Leestafel Stemmen bij volmacht. Land- en Tuinbouw Het Vrouwenhoekje Voor de jeugd. Ken MAANDA Minister Kerll zeide in zijn rede o.a.: „Onze Germaansche voorvaderen vierden de twaalf heilige nachten, gedurende welke het goddelijke tot de menschen doordrong. Deze beteekenis heeft ook in Christelijken tijd het Kerstfeest tijdens de winter-zonnewende gehad. In de oude wereld twijfelden de menschen aan hun leven, tot Christus kwam, die hun rich ting en houvast gaf. Aldus werd Chris tus met recht de Heiland van de wereld. Tegenwoordig zien wij, evenals in de oude tijden, volken om ons heen aan den zin van het leven twijfelen. Zij verloren den eerbied voor het heilige en werden een buit voor het bosjewisme. Onder ons, Duitschers, echter is een man op gestaan, die aan ons leven opnieuw rich ting en vastheid heeft gegeven, doordat hij ons weer tot de goddelijke orde terug bracht. Gij kunt", aldus Kerll, „niet als enkelingen leven, doch gij zijt leden der door God gewilde, door het bloed bepaal de gemeenschap van uw volk. Wie dit voelt en begrijpt, voor dien zijn de Kerst- lichten de wegwijzers voor het nieuwe leven. „De gemeenschap te dienen, dat is echte godsdienst en dat is de inhoud van de nationaal-socialistische leer." Daarom is het Kerstfeest tegenwoordig niet slechts een familiefeest, doch het alomvattende boven de godsdiensten en standen uit aaneensluitende feest van de Duitsche volksgemeenschap, die gesloten achter haar Führer marcheert. In dit ge lukkige gevoel gaan wij dagelijks aan ons werk en vervullen onzen plicht. Eén wil, één geest en één liefde heerschen bij ons: dat is het werk van den Führer, dat uit kameraadschap en uit liefde ontstond. De Führer is het, die voor ons en onze kin deren de Duitsche toekomst verzekert." De opzienbarende uiteenzetting van den Minister voor Kerkelijke Aangelegenheden heeft niet nagelaten in kerkelijke krin gen teleurstelling en ontsteltenis te ver wekken zegt de genoemde correspondent. Te meer, daar minister Göbbels gisteren middag voor de radio eenzelfden uitleg aan het Kerstfeest gaf, toen hij tot drie millioen Duitsche kinderen sprak, die op 23.000 plaatsen in het rijk door de jeugd leiders waren samengebracht om naar Göbbels Kerstboodschap te luisteren. Uit Berlijn meldt Reuter: Dominee Nie- moeler deelde gisteravond aan de geloo- vigen van zijn parochie (Dahlem in West- Berlijn) mede, dat hij categorisch gewei gerd heeft samen te werken met de Evan gelische Rijkskerkcommissie, welke door de nationaal-socialisten wordt gesteund. Hij zeide verder, dat de synode van Bres- lau vele dominees van de confessioneele kerk bereid vond vrede te sluiten met deze commissie en den voorzitter Zoell- ner, doch hij, Niemoeller, weigerde. Hij wil niet van den eens gekozen weg af wijken. Timotheus. Een merkwaardi ge brief. In het jongste nummer van „Timotheus" (uitgave La Rivière Voor hoeve te Zwolle), wordt veel aandacht geschonken aan de heugelijke gebeurte nissen bij ons Hof. Merkwaardig in dit nummer is een brief van den vorst van Lippe, welke brief een boodschap bevat, die vorst Leopold door middel van „Ti- motiheus" tot 'het biederlandsche volk richt. Wij laten de vertaling van deze bood schap hier volgen: „Het aanstaande huwelijk van Kroon prinses Juliana van Nederland, Prinses van Oranje-Nassau, met een Prins van mijn Huis, begroet ik als hoofd der fami lie, met groote vreugde. Door dit huwelijk wordt immers een verbintenis vernieuwd, zooals deze in vroegere eeuwen reeds herhaalde malen tusschen het Huis Nassau en het Huis Lippe gesloten werd. Naar aanleiding daarvan zou i'k den vriendelijken inwoners van ons naburig Nederland mijn groet willen toeroepen en de 'hoop uitspreken, dat de vriendschap pelijke betrekkingen tusschen de Lippiërs en de Nederlanders, die ten allen tijde al met voorliefde ons Lippische Rozenland bezochten en zich in zijn schoonheid ver heugd hebben, zich in de toekomst steeds hartelijker en nauwer mogen ontwikkelen. Het Hooge Paar echter wenscih ik van ganscher harte toe, dat het een waar en diep geluk moge vinden, velen gelukkig mag maken en eenmaal tot zegen van Rijk en Volk van Nederland moge wor den". Evangelisatie-bibliotheek. De derde zen ding van de Evangelisatie-bibliotheek van J. N. Voorhoeve te 's-Gravenhage, bevat een achttal tractaatjes, eenige kerstbrief kaarten en het bekende weekkalendertje. Verder is hieraan nog toegevoegd „Christus langs de havens", door G. F. Dempster, waarin de schrijver, die als havenwerker onder de uiteeworpenen leefde, de ellende en troosteloosheid van ■hen die als dokwerker of daklooze leven, teekent, maar waarin ook de alles-ver- nieuwende kracht van het Evangelie wordt getoond. Een Kind is ons geboren, door Dr B Wielenga. Uitgave H. A. van Bottenburg, Amsterdam. Dit boek is het derde van een serie van drie deelen over de komst van Christus in het vleesch. Na „De Schemering" en „De Dageraad" verscheen nu dit derde deel, waarin Lukas 2 wordt behandeld. Dr Wielenga is een kundig exegeet en een stylist als weinigen. On der zijn behandeling van het Kerstevan gelie komen dan ook oude en nieuwe schatten fonkelend te voorschijn. Om de bedoeling van dit gedeelte der Heilige Schrift te beter te doen uitkomen gaf Dr Wielenga naast de Statenvertaling een nieuwe vertaling, waardoor de oude geschiedenis in een ten deele nieuw kleed verschijnt. Verbondsgeschiedenis, door Ds S, de Graaf. Uitgave J. H. Kok te Kampen. Van dit niet ten onrechte veel geprezen werk verscheen de zesde aflevering. Een kostelijke handleiding voor Zondagsschool onderwijzers, jeugdleiders(sters) enz. Het Bureau C. C. verzoekt ons, nu de datum van 1 Januari aanstaande is, nog maals de aandacht te vestigen op de ge legenheid, wel'ke de Kieswet biedt om te stemmen bij volmacht. Allereerst moet er op worden gelet, dat deze bevoegdheid alleen verleend wordt aan kiezers, wier beroep of werkzaam heden medebrengt, dat zij herhaaldelijk of althans gedurende het gedeelte van het jaar, waarin de stemming gewoonlijk valt, werkzaam plegen te zijn buiten de ge meente op welker kiezerslijst zij voorko men mits hun afwezigheid, indien zij ge durende het tijdvak of de tijdvakken waarin zij elders werkzaam zijn, één of meermalen in die gemeente terug komen, als regel telkens langer dan drie dagen duurt. Ook de vrouw, welke, gehuwd met een kiezer, die aan deze voorwaarden voldoet en met haar man, in verband met diens beroep of werkzaamheden, afwezig pleegt te zijn, mag bij volmacht stemmen. Deze bevoegdheid kan dus worden toe gekend b.v. aan schippers, visschers, grondwerkers en hun vrouwen, aan han delsreizigers e.d.g. Niet aan kiezers, die voor korten tijd en niet als regel b.v. met vacantie elders vertoeven. Dezen kunnen gebruik maken van de gelegenheid om elders te stemmen dan in hun woonplaats. Nu moet het verzoek om te mogen stemmen bij volmacht worden aange vraagd vóór den lsten Januari. Het verzoek moet geschieden op een for mulier, dat kosteloos beschikbaar moet worden gesteld. Mededeeling kan geschieden op de se cretarie van een gemeente welke ook. Dit behoeft dus niet te zijn de secretarie der gemeente, op welker kiezerslijst de kiezer voorkomt. De mededeeling dat men ge bruik wenscht te maken van de gelegen heid om bij volmacht te stemmen kan ge schieden tegelijkertijd met de indiening van het verzoekschrift; ook later, doch niet later dan een week na den dag der candidaatstelling. De kiezer moet daarbij opgeven naam, dagteekening en plaats van geboorte van hemzelf en van den door hem aangewe zen gemachtigde. Van de aanwijzing wordt een schrifte lijke volmacht opgemaakt, die door den kiezer en door of namens den burge meester wordt onderteekend en waarvan de kiezer een afschrift ontvangt. Vervolgens moet de gemachtigde (dat is dus degene, die in plaats van den aanvrager zal stemmen), ter secretarie in persoon gaan mededeelen dat hij de vol macht aanneemt. Daarvoor krijgt de ge machtigde een mededeeling van den bur gemeester met oproeping om binnen 5 dagen de volmacht te komen aannemen. Is zulks binnen dezen termijn niet ge schied, dan is de volmacht vervallen en kan niet opnieuw voor dezelfde verkie zing een gemachtigde worden aangewe zen. Is eenmaal een volmacht gegeven, dan kan deze niet meer worden ingetrokken. Alleen wanneer de gemachtigde binnen een gestelden termijn van 5 dagen over lijdt, is de kiezer gemachtigd een anderen gemachtigde aan te wijzen. Ned. Chr. Landarbeidersbond. D'ezer dagen vergaderde te Utrecht de ledenraad van den Ned. Chr. Landarbei dersbond o.l.v. den bondsvoorzitter, den heer R. Siemons. Medegedeeld werd, dal de werkloozenkas gedurende 1936 in totaal ruim een millioen aan werkloozen- steun heeft uitgekeerd. Het hoofdbestuurslid, de heer Tj. Pan- nekoek uit Groningen, heeft een inleiding gehouden over „De devaluatie en de po sitie der arbeiders in de agrarische be drijven", waarin spr. o.m. constateerde, dat de waardevermindering van den gul den tot dusverre nog geen verbetering ge- biacht heeft in de positie der agrarische bedrijven. Onder applaus besloot spr. zijn rede met de opmerking, dat in de gewij zigde economische omstandigheden drin gend noodzakelijk is een goede, organisa torische invloed van de land-, tuin-, zui vel-, bloemist- en veenarbeiders, opdat bij het bepalen van de economische ver houding tusschen de volksgroepen de so ciale rechtvaardigheid niet verloren ga. In de avondvergadering heeft de heer H. Amelink, secretaris van het C. N. V., een inleiding gehouden over de „de Be- drijfsradenwet", naar aanleiding van welk onderwerp spr. o.m. opmerkte, dat weliswaar niet geheel ten onrechte ge klaagd wordt over de geringe bevoegd heid van de bedrijfsraden, maar dat toch geenszins van een mislukking van het in stituut kan worden gesproken. Men ver- gete niet, dat deze raden thans hoogstens twee jaar bestaan, de meeste raden nog korter. Nadat ook deze inleiding door gedach- tenwisseling gevolgd was, sloot de heer Oudekerk de bijeenkomst met dankgebed. Winterwerk en een nuttige waar schuwing. December is altijd een moeilijke maand voor den pluimveehouder, daar de kip pen thans moeten leggen terwijl in de natuur alles tegenwerkt. Hoewel het thans nog niet zeer koud geweest is kan dit toch elk oogenblik komen. Verder zijn de dagen kort, vochtig en is er buiten geen natuurlijk voedsel van beteekenis te verkrijgen. Alles wat de dieren produ- ceeren moeten we er aan goed voer in brengen en dat eischt vooral extra vi taminen en extra eiwit. Bovendien zijn de vitaminen hard noodig om de dieren weerstandbiedend tegen ziekten te hoe den, geringe foutjes kunnen nu tot ern stige ziekten leiden. Voer, huisvesting en behandeling der dieren, alles eischt nu extra zorg. Het hok moet zoodanig geconstrueerd zijn dat de dieren tegen koude beschut zijn, doch het mag niet te klein en 'benauwd zijn. Als de kippen 's nachts te benauwd zitten kunnen bij vriezend weer 's mor gens als ze buiten komen de kammen en lellen spoedig bevriezen. Het is trouwens aan te bevelen in den winter de kopver- sierselen met wat vaseline in te wrijven. Ze worden dan niet zoo gauw nat en be vriezen niet zoo snel. Bevriezen ze on danks onze zorgen toch, dan moet men ze zachtjes masseeren met vaseline en de kippen in een vorstvrij doch vooral niet te warm hok zetten. Meestal treedt verkleuring en versterf op na bevriezing, de dieren worden daardoor ontsierd en kunnen er ook onder lijden, vooral als I er infecties optreden. Over dergelijke in fecties aan de lellen b.v. moet men niet te licht denken; ik ken gevallen waar plotseling groote sterfte optrad door cho lera, doordat vanuit de lellen de dieren besmet werden. Men moet niet vergeten dat soms op volkomen gezonde bedrijven toch cholera-bacillen voorkomen. Déze doen geen kwaad zoolang de dieren ge zond zijn, doch zoodra ze door de een of andere oorzaak verzwakken of wonden krijgen dan is het leelijk mis. Pas dus op voor bevriezen. Hang in groote, koude hokken, 's nachts oude zakken voor de mestplan'ken; de kippen zitten dan 's nachts warmer. Daar de kippen met slecht weer niet naar buiten mogen en trouwens toch al veel langer tijdens het donker in de hok ken zitten, wordt daar meer mest gede poneerd en is dus het strooisel veel gau wer vuil en vochtig dan in den zomer. Vochtig strooisel is koud en schadelijk, zorg dus door wat vaker het strooisel te ververschen dat de kippen zich in de hokken behaaglijk gevoelen. Als we het hok in orde hebben, moeten we vooral op het drinkwater letten. Kip pen drinken veel meer dan men denkt, men kan gerust rekenen per kip op 150 a 200 gram per dag. Als de kippen niet kunnen drinken, loopt onmiddellijk hun spijsvertering, die steeds onder hoogen druk en zeer snel werkt, in de war. Het gevolg is een snelle vermindering in den leg en vaak in den rui vallen. Kleine oorzaken kunnen hier groote gevolgen hebben. We moeten dus het water vorstvrij houden. Er komt ook nog 'bij dat kippen water van 10 gr. C. veel liever drinken dan ijskoud water. Er zijn in den handel "allerlei toestelletjes verkrijgbaar om het water op temperatuur te houden. De ver warming kan zoowel electrisch als met petroleum geschieden. Wie over derge lijke verwarmingsmiddelen niet be schikt, doet het beste een paar maal per dag bij vriezend weer het water te ver mengen met 'heet water en vooral 's avonds het water uit de bakken te doen daar ze anders bij bevriezing springen. Kippen die dorst hebben komen er soms toe eieren stuk te pikken en als ze daar mede eenmaal begonnen zijn dan leeren ze dat niet gauw weer af. Zooals gezegd, het voer eischt thans bijzondere zorg. Graanvoer moet voor de warmte in het lichaam zorgen, dus dat moeten ze voldoende hebben, maar daar naast moeten ze vooral eiwit, mineralen en vitaminen hebben. Het beste doet men als men ongeveer rekent op 50 a 55 gram graan per dag en eenzelfde hoe veelheid meelvoer. De kippen zullen het zeer waardeeren als men hen eenmaal per dag een deel van het rantsoen met lauw water rul aangemaakt verstrekt. Zulk rul meelvoer moet echter met een •half uur opgegeten zijn en mag niet be vriezen. In den winter zijn we veel meer van de kwaliteit van het voer afhankelijk dan in den zomer als de kippen los loo- pen en zij zelf instinctmatig allerlei stof fen uit planten of insecten, wormen, slak ken, enz. kunnen opnemen. Naast het meelvoer moeten de kippen een gritbak hebben. Gewoon schelpengrit is het beste, dat levert kalk voor ie ei schalen en beef' ook nog waarde in ie maag als maalsteentjes. Dergelijke maal steensteentjes doen het voer in de maag beter verteren en werken dus voedsel- sparend. Even nog een nuttige waarschuwing Sommige pluimveebladen die het niet zoo nauw nemen met de 'belangen hun ner lezers, hebben advertenties, waarbij kippen aangeboden worden van z.g.n. hoenderparken, vaak met allerlei fantas tisch mooie legcijfers. Gebleken is, dat er personen zijn, die er werk van maken door dergelijke zwendel-advertenties de kooper er in te laten vliegen. We vonden in de pluimvee-pers de volgende mede deeling, die voor zichzelf genoeg spreekt: „In verband met de in deze gemeenle nogal veel voorkomende onregelmatighe den bij de levering van kippen, raad ik een ieder aan ten Politie-bureele te Ede inlichtingen in te winnen omtrent de so liditeit van de verkoopers, voor en aleer men zijn bestellingen doet, ten einde te- leurstelling te voorkomen. De commissa ris van politie te Ede. Hulsman". Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr te Hennepe, Heemraadsingel 84 te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Dr B. J. C. TE HENNEPE. Nadruk verboden. Recepten voor Oud en Nieuw. Oliebollen. Bij 2 ons zelfrijzend bakmeel heeft men hiervoor noodig: 70 gr. rozijnen, 2 dl koude melk en 'n snufje zout. Men doet het bakmeel met het zout in een kom en roert er in, in het midden beginnend, de koude melk er door. Het beslag moet met een houten lepel flink geklopt worden, zoodat er geen klonter- tjes in blijven. Is het beslag mooi glad, dan roert men er de rozijnen flink door heen. Intusschen laat men frituurvet flink warm worden, dompelt er 2 lepels in en vormt dan tusschen deze lepels ronde bal letjes, die men in het dampende vet laat glijden. Men laat ze aan beide kanten mooi bruin en gaar worden, laat ze even uitdruipen en bestrooit ze met poeder suiker of met basterdsuiker. Sneeuwballen. 2 dl water, een snufje zout, 50 gr. boter, 125 gr. tarwe bloem, 4 eieren, 50 gr. krenten of rozijnen frituurvet, bijv. slaolie. Breng het water met de boter en iets zout aan de kook, strooi er onder voort durend roeren de bloem in en blijf flink roeren tot het deeg als een bal van de pan loslaat. Neem de pan van het vuur en werk één voor één de heele eieren door het deeg. Voeg er daarna de gewasschen maar goed gedroogde krenten of rozijnen bij. Laat het frituurvet heet worden; neem tusschen twee lepels kleine hoopjes vein het deeg, laat die in het vet glijden en langzaam gaar worden en zwellen. Reken voor elk balksel ongeveer 10 minuten; zorg dus, dat het vet niet te heet is, daar an ders het gebak zou branden zonder gaar te worden. Wikkel vóór 'het opstapelen eiken sneeuwbal afzonderlijk flink in poeder suiker. Van de opgegeven hoeveelheden bakt men ongeveer 20 stuks. Appelbeignets. Men schilt appels en neemt het klokhuis er uit en snijdt ze in dikke plakken. Wentel deze in beslag en braad ze in heete olie of boter aan beide kanten goudbruin. Men dient ze op met kaneel en suiker. Alcoholvrije punch. V 2 pond bruine suiker, een halve flesch water, een weinig punch-essence. Verwarm het water en los er de suiker volkomen in op. Laat de vloeistof koud worden en roer er wat punch-essence door Voor het gebruik wordt deze stroop vermengd met kokend water, 1 deel stroop op 3 deelen water is voldoende. Broodjes met kaascrême. 6 kleine lange broodjes (z.g. „dinerbrood jes"), ongeveer 80 gram (4 afgestreken eetlepels) boter, 1 ons geraspte kaas, 2 dl melk, 20 gram (2 afgestreken eetlepels) bloem, 1 theelepel Maggi's Aroma, wat peper, nootmuskaat en zout. Snijd van de broodjes (die liefst een dag oud moeten zijn) het bovenste kapje af; hol de broodjes uit en strijk ze van binnen met wat gesmolten boter. Verwarm roerende de bloem met één afgestreken eetlepel van de boter, voeg er geleidelijk de melk bij, laat het mengsel tot een stevig sausje koken en maak dit op smaak af met peper, nootmuskaat, zout en Maggi's Aroma. Roer er de geraspte kaas door, verwarm het mengsel nog even tot het mooi roomig is en vul er dan de broodjes mee. Leg er de van binnen met wat gesmolten boter besmeerde kapjes weer op, bestrijk de broodjes ook langs den buitenkant met gesmolten boter en zet ze op een met boter bestreken bakblik in den oven, tot ze knappend zijn. Schik ze óp een schaaltje, waarover eerst een papieren servetje is geplooid. Vragenbus. Vraag: Kunt U mij' mededeelen hoe ik mijn zijden tricot ondergoed moet be handelen bij! het wasschen? Antwoord: Tricot ondergoederen zijh zeer goed waschbaar, mits ze goed behandeld worden. Maak daarom een Luxsopje (1 eetlepel Lux op 1 liter wa ter), na de goederen eerst even in lauw, bijna koud water geweekt te hebben. In dit sopje het goed heen en weer bewe gen, tusschen de handen zacht uitdruk ken, volstrekt niet wringen of rekken. Daarna enkele malen spoelen in water van dezelfde temperatuur, als het wasch- water, tot de zeep eriiit is. Dan uitdruk ken tusschen de handen en het overtollige water in een badhanddoek verder uitper sen. In oorspronkelijken vorm terugbren gen en op een ronde lat te drogen han gen. Bij buiten drogen verdient het aan beveling gekleurd goed met een doek te bedekken. Beste Nichtjes en Neefjes! Er was eens een jongen van 15 jaar die, zoolang hij) zich kon herinneren ieder jaar „Kerstfeest" had gevierd.. Die jongen woonde in een mooi, deftig huis en in de mooiste kamer, waar stoe len stonden van donker glanzend hout, met zacht fuweelen kussens, waar piach- tige schilderijen hingen en een vroolijk haardvuur grillig licht over het dikke tapijt wierp, daar kwam altijd de kerst boom te staan. Een groote, groene den, die zoo heerlijk geurde, daar doorheen werden zilveren slingers geslingerd, hoven in den boom kwam een zilveren ster, die de vele flak- kerlichtjes van de kaarsjes opving en weerkaatste. Op het witfluweelen kleed onder den boom lagen de pakjes, keurig met een rood lintje erom en een takje hulst erop gestoken. Er kwamen altijd veel vriendjes en vriendinnetjes op het feest; de jongens in hun mooiste pakjes en de meisjes in roze O'fwitzijden jurkjes. Bij het licht van de kaarsjes vertelde de vader van Frits dan een mooi verhaal en zijn moeder zong enkele liederen bij de piano. Maar deze kerstvacantie was alles an ders voor Frits. Zijn grootvader had geschreven of hij de kerstvacantie bij hun door wilde bren gen. Frits, die zijn grootouders in geen ja ren had gezien, had toch een vriendelijke herinnering aan hen bewaard, en de waarschuwingen van zijn moeder, dat het maar eenvoudige menschen waren, dat er geen kerstboom was en dat hij er vast ook niet zoo'n mooi feest zou vieren, en zeker wel vier keer naar de kerk zou moeten, konden hem niet weerhouden er toch naar toe te gaan. En Frits voelde zich „thuis" bij de oude menschen. Met grootvader, die zoo prach tig kon vertellen, maakte hij lange wan delingen en dan waren er nog zooveel boeken. Eterste Kerstdag ging Frits met z'n grootouders naar de kerk. Thuis zouden ze vandaag het feest vie ren zonder Frits en toch voelde hij' zich blij. Bij het ontbijt had grootvader de kerst geschiedenis voorgelezen. Grootvader had van deze voor Frits nog nieuwe geschiedenis al veel verteld, en nu hij het voorlas kon Frits het al wat goed begrijpen. De klokken luidden toen ze naar de kerk gingen, er was nergens iets bijzon ders te zien, alleen stond er bij grootmoe in de kamer een potje met roode tulpjes, dat was alles, en toch voelde Frits dat het hier „feest" was. Feest, om het kind in Bethlehem ge boren. Het Kind, dat uit den hoogen, heiligen hemel op deze zondige aarde was geko men, om de schuld van de menschen op zich te nemen, en hen zalig te maken. Aandachtig luisterde Frits, hoewel hij het niet alles begreep, naar de preek over de geboorte van den Heere Jezus en hoe ■daar in het veld bij de herders een Enge lenkoor verscheen, dat zong het scboone hemellied: Eere zij God in de hoogste he melen, en vrede op aarde in menschen een welbehagen Voor het eerst in zijn leven had Frits Kerstfeest gevierd. Jongens en meisjes, laat het zoo in ons hart ook Kerstfeest zijn, en al hebben we dan wel of niet een kerstboom met lichtjes, het „Kerstfeesf'is de vreugde om den Heere Jezus die voor ons op aarde kwam, om te betalen de schuld van onze zonde. En laten we ook gaan naar de kribbe van Bethlehem, en Hem daar onze lof en aanbidding brengen, dan alleen vieren we recht Kerstfeest. Hier volgt het raadsel dat de kleine ren met wat moeite en misschien wat hulp ook wel kunnen vinden. Ze vinden waarschijnlijk het aantal letters wel wat groot, maar het zal toch wel meevallen de oplossing te vinden. Deze week behoeven jullie geen briefjes te schrijven, dus stellen we de prijsraad sels nog een weekje uit. Het geheel bestaat uit 48 letters. 7. 3. 17. 18. 48. 24. 31. was een land streek in Palestina. 4. 32. 46. 47. 13. 27. 15. 13. 16. was een priester. 1. 2. 39. 42. 29. 30. 28. 25. 38. 26. 8. worden nu alom gehoord. Den 12. 41. 20. 43. 19. 36. wordt nu het evangelie verkondigd. 44. 45. 23. was een zoon van Jacob. 6. 18. 40. 15. 11. was een koning. 21. 37. - 14. 5. 42. is een rivier in Egypte. D'e engelen 34. 10. 8. 9. 22. 33. van het heil dezer wereld. 35. is een klinker. Jongens en meisjes ik wensch jullie een prettige Kerstvacantie, en gezegende kerstdagen. Allen hartelijk gegroet van TANTE DOLLIE Uitg.: N.V Emergo" te Burea Postel Bijkantoi J. J. FA1 Directer De S. D. weer 'haar Deze ver) van de N wezen wen Verlosser, c niet opgerc Koningszoo tuigde, dat schouders. Zooals bi Mussert en die alleen v Christus zi< van de Bew A. P. alles Eén der S. D. A. P om (het Oh: P. te plaats Ohristenc het, hebben en commun goed te ver duldt niet 1 gaat en be Erg vrien Blijkbaar treden niet van de betei verloochenii DE Hei De Kersti gekenmerkt ernstige gev Melding v luchtbombar lingen, o.a. cante en V slachtoffers betreuren zi, bardeerden Ook Madr van bombar tuigen als di kantoor, een vaak het do is geweest, 1 te verantwö wijk en het troffen. De lijk, doch h slechts 'geril De troepe dagochtend het Caso del Manzanares den de steil pen. Na de eer sing herstek en hun artil golven van De aanval Vervolgen! tegenaanvall herwinnen, met een we leurvuur. Het gedor niet van de het beleg va nog niet zoo Volgens te hebben rood ten het Duik ten de Spaa beslag genoi bracht. Het schip terdam op ven. De lad baar is 'kom indirect uit c De noodig van het schi Duitsche ontvangen rr te stoomen. De Paris gende bijzon Italiaansch i men overeen gen in de M gen; 2. eerbi uitvaren uit te verbinden omstandighei 4. zich wede formeele ver' Middellandse landen zoude uitbreiding v vestigt geen zien van de de Balearen; ties,zooals landsche ze Spaanschen zal verder 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 8