De Erfenis nit Amerika Uit de Provincie. FEUILLETON Kerknieuws. per 100 ïg. worden verhoed. De wij?e van uitvoering zal nader worden bekend gprrrakt. In het algemeen ligt het in de bedoeling, hiervoor een denaturatietoe- slag in te stelien en dus den dorschsteun af te schaffen, waardoor voorkomen wordt, dat boonen, die den steun eigen lijk niet behoeven, in het vervolg nog ge steund zullen worden. Nader zal worden bepaald, of hier met een vasten prijs, dan wel met een oploopenden prijs met f 9.25 als gemiddelde, rekening zal worden ge houden. Aardappelen. Voor aardappelen wordt geen princi pieels wijziging gebracht in de regeling van het vorige jaar. Het ligt in de be doeling, dat diegenen, die vrijstelling krijgen voor de kleine oppervlakten, die dezelfde zijn als het vorige jaar, daarvoor geen teeltvergunning meer zullen behoe ven aan te vragen. Bij het totaal toe te wijzen oppervlak zal met deze oppervlak ten natuurlijk rekening worden gehou den. Het ligt in de bedoeling maximaal, alles inbegrepen, de oppervlakte con sumptie-aardappelen te stellen op 100.000 H.A. De juiste cijfers voor de denatura- tievergoeding zullen nader worden be kend gemaakt. Voorloopig kan worden medegedeeld, dat, tenzij de economische verhoudingen dit meebrengen, het niet in het voornemen ligt, de bestaande de- naturatievergoeding te wijzigen. Suikerbieten. De richtprijs voor suikerbieten zal wor den gesteld op f 10.25. Het ligt i e t in 't voornemen, boven de hoeveelheid ven 1540 millioen kg. bieten nog een specia- len bijslag te geven voor bieten, welke tot veevoeder worden verwerkt. De in de Wieringermeer te verbouwen bieten zijn in de genoemdo hoeveelheid niet begre pen. Vlas. De maximum-oppervlakte zal worden verhoogd tot 18.000 HA.. De teeltpremie wordt ten hoogste f 85 per H.A. Cichorei. De regeling van het vorige jaar blijft bestaan. Spinazie- en radijszaad. Do steunmaatregelen zullen voor 'het volgende seizoen worden ingetrokken. Koolzaad. De regeling voor 1937 is reeds bekend gemaakt. Het ligt in de bedoeling, voor 1938 den richtprijs te brengen op f 14.50 per 100 kg. Middelburg. Dansavond. Een meer intiem deel van de feestelijkheden ter eere van het huwelijk der Prinses, had gisteravond plaats, n.l. het bal in de ambtswoning van den Commissaris der Koningin. Toch heeft ook voor de buitenstaanders deze avond een bijzonder karakter gehad omdat de groote en bijzonder goed ge slaagde verlichting van de woning van Jhr Quarles van Ufford ontstoken was. De g e v a n g e n i s w a g e n ver dwijnt. Gedurende tientallen van jaren reed bijna dagelijks de gevangeniswagen met misdadigers en wetsovertreders naar of van de rechtbank, het station en het Huis van bewaring. Dit zal morgen ten einde zijn. De wagen is oud. Het contract met Gebrs Wiele- maker hep af en is niet vernieuwd. Na inschrijving zijn zij opnieuw aangewezen voor het vervoer van gevangenen, doch nu met gesloten auto's. O.- en W.-Souburg. Gemeente raad. Gistermiddag vergaderde de raad. Afwezig dhrn de Priester en Jacques. Gedep. Staten hebben de gemeentebe- grooting 1936 goedgekeurd. Verder deel den Ged. Stalen mede, dat de presentie gelden der gemeenteraadsleden gebracht moeten worden van f 2,50 op f 2. De heer Jansen (S.D.A.P.) vindt de handelwijze van Ged. Staten totaal ver keerd. Ieder moet in staat gesteld wor den om gemeenteraadslid te zijn. Verlet moet vergoed worden, f 2,50 is zeker niet te veel. Gaarne zag spr. dat B. en W. hiertegen zouden protesteeren. Dhr v. d. Putte (A.R.) betuigt met dit protest zijh instemming. Voor de com missievergaderingen wordt hier ook niets betaald. door An n a Baele. o 33.) Het was een zonnige, vroolijke herfst morgen, waarop Weatherley na zijn kor te ziekte, weer voor het eerst beneden kwam. Er brandde al een zacht vuurtje in den ouderwetsehen haard, en de sofa was daarbij geschoven, opdat de patiënt het gemakkelijk en prettig zou hebben. Marjory had op een kleine ronde tafel al haar leesboeken uitgestald, om haar broertje daarmee den tijd te korten, ter wijl ze een muziekstuk op de piano had gelegd, om dat te spelen als Weatherley binnenkwam en Mamy, die in alles haar zusje nadeed, bad ook een stuk papier op een stoel gelegd, want ze wilde „Char lie is mijn llevbling" zingen. Rover had zich ook bij hen gevoegd en de behage- lijke warmte van de haard had hem ver lokt tot een dutje op het haardkleedje. „Ik heb toch zoo'n eigenaardig leeg en duizelig gevoel in mijn hoofd", zuchtte Weatherley, toen hij leunend op tante Belle's arm en gevolgd door zijn zusje, de kamer binnenkwam, „De? komt, doordat je nog1 een beetje Weth. Suurmond (A.R,) vreest, dat er weinig aan te doen zal zijn. Besloten wordt bij Ged, Staten te pro- testeeren (tegen de beide wethouders). Be verordening a'g. begraafplaats wordt goedgekeurd. Daarna komt in behandeling de In. istructie Grafdelver, Dhr Jansen (S.D. A.P.) wil vastleggen dat de grafdelver onder het Werkliedenreglement valt. De secretaris wijst er op dat het werk liedenreglement op alle vast aangestelde werklieden slaat. Dhr Jansen wordt toegezegd, dat aan zijn verzoek zal worden voldaan, waarna de instructie wordt aangenomen. Verzoek voetbalvereen. voor gebruik schoollokaal (B. en W. stellen voor dit af te wijzen.) Dhr Leenhouts (S.D.A.P.) pleit voor inwilliging. Hier is sprake van onderwijs geven. Weth. Suurmond (A.R.) blijft bij het advies gegeven door B. en W. Het heeft niet sprekers instemming dat er reeds vereenigingen over genoemd lokaal be schikken. Weth. Gijisouw is ook tegen vergunning. Spr ziet het voordeel niet in van een voetbal vereeniging. Dhr Van Soelen (C.H.) zou het beter vinden om alie vergunningen in te trek ken. Het verzoek wordt verworpen met 6 te gen en 3 voor, zoodat bet schoollokaal niet wordt gegeven. Als lid van het Burg. Armbestuur wor den met resp. 7 en 8 st. de aftredende leden J. Goedbloed en F. Leenhouts her kozen. Verzoek Patroonsvereeniging inzake gemeentewerk, voornamelijk wat betreft het zeer begunstigen van den timmerman Van Maldegem, die reeds jaren het on derhoud beeft der gemeentewoningen, komt in bespreking. Dhr Goedbloed (Lib.) zegt, dat hij1 zoo lang hij lid is van den raad en van het woningbedrijf, altijd heeft geageerd tegen de onbillijkheid van deze hande ling. Elk vakman kan toch gebreken aan de woningen opzoeken. B. en W. spreken van f 669 aan kosten per jaar, Spr. heeft verschillende rekeningen nagezien en dan bleek hem dat het wel eens f 900, ja zelfs f 1000 is geweest. Dhr v. d. Putto (A.R.) is wel eens ter oore gekomjen dat er dingen gebeurd zijn die niet in orde waren. Spr. kan zich best indenken het onaangename voor de patroons, dat altijd aan denzelfden pa troon het werk wordt gegeven. Hij vraagt naar de mogelijkheid om het onder hond aan te besteden. Dhr van Soelen (G.H.) gelooft dat het beter is ook voor de gemeente, dat één timmerman het werk altijd doet. Weth. Suurmond (A.R.) staat op het standpunt den timmerman te handhaven die thans het onderhoud heeft. Wij zijn gebonden, zegt spr., aan een bepaald be drag. Hooger kan niet gegaan worden. Wat het aanbesteden betreft, daar is spr. wel voor te vinden. Hij is bereid dit te overwegen. Hierna komt in stemming handhaving van den tegenwoordigen timmerman, on der voorwaarde dat nagegaan zal worden de mogelijkheid van aanbesteding. Dit wordt aangenomen met de stem van den heer Goedbloed tegen. Zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen f 50 uit te trekken voor ver siering gemeentehuis voor de aanstaande feesten. Rondvraag. Dhr Goedbloed vraagt of er ook banken worden geplaatst in het wachtlokaal op de nieuwe begraafplaats, waarop bevestigend wordt geantwoord. Dhr Jansen (S.D.A.P.) vraagt waarom aanplabplaten die reeds waren aangeno men niet op de gemeenteborden waren geplakt, maar teruggezonden. De voorzit ter zegt, dat dit platen waren, waaraan anderen zich konden ergeren. Als hoofd der politie heeft hij geweigerd om deze te plakken. De voorz. wenscht alle leden een voor spoedig en gezegend jaar toe. De heer Jansen, als oudste lid in jaren, wenscht ook den voorzitter het beste vöor het komende jaar, al zal, zegt spr., voor U dit het laatste jaar zijn, daar U dan den leeftijd van 65 jaar hebt bereikt, wat ons allen zeer spijt. Hierna geheime zitting. zwak bent, lieve jongen", antwoordde Belle, terwijl ze haar neefje zorgvuldig op den divan hielp. Molly kwam binnen met een geurige kop bouillon voor den patiënt en teleur gesteld klonk het van haar lippen: „Je ziet er nog beelemaal niet zoo goed uit, Weatherley, bijna nog slechter, dan toen je het verband nog om je hoofd had." De jongen was ook werkelijk door bloed verlies zwakker geworden, dan zelfs de arts vermoedde. „Ik wou dat er iemand was, die eens aan den landheer vertelde, hoe naar en duizelig ik op het oogenblik ben. Hij zou z„'ker medelijden met me hebben", zei Weatherley, op wien de vriendelijkheid van zijn grootvader grooten indruk ge maakt had. „Hij heeft toch zelf mijn hoofd verbonden en me vast gehouden, toen ik op zijn mooie paard mocht zit ten. Heusch, tante Belle, hij is bijna net zoo lief als u." „Och, jongen, dat sprak toch eigenlijk wel vanzelf, dat hij dat deed", antwoord de deze, toen ze plotseling hard en drif tig door haar vader werd geroepen. „Belle, Belle, kom eens gauw hier, gauw!" klonk het vanuit de gang, tot groote ergernis van Molly, die moppe rend wegslofte, omdat mijnheer Dauncey nooit zijn dochter met rust kon laten. Belle haastte zich om aan haar vaders Ingezonden Mededeellng ZEND EEN TELEGRAFISCHEN N1EUWJAARSWENSCH AAN FAMILIE, VRIENDEN EN BEKENDEN IN NEDERLAND N.- en St. Joosland. Door het dage lij ksch bestuur der feestcommissie alhier is het volgende programma opgesteld. Woensdag 6 Januari, des avonds 6 uur: Wijdingsdienst in de Ned. Herv. Kerk. Donderdag 7 Januari, 's morgens half elf, gelegenheid tot beluisteren van de radio uitzending in de Ned. Herv. Kerk. Tevens wordt op dien dag aan allen, die daar voor in aanmerking komen, een feest gave in natura uitgereikt. Vrijdag 8 Januari, des namiddags, fees telijke samenkomst in de scholen met de schoolkinderen. St Laurens. Gemeenteraad. Dinsdag vergaderde de Raad. Afwezig dhr Hamelink. Een nieuwe verordening op de heffing van leges ter secretarie wordt vastgesteld, waarbij o.a. de leges voor ventvergunnin gen overeenkomstig het verzoek van den Minister zijn verlaagd. Daarna werden vastgesteld de voor waarden, wiaarop de gemeentelijke Werk loods zal worden gebouwd. Evenals bij het afbreken van de voormalige pastorie stellen B. en W. voor dit werk in werk verschaffing te doen uitvoeren, en het aan te besteden onder de timmerlieden van de gemeente. De voorzitter wijst er nogmaals op, dat het de bedoeling is de loods slechts als vergaderlokaal te doen gebruiken wanneer daar op andere wijze niet in voorzien wordt, zoodat hier van concurrentie met particuliere gelegenhe den geen sprake is. Op een vraag van dhr Riemens ant woordt de voorzitter, dat het moeilijk te zeggen valt, wanneer de loods gereed zal zijn, dit zal o.a. ook afbangen van het aantal werkloozen dat er zal zijn; hij hoopt echter, dat het gebouw er eind April a.s. zal staan; de binnen afwerking kan dan later geschieden. Dhr Marinissen vraagt, of er ook werk- looze bazen, aan werken mogen. De voorzitter antwoordt bevestigend. Besloten wordt om de jaarwedde en pensioensgrondslag van den gemeente-op zichter met ingang van 1 Januari a.s. van f 150 te ver'hoogen tot f 250, met dien verstande echter, dat zijn werkzaamheden voor de werkverschaffing niet meer af zonderlijk zullen worden betaald. De nieu we regeling is billijker en voor de ge meente thans voordeeliger. Een nieuwe schoolgeldverordening wordt vastgesteld, welke op 1 Januari '37 van kracht zal worden. Als grondslag is hiervoor genomen de vermengde 'hoofd som van gemeentefonds- en vermogens belasting. Voor hen, die onbelast zijn, zal de huurwaarde volgens de personeele be lasting als grondslag worden genomen. Aangezien de gemeente geen kosten maakt voor een aandenken aan en trae- tatie van de schoolkinderen in verband met het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bern hard, omdat hier in do or de Oranjevereeniging wordt voozien, stellen B. en W. voor een crediet van ten hoog ste f 60 te verleenen voor verlichting en roep gehoor te geven en in de huiskamer vond ze Dolly Burmester, die op haar wachtte. Het kind deed een beetje ge heimzinnig en keek schichtig rond of er niemand was, die kon hooren, wat ze aan haar oudere vriendin wilde mee- deelen. „Ik wilde Weatherley bezoeken", fluis terde ze, „en onderweg ben ik den land heer tegengekomen, die me vroeg, waar ik heen ging. Toen ik het hem vertelde, zei hij me om vlug door te loopen en te vragen, hoe het Weatherley ging. Dan moest ik weer terugkomen om hem dat te vertellen. Wat moet ik hem nu zeg gen, Belle? Jij weet dat beter dan ik, want ik zeg de dingen altijd net anders om als ik dat eigenlijk wil en het steekt wel wat nauw hé, vooral omdat de land heer bij ons zoo boos op Weatherley was." „Ga maar eens naar binnen en kijk zelf hoe het is, maar praat niet over je ont moeting en je opdracht", zei Belle, die het verstandiger vond als Dolly haar eigen meening over Weatherley vormde en tegenover den landheer uitsprak, want ze wist, dat Dolly dat eerlijk en onbe wimpeld zou doen. Samen gingen ze nu de kamer binnen. „Dolly is gekomen, Weatherley, om eens te zien hoe het met je is. Maar ze kan niet lang blijven", zei Belle. OogenbUkkelijk bestormde Dolly den versiering van het gemeentehuis en om geving. Dhr Riemens heeft hiertegen geen prin- I cipieele 'bezwaren; nu echter de Oranje vereeniging besloot volgende week geen feest te houden, doch dit tot later uit te stellen, is bet dan wel goed, dat de g&- meente een uitzondering maakt? De voorzitter antwoordt, dat het wel ge- wenscbt is, dat de gemeente thans iets doet, er zal volgende week veel verkeer op den weg zijn. De versiering zal nu een voudig zijn en wanneer hier feest gevierd wordt zullen de aangeschafte lampen weer gebruikt worden. Ingetrokken wordt het Raadsbesluit l van 1928, waarbij de bebouwde kommen in verband met de bepalingen van de Motor- en Rijwielwet zijn vastgesteld. Volgens de nieuwe Poli tie-verordening zal als bebouwde kom van Brigdamme gelden bet gedeelte van den Noordweg van de grens van Middelburg Noord waarts tot aan den Leliëndaalsc'hen weg. Op dit gedeelte is een maximum-snelheid van 45 km per uur voorgeschreven. Aangenomen wordt bet voorstel van B. en W. om het gedeelte van den Noord- weg, voor zoover zich daarnaast een vrij- liggend rijwielpad bevindt en deze weg is gelegen binnen de bebouwde kom van Brigdamme, voor het zonder noodzaak berijden met rijwielen gesloten te verkla ren. Na afloop van de vergadering wordt "afscheid genomen van den gemeentewerk man-grafdelver J. Janse, die 31 Dec. den gemeentedienst verlaat. De voorzitter dankt hem voor alles wat hij voor de ge meente gedaan heeft. Hij wijst op den grooten ijver, welke hij steeds aan den dag beeft gelegd en de keurige wijize, waarop hij zijn werk uitvoerde. Hij wenscht hem toe, dat 'hij nog vele jaren van welverdien de rust zal mogen genieten. Als blijk van waardeering overhandigt hij hem een aan denken. Dhr Janse dankt den voorzitter en den Raad voor het tot hem gesprokene en het cadeau. 's-Heer Arendskerke. Door het bestuur der Oranjevereeniging is definitief het volgende programma opgesteld. 7 Januari: vm. filmvoorstelling voor de schoolkinderen, nm. kinderspelen. 8 Januari: vm. klokluiden, daarna een aubade door de schoolkinderen, alsmede rondgang door 'het dorp met muziek, zang van het kinderkoor, volksspelen (ringrij- den per fiets, hindernisrijden per fiets); nam. allegorische optocht, volksspelen (stoeltjesrijden te paard), zang door de zangvereen. „Zanglust", kleuterspelen; dos avonds concert door de muziekvereen. „Excelsior" en -lichtstoet. 9 Januari: naim. volksspelen (schiet wedstrijden en poprijden) en voetbalwed strijd. Hansweert. Het Nederl. motorschip „Spes", kap. Feenstra, geladen met oud papier, is nabij Bath omhoog gevaren en blijven zitten. De sleepboot Willem is van hier uitgevaren en heeft het schip kunnen vlot sleepen en hier binnengebracht. Gedurende de feestdagen zijn hier verschillende baldadigheden gepleegd, o.a. werden in een woning de ruiten in gegooid. D'e marechaussee stelt een on derzoek in naar de daders. Oudelande. MJ ingang van 1 Jan. is aan J. Hoogstrate eervol ontslag verleend als gemeentebode en met dien datum als zoodanig benoemd L. Evertse, volontair ter secretarie. Tot plaatselijk deurwaar der is aangesteld J. Hoogstrate. Kapelle. In Staatsblad No. 309 is opge nomen de wet van 21 Dec, 1936 tot wijzi ging van de grens tusschen de gemeenten Kapelle en Scho-re. Het grondgebied van Schore gaat op 1 Januari 1937 over aan Kapelle. I lerseke. Dinsdagmiddag is het stoffe lijk overschot van wijlen den heer M, Willemsen, oud-raadslid, ter aarde be- 1 steld. De baar werd gedragen door be- bestuursleden der anti-revolutionaire kiesvereeniging, waarvan de overledene jaren lang voorzitter was geweest. Aan de groeve werd het woord gevoerd door Ds van E'gmond, de heer A. Koppe en burgemeester Gunning. De broeder van den overledene, dhr I. Willemsen, dankte namens de familie voor de gesproken woorden en de bewezen eer. Kortgene. Gemeenteraad. Dins dagavond vergaderde de raad onder voor- jongen met een menigte van vragen, zoo dat hij niet wist, welke hij het eerst of het laatst zou beantwoorden. Het meisje voelde het gewicht en de belangrijkheid van haar opdracht en ze wilde daarvoor zooveel mogelijk gegevens verzamelen, er niet bij denkende dat hoo meer ze had te onthouden, hoe- meer ze zou vergeten. Weatherley vertelde zijn wedervaren op den bewusten dag in kleuren en geuren en vergrootte in zijn enthousiasme over den landheer niet weinig diens vriende lijke hulpvaardigheid. „Hij was toch zoo buitengewoon aardig tegen me", sneed de jongen op tegen zijn vriendinnetje. „Werkelijk buitengewoon." „Ja, dat is hij ook altijd tegen mij", zei Dolly en Mamy, die op den divan ge kropen was en zich tegen haar broertje aannestelde, herhaalde: „Ook tegen mij." „Ik geloof, dat jullie nu voor vandaag wei genoeg gepraat hebben", merkte Belle voorzichtig op. „Dolly moet morgen maar eens weer terugkomen." Dolly vond dat wel goed en in een oogenblik was ze weggehold om nu nog het gewichtigste deel van haar zending te vervullen, ter wijl Belle haar vanuit het raam nakeek, nieuwsgierig hoe Dolly het er af zou brengen. Heelemaal buiten adem rende deze den heuvel op. zitterschap van weth. Z. G. Salomé Sr. De heeren Boot en Versprille waren met kennisgeving afwezig. Er werd besloten om aan de ambachts- teekenschool voor 1937 wederom een schoollokaal af te staan voor f30. Een verzoek van de Stichting Borg stellingsfonds voor de Zeeuwsche Eilan den om een bijdrage werd aangehouden. Besloten werd toe te treden tot de Ned. Vereen, voor Luchtbescherming. Op verzoek van Ged. Staten werd met alg. st. besloten de begrooting voor 1937 te wijzigen. Deze wijziging betreft in hoofdzaak de verantwoording van de goe de sloten van de jaren '34 en '35 en de reserveering van de winst op de haven. Daarna kwam aan de orde een voorstel van B. en W. tot voteering van een be drag van ten hoogste f 150 voor verstrek king van een feestgave door de Oranje vereeniging aan de daarvoor in aanmer king komende armen in de gemeente op 7 Jan. a.s. De heeren Dorst en Wiskerke vinden het idee niet onaardig, maar wanneer men ziet, dat de gemeente reeds een be drag van f 70 voor de schoolkinderen heeft beschikbaar gesteld, dan vinden zij dat 't totaal bedrag wel wat groot wordt. Ook dient men in het oog te houden, dat I het B. A. met Nieuwjaar een buitenge wone bedeeling houdt, wat toch ook van de gemeente komt. Het voorstel werd met 3 tegen 2 st. aangenomen (tegen de heeren Dorst en Wiskerke). Verder werd besloten een geldleening aan te gaan van ten hoogste f 15.000 te gen ten hoogste 4 Yt pet. voor betaling van het aandeel in de kasten van verbetering van den Molenweg en Langeweg. Een op den huwelijksdag door de Oranje-vereeniging aan de gemeente aan te bieden groepje hoornen, te plaatsen voor het gemeentehuis, werd in dank aanvaard. Colijnsplaat. Maandagavond nam dhr J. Slotema, oud-hoofdonderwijzer der Ghr. school, afscheid van zijn oud-leerlingen. In de zaal boven de bewaarschool waren niet minder dan ongeveer 200 oud-leer lingen aanwezig. Dhr J. Hoogerheide van Wemeldinge opende op gebruikelijke wijze. Even later namen dhr en Mej. Slotema met hun kin deren plaats. Hun werd toegezongen de zegenbede uit Psalm 134. Allereerst voerde het woord dhr Hoo gerheide. Vervolgens dhr J. M. Contant, die in treffende woorden namens alle oud leerlingen dank bracht voor het goede on derwijs in deze 30 jaren gegeven. Wij hopen, aldus Spr., dat wij U in dezen avond mogen toonen, dat wij dankbaar zijn. Namens de oud-leerlingen werd dhr Slotema een prachtige boekenkast en een Mok aangeboden. Dhr G. Tazelaar bracht als oud-leerling verschillende herinneringen naar voren. Ook in diens woorden werd gewaagd van de liefde die de heer S. had voor zijn school en leerlingen. Vervolgens werd een enkel woord ge sproken door dhr F. v. d. Peijl. Het ver dere van den avond werd feestelijk door gebracht. Voordracht en zang wisselden elkander af. Onder leiding van dhr M. C. Karman werden een 9-tal stukjes gezongen, waar na op het laatst 'gezamenlijk een speciaal afscheidslied. Het was reeds laat toen de scheidende meester het woord verkreeg. Allereerst bracht hij 'Gode dank, Wien 'het heeft 'behaagd hem een periode van 30 jaren aan deze school met den Bijbel te verbinden. Hij had zijn school lief. Hij heeft slechts 14 dagen in al dien tijd moe ten verzuimen. Met weemoed legt hij zijn werk, dat hem lief is neer, om het over te geven aan jonge, frissche krachten. Thans neemt hij afscheid, met groote dankbaarheid ook voor dezen avond. Met het gezamenlijk zingen van Psalm 150 1 werd deze onvergetelijke avond be>- eindigd. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Daarle, M. B. Ver kerk te Oude Tonge. Naar Brielle, D. Westerveld te eiland Marken. Bedankt voor Ooltgensplaat, L. Blok te Brandwijk. Onder het harde loopen had ze nog zorgvuldig overwogen, wat ze precies aan den landheer zou zeggen en ze bedacht, dat het misschien het verstandigst was als ze Weatherley's voornaam maar niet noemde, want ze herinnerde zich hoe boos zijn grootvader geworden was, toen hij hoorde welken naam ze aan zijn klein zoon hadden durven geven. Maar al haar zorgvuldig gekozen woorden waren weg, toen ze zichzelf tegenover den landheer zag en nerveus flapte ze er uit:,, Weather ley is wel weer heelemaal beter, maar hij ziet nog zoo wit als een doek, en hij vertelde dat u zoo vreeselijk goed voor hem was geweest." „Ik dank je wel, Dolly. Vertel nu maar aan niemand, dat ik je gezonden heb om dit te vragen of liever, je gevraagd heb om mij te laten weten, hoe het met hem is. Dat is een geheimpje tusschen jou en mij, begrijp je?" Dolly knikte, maar verontschuldigend zei ze: „Ik moest het echter wel aan Belle vertellen, maar ik zal haar vragen of ze ons geheim niet verder wil brengen." Onwillekeurig moest de landheer even lachen om den ernst, waarmee het meis je zijn mededeeling in zich opnam. Aan gezien zijn bezoek nu verder „de Gevel tjes" gold, namen ze afscheid bij de trap, die daarheen leidde. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2