AKKERTJES Na het feestte Middelburg Middenstand en coöperatie Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws. Nu het openbaar feestbetoon ter eere van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z. K, H. Prins Bernhard achter ons ligt, meen ik me de tolk te weten van vrijwel de geheele Middelburg- sche burgerij als ik de Besturen van „Uit het Volk•Voor het Volk" en van de Oranjevereeniging hulde en dank breng voor al hetgeen zij hebben verricht, om deze feestviering zoo voortreffelijk voor te bereiden en om in opgewekte sa menwerking met buurtcommissies en een aantal organisaties de versiering, do verlichting, de optochten, de cantate-uit voering, de zanguurtjes en al wat er overigens aan jongeren en ouderen te ge nieten werd gegeven, zoo uitnemend te •doen slagen. Dat de verschillende buurtcommissies met elkander hebben gewedijverd in de feestelijke aankieeding van onze stad, die welhaast tot Bruidsstad werd gemaakt, was even verblijdend als de ruime mede werking daarbij van een groot aantal particulieren. Mij persoonlijk is deze Middelburgsche feestviering de eerste van breederen opzet die ik meemaakte een openba ring geweest van den smaak en het orga- niseerend talent waarover men in onze stad beschikt. Maar vooral hebben ons allen verkwikt de oprechte eerbied, de warme liefde en de hartelijke trouw jegens Hare Majes teit onze beminde Vorstin, jegens H. K. H. onze lieve Prinses Juliana en Z. K. H. onzejj. sympathieken Prins Bernhard, •die aan al dezen met zooveel vreugde voorbereiden arbeid ten grondslag ligt. Zeer bijzondere waarde verkreeg deze geestdriftige feestviering door de nagenoeg algemeene deelname. In letterlijk alle straten en straatjes, in el'k bijna vergeten hoekje, hebben de kleinste en eenvoudigste woninkjes tref fend, welsprekend en juist z ij waarlijk luisterlijk, getuigd van de onwankel bare trouw aan Oranje, die er leeft in de ziel van het Middelburgsche volk. Dit was het feest van de innigste een heid tusschen Vorstenhuis en Volk. Dat waren dagen ook van onderlinge toenadering, van diep gevoelde en gul aanvaarde nationale verbondenheid. Dagen van één gemeenschappelijke ont roering en van één gemeenschappelijk nationaal gebed: „Mijn Schild >ende Be trouwen". We zagen Nederland op z'n schoonst en op z'n krachtigst De vlaggen en andere attributen van onze Nationale feestviering nemen we nu voorloopig weer in. Maar de vreugde en de dank blijven De hernieuwde ervaring, dat wij, Ne derlanders, hoe ook van elkander ver schillend en hoe ook over de wereld ver spreid, krachtens onze geschiedenis geheiligd door het bloed en de tranen zoo van de Oranjes als van het Volk der Nederlandsche gewesten geheiligd door gemeenschappelijke zorgen en vreugden; geheiligd ook door wederzijdsche trouw! leven uit één Nationalen harteklop, zal niet nalaten voor de naaste toekomst rijke vruchten te dragen. Wij laten Oranje en wij laten elkander niet los 1 God schonk ons duizend zegeningen. Hij gaf ons onze'edele dynastie. Hij maakte ons tot één Volk en doet ons, ondanks alles, nog een stérk Volk zijn 1 God zegene ons Vorstenhuis en Hij be hoede Nederland 1 M. FERNHOUT. Zcutelande. Donderdag- is hier op en thousiaste wijze door de bevolking feest gevierd. Het bestuur van de Oranjevereeniging heeft een zware taak gehad in het voor bereiden van het feest en ondervond eerst weinig vertrouwen en medewer king. Alles is echter goed verloopen. Vele menschen hebben echt genoten. Na klokluiden en muziek hield de burgemeester op de stoep van het ge meentehuis een toespraak tot de ingeze tenen der gemeente. Daarna werd een aanvang gemaakt met het ringrijden per fiets en het plankrijden. De schoolkinderen zijn' flink getrac- teerd. D'e radiouitzending werd in de kerk en in de school beluisterd. In den wedstrijd in gevelversiering be haalde de heer P. L. Franke den eersten prijs, de heer L. Brasser den tweeden prijs en de heer A. Janse den derden prijs. In den etalagewedstrijd werd de eerste prijs behaald door den heer J. de Visser. De heer L. Gabriëlse behaalde den twee den, de heer C. van Hoorn den derden, de heer P. Leynse den vierden en de heer Joh. Melis den vijfden prijs. Het hoogtepunt van het feest was de samenkomst des avonds in de school. Naar schatting waren hier wel driehon derd personen bijeen gekomen. D'e bij eenkomst werd geopend door een toe spraak van den burgemeester als eere voorzitter van de Oranjevereeniging. De Muziekvereeniging en de- Zangver- eeniging „D'e Nachtegalen" verleenden hun verdienstelijke medewerking, als mede de Meisjesvereeniging „Martha" en „Jong Martha" en de Knapenvereen. „Samuël". Eén improvisatiewedstrijd werd ge houden, die ook zeer vermakelijk verliep. Ook de burgemeester deed hieraan mede. Arnemuiden. Vrijdagmorgen acht uur werd door klokgelui 't feest ter eere van het vorstelijk huwelijk aangekondigd. D'hr B. Franse, wethouder, leidde met een kort openingswoord de feestelijkheden in op de Markt. Daarna volgde de reveille door Arne's Genoegen. Op den Singel werd de optocht opge steld, die daarna een rondgang door de gemeente maakte, waaraan schoolkinde ren, diverse vereenigingen enz. deelnamen Deze optocht werd des avonds met lam pions en fakkels 'herhaald, 's Middags speelde vanaf den toren het muziekkorps volksliederen. Na afloop van den morgenoptocht volg de tractatie der schoolkinderen, welke des middags in groeten getale zongen op het Marktplein. Verschillende volksspelen werden ge houden. Zaterdagmiddag 'hadden kinderspelen plaats op de Markt. „Arne's Genoegen" maakte ten besluite des avonds nog een rondgang door het dorp. Het dorp was keurig versierd en des avonds schitterend verlicht. Enkele eere- poorton waren opgericht, waaronder een tweetal visscherspoorten. Voor den winkelwedstrijd werden prij zen toegekend als volgt: le pr. B. J. Lasoe 2e pr. Jan Martijn, 3e pr. P. J. Kouse maker; 4-e pr. A. v. Eenennaam, Gebr. Joosse, Gez. Buis en A. A. v. d. Perel ontvingen een eervolle vermelding. Westkapelle. Vrijdag is hier het Huwe lijksfeest voortgezet. De schoolkinderen van beide scholen maakten een rondgang door de gemeente. Bij den toren, aan het begin van het dorp, werd door den 'bur gemeester een huldigingsbtaom geplant, waarna het fanfarecorps zich liet hooren D'aarna werden de kinderen, teruggekeerd iu hun schoien, getraeteerd. Vervolgens werden kinderspelen uitgevoerd, waarvoor vele prijsjes beschikbaar waren. ',s Namiddags werdeu volksspelen ge houden. Voor een prijs kwamen de volgende gevelversieringen in aanmerking: le pr. Wed. A. van Rooijen, 2e pr. K. v. Rooijen. Van 3—4.30 uur bad de optocht met versierde wagens en vrachtauto's door de geheele gemeente plaats. Van de versie ring was zonder onderscheid zeer veel werk gemaakt. De le prijs werd voor den wagen toegekend aan L, Versluys en voor den auto aan L. K. Iloelse. Om 7 uur werd een fakkeloptocht, an dermaal met versierde wagens, met muziek gehouden, waarna de feestdag be sloten werd met ontsteking van een vreug devuur. Het muziekgezelschap kon voor het eerst bij den avondtoeht profiteeren van een uitstekend licht. Op initiatief van den burgemeester is onlangs een collecte bij enkele ingezetenen gehouden, met het re sultaat, dat men tot aanschaffing van een 4-tal pertroleum gasgloeilampen kon ko men. Dhr P. de Vos, voorzitter van het muziekcorps, bracht den burgemeester daarvoor hartelijk dank. Domburg!. Donderdagmorgen 'had een wijdingsdienst plaats in de Ned. uïerv. Kerk, waarin de beide predikanten voor gingen. Een gemengd koortje zong onder leiding van D'r H. v. d. Kamp, die zelf met begeleiding van orgel en viool ten gehoore bracht: „Die Almacht" van Schu bert en ,,'t Geuzenvendel op den tlhuis- marsch". 's Namiddags werd een jonge plataan geplant achter de monumentale bank in het Van Voorthuysenplantsoen. Hierbij' sprak dhr P. J. Elout als waarnemend burgemeester een inleidend woord; dhr M. Reijn'houdt hield een toepasselijke rede, zes scholieren plantten hierna den boom, waarna alle 'kinderen een Plantlied zon gen. Een Oranjefilm vermaakte de kinderen zeer. Voor diezelfde film was des avonds tweemaal een stampvolle zaal. Vrijdagavond was er een Oranjeaivond, aangeboden door de Prot. 'G'hr. Jeugdver- eenigingen. Tableaux, 'zang en declamatie vroegen de aandacht. Het leekespel „Wilhelmus van Nas- souwe'' werd opgevoerd. De versiering en de verlichting in de straten en aan vele huizen viel zeer te prijzen. Serooskerke. Dinsdagavond speelden 13 leden van de schaakclub „Serooskerke" tegen een gelijk aantal van de schaakclub „Koudekerke", met den volgenden uitslag. S. de Visser-K. Verhage VüS. A Versluis-P. de Witte Jz. 10; L. Ton-J. Wielemaker 10; J. Geerse-W. Westerik 10; J. Melis-A. v. d. Heide 1O; I. C. Flipse-A, de Lange 10; A. Wondergem- P. de Witte 0<1; F. de B'oer-J. Ghristi- aanse 10; Jac. de Visser-W. v. d. Heide 10; Jac. Ton-J. de Witte 10; L. Adri- aanse-A. Marinisse 10; J. v. d. Slot- C. de Witte 10; P. SinkeJ. S. v. d. Heide (k-1. Eindstand 10>2fiVa voor Serooskerke Biggekerke. Nadat Donderda™ gelegen heid gegeven was de radio-uitzending te beluisteren van de huwelijksvoltrekking en des avonds de feestverlichting om de kerk ontstoken was, begon Vrijdagmorgen de feestviering met klokgelui, waarop volgde een toespraak door den burge meester. In de Ned. Herv. kerk werd een wijdingsdienst gehouden, waarin voorging Ds G. W. Korevaar. Tegelijkertijd werd in een groote houten loods, geplaats op de hofstede van dhr P. Verhage, met vde schoolkinderen een feestelijke bijeenkomst gehouden. Des middags had een zang- hulde van de schoolkinderen voor het ge meentehuis plaats, waarop volgde een défilé van de verschillende vereenigingen. Vervolgens hadden volksspelen plaats. Voor de schoolkinderen werden intus- schen films vertoond. Des avonds werd in de loods wederom een filmveitooning gegeven voor volwassenen. Na afloop hiervan werd een fakkeloptocht gehouden, waarbij medewerking verleende het mu ziekkorps „.Voorwaarts" van Koudekerke, Zaterdagavond werd nogmaals de feest verlichting ontstoken, De koorts daalt onmiddellijk, De besmetting wordt gestuit, De ziekte-duur wordt ingekort, Steeds goede resultaten met: Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Zierikzee. Het feest in Zierikzee trok veel publiek. Duizenden waren naar de stad gestroomd. Reeds Woensdagmiddag begon het feest. Het Bernhard-kanon zou zijn vreugde-salvo's lossen. Twee middel- eeuwsche kanonniers- bedienden het stuk, ■dat bij ieder schot, in plaats van projec tielen versnaperingen voor de jeugd, in de ruimte slingerde. Wat later op den mid dag voerden eenige bewoners van de Venkel, op de muziektent, in Schouwsche kleederdracht gestoken een ouderwetsche boerencarré uit. 's Avonds leek Zierikzee wel een sprookjesstad. Het was een spel van kleuren, waarin oranje domineerde. De stad had er nog nooit zoo luisterrijk uitgezien. Met een oud-Hollandsch vuurwerk, werd de eerste feestdag besloten. Den anderen morgen werd Zierikzee gewekt door het bazuingeschal., Kunst 'en. Eer" maakte een muzikale wandeling door de stad. 'Om 9 uur beierden de 'klok ken en riepen de menschen naar de ker kelijke bijeenkomsten. Daarna had op het Havenplein de herdenkingsbijeenkomst plaats, waarop door pastoor L. Brink het woord werd gevoerd, nadat de zangvor- eenigingen „Amicitia" en het „Gemengd Koor" het: „Wilt heden nu treden had den l'en gehoore gebracht. In de hoofdstraten stonden des mid dags dichte drommen menschen opge steld om het voorbijtrekken van den op tocht: „De Sprookjeswereld" te zien. Colijjnsplaat. De vorige week zijn alhier door de G'br. Oranjevereen. „Bijbel en Oranje" avonden georganiseerd, waarop men met voldoening kan terugzien. Aller eerst Woensdagavond, den vooravond van liet huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard. Daartoe uitgenoodigd trad toen in de Herv. Kerk op Ds Kelder, Ned. Herv. predikant te Middelburg. Donderdagavond werd door de Ghr Oranjevereen. iu samenwerking met an dere Ghr. vereen, op de bovenzaal der Ghr bewaarschool een programma afgewerkt, wat op 8 Jan. nogmaals voor den Ghr Landarbeiders'bond volgde. De avonden stonden onder leiding van dhr P. Dour- leyn. Medewerking werd verleend door de Ghr. Muziekvereen. „Soli Deo Gloria". D'e Oranje-revue is in alle opzichten geslaagd Verder werden de avonden gevuld met samenzang en voordracht. Jammer, dat men voor deze gelegenheid niet beschikt over een grooter lokaal. Kortgene. D'e Oranjevereen. heeft aan meer dan 50 behoeftige gezinnen een feestgave uitgereikt. Hoek (Z.) Alhier is op waardige wijze het Huwelijksfeest van onze Kroonprinses gevierd. Woensdag werd in beide kerkge bouwen een bidstond gehouden. Donder dag -werden 's avonds met medewerking van bet fanfarecorps vaderlandsche lie deren' gezongen. Vrijdag werd de dag begonnen met klokluiden Door alle school kinderen werden voor 'het gemeentehuis volksliederen gezongen, waarna zij: door den burgemeester werden toegesproken. De dag werd verder met volksspelen en een concert op de Markt gevuld. Des avonds werd in de N ed. Herv. Kerk een herdenkingssamenkomst belegd. Eer ste spreker was de voorzitter der Oranje vereen., wetih. Haak; hierna sprak Ds Vink, 'Geref. predikant; daarna de burge meester, Mr J. A. van Tienhoven, en tot slot Ds E. Raams, Ned. Herv. predikant. Dit samenzijn werd opgeluisterd door zang van de plaatselijke zangwereenigin- gen.. Na afloop werd met medewerking van alle plaatselijke vereenigingen een licht- stoet opgesteld, die onder groote belang stelling een rondgang door 't dorp maakte. Zaterdag werd de film van den Vorste- lijken Bruidsstoet vertoond. Terntuzert. Vrijdagavond werd een groo te Oranje-avond van den Ned. Ghr. Vrou wenbond gehouden, die zeer druk bezoek trok. Na opening door de presidente, Mevr van den Berg, volgde een feestrede van dhr P. Lankamp. Na koorzang volgde de filmvoorstelling die ook reeds de opnamen van den huwe lijksdag' bracht. Het slotwoord werd gesproken door den burgemeester, Mr Teilegen. Axel. Ook hier zijn de feestelijkheden boven verwachting geslaagd. Woensdag avond werden opgevoerd het historisch tooneelspel „Juliana van Stolberg" en „De Molen van Sanssouci". Met salvo's der Axelsche Burgerwacht en een groote muzikale reveille door de harmonie „Hozanna" werd in de prille morgenuren het feest ingezet. BESTRIJDING VAN COOPERATIE- UITWASSEN. De drie Nederlandsche Middenstands bonden hebben ziob bereid verklaard lei ding te geven aan de bestrijding van uit wassen /un bet cooperatiewezen. Daartoe is dezer dagen in het leven ge roepen een comité van actie inzake coope- ratie-uitwassen, waarin zijn benoemd door den Koninkl. Ned. Middenstands bond, de heeren E. H. Kruyder te Middel burg en J. J. Tihijsse te Groningen (leden) en F. L. van der Leeuw te 's-Gravenhage (pl.v.v. lid), door den Ned. R. K. Midden standsbond de heeren Mr F. J. H. Bach te 's-Gravenhage en W. van de Kar te 's-H ertogehbosch (leden) en Drs H. L. Jansen te 's-Gravenhage (pl.v.v. lid) en door den Ghr. Middenstandsbond de hee ren H. van Galen Last te Amersfoort en Mr J. van Wolferen te Utrecht (leden) en F J. G. Furda te Groningen (pl.v.v. lid). Te 9 uur had een algemeene dienst plaats in de Geref. Kerk, waar achtereen volgens voor een tot berstens toe gevuld gebouw optraden Ds Van Oeveren, predi kant der Ned. Herv. Kerk, Pastoor Goet- stouwers en Ds Post, Geref. predikant. In de middaguren 'hadden zanguitvoe ringen plaats in „Het Centrum'' door de beide plaatselijke zangvereen. „Asaf" en „Orelio" en bun resp. kinderkoren. Ook biervoor was enorme belangstelling. Vooral in de avonduren maakten de prachtig verlichte straten een feeëriek en fantastisch effect. De lichtstoet in de avonduren, die op geluisterd was voor de beide plaatselijke muziekgezelschappen, was keurig. Na de ontbinding van den stoet volgde de taptoe. Tot in de late avonduren heerschte er een gezellige drukte in de feestelijk ver sierde en geïllumineerde stad. Biervliet. Alhier zijn de Oranjefeesten Donderdag en Vrijdag j.l. prachtig verloo pen. Donderdagmorgen was er een kerk dienst in de R. K. Kerk en aan den voor avond in de Ned. Herv. Kerk. Overdag was er in de verschillende scholen gele genheid de radio-reportage te volgen. 's Avonds is een lichtstoet met muziek gehouden, gevolgd door oen uitvoering van de Ghr. Zangvereen. op de Markt. Vrijdagmiddag is een prachtig geslaag de kinderoptocht gehouden, wederom met muziek. Daarna volgde in verschillende scholen een gulle kindertractatie. D'e kin deren 'kregen bovendien een beker en de bekende rijmprent, 's Avonds was er een zanguitvoering op de Markt van het kin derkoor en de neutrale zangvereen., weer gevolgd door muziek. Voordien was er weer een lichtstoet. Ook te Driewegen is een kinderoptocht gehouden en 's avonds een lichtstoet met muziek. Groede. Alhier is op waardige wijze het huwelijksfeest van ons Vorstenpaar ge vierd. Donderdag was in de verschillende scholen gelegenheid om van de radio-uit zending te genieten, terwijl des avonds om 5 uur een herdenkingsdienst werd ge houden in de Ned. Herv. Kerk, waar D's D'erksen voorging en de Chr. zangvereen. „Halleluja" en haar kinderkoor toepas selijke liederen zongen. Vrijdag zijn de feestelijkheden gehou den. 's Morgens om 9 uur klokgelui en bazuingeschal van den toren. Om 10 uur zangaubade op bet Marktplein door al de kinderen van de vier scholen, de zang vereen., met medewerking -<van de beide muziekkorpsen; daarna muzikale wan deling door het dorp met de kinderen. Na den middag kinder- en volksspelen, om half zes een zanguitvoering van kin derkoor en zangvereen en muziek, om 7 uur weer een wandeling door het dorp, doch nu met allerlei versierde verrassin gen, die de kinderen op school hadden ge maakt. Verschillende vereen, sloten 'zich aan. Van 'half acht tot bij1 half negen nog een concert en om half negen een mooi vuurwerk. Ook waren de behoeftige gezinnen niet vergeten, daar bij. allen een krentebrood, naar behoefte, werd bezorgd. Deze week heeft de aanbesteding plaats ge'had voor den bouw van 'n nieuw gemeentehuis. D'e uitslag is wel een pijnlijke verras sing voor den Gemeenteraad, daar door den architect (een Belg) destijds was ge rekend op een som van plm. f 15000, wat na de munt-depreciatie f 18'19.000 zou worden. Bij opening der briefjes bleek echter do laagste inschrijver ruim f 28.000 te zijn en de hoogste f 44.000, waar dan nog zou bijkomen de centrale verwarming, sanitair en een passende meubileering, waardoor men niet ver van de f 35.000 zou afblijven, wat dus bijna 100 pet. meer is dan de raming. Volgens loopende geruchten zal de bouw nu wel niet doorgaan. Groede beleeft wél plezier van zijn be sluit (doorgedreven tegen den zin van Ged. Staten) om een Belgisch architect hiermee te belasten. Oude vrouw overvallen. Donderdagavond 'hebben twee jonge man nen, door het inslaan van een raam, zich toegang verschaft tot de woning van de weduwe Dijkstra te Twijzelerheide. De oude vrouw woont te midden van het land, haar naaste buurman woont op ongeveer een kwartier afstand, zoodat de 1 dieven ongestoord hun slag konden slaan. Vrouw Dijkstra had zic'h juist op bod be geven, toen twee mannen haar woonka mer binnenkwamen. Daar zij doof is, had zij hiervan niets vernomen. Men greep haar vast en bond haar handen met een stuk touw, Bovendien werd haar een doek in den mond gestopt om baar 't schreeu wen te beletten. Hierna hebben de dieven een linnen kast met een beitel opengebroken en een beurs met bet ouderdomspensioen van do oude vrouw, dat ze juist gebeurd had, meegenomen. Hierna zijn de beide onverlaten, nadat ze het touw, waarmee vrouw Dijkstra ge bonden was, hadden losgemaakt en bij ziob gestoken, vertrokken. Gedurende den nacht bleef zij geheel alleen. Eerst den volgenden morgen, om streeks 9 uur, vond iemand haar in doer- nis wekken den toestand op bet erf staan. Onmiddellijk stelde hij zich in verbin ding met de politie. Hot bleek, dat de dieven een venster mot kozijn en al uit bet achterhuis hebben gelicht en hierdoor naar binnen zijn ge klommen. De oude vrouw was zeer ernstig aan hals en gezicht verwond, zoodat genees- kundige 'hulp moest worden ingeroepen. Doolr lawijie bedolven. Op den Brisen in het kanton Unterwal- den is een lawine van 1900 M. omlaag gekomen. Een negental skiërs werd be dolven. Aangezien men twee der negen skiërs levend heeft kunnen bergen, heeft het on geluk 7 slachtoffers geëischt. Een nieuw ongeluk deed zich voor in •het kanton St. Gallen, waar vier skiërs door een lawine werden bedolven. Twee hunner kwamen hierbij om het leven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie De huwelijksfeesten ook in Davos gevierd. Evenals in Nederland verbeidde men ook in het Nederlandsch Sanatorium to Davos reeds lang den dag, waarop het huwelijk voltrokken zou worden van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Juist eenige dagen te voren, als het ware ter inleiding van het feest op 7 Januari, ver toonde men in een der benedenzalen van het Sanatorium de verlovingsfilm. Deze film verschafte den patiënten een waar genoegen. Mede deed het hun ook deugd flitsen van eigen land te genieten. Donderdag 7 Januari, 's morgens elf uur hield de Nederlandsche consul Dr P. Gugelot, Geneesheer-Directeur van het Nederl. Sanatorium, receptie in de ruime, daartoe feestelijk ingerichte theehal. Een groot aantal van de momenteel in Davos vertoevende Nederlanders, maakte van deze receptie gebruik den 'Consul hun ge- •lukwenschen voor het Priuselijk Paar aan te bieden. Zoodra het tijdstip van aanvang der plechtigheden in Nederland was aange broken, verzamelde men zich om de loud speakers, welke in de hal waren opge steld. Van een totaal ongestoorde weer gave werd door allen t'en volle genoten. De ontvangst was daarom zonder eeniga storing, omdat een rechtstreeksche ver binding met Nederland tot stand was ge bracht. Onder genot van het spel der begaafde pianiste Kate König werd omstreeks vijf uur de thee gebruikt. Als bijzondere attractie van dit intieme feest werd om zes uur een vuurwerk af gestoken, hetwelk hier in de dik be sneeuwde wereld effectvol waia. Een welverzorgd, uitgebreid feestdiner werd daarna aangeboden. Het verdere deel van den avond werd o.m. gevuld met muziek van een Hongaarscb strijkje. Vooral toen gold: „Gezelligheid kent geen tijd." Er werd zóó spontaan gezongen en intens genoten, dat bet einde van het feest elkeen verraste. Voor deze bijzondere gelegenheid waren alle terrassen versierd met lampions, wier schijnsel de omgeving fantastisch ver lichtte. Den Consul werd door Ds v. Oostrom- Soede een woord van dank gebracht voor dezen zoo buitengewoon geslaagden dag. N. FELIUS. Davos (Zw.), Symondstrasze 17. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 12 Jan.: Zwakke tot matige O. tot Z. wind, hel der tot licht of half bewolkt, droog weer, lichte vorst 's nachts, overdag tempera tuur om het vriespunt tot lichte dooi. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen: Dinsdag 4 u. 38 min,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 6