r g&p* Het beste adres voor MANUFACTUREN is dat van L. E. RIVIERE, Groote Markt Hoek Gravenstraat MIDDELBURG Hf Crisisbekendmakingen. GESLOTEN a.s. Donderdag den geheelen dag; Vrijdag na 1 uur. Geef de griep geen kans De kleine advertentiën in de rubriek „Vraag en Aanbod" kosten slechts f 0.75 a contant. Onder letter of nummer f 0.85 Gemengd Nieuws Finantiëele Berichten Marktberichten De Leden van de Vereeniging voor den Geld- en Effecten handel voor Noord- en Zuid-Beveland geven kennis, dat hunne kantoren met het oog op de in Goes te houden feesten op Donderdag 14 Januari en Vrijdag 15 Januari vanaf 12% uur voor het publiek GESLOTEN zullen zijn. H |J |J S IVI A N Kantoren van de Breede Watering bewesten Yerseke houdt Dinsdag 12 Januari GEEN spreekuur in 0 ES. 'PO GOEDE ZEEP STAAT De Heer en Mevrouw DE BOER— SIMONS geven met vreugde kennis van de geboorte van hun Zoon CAREL CHRISTIAAN. St,-Laurens, 10 Januari 1937. Zoo de Heere wil en zij JÜ |i' leven, hopen onze geliefde jf§ Ouders, Behuwd- en Groot- jS ouders *1 JAN BRASSER en NEELTJE SIMONSE, den 15 Januari hunne 40-Ja- rige Echtvereenlging te her denken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hunne Dankbare Kinderen, Be huwd- en Kleinkinderen en Verloofde. Koudekerke, Januari 1937. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Moeder en Groot moeder, Mejuffrouw NEELTJE LEIJNSE, in den ouderdom van 71 jaar. Kleverskerke: JAN LEIJNSE. Nieuw- en Sint-Joosland: Wed. C. KLAP—LEIJNSE. G. KLAP Kleverskerke, 10 Jan. 1937. PUBLICATIE. LEVERING VAN VARKENS. DE NEDERLANDSCHE VEE HOUDERIJCENTRALE maakt be kend, dat de uitbetaling van de varkens, welke boven het zouters- gewicht worden afgenomen, tot nadere aankondiging zal geschie den op basis van het bij de ont vangst der varkens vastgestelde levend gewicht. Dit gewicht zal worden vastgesteld volgens het plaatselijk gebruik, dus met inacht neming van de ter plaatse gebrui kelijke korting. Z.g. fondsgelden zullen bij de uitbetaling niet wor den afgetrokken. Er wordt naar levend gewicht uitbetaald, omdat de varkens bestemd zijn om levend uitgevoerd te worden. Daarom moe ten de varkens bij levering in zoo danige conditie verkeeren, dat zij daartoe geschikt zijn. Ze moeten gezond en goed ter been zijn en gedurende tenminste 12 uur vóór de levering gevast hebben. De Neder- landsche Veehouderij centrale zal alle varkens, welke naar haar mee ning op de leveringsplaats niet in 1 goede conditie verkeeren of niet het vereischte gewicht hebben, wei geren. De te betalen prijs bedraagt voor de varkens, welke geleverd worden in de week van 11 tot 16 Januari 1937, 44 cent per K.G. levend ge wicht. 's-Gravenhage, 9 Januari 1937. VERGOEDING BIJ UITVOER VAN ZALM. DE NEDERLANDSCHE VISSCHE- RIJCENTRALE maakt bekend, dat het in het voornemen ligt in 1937 onder bepaalde voorwaarden ver goeding te verleenen ter zake van den uitvoer van zalm, met uitzon dering van zalm, welke in blik verpakking is ingevoerd. Deze ver goeding, waarvoor slechts in aan merking komen diegenen, die als georganiseerden bij de Nederland- sche Visscherijcentrale zijn aange sloten en toegelaten tot de groep „exporteurs van zalm", zal bedra gen ƒ0,09 per K.G. netto voor zalm in blikverpakking en 0,08 per K.G. netto voor overige zalm. Nadere inlichtingen, alsmede aanvraagformulieren tot toelating als georganiseerde, resp. tot in deeling in de groep „exporteurs van zalm" zijn op aanvrage te ver krijgen bij de Nederlandsche Vis scherijcentrale, Juliana van Stol bergplein 34, 's-Gravenhage. 's-Gravenhage, 9 Januari 1937. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. DE NEDERLANDSCHE AKKER- BOUWCENTRALE maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 28 December 1936 tot en met 2 Ja nuari 1937 1,30 per 100 K.G. zal bedragen. Voor groene erwten van de laag ste klasse en voor andere erwten, in datzelfde tijdvak gedenatureerd bedraagt de steunvergoeding ƒ0,80 per 100 K.G. De steunvergoeding voor veldboo- nen, welke blijkens de dateering van het dorschbriefje in boven genoemd tijdvak zijn gedorscht, is vastgesteld op 1,75 per 100 K.G. 's-Gravenhage, 9 Januari 1937. maar neem drie keer daags een weinig van de beroemde, geneeskrachtige WORTELBOER'S KRUIDEN ot drie keer daags 1 a 2 WORTELBOER'S PILLEN van Jacoba Maria Wortelboer van Oude-Pekèla. Dat helptI Zij zijn wereldbekend en kosten maar zestig cent. Oogarts Middelburg De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE zal op WOENSDAG 13 JANUARI 1937, des namiddags te half twee uur, op „Overduin" te Oostkapelle, in het openbaar verkoopen: Een partij geslagen zwaar elzen-, wilgen- en berken Kaphout, Dik hout, Takhout, Staken, Dilthouten, benevens esschen stammetjes, zeer geschikt voor wagenmakers. Te beginnen aan de oprijlaan bij de hofstede van de Visser. Zóó zeker is Dobbelman ervan, dat Castella Hollands ideale toiletzeep is! - Ga in alle ernst op ons aanbod in. U krijgt Uw geld terug, (en ook de porto-kosten!) indien U het niet met ons en met Castella eens zijt. sche radio-zenders voor binnen- en bui tenland verspreid. Het offensief van de Opstandelingen. ANILA. Van het offensief der opstan delingen ten W. van Madrid kan men zeggen, dat dit met groot succes wordt bekroond. Men kan het aantal gewonden van Regeeringszijde aangeven met meer dan vierduizend. De troepen zijn opgerukt over een ge bied van meer dan 20 K.M. lengte, waar door de stellingen 20 tot 25 K.M. werden vooruitgeschoven. Ontploffing in straat te Rotterdam. Een vrij ernstige explosie heeft gisteravond de bewoners van de St.-Jacobstraat te Rotterdam en enkele menschen, die in deze straat liepen, ang stige oogenblikken bezorgd. Om kwart over negen klonk een knal als van een kanonschot en bijna onmid dellijk sloeg het zware riooldeksel in ge noemde straat van zijn plaats; een ander deksel werd een heel eind weggeslingerd. Een groote vlam sloeg uit het rioolgat. Kort daarop verminderde deze vlam en zag men gele rook omhoogstijgen. Tege lijkertijd trad in de omliggende woningen storing op in den gastoevoer, terwijl in andere huizen het electrisch licht uitging. Ook eenige straatlantaarns gingen uit. Bovendien bleken de waterleidingbui zen in deze straat op verschillende plaat sen door de ontploffing stukgegaan. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Vermoed wordt, dat in een electrischen kabel kortsluiting is ontstaan en dat die kabel is gaan branden. Zoo is er tenslotte vuur bij het rioolgas ge komen, met het gevolg, dat dit explo deerde. De waterleiding is voorloopig gesloten en ook gastoevoer zal niet plaats hebben. Voor de bewoners een groot ongerief. Onregelmatigheden b i; het Crisiscomité te Venlo, Ee controle-commissie inzake de onregel matigheden bij1 het Crisis-Comité te Ven lo, waarbij1 betrokken zijn een der wethou ders als voorzitter van het comité en een der gemeente-ambtenaren als secretaris, heeft verslag uitgebracht over haar be vindingen. Gebleken is, dat in 54 van de 941 recu's, vo'or uitgegeven lijfgoederen, na de onderteekeningen veranderingen waren aangebracht, vermoedelijk met het doel om voorraadverschillen weg te wer ken. Deze veranderingen waren aange bracht op instigatie van den voorzitter en met medeweten van den secretaris. Bij verschillende goederen bleken te korten te zijn. Verder is gebleken, dat de administra tie zeer slecht gevoerd werd. De voorzitter en secretaris werden ver zocht af te treden. Geldzak uit den trein vermist dp het stationRoer- mo nd. Inhoud bedraagt 8000 gulden. Naar de Telegr. verneemt, is Zaterdagmorgen uit een personentrein, die te 9.24 uur te Roermond arriveert en waarmede de verschillende geldzen dingen van de Nederlandsche Spoorwe gen in een speciaal daarvoor ingerichte kist van alle tusschengelegen stations worden vervoerd, een geldzak vermist met een inhoud van f 8000. O1 verval met berooving. Zaterdagavond is de heer S. A. van E., te Zoeterwoude, het slachtoffer geworden van een roofoverval. De heer Van E., die een melkzaak te Leiden exploiteert en woonachtig is te Stompwijk, is, toen hij zich per fiets naar huis begaf, onder Zoeterwoude nabij de grens der gemeente Stompwijk door een man miet een knuppel van zijn fiets gesla gen. De aanrander beroofde hem van zijn portemomnaie, welke ongeveer f 23 in hield, waarna hij den heer van E., on danks diéns tegenspartelen in de Stomp- wijksche vaart wist te duwen en het daarna op een loopen zette. De heer v. E. zag echter kans zich uit zijn benarde positie te bevrijden en sloeg toen op de vluoht in de richting Zoeterwoude. Dtooh de aanrander, die dit zag, maakte rechtsomkeert en slaagde er in van E. in te halen en duwde hem weer in het water. Het is echter den heer v. E. andermaal gelukt uit het water te komen, waarna hij zich door den Zwepolder in de richting Zuidbuurt Zoeterwoude be gaf. Geheel ontdaan kwam hij bij den heer van S., een bewoner van de Zuid- buurt aan, die de politie gewaarschuwd heeft. De heer v. S., heeft dhr v. E., die aan een arm, een been en het gezicht gewond was per auto naar zijn woning te Stomp wijk vervoerd. De heer v. E. kon slechts een vaag signalement van den dader op geven. De politie stelt een onderzoek in. -Veelbelovende jonge lingen. Den laatsten tijd kwam het te Hilversum veel voor dat verscheidene jeugdige personen niet gewenschte be zoeken aan leegstaande villa's brachten en dan alles, wat van hun gading was, medenamen. De politie heeft thans twee van deze jongens op heeterdaad betrapt, toen dezen bezig waren ongeveer 40 ledige flesschen uit een villa mede te nemen. Het bleken knapen te zijn, beiden 12 jaar oud. Aan het genoemde perceel was reeds eerder een bezoek gebracht door een 15- jarigen jongen, waarbij electrische schel len e.d. waren weggenomen. Naar is ge bleken zijn de dieverijen hoofdzakelijk als kwajongenswerk te beschouwen. Zeven opvarenden van een Franschen treiler ver dronken. De Fransche treiler „Notre D'amie de Lourdes" is op de Theems in botsing gekomen met het Britsche schip „Theems" en gezonken. Zeven opvaren den van het Fransche schip zijn verdrom ken, de overige opvarenden werden door de „Theems" aan boord genomen. Hevige brand te St Mi chielsgestel. Zondagmorgen ia brand uitgebroken in het oude kasteel „Nieuw-Herlaer" te Sint Michiels Gestel, dat eigendom is van Oostenrijksche kloos terzusters en waarvan een gedeelte is in gericht tot school. Het gedeelte van het klooster waarin de zusters gehuisvest zijn is uitgebrand. De brandweren van St. Michiels Gestel, Vugbt en 'sHertogenbosoh waren spoedig ter plaatse. Het vuur greep zoo snel om zioh heen, dat bet geheele gebouw spoedig in lichter laaie stond. De brandweren van Vught en Den Bosch verschenen met molorbiand spuiten, waarmede zijl het vuur dermate konden bedwingen, dat gevaar voor over slaan op het vlak nabiji gelegen missie huis der Paters, spoedig was geweken. Van het brandende gebouw viel echter niets meer te redden. Van de drie verdie pingen, zijln er twee totaal uitgebrand, terwijl de benedenverdieping zoodanig door waterschade heeft geleden, dat het gebouw wel gesloopt zal moeten worden. De schade, die op f 50.000f 60.00U wordt geschat, wordt door verzekering gedekt. Wisselkoersen. Amsterdam, 11 Jan., 2.30 u. Brussel 30.78—30.84. Londen 8.968.96%. Parijs 8.50'8.54. New-York 1.82—1.82%. Berlijn 73.48—73.52. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amslerdainschu Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heei Co. N.V. Ie Goes. vorige koers lieden H. V. A. 482 490 Ned. Ind. Hdbk. 155 156 Philips 320 324 Unilever 171 174% A. K. U. 48Vs 49% Amsterd. Rubber 307 316V2 Koninkl. Petroleum 415% 420/1 Deli Mij. 315 317 Ned. Scheepv. Unie 116 118 4 pet. Nederland 1007/ia IOOV2 4 pet. Nederl. Indië 1005/s lOOVs 3 pet. Nederland 100 100 U. S. Steel 5913/io 60Vs Anaconda 4O13/i0 42% U. S. Leather 5Vs 5 Bethlehem Steel 57- 575/s Adj. Chic. Milwaukee 8"/ie 89/i0 Cities Service 37/ie 3V2 Intern. Nickel 47 47% Shell Union 22Vs 227/e Kennecott Copper 46% 473/s Radio Corp. 85/s 89/io Car Foundry 44 44% Tidewater 16% 16 Midcont. Petrol 23 22% Gen. Motors 4911/ie 49% American Enka 383/s 38% Republic Steel 22Vs 22 De beurs was vast, maar de omzetten waren niet groot, waardoor de 'koersver schillen beperkt bleven. Scheepvaartwaarden vielen tegen doordat er voorbeurs reeds aanbod bleek te bestaan, werden de koersen te laag in gezet, weliswaar konden deze iets oploo- pen, maar toch nauwelijks het vorig slot bereiken. Aandeelen Kon. Boot lagen vrij flauw in de markt. Kon. 'Olies waren gevraagd. De 4 pet. obligaties dezer maatschappij waren vast op de uitspraak van het Haagsche Hof, waarbij de Ver. v. d. Effecten baar pro ces gewonnen heeft. Amerikaansche aandeelen waren even eens vast, waarbij wederom speciaal Ko perwaarden op den voorgrond traden. De beleggingsmarkt was weinig veranderd met geringe omzetten. Rotterdam, 11 Jan. 1937. Veemarkt. Aanvoer 544 runderen, 203 vette kalveren, 1017 schapen en lam meren, 1027 varkens, 23 nuchtere kalve ren, 1 bok. Prijzen per K.G.: Vette koeien tot 64 tot 56, 4248; vette ossen tot 60, tot 54, 4550; vette kalveren tot f 1, tot 90, 67— 77; varkens (lev. gew) 46, 45, 44; schapen 46, 39, 32; lammeren 49, 40, 30; schapen per stuk f 25, 18, 14; lammeren per stuk f21, 18, 12. Koeien en ossen aanvoer iets korter, handel redelijk, prijzen als vorige week Dinsdag. Een prima koe tot 68 en een prima os tot 64 cent. Vette kalveren met iets minder aan voer, vlotte handel, hoogere prijzen. Een prima kalf tot f 1,10. Schapen aanvoer onveranderd, willige handel, stijgende prijzen. Eenige partijen schapen werden voor export verkocht. Varkens groote aanvoer, kleine handel, iets lagere prijzen. Graanmarkt. Gerst Chevalier f8,75 f 9,25, Haver f 7,65—f 7,90, KI. gr. erw ten f 8,50f 9,90, Schokkers f 15f 17,50, Bruine Boonen f 10,50f 12, alles per 100 Kilogram. Zaden: Geel mosterd f 12f 15, Kar- wijzaad f22f23, Lijnzaad wit bloei zaai f 9f 10, Lijnzaad voer f 7f 9, Blauw maanzaad f22f24. Vlas: 6320 K.G. blauw f 0,68f 0,80, 1000 K.G. wit f 0,68—f 0,80, 5200 K.G. Holl. geel f 0,68f 0,80, 2300 K.G. Dauw root f 0,55—f 0,60. Er was heden goede vraag, de prijzen waren vast gestemd. Het beste vlas werd het meest gevraagd. Alles werd verkocht. Aardappelen Brielsche eigenhei mers f 1,80—f 2,10, Blauwe eigenheimers f 1,60f 1,70, Zeeuwsche eigenheimers f 1,75f 1,90, Bevelanders f 1,70—f 1,80. Zeeuwsche b. en bi. f 2—f 2,25, Poters eigenheimers f 1,40—f 1,50, Poters bl. f 1,20 f 1,30, per H.L. Zandaardappelen 34, kleine zandaardappelen 23 ct., beiden per K.G. Aanvoer tamelijk, handel gewoon.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 4