Huwelijksreis Vorstelijk Paar. Binneniand Prof. Visscher en de Chr. Nat. Actie. Uit de Provincie. Zoeklichtjes. Kerknieuws. Predikbeurten. tercr. var. ct rek temgkeerij, voegde ïic'h bij 18 andere opgelegde groote stoom- sch-^en. Go in dar paketbooten van de maat schappij zijn uitgevaren. Voor den eersten keer sedert 13 jaar wordt geen verbinding onderhouden met het Verre Oosten, terwijl ook de wereld- reiaen der maatschappij zijn gestaakt, Hoop op daling der werkloosheid in Engeland. Vooraanstaande Engelsche industrieelen en zakenlieden verwachten een verminde ring van het werkloozenaantal in het ko mende jaar door een aanzienlijke opleving van den handel. Vooral in de zware industrie is men optimistisch gestemd. De graaf van Dud ley, voorzitter van de „British Iron and Steel Federation", is van meening, dat de vooruitzichten sedert den oorlog niet meer zoo goed zijn geweest. Verscheidene buitenlandsChe afzetgebieden voor steen kool en andere goederen zijn heropend. Tsjiang Kai Sjeks ontslag opnieuw geweigerd. Uit Nanking wordt gemeld: De centrale politieke raad heeft voor de tweede maal het verzoek om ontslag, dat Tsjiang Kai Sjek heeft ingediend, van de hand gewe zen. Men vertolkt deze tweevoudige afwij zing als een bewijs van de zeer hooge achting, die de maarschalk te Nanking geniet wegens de talrijke diensten, die hij zijn land bewezen heeft. Storm on sneeuwval in Palsstiffls*. Gedurende bijna een week is Palestina door storm geteisterd. Gisteren heeft het slechte weer geleid tot een ongeluk met een vliegtuig van de Iraq Petroleum Com pany, waarbij de Engelschman Little werd gedood en vier personen werden ge wond. Door den krachtigen wind is groote schade aangericht aan telefoon-telegraaf- leidingen en sinaasappelplantages; naar schatting zijn een millioen kisten sinaas appelen voor export ongeschikt geworden. In de borgen is veel sneeuw gevallen, welke „munitie" leverde aan Arabische dorpsbewoners, die passeerende automo bilisten daarmede bombardeerden met de kennelijke bedoeling den inzittenden let sel tot te brengen, want zij hadden het vooral op Joodsche voorbijgangers ge munt. (Telegr.) Korte Berichten. Aartshertog Frederik van Habsburg is op zijn landgoed Maggargvar in Hon garije aan hartzwakte overleden. De aartshertog, die tachtig jaar oud was, is gedurende den wereldoorlog op perbevelhebber geweest van het Oosten- rij ksch-Hongaarsche leger. Medegedeeld wordt, dat de politieke raad te Nanking aan maarschalk Tsjang Kai Sjek een maand ziekte-verlof heeft toegestaan. De Grieksche regeeringsbladen pu- bliceeren een noodverordening, waarbij de economische mobilisatie van Grieken land wordt vastgesteld. Alle bedrijven zullen onder dezen maatregel vallen. GESCHENKEN VOOR HET PRINSE LIJK PAAR. Tal van deputaties hebben gisteren ge legenheid ontvangen ten paleize Kneuter dijk aan Prinses Juliana en Prins Bern- hard geschenken aan te bieden. O.m. werden geschenken aangeboden van de Kon. Landmacht, de Kon. Marine, het Indisch© leger, den Bijz. Vrijw. Land storm, een deputatie van Friesc'he vrou wen, een deputatie van de vrouwten van Amsterdam en van Rotterdam, bet comité uit de bevolking van Curacao. Verder werden nog aangeboden het ge schenk van de burgemeesters, dat van 't Nederl. Roode Kruis, van de Nederl. Hei de Mij. enz. Namens de Hervormde kerk van Zuid- Afri'ka bood Dr van Broekhuizen twee Z.- Afrikaansche bijbels aan. Ook werd een bouquet Zuid-Afrikaansche veldbloemen, welke speciaal in ijs verpakt met de Hol- land-Afrika-lijn naar hier vervoerd wa ren en daardoor nog twee maanden goed konden blijven, aangeboden. Aan bet Paleis Noordeinde werd aan geboden bet huwelijksgeschenk der drie Geref. Jeugdbonden. Het Prinselijk Paar was niet in de gelegenheid bet cadeau zelf in ontvangst te nemen, door de overstel pende hoeveelheid der deputaties. Het ge schenk 'bestaat uit een Statenbijbel, rus tend op een zuil van coromandei. De band is in donkerblauw leer met zilveren hoe ken en sloten. HERLEVEND ROTTERDAM. Een proclamatie van den burgemeester. Gisteren is op tal van plaatsen te Rot terdam een proclamatie van den burge meester aangeplakt, waarin de burgerij wordt opgewekt, om het doen verrichten van werkzaamheden en het doen van aankoopen niet uit te stellen, teneinde langs dezen weg te komen tot verleven diging van het bedrijfsleven en bestrij ding van de werkloosheid in onze stad, „Er zijn in onze stad nog steeds 50.000 werkloozen, die werk zoeken en niet vin den; er zijn ook tal van bedrijven, die gaarne werkloozen te werk zouden stel len als ze werk voor hen haddon. Laat daarom ieder, die het zich eenigs- zins kan veroorloven, nü de werkzaam heden doen verrichten,- welke hij wilde uitstellen tot betere tijden. Laat ieder, die het kan, in bedrijf of huis zonder uitstel datgene aanschaffen, wat E.9odiff beeft." DE TOEKOMST VAN INDIE. De oud-Gouverneur-Generaal Jhr De Jonge ie optimistisch. In oen onderhoud mot een verslaggever van het „Hbld", verklaarde de oud-gou- verneur-generaal Jhr de Jonge o.m.: „Mijn indruk is, dat de toestand, mede tengevolge van de devaluatie, wel eenigs- zins gewijzigd is. Ik geloof, dat ik juist op tijd ben weggegaanl Dat klinkt misschien wel vreemd, maar toch is dit het niet. Men zal nu het roer een beetje moeten omleggen en het is be ter, dat dit geschiedt door den nieuwen Gouverneur-Generaal, die vijf jaren vóór zich heeft. Ik denk hierbij o.m. aan de pas tot stand gekomen verlaging van den zoutprijs (3.5 millioen), iets dat ik zelf ook zeer gaarne bewerkstelligd zou heb ben, maar dat onmogelijk ging. Een beet je ander beleid kan nu gevoerd worden. We zijn er in Indië nog niet, maar 'het gaat ontegenzeggelijk beter. De voortzet ting van de tinrestrictie is van groot be lang; de rubber, daarvan behoef ik u niets te zeggen. Voor de tabak maakt men weer goede prijzen en ook coprah en palmolie laten zich gunstig aanzien. De suiker blijft nog altijd het zwakke punt. Vooral voor Java doet zich dit gelden, maar dit gebied met zijn 40 millioen inwoners is altijd een zorgenkind voor de regeering geweest. D'e luxe en den rijkdom van voorheen zal men, naar mijn meening, niet spoedig terugkrijgen, maar v.èl meen ik te kunnen zeggwn, dat als er tenminste op inter nationaal gebied geen groote verandering plaats grijpt Indië weer een goede toe komst tegemoet gaat! Geen fusie met andere partijen; relatie tusschen den leider en ds Kersten verbroken. Aan een persbericht van het secreta riaat der Chr. Nat. Actie ontleent de Nederl. het volgende: Maandag kwam de Chr. Nat. Actie in vergadering bijeen te Utrecht. Deze goed bezochte bijeenkomst uit alle deelen des lands, stond onder leiding van M. Note- boom, die er aan herinnerde, dat in Maart j.l. het beginselprogram is aanvaard als accoord van gemeenschap, terwijl de com missie opdracht verkreeg met andere partijen te onderhandelen om contact te verkrijgen. Thans zal rapport over den stand van zaken worden uitgebracht. Hieruit stippen we aan, dat blijkens de redevoering van Ds Lingbeek op de jaar vergadering der H.G.S. deze principiëele bezwaren had tegen eenige artikelen van het program. Derhalve had het geen zin verdere pogingen tot contact te doen. Met een commissie uit de S.G.P. werd driemaal geconfereerd; er waren echter eenige verschilpunten, die niet overbrugd konden worden. De S.G.P. kon niet mede gaan met de vrijheid van godsdienst, zoo als deze in het program vermeld stond. Ook persoonlijke pogingen van Prof. Vis scher om tot overeenstemming te komen, leverden in dezen geen resultaat op. Een schrijven aan het hoofdbestuur der C.H.U. werd beantwoord met de mede- deeling te moeten wachten op een ver gadering van dat hoofdbestuur. Sinds het verzenden van het eerste schrijven op 8 October werd verder niets meer verno men. Wat het contact met de A.R. betreft, werd na een inleidende conferentie be richt ontvangen van het C.C., dat verdere samenspreking diende te geschieden op de basis van het program van beginselen van de A.R.P. Daarop is geantwoord, dat dit program niet als basis kon worden aanvaard. Er bestaat geen hoop, dat er ernstige toenadering is te verwachten. Uit de breede discussie, die op dit rap port volgde, valt te vermelden de nadere toelichting, die Prof. Visscher nog gaf. Hij zeide, dat hij zich steeds op het stand punt had gesteld, dat al het Geref. volk één moest zijn. Hij verklaarde, dat hij, toen de onder handelingen van de commissie met Ds Kersten c.s. niet wilden vlotten, deze zelf ter hand genomen had. Toen was hij zoover gekomen, dat hij een overeenkomst met Ds Kersten persoonlijk gesloten had. Thuisgekomen ontving hij een telegram van Ds K, dat deze er op terugkwam. Op Ds K. rust met betrekking tot deze zaak een groote verantwoordelijkheid. Het is prinzipienreiterei als Ds K. meent, dat deze regeering, zooals wij nu hebben, de bevoegdheid zou moeten hebben, om kerken te sluiten. Het is daarom absurd, de samenwerking van het Geref. volk schipbreuk te laten leiden om dergelijke ficties. Dat heeft nooit een Gereformeerde geleerd. Spr. wees er verder op, dat hij van de A.R. niets moet hebben. Ik heb, aldus Prof. Visscher, in 1930 aan Dr Colijn een nota overhandigd, waarin ik hem na drukkelijk heb verklaard, dat als het zou doorgaan met de beginselverzaking, ik dan met de partij zou breken. Met zijn rede in de Kamer is Dr Colijn praktisch in de liberale lijn gekomen. Als ik dan liberaal wil wezen, kan Ik wel naar de liberale staatspartij gaan, zoo eindigde spr. Wij kunnen alleen staan naar een regeering, die Gods Woord respecteert. Na nog eenige discussie, waarin een en ander nader wordt toegelicht, werd de conclusie van het rapport aanvaard, waarin wordt uitgesproken, dat de orga nisatie voortgezet dient te worden. Fusie met andere groepen is nu uiteraard uit gesloten, DAMMEN. Meesterstitel. De halve eindstrijd van den jaarlijk- sohen wedstrijd ter verkrijging van den meesterstitel is, voor wat de Zuidelijke deelnemers betreft, beëindigd. Het was dhr Abr. Kotvis Jr. te Zuidzande, die de Zeeuwsche kleuren moest hoog houden, hetgeen hem in de eerste ronde op be wonderenswaardige wijze gelukte dooi den heer Van Ardennen te Breda in een schitterend eindspel tot overgave te dwin gen. Binnen enkele dagen neemt de eindstrijd tusschen de twee hoogstaanko- menden der beide gehouden demi-finale's een aanvang. De eindstand der deelnemers aan de Zuidelijke demi-finede, waarbij' wij: aan stippen dat de heer Kotvis remise speelde met de beeren Pors en Olsen, luidt als volgt: aoQo 1 S.0 jjf A. Kotis Jr., Zuidzande 5 3 2 0 8 1.60 G. Pors. Dordrecht 5 3 2 0 8 1.60 Fth. J. Ham, Rotterdam 5 2 2 1 6 1.20 A. M. Olsen, Rotterdam 5 2 2 1 6 1 20 J. van Ardennen, Breda 5 1 0 4 2 0.40 B. Siegers, Hoensbroek 5 0 0 5 0 Een sprookje over Bresslanen. In een klacht over geringe verblijfskos ten voor bepaalde groepen van crisisamb tenaren vertelt zulk een ambtenaar in de N. R. Crt.: De kreunende, krakende kruinen van de oude abeelen op het Abdijplein van Middelburg hebben mij bij mijn laatste dienstreis naar Zeeland een ondeugende historie verteld. „Er was e'ens" zoo begint dit boosaardige sprookje, „een veldwach ter, die een aantal lolelingen van Bres- kens naar het garnizoen Vlissingen moest geleiden. De lasthebber volbracht als plichtsgetrouw man zijn opdracht en de clareerde bij de daarvoor aangewezen in stantie den betaalden „vrachtprijs" voor den overtocht. Deze kapitale som werd uitgekeerd en verantwoord tot in hoog ste ressort. Na een aantal maanden zwaaiden de dienstplichtigen af, de veld wachter werd brigadier in een ander deel van het land, de betaalmeester ging met pensioen, en zelfs de minister, onder wiens beleid de hier verhaalde dienstreis plaats vond, verdween van het tooneel. Maar de Rekenkamer waakte! En zoo 'ge viel het, dat op een morgen, wellicht den tienden verjaardag van den overtocht over de Schelde, er een mededeeling kwam, zóómaar uit Dien Haag, dat de declarant de ontvangen penningen „on verwijld" aan 's Lands kas moest remit- teeren, omdat bij nauwkeurig onderzoek gebleken was, dat de afstand tusschen de twee plaatsen voornoemd minder bedroeg dan het aantal kilometers, welke het minimum vormen voor reizen, die in re kening kunnen worden gebracht. Waarna de betrokken provinciale ambtenaar de Haagsche autoriteiten deed opmerken, dat de reis, te voet afgelegd via Antwerpen en Bergen op Zoom het Rijk meer zou hebben gekost aan vergoeding voor nacht verblijf Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg- Maatschappij N.V. In de gisteren te Middelburg gehouden vergaderingen van aandeelhouders en van ohligatiehouders der Z.V.T.M. was niet voldoende kapitaal vertegenwoor digd, om bindende besluiten te kunnen nemen. Binnenkort zal opnieuw worden vergaderd. Goes. Bevolking. Ingekomen: J. Salomé, apoth.-ass., van Kortgene, Ganzepoort- straat 1; A. Th. de Vos, winkelbediende, van Kortgene, Oude Vischmarkt 1; H Grootens, monteur, v. Doetinchem, West- wal 22; A. Overbeeke, koopman, van Wol- faartsdijk, Voorstad 99; S. Dekker en ge zin, koopman, van Kloetinge, Lange Vorststraat 60; I. Sinke, chauffeur, van Kruiningen, Stoofstraat 10; J. Verswijve- ren, zonder beroep, van Middelburg, Schengestraat 66; S. Verbart, dienstbode, van Ovezand, Westsingel 75a; J. F. J. v d. Peijl, opzichter, van Hulst, v. d. Spie gelstraat 11; J. Smolders, zonder beroep, van Barendrecht, Kamperfoeliestraat 49, J. W. van West' nbrugge, opzichter, en gezin, van Axel, Violenstraat 36; P. Stok, onderw.es van Kruiningen, Oostsingel 78; M. A. Mol en vrouw, controleur, van Duivendijke, Vogelzangsweg 44. Vertrokken: A. van Fraassen, hulp huish., naai Nijmegen, Sophiaweg 45; P. G. Schrijver, metselaar, naar Zuid- Afrika; J. Langebeeke, dienstbode, naar Arendskerke G 34; J. M. de Kunder, dienstbode, naar Ovezand B 104; J. M. Goedemondt, aannemer, naar Vlissingen, Lampsinstraat 19; M. de Koning, dienst bode, naar Ovezand, B 127; A. P. G. van Leeuwen, verz. insp., naar Wolphaarts- dijk, B 23; El. Barentsen, leerl. verpleeg ster, naar St. Laurens, B 145; Wed. J. de Witte, zonder beroep, naar Wolphaarts- dijk, G 24; P. W. Koole, dienstbode, naar Wolphaartsdijk, G 89. Dankbetuiging van Prins Bernhard. De particulier secretaris van Prins Bernhard heeft in opdracht van Z.D.H. aan het Bestuur van Vreem delingenverkeer alhier dank gebracht uit naam van den Prins voor de zeer gewaar deerde toezending van het fraaie portret in zilveren lijst van H.K.H. Prinses Juliana in Zeeuwsch costuum. lerseke. In verband met een diefstal te Hansweert zijn een paar jongens uit deze gemeente Dinsdagavond door de politie Naar Tirol of Zwitserland. Uit goede bron vernam het „Hdbld.", dat het vorstelijk paar Donderdag 7 Ja nuari, na de voltrekking van het huwe lijk, op reis zal gaan naar Tirol of Zwit serland, waar het zich eenigen tijd aan de wintersport zal wijden. naar de marechausseekazerne te Hans- weert overgebracht. Naar wij vernemen heeft dhr J. Os- sewaarde tegen de door B. en W. geno men beslissing inzake zijn raadslidmaat schap beroep aangeteekend bij den Raad. Beslist de raad nu in denzelfden zin als B. en W., dan kan dhr Ossewaarde nog in beroep komen bij Ged. Staten en eventueel bij de Kroon. In ieder geval zal het een langdurige procedure wórden en blijft dhr O. zoo lang lid van den raad. Bi ezel in ge. Toen de landbouwerszoon J. L. te Biezelinge jonge paarden naar een nabij gelegen weide bracht, kon hij de dartel gewórden dieren niet meer vast houden. Hij kwam te vallen, met het ge volg dat hij opgenomen werd met een hersenschudding. Dr W. F. Pfeiffer ver leende geneeskundige hulp. Krabbendijke. Het feestprogramma voor 7 Januari a.s. luidt als volgt: 8 uur klokluiden, daarna rondgang met muziek en ruiters te paard, het plaatsen van een herdenkingsboom; daarna tractatie van de schoolkinderen; des n.m. kerkdiensten; des avonds groote lichtstoet met muziek; concert (muziek en zang). Tevens zal er een winkelweek worden gehouden. Ritthem. De A.R. Kiesvereeniging hield Dinsdagavond een algemeene vergadering onder leiding van den heer H. M. van de Putte. Tot afgevaardigde naar het cen traal comité voor den kamerkring Mid delburg werd met algemeene stemmen ge kozen de beer J. A. Dominicus. Een lijst met 20 candidaten voor de Tweede Ka mer werd opgemaakt. De heer F. Huson hLld een inleiding over het Communis me, waarop een drukke bespreking volg de. Verder werd de a.s. propaganda gere geld. O.- en W.-Souburg. De Nieuwjaarscol- lecte 'heeft alhier opgebracht ruim f 229. Dank zij de offervaardigheid der ingeze tenen is de Nieuwjaarscommissie instaat gesteld 63 gezinnen van armlastigen of- minvermogenden bij de wisseling des jaars te bedeel en met levensmiddelen, brandstoffen, kLeeding en deksel. (Belan geloos bericht.) Groede. Alhier werd L'insdag een Dis- tricts-propagandavergadering gehouden van den Ned. Chr. Landarbeidersbond. Deze bijeenkomst stond onder leiding van den heer G. de Kraker van Schoon- dijke. De heer G. Seuninga sprak over: „Go- varen van dezen tijd" en de heer H. de Groot over: „Waar het om gaat". Vele leden uit het Cadzandsche land waren met hun vrouwen naar deze ver gadering gekomen. Zelfs uit het land van Axel was een autobus met een 20-tal be stuursleden gearriveerd. De zaal was tot de laatste plaats bezet. Een goede avond voor de mannen van onze Christelijke vakbeweging in het nog in zoo vele op zichten donkere West-Zeeuwsch-Vlaan deren. Zaamslagi. De feestplannen. Maandagavond j.l. vergaderde ten ge meentehuize het feestcomité tot defini tieve vaststelling van het feesprogramma. Besloten werd om op Vrijdag 8 Jan. het volgende uitgebreide programma ten uit voer te brengen: Acht uur klokgelui. Te 9 uur zal vanaf de pui van het raadhuis de burgemees ter een toespraak houden. Van kwart voor tien tot elf uur zal in de Ned. Herv. Kerk een kerkdienst worden gehouden onder leiding van de plaatselijke predi kanten Ds A. B. W. M. Kok en Ds J. Tolsma, terwijl hierbij voorts zal optre den D'r L. J. Cazemier van Terneuzen. Hierbij! zal de Chr. Zangvereen. haar medewerking verleenen. Te elf uur hoopt het kinderkoor van de Chr. Zangvereen een zanguitvoering te geven. Van 1 tot 2 uur zullen op het dorpsplein de versierde rijwielen worden gekeurd, waarna met het muziekgezelschap „De Volharding" aan het hoofd een muzikale wandeling door 't dorp zal worden gehouden, waarbij zich vereeniigingen en buurtcommissies zullen aansluiten. Te half vier zal met medewerking van muziek- en zangver- eeniging een volkszang plaats hebben. Van zes tot acht uur zal een lichtstoet worden gehouden, waaraan de muzdek- en zangvereeniging eveneens hun mede werking zullen verleenen. Te circa 8 uui volgt illuminatie van het dorpsplein en tevens bekendmaking der prijswinnaars aan den te houden etalagewedstrijd. Den daarop volgenden dag, Zaterdag 9 Januari, zullen in den voormiddag van half tienj tot half twaalf verschillende volksspelen worden gehouden. Des na middags zal van één uur tot half drie een optocht met schoolkinderen worden gehouden, waarbij ballonoplating zal plaats hebben. Daarop zullen gedurende een tweetal uren de volksspelen worden voortgezet, terwijl aanvangende te drie uur een doorloopende voorstelling zal plaats vinden in het Vereenigingsgebouw, alwaar de huwelijksfilm vertoond zal worden. Des avonds te half tien zullen de festiviteiten besloten worden met een vuurwerk. Colijnsplaat. Dinsdagavond was de zaal boven de bewaarschool weer door 110 personen bezet, meerendeels ouders van kinderen, die de Chr. school bezoe- ■HM-P—TWIH—n Dezer dagen heb ik nogeens nagelezen de radiorede door Minister Colijn op 1 Januari 1036. Een rede, waarin, zooals men zioh wellicht herinnert, de minister, na ge wezen te hebben op de vele moeilijkheden van dien tijd, ons volk met grooten ernst opriep tot eendrachtige samenwerking, tot een eendiacht, die geboren wordt uit vrijen wil, tot cordiale samenwerking van allen die van goeden wille zijn. Wanneer ik nu het jaar overzie, dan kan dunkt me woiden geconstateerd, dat er ondanks alle pogingen van diverse „isten" om de eendracht te breken en dusdoende de volkskracht te verzwakken, meer dan anders een pogen was om door eendrachtige samenwerking tot verbetering te komen. Als ik nu naar goede gewoonte dit jaar met een wensch besluit, dan sluit ik me weer aan bij Minister Colijn en spreek de hoop uit, dat God aan onze lezers zooveel voorspoed schenke in huis en bedrijf, dat de nijpendste zorgen hun bespaard mogen worden en dat allen, als zij soms moed en kracht voelen weg glijden, de beteekenis mogen ervaren van het woord van den Profeet Jesaja, dat God den moeden kracht geeft en dat Hij vermenigvuldigt de sterkte dien, die geen krachten heeft 1 OPMERKER. ken en leden van de schoolvereeniging om afscheid te nemen van den heer Slo- tema. Om kwart over zeven kwam hij binnen onder het zingen van de bekende zegenbede uit Ps. 134. Ds Bons heette als voorzitter allen hartelijk welkom, maar in het bijzonder het scheidende gezin. Spr. vertolkt den diepgevoelden dank van het bestuur en alle aanwezigen voor het zeer vele goede, dat de Heere ons in den heer Slotema gedurende bijna 30 jaar heeft geschonken. Nadat hem en zijn vrouw Ps. 121 4 was toegezongen, ontving hij als aanden ken een kleed voor de divan. Voorlezing werd gedaan van een uitvoerig en zeer waardeerend schrijven van Dr Huizenga, die verhinderd was persoonlijk aanwe zig te zijn. Mej. E. Heijboer leidde daarna in het onderwerp: „Goede vormen en manie ren", waarop een uitvoerige gedachten- wisseling ontstond. Een groot aantal foto's, waarop de heer Slotema en gezin en tal van foto's waar op klassen miet onderwijzers stonden af gebeeld, verschenen door middel van een tpoverlantaarn op het doek en wekten herinneringen uit het verleden. Dhr M. J. Contant leidde vervolgens in het onderwerp: „Het gebed van onze kin deren. Vervolgens spraken hartelijke woorden van afscheid tot het vertrekken de hoofd dhrn M. J. Contant, J. van Dis, Ds Veenstra en P. Dourleyn, welke door dhr Slotema werden beantwoord. Het bleek dat er hechte banden waren ont staan. Gez. 96 werd tot slot gewijzigd en staande gezongen, waarop Ds Veenstra met dankzegging sloot. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Westerhaar, J. J. van Zorge, cand. aldaar. Bedankt voor Oostrum, A. v. d. Mast, cand. te Bussum. De Gast huiskerk te Middelburg. Naar gemeld wordt heeft de Kerkeraad der Chr. Geref. Kerk te Middelburg de Gasthuiskerk aldaar aangekocht. Voorheen was deze kerk het eigendom van de Geref. Kerk van Middel burg en twee jaar geleden ging dit histo risch gebouw over in particuliere han den. Daaruit kocht de kerkeraad der Chr. Geref. Kerk het thans. Het kerkgebouw biedt plaats aan ongeveer 600 personen en 'heeft ook centrale verwarming. Zondag 3 Jan. a.s., 's morgens om 10 uur, zal het gebouw officieel in gebruik worden genomen, waarbij zal voorgaan de consulent, Ds L. Kleisen van Vlissin gen. ZONDAG 3 JANUARI 1937. Op Zuid- en Noord-Beveland. Ned. Herv. Kerk. Baarland, nm. ds de Willigen. Biezelinge, Oj. 6 u., Nj. 9.30 u. en Zondag 9.30 u. (bev. kerker, leden), ds v. Steen bergen, nm. dr Schmidt. Borsselen, vm. en nm. ds Elenbaas. Colijnsplaat, vm. ds Hansen, nm. dhr de Jager. Driewegen, vm. ds Blanson Henkemans. Ellewoutsdijk, Oj. 7 u. ds v. Burgeier, Zon dag, vm. ds Wagner (bev. kerker, leden). Geersdijk, vm. en nm. dhr Louwerse. 's-Gravenpolder, vm. en nm. ds v. Hoog straten. 's-Heerenhoek, geen dienst. Heinkenszand, 9.30 en 6 u. ds de Willigen. 's-H. Arendskerke, Oj. S.30 u. ds v. d. Waa. Nj. 9.30 u, idem. Zondag, 9.30 u. ds v. d. Waa (bev. kerker, leden), nm. ds Steinz. Woensdag, 6.30 u. dank- en bedestond. 's-Heer Hendrikskinderen, vm. geen d., nm. cand. v. d. Graaf. 's-Heer Abtskerke, nm. ds v. d. Waa. Hoedekenskerke, Oj. 6 u. en Zondag, vm. en nm. ds Hulsbergen, lerseke, Oj. 7 u., Nj. 9.30 u. en Zondag, nam. ds Engelsma. Kapelle, vm. dr Schmidt, nm. ds v. Steen bergen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2