Uit de Provincie. Kerknieuws Onderwijs P3INSES ARMGARD EM PRINS t ASCHWIN TE 'sGRAVENHAGE. Gisteravond zijn Prinses Armgard, de moeder van Prins Bernhard, en haar jongste zoon Prins Aschwin, te 's-Gra- venhage aangekomen met den Berlijn- achen trein. Te ongeveer kwart voor tien arriveerde de Koningin in gezelschap van een enkele hofdame aan het station, waar zij door den stationschef werd ontvangen en naar de Koninklijke wachtkamer geleid. Toen te kwart over tien de trein in aantocht was, betrad de Koningin, die gekleed was in een bruinen bontmantel, het perron, waar zij met gejuich werd ontvangen. Een salonrijtuig stopte precies voor het vrijgehouden gedeelte van het perron. De deur ging open en voor den uitgang ver scheen Prinses Armgard, een groote rui ker oranje bloemen in de hand. De Ko ningin trad naar voren en reikte Prinses Armgard de hand om haar zoodoende persoonlijk behulpzaam te zijn bij het uit stappen uit den trein. De beide vorstelijke vrouwen omarmden elkaar hartelijk en kusten elkaar ter begroeting. Achter Prinses Armgard stapte Prins Aschwin uit den trein, gevolgd door nog enkele leden van het gezelschap, die de reis hadden meegemaakt, o.a. een ver pleegster, die Prinses Armgard in ver band met de ziekte, waarvan zij thans gelukkig hersteld is, vergezelt. Ook de Prins werd hartelijk door Hare Majesteit begroet en door de Kon. wachtkamer trad de Koningin met haar hooge gasteir. naar buiten, waar luid gejuich uit de wachten de menigte opsteeg en het Wilhelmus werd ingezet. In de Kon. auto nam de Koningin naast Prinses Armgard plaats, terwijl Prins Aschwin tegenover haar plaats nam en de overige leden van het gezelschap in de overige gereed staande hofauto's stapten. VERKEERSONDERWIJS AAN DIENSTPLICHTIGEN. Efenigen tijd geieden verzocht de K. N. A. G. aan den minister van Defensie te bevorderen, dat aan militieplichtigen tij dens hun eersten oefeningstijd eenvou dig vsrkeersonderwijs zal worden gege ven. Daardoor zou aan eenige tiendui zenden jonge lieden, juist op den leeftijd, waarop zij daaraan groote behoefte heb ben een beter begrip van het wegverkeer en een beter besef van de verantwoorde lijkheid om daaraan deel te nemen, kun nen worden bijgebracht. Dit voorstel heeft weerklank gevonden bij de autoriteiten van land- en zee macht. Nu de ingrijpende wijzigingen van het motor- en rijwielregelement zijn afgekomen is door de K.iN'.A.C. een een voudige kleine wegcode samengesteld, welke de goedkeuring mocht erlangen van den commandant van het veldleger en van den commandant der marine. Dit boekwerkje zal gratis beschikbaar gesteld worden voor het verkeersonderwijs aan dienstplichtigen. Het wordt door de autoriteiten van land- en zeemacht mogelijk geacht aan de hand daarvan aan de miliciens tijdens hun eersten oefeningstijd het een en an der over het verkeer op den weg hij te brengen. VERZOEK OM VERLAGING VAN DE RENTE VOOR CRED1ETEN EN HYPOTHEKEN. Naar men verneemt heeft het dage- lijksch bestuur van den bond van land- pachters en hypotheekboeren zich tot het bestuur van de centrale raiffeissenbank te Utrecht gewend met het verzoek de rente voor credieten en hypotheken, ook voor de loopende leeningen, te verlagen. Dit verzoek wordt gemotiveerd door te wijzen op den algemeen dalenden rente stand na de devaluatie en op den druk van de vaste lasten voor land- en tuin bouw. TEKORT AAN KLEINE SCHEPEN. Voor vervoer naar Nederland en andere bestemmingen. Voor het vervoer van het Ruhrgebied naar het binnenland van Nederland doet zich thans, naar uit Rotterdam gemeld wordt, een tekort voor aan kleine sche pen. Hetzelfde verschijnsel doet zich voor in het transport van de Ruhr en ook van el ders naar Parijs, waarheen slechts klei ne schepen kunnen varen. Behalve aan het groote kolenvervoer ligt dit aan de omstandigheid dat de kleinere binnen schepen thans elders drukker gebezigd worden. Voor deze schepen, die anders een groot deel van het jaar ongebruikt liggen, is de herfst de groote vervoer- camlpagne. In den regel begint in den loop van December de drukte terug te loopen en is Januari een slappe maand daar de op drachtgevers de transporten willen heb ben uitgevoerd voor de winter kan in vallen. Intusschen schijnt de seizoensdru'kte thans langer aan te houden. Op den Rijn blijft het voor de groote schepen druk. Wachttijden kennen de schepen bijna niet meer. KORTING INDISCHE PENSIOENEN. Do Tweede Kamer heeft gisteren be handeld het wetsontwerp tot verlenging der tijdelijke korting der pensioenen, on derstanden en gagementen van gewezen Indische landsdienaren, locale ambtena ren en bijzondere leerkrachten. Het wetsontwerp werd aangenomen met 40 tegen 24 stommen (tegen de soc.-dem. behalve de heer Vliegen, de comm. de hoeren Van Koeverden, r.k., Sneevliet, rev,-soc., IJsselmuiden, r.k., Arts k.d.p., Van Poll, r.k. en de voorzitter). AMNESTIE EN VORSTELIJK HUWELIJK. Gezien hGt feit, dat zoowel ter gelegen heid van het huwelijk van Koningin Wil- helmina als bij het 25-jarig regeerings- jubileum van Hare Majesteit een amnes tie werd verleend, acht men het volgens het Hdbl. in Kaagsche politieke kringen vrijwel zeker, dat ook thans naar aan leiding van het vorstelijk huwelijk een amnestie zal worden verleend. De amnestie zou zich slechts uitstrek ken tot kieine overtredingen. Vlissingen. Gemeenteraad. In de gisteravond gehouden vergadering van den gemeenteraad was aanvankelijk de heer "Woltering afwezig. Van Gedep. Staten was bericht inge komen, dat zij' bezwaar hebben tegen f 200 subsidie aan de Vereen, voor Lucht bescherming. Verschillende herbenoemingen van le den van commissies hadden plaats. Nieuwe verkiezingen waren die van dhr Castel als raadslid in het bestuur van het Burger Weeshuis en van dhr B. B. Louis in de commissie van toezicht op het N.O. Goedgekeurd werd het verleenen van een Kerstgave aan de werkloozen en armlastigen. Verder tot overplaatsing van leerkrachten, waarvoor benoemd werden aan school I de heer P. A. Bil, te Haam stede en mej. A. G. Grusen te Sluis. Afgewezen werd het verzoek van mej. S. I. Fros, onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de bijzondere school in de Kasteelstraat, om toekenning van wachtgeld. Enkele perceelen grond werden ver kocht. Verschillende rekeningen van in stellingen werden goedgekeurd, en an dere, ook die der gemeente over 1935, voorloopig vastgesteld. Goedgekeurd werden de begrootingen over 1937 voor het Gasthuis, Burger Weeshuis en Maatschappelijk Hulpbe toon, waarna aan de orde kwam de be groeting 1937 met het voorstel tot het vaststellen van veranderingen op de hef fing en invordering van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting. Dhr v. Oorschot hield een uitvoe rig betoog over de z.i. onbillijke behande ling der gemeente Vlissingen door het Rijk, over de zware lasten op de gemeen ten. Spr. deelde mede, dat hij' zal trachten weder een post van f 100 voor vergoeding aan te Middelburg schoolgaande kinde ren uit te trekken. Spr. diende een voor stel terzake in. De S.D.A.P. zal stemmen tegen de burgerwacht. Over Maatschappelijk Hulpbetoon zal spreker alleen zeggen, dat hij hoopt, dat de tegenwoordige wethouder er in zal sla gen, een organisatie te vormen, die allen voldoet. Spr. liet allerlei onderwerpen de re vue passeeren en meende dat het plan van den arbeid veel verbetering kan brengen. Dhr Andriessen betreurde ook veel verslechteringen die men heeft moe ten invoeren. Hij meende, dat men bij benoemingen te veel personen van buiten de gemeente neemt. De heer S o r e 1 wees op het bbzon- dere, dat het college van B. en W. weinig arbeid heeft aan de haven; men richte zich daarom met zijn critiek ook tegen Regeering en Ged. Staten. Spr. meent, dat de regeering goed werkt, al is niet aan alle wenschen di rect voldaan. De heer Paap' zeide, dat degenen die gefaald zouden hebben bij! Maatschappe lijk Hulpbetoon, dit deden met goede bedoelingen voor de instelling. De voorzitter geloofde nog altijd dat het Werkfonds zal bijspringen voor overbrugging van het ziji-haventje van Meijier. In de kwestie der kinderen die te Middelburg school gaan zal niet veel te bereiken zijn. De burgerwacht is een steun voor het centraal gezag. B. en W. zij'n bereid met de medici de mogelijkheid van propaganda voor inen ting in de eerste twee levensjaren te be spreken. Spr. voelt ook het gebrek aan voldoen de woningen; een uitbreidingsplan der gemeente is gereed. De heeren Edelman, Anker en R o r iji e, wethouders, beantwoordden ook enkele punten rakende hun afdeelin- gen. Laatstgenoemde meende dat het werk bij Maatschappelijk Hulpbetoon den des tijds er bij betrokkenen over het hoofd is gegroeid. Dhr de M e ij wijzigde zijn voorstel in een motie, door alleen te verzoeken aan B. en W. zich ter zake namens den Raad met Ged. Staten te willen verstaan. Deze motie wordt z.h.st. aangenomen. De subsidie aan de burgerwacht werd hij de artikelsgewijze behandeling ge handhaafd met 11 tegen 8 st., die der S.D.A.P. en V.D. Bij verschillende artikelen werden nog besprekingen gevoerd, zooals over de mo gelijkheid en wenschelijkheid van het on bewoonbaar verklaren van woningen, die niet behoorlijk onderhouden werden. Goes. De collecte voor de Comm. van Samenwerking heeft deze week opge bracht f75.34. Wolphaartsdijk. Dinsdagmorgen werd het 7-jarig zoontje van de wed. R. voor de openbare school aangereden door een vrachtauto. Het ventje werd gelukkig slechts licht gewond. lerseke. De oestercultuur. De, oesterkweekers ontvingen 21 Dec. van het Bestuur der Yisscherijen op de Zeeuw- sche stroomen het volgende verblijdende nieuws Bij dezen berichten wij u dat Zijne Ex cellentie de Minister van Financiën ons heeft gemachtigd algeheels vrijstelling van betaling van de op 1 Maart 1936 ver schenen pachtsommen betreffende de door u gepachte, als oesterperceelen in gebruik zijnde, visscherijperceelen te ver leenen, zulks onder voorwaarde, dat gij op gelijke wijze jegens uw eventueele on derpachters handelt. i Een wijs besluit van Zijne Excellentie, dat in de betrokken kringen tot volle te vredenheid aanleiding zal geven. B. en W. van 's-Grav-enhage hebben ingeschreven in het bevolkingsregister te hunner plaatse de heer J. Ossewaarde, wild raadslid '(oud V.D.) te lerseke, daar hun bij onderzoek gebleken is dat voor noemde J. Ossewaarde als regel zijn nachtrust te Loosduinen (gem. 's-Gra- venhage) geniet. B. en W. van lerseke hebben nu den heer J. Ossewaarde aangeschreven, dat ■hij' huns inziens niet langer als raadslid zal zijn te handhaven. De heer J. Ossewaarde kan nu binnen 8 dagen in beroep komen bij den Raad. Met de oesterverzending gaat het momenteel zeer goed. Vooral naar België gaan veel oesters. Er is dan ook geen reden om aan te nemen, dat de verzen ding in December minder zal zijn dan in 1935. De voorraad oesters in de putten is dan ook goed opgeruimd, zoodat de prijs begint op te loopen. 4 Januari 1937 zal de regeering weder om een partij (plm. 300.000) van haar uitgezaaide Fransche oesters ver- koopen. Oostkapelle. Dinsdagmiddag had alhier de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van wijlen dhr Jac. Geldof, oud-gemeente-ontvanger en oud-Ambte naar van den Burgelijken stand, en oud- stationhouder van de Posterijen. Nadat de kist in de groeve was ne>r- 'gelateD werd eerst het woord gevoerd door Ds Don, die den overledene schetste als een kruisdrager. Daarna voerde de oud-Burgemeester Jhr W. L. van Tey- lingen het woord, welke den overledene herdacht als een zeer accuraat en plichts getrouw ambtenaar. Een broeder van den overledene, dhr J. Geldof, dankte voor de gesproken woorden en voor de betoonde belangstelling. Biggekerke. Dinsdagavond vergaderde de afd. van den Chr. Boeren- en Tuin- dersbond. Besloten werd om op 8 Januari bij de feestelijkheden ter eere van het vorstelijk huwelijk deel te nemen aan het défilé. Dhr P. Polderman bracht verslag uit van de laatst gehouden kringvergade ring van den C.B.T.B. Door dhr A. W. Karelse werd een inleiding gegeven over het onderwerp „Theorie en praktijk". Spr. toonde aan, dat wil het boerenbedrijf goede vruchten afwerpen theorie en prak tijk dienen samen te gaan; enkel theore tisch handelen zou schadelijk kunnen zijn, daar de omstandigheden van het eene be drijf geheel verschillend zijn van het an dere, daarom moet ieder de theorie op zijn eigen bedrijf practisch onderzoeken, wat b.v. voor zijn in gebruik zijnde grond soort de beste bemesting is. Verschillende leden wisselden met den spreker van ge dachten. Door den heer Philipse, direc teur van de CoÖp. „Eiland Walcheren" werden inlichtingen verschaft en mede- deelingen gedaan over veevoeder, zaai graan, kunstmest enz., welke artikelen alle door de Coöp. op de meest voordee- lige wijze geleverd worden. O.- en W.-Souburg. Gistermiddag heeft de heer de Hamer die met vervroegd pen sioen gaat afscheid genomen van de leer lingen der Geref. School, bestuur en on derwijzers. Door den voorzitter van het bestuur werd den scheidenden onderwijzer die 32 jaar aan de school werkzaam was een fraaie schemerlamp aangeboden. Namens het onderwijzend personeel werd het woord gevoerd door den heer Luteijn. Het hoofd der school de heer J. K. Voogd sprak namens de leerlingen, die Ps. 134:3 zongen. Een der leerlingen bood namens allen een klok aan en een mand met bloemen. Nadat de heer de Hamer een woord van afscheid had gesproken en dank had gebracht voor het gesprokene en de aan geboden cadeaux, eindigde de heer Voogd met dankzegging. Koudekerke. Gemeenteraadsvergadering. (Slot.) Rondvraag. De voorz. deelt mede, dat er een circulaire van den minister ia ingekomen waarin vermeld is dat de ge meente weer subsidie krijgt uit het Werk- lo'osheidssubsidiefonds. B. en W. zouden het tekort willen betalen uit de reserve; de gemeentefondsbelasting zal vermoede lijk met 10 pet. naar beneden kunnen. Jamimer dat wij' dat niet eerder hebben geweten, dan hadden wij reeds bij de vaststelling der begrooting hiermede re kening gehouden. Dhr Sanderse zegt, dat de Lage weg vooral bijl avond, daar deze niet verlicht is, moeilijk is te passeeren door de stuk kon en halve steenen die op dien weg liggen; een 40-tal schoolkinderen moeten ten hier dagelijks passeeren en des Zon dags een 100-tal kerkgangers. Spr. ver zoekt deze weg door werkloozen, als des- tijd het Groene wegje, te doen opknap pen. Ook worden op sommige onzer drukke verkeerswegen voor de woningen de auto's geparkeerd, wat zeer lastig ia voor het passeerende publiek. Dhr Kameraad meent dat het gewenscht is dat het colporteeren in deelen onzer gemeente door personen uit andere ge beenten wordt tegengegaan en ook dat er een maximum-snelheid voor het autover keer op 't Zand wordt vastgesteld. Dhr de Rijke vraagt verbetering van den Keiweg en het Slobberduinsche voet pad, dat dringend noodig is. Dhr de Kroo zou een boom willen plan ten bij het huwelijk van de Prinses ter herdenking. Dhr Lorier wijst op het ge vaar dat den voetganger bedreigt op den N. Vlissingsche weg, niet alleen door dat 'bij vernieuwing van den weg zand en steen op het voetpad worden gestort en gevaar opleveren, doch bovenal door dat bij regen het voor den voetganger niet begaanbaar is en deze noodgedwon gen het rijwielpad of den autoweg moet nemen, met al de gevaren daaraan ver bonden. Hem is verzekerd dat in de buurt van den N. Vliss. weg—Lageweg door de bewoners, ongeveer 200, pogin gen in het werk worden gesteld oim tegen over de Lage weg een tramhalte te kriji- gen. Het schijnt dat de P. Z. E. M. er niet onverschillig tegenover staat en hij verzoekt B. en W. haar steun hieraan te willen verleenen. De voorz. zegt dat B. en W. zich heb ben gewend tot Gedep. Staten om verbe tering van het wandelpad, doch er is no'g geen antwoord ontvangen. De Lageweg komt voorzeker in orde, daar het noo- dige materiaal er voor is. B. en W. zul len doen wat zij kunnen doch thans is het toegestane bedrag verwerkt. Dit jaar zijn speciaal de wegen in de kom ter hand ge nomen en wii1 willen wel toezeggen, dat wij1 de noodige medewerking zullen ver leenen. Een parkeerverbod is er op 't oogenblik niet en daar kan dus niets aan worden gedaan. Mocht het blijken noodig te zijn, dan zullen B. en W. dienaangaande een voorstel indienen. Inzake maximumsnel heid voor auto's op 't Zand zal een onder zoek worden ingesteld. Het colportage- verbod is zeer moeilijk dooh een onder zoek zal worden ingesteld. Een boom zal worden geplant, doch het is nog niet gelukt een goede plaats te vinden. Dhr Lorier zegt overtuigd te zijn dat B en W. doen wat ze kunnen vooi ver betering van het wandelpad, doch hij meent telkens op de gevaren te moeten wijzen omdat juist onze burgers er het meest door bedreigd worden. Dhr Sanderse wil namens den raad een schrijven richten aan Ged. Staten over de onhoudbaarheid en 't gevaar van dezen toestand langs dien drukken verkeers weg. Hiertoe wordt besloten. De voorzitter zegt tenslotte dank voor de medewerking in het afgeloopen jaar en de goede harmonie, die er heeft be staan en wenscht den Raadsleden een gezegenden Kerstdag en uitgang van het jaar met hun gezinnen toe. Weth. Contant dankt den voorz. èn per soonlijk èn namens den raad voor de uitnemende leiding en de volle toewijding en medewerking aan de gemeentezaken en hoopt, dat God hem bij den voortduur daartoe de kracht en gelegenheid schenke. Hierna gaat de Raad in geheime zitting. Arnemuiden. Door de gemeentepolitie is proces-verbaal opgemaakt tegen den 15-jarigen H. v. B. wegens diefstal van een pijp ten nadeele van den winkelier E. alhier. Nieuwdorp. Gisteravond hield de Ko- lenvereeniging „Onderling Belang" haar jaarvergadering. De opkomst was zeer gering. De secr.-penningm. deed rekening en verantwoording van zijn beheer. Tot aller tevredenheid had de levering der brandstoffen plaats. Tegen matige prijzen werden kolen van goede kwaliteit gele verd. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Kruiningen. Dinsdagavond werd in de Bijz. School te Kruiningen een ouder avond gehouden onder leiding van het hoofd der school, dhr D. Huizer, die na de gebruikelijke opening, eenige mededee- lingen deed in verband met de school en de ouders, o.a. schoolreisje, schoolfeest, verzuim, huiswerk en het werk met de busjes. De onderwijzer Koppejan behan delde „Opvoeding der rijpere jeugd." Deze periode is een zeer moeilijke en gevaar lijke, de belangstelling hiervoor bleek uit de gestelde vragen. Dhr Huizer had als onderwerp: „Chris telijk Nationaal Schoolonderwijs". In 1860 is G. N. S. opgericht en naast vele ande ren met veel zegen en strijd voortgegaan, en ook onze vereeniging is hierbij aange sloten. In de pauze werd met veel belangstel ling het werk der kinderen bezichtigd, waarna mej. Stok sprak over „Moeilijk heden, wat doen we er mee?" Daar mej. Stok wegens vertrek dezen avond afscheid nam bracht de voorzitter, dhr C. Minnaar, haar in hartelijke woor den dank voor haar gewaardeerd werk, dat ze 6 jaar heeft verricht en bood haar namens het bestuur een werk aan van Dr Bavinck: „Menschen rondom Jezus". D's Koolstra sprak namens de ouders zijn dank uit voor het moeilijke werk onder onze kinderen, waar zij zich geheel aan gaf; terwijl het hoofd der school haar groote bekwaamheid en toewijding roem de en dankte voor de aangename samen werking. Staande werd mej. Stok toegezon gen Ps, 1214, waarna deze op eenvou dige hartelijke wijze allen dankte voor de gesproken woorden en het geschenk. Mej. P. Verheul, kweekeling met akte, werd hierna geïnstalleerd. St. Maartensdijk. Maandagavond j.l. kwam de vereeniging van Gedipl. oud leerlingen van L. W. C. op het eiland Th alen in jaarvergadering bijeen, onder voorzitterschap van dhr E. Noom van Poortvliet. In zijn openingswoord gaf de voorzitter een overzicht van de in het afgeloopen jaar verrichte werkzaamheden. De rekening werd goedgekeurd met aan inkomsten een bedrag van f 231.96 en aan uitgaven f 139.31. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren Kloet en Van Dalen werden na gehouden schriftelijke stemming her benoemd. Tot afgevaardigde naar de win tervergadering werd benoemd dhr W. de Wilde Gz. Door de heeren Hage en Van Dalen werd rapport uitgebracht over de door hen aangelegde proefvelden, inzake het bepalen van de meest juiste poot- afstand voor aardappelen. De conclusie was, dat voor eigenheimers een nauwe en voor late soorten een middelmatige pootafstand te prefereeren is. Eveneens werden de resultaten mede gedeeld van het uienproefveld. In verband hiermede werd gewezen op veel voorko mende afwijkingen in kleur en vorm bij verschillende partijen. Waar de handel steeds meer een uniform product ver langt, daar zullen de teelers goed doen alle aandacht aan het te gebruiken zaai zaad te besteden. Terneuzen. Dinsdagavond vergaderde de Centrale A.R. Kiesvereen. in den Statenkieskring Hulst. Voorzitter dhr A. P. de Ruyter, Besprekingen werden gevoerd over de verspreiding van het propagandablad „Nederland Waakzaam". Verslag werd uitgebracht over het Provinciaal Comité, waarna bespreking volgde van de op het Centralen-Convent in behandeling komen de zaken. Als afgevaardigden daarheen werden aangewezen de heeren A. P. de Ruyter en W. A. den Boggende, plaats vervanger burgemeester S. v. Hoeve. Tot afgevaardigden naar het Prov. Comité werden gekozen de heeren A. P. de Ruy ter, W. A. den Boggende en D. H. Littooij Azn., als secundus werden aangewezen de heeren L. P. Bakker en H. R. J. v. d. Veen. De aftredende bestuurleden, de heeren W. A. den Boggende, W. H. Lou- werse, D. H. Littooy Azn. en A. Dees werden herkozen. Terneuzen. Maandagavond hield de af- deeling Terneuzen van den Nederland- schen Ghristenvrouwenbond haar verga dering, die in aansluiting op a.s. Kerst feest een bijzonder karakter droeg. Er was solo- en koorzang, aansluitende op Schriftlezing. Na de pauze was er ge legenheid voor bijdragen van de leden; ook daarvoor was er veel aandacht bij de aanwezigen. De Ant.i-Rev. Kiesvereeniging kwam in vergadering bijeen. De voorzitter H. J. R. v. d. Veen wijdde eenige woorden aan het aanstaand huwelijk van de Prinses en den Prins. Bij stemming van één lid voor Zeeland in het Centr. Comité, werd aangewezen dhr Dominicus. Twintig na men voor de groslijst voor de Tweede Ka merverkiezing werden opgegeven. De samenstelling van de commissies voor de acht stemdistricten had plaats. Het propagandablad „Nederland Waak zaam" zal verspreid worden. Een felici tatie-telegram zal op 7 Jan. aan het vorstelijk Bruidspaar worden verzonden. In de bestuurs-vacature van dhr Mr G. Tichelman werd gekozen dhr Mr H. v. d. Belt. Zaamslag. Gisteren had op het kruis punt van wegen midden op het Veer een aanrijding plaats. De heer M. van St.- Jansteen kwam met zijn bestelauto uit de richting Hulst, toen het 7-jarig zoontje van A. de Z. plotseling voor zijn auto liep. Hij kon een aanrijding niet verhin deren, doch door krachtig remmen schijnt hij het jongetje niet overreden te hebben. D'r Elenbaas, die spoedig ter plaatse was, kon weinig letsel bespeuren. Volgens ooggetuigen treft de heer M. geen schuld. Hoe gevaarlijk deze plaats is voor de jeugd om er te spelen is hiermee weer bewezen. Inmiddels roekelooze automo bilisten passeeren hier met een vaart van 80 K.M. het kruispunt. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 ceni bij vooruitbetaling. Geref. Kerken. Beroepen te Nijeveen, G. Spek, cand. te Breda. Tot ouderlingen van de Waalsche gemeente te Middelburg zijn gekozen de heeren J. L. van der Harst en J. de Munck, tot dusver diakenen en tot dia ken de heer P. A. ter Weer. Arnemuiden. Gekozen in de Ned. Herv. Kerk te Kleverskerke ter voorziening in de vacature wijlen dhr Jac. Janse dhr W. Besuien en in diens plaats gekozen tot diaken dhr B. Goppoolse. Goes. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Brieile dhr A. Oudkerk, thans onderwijzer aan de Herv. school alhier. Bij Kon. besluit is benoemd tot leeraar in vasten dienst aan de Rijks H. B. S. te Appingedam: W. J. K. Labout, onder gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als leeraar aan de Rijks H. B. S. te Zierikzee. Geslaagd voor het examen Staats>- inrichting M.O. de heer A. G. Willemsen te lerseke.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2