trok er voorafgegaan door „Crescendo" een optocht door het dorp van een aantal versierde fietsen en een aantal wagens, voorstellende de verschil lende bedrijven en waaraan ook deelge nomen werd door een groep van den B.V.L. met vaandel. 's Avonds werd deze optocht weder ge houden, nu verlicht. De prijzen hiervan zijn toegekend als volgt: Versiering der wagens: le prijs J. M. Markusse; 2e pr. A. Boone; 3e pr. K. de Kam. Versierde rijwielen: le prijs C. Bom mel jé; 2e pr. Joh. Wondergem. Verlichting der wagens: le prijs W. Wondergem; 2e pr. J. M. Markusse. Verlichting versierde rijwielen: le prijs M. den Hollander; 2e pr. S. en E. Abra- hamse. Uitbeelding der bedrijven: le prijs Slachtbedrijf; 2e pr. Dorschbedrijf; 3e pr. B.V.L.; 4e pr. Electrisch bedrijf; 5e pr. Schilders- en Behangersbedrijf. Aan een versierd wagentje van twee meisjes, voorstellende het Kon. Paleis, werd een prijs toegekend. Na afloop hiervan werden er volksspe len gehouden. 's Avonds gaven de beide zangvereeni- gingen een concert. Ook het muziekgezel schap „Crescendo", dat zich heel den dag liet hooren, gaf nog enkele nummers ten beste. De koorts daalt onmiddellijk, De besmetting wordt gestuit, De ziekte-duur wordt ingekort. Steeds goede resultaten met: Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER-CACHETS Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Zevenhoven, C. A. van Harten, cand. te Ter Aar. Bedankt voor Neerlangbroek, D. J. van de Graaf te Schoonhoven. Bevestiging en intrede. Zondag j.l. werd cand. E'. van Wierin- gen, te Wilhelminadorp, sinds eenigen tijd hulpprediker te Arnhem, be vestigd in de Ned. Herv. Gem. te Urk. Als bevestiger trad op de consulent Ds J. Visser te Fhkkuizen, die als tekst gekozen had Handel. 10:33b. 's Avonds deed Ds El. v. Wieringen zijn intrede, handelende over 1 Gor. 2: 2. Na de predikatie volgden toespraken van den heer A. Gravestein, burgemees ter van Urk; D's Visser, de bevestiger; een studievriend van D's v. Wieringen en den heer T. Baarda, ouderling. Den nieuwen leeraar werd toegezongen Ge zang 91:3. Opleiding van onderwijzers. Aan de mededeelingen van het Gentr. Bureau voor de Statistiek is bet volgen de ontleend: Ter bezuiniging op de onderwijzersop leiding zijn in 1936 van de 106 kweek scholen 16 opgeheven, t.w. 6 Rijkskweek scholen, twee gemeentelijke, zes R.K. en twee neutraal-bijzondere. Twee andere, vroeger gesubsidieerde, kweekscholen zijn ongesubsidieerd blijven voortbestaan. Het aantal leerlingen voor de onder wij izersacte is van 7005 in 1935/'36 tot 5948 in 1936/'37 gedaald, dat der docen ten van 1171 tot 1048. Een vermindering van het aantal normaallessen van 17 o<p 13, is hoofdzakelijk het gevolg van de om standigheid, dat alle normaallessen, wel ke tot nog toe gesubsidieerd werden, met 1 Jan. 1936 bun Rijksbijdrage verloren. Ook hier daalde het aantal leerlingen, en wel van 356 tot 231. Hoe er in Den Haag is ge vlagd. Vlaggen, vlaggenstokken en vlag gendoek zijn tijdens de Bruidsdagen voor de versiering van straten, pleinen en par ticuliere woningen heel wat noodig ge weest in de Residentie. Aan een bekende firma in Den Haag, die zich op het gebied van vlaggen heeft gespecialiseerd, heeft de Msb. eenige cij fers gevraagd van haar omzet. Deze firma deelde mede, dat zij sedert begin December niet minder dan 10.000 vlaggen had afgeleverd, waarvan onge veer 8000 met stok en wat verder voor bevestiging noodig is. In totaal werd 80.000 meter d.i. 80 K.M. vlaggedoek ver kocht. Hierin is dan het doek voor de afgewerkt verkochte vlaggen inbegrepen. Dat de firma haar personeel aanmerke lijk heeft moeten uitbreiden, om tijdig aan alle aanvragen te kunnen voldoen, is te begrijpen. Vooral de laatste dagen vóór het huwelijk was het enorm druk. Het gebeurde toen wel, dat de chauffeur 's nachts om half één nog bij klanten aanbelde om de bestelde vlaggen af te l leveren. Maar al was het nog zoo laat, nergens kreeg de bezorger een onvrien delijk woord te hooren. Al werden ze er voor uit hun bed gebeld, met een vroolijk gezicht namen de menschen de bestelde vlag in ontvangst, blij als ze waren, dat ze toch nog konden meedoen met de al- gemeene uiting van nationale feest vreugde. Dood'elijk ongeluk. Gister avond is de vijftigjarige groentenhande- laar H. uit Slochteren in de nabijheid van Heiligerlee door een locomotief van de tram gegrepen. Het slachtoffer stapte uit een stilstaande auto, toen het ongeluk plaats greep. Bak met ringen gestolen. Tot nu toe onbekend gebleven personen hebben gisternacht op uiterst brutale wijze ingebroken bij den juwelier en horlogemaker J. Tapper, te Nieuw-Weer- dinge. De dieven hebben allereerst een ruit met zeep ingesmeerd en deze daar na ingedrukt. Door het aldus ontstane gat hebben zij een bak met gouden rin gen met een totale waarde van f 1300 ontvreemd. De heer Tepper, die door glasgerinkel in zijn slaap was gestoord, en onraad ver moedde, snelde onmiddellijk naar buiten, doch van de daders was geen spoor meer te bekennen. (Telegr.) Schapenjacht in Arn hem. Gistermorgen reed een groote zes- wielige vrachtauto uit Purmerend, gela den met 85 schapen, langs den Eusebius- huitensingel te Arnhem, om den oprit naar de brug te volgen. Vlak voor den oprit kwam een jongen met een bakfiets de Walburgstraat uit rijden. De jongen zou zeker overreden zijn, als de bestuurder van de auto niet snel het stuur had omgegooid. Het ge volg was echter, dat de auto het plant soen opreed, waardoor de vrachtauto kantelde en de schapen er uit werden ge slingerd. Voorzoover de dieren niet gewond wa ren, vluchtten zij naar alle kanten het Iplanitisoen in. De chauffeur, die geen letsel had gekregen, trachtte met behulp van verschillende personen de schapen bijeen te brengen, wat echter geen gemak kelijk werk was, daar de verschrikte die ren naar alle kanten wegvluchtten. Tenslotte gelukte het, na heel veel moeite, de dieren bij elkaar in het plant soen achter het gaas te drijven. Op een gegeven oogenblik wist echter de geheele kudde door een opening in het gaas opnieuw te .vluchten in de richting van den Velperbuitenbrug, waar ze ten slotte legen een nuuur vastliepen. Van daar heeft men toen de dieren naar het abattoir gebracht. Voetgangers aangere den. Op den Bezuidenhoutsehen weg te Den Haag, zijn gistermiddag twee voet- gansters door een personenauto aangere den en tegen den grond gesmakt, met het gevolg, dat een van haar, een 25-jarige juffrouw, aan de bekomèn verwondingen is overleden. De andere juffrouw bleef ongedeerd. Twee paarden door trein vjermorzeld. Gistermiddag is een met twee paarden bespannen wagen, be stuurd door den landbouwer J. Bakker te Sauwerd, door een trein op een onbe- waakten overweg onder de gemeente Adorp aangereden. Het ongeluk geschiedde juist toen de paarden zich pp de rails bevonden. Beide dieren werden een eind weegs meege sleurd en vermorzeld. D'e voerman had nog juist bijtijds kans gezien van den wagen te springen, zoodat hij met den schrik vrij1 kwam. Oneerlijke slagers knechts. Twee jeugdige knechts van den slager L. te Gouda hebben kans ge zien gedurende geruimen tijd vleesch te verkoopen, waarvan de opbrengst niet in de geldlade, maar in de zakken der slagersknechts terecht kwami. De slager kreeg argwaan tegen zijd personeel. Hij liet hun gangen nagaan en toen bleek een hunner veel grooter ver teringen te maken, dan zijn inkomen toe liet. Controle bij de bediening van de klan ten leidde er toe, dat beiden op beeter- daad betrapt werden, waarna arrestatie door de politie volgde. Het door beide knechts verduisterde bedrag loopt in de honderden guldens. Nicotine in den wijn ge daan. Op 25 September j.l. heeft zich te Rheden een ernstig geval van ver giftiging voorgedaan. Een aldaar wonend echtpaar H.K. was bij het drinken van een glas wijn plotseling onwel gewor den, hetgeen verder geen ernstige gevol gen heeft gehad, doordat de vrouw den wijn direct uitspuwde en de man direct den dokter ontbood. De 23-jarige dienstbode W. B. bleek met opzet nicotine bij den wijn gevoegd te hebben. Verdachte bekende de tenlastelegging, doch had slechts haar mevrouw een on aangenaamheid willen bezorgen, meer niet. Het O.M. schetste verdachte als vol komen normaal met slechts deze uitzon dering, dat zij zeer slecht aanmerkingen kan verdragen. De eisch luidde 6 maan den gevangenisstraf met aftrek van pre ventief. Verduistering door een ontvanger. Terzake van verduistering van een bedrag van ruim 4 duizend gul den in zijn functie van ontvanger der gemeente Montfoort, heeft gisteren voor de Rechtbank te Utrecht de 62-jarige G. J. v. D. terechtgestaan. Verdachte gaf de feiten toe. Hij was zoowel ontvanger van Montfoort als van Willeskop en hij dekte de tekorten in de eene kas met een greep uit de andere. Als er kascontrole in Montfoort was, vul de hij het tekort aan met de kas van Willeskop en omgekeerd. Als verontschul diging voerde verd. aan, dat hij in moei lijke huiselijke omstandigheden verkeer de. Zijn verduisteringen dateeren van 1930. Eisch: een jaar gevangenisstraf. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Hondje, Neufeglise, Nieuwe Haven; Band van regenjas, Venteville, Veer- sobesingel 136; Kinderwantje (wit), Spruit, Bellinkstr. 20; Speen van zuig- flesch, N. Gujé, Zach. Jansenstr. 21; Gouden ring, A. Buijs, Breeweg, 't Zand 176; Kindermuts, Meulmeester, Spanj. straat E 65; Motortasck met inh., G. v. d. Stelt, D'okstraat 24; Belastingmerk in etui, Adriaanse, Kinderdijk 16; Snelbin der, I. Tange, Segeersingel 54; Speldje (Prinses en Prins), De Vries, Djam Z.z. 28; Handschoen, Roosse, Wilhelininastr. 12; Huissleutel, R. v. d. Broeke, Bogard- straat 10; Port. met inh., M. Louwerse, Schroeweg 55; Oranjewimpel, P. Jonge- pier, Nederstr. 16; Hamer, Quist, Noordweg 47; Kinderport. met inh., Bruinooge, Seisweg 138; Kinderwantje, L. Gilisse, dodengang 4; Vulpotlood, J. Groenewegen, Walensingel 31; Damesr port. met inh. (blauw), Mej. Broodman, Volderijstraat 24; Ceintuur, Jo Spruit, Bellinkètr. 20. Huissleutel en zaklantaarn, Gem. veld wachter,, St Laurens; Ziiv. armbandje, v. Riet, Heerengracht 40; Heeren handsch., J. Elsaker, Jasmijnstraat 7; Briefje en sleutels, L. RoeLse, N. Vliss. weg E 123; Ceintuur, v. d. Berge, Bleek 18; Belasting- merk, F. den Ouden, Julianastraat 15; Heerenhandsc'hoen, G. Wisselink, N. Vlis. weg 287; Dameshandsc'hoen, J. de Bree, 0.- en W.-Sou(burg 5; Contactsleutel, gem. D. R. F., B. P. Nelisse, Rozemarijnstr. 8; Huissleutel, F. Dronkers, Kinderdijk F 40; Paar sokken, Broodman, Smidsbol- werk 1; Directeurs-insigne, Tinbergen, Bagijnhofstraat 56; Huissleutel, H. Ingel- se, St Janstraat 7; Kinderport. met inh., J. Nelisse, Rozemarijnstr. 8; Dameshand schoen, J. Bostelaar, Jacob Gatsstr. 53; Damashandschoen, A. Bossohaart, Lat. Schoolstraat 5; Damesport. met inh., Mej. de Pagter, L. Noordstraat 51; Mantelband Kees Valk, D'ampoortstr. 8; Handschoen, F. de Ruijter, Dam 5; Belastingmerk, v. As, Oude Werf str. 27; Heerenhandsehoen, Daniëlse, Pijpstraat 45; Gouden ringetje, melksalon Reijnierse, Markt, Damestasdh- je met inhoud, gevonden te Vlissingen, Winkster, Abdij 5; Gouden dasspeld, Boo ne, Penn. singel 7; Port. met inh. J. Ooms Hendrikstr. 16; Kammetje in etui, L. Rijn- dors, Londensche Kade 45; Mantelband, L. Stars, N. Poortstr. 1; Port. met inh., G. de Visser, 't Zand D' 166; Halsband m. penning 47, Belderok, Leliestr. 17; Man- telband, De Weel Zijta, Molstraat 3; Oor bel, K. Tevel, KI. Vlaanderen 12; Diames- mantel, Flips©, Heerengracbt 22; Zilv. vul potlood, R. Kraak, Volderijlaagte 26; Kin derwantje, Freefcenkorst, Beenh. singel 69; 'Gouden speldje (boerinne), S. Roelse, Noordstraat 45, Koudekerke; Passer, J. Verhage, L. Viele 50; Haarkam, A. Griep, Noordweg 45; Damespolshorloge, Mal- jaars, Terbuttinge B 30. Te bevragen aan 'het Bureau van Poli tie: Mantelband, kosteloos 'belastingmerk, Harp van een muziekinstrument, D'ames- tasch met inh., Ceintuur, ring met sleu tels en Mantelband. Indien een voorwerp bij een der parti culieren wordt afgehaald, melde men dit aan het Bureau van Politie. DE AFZET VAN BOTER NAAR DE VEREENIGDE STATEN. Optimistische verwachtingen in zuivelkringen. In het algemeen schreef men in de laat ste paar jaren de verbeterde situatie op de zuivel- en meïkproductenmarkt in de Ver- eenigde Staten van Noord-Amerika voor namelijk toe aan de, door de daar ge- heersciht hebbende droogte, teweeg ge brachte afzetverboudingen. Daarnaast echter meent men de ver wachte opleving in den boterhandel voor al toe te moeten schrijven aan andere, minder toevallige en minder tijdelijke fac toren, n.l. aan de oplevende koopkracht. In een referaat, onlangs uitgebracht door „The Borden Company" in de jaar vergadering der „American Association of Creamery Butter Manufacturers" wordt groote beteekenis gehecht aan de uitbrei ding van de bouwbedrijvigheid in de ste den, welke gunstig wordt 'beinvloed door de afgenomen werkloosheid. Gedurende het afgeloopen jaar is de werkloosheid n.l. afgenomen met plm. 34 pet. in verge lijking met 1932, terwijl het uitbetaalde loonbedrag zelfs met 66 pet. is gestegen. Dit meerdere loonbedrag komt weer voor een groot deel ten goede aan uitgaven voor boter e.d. Men verwacht dan ook, dat de boter- prjjs gedurende de berste twee of drie ja ren hooger zal zijn dan in de afgeloopen drie jaren, ondanks het feit, dat toen de droogteperioden van grooten invloed zijn geweest op het prijspeil der botermarkt. Dodh de Amerikaansche regeering, met name bet departement van landbouw zoo wel als dat van buitenlandsche zaken, staat op het standpunt, dat met de af braak der in 1930 ingestelde tarieven, ook op zuivelproducten, moet worden voortge gaan, ook in het belang van den Ameri- kaanschen landbouw. In dit alles zit, naar het „Vaderl." oor deelt, wel eenig perspectief voor onzen Nederlandschen zuivelexport. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amslerdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. H. V. A. 499 499 Ned. Ind. Hdhk. 158Va 180 Philips 325% 326 Unilever 174 172Vs A. K. U. 49% 49 Amsterd. Rubber 315V2 309 Koninkl. Petroleum 418% 421V2 D'eli Mij. 321 322 Ned. Scheepv. Unie 120 118% 4 pet. Nederland 1009/1» lOOVs 4 pet. Nederl. Indië lOOVs 100% 3 pet. Nederland 997/s 99 U. S. Steel 60Va 59"/u Anaconda 423/s 42% U. S. Leather 6 6Vs Bethlehem Steel 57Va 573/a Adj. Chic. Milwaukee 8s/a 8% Cities Service 35/s 39/i. Intern. Nickel 48% 47% Shell Union 216/s 215/s Kennecott Copper 47V« 47 Va Radio Corp. 86/s 8'/a Gar Foundry 44% 45Vs Tidewater I6V10 15"/t. Midcont. Petrol 23% 23 Gen. Motors 50 49% American Ehka 39V2 39% Republic Steel 22V2 22Va De omzetten bleven heden beperkt en de koersen der totale fondsen waren wei nig veranderd. De Nivas verkocht 85000 ton, wat op de betreffende aandeelen weinig invloed had. H.V.A. bleven om de 500 hangen, Nisu was ongeveer op de hoogste koers van gisteren. Voor Kon. Olie bestond een vrij goede stemming. Geopend op 418 liep de koers middenbeurs een viertal procenten op. Er was eenige vraag voor Londensche rekening. Rubberaandeelen waren verdeeld. Som mige konden de koersen van gisteren handhaven, andere zooals Amsterdam Rubber en Banden waren lager. De Amerikaansche afdeeling viel mede. Wel waren de koersen iets beneden gis teren, maar door de gunstige stemming te Londen kwamen zij iets boven de ochtendkoersen. Voor Argentijnsche en Braziliaansche leeningen blijft vraag bestaan. Wisselkoersen, Amsterdam, 13 Jan., 2.30 u. Brussel 30.76—30.82. Londen 8.96%— 8.97 Parijs 8.518.54. New-York 1.82—1.82%. Berlijn 73.40'73.44. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. DE NEDERLANDSCHE BANK. Goudvoorraad met f 50 millioen toegenomen. Blijkens den bankstaat per 11 dezer is de goudvoorraad van De Nederland- sche Bank in do afgeloopen week geste gen met f50.003.616 tot f769.560.816 tegen f719.557.200 op 4 dezer, f 669.532.942 op 21 December en f 569.894.877 op 30 November j.l. Nieuwe 3 pet Nederl.-lndische leening. Vandaag wordt het prospectus tege moet gezien van een inschrijving op circa f 150.000.000 30-jarige 3 pet. obli gaties ten laste vp,n Nederlandsch-Indië tegen een inschrijvingskoers van 96% pet. D'eze leening zal dienen tot conver sie van de twee nog uitstaande 4Vz pet. leeningen. GOES. Gehuwd: Jannis Cappon, 24 j. jm. te Amsterdam en Ina Kalkman, 26 jaar jd. Geboren: Cornelis Hendrik, z. v. Willem Hendrik van 'tVeer en Neeltje Johanna Brand. MIDDELBURG. Getrouwd: J. P. Schot, 24 j. en J. G. Slot, 25 j.; P. Sohier, 25 j. en P. J. Knoppers, 23 j.; M. H. J. Geldof, 24 j. en N. J. Hanegraaf, 21 j.; A. Adriaanse, 27 j. en A. P. Korstanje, 30 j. Bevallen: J. W. de DreuZoeter, z.; A. M. Vaderde Visser, z. Overleden: K. Bodman, 80 j., wed. M. A. Müller; J. van Engelen, 89 j., ongeh. d.; J. Gies, 72 j., wed. G. P. Ludikhuize; N. Constant, 76 j., wed. G Renalda. (M. G.) Van 411 Jan. WESTKAPELLE, Bevallen: W. Pau- welse geb. Minderhoud, d.; E.. Faasso g'eb. Minderhoud, z. Overleden: Stef. Gabriëlse, 86 j„ wedr van Adra. Huibregtse; M. Peene, 62 j„ vrouw van Korns. Gijsouw. (M. G.) Over de maand December. KLOETÏNGE. Geboren: 3, Adriana Pieternella, d. v. Adriaan Cornelis van Iiere en D'ingena Linetje de Kam; 14, Johanna Neeltje, d. v. Adriaan Wage naar en Adriana Oele; 22, Maria Wil- helmina, d. v. Adriaan Oele en Martina Johanna Jannetje Korstanje; 31, Maxi-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 3