De Erfenis uit Amerika Die NACHT-HOEST zal ophouden! akkers Abdifsiroop Grondwetsherziening. Uit de Provincie FEUILLETON Middelburg. Wat de politie, gelast. Volgens de bepalingen der Po litie zal men op Donderdag 7 Januari van 19 tot 23 uur niet mogen rijden met eenig voertuig of rijwiel en daar ook niet par keeren in de Lange Viele, Pottenmarkt, Markt, Gortstraat, Varkens markt, Graven straat, Vlissingsche straat, Lange Delft, Segeerstraat, Stationstraat, Korte Delft, Giststraat, St Pieterstraat, Balans, Wa- genaarstraat, Bree, Hofplein, Lange IN oordstraat, Lange en Korte Burg, de Groenmarkt en At/dij. ■JSa ORANJE BOVEN blijde herinnering aan den tijd, waarin de verloving van het Prinselijk paar werd bekend gemaakt. Een lederen étui, met blauw-zijden pluche bekleed, omsluit het geheel. VRIJWILLIGERS VOOR SPANJE. Verliezen automatisch hun Nederlanderschap. In verband met het feit, dat zich in den laatsten tijd in Nederland enkele geval len hebben voorgedaan, waarin Neder- landsche onderdanen zijn aangezocht, in het buitenland dienst te gaan nemen. /..g. op koopvaardijschepen, terwijl later bleek dat zij in waarheid alleen naar het bui tenland werden gelokt om hen als vrij willigers in den 'krijgsdienst te doen tre den van een der in Spanje strijdende partijen, wordt van bevoegde zijde de aandacht gevestigd op art. 7, sub 4, van do wet op- het Nederlanderschap, van 12 Doe. 1892 Stbl nr 268), laatstelijk gewij zigd bij1 de wet van 29 November 1935 (Stbl. nr 681), welke bepaling als volgt luidt: „Nederlanderschap wordt verloren loor zonder O'ns verlof zich te begeven in vreemden krijigs- of staatsdienst." Dientengevolge verliezen de Nederlan ders, die zonder Koninklijk verlof in den krijgsdienst van een der in Spanje strij dende partijen treden, automatisch hun Nederlanderschap en daarmede de rech ten, die zijl uit dien hoofde kunnen doen gelden. HANDELSVERDRAG ITALIë— NEDERLAND. De tijdelijke zaakgelastigde van Neder land te Rome, Jhr J. van Panhuys, en de vertegenwoordiger der Italiaansche re geering hebben gisteravond een nieuwe handelsovereenkomst geteekend, welke na zeer lange onderhandelingen tot stand is gekomen. Deze overeenkomst vervangt het accoord van Juni 1935 en maakt een einde aan de door de sancties en tegen- sancties veroorzaakte ontwrichting der ItaliaanscliNederlandsche handelsbe trekkingen. DE CONCENTRATIE VAN LAGERE SCHOLEN. Bij Kon. besluit van 11 Febr. 19,36, werd e-en staatscommissie ingesteld met de opdracht te onderzoeken, of een wet telijke regeling kan worden getroffen om de concentratie van bijzondere scholen voor algemeen vormend lager onderwij te verwezenlijken op een wij'ze, die de be zwaren tegen paragraaf 12 van het wets ontwerp van 6 -Aug. 1935 ondervangt. De opdracht hield tevens in, eventueel voorstellen in die richting te do-en, zoo mede voorstellen, welke betrekking heb ben op de materie, geregeld in de wet van 4 /lug. 19..3 Het verslag, dat die staatscommissie o-p 16 December aan de Koningin heeft uit gebracht-, zal in dén loop van deze week worden gepubliceerd. Een wetsontwerp, op den grondslag van dit verslag samengesteld, heeft lie» departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen verlaten. DE ORDENING VAN DE BAKSTEEN - INDUSTRIE. Naar de „N. R. Crt." verneemt heeft de regeering dezer dagen beslist omtrent het door den Nederlandschen Baksteen- bond ter algemeene verbindendverklaring ingediende bindende besluit tot ordening van de baksteenindustrie. Dit besluit is door d6 regeoring afgewezen. De Eerste Kamer. De Eerste Kamer zal Dinsdag 12 Jan. des avonds te half negen weder bijeen komen Na afloop van de openbare verga dering zullen verscheidene begrootings- ontwerpen in de afdeelingen worden on derzocht. Herlevend Rotterdam. In zijn proclamatie aan de Rotterdam- sche burgerij- wijst de burgemeester o-p teekenen van opleving in 'het zakenle-ven. Ook in het telegramverkeer - altijd een betrouwbare graadmeter van de bedrij vigheid in deze havenstad zijn deze teekenen duidelijk te bespeuren. Over de afgeloopen maand werden ge middeld per werkdag aan bet hoo-fdtele- giaafkantoo-r aldaar aangeboden 1810 (1433) telegrammen; afgeleverd 1825 (1527) telegrammen en 896 (820) expres se-strikken; van andere kantoren ontvan gen en verder geseind 940 (704) telegram men. De tusschen haakjes geplaatste cij fers zijn die van de overeenkomstige maand van het voorafgaande jaar. Een vooruitgang derhalve wat de tele grammen van en voor Rotterdam betreft van 2025 pet. Werkverschaffing. Dat er in ons land nog al zoo een en ander gedaan wordt aan werkverschaf fing kan blijken uit de volgende cijfers. Het aantal tewerkgestelden bij van rijkswege gesubsidieerde werkverschaffin gen bedroeg in 1929 rond 7400. Twee jaar iater was dit aantal gestegen tot 26.700. Weer een jaar later was het 42000. In 1934 bedroeg bet aantal tewerkgestelden 50.980 en in 1935 was 'bet gestegen tot 55.865. Wie deze cijfers voor oogen hou'dt zal toch moeilijk op goede gronden kunnen beweren, dat er in ons land toch zoo wei nig ge-claan wordt voor de werkverschaf fing. Commissie van onderzoek inzake te verwachten blijvende werkloosheid. Bij 'besluit van den voorzitter van den Hoogen Raad van Arbeid is samengesteld de commissie, wel'ke tot taak zal -hebben: 1. zich een oordeel te vormen omtrent de aanwezige gegevens omtrent de te ver wachten blijvende werkloosheid; 2. z'ioh e-en oordeel te vormen over de no-g -ontbrekende gegevens, waarvan -de kennis voor -de 'beoordeeling van dit vraagstuk gewenseht zou zijn, en een ra ming te maken van de kosten voor aan vulling no-odig; 3. vo-orloopige conclusies te trekken, in dien zij meent, dat dit uit de reeds aan wezige gegevens mogelijk is. Benoemd zijn tot lid en voorzitter: Dr Ir T'h. van der Waerden en tot led-en: Pro-f. Dr 'M. J. H. Co-bben'hagenk, Ir F. H. E. Guljé, Dr Ir A.. H. W. Hacke, Prof. Ir J. Klopper, E. Kupers, Prof. Mr P. Lieftinclk en Prof. Dr H. W. Meihorst. - De Commissaris der Koningin heeft met ingang van 1 Febr. a.s. eervol ont slag verleend aan J. B. de Wispelaere als bezoldigd veldwachter in de ge meente Sluis. DE FEESTEN TE MIDDELBURG. De verlichting en versiering Er heerschte een opgewekte stemming in de laatste vergadering van de besturen der Vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" en de Oranjevereeniging met de vertegenwoordiging der buurtcommissies, die gisterenavond is gehouden. De voorzitter, de heer W. de Graaf, deelde mede, dat, indien, wat wel nie mand zal hopen, uitstellen van den Alle- gorischen optocht of van den Lichtstoet Vrijdag onvermijdelijk zou blijken, dit resp. tusschen 12 en 1 uur en tusschen 5 en 6 uur door hoornblazers van „Achil les" per rijwiel door heel de stad bekend zal worden gemaakt. Men kwam tot de vaststelling van een algemeene verlichting van 7 tot 11 uur op alle vier de avonden. De St.-Pieter- straat verkeert door een aanwezigen zwa- ren kabel in de gelegenheid reeds om 5 uur het licht te ontsteken. De Markt zal tot 12 uur in het licht baden. De Lange Delft, waar men wellicht wat later zal beginnen, zal ook tot 12 uur het feest licht branden en de buurt Stationsstraat, zal een of meer avonden aanblijven tot na aankomst van den laatsten trein. Uit de nu volgende mededeelingen bleek, dat er nog steeds buurtcommissies zijn, die zich niet aan de afspraak hiel den om 25 aan de hoofdvereeniging af te dragen. Er werd op aangedrongen alsnog aan de verplichting te voldoen, omdat anders de centrale kas in moeilijkheden komt. Aanwezig waren honderden program ma's der liederen, die Donderdagmiddag op de Markt en Vrijdagmorgen in de Abdij worden gezongen, en waarvan het Lippesche Volkslied komt te vervallen. Deze programma's mogen niet worden verkocht, zij worden gratis verstrekt. De fakkeloptochten op Donderdagavond zullen niet te half negen doch te 9 uur vertrekken. De vierde uitvoering, die in het pro gramma voorkomt op Vrijdagmiddag, zal eerst later gegeven worden, om bijzon dere redenen. De heer v. d. Veur wees er op, dat de feesten Maandagavond prachtig zijn in gezet met de uitvoering der Cantate. Spr. wilde namens de gezamenlijke buurt commissies hulde brengen aan den heer Bosdijk voor hetgeen hij heeft gebracht. De heer de Graaf zeide, dat zoowel de Commissaris der Koningin als de burge meester het een uitstekenden inzet van het feest noemden. Spr. hoopte nogmaals, dat men opofferend en eensgezind een feest zal mogen vieren, dat gedurende lange jaren in de prettigste herinnering zal voortleven. De heer den Hollander wilde op deze laatste vergadering als lid van eer. buurt- commissie, maar ook als voorzitter der Oranjevereeniging, nu hij eens in de keu ken heeft mogen kijken, zijn verbazing uitspreken over wat de heer de Graaf presteert. Men is Dinsdag voortgegaan met het aanbrengen van versieringen en verlich tingen en het nemen van proeven. De Langedelft en Kortedelft zijn ten slotte toch tot verlichting gekomen en onze hoofdstraat komt nu uitstekend voor den dag. Ook in andere straten kwam de ver lichting goed tot haar recht. Hedenavond zullen alle verlichtingen ontstoken zijn. Nauwelijks hebt Ge U ter ruste begeven, of die kwellende nachthoest begint weer I Neem daarvoor nu de vanouds beproefde Akker's Abdijsiroop, welke door een nieuwe toevoeging van Apotheker Dumont thans nog sneller en nóg krachtiger werkt. Eegin vandaag nog en vannacht reeds zult Ge rustig kunnen slapen door de bekende het beproefde hoest-geneesmiddel 1 Verlaagde prijzen s f 0.75, f 1.25, f 2.- per flacon. NED. BOND VAN JONGELINGSVER. OP GEREF. GRONDSLAG. De komende Bondsdag te Middelburg. D'e jaarlijksche bondsdag van den Ned. Bond van Jongelingsvereenigingen op Geref. grondslag zal in 1937 krach tens besluit van de Bondsvergadering 1936 op Hemelvaartsdag a.s. te Middel burg worden gehouden. De Bondsdag zal in drie gebouwen worden gehouden. In de morgenvergadering zal een sociaal on derwerp worden behandeld en in de ver schillende bijeenkomsten worden ingeleid resp. door de heeren G. Smeenk, lid der Tweede Kamer te Arnhem, A. Stapel kamp van Utrecht, voorzitter van het Chr. Nat. Vakverbond en G. Baas, wet houder van Amsterdam. D-e middag-vergadering zal staan in het teeken van een D'r A. Kuyperherdenking, in verband met het feit, dat het in Oct. a.s. honderd jaar zal geleden zijn dat deze staatsman te Maassluis werd gebo ren. Zijn figuur en leven zal resp. wor den geschetst door de heeren Mr J. A. de Wilde. Min. van Binnenlandsche Zaken, J. Schouten van Rotterdam, lid der Twee de Kamer en A. Zijlstra van Groningen, eveneens lid der Tweede Kamer en oud- voorzitter van -den Bond. De opwekkende slotrede zal in de verschillende gebouwen resp. worden gehouden do-o-r de Geref. predikanten D's A. B. W. M. Kok van Zaamslag, Ds J. J. Kuiper van Arnhem en D's W. H. v. d. Vegt van Goes. - Bij 'beschikking van den Minister van Financiën is de inspecteur -der directe belastingen -enz. T. P. de Vrie-s-, toege voegd aan het hoofd van de inspectie der invoerrechten en accijnzen te 's-Graven- hage, inet intrekking van zij-n verplaat sing naar Vlissingen, verpl-aatst naar M i d -d e 1 -b u r g en toegevoegd aan 'bet ho-of'd van de inspectie -der direc te belastingen, aldaar en is de inspecteur deh directe belastingen enz. N. V. F. Harmes, 'toegevoegd aan het -hoofd van de inspectie der directe belastingen te Middelburg, verplaatst naar V 1 i s- s i n g e n en toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der invoerrechten en ac-cijnzen aldaar. door An na B a e 1 e. 37) o— „Dan boor ik van -mijn zuster wel het resultaat van uw schrijven", zei nu de landheer, U wilt zéker wel zoo goed zijn om voor dien tijd met niemand over deze kwestie te spreken?" „Zooals u wilt'', antwoordde Belle, die bij zichzelf bedacht, dat ze haar va-der natuurlijk wèl in kennis moest stellen met dit onderhoud. Ze stond nu op om weg te gaan, om dat ze niet langer wilde blijven dan nood zakelijk was uit vrees, dat baar tegen woordigheid dan ongewensobt zou wor den. D'e landheer gaf haar nu werkelijk een hartelijke handdruk en hij moest zich zelf o-pnieuw bekennen, dat dit meisje toch niets burgerlijks over zich had en dat je -met haar heel goe-d kon co-nversee- ren, ho-ewei hij zich zoo plechtig had voor genomen -om, ook als hij Weatherley bij zich zou nemen, toch niet met de familie Dauncey zic'h te bemoeien. Ondanks zich zelf bewonderde hij Belle om haar flink heid en opgewektheid, want hij wist o-o-k wel, welke zware lasten er rustten o-p haar jonge schouders en hoeveel er van haar krachten werd gevergd. To-en Belle vertrokken was, vroeg juf frouw D-ulcey hartelijk: „Zul je nu eens aan Margarette vragen, mij eens op te zoeken?" „Och, daarmee zal ik wel niet veel re sultaat hebben. Ze klaagt er altijd over, dat ze zoo zwak en hulpbehoevend wordt en ik kan haar er nauwelijks toe krijgen, om -de noodzakelijke bezoeken af te leg gen." „Allemaal gekheid. Als je dat opgeeft is het ook met je gedaan", protesteerde juffrouw Dhlcey. „Dan ben je werkelijk levend begraven. Bovendien mag je je ook niet aan alle mensohen onttrekken, want je moet je zoo lang voor anderen nuttig maken als je dat kunt. Vertel baar dat maar eens uit mijn naam", „En welke remedie beveel je aan ter voldoening aan dezen levenseisch?" vroeg haar broer lachend. „Je moet in al jo medemenschen belang blijven stellen. Niemand kan versteenon zoolang 'het hart warm is. Ik ben maar een oude vrijster, en toch heb ik over de heele wereld kinderen zitten, zooals ik al mijn beschermelingen noem, tot in het hartje van Afrika, waar ik een zwart pleegkind heb, terwijl ik waarschijnlijk er o-o-k eentje in Nw Guinea krijg''. „Tegen jou valt to-ch niet te redeneeren Dhlcey. Je bent onverbeterlijk en wilt toch altijd, gelijk hebben", lachte de landheer en hij -zag er op dat moment zoo op-gewekt en vroo-lijk uit, dat zijn zuster het feit van hun verzoening nu werkelijk beter durfde accepteeren. „Het spijt me, dat ik juffrouw D'aun- cey niet duidelijker heb uitgelegd, dat ik den. jongen heelemaal voor me'zelf wil hebben", ging baar broeder verder, maar juffrouw Dulcey vond het beter, dat hij die teere kwestie maar aan haar overliet. „Het is- erg moeilijk, Hewson, om zelf tegen iemand te zeggen, dat je met -zijn familie niets te maken wilt 'hebben. Dat gedeelte van de onderhandeling moet je maar aan mij overlaten, zooiets kunnen vrouwen veel beter opknappen dan man nen, al zul je dat wel niet met me eens zijn." „O, ik ben het roerend met je eens, dat vrouwen zich graag overal mee bemoeien en graag hun neus steken in dingen, die hun niet aangaan. Maar we zullen o-ns maar bij ons goeie voornemen, om geen ruzie te maken, houden. Ik heb aan Tom- kins gezegd, zoolang mij paard in den stal te brengen, zoo-dat ik nu wel achter uit kan gaan". Op Vrijdag 8 Januari is een zelf de ver bod van Jcrackt van 12.30 tot 13.30 uur op de Markt, St Pieterstraat, Gortstraat, Varkensmarkt, Hoogstraat. iNieuwe Ha ven, Turfkaai; van 12.30 tot 16 uur: Los- kade, Stationstraat, Koningsibrug, Hout- kade, Balans, Korte en Lange Burg, en I.ange Delft; van 13 tot 16 uur: Londen- sche Kade, Bierkade, Rouaansche Kade, Bateau Port, Dam JN.Z., Molstraat, Koe poortstraat, Molenwater, Koepoortbrug, Noo-rdsingelj Meidoornlaan, Rozenstraat, Emmastraat, J ulianastraat, Jacob Cats- straat, Veersche Singel, Veersche Brug, Neders-traat, Breestraat, Brakstraat, Sin gelstraat, Spanjaardstraat, Balans, Abdij, St Jans-straat; van 18.30 tot 23 uur: Lan- geviele, Po-ttenmarkt, Markt, Gortstraat, Varkensmarkt, Gravenstraat, Vlissingsche straat, Lange Delft, Segeerstraat, Station straat, Korte Helft, Giststraat, St Pieter straat, Balans, Wagenaarstraat, Bree, Hofplein, Lange No-ordstraat, Lange Burg Groenmarkt, Korte Burg, Abdij, Loskade, Konings-brug, Houtkade, Lon-densche kade Bierkade, Ro-uaansche kade, Dam Z. Z., Heerengracht, Seisdam, Houttuinen, Pot tenbakkerssingel, Vlissingsche -brug, Hoog straat, Nieuwe Haven. Op Vrijdag van 13 tot 14 uur en van 18 tot 19 uur zijn de Loskade en de Mais- b-aai gesloten voor ieder, behalve voor de deelnemers aan -de Allegorische optocht o-f lichtstoet. Bodewagens moeten Woensdag, Don derdag en Vrijdag inplaa'ts van op de Markt en -de Langedelft bij- het Militair li-ospitaal parkeeren, voor auto-bussen van -ongeregelde diensten is alleen plaats achter de boomenrijen aan de Loskade; voor -de auto's, komende van Sei-sweg, Noo-rdwe-g is het Molenwater parkeer-terrein, vo-o-r de -overige is dit op de Loskade het geval. In de Abdij wordt Vrijdag na 14.30 uur en na 19.15 uur niemand meer toegelaten to-t -de stoet is doorgetrokken. Het is verboden met de optochten mee te loopen, zich te bevinden op bruggen, in palen of op tassen steen enz. Vlissingen. Het aantal werkloozen daal de van 742 tot 731. Goes. D'o-or de buurtvereen. „Nieuw- Go-es" is van B. en W. toestemming ver kregen -om op het Rimmelandplein alhier ter herinnering aan het Huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana -en Z. D-. H. Prins Bern'hard een 'boom te planten. Dit zal geschieden o-p Donderdag 7 Januari des namiddags om half drie, do-or de kinderen van -de leden der 'buurtvereen. Kloetinge. De A.R. Kiesvereeniging „Voor Nederland en Oranje" kwam gis teravond in jaarvergadering bijeen. Na een opwekkend openingswoord van den voorzitter werden doo-r secr. en pen- ningm. de gewone jaarverslagen uitge bracht, waaruit bleek, dat het veieeni- gingsjaar i936 ook voor deze vereeniging gunstig was. Het ledental bleef ongewij zigd en was op 31 Dec. 30. D'e penning meester kon zijn kas afsluiten met een bezit van f 81,11. De voorzitter, die aan de beurt van af treding was, werd bijl acclamatie herbe noemd, en in een bestaaande vacaturs fwU'd! voorzien door de verkiezing van dhr J. Mulder. De afgevaardigden naar de „Centrale Goes" en Prov. Comité werden herko zen. Voor de a.s. Kamerverkiezingen zullen enkele namen aan het Centr. Comité voor plaatsing op de groslijst worden opgege ven. Door dhr C. Zande-e Azn. werd verslag uitgebracht over de laatstgehouden ver gadering der Centrale Goes. Nadat afgevaardigden waren aangewe zen voor de komende jaarvergadering der Arjaclub en eenige bespreking was -ge houden over de beste methode om het be zoek aan de vergaderingen te vermeerde- Juffrouw Ducey begeleidde haar broer daarheen. Spoedig waren nu de paarden gereed gemaakt en reed de landheer weg gevolgd do-or zijn rijknecht. „Het in toch een fijne kerel, onze land heer", zei Ben bewonderend, terwijl hij met zijn meesteres de verdwijnende gestal te naoogde. „Ik hen blij, dat hij weer eens hier geweest is". Juffrouw Dulcey verzocht hem nu weer met zijn tuinarbeid verder te gaan, ter wijl zij weer terugging in huis en ter* stond ging zitten om een brief te schrij ven aan haai zuster Margaretha "Wea therley. Ze was nu vast besloten om den familieband weer nauwer aan te halen en in haar brief vroeg ze dringend om haar zusters medewerking daartoe. Ze smeekte baar het verleden nu geheel te vergeten, opdat ze samen van het heden kon-den maken, wat er van te maken viel. Het was een oiude, reeds jarenlang be staande gewoonte van juffrouw Dulcey om tweemaal in het jaar alle schoolkin deren van Hollyfield te tracteeren. In den zomer kregen ze thee en koekjes en in den winter warm vle-esch met rozij nenpudding. Het was dus geen wonder, dat de kinderen haar vereerden als een sprookjesfee, die van tijd tot tijd haar tdoverstaf over hen zwaaide en alleriei heerlijkheden onder hen verdeelde. Mee Naar verwacht wordt zullen de voor stellen tot herziening van de Grondwet vroeg in het voorjaar in de Staten-Gene- raal aan de orde komen. De Tweede Kamer is met de schrif telijke behandeling reeds gereed gekomen zoodat al zeer spoedig de openbare be handeling een aanvang kan nemen. En na de behandeling in de Tweede Kamer zal wel mede in verband met de stras noodig wordende Kamerontbin ding zoo spoedig mogelijk het onder zoek door den Senaat plaats hebben. Over den inhoud en de beteekenis van de herzieningsvoorstellen is in bladen en tijdschriften reeds heel wat geschreven, maar dit neemt niet weg, dat er toch velen zullen zijn, die deze voorstellen wel gaarne in beknopten vorm voor zich zouden zien. Aan dezen wensch komt tegemoet een bij „Libertas" te Rotterdam verschenen boekje van J. Verduyn te Voorburg, waar in een beknopte historische uiteenzetting van de Regeeringsvoorstellen tot Grond wetsherziening wordt gegeven. De schrijver geeft bij de verschillende punten, die bij de herziening aan de orde komen, eerst een kort historisch over zicht, zoodat men inzicht krijgt in de geschiedenis van de bepalingen, die in de voorgestelde herziening zijn betrok ken; daarna volgt het oordeel van de Staatscommissie, aan wie was opgedragen de herziening voor te bereiden en ten slotte het door de Regeering ingenomen standpunt. Dit boekje leent zich uitstekend om als leidraad te worden gebruikt bij behande ling van de aanhangige voorstellen in Kiesvereenigingen, propaganda- of Arja- clubs en het kan tevens uitnemende diensten bewijzen aan hen, die straks de verslagen van de herzieningsdebatten wenschen te volgen. Ij L 1 Aan de hectometer- - palen met oranje koppen kunt u zien, dat u op een voor- BHftS rangsweg rijdt. ien, werd deze vergadering op de gebrui kelijke wijze gesloten. Kruiningen. Uit het welverzorgde feestpro-gramma dat huis aan huis be zorgd is, blijkt, dat de feestelijkheden al hier veel beloven. De kerkdiensten wor den des Woensdagsavonds gehouden in de Geref. Kerk en in de Herv. Kerk, in welke l-aatste ook de burgemeester het woord zal voeren en de b-eide zangver- eenigingen medewerken. Aan den optocht wordt veel zo-rg besteed. De verschillen de buurtvereenigingen wedijveren om op bet mooist uit te 'komen. Om 1,30 wordt de o-ptocht op-gesteld en om 5,30 u. de lichtstoet. 's-Heer Arendskerke. Oranjefees ten uitgesteld. Gisterenavond kwaim 'het bestuur der Oranje-vereen, on der lei-ding van den eere-vo-orzitter, bur gemeester Elenbaas in spoe-deischen-de vergadering' bijeen. Aangezien de feestelijkheden zou-den plaats he'bb-en voo-r het gemeentehuis, was het bestuur van meening, wegens het over lijden van Mevr. Vogelaar, welke naast het gemeentehuis woonde en welke Vrij dag vermoedelijk begraven zal worden de feestelijkheden -deze week te moeten uit stellen, hetgeen z. h. st. werd besloten. De datum van -de feestviering werd na der vastgesteld op Mftandag en Dinsdag a.s. Het programma, hetwelk eerst was vastgesteld o-p 8 en 9 Januari 1937 zal zoodanig gewijzigd worden, dat de fees telijkheden, welke eerst op 7 en 9 Ja nuari 1937 waren bepaald nu zullen plaats vin-den op 11 Januari 1937 en die van 8 Januari 1937 op 12 Januari 1937. Vervolgens werd besloten de versiering welke in de Dorpstraat was aangebracht tot en met Zaterdag te verwijderen. St Laurens. Loop der bevolking over -de maand December 1936. Ingekomen: J. Mariniss-en en gezin, tuinder, A 20, uit Grijpskerke; W. Louws, landb. kne-cbt, B 93, uit Meliskerke; J. Pluijmers en gezin, handelsreiziger, B door dit feit had juffrouw D-ulcey haar groote populariteit veroverd, terwijl nie mand het waagde zijn eigen meening tegenover de hare te stellen. Haar wil was bijna do-rpswet gewo-rden, die alleen als boo-gere macht boven zich had bet woo-rd van Ds Burmester, bij wien zij' zelf nog wel eens in hooger beroep ging. Ditmaal viel het feest voor de school kinderen juist op den dag na het 'bezoek van den landheer aan de „Geveltjes", en overal in het dorp -heerschte groote op winding en blijde spanning. Het was maar gelukkig dat de keukenmeid van juffrouw Dulcey zoo'n gemakkelijk hu meur had, want Molly van „Castle Farm" zou zeker wel eens gebromd hebben, als zij zooveel koekjes moest bakken. Char lotte van de „Geveltjes" vond he-t echter alles goed en best en juffrouw Dulcey be weerde altijd, dat ze zoo dik werd om-dat ze zich nooit eens flink kwaad maakte, zoodat de keuken bijna te klein voor baar werd. De gastvrouw zelf maakte altijd het programma van het feest -op. Eerst liet ze de kinderen allerlei spelletjes doen, waardoor ze een flinke eetlust kregen en daarna werden ze in het schoolgebouw onthaald, (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1937 | | pagina 2