Dit is mijn schoonheidsgeheim 12% DO.B B ELM^N Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws. Leestafel Land- en Tuinbouw Rechtszaken Zoeklichtjes. «Telegrammen. OP O GOEDE ZEEP STAAT De meeste meisjes en vrouwen kun nen het eerst haast niet gelooven, dat Castella een nieuw en heerlijk schoonheidsmiddel is. Totdat zij 't probeeren! Castella bevat kostelijke oliën, die ieders huid soepel en zacht houden gaaf en glad als een bloesem blaadje. Masseer Uw huid 's morgens en 's avonds met 't weelderig schuim van Castella en geef U- zelf de charme van een mooie, heel-even ge parfumeerde huid I en dat bovendien nog eèr 40 mannen uit Sliedrecht. ijverig bezig waren om ziukstukken te maken, teneinde a.s. Dins dag met, het zinken der eerste stukken een aanvang te kunnen maken. Hij sprak de hoop uit, dat men de eerste dagen voor storm gespaard mocht blijven en zeide dan allen moed te heb ben, dat de polder voor invloeiïng zou kunnen worden bewaard. Na deze mededeelingen van den voor zitter brachten ingelanden den voorzitter, het dijksbestuur en de door den voor zitter genoemde heeren dank en hulde voor de spoedige en voortvarende wijze waarop zij allen met groote opoffering en inspanning van alle krachten, dergelijke maatregelen tot beveiliging van den pol der hebben genomen en tot stand ge bracht. Ingelanden spraken daarbij de hoop uit, dat deze heeren met dezelfde voort varendheid alle verdere maatregelen tot het behoud van den polder noodig zullen nemen en dat hun pogingen daartoe met de hulpe Gods zouden mogen slagen. Arnemuiden. Ter gelegenheid van den ondertrouw van Prinses Juliana en Prins Bernhard maakte „Arnes Genoegen" Za terdagavond enkele malen een rondgang door het dorp. Geëindigd werd met het spelen van volksliederen op het markt plein. Vrijdagmorgen had in de mossel kokerij van de Firma Vlaming een ern stig ongeluk plaats. Een zekere J. van Belzen stapte per ongeluk in 'n kuip kokend water, waarin juist mosselen gekookt waren. Daar de man een been zeer ernstig verbrand had, was directe opname in het ziekenhuis noodzakelijk. Vrijdagavond vergaderde onder pre sidium van Ds H. Scholing de A.R.J.A. Dhr J. Schroevers gaf een politiek maand overzicht. Na de pauze behandelde dhr L. van Beizen het onderwerp „Devaluatie", waar op een drukke bespreking volgde. De bestuursleden Ds Scholing en J. K. Crucq werden herkozen resp. als voorzit ter en secretaris. (Belangeloos bericht.) Vrouwepolder. Vrijdagavond hield do A.-R. Kiesvereeniging haar tweede winter vergadering. Ds Tunderman sprak over: „Christelijke Politiek". In hoofdzaak werd besproken de politiek der jaren 1918 tot op heden. Er mag onzerzijds critiek zijn, veelszins echter is ze onrechtvaardig. Spr. maande tot voorzichtigheid en wees op den vaak moeilijken arbeid onzer voor mannen, die recht heeft op onze waar deering. Op deze leerzame causerie volgde een geanimeerde bespreking. Terneuzen. Gemeenteraad. Don derdag vergaderde de Raad. Afwezig dhr Van Gadzand en dhr D. van Aken, welke laatste een schrijven had gezonden, dat hij zijn ontslag neemt als lid van den raad. Zijn opvolger op de lijst der G. H. is dhr Jan Riemens Az. Afwijzend werd beschikt op een verzoek om subsidie voor een Nationalen Waar schuwingsdienst ten behoeve van de Luchtbescherming. Vanwege de feestcommissie in de kom is een subsidie gevraagd van f 200 voor bekostiging van den electrischen stroom ten bate der feestelijke buurtverliohting. B. en W. deden een meerderheidsvcorstel om het verzoek toe te staan, onder voor waarde, dat vanwege de commissie geen vuurwerk zal worden afgestoken. Verschillende leden maakten bezwaar tegen de door B. en W. voorgestelde voor waarde. 'Ten slotte werd met 8 tegen 5 stemmen besloten tot inwilliging van het verzo.ek zonder voorwaarden. Ook werd ingewilligd een verzoek om f 50 subsidie voor de feestelijkheden te Sluiskil. Aangehouden werden verschillende ver zoeken om te mogen koopen het nog open bouwterrein aan de Scheldekade, dat in dertijd aan de Provincie Zeeland is ver kocht voor het aldaar bouwen van een kantoor enz. ten behoeve van den stoom- bootdienst. In verband met gewijzigde plannen zal die bouw vermoedelijk niet doorgaan. Tot een breedvoerige 'bespreking gaven tevens aanleiding de vragen door dhr Col- sen gesteld, betreffende het aankoopen van schoenen, dekens, broeken en vesten ten behoeve der werkloozen door de cri siscommissie, buiten de gemeente. Door de betrokken commissie waren in lichtingen verstrekt, dat zij door het prijs verschil en de aansporing van de contro- leerende ambtenaren tot dezen maatregel had moeten besluiten. Dhr Golsen sprak heftig zijn afkeuring over het gebeurde uit. Andere leden de den het wat 'kalmer. Ten slotte vereenigde men er zich alge meen mede, dat B. en W. een en ander nog eens zullen overwegen, Het voorstel van dhr Colsen, om de jaarwedde van den ambtenaar der Ar beidsbeurs Jansen te verhoogen met f 200 waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten, werd thans aangeno men met 8 tegen 5 stemmen. Blijkens een schrijven van Ged, Staten is thana het tijdstip aangebroken, om het gegeven woord gestand te doen voor het betalen van den eersten termijn voor den aanleg eener nieuwe kanaalhaven dooT het Rijk. Aanvankelijk was die berekend naar een bedrag van f 200.000, doch we gens mindere kosten en beperkte uitvoe ring is dit teruggebracht tot f 80,000. Ge vraagd wordt, dit in 20 jaar te betalen. Besloten werd het raadsbesluit van 12 September 1929 aldus te wijzigen, dat ge durende 30 jaar een bijdrage zal worden verted van f 2606. Axel. Gemeenteraad. In de Donderdag gehouden vergadering van den gemeenteraad deelden B. en W, mede, dat zij zich omtrent het voorstel van dhr Ha melink, in de vorige vergadering gedaan, om over te gaan tot verhooging van de steunnormen met f 0.50 tot den Minister van Sociale Zaken hebben gewend en hierop bericht hebben ontvangen,' dat de Minister geen bezwaar heeft tegen ver hooging dezer normen voor de fabrieks arbeiders, doch geen goedkeuring kan verleenen, de steunnormen voor de land arbeiders eveneens te verhoogen, daar zij dan boven het maximum van het voor steun vastgestelde bedrag komen. B. en W. wezen er op, dat bij aanneming van het voorstel-IIamelink een verslechtering voor een deel dor landarbeiders het ge volg zou zijn. Na eenige bespreking trok dhr Hame link zijn voorstel in. Na een geanimeerde bespreking werd vastgesteld het uitbreidingsplan voor de gemeente. In tegenstelling met het voorstel van B. en W. werd besloten den gemeente werkman R. de Kraker, die aanvankelijk in vasten dienst der gemeente benoemd was op een weekloon van f 16 gelijk te stellen met de andere gemeentewerklieden en zijn weekloon dienovereenkomstig te stellen op f 20 tot f 24 per week, met vier twee-jaarlijksche verhoogingen. De voor steller hiervan, dhr C. van Bendegem be toogde, dat voor gelijkwaardig werk ook gelijkwaardig loon behoort te worden be taald. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Asch, K. Luyendij'k, cand. te De Lier. Te Giessen-Rijswijk, E. Jon gens te Leiniuiden. Te Zwartewaal, A. FaJber, cand. te Oostburg. Bedankt voor Kamerik, J. Bus te Poortvliet. Voor Balk, J. van Woerden te Zwammerdam. Voor Jutfaas, J. Loos te Oudega. Geref. Kerken. Aangenomen naar WesteremMen, J. van Hoegee, cand. te Utrecht. Bedankt voor 'Gameren, J. van Hoegee, cand. te Utrecht. Voor Uithuizermeeden, J. L. Wielenga te Arum. Ghr. Geref. Kerk. Bedankt voor Bussum-Naarden, M. Baan te Rijustarg. 'Emeritaat D s J. J. Hom burg. In de gistermorgen gehouden godsdienstoefening in de Ned. Herv. Ge meente te G o u s heeft Ds J. J. Homburg medegedeeld, dat hem vanwege het Prov. Kerkbestuur eervol emeritaat is verleend, met ingang van 4 April 1937. D'e Vereeniging van Vrijz. Herv. te Middelburg heeft beroepen inplaats van Ds A. Landstra, Ds A. M. van der Laar Krafft, Ned. Herv. predikant te Heenvliet. Wolfaartsdijk. Als ouderling der Ned. Herv. Kerk is gekozen D. Schipper en als dialken Jan Ilannewijk. Aan de Technische Hoogeschool is geslaagd voor ingenieursexamen voor ci- viel-ingenieur de heer L. van Bendegom, Oostburg. Naar de Tern. Crt. verneemt, is de heer K. de Vries, directeur der am bachtsschool voor Terneuzen en omstre ken, in gelijke betrekking benoemd te Appingedam. Zouielande. D'e voordracht voor de benoe ming van onderwijzeres aam de o.l. school is als volgt opgemaakt: 1. mej. W. J. van Kessele te Nieuwdorp, 2. mej. J. D'. Franke te Oosterland. 103 -jarige j ">storven. Ten huize van haar schoonzoon, den gep. generaal-majoor Mathol de Jongh, is te Breda overleden op bijna 103-jarigen leef- Lijd, Mevr. de wed. K. van de Wall-Ber- man. Kerstman in brand. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft op een balmasqué te Apeldoorn een onge val plaats gehad, dat zich ernstig liet aan zien, maar dat gelukkig nog goed afliep. Een der deelnemers, verkleed als kerst man, was gestoken in een costuum, ge heel bestaande uit watten. Niettegenstaande dit uiterst brandbare costuum stak hij op een gegeven moment een sigaret aan. Op hetzelfde oogenblik vatte zijn balmasquépak vlam en als een brandende fakkel bewoog hij zich eenige oogenblikken door de feestzaal. Twee ijlings toegeschoten hrandwachts wierpen den jongeman op den grond en trachtten da 'brandende kleeding te doo- ven. Hierbij raakten echter de serpentines op den dansvloer eveneens in brand. Met behulp van minimaxen slaagde de brand weer er in het vuur te blusschen.. De jongeman had brandwonden aan gelaat en 'handen 'bekomen en is, na in het ziekenhuis te zijn verbonden, naar zijn woning gebracht. '60-jarig man met ver pletterden schedel op den weg gevonden. In cftm nacht van Zaterdag op Zondag heeft men in De Krim een vreeselijke ontdekking gedaan De 60-jarige arbeider Jan Booi had zich des avonds naar Goevorden begeven. Vrij laat in den avond keerde de man huiswaarts. Te bijna middernacht vond men den man levenloos midden op den weg met een geheel verpletterden schedel. Een ontboden geneesheer kon niet an ders dan den dood constateeren, die vol gens hem was ingetreden door geweld. Geen enkel autospoor kon men in de nabijheid van het slachtoffer aantreffen. Des nachts kreeg de politie nog een mededeeling, die haar aanleiding gaf het onderzoek voort te zetten. i Een mislukte foto-prijs- vraag. Eenige heeren bezochten in Sep tember j.l. de organisaties en winkeliers in Ginneken en Breda voor hun plannen inzake een prijsvraag, waarbij een re clame-courant in een oplage van 20.000 ex. en waarin de foto's van de zaken der deelnemers zouden voorkomen. De organisaties besloten geen mede werking te verleenen. Buiten alle verwachting zijn de heeren er echter in geslaagd, in Breda 54 en in Ginneken 22 winkeliers voor hun plan te winnen en van deze winkeliers de kosten, welke in Breda f 15, en in Ginneken f 8.50 zouden bedragen, bij de meeste ge heel, bij de andere gedeeltelijk te innen. D'e foto's zijn inderdaad gemaakt en enkele winkeliers hebben zelfs een proef druk van de reclame-courant gezien, maar hierbij is het dan ook gebleven. Van de verspreiding is nimmer iets terecht gekomen. De heeren exploitanten zijn uit Breda vertrokken en hebben een ander arbeidsveld uitgekozen. 1 Kind door tram overreden en gedood. Zaterdagmdidag is het dochtertje van de familie V. uit Heem stede, toen het uit de ouderlijke woning kwam, door de tram uit Leiden gegrepen. Het meisje was op slag dood. Fraude op een notaris- kantooor te Gemert. Op het kantoor van den notaris A. F. J. V. te Gemert zouden omvangrijke malversaties ontdekt zijln. Er zou een tekort zijn van vele duizenden guldens Notaris V. verkeerde reeds langen tijd in financieele moeilijkheden. De geruch ten namen steeds grooteren omvang aan en een van zijn hypotheekhouders, de heer v. H. uit Gemert, besloot bij de cre diteuren te gaan informeeren naar den stand van de hypotheekschulden. Toen kwam vast te staan, dat van de aflos singen, die over de jaren 1933 tot en met 1936 waren gedaan tot een bedrag van f 3000, door den notaris nog geen cent met de rechthebbenden was verrekend. De heer v. H. deed van zijn bevindingen een relaas hijl den chef-veldwachter te Gemert, die hierin aanleiding vond ten huize van den notaris een bezoek te bren gen en hem terzake te hooren. Hij' achtte zich genoodzaakt de justitie te Roermond in kennis te stellen met hetgeen hijl op het kantoor had bevonden, waarna het parket arriveerde. Notaris V. blijkt zich in den loop van Zaterdag aan het paleis van justitie te Roermond te hebben aangemeld. Na verhoord te zijn werd de notaris in het huis van bewaring ingesloten. Het ging niet door. Een 60-jarige weduwnaar uit een dorp op de Vel uwe koesterde trouwplannen. Zijn keuze was een 50-jarige schoone uit de hoofdstad van Overijssel. Het paartje on derging de ondertrouwplechtigheid en stelde de feestelijkheden voor de bruiloft vast. Zoo naderde de trouwdag. De brui degom was prompt op tijd om zijn toe komstige gade naar het stadhuis te led den. Doch de bruid liet op zich wachten. Haar huisgenooten konden over haar vertrek geen opheldering geven; zij bleef weg. Ten laatste heeft de bruidegom de plechtigheid aan het stadhuis afgezegd. De mensohen, die aan de kerk kwamen om de bevestiging bij1 te wonen, kregen van den koster te hooren, dat het niet doorging. De bruid had zich op het laat ste oogenblik bedacht. Gedeelte van Gronin gen in het duister. Een ern. stige stoornis aan het- electriciteitsbsdrij'f is oorzaak geweest, dat een groot gedeelte van de stad Groningen gisteravond gedu rende drie kwartier in het duister is gezet. In de buitenwijken heerschte in bijna alle woningen duisternis. Ook het hoofd station en omgeving was geheel van licht verstoken. Nieuw Verkade-album. Er is weer een nieuw Verkade-album verschenen. Nieuw ook in dit opzicht, dat in dit album de bekende kleine plaatjes zijn vervangen door uitsluitend platen van groot formaat; vijftien van de zeven entwintig zelfs van een heele paginal Dit album „Waar wij wonen" is be werkt door Dr Jac. P. Thijsse, en wat hij hier biedt, is van zóó groote verschei denheid, dat het ons treft, hoe rijk aan natuurschoon ons kleine landje toch wel is. Temeer waarde krijgen deze platen, wanneer we ze bezien in verband met den boeienden tekst. Wat hier gezegd wordt over het ontstaan der duinen, over plassen en vennen en de enthousiaste be schaving van Zuid-Limburg het is echt Dr Thijsse op zijn best. Het is een boeiend stuk geschiedenis voor wie er oog voor heeft. En het kan wel niet anders, of wie op dergelijke wijze zijn land leert zien, voelt het tevens z'n taak om te trachten, in dit dicht bevolkte gebied iedere onnoodige vernietiging van natuur schoon te verhinderen. Daarmee werd dit album als vanzelf een oproep tot natuurbescherming in de meest positieve beteekenis van het woord. Zoo werd de traditie der Verkade-al bums weer volop gehandhaafd op boeiende wijze telkens een ander deel van het natuurleven binnen onzen ge zichtskring te brengen en het treft ons, hoe men als pionier op albumgebied nu weer een nieuwen weg heeft weten te vinden om dit te bereiken en de ver- zamel-animo levendig te houden. Een vernieuwing, welke blijkbaar ook op de schilders stimuleerend heeft ge werkt, zoodat een woord van bewonde ring op z'n plaats is voor het bekende trio J. Voerman Jr, C. Rol en H. Rol, die iedere plaat tot een bizonder aan trekkelijke aquarel maakten. Ook de offsetdruk van de Firma L. van Leer Co. evenals het druk- en bindwerk van de firma Blikman Satorius verdie nen allen lof. De Dokter in Huis. Wij ontvingen het laatste nummer van den 17den jaargang van dit populaire tijdschrift voor de volksgezondheid. Dr J. Voorhoeve ver volgt hier zijne ook voor leeken belang rijke beschouwingen over hart- en vaat ziekten. J. H. van Dijk schrijft over het nut en de tèchniek van massage. Dr Oosterhuis over melk en J. F. Jacobs Arriens over: het bezighouden van zieke kinderen. Zeer merkwaardig is wat Y. G. Kuiper in een „ingezonden" meedeelt over de werking van aardstralen. Verder wijzen wij nog op de „Medische Brieven bus" die weer tal van practische raad gevingen bevat. Uitgeefster is La Rivière en Voorhoeve, Zwolle. Heffing op boter. D'e heffing op boter is voor de week van 20 tot en met 26 December, behou dens tusschentijdsche wijzigingen, vast gesteld op f0.85 per kg. Rechtbank te Middelburg,. Door de Arrond. Rechtbank te Middel burg werden heden de navolgende uit spraken gedaan: Oplichting: A. P. S., 28 j., arbeider te Haamstede, gedetineerd, 3 mud. gev.- straf met aftrek van voor-arrest. Veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld: W. S., 26 j., drukker Een treffend moment Zaterdag voor het Koninklijk paleis te 's-Gravenhage. Toen het Vorstelijk bruidspaar terug gekeerd was van het stadhuis, waar het in ondertrouw werd opgenomen, had het een zanghulde van kinderen van alle openbare en bijzondere scholen te 's-Gra venhage in ontvangst te nemen. Het zingen werd telkens gevolgd door een geestdriftig gejuich van de menschen- menigte, een gejuich, dat tenslotte over ging in het spontaan zingen van de zegen bede uit Psalm 134: „Dat 's Heeren zegen op u daal". „Toch echt Hollandsch", schreef een liberaal blad. En zoo is het ook. Met blijdschap en dankbaarheid mag het geconstateerd. Daar is een willekeurige menigte voor het paleis verzameld. En als dan één der aanwezigen de zegenbede inzet, dan zingt heel de schare, zich meer of minder bewust, dat ook dit hooge bruidspaar af hankelijk is van, en behoefte heeft aan den zegen des Heeren dit Psalmvers mee. „Echt Hollandsch". Met blijdschap mag het geconstateerd! Nog altijd zijn er velen, in ons land, die den alouden band: God Nederland en Oranje wenschen te zien bevestigd. En gelukkig is het volk, dat ook voor zijn Vorstenhuis behoefte gevoeld aan 's Heeren beschermingl OPMERKER. te Kloetinge, 3 mnd. gev.straf en een jaar ontzegging om motorrijtuigen te be sturen. Gelegenheid geven tot het plegen van ontucht: J. v. S., 31 j., caféhoudster, te Vlissingen, een maand gevangenisstraf; M. P. G., 32 j., huisvr. P. P. te Vlissin gen, een maand gev.straf. Overtreding van de motor- en rijwiel- wet: P L., 39 j., kaashandelaar te Hulst, 8 dagen hechtenis en een jaar ontzeg ging om motorrijtuigen te besturen, zulks met vernietiging van het vonnis waarvan hooger beroep. Nieuwe opdracht voor de scheepsbouwindustrie. AMSTERDAM. Naar wij vernemen heeft De Meyer Co., scheepsbouw-Mij. N. V. te Zaltbommel, voor Britsoh Indische re kening opdracht gekregen voor den bouw van een motorschip, dat zal worden voor zien van drie dekken voor 1200 dekpassa giers. Het schip is 'bestemd voor den dienst tusscihen Bombay, Karachi en Goa. cent Gebruik Castella 'n dag of vijf Vindt U ze niet heerlik, stuur ze dan aan Dobbelman in Nijmegen retour.- Uw geld en portokosten krijgt U dan terug!

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2