DE ZEEUW jd i,r,en s uit Amerika De S.D.A.P. en de Lands verdediging. leder pak HO NI G's VERMICELLI iTo NI G's ^BOUILLONBLOKJE GRATIS TWEEDE BLAD Staten-Generaal. Uit de Provincie Ruwe,gesprongen hanJen VAN- DINSDAG 22 DEC. 1038, Nr 71. Onze Rotterdammer, handelend over de uitspraken van de meerderheid der commissie uit de S.D.A.P., betreffen de de weermacht, kwam daarbij tot de conclusie, dat deze partij de door haar aangenomen beginselen verloochende. Heftig kwam de roode pers hiertegen in verzet. Even grof als dun noemde zij zulk een uitspraak. Dit geeft de Rotterdammer aan leiding te herinneren aan de Vlootwet campagne in 1930, toen het roode petion- nement georganiseerd werd en de heer A. B. K. zong: Niets noodlottigers of gekkers Dan het plan van Toean Deckers, Om voor nieuwe oorlogsschepen Centen in de wacht te sleepen; Wèg met Leger en Marine, Die voor niets dan onheil dienen: Makkers, weet uw trouw te toonen, D' uitkomst zal den arbeid loonen! Verder wordt herinnerd aan wat in 1930 de roode pers schreef over de behande ling van deze zaak in de Kamer, Men had Ir Albarda vragen gesteld over de houding der S.D.A.P. bij oorlogsgevaar; maar „na Albarda's repliek is het plotseling muisstil geworden, even stil als de hoog- borstige vragenstellers zelf werden. Men dacht ons te intimideeren, maar vond integendeel aanklagers tegenover zich, die de vragenstellers en de hunnen beschul digden door hun militarisme het land aan zelfmoord bloot te stellen." Geen wonder: de heer Albarda zei waar het bij de S.D.A.P. op stond: „Wat aan duidelijkheid niets te wen- schen overlaat, is, dat de sociaal-demo cratie in Nederland het beginsel van de gewapende landsverdediging heeft vaar wel gezegd. Wij verwerpen de gewapende landsverdediging. Wij verwerpen haar met vele honderdduizenden onzer land- genooten. Wij verwerpen haar, omdat ons zedelijk gevoel er tegen in opstand komt, om welke reden of met welk doel ook aan een oorlog deel te nemen. Maar wij ver werpen haar ook op grond van verstande lijke overwegingen, omdat gewapende landsverdediging voor Nederland onmo gelijk is." Het beginsel van de gewapende landsverdediging is overboord geworpen; ook en allereerst, omdat „het zedelijk ge voel er tegen in opstand komt". En dat was geen haastig eendaagsch oordeel, neen, de spreker herinnerde er aan, dat hij reeds op 2 Maart 1927 gezegd had: „Nationale defensie is nationale zelf moord. Dat is de overtuiging van honderd duizenden Nederlanders, en hoe vreemd zulk een uitspraak ook moge klinken in de ooren van hen, die maar voortgaan in den stroom van het oude, zonder zich van de nieuwe dingen rekenschap te geven, zij is een waarheid, die de over tuiging is van een groot deel van ons volk. Niemand kan deze uitspraak weer leggen." Behalve dan Albarda van 1936; maar wie kan nu zes jaar vooruit zien, dat hij van overtuiging zal veranderen? Regeeren is vooruitzien, maar critiseeren en propageeren niet. Neen, in 1930 stond het nog muurvast: „Omdat wij dat alles beseffen en omdat wij den oorlog als een onzedelijke daad gevoelen, daarom zijn wij voorstanders van nationale ontwapening. Wij willen den waan niet laten voortbestaan, dat een verdediging het Nederlandsche volk zou kunnen baten. Die waan is gevaar lijk, hij is misleidend, hij leidt tot den ondergang van het volk. Die waarheid, hoe onaangenaam som migen haar ook mogen vinden, moet moe dig in de oogen worden gezien. En die overtuiging wint veld, niet alleen in ons land, maar ook in andere kleine landen." Die overtuiging heeft zoodanig veld ge wonnen, dat diezelfde heer Albarda in 1936 schrijft: Alle andere groote en kleine landen zijn ons op het punt van nationale ver dediging voorgegaan. „Op dit oogenblik is de Nederlandsche S.D.A.P. de eenige sociaal-democratische partij in de geheele wereld, die nog na tionale ontwapening in haar program heeft behouden. Naar de overtuiging van de meerderheid der commissie kan ook de S.D.A.P. het programpunt nationale ontwapening niet langer handhaven. Ook Nederland kan in de tegenwoordige omstandigheden niet tot zelfstandige ontwapening overgaan, zonder voor zichzelf en voor andere lan den het oorlogsgevaar te vergrooten. Handhaving van een programpunt, waar van men de onuitvoerbaarheid moet er kennen, is een ernstige politieke partij onwaardig." Maar het was een ernstige politieke partij ni e t onwaardig om in het ver leden, jaar na jaar-, andere partijen, d i e onveranderlijk dezelfde overtui ging waren toegedaan als de studie commissie der S.D.A.P. nu, van milita risme en bewapeningszucht te beschuldi gen en hen drijvers naar oorlog te noemen. Wanneer neemt de S.D.A.P. en haar pers deze grofheden terug? Zoodra zij dav 'net hebben wij meer eerbied voor haar vlottende levensovertuiging en „hei lig bedoelen" dan thans, helaas, het ge val kan zijn. TWEEDE KAMER. Avondvergadering. De heer W esterman meent, dat bij niet alle werkloozenkassen die objectivi teit en die neutraliteit wordt gevonden welke noodig is voor het uitvoeren van een Overheidstaak. Zij zijn daarvoor me' opgericht, want de vakvereenigingen heb ben een ander doel. D'it leidt tot een de natureering van den steun. Minister Slingenberg spreekt waardeerend over den pioniersarbeid van de vakvereenigingen inzake de werkloo- zenzorg'. Spr. kan zich niet voorstellen, dat ër nog een lid in dit college is, dal daar anders over denkt. Het vraagstuk der buitenland sche arbeidskrachten is moei lijk. Wij leven in dit opzicht in Neder land niet op een eiland. Zeer veie Neder landers wonen in omliggende landen. Sloten wij de buitenlanders uit, dan wer den de Nederlanders in andere landen eveneens uitgesloten. Er zijn nog 76.000 vreemde arbeidskrachten in ons land. Toen de wet op de vreemde arbeids- krachten in werking trad, waren er 100.000. In twee jaar tijds zijn er dus heel wat afgevloeid. Wanneer er in het buitenland werksta kingen zijn, zal spr. zoo lang hij minis ter is, niet dulden dat Nederlandsche ar- bedsbeurzen zich daarin mengen; er was niets tegen dat te Terneuzen b.v. werk loodsen werden opgeroepen door de Ar beidsbeurs om aan te monsteren op een schip, dat in verband met de zeelieden staking te Antwerpen een onvoldoende bemanning had. Hier is geen ontoelaatbare pressie uit geoefend. De Belgische magistraat, die over de grens was gekomen, heeft nadien geen kans meer gekregen om zich met Nederlandsche aangelegenheden te be moeien. Aan de orde is daarna de afd. "Werk verschaffing en Steunverlee- n i ng. De heer Loerakker (R.K.) wil den steun bij een gezin met meer werkloozen niet berekend zien naar het loon van één werklooze, De heer Bakker (C.H.) vraagt van extra-verdiensten 1/3 in mindering te brengen op den steun in plaats van 2/3, De heer Schwartz (A.R.) wijst er op, dat onze regeering geen reclame maakt voor eigen werk op landdagen, en met behulp van een propagandacentrale. Het kabinet-Colijn beeft moeilijken arbeid voortreffelijk verricht en verdient hier voor den dank der natiel Spr. vraagt voorts meer cultureel werk voor jonge onderwijzers, op welk gebied het particulier initiatief reeds veel bereikt heeft. Kan het twee-op één stelsel niet bij het onderwijs worden toegepast De heer Kupers (S.D.) acht het on juist, dat de werkloozen honderden kilo meters van hun woonplaats worden te werk gesteld in de werkverschaffing. Daarom moet de laatste worden uitge breid. De heer Krijger (C.H.) is den minis ter dankbaar -dat -hij de aannemers wil inschakelen bij het uitvoeren van werken in werkverschaffing. Over de Ned. Heide Mij. en de N.V. Grond-Mij. is spr. minder te spreken, deze zouden de inschrijving voor aannemers bij de gemeentebesturen tegenwerken. De heer Zandt (St. Geref.) wil werk loosheidsbestrijding door vermijding van cumulatie, verwijdering van vrouwen uit de bedrijven, en het ontzeggen van de school aan onderwijzers-kloosterlingen (vroolijkheid). De regeering bevordere op neming van werkloozen in het leger De heer Vos (Lib.) hoopt, dat de da lende werkloosheid zal aanhpuden, doch men zal een vrij groot overschot van on volwaardige arbeidskrachten houden; daarmee moet rekening worden gehouden; men zal voor deze menschen 15 pet. van de werkloozen schat spr. hun aantal iets moeten doen. D'e gezinsaftrek van 2/3 is te groot. In de groote steden is het voor jonge meisjes onvoordeelig, dienstbode te worden. Als zij f 3 verdienen, moeten zij er f 2 van missen en houden f 1 over. Dat is te weinig. Ten slotte bepleit spr. tewerkstelling van kleine boeren op hun eigen grond en vraagt den kleinen middenstand in te schakelen bij de verstrekkingen van goedkoope levensmiddelen Een extra dienst op Haamstede. De K. L. M. deelt mede, dat, om aan de talrijke aanvragen tegemoet te komen, in verband met de Kerstdagen een extra dienst van Rotterdam op Haamstede en terug zal worden ingelegd. Op Donderdag 24 December zal een gewone middag- dienst worden uitgevoerd, te weten: ver trek Rotterdam om 15 uur, vertrek Haam stede om 15 u. 35. Veel animo. Voor het kamp voor jeugdige werk loozen te Chaam (N.B.) is de animo on der de Zeeuwsche jeugdige werkloozen plotseling zeer toegenomen. Voor de pe riode, die begin Januari aanvangt, heb ben zich niet minder dan 77 personen uit 21 verschillende gemeenten aange meld. D'e belangstelling is het grootst onder de landarbeiders. Middelburg. De buurtcommis- sies en haar arbeid. Het is nu zoo langzamerhand volop tijd, dat alle 'buurtcommissies met haar voorbereiden de werkzaamheden gereed dienen te zijn en men ziet daarvan dan ook hier en daar het resultaat. Palen verrijzen, draden wor- Ingezonden Mededeeling. E U I L L E I O IV. '0., door An n e B a e 1 e. 0— „En wat bedoelde je, toen je zei, dat hel je moeders wensch was om hier te komen?" „Zij wilde zoo graag met u spreken en u ergiffenis vra0en." „Ik heb< haar verge en en ik heb Dul- cey gevraagd haar dit te zeggen, maar die spreekt me altijd tegen en ik wed, lat zij het nooit gedaan heeft." Tame D'ulcey zal ze..er.." Wea- thcrlcy aarzelde even, als hij bang was, dat hij zich versprak als hij het weer voor'juffrouw Dulcey opnam. „Ja, ja, ik begrijp je wel. Maar vertel mij nu eens precies, wat de moeder zei." „Ze zei. dat ze u wilde vertellen, hoe zeer het haar speet, dat ze u beleedigd had, maar dat ze zeer, zéér gelukkig ge weest was met vader en ons. Heel graag had ze u en het kasteel en haar tante, juffrouw Weatherley, die haar opgevoed heeft, nog eens teruggezien en ze heeft me gezegd, dat als ik u ooit zag, ik dat u heel beleefd moest vertellen. En nu.., nu.... ben ik toch onbeleefd tegen u geweest. "Wilt u me dat vergeven, om... om. Hij wilde er bij zeggen: „om harent wil", maar een plotselinge duizeling be ving hem, zoodat hij een oogenblik moest gaan zitten. De landheer trachtte zijn ontroering te onderdrukken en probeerde ,nog steeds voor zichzelf de hardheid, waarmee hij zijn eenig kind had behan deld, te verontschuldigen en te recht- vaardigen. Toen hij bemerkte, dat zijn kleinzoon schijnbaar toch meer van den val had geleden, dan hij vermoedde, schrok hij opnieuw en terwijl hij met zijn eene hand zijn paard bij de teugel hield, probeerde hij met de andere den jongen weer op te heipen, wat hem echter niet gelukte. „Wat is er? Wat scheelt je?" vroeg hij bezorgd. „Niets, ik ben alleen erg moe," sta melde Weatherley, en hard hoorde hij zijn grootvader roepen „Juffrouw Richards, kom gauw eens hier! Juffrouw Richards!" Vlug kwam de vrouw, die zoo juist Weatherley den weg had gewezen, aan- geloopen, want ze stond juist voor de deur en had den landheer nagezien. „Houd even mijn paard vast. Het is wel vertrouwd," zei deze, terwijl hij op zijn kleinzoon toeliep, en zei: „Er ligt I bloed op de steenen. Je bent dus toch gewond?" ,,'t Is niet erg, geloof ik, alleen maar," zei Weatherley, terwijl hij probeerde op te staan. De landheer hielp hem daar voor en zag toen, dat er bloed liep uit een klein wondje aan zijn achterhoofd, waarmee hij in zijn val op de steenen was gekomen. Bezorgd onderzocht hij het en zei toen verlicht: „Het is niet erg, maar ik zal het direct even verbinden. Wilt u een beetje water halen, juffrouw Richards? Geef mij het paard maar, dan zal ik het wel even aan een hek vastbin den. Ho, Silverking, ho!", voegde hij er bij, terwijl hij het dier kalmeerend op zijn nek klopte, en de teugels over het hek gooide. Juffrouw Richards snelde nu weg om water te halen; .Silverking knabbelde aan het groen van een haag en de beide hon den vochten en stoeiden naar hartelust met elkaar. De landheer ging nu naast j zijn kleinzoon op de steenen zitten en na dat hij een zijden zakdoek uit zijn zak gehaald had, verbond hij de wonde. „Het is gelukkig geen diepe snee. Dan ben ik nog wel eens erger toegetakeld geweest," zei hij geruststellend. „Ik geef er ook niets om, hoor," poogde Weaterley heel dapper te beweren, „en i het spijt me erg, dat ik u nu zooveel last veroorzaak." i Zijn grootvader was blij, dat hij niet den gespannen, eerepoorten worden ge reed gemaakt, en naar wij vernemen be reiden verschillende buurtcommissies ook feesten voor de kinderen voor. Zoo hoor den wij van een der commissies i wel licht zijn er nog meer 1 die reeds Woens dag 6 Jan. 'n kinderfeest organiseert met een optocht, tractatie en filmvertooning. Dit plan is zéker aan te bevolen, omdat dan de groote openbare feesten nog niet begonnen zijn en er in verschillende dee- len der stad toch reeds feestklanken wor den gehoord. Kloefinffe. A.s. Woensdag kwart over vijf vergadert de gemeenteraad. Op de agenda staat o.a. de benoeming van een lid van het Burg. Armbestuur in de vaca- ture-M. Eversdijk, welke niet meer her benoemd wenscht te worden. Daartoe is door het Armbestuur de in de gemeente raadsvergadering van 26 November aan dit bestuur teruggezonden aanbeveling ongewijzigd weder ingediend, waarop voorkomen: 1. W. N. van Liere, 2. A. Sinke Jzn. B. en W. stellen voor om in bijzondere gevallen ingediende bouw plannen aan het advies van de Provin ciale Schoonheidscommissie te onderwer pen, en de kosten daaraan verbonden op de bouwers te verhalen. Verder wordt voorgesteld om in de steunregeling op te nemen, dat personen van 65 jaar en ouder niet meer onder deze regeling kunnen vallen. In verband met den ondertrouw van H. K. H. Prinses Juliana hebben B. en W. de O.L. school bezocht, waarbij door den Burgemeester het belang van onze dy nastie werd uiteengezet. Door de school kinderen werden vaderlandsche liederen gezongen. De leerlingen der hoogste klas sen kregen een Oranjekalender, die der laagste klassen werden op chocolade- reepen getracteerd. Krabbendijke. Met ingang van 16 Jan. 1937 wordt de stationschef M. v. Boven overgeplaatst naar Best. De heer J. van Baren Sz. is met ingang van 1 Febr. 1937 benoemd tot Adjunct-Commies ter secretarie te Zutfen. Borssele. Maandagmiddag vergaderden de ingelanden van den calamiteuzen polder Borssele. E'en voorstel om den heer Rutgers met 1 Jan. 1937 ontslag te verleenen als ontvanger-tgriffier en tot het instellen van een rechtsvordering werd door alle aanwezigen goedgevonden, De wijzigingen wegens onregelmatighe den aan te bengen in de begrooting dienst 1936-1937, konden aller goedkeuringweg- dragen. Met de voorstellen tot het aan gaan van een kasgeldleening per 1 Maart 1937, groot maximaal f 8000 voor hoog stens 6 maanden en een voorstel tot con versie der 5 pet. obligatieleening, oor spronkelijk groot f40000, kon de verga dering zich vereenigen. Aacjtekerke. De Maandagavond alhier gespeelde competitiewedstrijd voor den ZJeeuwschen Dambond tusschen Aagte- kerke 1 en Vlissingen 1 gaf den volgenden uitslag: A. WillemseL. Goedbloed 11, L. BosselaarJ. de Vos Burchart 20, D. TrielierL. Goedbloed 02, L. Trieller J. Bossenaar 11, S. BlaasP. Maas 11, P. de VisserO. Helliima 11, D. Hugense—F. Fleurbaij O2, C. Jobse G. v. Hoorn 2—0, J. de VisserG. Lu- wema 02, C. JongepierJ. A. v. Blok- poel 11. Uitslag Aagtekerke 9, Vlissingen 11 p Tholen. Onder groote belangstcllirg gaf de vereeniging voor Kamermuziek Zaterdagavond in de zaal van hotel Hoek alhier een. uitvoering ter gelegen heid van de „aanteekening" van 't Prin selijk paar, en ten bate van het plaatse lijk O'ranje-Comité De opening geschied de doior den heer M. van Egmoind, die een bijizonder welkom toeriep aan den burgemeester en het Statenlid de heer Moelker. Begonnen werd met de Lippe Detmold- ma.rsch en het Wilhelmus, waarna een rijk gevarieerd programma werd uitge voerd. Mr van der Hoeven sloot deze bijeen komst en zegde dank voor den motoien avond en in het bijzonder voor de aardige gedachte der vereeniging, om het batig saldo af te staan aan de Oranjevereni ging. Bij de Zaterdag j.l. gehouden sla- flauw viel, en een zucht van verlichting ontsnapte hem, toen hij zag dat de kleur van den jongen op zijn wangen terug keerde Het water, waarmede juffrouw Richards nu kwam aandragen, bracht hem weer heelemaal op verfiaal en op nieuw deed hij een poging om op te staan, terwijl hij zijn hand legde in dien van zijn grootvader. „Je ]?fent een dappere kerel, hoor!" zei de landheer goedkeurend, terwijl hij har telijk de kleine hand drukte. „Maar je zult nu niet heelemaal meer naar huis kunnen loopen. Het kasteel is zelfs dich ter bij dan de boerderij, en het was mis schien beter, dat je meeging daarheen. Kun je rijden?" vroeg hij aarzelend. „Wel een beetje, maar ik moet toch naar huis. Ik ben nu weer heelemaal klaar", zei Weatherley met zijn gewone vastberadenheid. „Je kunt dan in ieder geval Silverking nemen, die je halfweg zal brengen. Loop u naar „Castle Farm", juffrouw Richards en zeg, dat de jongenheer Dauncey zich licht bezeerd heeft en dat er nu iemand hem tegemoet moet gaan tot aan den vier sprong. Noem mijn naam echter niet. Dan is de jongen dicht bij huis en zal verder wel kunnen loopen." Weatherley werd door zijn grootvader op het paard getild, waartegen hij zeer protesteerde, omdat hij nog nooit zoo n gerstentoonstelling te Bergen op Zoom, werd een diploma vOor worstbereiding en garneerwerk uitgereikt aan de Thoolsohe slagers G. van Oeffelen, M. van der Eyk, en J. Slager Cz. Hlet werk van den heet v. d. Eyk werd bekroond met een eervolle vermelding en een tweeden prijs. Vrouwepolder. Het bestuur der Chris telijke Oranjeveroenigjng te Vrouwepbl- der heeft besloten het Oranjefeest ter ge legenheid van het huwelijk van Prins Bomhard en Prinses Juliana te vieren op Woensdag 13 Januari 1937, Het programma is als volgt van 8 tot 8.30 uur: klokluiden; van 8.30 tot 8.45 uursaluutschoten door Burgerwacht en Vrijwillige Land storm; van 9 tot 9.30 uur: Muzikale wandeling door „Ons Genoegen"; van 10 tot 10.30 uur: Kinderzang bij het Gemeentehuis, daarna tractatie der kinderen; van 12 tot 12.30 uur: klokluiden; om 1 uurFeestwoord door den Bur gemeester, daarna optocht door kinderen met vlaggetjes, versierde fietsen, wagens en groepen; van 2,30 tot 4.30 uur: Kinderspelen. Direct na afloop prijsuitreiking en trac tatie; om 6.30 uurLampion-optocht, van 89 uur: Muziek door „Ons Ge noegen" en zang door eenige meisjes. Voorts zal een etalage-wedstrijd wor den gehouden. Het dorp zal worden ver sierd en er wordt op gerekend dat velen de driekleur zullen uitsteken. Hoedekenskcrke. Raadsvergadering op Maandagnamiddag onder voorzitterschap van den Burgemeester. Allen aanwezig. De voorzitter deelt mede, dat kasop name bij den gemeente-ontvanger beeft plaats gehad en boeken en kas in orde zijn bevonden; dat de Commissaris der Koningin tot wederopzeggens aan den met 1 Januari a.s. in functie tredenden gemeenteveldwachter A. Koole, vergun ning heeft verleend de betrekkingen van gemeentebode en deurwaarder, heiast met de beteekening van stukken in zake be lastingen waar te nemen en dat deze beide benoemingen heeft aangenomen en dat de goedkeuring is verkregen op de verordening regelende de eischen van be noembaarheid en bezoldiging van den ge meenteveldwachter, alsmede op de ver ordening inzake heffing van leges op in lichtingen uit het bevolkingsregister. Alles voor kennisgeving aangenomen. Achtereenvolgens worden met algemee- ne stemmen herbenoemd het aftredend lid van het B.A. H. de Regt, van de Commissie van Toezicht op het L.O. W. Drenth en de aftredende leden der beide commissiën tot Wering van Schoolver zuim. De volontair ter secretarie A. Reneder, belast met de uitvoering der steunverlee- ning, en meerdere dergelijke maatregelen, vraagt aan den Raad zijne jaarlijksche belooning ad f 100 te verhoogen. B. en W. stellen voor, erkennende de juistheid der aangevoerde argumenten, de jaarwedde op f 150 te brengen. De heer Lans stelt voor er f 200 van te maken; het is waarlijk nog niet te veel, voor al het daarvoor verrichtte werk. Het voorstel Lans wordt met algemeene slem- men aangenomen. De door Ged. Staten gevraagde wijzi ging der verordening op de heffing van gelden inzake de besmettelijke ziektenwet, wordt tot later aangehouden, B. en W. stellen dit voor. barsten en groeven, jeukend en branderig, ge zwollen en rood. Neen, zóó kunt U zich' niet in gezelschap vertoonen. Waarom ook? Zwitsal - de zalf met onbegrijpelijke geneeskracht maakt ook Uw handen weer zacht, glad en blank. Vraag het oordeel van Moeders, die het gevoelige huidje van hun kinderen met Zwitsal behandelen, zij kénnen de waarde van deze Zwltsersche Balsem. 5 DOOZEN 30 en 60 c. TUBE 25 c. POEDER In STROOIBUS 40 c. wmki de snif mei. <m&eg\ijfieJUjb2. ge^xeeiJOvacni. mooi dier als Silverking had bereden, maar de landheer verzekerde hem, dat Silverking wel mak was als hij zelf de teugels vasthield. „Wat bent u toch vriendelijk", zei Weatherley, die nu wel voelde, dat hij onmogelijk dat heele eind had kunnen loopen. Zijn grootvader wilde daarvan echter niets hooren en hij bepeinsde, hoeveel stof tot praten dit kleine ongeval met zijn gevolgen den dorpsbewoners verschaffen zou. Het viel den oververmoeiden jongen niet gemakkelijk om rechtop in het zadel te blijven zitten. Met groote inspanning hield hij zich overeind. De landheer liep naast hem, en terwijl hij met zijn eene hand den jongen steun de, hield hij in zijn andere de teugels, wat hem ook niet gemakkelijk viel. „Zou je het kunnen volhouden? Wat denk je?" „O, jawel. Als u mij: weer van het paard af wilt helpen, kan ik misschien verder wel loopen", hield Weatherley zich groot en nogmaals betuigde hij zijn spijt, dat hij zijn grootvader zooveel last had be zorgd. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5