Handelsverdrag met Amerika. Centraal Verkoopkantoor van Mosselen. Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Vastgesteld wordt een nieuwe verorde ning op de heffing van schoolgelden. Daar de gemeente noodlijdend is, wordt aange nomen het door den Minister daarom trent vastgestelde tarief. Ingewilligd wordt een reclame school geld, hondenbelasting. Opgemaakt wordt het suppletoir kohier met 6 aanslagen ad f 25.50. Afgewezen wordt een verzoek om tege moetkoming ingevolge art. 13 der L.O.- wet 1920. Goedgevonden wordt een bedrag van 25 ct. p. schoolgaand kind beschikbaar te stellen voor een tractatie enz. op 7 Jan. bij het huwelijk van Prinses Juliana. De nabuurgemeenten, die kinderen op de R.K. scholen te Kwadendamme heb ben, zal gevraagd worden daarin hun aandeel te dragen, gerekend naar het aantal daaruit schoolgaande kinderen. De heer Lans klaagt bij de daarop vol gende rondvraag over den toestand van den weg naar Kwadendamme. Wordt be sloten er zoo spoedig mogelijk in te voor zien. De heer Hoek van Dijke bepleit het plaatsen van een nieuwe paal op de haven. Zal geschieden. Het te vervangen exemplaar is bijna geheel versleten. D'e beer Boone vraagt naar de op brengst van de collecte voor het Natio naal Huldeblijk. De voorzitter antwoordt: netto f 40.25, welk bedrag bem de helft tegenvalt. De beer Beulens vraag naar de Kerst- gave voor de werkloozen. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. daartoe reeds hebben besloten; er wordt aan de toekenning gewerkt. D'e heer Franse brengt de quaestie van de benoeming van een controleur der steunverleening ter sprake, hij wijst erop, dat Ovezande zich reeds terugtrok zoo ook Heinkenszand en vraagt boe dat nu verder moet. D'e voorzitter geeft zooveel hem dat mogelijk is inlichtingen en wijst er op, dat bet overleg daaromtrent nog niet is geëindigd; bet Ministerie van Sociale Za ken zond bericht dat het vooralsnog met de plaats gehad hebbende benoeming ac- coord gaat. Verschillende leden nemen aan de dis- cussiën deel, enkelen zijn het met den beer Franse eens, die voor wil stellen den controleur der steunverleening dio benoemd is, niet te erkennen, maar zich terug te trekken uit de combinatie, an deren met den voorzitter, die geen over ijlde stappen wil doen, doch bet overleg tuAseben de betrokken burgemeesters wil voortzetten. D'e voorzitter zegt, dat bij tot zijn leed wezen zich genoodzaakt zou zien art. 76 der Gemeentewet toe te passen. Na nog eenige discussie, waarbij geen der partijen van standpunt verandert, stelt de beer Franse voor zich voorloopig uit de combinatie terug te trekken en voorloopig den beer P. A. Westdijk, thans controleur der steunverleening te Heinkenszand als zoodanig te benoemen. Dhr Lous, die het vroeger door hem ge opperde idee, een eigen controleur voor deze gemeente aan te stellen opnieuw ver dedigt, stelt voor een afwachtende hou ding aan te nemen, tot de besprekingen in de burgemeesterscommissie zijn ge schied. Het voorst el-Franse, als zijnde bet eerst gedane, wordt daarna in stemming gebracht en met vier tegen drie stemmen aangenomen, waarmee het voorstehLous is vervallen. De voorzitter zegt thans, dat bij, ge bruik makende van de bevoegdheid hem bij art. 6 der gemeentewet toegekend, dit besluit niet zal uitvoeren, als zijnde z. i. in strijd met de wet en het algemeen be lang en de bevoegde autoriteiten daarvan zal kennis geven. Hij' betreurt het besluit ten zeerste, want het geeft wellicht maar oponthoud. Na nog eenige inlichtingen over kolen- toeslag en verdeeling presentiegeld der raadsleden, sluit de voorzitter de verga dering onder bet uiten van de beste wen- schen voor de Raadsleden met het einde des jaars. Kruinineen. Maandagavond vergaderde de Gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester B. G. de Mul. Aanwe zig 10 leden. Wegens lichte ongesteldheid afwezig dhr de Bat. Be voorzitter deelt mede, dat Gedep. Staten geen bezwaar hebben tegen de ver hooging van bet wachtgeld van Mej. Ba- vers, doch als gratificatie; dat van Mr. Adriaanse, procureur voor de gemeente, bericht is ingekomen, dat de Rechtbank te Middelburg de vordering van de weeg burg Oostdijk beeft ontzegt; dat B, en W. voorstellen het .verzoek der landarbeiders bonden om toeslag op hun kasuitkeering tot het bedrag aan steun toe te staan, als mede de Kersttoeslag. Dhr Witte wil verder gaan en f 2 geven aan kostwinners en hoofden van gezinnen Dhr Verijzer wijst er op, dat de geor- ganiseerden contributie derven. De voorzitter zegt, dat B. en W. zich moeten houden aan de Ministerieele voor schriften. Over bet voorstel-Witte staken de stemmen (55). De voorzitter deelt nog mede, dat de bezoekuren van het tehuis door het Burg. Armbestuur zijn uitgebreid en de Woens dag- en Zaterdagavond er ook bij gevoegd zijn. Het voorstel van B. en W. om onthef fing te vragen van de verplichting tot het vaststellen van een capitulantenverorde- ning wordt na eenige bespreking goedge vonden. Eveneens wordt goedgevonden afwij zend te beschikken op een verzoek om deelneming in het Zeeuwsch borgstellings fonds. Goedgevonden wordt een bedrag BELANGEN VAN DEN FRUITHANDEL De Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer is verschenen op het voor loopig verslag nopens bet ontwerp van wet tot goedkeuring van bet op 20 Decem ber 1935 te Washington tusschen Neder land en de Vereenigde Staten van Ame rika gesloten handelsverdrag met bijla gen en bijbehoorende notawisseling. Voor de door sommige leden geuitte vrees, dat op grond van de betreffende clausule in het verdrag al te spoedig ter men aanwezig zouden kunnen worden ge acht, om over te gaan tot de verlenging van de periode, gedurende welke de ver laagde monopolieheffingen op versche ap pelen en peren wordt toegepast, bestaat naar de meening van de regeering geen aanleiding. Immers, de betreffende clau sule bepaalt, dat slechts in geval van misoogst in Nederland tot een verlenging van bedoelde periode zal moeten worden overgegaan. De beoordeeling van de vraag of en in hoever van misoogst in Neder land sprake is, blijft echter ter beoordee ling van de Nederlandsche regeering, beschikbaar te stellen van f 0.25 per leer ling voor een aandenken aan de 625 leer lingen van alle scholen bij gelegenheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana. De verhuring van perceeltjes tuingrond in het 'bouwplan wordt goedgekeurd. Dhr Kole vraagt of de andere grond al verhuurd is, De voorzitter zegt, dat deze in werkverschaffing goögaliseerd wordt, en dan verhuurd zal worden. Besloten werd om als lid toe treden tot de Ned. vereeniging voor luchtbescher ming, terwijl de verordening op het hef fen van opcenten op de hoofdsom der ge meentefondsbelasting zijnde 75 opcenten, wederom wordt vastgesteld. Ook werd een verordening vastgesteld voor het hebben boven gemeentegrond van geleidingen voor radiodistributie. D'e voorzitter zegt, dat dit geen wijzi ging brengt in den bestaanden toestand, doch dat de Minister deze vergoeding in een verordening wil vastgesteld zien. Na eenige toelichting worden eenige wijzigingen in de geineentebegrooting '36, gewonen dienst, goedgekeurd. Naar aanleiding van het voorstel tot aanstelling van een controleur voor do steunverleening, zegt de Voorzitter, dat reeds vroeger door de Inspectie daarop is aangedrongen, doch het nu wordt voor geschreven in combinatie b.v. met Schore en Wemeldinge. B. en W. meenen, dat dit moeilijk te combineeren is met andere groote gemeenten en stellen voor dit voor Kruiningen alleen te doen in overleg ook met de controle voor bet Burg. Armbest., en de aan te stellen persoon per maand te nemen. D'hrn Burkunk en Witte meenen, dat een controleur niet noodig is, doob als die er (komen moet dan gecombineerd. Dhr Witte meent, dat het door het se cretarie-personeel kan b.v. door 'n volon tair een paar honderd gulden daarvoor te geven. 'Dhr De Groof ziet de noodzakelijkheid er niet van in, terwijl dhr Verijzer vraagt of er klachten zijn over fouten. Dhr van Hootegem meent, dat we niet zonder controle kunnen, doch dan goede controle en dan kan combinatie van ge meenten niet. Dhr Burkunk heeft bezwaar, dat B. en W. den controleur benoemen. De voorzitter zegt, dat B. en W. er ook niet happig op zijn, en dat blijkbaar de kosten er aan verbonden, er uit gebaald worden. De bedoeling is evenwel een zui vere controle op het stempelen, ook der kastrekkers uit te oefenen, wat voor de goeden nooit eenig bezwaar kan zijn. Dhr Burkunk .stelt combinatie voor, terwijl dhr Witte de vergoeding op f 10 i per wéék voorstelt in plaats van f 75 per maand. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 8 tegen 2 stemmen. Na eenige bespreking wordt de instruc tie voor het hoofd en diens echtgenoote van het tehuis- „Avondlicht'' goedgekeurd. Voor tot stemming wordt overgegaan voor de periodieke aftreding van twee le den van het Burg. Armbestuur, zegt dhr Witte dat hij voorstelt deze voordracht terug te zenden, opdat rekening gehouden zal worden met andere richtingen; er zit ten neringdoenden in die daarvan profi- teeren. Dhr Burkunk laat dit laatste in het midden, doch wil ook rekening hou den met andersdenkenden. De voorzitter zegt dat door B. en W. klachten onderzocht zijn, deze bleken on gegrond te zijn. Dhr van Hootegem meent dat niet alle richtingen kunnen vertegenwoordigd zijn zonder uitbreiding. Het voorstel om aan houding wordt verworpen met 6 tegen 4 stemmen. Herkozen wordt dhr J. Blok Az. met 6 st. tegen 4 st. op dhr M. v. d. Berge. Eveneens herkozen dhr J. v. d. Kreeke bij herstemming met 5 st. tegen 4 st. op dhr M. v. d. Berge en 1 blanco. Tot afgevaardigden naar de N. V. Wa terleiding Zuid-Beveland worden herko zen burgemeester B. G. de Mul en dhr A. v. d. Straaten, Rondvraag. D'hr A. v. Hootegem wijst op het lang gesloten 'blijven der spoorweg overgangen bij het station. B. en W. zul len verzoeken de overgangen b.v. niet lan ger dan 10 minuten gesloten te doen blij ven. D'hr van Hootegem vraagt ook naar 'het polderdelven in werkverschaffing. De voorzitter zegt, dat dit vertraagd I is daar de Inspecteur bij het delven een opzichter van de Heide Mij. wou hebben en het Polderbestuur (en tereoht) daar niet voor la, daar steeds tot genoegen van allen dit work elk jaar is uitgevoerd, Dhr Witte heeft bezwaar, dat er zoo wei nig raadsvergaderingen zijn, en vraagt of geen boterbons verstrekt worden. De voor zitter zegt, dat de boter al besteld is. Dhr Verijzer wijst op de circulaire betreffende goedkoope dekens. De voorzitter zegt, dat ook dekens zijn besteld. Dhr Burkunk wijst nog op den slechten toestand van bet plein bij het station Kruiningen. De voorzitter zegt onderzoek toe. Daarna sluiting. Nadere verklaring van Minister Deckers. In zijn Memorie van Antwoord inzake de begrooting van Landbouw en Vissche- rij, beeft Minister Deckers een uitvoerige uiteenzetting gegeven van den gang van zaken, met betrekking tot dit Verkoop kantoor. Waar bet bier een veelbesproken affai re betreft, laten wij bedoelde verklaring hier volgen. Tengevolge van de concurrentie, welke de kweekers aan bun afnemers, de han delaren, aandeden en tengevolge van het overvoeren van bepaalde markten was het mosselbedrijf reeds gedurende jaren niet meer loonend. Door de goedwillende elementen in het bedrijf werd reeds ja ren geleden ingezien, dat een geordende toestand eerst zou kunnen worden ver kregen door den financieelen band tus schen den producent den kweeker en den handelaar te verbreken. Op ini tiatief van den Bond van Zeeuwsche mo'sselkweekers werd daarom in 1927 door de belanghebbenden een verkoop kantoor opgericht, hetwelk naar de be doeling der oprichters in dezelfde rich ting werkzaam zou zijn als het thans be staande Gentraal Verkoopkantoor. Door gebrek aan medewerking van een deel der kweekers moes-t dit verkoopkantoor echter spoedig worden op-geheven. Aangezien de toestand in het bedrijf steeds slechter werd, gingen bij velen opnieuw gedachten uit naar een verkoop kantoor, toen de Landbouw-Crisiswet 1933 de mogelijkheid opende bepaalde maatregelen, welke de meerderheid van bet bedrijf in het belang daarvan wen- sohelijk oordeelt, voor het geheele b^ drijf als bindend vast te stellen. Met mede werking! van den toenmaligen Minister van Economische Zaken werd op 31 Mei 1935 het Centraal Verkoopkantoor van mosselen opgericht. Voorgeschreven is, dat alle kweekers hun mosselen aan dit verkoopkantoor moeten leveren. Daar voor wordt aan de kweekers ten minste een door den ondergeteekende bepaalde prijs uitgekeerd. Naar zijn opzet is bet Gentraal Verkoopkantoor dus allereerst en allermeest een instelling ten behoeve van de kweekers. De ondergeteekende meent te- mogen vaststellen, dat het Centraal Verkoop kantoor in dit opzicht aan zijn doel beeft beantwoord. In het algemeen zijn aan de kweekers loonende prij'zen uitgekeerd De ondergeteekende kan zich vereenigen met de meening van die leden, die bet vanzelfsprekend achten, dat niet alle kweekers tevreden zijn. De groote moei lijkheid is, zooals deze leden terecht op- meikten, afzet te vinden voor de mosselen van slechte kwaliteit. De zeer kleine kweekers, voor wie het Centraal Verkoop kantoor in het vorig seizoen nog slechts weinig kon doen, kunnen beter leveren, aangezien hun mosselen dit seizoen beter zijn dan het vorige, waardoor het Cen traal Verkoopkantoor tegen meer loonen de prijzen van hen kan afnemen. Enkele dezer kweekers zijn bovendien als mossel- handelaar bij1 het Gentraal Verkoopkan toor ingeschreven en kunnen dus den leurhandel in mosselen uitoefenen. Op bet oogenblik zijn derhalve ook de be langen der kleine kweekers voldoende gewaarborgd. Nadat door de oprichting van het Cen traal Verkoopkantoor de verkoop van mosselen door de 'kweekers aan de han delaren was centraliseerd, ontstond ook bij! den handel een streven zich aaneen te sluiten. Dit streven is door den voor- maligen voorzitter van het bestuur en door den directeur van het Centraal Ver koopkantoor krachtig gestimuleerd en zij hebben zich een benoeming tot ïespecti- velijk voorzitter en directeur van de com binatie van handelaren op Parijs laten welgevallen. Voor de werkzaamheden, welke zij als zoodanig hebben verricht, zijn hun na afloop van het seizoen be dragen uitgekeerd van respectievelijk f 1200 en f 3000. Met 'dit optreden van den vooimaligen voorzitter van het bestuur en den direc teur van het Centraal Verkoopkantoor, hoe goed ook bedoeld, heeft de onderge teekende zich niet kunnen vereenigen. Gelijk boven reeds werd uiteen gezet ia het Centraal Verkoopkantoor bedoeld ala een instelling ten behoeve van de kwee kers. Door een functie te aanvaarden in een combinatie van handelaren en daar voor een geldelijke belooning aan te ne men, konden de betrokkenen gemakkelijk in hun vrijheid van optreden ten opzichte van den handel worden belemmerd. De verzoeken om ontslag van den voorzitter van het bestuur en van ondergeteekende's vertegenwoordiger in dit bestuur zijn daarom door den Ondergeteekende inge willigd. Het bestuur van het Centraal Verkoopkantoor heeft aangaande deze ontslagen den ondergeteekende niet van zijn gevoelen doen blijken. Het verzoek om ontslag van den directeur is aanvan kelijk door het bestuur niet ingewilligd. Nadat de ondergotoekende aan het be stuur had doen weten, dat hij dit ontslag om) de boven uiteengezette reden als eisch moest stellen, beeft het bestuur overeenkomstig het verlangen van den ondergeteekende gehandeld. De ondergeteekende stelt er prijs op te verklaren dat het aanvaarden van de bovengenoemde bedragen geenszins als het aannemen van steekpenningen mag worden gequalificeerd. Hij' is er van overtuigd, dat deze bedragen een ver goeding zijn voor ten behoeve van de be trokken combinatie verrichten arbeid. Het nauwgezette onderzoek van den Cri sis-Accountantsdienst heeft uitgewezen, dat van fraude of van financieele onre gelmatigheden bü het Centraal Verkoop kantoor geen sprake is. De integriteit der betrokkenen staat naar het oordeel van den ondergeteeken de volkomen vast, en hij heeft dan ook maatregelen genomen, waardoor hij' ook in den vervolge van den arbeid van den en den voormaligen directeur van het Centraal Verkoopkantoor profij't zal kun nen trekken. Eerstgenoemde is bereids benoemd tot lid van de commissie voor de ansjovisvisscherij en den ansjovishan- del der Nederlandsche Visscherijcentrale. Het ligt in het voornemen den afgetreden directeur op een andere plaats in den lanbouw-crisisdienst te werk te stellen. Naar aanleiding van bij de openbare lehandeling door den heer Kersten ge maakte opmerkingen, verklaarde de Mi nister omtrent deze zaak geen nieuws meer te kunnen vertellen. Ik geloof alleen, zoo zeide hij, dat het misschien goed is om een, natuurlijk niet gewilden, maar allicht door de rede voering van den geachten afgevaardigde den heer Kersten ontstanen verkeerden indruk weg te nemen. Daarom wil ik er aan herinneren, dat ik ook officieel verklaard heb, dat de in tegriteit van de twee genoemde heeren bij mij boven alle verdenking is. Ik heb de zaak heel ernstig onderzocht en op allo mogelijke wijze laten onderzoeken Ik vind alleen, dat men hier geen ver standig beleid heeft gevoerd. Van on eerlijkheid is in het geheel geen sprake. D'at is mijn overtuiging. Ik zou hot zeer betreuren, als door welke redevoe ring, door welk artikel of door welk op treden ook, aan deze heeren verder naar aanleiding van het gebeurde, eenig leed zou geschieden. Toen ik bemerkte, dat door sommige a deze zaak werd uitgebuit, en men den indruk ging vestigen, alsof men hier te doen had met twee personen, die niet vol komen eerlijk waren, heb ik, voorzoover het in mijn macht was, een bewijs willen geven, dat al die mededeelingen ten on rechte waren gedaan. Ik ben zoo geluk kig geweest den afgetreden voorzitten van het bestuur bereid te vinden een nieuwe bestuursplaats in een andere cri sisorganisatie te aanvaarden en zeer bin nenkort zal ik den afgetreden directeur eveneens in een andere crisisfunctie t.e werk stellen. 'Schiphol in mist. Zon- neschijln in Twente. Tengevol ge van den mist in het westen des lands zijn gisteren niet minder dan twaalf ver keersvliegtuigen op het vliegveld Twente geland,, n.l. zes toestellen van de K.L.M., twee Zweedsche, drie Engelsohe en drie Duitsche vliegtuigen. De meeste voor Schiphol bestemde toestellen landden in Twente, waar het mooi zonnig weer was. De voor Nederland bestemde passagiers hebben de reis per trein voortgezet. Meisje overreden. Gister middag te ongeveer één uur is het zeven jarige dochtertje van den heer Sletbeen, dat api weg was naar school, op den Bad huisweg te Apeldoorn door een bestelauto van een bloemenzaak aangereden. Het kind was op slag dood. Door een auto overre den. In de Dorpsstraat te Bemmel (Be tuwe) is gistermiddag de ongeveer 40- jarige A. Hoogveld uit Gent, die per rij!- wiel de Plakschestraat uitreed, gegrepen door een auto, komende uit de richting Huissen en bestuurd door den 42-jarigen vertegenwoordiger van de firma Stokvis te Arnhem,, A. W. De wielrijder werd in levensgevaar lijken toestand naar bet St. Liduinazie- kenhuis te Bemmel gebracht, na ter plaatse verbonden te zijn door dr Poel. De wielrijder, die gehuwd is en vader van acht kinderen, heeft waarschijnlijk zelf schuld aan bet ongeluk. Overreden en gedood. Te Amsterdam is gisteren een 25-jarige man, die op de fiets door de Sarphati- straat reed, ter hoogte van de Oranje- Nassaukazerne gevallen en onder de wie len van een vrachtauto geraakt. De man was op slag dood. De verduistering te Gemert. Bij vonnis van de rechtbank te Roermond is op eigen verzoek in staat van faillissement verklaard A. F. J. V., notaris te Gemert,, zich thans in voorloo- pige hechtenis bevindende in het huis van bewaring te Roermond in verband met door hem gepleegde verduisteringen, met benoeming van mir Jurgens tot rech- ter-commissaris en tot curator mr C, A. Rutgers, advocaat en procureur te Hel mond. De sohulden bedragen ongeveer f 70.000 waartegenover staat een actief aan con tanten, hypotheken en vorderingen van ongpveer f 8000. Smakelijke smokkelwaar. D'at de gesmokkelde Belgische margarine en suiker niet altijd en zelfs veelal niet langs hygiënisohe wegen worden geleid om eindelijk bij de consumenten als „smakelijk eten" te belanden, is be kend, Hoe rvaak toch reeds werden smokkelaars aangehouden, die de pakjes boter op hun bloote lijf of in hun panta lon verborgen hadden. Bekend is ook hel geval van pas enkele weken terug, dat een smokkelaar in de omgeving van de Belgische grens bij Rucphen was aange houden en gedurende een paar uur in een flink verwarmd vertrekje werd opge sloten, totdatde gesmolten marga rine zijn broekspijpen uitdrupte. Nu Zaterdag j.l. deden ambtenaren van de crisiscentrale te Roosendaal, bij een inval in een perceel aan de Stoop straat, weer een nieuwe „smakelijke" ont dekking. Zij waren zoo overtuigd van de goede gronden waarom zij dit buisonder- zoek deden, dat zij tot in deW.G. hun onderzoek voortzetten. En het resul taat was, dat, toen de bril van de W.C. werd opgelicht, een hoeveelheid boter en suiker rond den koker werd aangetrof fen, welke in beslag genomen kon wor den. Smakelijk etenl Raadslid verdronken. Se dert Vrijdagavond werd het onder Aduard wonende raadslid van Olden- hove, J. Solaat, vermist. Tlians is zijn lijk opgehaald uit het Reitdiep te Dork- Wv,rd. Men vermoedt, dat S. door de duis- tenis is misleid en te water is geloopen, waardoor hij jammerlijk is verdronken. Gew. Afd. Chr. Boeren- en Tuindersband. Donderdag hield deze afd. haar na jaarsvergadering te Zaamslag. De voor zitter, de heer De Putter te Axel, heette allen hartelijk welkom, inzonderheid den bondssecretaris, Mr W. Rip. Deze sprak vervolgens over: „Ordening in den Landbouw". Eerst zette spr. uiteen de o-rdeningsgedaehte zooals wij' die als Ghristenboer en -tuinder te zien hebben. Wij moeten deze ordening niet verwerpen zooals de liberalen dit gedaan hebben, die alles vrij wilden, omdat de menscb naar hun meening goed was en daarom zichzelf wel zou ordenen, maar haar aan vaarden, ook in de toekomst. Op sociaal gebied werden de collectie ve arbeidscontracten en de bedrijfsraden genoemd, terwijl er op economisch gebied tal van ordeningen zullen moeten blijven, immers, als naar we allen hopen en 'bid den de crisis eens een einde mag nemen, dan ook zal nog door de protectiegedachte in de ons omliggende landen de ordening voor ons noodig blijven. Het is juist de taak van den C. B. T. B. deze zooveel mogelijk zelf in handen te nemen en onder hooger toezicht uit te voeren. Deze taak zal zeker moeilijk zijn, maar ook nu zal blijken, dat ze toch wel moge lijk zal zijn indien ze met den Bijbel als grondslag en uitgangspunt wordt toege past. Hiervoor is echter noodig dat elke belijdende Protestantsdhe Christelijke boer en tuinder zich schaart onder onze vanen. Op deze rede volgde een breedvoerige bespreking. Vervolgens trad nog als spreker op een vertegenwoordiger der Amsterdamsche Superf. fabriek, die de nieuwe producten dezer fabriek zeer aanbeval. Het waren de A. S. F.-korrels, deze zijn volgens Spr. onovertreffend, vooral voor pootgoed-te- lers. Nadat hierover nog even van gedachten was gewisseld en in de rondvraag de zui- velmisère was besproken, werd deze wel geslaagde vergadering gesloten, nadat de heer J. W. Bakker was voorgegaan in dankgebed. Tuchtrechtelijke boeten landbcuwcrisisovertredineen. Reeds meermalen is er de aandacht op gevestigd, dat niet-vrijwillige betaling van tuchtrechtelijke boeten tot hooge extra- kos'ten voor den betrokkene leidt. Ook thans wordt wederom van 'bevoegde zijde mededeeling gedaan van een geval, waar in een zeer geringe boete door de invor dering langs gerechtelijken weg uitein delijk met zestig maal het bedrag aan kosten is verhoogd. Betrokkenen mag daarom nogmaals in 'hun eigen belang worden aangeraden, de hun opgelegde tuchtrechtelijke boeten onmiddellijk te voldoen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verw. tot den avond van 23 Dec. 1936: Zwakke tot matige Z. tot W. wind, ne velig tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 777. Licht op voor fietsen: Woensdag 4 u. 12 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6