Rechtszaken Het Vrouwenhoekje Voor de Jeugd. Nu zeggen B, en W,, dat men dit voor stel maar moet slikken, omdat mon liet in Vlissingon heeft aungonomun. (Dhr Jeronimu»! ze hebben het in do A b d ij aangenomen), maar mon zal tegon spr.'s voorstel in Vlissingen toch wel geen bozwaar hebben, Dhr Harthoorn wil ook de novon- functles aan don schoolarts niet toestaan. Mevr. W e ij 1 herinnert er aan, dat het vanaf het begin de bedoeling was den schoolarts voor meer dan één gemeente dienst te laten doen. De controle voor Ziekenhuisverpleging acht spr. noodig voor de medische kennis van den school arts. Spr. vraagt of B. en W. van Mid delburg alleen het recht hebben later neven-functies te verbieden. (De voorzit ter antwoord ontkennend.) Het andere bezwaar van den heer Van der Feltz deelt spr. als medica niet. Een conflict van plichten voor een medicus acht spr. niet aanwezig. Dhr K g e 1 e r meent, dat we hier staan voor een voldongen feit. Het be lang van Middelburg is opgeofferd aan het financiëel belang van Vlissingen. Dr Broekhuizen zal nu een deel van de week niet te Middelburg bereikbaar zijn, ter wijl hij toch hier belast is met een deel van de armenpractijk. Liever had spr. gezien, dat de laatste practijk in handen van één medicus was gelegd. Dhr Portheine vraagt o.a. waarom de R.H.B.S. te Vlissingen w e 1 en die te Middelburg niet onder de taak van den schoolarts valt. Dhr Jeronimus vraagt hetzelfde voor het gymnasium. (Interruptie: de huishoudschool.) Dhr Heemskerk noemt de Rijks kweekschool. Weth. B o a s s o n vraagt den heer v. d. Feltz niet zoo kwaaddunkend over B. en W. te zijn. Er is hier sprake van een misverstand. De controle voor Ziekenhuisverpleging omvat ook patiënten, die later voor reke ning van het B.A. komen. Deze controle is niet bijzonder tijdroovend. Mocht later blijken, dat het niet gaat, dan zullen B. en W. in overleg met Vlissingen voor stellen er een einde aan te maken. Dr Broekhuizen is er van overtuigd, dat hij alle functies uitstekend kan vervullen. Een aantal van 8000 kinderen wordt pas als een volle dagtaak voor een school arts beschouwd. En hier is het slechts 5500 k 5600 (M'burg en Vlissingen samen). Spr. protesteert tegen de uitlating van den heer Kögeler, dat Middelburg aan de Vlissingsche belangen zou zijn opge offerd. Het werk zal er hier allerminst onder lijden. Voor spoedgevallen in de armenpractijk is behoorlijk gezorgd. Wellicht kan bij een eventueele wijzi ging der verordening gedacht worden aan R.H.B.S. en Gymnasium. Dat dit voorstel zoo laat in behande ling komt, is niet de schuld van B. en W. Wijziging zal vertraging brengen. Spr. adviseert het voorstel nu ongewijzigd te aanvaarden. In een volgende vergadering kan over wijziging worden gepraat en daarna overleg met Vlissingen worden gezocht De voorzitter merkt op, dat G e d. Staten deze zaak aanhangig hebben gemaakt. Middelburg en Vlissingen heb ben toen elkaar moeten vinden. Het was B. en W. onmogelijk, eerder met dit voor stel te komen. Dhr den Hollander concludeert, dat de schoolarts tot heden geen volledige dagtaak heeft gehad en vraagt, waarom B. en W. destijds zich verzetten tegen het aanstellen van maar één gemeente geneesheer. Dhr O n d e r d ij k een dag telt 24 uur. Dhr den Hollander: da's nu een Jantje van Leiden. Weth. Boasson: de door den heer den Hollander bedoelde oplossing is des tijds afgewezen, omdat ze vanwege het wachtgeld van den gemeente-geneesheer geien bezuiniging zou brengen. Verder zeigt spreker, dat Dr Broekhuizen het voorloopig zonder administratieve hulp wil stellen. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Over de punten, in de discussie ge noemd, volgt prae-advies van B. en W. Salariëering gemeente-per soneel. Dhr Harthoorn betreurt het, dat Ged. Staten het oorspronkelijk besluit van den Raad niet ongewijzigd goedkeur den. Bij de Arbeidsbeurs zijn de salaris sen lager dan te Vlissingen, terwijl het hier een districts-arbeidsbeurs is. Dhr Paul zegt, dat hoe langer hoe meer blijkt, dat de Raad over de salaris sen niets meer te zeggen heeft. De Raads leden zijn tot marionetten verlaagd. Dhr de Bruin vraagt hoever het staat met den kindertoeslag. Weth. O n d e r d ij k betreurt ook wat Ged. Staten niet goedkeurden, maar wijst toch op wat ze wel goedkeurden. Er is wel iets bereikt, al is van de par- t i e 1 e wijzigingen weinig overgebleven. B. en W. hebben gedaan wat ze konden, maar Ged. Staten en Den Haag bepalen zich tot het allernoodigste en wijzen in het algemeen herzieningen, die verhoogin gen beteekenen, af. Verder deelt spr. mede, dat de begroo ting 1936 nog niet is goedgekeurd. Binnen zeer korten tijd is een voorstel van B. en W. inzake den kindertoeslag te verwachten. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. De voorzitter dankt de salaris commissie (de heeren v. d. Feltz, Mon- deel en Den Hollander) voor haar veel- omvattenden arbeid. Rekening 1935 Godshuizen. Dhr Harthoorn betreurt het, dat de Godshuizen cokes betrekken te Vlissin gen. Waarom kan dit niet te Middelburg7 De voorzitter zegt: op advies van do commissie-Froderikb zijn proevon ge nomen mot andoro soorten cokes, Dio van do Zegam blokon hot moest geschikt, Dhr Harthoorn wil toch de Mid- delburgscho handelaren inschakelen. De voorzitter zegt onderzoek toe. De rekening wordt goedgekeurd. Eveneens de begrooting van de Godshuizon voor 1937, nadat de voorzitter in antwoord op een vraag van den heer de Bruin heeft meegedeeld, dat de post voor ten onrechte niet betaalde pensioenpremiën over vijf jaar zal worden verdeeld, maar dat de betrokken personen, die niet meer in functie zijn, hiervan geen gevolgen zul len ondervinden. Bijdrage aan het borgstel lingsfonds. Dhr de B r u i ft vraagt of dit fonds al werkt. Men hoort er zoo weinig van. Weth. Onderdijk antwoordt, dat nu nog alleen voorbereidend werk wordt ver richt. In het begin van het volgend jaar zal pas het eigenlijke werk beginnen. Er zal alleen steun worden verleend in ge meenten, die een bijdrage verleenen. Al leen zaken, die credietwaardig zijn, zul len worden geholpen. Het voorstel wordt aangenomen. Het voorstel tot rooiïng van diverse boomen wordt na uitvoerige bespreking aangenomen. Erfpachtsuitgi f t e Klevers- kerkscheweg (eerste uitgifte van een deel van het industrie-terrein). Weth. Onderdijk verstrekt tal van inlichtingen. De kosten van kabelaanleg enz,, zijin nog niet te zeggen. Dhr Paul is blij met dit bescheiden begin. Spr. hoopt, dat de offers, die de gemeente moet brengen, niet tevergeefsch zullen zijn, en ook, dat hoogere autori teiten geen bezwaar zullen inbrengen. Er is echter een circulaire verschenen, die verbiedt het geven van steun aan indu strie (plaatselijke protectie). De voorzitter acht dit laatste hier niet aanwezig. Het voorstel wordt aangenomen. Erfpachtsuitg i f t e grond Z u i d s i n g e 1Dhr Jeronimus is van meening in tegenstelling met Weth. Onderdijk dat hier wèl kosten voor rekening van de gemeente komen. Weth. Onderdijk antwoordt, dat nu werkloozen naar Axel worden gezonden, waarvan we geen revenuen trekken. Dhr v. d. Feltz maakt bezwaar tegen een canon van 5 cent. Spr. vindt het beter de canon dan maar te verlagen. De voorzitter en weth. Onder dijk toonen aan, dat de gemeente finan ciëel belang heeft bij de Ambachtsschool. Het voorstel wordt aangenomen. Werkobjecten jeugdige werk loozen. In antwoord op enkele vragen zegt weth. O n d e r d ij k, dat twee wis selkamers aan de zweminrichting ge bouwd zullen worden. Overigens betreurt Spr., dat niet meer jeugdige werkloozen zich voor het werk opgeven. De vergoeding door Den Haag be paald is wel niet groot, maar de jon gens worden toch in hun vak bekwaamd. Het voorstel wordt aangenomen. Kerstgave werkloozen. Dhr Wondergem wil aan het B.A. ver zoeken, ook de bedeelden een Kerstgave te geven. Dhr Kögeler deelt mede, dat het B.A. provisorisch een dergelijk besluit heeft genomen, in afwachting van het Raadsbesluit. Het voorstel wordt aangenomen (tegen dhr Heemskerk.) Verrekening met de bijzon- dere scholen. Dhr Mondeel komt er tegen op, dat het bestuur der R.-K. school een boekje heeft aangeschaft, ge titeld: „Het kind van een socialist". De voorzitter protesteert er tegen, Idat dhr Mondeel protesteert op grond van een titel. Hij kent den inhoud van het boekje niet. Spr. vindt dat vrij ge durfd. Beter is zich eerst van den inhoud te overtuigen. De rondvraag levert niets op. (Zie voor vervolg Eerste Blad.) Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter heeft veroordeeld we gens: Als bestuurder van een rijwiel/motor rijtuig niet de rechterzijde van den weg houden: J. G. te Middelburg: f3 of 3 d.; C. B. te Vlissingen f 1 of 1 d.; L. F. v. G. te Vlissingen idem; M. de V. te Melis- kerke f 3 of 3 d. Een weg in verboden richting berijden: J. P. de V. te Vlissingen f 2 of 2 d.; A. V. te Koudekerke f 1 of 1 d. Rijden zonder behoorlijk en nauwkeurig werkend stuurtoestel: A. G. te Vlissingen f 10 of 5 d. Zich met 'n motorrijtuig op een weg be vinden zonder voorgeschreven verlichting: J. H. te 's-Heerenhoek f 1 of 1 d.; A. R. te Wolf aarts dijk f5 of 5 d.; B. de K. te Putte f 3 of 3 d. en f 2 of 2 d. Rijden zonder verkeersspiegel: J. B. te Bergen op Zoom f 2 of 2 d. Geen geluidssignaal geven als de veilig heid van het verkeer zulks vordert: M. S. te Goes f 7.50 of 5 d. Met meer personen in de cabine rijden dan de ruimte toelaat: A. J. R. te Bergen op Zoom: f 3 of 3 d. Met te hooge of te lange lading rijden: J. G. te Middelburg f 1 of 1 d.; J. G. te Middelburg f 3 of 3 d.; P. B. te Baarland idem. Met voertuig zonder de voorgeschreven verlichting rijden: J. W. te Borsselen f 3 of 3 d.| L, v. W. to Driewegen f 2 of 2 d,; P, V, to 'e-Hooronhook: toruggave aan zijn oudora zonder toopassing van «traf J, G. v, L> te üvozando f 8 Of 8 d.i M. li, te Blggokorko f 2 of 2 d, Rijden op zoodanige wijze dat de veilig heid van hot vorkoor wordt in gevaar go- bracht: J. B, lo Vlissingen f 5 of 5 d.; M. W. to Waarde f 10 of 10 d.; H. A. S. te 's-Heerenhoek f 3 of 3 d.; D, Z, te Goes idem. Rijden zonder nummerbewijs: F. L. te Vlissingen f 0.50 of 1 d. Openbare dronkenschap: G. G. te Co- lijnspiaat f10 of 10 d.; A. F. te Vlissingen idem. Idem bij herhaling: A. P. v. d. V. te Hansweert f 15 of 10 d.; W. v. d. G. te Vlissingen f 15 of 10 d. Dier noodeloos arbeid doen verrichten op pijnlijke wijze: D. B. te Kapelle 2 maal f 7.50 of 5 d. voor iedere 'boete. Varen met een motorrijtuig door het kanaal door Zuid-Beveland zonder voor geschreven heklicht: M. J. v. d. K. te St Annaland gedomicilieerd f 3 of 3 d.; P. v. V. te Zevenbergen gedom. idem. Niet zorgen dat een gemeerd schip van de voorgeschreven verlichting is voorzien: P. G. M. v. A. te Vlissingen: Vrijspraak. Overtreding Leerplichtwet: A. G. de N. te Goes f 5 of 5 d. Boter afleveren met te laag vetgehalte: J. de J. te 's-Gravenpolder: f 10 of 10 d. Overtreding Arbeidswet: P. K. te N.- en St Joosland 2 maal f 3 of 2 maal 3 d. Vuurwapen voorhanden hebben: J. H. B. te Dordecht f 5 of 5 d. met verbeurd verklaring van het iu 'beslag genomen jachtgeweer. Door misleiding en het verschaffen van inlichtingen opzettelijk uitlokken van de overtreding: Het in lading nemen in een vaartuig van goederen voor het vervoer naar binnen het Rijk gelegen plaatsen zonder dat dit geschiedt krachtens een overeenkomst ten aanzien van welke door een bevrachtingscommissie tusschenkomst of goedkeuring is verleend: J. S. te We- meldinge f 50 of 10 d. In de provincie Zeeland handelen in strijd met het Reglement op de Wogen en Voetpaden in Zeeland: W. B. te Oost- kapelle f 3 of 3 d. In do gemeente Vlissingen zonder ver gunning van B. en W. waren, andere dan gedrukte stukken, aan de huizen te koop aanbieden: J. S. te Domburg f 2 of 2 d. In de gemeente Arnemuiden zich op de stoep van een huis ophouden zonder ver gunning van den bewoner: J. de R. en J. v. d. K., beiden te Arnemuiden, ieder f 2 of 2 d. In de gemeente Kruiningen waren ver- koopen (aanwezig hebben op erven van slijters), die niet voldoen aan de eiscben gesteld krachtens de Warenwet, met uit zondering van artikel 16 dezer wet: P. Th. V. te Hansweert f 50 of 10 d. Melk doen verkoopen zonder in het bezit te zijn van een vergunning afgegeven door den Directeur van den Keurings dienst van Waren: A.. G. Z. te Krabben- dijfce f 5 of 5 d. In de gemeente Colijnsplaat een schei- dingssloot verontreinigen: W. P. te Co lijnsplaat f 10 of 10 d. Kerstmaal. Hoe kan het Kerstmenu smakelijk wor den, tevens goedkoop en, met weinig moeite klaar te maken? Soep vooraf wordt door ieder gewaar deerd. Deze is met eenvoudige midde len te bereiden (zie recept valsche Schild padsoep:). Kookt men soep van vleesoh, dan kan men dit laatste na de soep opdienen met één of andere salade, b.v. bieten en sel derij-salade, of wel men verwerkt het in gevulde kool. Met een of ander puddinkje kan het middagmaal gecompleteerd worlen. In- plaats van taartjes enz. hevelen we aan, de gasten 's avonds eens een gevuld broodje of toast te presenteeren, ze zui len deze hartige afwisseling op prijs we ten te stellen. Valsche schildpadsoep. (4 pers.) 1 I groentewater zooals van bloem kool, 1 uitje, 1 rauwe aardappel, Yi ons vet of boter, V2 ons bloem, 3 theelepels Maggi's Aroma, V» theelepel kerrij, een beetje madeira, een beetje suiker. Smelt de boter of bet vet, voeg de bloem toe en laat deze bruin branden, onder roeren, doe er daarna onder roeren het bloemkoolwater bij.. Rasp de ui en de rau we, geschilde aardappel, doe ze in de soep. Laat de soep hiermede nog even doorkoken. Giet ze dan door een paarde- haren zeef. Maak ze af met de kerry, de suiker, de madeira en de Maggi's Aroma, Bieten - en selder ij' sla (4 pers.) 1 gekookte biet, 1 gekookte selderijknal, 2 eetlepels slaolie, 3 eetlepels kruiden- azijln, een beetje zout en peper, eenige druppels Maggi's Aroma. Snijd de biet en de selderijknol in dun ne plakjes, vermeng ze met zout, peper, slaolie en azijn en eenige druppels Mag gi's Ai oma, Meng alios eenige uren van te voron ilooroon, Govuldo kool (4 por».) 1 witte of savuyo kuul, 1 pond suupvleusuh, 1 ui, 2 sneden witte of tarwe brood, zout en pe per, 2 a 3 theelepels Maggi's Aroma, 40 gram vet of boter, 40 gram bloem, Maak de wittu- of savuyo kool schoon, door de blaren in z'n goheel to houden en de stronk eruit te snijden. Wasch ze en kook ze 15 minuten in water met zout. Leg in een vergiet een schoone, dunne doek en bedek deze met de afgekookte koolbladeren. Draai 'het soepvleesch door den vleeschmolen, vermeng het met het geweekte brood, de Maggi's Aroma, een beetje zout en peper en nootmuscaat en het eiwit. Leg een gedeelte van dit ge hakt op de kool, daarna een laag kool, dan weer gehakt. De bovenste laag moet uit kool bestaan. Knoop den doek dan stevig vast en kook de kool P/2 uur in L. water zachtjes gaar. Stort de kool daarna op een verwarmde schaal. Smelt het vet of de botei in een pannetje, voeg hierbij de bloem, doe er de koolbouillon bij en laat de saus nog even doorkoken. Maak ze af met de eierdooier en nog eenige druppels Maggi's Aroma. Giet eeu paar lepels zout over de kool. Geef bij dit gerecht gekookte aardappelen. Gevulde broodjes, pond bloem, 1 afgestreken eetlepel boter, 20 gram gist, 4 eetlepels melk, 1 ei. Voor de vulling: resten van gekookte kip, gekookte ham, rundvleesch enz., 1 snee oud wittebrood, een stukje boter of vet, 1 eetlepel bloem, 2 d.L. of 2 kleine kopjes vol water, 3 theelepeltjes Maggi's Aroma, zout, peper, 1 uitje. Maak de gist aan met een beetje lauw warme melk, laat ze 5 minuten rijzen. Maak dan een beslag van meel, melk, gist, boter en ei en een theelepel zout. Rol dit uit op een met bloem bestrooide plank tot een c.M. dikke lap. Steek er ronde koekjes uit van 15 c.M. middel lijn. Maak het vulsel. Smelt de boter of het vet, voeg de gesnipperde ui toe, laat het een beetje bakken, voeg de bloem toe en daarna het water, maak het sausje af met de Maggi's Aroma, een beetje zout en peper en roer er het fijngehakte vleesch door. Hot vulsel mag niet te dun zijn. Leg op de eene helft van ieder plakje deeg een gedeelte van dit vulsel. Be- str ijk de randen met eiwit of water en sla de andere helft van het plakje er overheen. Prik er met een vork eenige gaatjes in. Bestrijk ze met ei. Laat ze 15 minuten rijzen, bak ze daarna in een zeer heeten oven in 15 a 20 minuten gaar en lichtbruin. Toast. Eënige stukjes geroosterd brood of sneetjes wittebrood, wat resten soepvleesch of gekookte ham, 1 fijngehak te ui, 2 eetlepels slaolie, 2 eetlepels azijn, 2 theelepels Maggi's Aroma, 1 hardge kookt ei, wat fijngehakte peterselie. Hak het soopvleesch of de gekookte ham goed fijn, vermeng ze met de fijnge hakte ui, het fijngewreven ei, olie, azijn, de Maggi's Aroma en zoo noodig een beetje zout. Strijk deze massa op stukjes geroosterd brood of wittebrood, die van tevoren met boter zijn besmeerd. Strooi er een beetje gehakte peterselie over. Beste Nichtjes en Neefjes! Nu weer alle briefjes er zijn, wordt het een heéle rij en zal ik maar dadelijk aan de beantwoording beginnen, maar eerst nog even de prijsjes bekend maken. Een Oranjeboekje "De Prinses verloofd" ontvangen: Hardlooper, Blauwoogje, Zan geresje en Rembrandt, Zilvermeeuw, Iris, Herfstkind, De Ruyter, De Groot, Dikkie en Melkmeisje. Nis se. „Fietsertje". Dat zusje was wel de mooiste St.-Nicolaasverrassing. Lief hé, zoo'n klein kindje. Verder heb je ook mooie cadeaux gekregen. Ben je al aan het borduren geweest? Koudekerke. „Sprokkelaarstertje". Wat fijn, dat je mij ook een foto stuur de. Jullie staan er zoo leuk op. Ik telde 8 kruisjes, kan dat? Ja B. was er erg mee in haar schik. „Wippertje". Het duur de wel wat lang eer je antwoord kreeg, maar je bent ook hartelijk welkom. Wat moeten jullie ver loopen naar school. Bergen op Zoom. „J. P. Coen". Jij bent maar een flinke hulp voor N. In de kerstvacantie zul je het nu ook wel druk hebben. Jullie maken samen zeker wel heel wat toekomstplannen! „Corn, de Witt". Verleden week was het 's avonds even mooi wit, maar het was weer gauw weg ook. Jij zult je wel niet vervelen in de vacantie. Gaat het op school ook goed? „Hardloper". Nog hartelijk gefeli citeerd met je verjaardag. Wat een' fijne cadeaux kreeg jij. Ja de sneeuwpret was wel heel gauw voorbij. Souburg. „Boomklimmer". Ik had jou gezicht wel eens willen zien, toen je het pak uitpakte. Dank je wel voor het raadsel, ik heb het nog niet nage keken, maar de zin is heel mooi. Goes. „Schrijfstertje". Jij hebt dus van de Spaansche warmte kunnen pro- fiteeren en je voeten kwamen er ook Spaansch af. Maar jullie hebt toch wel plezier gehad, geloof ik. „Rozeknopje". St.-Nic. heeft maar een mooi cadeau voor je uitgezocht, met dat muziekstuk. Kun je er zelf al wat uit spelen? De vulpen komt voor de briefjes goed te pas. „Bab- belgraag". S. was ook erg blij met haar cadeautje net als jij. Maar jullie had ook zoo je best gedaan. „Zilvermeeuw". Wat fijn twee boeken tegelijk. Heb je er voor de kerstvacantie ook al een? „Melkmeis je". Zwartje vond het heel mooi en draagt hem ook al. Moet jij ook mee doen als er ijsfeest komt? „Boertje", Ja Smid heeft or hooi wat uurtjes uun moeten werkon voor liet hoeloinaal klaur wus, maar hij hucl ook wel oer van xijn werk, N,en St,-Joosland, „Moedors Jongste", Dat waren nog eens extra ver rassingen met St.-Nic., heb je al veel foto's ingeplakt? B 0 r s s 0 1 0„Lelie". Wat hebbon jul lie weer voel feesten. Is de jaarvergade ring ook goed geslaagd? „Smid". Wat een heerlijke koffie was dat, maar andersom is het nog erger. Jammer, dat jullie de „De Ruyter" niet gezien hebt. „Zus". Wat een heerlijkheden waren dat op school, zooiets zouden jullie zeker wel vaker wil len. De pen schrijft goed hé. „Rembrandt". Leuk dat Moeder het toch nog het eerste wist. Nu, een verfdoos is aan jou wel besteed. „Zangeresje". En heb je flink je best gedaan, toen je voor den burgemees ter moest zingen? Het is een echte feest dag geworden, vooral voor de schoolkin deren. „Moeders Lieveling". Je moet de doos maar veel gebruiken. Handwerk je graag? Broertje wordt alweer een flinke jongen. Krabtoendijke. „Iris". En is het toch nog goed gegaan op de handwerkles? D'at schrift heb ik gezien, het is prachtig 'hoor. „Kerstroos". Het is altijd zoo jam mer, dat de sneeuw zoo gauw weg is, vooral in de stad is het dadelijk een vieze rommel. „Boschviooltje". Nog hartelijk gefeliciteerd met Vaders verjaardag. Jij hoeft nu nooit meer een koud ei te eten. Oudeland e. „Babbelkous". Dat was nog een heele tocht in je eentje. Ge zellig, dat je zus je kwam halen. De Sint heeft jou goed bedacht. „Spring in 't Veld". Dat was niet gezellig op school met zoo'n klein klasje. Ben je alweer be ter? Wordt maar niet ijdel met al die mooie dingen. „Blond'kopje". En jij ook al ziek geweest. Ze hadden de school haast wel kunnen sluiten. „Oranje". Ja, het was aardig bedacht van Ford. Heb je er al mooie teekeningen in gemaakt? Het beste er mee hoor. „Herfstaster". Wat heeft de juffrouw jou weer een verrassing bezorgd. Ik zou het best eens willen zieUj maar dat zal toch niet gaan. „De Ruyter'1 11. heeft het raadsel voor je geschrevon, dus dat is toch in orde. Knap je alweer wat op? „De Groot". Ja, dat was een mooi doosje en R. heeft er heel wat werk aan gehad. Baarland. „Maurits". Als er in de vacantie ijs kwam, hadden jullie veel tijd om te rijden. Wie weet wat er nog ge beurt. Hangt de kalender al? „Blauw oogje". Wat een fijn cadeau. Mag jij nu juffrouw zijn als jullie schooltje spelen? Beterschap hoor. „Prins Bernhard". Het lijkt wel een pakje brieven uit een zie kenhuis. Zul je je best doen met de Kerst weer beter te zijn? Arnemuiden. „Buitenmeisje". Ge lukkig maar dat het weer in orde is ge komen, en nu geregeld de oplossingen in zenden, dan kom je ook voor een prijsje in aanmerking. Ser 00 s kerke. „D'ikkie". Je hebt nu een prettig handwerkje voor de Kerstva cantie. Is er veel werk aan? De Sint heeft jullie op school goed bedacht. „Par ker", Ja in Goes komt ook een optocht, en dat belooft een mooie te worden. Heb je al teekeningen gemaakt? „Karekiet en Duifje". Wat een mooi verhaal is dat Liep het nog goed af met Jaap? De laatste oplossingen heb ik niet ontvangen. Veere. „Margriet". Nee de vorige week hoefde je geen briefje te sturen. D'ie uitzending heb ik niet gehoord. Wemeldinge. „Zwartje". D'at zul len gezellige dagen worden, en jij kunt er toch 's avonds ook van genieten. Ik vond die ceintuur ook heel mooi. N ieuwdorp. „Herfstkind en Bruin oogje". Wordt er al veel muziek op de harmonica gemaakt? D'at komt goed te pas met de feesten. Ja, het zou wel de moeite waard zijn al dat moois eens fe bekijken. Biggekerke. „Moeders Oudste". Was de post wel zoo laat, of jij zoo on geduldig? Het raadsel heb ik voor goed gerekend. „Madeliefje". D'ie versjes zijn ieder jaar weer nieuw. Gaat het zingen al goed? Sommigen ken ik er wel van. Hier volgen de raadsels. I. Voor de grooteren: Het geheel bestaat uit 41 letters. Ook in Zeeland werd een 25. 19. 17 be schadigd. Voor versteviging bracht men een 21. 6. 12. 24. 39. 11. 15. 36. 4 aan. Op sommige plaatsen voeren de kinde ren de 12. 18. 8. 34. 27. 10. 22 marsoh uit. We lezen graag een mooi 7. 35. 22. 9. 40. 28. 31. Jongens geven elkaar wel eens 20. 5. 13. 33. Een 34. 32. 16. 25. 29 lust een aap graag Een 38. 1. 37. 14. 4 is een dier dat in ons land niet veel voorkomt. Een 11. 30. 40. 3. 26 is om een toren. Een 21. 41. 30. 6. 2. 23 staat in een kantoor. II. Voor de kleineren: Het geheel toestaat uit 21 letters. Een 3. 20. 8. 9. 16. 4. 1 wordt hij een optocht meegedragen. D'e kinderen hebben bij het feest graag een 17. 10. 11. 21. 18 om. Een 5. 6. 1 is speelgoed. Een 3. 6. 17 is bekend om zijn slimheid. 7.19.18 is een ander woord voor vlug. Een 13. 2. 12. 14. 17 is een soort raad sel, Bij een brand wordt de 17. 18. 14. 15. 5 gehaald. Tot onzen spijt was er geen plaats voor een stuk van het verhaal. Allen hartelijk gegroet van TANTE D'OLLIE.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6