D Het Kerstfeest in Dui Snipverkouden? Gemengd Nieuws. Rechtszaken Met twee monden spreken, ampo daariuchl Je van opl Gemeenteraad van Goes. TOEKOMST ZAG ER SLECHT UIT DOOR RHEUMATISCHE PIJNEN EN INDIGESTIE. Nu van alle pijnen verlost. Wij laten den heer W. H. G. te G. zelf aan het woord. „Toen ik 50 werd, kreeg ik aanvallen van rheumatische pijn en van indigestie. D'e toekomst zag er slecht voor mij uit, en omdat ik handels reiziger was, liep mijn productiviteit eveneens aanzienlijk terug. Ik nam de ge bruikelijke middelen, zonder eenig blij vend resultaat. Toen begon ik Kruschen Salts te nemen. Hoewel ik eigenlijk nogal pessimistisch gestemd was, ging ik mij toch spoedig anders voelen. Opgewekter, sterker en veel energieker, zonder rlieu- matiek, terwijl ik geen last meer had van indigestie. Ik blijf doorgaan met Kruschen Salts. Meestal neem ik wat mee in een enveloppe als ik buitenshuis moet overnachten. Op reis raad ik iedereen Krusc'hen Salts aan." Dikwijls is bij beginnende rheumatische pijn het slachtoffer zich niet bewust van de oorzaak. Immers, onbemerkt kunnen de afvalstoffen zich in Uw lichaam op- hoopen, die niet alleen de oorzaak zijn van indigestie, maar waaruit dan lang zamerhand ook de schadelijke stoffen als urinezuur etc. ontstaan. Juist dit urine zuur is maar al te dikwijls de oorzaak van rheumatiek. Die zes zouten, waaruit Kruschen Salts bestaat, sporen Uw afvoerorganen, lever, nieren en ingewanden, aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen snel en volkomen op natuurlijke wijze worden verwijderd. Het bloed wordt gezuiverd, de eetlust keert terug en de rheumatische pijnen zullen afnemen, om tenslotte ge heel op te houden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a ƒ0.40, 0.75 en 1.60 per fla con, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rown- tree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. (Adv.) den Minister. Weth. de Koeyer wijst er op, dat, indien er menschen zijn die 1 of 2 weken onder steuning 'behoeven, er voor die menschen ook nog wel een andere weg ia om gehol pen te worden. Dhr Florusse meent, dat volgens de circulaire van den Minister deze men schen niet mogen verwezen worden naar het B. A. of de Diaconie. De voorzitter dankt de leden voor de medewerking, dit jaar ondervonden. Kloetinge. Donderdagavond vergaderde de voltallige raad dezer gemeente, onder voorzitterschap van den Burgemeester. Alle leden waren aanwezig. Aan de orde komt het voorstel van B. en W. om in bijzondere gevallen over ingediende bouwplannen het advies der provinciale schoonheidscommissie in te winnen en ten tweede om afwijzend te beschikken op het verzoek dezer commis sie om haar een jaarlijksche bijdrage te verleenen. De heer Blomaard voelt er voor om, ongeacht of er advies betreffende bouw plannen van de schoonheidscommissie wordt ingewonnen, toch bij het geven van bouwvergunningen betaling voor alle bouwplannen te heffen en wel dat te doen door de leges-heffing over de ge- heele linie als volgt te wijzigen: van f 1 tot f 5 een gulden en voor elke f 100 boven de vijfhonderd gulden 50 cent meer tot een maximum van f 15. De voorzitter voelt wel iets voor ver hooging van de leges en wil dit in het college van B. en W. onder oogen zien. De heer Hoogstrate vindt, dat de kleine bouwwerken al genoeg belast zijn, hij ziet niet in waarom er nog meer druk gelegd moet worden op de kleine woningen, aan gezien de huur in deze gemeente toch al veel hooger is dan in andere gemeen ten. Hij kan zich derhalve niet met het voorstel van den heer Blomaard ver eenigen. De heer Straub concludeert uit de be sprekingen, dat, wanneer alles naar de schoonheidscommissie gaat, de macht van B. en W. op dit terrein zeer beknot wordt. Hij voelt er wel voor om in uit zonderingsgevallen advies in te winnen, maar niet om dit altijd te doen. De voor stellen van B. en W. worden daarna z.h.s. aangenomen. Vervolgens wordt aan de orde gesteld de benoeming van een lid van het Burg. Armbestuur wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1937 van den heer M. Evers- dijk, die niet voor een herbenoeming in aanmerking wenscht te komen. In de vorige vergadering is dit onderwerp reeds in behandeling geweest; daar evenwel enkele leden zich niet met de ingediende aanbeveling konden vereenigen, werd toen besloten om de aanbeveling naar het B.A. terug te zenden. Het B.A. heeft wederom dezelfde aanbeveling ingediend t.w. 1 W. N. van Liere; 2. A. Sinke Jzn., met een uitvoerig schrijven, dat bij no. 1 is gelet op de persoonlijke bekwaam heden, terwijl bij no. 2 naast de persoon lijke geschiktheid de politieke richting gewicht in de schaal heeft gelegd. Die heer Straub vindt dit schrijiven tweeslachtig en vindt 't diep treurig dat het Burg. Armbestuur geen G.H. men schen voor deze taak geschikt acht. Dhr Blomaart is van hetzelfde gevoelen. Dhr Buitenhuis merkt op dat hij zich het schrijven van het Burg. Armbestuur goed kan verklaren. Het B. A. neemt een objectief standpunt in. Hij' erkent per soonlijk de wenschelijikheid dat een groep der bevolking in het B. A. ver tegenwoordigd is: een recht als zooda nig erkent hij niet. Hij acht het niet wen- sohelijfc dat functies van ondergeschikten aard verpolitieken .De stem die hij in de vorige vergadering heeft uitgebracht had niet de bedoeling om de zaak te verpo litieken. Hij komt er tegen op dat ,a.an raadsleden de meening van de Kiesvereeniging wordt opgedron gen. Persoonlijk voelt hij er niet voor dat een wethouder in het Burg. Armbestuur zitting heeft. Maar men kan het Burg. Armbestuur niet de blaam geven, dat het een bepaalde richting uitsluit. Bij de daarna gehouden stemming wer den op den heer W. N. van Liere 3 en op den heer A. Sinke 3 st. uitge bracht; 1 st. blancoi. De uitslag van de 2e vrije stemming was dezelfde. Bij' de daarna gehouden herstemming werden op beide genoemde heeren 3 st. uitgebracht. Tenslotte werd bij' loting be noemd de heer W. N. van Liere. De heer v. Liere verklaarde, dat, ofschoon hem gebleken is dat onmiskenbare vernauwing van bewustzijnsvermogen is opgetreden, hij' niettemin deze benoeming aanneemt. Vervolgens werd besloten tot nadere vaststelling der op 1 Oct. 1.1. vastgestelde verordening tot heffing en invordering van schoolgeld. Op voorstel van Burg. en 'Weth., en in overleg met de commissie van advies werd in de steunregeling de bepaling op genomen, dat personen boven de 65 jaar piet meer in de steunregeling vallen. De maximum steun voor georganiseer de steuntrekkers wordt gebracht van f 7.10 op f 11 en er wordt bepaald, dat •slechts kastoeslag zal worden gegeven tot het bedrag dat door een betrokkene uit de steunregeling kan worden verkregen. Aan de orde wordt vervolgens gesteld het voorstel van B. en W. om een lan taarn aan den Achterweg te plaatsen. Door bewoners is er al op gewezen, dat de verlichting ter plaatse veel te wen- schen overlaat en B. en W. zijn van het zelfde gevoelen. D'hr Hoogstrate merkt op, dat het geen overbodige luxe is dat daar een lantaarn geplaatst wordt. Dhr Straub is voor ver plaatsing van de bestaande lantaarn. Tenslotte worden B. en W. gemachtigd om wanneer het noodig blijkt daar een lantaarn te plaatsen. Dhr Straub vraagt bij de rondvraag of B. en W. zouden willen onderzoeken of de wettelijke aansprakelijkheid als lid der Goöp. Kolenvereeniging ook op de gemeente drukt. D'e voorzitter ziet geen overwegend bezwaar. Dhr Buitenhuis zegt officieus vernoe men te hebben, dat B. en W. hebben be sloten ter gelegenheid van het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana de kinderen van de openbare lagere school en der beide bewaarscholen een aandenken te geven en te tracteeren uit de kas der ge meente, en vraagt of de kinderen van deze gemeente die scholen te Goes be zoeken hier ook voor in aanmerking ko men. D'e voorzitter antwoordt hierop be vestigend. Aangezien dit de laatste vergadering van het jaar is dankt de voorzitter de le den voor de steeds prettige samenwer king' en voor de beschikbaarstelling van hun persoon en tijd in het belang der ge meente. Daarna wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. Hansweerb Het muziekgezelschap „Scheldegalm" kreeg deze week bericht, dat de heer J. L. de Groof te Antwerpen bereid is het beschermheerschap over de verecniging aan te nemen. Het kleinkind van de Wed. B. had het ongeluk van den zolder te vallen, waardoor het ernstige verwondingen aan het hoofd bekwam en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Gevaarlijke baldadigheid Gisteravond bemerkten eenige burgers, dat een, der beren van het Aldenhofpark te Maastricht buiten de kooi in het park rondliep. De politie, die spoedig ter plaat se was, heeft het park afgezet. Na eeni- gen tijd slaagde men er in den beer weder om in zijn kooi terug te drijven. Bij onderzoek bleek, dat de ijzeren slo ten der omheining en van de kooi op zettelijk waren verwijderd: er waren spo ren aanwezig, waaruit kon worden afge leid, dat de daaer de sloten had door gezaagd.-Een ergerlijke vernieling, welke zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. Onderzoek in een moord zaak. Gistermiddag heeft in een café aan de Belgische zijde van de grens een confrontatie plaats gehad van den Neder lander G. de R. en eenige getuigen. De R. wordt verdacht den moord op den Ne derlander G. Maas nabij1 de Belgische ge meente Calmthouit te hebben gepleegd. Verdachte werd door de Nederlandsche en Belgische gerechtelijke autoriteiten, die daartoe in bedoeld café zitting hiel den, aan een verhoor onderworpen. Ambtenaar Maatschappe- lijke Steun mishandeld. Het Amsterdamsc'he gerechtshof veroordeelde een werklooze wegens mishandeling te Amsterdam van een ambtenaar van Maatsehappelijken Steun tot acht maan den gevangenisstraf met aftrek van zes maanden voorarrest. D'e rechtbank veroordeelde den man tot acht maanden met aftrek van voorarrest. Rij heeft, thans reeds acht maanden in voorarrest doorgebracht. Het appèl heeft hem dus niet veel voordeel opgeleverd. Algemeene beschouwingen ge meentebegroting. De heer Kloosterman zegt, dat men over het houden van algemeene beschouwingen verschillend kan denken, dat over het algemeen het nut er van wordt ingezien, doch dat hij, gezien den tegenwoordigen stand van zaken, er van af ziet. De heer Crucq wenscht over de begrooting iets te zeggen. Hij betreurt, dat de autonomie der gemeente in het gedrang komt. Op de voornaamste pun ten is reeds goedkeuring van hooger hand verkregen. Een raadslid krijgt zoo doende een gevoel van minderwaardig heid. Spr. wil ook even buiten de begroo ting gaan, en drukt zijn teleurstelling uit over het feit, dat door den Burgemees ter als hocfd der Politie vergunning ge weigerd is tot het houden van een mee ting op Zondag met muziek en optocht. De vorige burgemeester had geen be zwaar. De S.D.A.P. staat op het stand punt van volledige vrijheid voor alle groepen. Verder bespreekt hij de verte genwoordiging in verschillende Commis sies, die tamelijk goed is, doch sprekers fractie had verwacht, dat de heer Vis- scher benoemd zou zijn geworden tot voorz. der financiëele commissie. Verder bespreekt de heer Grucq het Be stratingsplan, Werkobjecten, productieve arbeid moet worden gegeven, gras wieden in straten werkt degenereerend op fat soenlijke werkloozen. Met het maken van enkele opmerkingen over ontspanning voor werkloozen, schoolartsen-instituut en verkeersregeling besloot spr, zijn algem. beschouwingen. De heer Laport zegt, dat de indruk die hij van de begrooting heeft deze is, dat deze met zorg is samengesteld en de noodige voorzichtigheid in het financieel beheer der gemeente is in acht genomen. Hij- brengt daarvoor gaarne hulde aan do samenstellers. Ten opzichte van sommige posten der begrooting kan hij zich niet geheel los maken van de gedachte, dat deze daarop anders waren voorgekomen, indien men de zoogenaamde „stok van hoogerhand" niet achter de deur had zien staan. Toch moeten we oppassen, dat we niet een stok zien staan, waar er blijkt geen te zijn. Niemand minder dan de Minister van Binnenlandsche Zaken, Minister de Wil de, heeft onlangs in de Tweede Kamer verklaard, dat de opvatting als zou er geen gemeentelijke autonomie meer be staan of slechts ten deele onjuist is. 't Is mogelijk, dat de practijk anders leert, maar toch wil hij aan deze uit spraak van den Minister bij de behande ling van deze begrooting gaarne vasthou den. Het verheugt Spr., dat de subsidie aan de bijzondere bewaarscholen op de be grooting is gebracht, zooals het bestuur van de Ghr. Bewaarschool dat heeft ver zocht. Bij aanneming van dit voorstel blijft er 'blijkens de ingediende begrooting van de Ghr. Bewaarschool nog een bedrag van plus minus f 800 te 'kort, wat door de vrienden van deze school jaarlijks bijt- eengebraclit moet worden, zoodat hier dus een mooie taak blijft voor bet particulier initiatief. Spr. ondersteunt gaarne het voorstel van de financieele commissie om wan neer er sprake 'kan zijn van noodzakelijk uit te voeren werken, de gemeente deze niet doet uitvoeren in werkverschaffing, maar dat hier wordt ingeschakeld het particulier bedrijf, wat ten goede komt aan werkgever en werknemer. 'Verder zou hij het ten zeerste toejui chen, dat alles wat de gemeente in 1937 noodig heeft, onverschillig of dit een auto is voor de gemeentelijke reinigings dienst, 100 enveloppen voor de secretarie, of een stofzuiger voor de concierge, zoo mogelijk te Goes wordt aangekocht of door bemiddeling van Goesenaren wordt aan geschaft. Op een volgende vergadering hoopt Spr. een voorstel in te dienen tot afschaf fing van de kermis en de z.g. toonrlag- kermis, welk voorstel door de C.H. frac tieleden en door zijn mede A.R. raads lid zal worden gesteund. In tal van ge meenten is de kei mis afgeschaft met me dewerking van R.K., V.B. en S.D.A.P. en Spr. heeft goeden moed dat voor dit voor stel een meerderheid in dezen raad zal gevonden worden. Wanneer dit voorstel mocht worden aangenomen zal uit den aard der zaak een wijziging der begroo ting noodzakelijk zijn. Dhr S i m o- n s was niet van plan iets bij deze beschouwingen te zeggen, doch de heer Laport heeft mededeeling gedaan dat van hem een voorstel te wach ten is tot afschaffing der 'kermis en van de Toondag-kermis waarbij hij een beroep heeft gedaan op de R.K. fractie. Spr. is tegen .excessen, en hoopt dat deze in de toekomst kunnen worden vermeden. Tegen de kermis zelf heeft spr. geen bezwaar. Dhr Visscher begrijpt niet, dat er nu geen voorstel is bij deze begroo ting. Terecht heeft de beer Laport ge zegd, dat met medewerking van de S.D. A.P. in verschillende plaatsen de kermis is afgeschaft. Men zie dit echter zuiver plaatselijk; bier in Goes is de S.D.A.P. niet voor afschaffing, gezien het feit dat de bevolking er prijs op stelt. De voorzitter kan zeer goed be grijpen dat door verschillende sprekers getoornd wordt tegen 't aantasten van de gemeentelijke autonomie. Doch het prin cipe is gebleven ep alg de regeering moest Volgens de roede pers zijn de Nederlandsche arbeiders de best-betaalde werkers in de wereld. Zaken zijn zaken, denkt de directie van de bladen, welke zich officieel „De Arbei derspers" van Nederland noemen. En dus, zoo schrijft de A. R. Rotter dammer, begrijpt zij', dat de sociaal-demo^ cratie een dubbele uitkijk moet hebben; de eene gericht naar het binenland, de andere naar het buitenland. Hoe is de toestand van de Nederland sche arbeidende bevolking? Ge kunt eiken dag in de roode pers lezen, dat deze eigenlijk nooit zoo droevig is geweest als tegenwoordig. Neen, dan moet ge eens in bet land van „gezond verstand'Dene marken komen; of in het welvarende Zweden van heden; ja in België, waar 'het niet zoo goed was als hier, wordt 'het gaandeweg beter en neemt de koopkracht aanzienlijk toe. Maar hierMan, zwijg ervan Dat is de kijk van de roode pers naar binnen voor gebruik in Nederland. Maar de directie van de Arbeiderspers kijkt ook naar buiten en adverteert in een supplement van het Engelsche tijdschrift „Marketing" om Engelsche firma's te be wegen annonces in de Nederlandsche roo de pers te plaatsen. Waarom doen de Engelsche firma's daar verstandig aan? De directie zal het zonder eenige overdrijving zeggen. Omdat de negen roode dagbladen ge heel Nederland bedekken, niet alleen, maar vooral omdat deze bladen gelezen worden door de georganiseerde Nederlandsche arbeiders, „d e erkend best-betaalde werkers in de wereld" en hun families 'het grootste deel van de in gevoerde producten opnemen. Zij vormen dus een essentieels factor in elke recla me-campagne, welke men in Nederland wil voeren en men kan dus slechts m.et schade voor zichzelf hun pers negeeren. Wat het feit op zichzelf betreft heeft de directie van de roode pers, gelukkig, volkomen gelijk: de loonen a ij n hier toe ter dan ergens in de wereld. Maar, als het tegen de Regeering gaat, dan doopt de roode pers haar pen in gal en schrijft keer op keer: de Nederland sche re^eering houdt welbewust de wel vaart tegen. Zóó spreekt men met twee monden naar gelang men naar binnen of naar buiten 'kijkt. ingrijpen, heeft ze dit toch altijd gedaan met erkenning van dit principe. Het was mogelijk geweest dat de regeering op veel ruwere wijze had ingegrepen. Aangaande zijn optreden als hoofd der politie wil Spr. dhr Crucq wel meedeelen dat de maatregelen welke genomen zijn tot beperking van de meeting op Zondag, niet speciaal gericht zijn tegen de S.D.A.P. doch gelden voor alle groepen. Noch kort geleden is aan een andere organisatie geweigerd om op Zondag een optocht met muziek te houden. Volgens Spr. is de Zondag daar niet de aangewezen dag voor. De Zondag is niet alleen rustdag, hij moet ook geheiligd worden. Naar Spr.'s eigen overtuiging heeft hij' die maatregel genomen in 't belang der Zon dagsrust en van de Gemeente. Wat het aanbesteden van verschillende werken of het uitvoeren daarvan in werk verschaffing aangaat, leven we in een overgangstijdperk. Bovendien vergete men niet, dat men bij aanbesteding niet de verplichting 'kan opleggen alleen Goe- sclie arbeiders te werk te stellen. B'. en W. hopen dat een werk als de bestrating van den Poelweg een der laatste zal zijn welke in werkverschaffing wordt uitge voerd. Ook over de aanbesteding onder houdswerken der gemeente is reeds meer malen gesproken. B. en W. zullen niet voetstoots gunnen aan de laagste in schrijvers. Bij: het uitvoeren van werkobjecten als het graven van de nieuwe haven, kan het niet anders of er doen zich bezwaren voor. Sommige arbeiders konden het voorgestelde loon niet halen, anderen 'kwamen er boven uit. Wat het Schoolartseninstituut betreft dienaangaande is van B. en W. nog geen voorstel te verwachten. De verkeersregeling is een probleem dat niet gemakkelijk op te lossen is. Het heeft de aandacht van B. en W. .en den Insp. van Politie. Spreker dankt den heer Laport voor de hulde gebracht aan B. en W. en wil een deel hiervan over dragen op de ambtenaren die door hun arbeid die hulde verdienen. Wat het aan gekondigde voorstel tot opheffing der kermis aangaat, als regel wordt zoo'n principieele zaak behandeld in het eerste zittingsjaar. Spr. kan zich echter voorstellen, dal de heer Lapport zich gedrongen gevoelt met dit voorstel te komen. De heer- Si mons heeft gesproken over excessen. Spr. verzoekt om zoo die geconstateerd worden ze aan hem mee te deelen opdat in de toekomst daarvoor kan worden ge waakt en stelt voor om, waar er nog geen voorstel is er ook nu niet verder over te spreken. De heer d e R o o weerspreekt het door den heer Crucp geopperde, dat bij de be noeming van een voorzitter der finan cieele commissie overleg gepleegd is tus- sc'hen de andere partijen om de S.D.A.P. te weren D'e heei R e e d ij k bespreekt de leve ranties door gemeentenaren en weet uit ervaring dat hier soms te hoog wordt ingeschreven. De heer Simons deelt mee, dat de R.K. geen grief heeft over de geweigerde vergunning voor het houden van een op tocht op Zondag. De heer Crucq constateert, dat uit het gesprokene blijkt, dat het houden van algemeene beschouwingen zijn nut heeft. Spr. verzoekt het werk in den Poelweg alsnog aan te besteden. De heer Visscher zag ook gaarne dit noodzakelijk werk- normaal uitge voerd, hij kan zich echter vereenigen met de zienswijze van B. en W., in de hoop, dat het werkelijk de laatste maal zal zijn dat zoo'n werk in werkverschaffing wordt uitgevoerd. De heer Kloosterman ziet het nut van de gehouden algemeene beschou wingen niet in, alles had gezegd kunnen worden bij de betreffende hoofdstukken. Hierna volgt artikelsgewijze behande ling van de begrooting der uitgaven. In snel tempo gaan de artikelen onder den hamer van den voorzitter door, een en kele maal onderbroken door een vraag over afschrijvingstermijnen auto, de kos ten van een stofzuiger, belooning van een dienstbode. Bij den post zekerheidsstelling gem.- ontvanger bespreekt de heer Laport de wenschelijkheid de kosten hiervan door den betrokken functionaris te laten drageD. B. en W. en de meerderheid der fin. commissie willen dit door de gemeente doen geschieden. Spr. betwijfelt of de kosten door de gemeente moeten worden betaald, het is een der eischen die aan den sollicitant gesteld worden en z.i. moet de functionaris zelf de kosten dragen. Dhr R e e d ij k zegt, dat we nu geheel iets anders krijgen; vroeger was er zeker heidsstelling door den betrokkene, met aanneming van het voorstel van B. en W. krijgen we, verzekering door de gemeente tegen fraude. Spr. is het eens met den heer Laport. De heer Vermaire bepleit, ook de andere ambtenaren, welke een zeker heidsstelling hebben moeten storten, hier van vrij te stellen; het betreft een uitgave van plm. f 165. B. en W. deelen dit standpunt. De heer Laport refereert zich aan hetgeen de heer Reedijk heeft opgemerkt. In stemming gebracht wordt het voor stel van B. en W. aangenomen met 10 st., tegen de heeren, Laport, Klooster man en Reedijk. Bijl den post Burgerwacht wenscht dhr Crucq geacht te worden tegen te 'heb- hen gestemd. Bij den post bestrating voert de heer Goeman het pleit voor de Piet Hein- straat. Posten carrillon en eleetrisch luiden der 'klokken gaan zonder bespreking on der den hamer door. De heer Visscher informeert nog naar het hoofd der Bewaarschool. D'e voorz. deelt mede, dat mej. De Jóng het wel maakt en met Januari haar volle taak weer op zich hoopt te nemen. Op een vraag van dhr Grucq deelt de voor a. mede, dat hij' in de volgende vergadering nadere mededeelingen zal doen aangaande het Gothische Huis. D'e begrooting inkomsten wordt hoofd- stukagewij'S zonder bespreking vastgesteld Rondvraag. Dhr E c k h a r d t spreekt namens de Raadsleden eenige woorden van dank tot den scheidende bode. De voorzitter sluit zich hierbij aan en roemt de trouwe plichtstoetrac'a- ting steeds door Deurloo aan de gemeen te betoond. Dhr Deurloo danlkt den burgemees ter en den heer Eckhardt voor de vrien delijke woorden. De v o o r z i t t e r hoopt voor het volgende jaar op gunstige resultaten; hij wenscht den leden een aangenaam Kerst feest en een gelukkig beëindigen van het jaar 1936. Namens den Raad spreekt dhr E c k- hardt de Burgemeester toe, dankt hem voor de voortreffelijke leiding en hoopt, dat hij nog lang ais hoofd der gemeente zijn gaven in dienst van de gemeente zal mogen aanwenden. Hierna sluiting. Dampo in beide neusgaten en de ge neeskrachtige dampen diep inademen. Pot 50, Doos iO ct. Bij Apoth. en Drogisten. De Nat.-Socialistische overheid tracht het een nieuwen niet-Christelijken inhoud te geven. Het Kerstfeest wordt thans in Duitsch- land van overheidswege gevierd. Echter niet als christelijk feest, doch om het een nieuwen inhoud te geven. De corr. te Berlijn van de Tel. vestigt de aandacht op. een rede van Kerrl, den rijksminister van Kerkelijke aangelegen heden, bij een der eerste officiëele Kerst vieringen. Nadat Kerll uiteengezet had, dat het Kerstfeest een oeroud Germaansch feest is, verkondigde hij de stelling, dat hetgeen in oude tijden Christus voor de menscliheid geweest is, heden ten dage Adolf Hitler voor de Duitschers is. Kerrl ziet in het Kerstfeest niet slechts een familiefeest, doch een feest der Duit- sche volksgemeenschap, die gesloten ach ter den Fiihre.r marcheert.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 7