Kunst en Wetenschap Land- en Tuinbouw Rechtszaken me], C. H. Ludikhuize, onderwij teres der school, over: „Kinderlectuur". In de pau ze werd gelegenheid gegeven tot het be zichtigen van het werk der kinderen. Na de pauze vertoonde de heer van den Heuvel, onderwijzer van „Effatha" na een treffend inleidend woord, een serie lichtbeelden, waarbij hij een toelichting gaf over het gezegend werk van deze stichting voor doofstomme kinderen. Na afloop gaven velen zich op als con tribuant. Zoutelande. Feestprogramma. Wijdingssamenkomst in de kerk op Woensdagavond 6 Januari. Donderdag 7 Januari: 8 tot 8.30 uur: klokluiden; 8.30 tot 9 uur: muziek op de tent; 9 tot 9.15 uur: zang van de school kinderen voor het gemeentehuis en toe spraak van den Burgemeester; 9.15 tot 10.45 uur: volksspelen en rondwandeling door het dorp met de schoolkinderen en in de school tractatie der schoolkinderen; 11 tot 2 uur: gelegenheid tot het beluis teren der radiouitzending in de kerk en in de school; 2.30 tot 4 uur: voortzetting van de volksspelen; 4 tot 5 uur: muziek op de tent; 5 tot 5.30 uur: klokluiden; 7.30 uur: aanvang der feestelijke samen komst in de school. Er zal een etalagewedstrijd en een wed strijd in gevelversiering worden gehouden, waarvoor prijzen beschikbaar zullen wor den gesteld. Donderdagavond hield de Vereeni- ging van Rund- en Varkenshouders „On derlinge Hulp" alhier haar jaarvergade ring. De secretaris deelde in zijn jaarverslag mede, dat in totaal in het afgeloopen jaar 45 ongelukken zijn voorgekomen, waar voor is uitgekeerd f 1476,07. De premie bedroeg in het afgeloopen jaar per koe f 4,19; per jong rund f 0,61; per kalf f 3,60, per varken f 1,02. Een voorstel om het inenten van var kens voor de leden verplichtend te stellen, zoodra de varkensziekte in de gemeente optreedt, werd met 22 tegen 14 stemmen verworpen. Vrijdagavond gaf ter gelegenheid van zijn vijftienjarig bestaan, het Ghr. Fanfarecorps wLuctor et Eimergo" een uitvoering. Nadat een viertal nummers waren ge speeld, gaf de voorz., de heer A. Janse Wz., een historisch overzicht. 10 Nov. 1921 werd het korps opgericht. Het be stond toen uit 24 leden. De heer Andró J. Geysen werd directeur en is dit thans nog. Onder zijn deskundige leiding is het korps geworden, wat het nu is. In 1933 werd een muziektent aange schaft. De muzikale wandelingen wer den voor het eerst in 1933 gedurende de zomermaanden door den Burgemeester geschorst. Dit werd door het korps zeer betreurd. Dankbaar werd erkend de goe de steun die het korps steeds heeft ge noten van de vereen, tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer alhier. De heer Jan Verhage, vice-voorz. van het korps feliciteerde directeur en voor zitter. De heer P. L. Franke bood de geluk- wenschen van Vreemdelingenverkeer aan en overhandigde een enveloppe met in houd. De heer D. Kleinepier sprak na mens de O'ranjevereen. De heer Vreeke bracht de gelukwen- schen over van het Muziekgezelschap „Voorwaarts" te Koudekerke. Da W. Oosthoek feliciteerde als predi kant en als voorz. van het schoolbestuur. In de pauze werd chocolademelk ge presenteerd. Na het opvoeren van een samenspraak en het spelen van verscheidene liederen was het Zaterdag geworden, de dag van ondertrouw van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Daarom werden nog twee coupletten van het Wilhelmus ge speeld en gezongen. Aagtekerke. Vrijdagmiddag vergader de de Raad dezer gemeente. Van het Be stuur der Diaconieschool was een aan vraag ingekomen om gelden beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van een nieuwe kachel. Wordt ingewilligd. Van het Bestuur der school voor L.O. op Geref. Grondslag was een aanvraag ingekomen om beschikbaarstelling van gelden voor het aanschaffen van een vlag. Na bespre king wordt met alg. stemmen besloten tot het toekennen der gevraagde gelden. Besloten werd de Commissie van Toe zicht op het L.O. op te heffen. In een vorige vergadering was voor tractatie der schoolkinderen op 7 Januari een bedrag van f 100 uitgetrokken. Het plan bestaat nu om op 2 verschillende plaatsen hen, die zelf niet in het bezit van een radio toestel zijn, in de gelegenheid te stellen de uitzending te volgen. De Commissie vroeg nu om een eventueel klein tekort, dat door deze uitzending zou ontstaan door de Gemeente te doen dragen. Dit verzoek werd toegestaan. Van den Polder Walcheren was be richt ingekomen, dat een bijdrage van 20 pCt. verleend was in de kosten van ver harding van den Koekoeksweg en van 10 pCt. in die van het Koekoekswegeling. De gemeente zal in de kosten van ver harding van weg en wegeling een bijdrage geven van 10 pCt. van de totale kosten van verharding. De heer C. de Visser vroeg inlichtingen omtrent de uitkeering, die aan armlasti gen op 7 Januari zou worden verleend, naar hij vernam zullen door een kerke lijke gemeente ook uitkeeringen worden gedaan aan de armen dier kerk, die in een andere burgerlijke gemeente wonen. Hij betreurt het, dat op zulk een, bij uit stek nationalen dag, niet door allen kan worden samengewerkt. De voorzitter zegt, dat er een poging is gedaan om een ge- meenschappelijken kerkdienst te houden en dan daar te collecteeren voor alle armen. Dit plan is door gebrek aan samen werking niet doorgegaan, Ook het bijeen voegen van gelden, die op dien dag uit de collecten worden verkregen om dan daarvoor allen te ondersteunen, bleek niet mogelijk. De heer Moens zegt, dat dan elke kerk zijn eigen armen zal moeten helpen. De voorzitter betreurde het, dat in dezen niet één lijn werd getrokken, zooals het nu staat schijnt het hem toe, dat ver andering niet meer mogelijk is. De heer Kodde vraagt waarom geen feest in deze gemeente zal worden gehouden en of, wanneer nog plannen in die richting worden gedaan, op den financiëelen steun van de gemeente kan gerekend worden. De voorzitter zegt, dat de tijd van het jaar en de tijdsomstandigheden zich niet erg leenen voor feestviering, overigens meent hij, dat hier vrij veel gedaan wordt. Dhr C. de Visser is van meening, dat, als er feest gevierd werd, dit beter zou kunnen geschieden bijv. op 30 April of wanneer de Prinses nog in Zeeland mocht komen. De heer W. de Visser vraagt of het geen aanbeveling zou verdienen om te trachten een motorbrandspuit aan te koopen. De voorzitter meent, dat de tegenwoordige spuit bewezen heeft nog goed te werken en de financiëele toestand der gemeente is niet van dien aard, dat aankoop van een brandspuit verantwoord is. Hierna sluiting. Oostkapelle. Gemeenteraad. Za terdag vergaderde de gemeenteraad vol tallig. De voorz. hield een toespraak naar aanleiding van den ondertrouw van Prins Bernhard en Prinses Juliana. Tevens herdacht hij den pas overleden oud-gemeente-ontvanger Jac. Geldof. Het verzoek om een bijdrage voor het Middenstands-borgstellingsfonds werd af gewezen. Door den gemeente-ontvanger, dhr S. Frelier, is een verzoek gericht tot H. M. de Koningin om buiten deze gemeente te mogen wonen. Door Ged. Staten is dit verzoek aan B. en W. toegezonden om advies. B. en W. zijn in principe tegen inwilli ging van dit verzoek, maar zouden, om den gemeente-ontvanger ter wille te zijn, willen voorstellen te adviseeren dit voor ten hoogste een jaar toe te staan. Dit voorstel van B. en W. wordt z.h.st. aan gekomen. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten, bevattende goedkeuring van de begrooting 1937 en idem van de begroo ting van den Vleeschkeuringsdienst. Vrij stelling is door H. M. de Koningin ver leend inzake de vervulling van betrekkin gen door capitulanten. De voorzitter deelt mede, dat hem ver lof is verleend van 628 Januari a.s. Tot leden der Commissie van toezicht op het L.O. werd herbenoemd dhr P. Cor- nelisse en benoemd in de plaats van dhr J. Koene dhr W. N. van Iiere. B. en W. stelden voor om in verband met de a.s. huwelijksfeesten aan de school kinderen een herinnering aan te bieden en hen te tracteeren. Onder de tractatie zijn dan ook begrepen de kinderen der bewaarschool en de kinderen van „Zonne veld". B. en W. verzoeken aan den Raad om hun een crediet van f 125 hiervoor toe te staan en het e.v. restant ter be schikking te stellen van het Bestuur der Oran j e vereeniging. Dhr Brand vraagt of het niet beter is om het restant ter beschikking van het Comité voor winterhulp te stellen. Dhr Zwemer zegt, dat hij er tegen is om gelden uit de gemeentekas voor feest viering beschikbaar te stellen, aangezien de kerkeraad van zijn kerkelijke gemeen te reeds een feestgave verstrekt aan haar minder gegoede leden. Spr. wil niet onder doen in liefde voor het Oranjehuis, maar is van meening, dat er bij een feestviering dingen gebeuren, welke tegen zijn prin cipe ingaan. Dhr Brand stelt voor om een crediet van f125 te geven voor tractatie der schoolkinderen en om een bedrag van f 25 beschikbaar te stellen voor de Oranje- vereeniging. Weth. Maljaars oppert tegen het twee de voorstel van dhr Brand enkele bezwa ren. Spr. is van meening, dat men het geld van de belastingbetalers, ook van die, welke bezwaar tegen feestviering heb ben, hiervoor niet mag gebruiken. Dhr Brand trekt nu zijn voorstel in, hetwelk wordt overgenomen door dhr Coppoolse. Het voorstel om f 125 beschikbaar te stellen voor tractatie der schoolkinderen, wordt aangenomen met algemeene stem men. Het voorstel om f25 beschikbaar te stellen voor de Oranjevereeniging, wordt aangenomen met 5 tegen 2 stem men. Tegen dhrn Maljaars en Zwemer. Tholen. In de school met den Bijbel al hier werd Vrijdagavond onder groote be langstelling de jaarlijlksche ouderavond gehouden. Het hoofd der school, de heer v. d. Berg, hield een inleiding over „De lijp in de Bijb, vertelling." Hierna pauze, waarin het werk der leerlingen werd bezien. De onderwijzeres mej'. Boon, sprak over „Doodeenvoudig" en het bestuurslid de heer Dijkslag over „Roeping en belofte". Dr Veltenaar sprak een slotwoord. In de school der Geref. Gem. alhier werd Vrijdagavond onder leiding van den directeur den heer W. de Korte, de jaar- lijiksohe zangavond gehouden door de ver eeniging voor Kerkzang. Het koor, dat 45 leden telt en het kin derkoor, van 24 leden, zongen zoowel ge zamenlijk als afzonderlijk, in totaal veertig (40) nummers. Waar het echter alleen psalmen waren, werd het op den duur wel eentonig. Ook enkele soli wer den uitgevoerd. Bruiniisa. Mosselvaartuig ge zonken. Zaterdagavond is het mossel vaartuig Yerseke 12, door het te dicht va ren onder den wal, aan den Stoofpolder te Zijipe op een ijzeren baken nabij de peilschaal gevaren. Het vaartuig, dat ge laden was met mosselen, is onmiddellijk gezonken. De schipper Van IJzendijk, met nog twee opvarenden zijtn direct over boord gesprongen en wisten zich zwem mende te redden. Te Bruinisse zijn ze bij dhr J. van den Berg van droge klee- ren voorzien. De berging is opgedragen aan Van der Taks bergingsbedrijf. Colijnsplaat. Vrijdagmiddag nam de heer J. Slotema in een der versierde lokalen der Chr. school afscheid van per soneel en leerlingen. Ds Bons sprak als voorzitter van het bestuur een kort ope ningswoord, waarin hij de gevoelens van personeel en leerlingen vertolkte op dezen dag. Bijna dertig jaar heeft de heer Slote ma aan deze school zijn werk mogen verrichten. De Heere schenke hem nog tal van jaren van rust. Hierop deden de kinderen aardige voor drachten of zongen versjes. Zij werden door het scheidende hoofd onthaald. Juist deze dagen vierde de heer Slotema zijn verjaardag. De kinderen der school schon ken hun „meester" bij zijn heengaan een keurigen ligstoel. Mej. Heijboer en de heer Rollema ge waagden van hun leedwezen bij het heen gaan van den heer Slotema. Vely zullen zich met groote dankbaarheid zijn onder wijs en zijn vermaningen herinneren. Mej. Heijboer deed haar hartelijke woor den vergezeld gaan van een boekwerk voor den heer Slotema en een electrisch theeelichtje voor mej. Slotema. De kinderen zongen hierop een af scheidslied, waarna de heer Slotema in treffende bewoordingen zijn gevoelens van dankbaarheid jegens den Heere en jegens menschen vertolkte en ten laatste zijn leerlingen hartelijk en ernstig toe sprak. Met een slotwoord eindigde de voorzitter de bijeenkomst. Aan den vooravond van den onder trouw van Prinses Juliana met Prins Bernhard heeft de Chr. Oranjevereeniging alhier een filmavond georganiseerd in de zaal boven de Chr. Bewaarschool, waar in o.m. de verlovingsfilm van H. K. H. en Z. D. H. werd vertoond met films over de opening der Staten-Generaal enz. En kele amusante films en vooral de schit terende natuurfilm „De Berg van het Noodlot" vormden eenpassende omlijsting. Het was een uitstekend geslaagde avond. Zaterdagavond, ter gelegenheid van den ondertrouw van Prinses Juliana met Prins Bernhard, werd alhier een lampion optocht gehouden, begeleid door de Har monie „Wilhelmina" en het Chr. Fanfare corps „Soli Deo Gloria". Donderdagavond hield het Chr. mu ziekgezelschap „Soli Deo Gloria" zijn 3e jaarvergadering met begunstigers en ver dere genoodigden. De zaal boven de be waarschool was geheel gevuld. Ds Veen- stra had de leiding. De secretaris, dhr P. van Gilst, bracht het jaarverslag uit, waarna door S.D.G. een concert werd gegeven. Een radio-imi tatie viel bijzonder goed in den smaak. Tal van felicitaties werden voorgelezen en uitgebracht. Een tweetal samenspraken werden uitgevoerd benevens enkele voor drachten. S.D.G. zal in 1937 voor het eerst deel nemen aan een concours en wel dat te Berg enop Zoom is ingeschreven door den Zuid-Hollandschen Bond van Chr. Harmonie- en Fanfaregezelschappen. Kortgene. De varkensvereeniging „Dooi Eendracht Sterk" vergaderde Vrijdag avond. De inkomsten bedroegen f226.46, de uitgaven f 188.13. Saldo f 38.33. Sal do's van vorige jaren f 1373.07. Kasbezit op 18 Dec. 1936 f 1411.40. De uitkeeringen zullen geschieden vol gens de Rotterdamscho markt. Voetbal. Kloetinge. Zaterdag speelde Unitas van hier een voetbalwedstrijd tegen een elftal van de Chr. Muloschool uit Goes. Unitas won dezen wedstrijd met 42. Oostkapelle. Zaterdagmiddag speelde Oostkapelle I een competitiewedstrijd te gen R. C. V. II uit Vlissingen. Ruststand 20. Eindstand 70 in het voordeel van Oostkapelle. Toonkunst-concert." Vrijdagavond is door de afdeeling Goes van „Toonkunst", directeur de heer Otto Lies, een uitvoering gegeven. Zoo'n concert van „Toonkunst" is in dezen somberen wintertijd als een lichtpunt in het doker. Het programma bestond uit zeven nummers, met de eigenaardigheid, dat alle namen der componisten met een „B" aanvingen. De nummers voor de pauze waren uitsluitend aan Brahms gewijd No. 1 „Ave Maria" voor Vrouwenkoor en Orkest en No. 2 „Begrabniss-Gesang" voor Gemengd koor en Orkest zijn zeer mooi en in den goeden toon weeigegeven. No. 3 „Rhapsodie" voor alt-solo, man nenkoor en orkest is voofral moeilijk voor de alt-soliste. Zeer dikwijls ligt de melo die geheel tegen de maat en orkesttoon in. Daarbij moet menige inzet of inter val zonder steun worden getroffen, doch, niettegenstaande deze bezwaren heeft mej. Kloosterman dit nummer techniscn zeer goed uitgevoerd. Wat de mannen stemmen betreft, daarvan moest het kleine aantal tenoren alle krachten aan wenden om in evenwicht te blijven met de voller bezette baspartij. Zij hebben zich echter flink doen gelden, alleen gaven zij een minder gelukkige inzet ia „Zigeunerlieder" No. 3; wij geven toe dat het riet meevalt die zestiende noten gelijk aan te slaan. In No. 4 waren vereenigd verschillen de „Zigeunerlieder". Deze geestige lie deren met interessante melodieën zijn wel heel moeilijk, doch door het koor piachtig gezongen. Na- de pauze No. 5, „Die Flucht der heiligen Familie", van Max Bruch, voor gemengd koor en orkest, is een harmo nisch fijn getoonzette compositie, die mooi gedragen en gevoelig is vertolkt. In No. 6b „La Fuite en Egypte" van Bector Berlioz, heeft de sopraan-soliste, mej. Kousemaker met succes de partij vertolkt, haar zang klonk zeer beschaafd. Blijkbaar heeft het publiek met veel ge not beide solisten gevolgd. Het slotnummer No. 7 „Chorphanta- sie" houdt in, concert voor piano-solo, soli, gem.koor en orkest, een massaal werk van den grooten Beethoven. Wij hebben hierin mej. de Kok uit Bergen op Zoom, beluisterd als een pia niste die het klavier beheerscht als wei nigen. Haar voordracht van de piano solo getuigde van een technische ontwik keling die bepaald verbluffend mag wor den genoemd en ook haar overige mede werking was voortreffelijk. Geen wonder dat zij met bloemen werd vereerd. In dit No. maakte ook de fluit, bene vens verschillende andere instrumenten een goed figuur. De prestaties van het orkest mogen met eere worden genoemd; wel zijn er fouten gemaakt, maar als wij letten op het zwaar gehalte van het repertoire, dan kunnen wij dat niet ern stig aanrekenen. Door de voortreffelijke leiding van den directeur, den heer Otto Lies, heeft de vertolking van dit mooie programma een graad bereikt, die de muziekliefheb bers groot genot heeft verschaft. Het bewijs daarvan lag duidelijk in de hulde hem en zijn musiceerenden aan het einde der uitvoering gebracht. ONZE MAGERE KOEIEN NAAR SPANJE? Corned beef voor Rooden of Witten. De Vee- en Vleeschhandel schrijft: Het opkoopen van derde kwaliteit slachtvee door een tweetal groote vleeschwaren- fabrieken, welke deze week in weer rui mer mate geschiedt, heeft al tot heel wat gissingen aanleiding gegeven. Met name vraagt men zich af, wat er met het pro duct, dat van deze koeien vervaardigd wordt, gebeurt en verder welk bedrag de Regeering bij den (waarschijnlijken) ex port bij moet passen. Een tipje van den sluier vermogen we thans op te lichten. Inderdaad wordt de „corned beef", die van deze koeien ge maakt wordt, geëxporteerd. Waarheen, weten we (nog) niet. Combineerende en debuceerende meenen we echter we leggen er den nadruk op, dat dit een per soonlijke visie isl verband te mogen zoeken tusschen den burgerstrijd, die zich in Spanje afspeelt, waar groote aantallen soldaten onder de wapenen zijn, en dezen plotselingen export van corned beef. Of de „roode" partij of de „witte" partij onze magere koeien zal consumeeren is ook voor ons een open vraag. Wat de toeslag, die de Regeering ver leent, betreft, we vernamen, dat deze zich beperkt tot een restitutie van den crisis accijns en den normalen accijns, hetgeen een bedrag van 11 12 ets per K.G. cor ned beef uitmaakt. Hierin schuilt zeker geen onbillijkheid. Immers het geval had zich ook kunnen voordoen, dat de be wuste koeien levend zouden zijn ge ëxporteerd. Uiteraard had de Overheid dan geen accijns en het Landbouwcrisis fonds geen crisisheffing gebeurd, zoodat, wat dit betreft, de financiëele consequen ties thans dezelfde zijn. Bij den export in den vorm van corned beef bestaat echter het voordeel, dat alle verwerkingskosten (loonen, slachtrechten en dergelijke) in het land blijven, terwijl ze anders in het buitenland terecht zou den komen. Kortgene. De Kring „Noord-Beveland" van de Z. L. M. vergaderde Vrijdagavond onder voorzitterschap van den heer S. J. de Regt. van Wissenkerke. 57 leden waren aanwezig. De voorz. deelde mede, dat er in den afgeloopen zomer een cursus is gehouden in huis houdkunde, en dat deze direct door een nieuwe is gevolgd. Verder wordt er mo menteel een cursus in tuinbouw gegeven, Ir Ovinge hiel daarna een inleiding over de nieuwe Pachtwet. Zooals reeds gemeld, bedankte als voorzitter de heer S. J. de Regt. Dhr Hartog van Colijnsplaat dankte hem har telijk voor alles wat hij voor de Z. L. M, en den kring deed. De heer De Regt is in 1895 bestuurslid van den kring geworden en in 1909 voorzitter. Spr. hoopt, dat er nog vele jaren met goeie gezondheid voor den heer De Regt weggelegd zullen zijn. Daarna had de verkiezing plaats. De heer J. C. de Regt Jr. te Kats werd in de plaats van zijn vader gekozen tot voorzitter. Ir Dorst heeft den voorz. leeren kennen als een man die slechts noode gemist kan worden. Het spijt hem, dat de heer De Regt het dagelijksch bestuur van de Z. L. M. gaat verlaten. Spr. hoopt op een even prettige samen werking met den nieuwen voorzitter. De heer A. Hartog van Colijnsplaat feliciteerde den nieuwen voorz. met zijn benoeming en stelde vobr, den oud-voorz. tot eerelid te benoemen. (Applaus.) De voorz. dankte de heeren Dorst en Hartog voor de gesproken woorden. De secretaris van den Kring, de heer J. v, d. Maas, van Wissenkerke, sprak daarna den voorz. toe. In 1895, aldus Spr., nam u zitting in de toenmalige af deeling als bestuurslid Van 19041908 waart ge penningmeester. Daarna werd gij voorzitter. Dagen van laagconjunctuur en van opleving hebt gij- medegemaakt. Altijldi waart ge paraat, steeds op uw post. We hopen, dat u een lange rust be schoren. I i "1 De voorzatter dankte voor al deze hul de en hoopte, dat de kring mag groeien en bloeien. Demonstratie aardappelsorteermachine. Onder verwijzing naar de advertentie welke elders in dit blad is opgenomen, wekken wij de landbouwers op morgen de demonstratie met aardappelsorteer machines in den Wilhelminapolder te bezoeken, welke vanwege de Werktuigen commissie der Z.L.M. aldaar wordt ge houden. Deze demonstratie is in het bijzonder belangwekkend voor de landbouwers, die goedgekeurd pootgoed moeten sorteeren. Enkele modellen, die elders goed heb ben voldaan, doch in Zeeland nog wei nig bekend zijn worden gedemonstreerd. Eén goede sorteering van het goedge keurde pootgoed is van groot belang. D'e demonstratie vindt plaats in de aardappelsorteerloods van den Wilhel minapolder, gelegen vlak bij de school te Wilhelminadorp. Frlesch fokvee naar Palestina. Naar uit een statistiek van de Vereeni ging tot Vakopleiding van Palestina-pio- niers blijkt, bedraagt het totaal van den export van Nederlandsch fokvee naar Pa lestina van 1921 tot 1 Juli 1936 1054 stuks. Van het begin der nieuwe kolonisatie in Palestina wordt ieder jaar stamboek vee uit Europa naar dat land geëxpor teerd. De eerste zendingen kwamen uit sluitend uit Nederland. Later werd ook vee aangekocht in andere landen, waar onder Zwitserland een voorname plaats inneemt. Het in Nederland aangekochte vee komt bijna geheel uit Friesland. Dit is uitsluitend stamboekvee. Alleen van November 1935 tot en met Februari 1936, dus in vier maanden, werden uit Fries land 350 k 400 koeien en 15 k 20 stieren verzonden. Volgens een verklaring van den secre taris van het Palestijnsch Rundveestam boek is de kans op nieuwe exportmoge lijkheden goed, indien de ontwikkeling in Palestina in hetzelfde tempo doorgaat als tot heden geschiedt. In de kringen der Friesche veefokkers en vee-exporteurs is men vrij algemeen van oordeel, dat een nauw contact met een land, dat zoo voor uitgaat, zooveel noodig heeft en goed wil betalen, toekomstmogelijkheden schept. In Friesland wordt de ontwikke lingsgang in Palestina dan ook met be langstelling gevolgd. Commisie voor de Crisis-Tucht- rechtspraak. In de Centrale Commissie voor de Cri- sis-Tuchtrechtspraak te Goes zijn voor het tijdvak van 1 Januari 1937 tot en met 31 December 1937 herbenoemd tot voor zitter mr W. M. G. Jolles, president der arrondissementsrechtbank te Middelburg, te Middelburg; tot plaatsvervangend voorzitter mr Th. Portheine, vice-president der arrondisse- mentsechtbank te Middelburg, te Middel burg; tot rechtsgeleerd lid, tevens secretaris mr H. G. J. Zaaijer, odvocaat en procu reur te Goes; tot plaatsvervangend rechtsgeleerd lid, tevens plaatsevervangend secretaris mr G. M. Kegge, advocaat en procureur le Goes; tot leden S. Caljouw Pz., te Mid delburg; G. Gast te Brouwershaven; mr J. H. Kiewiet de Jonge te's Gravenhage; G. J.van Poppel te Gilze; J. G. Vaes le Rotterdam. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 22 Dec.: Matige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen: Dinsdag 4 u. -4 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6