DE ZEEUW De Erfenis uit Amerika ABDIJSIROOP TWEEDE BLAD Voor den Zondag HET ADRES A. WILKING HONIG'S VERPAKTE VERMICELLI - Bijzonder goed van kwaliteit. Wat er deze week voorviel Verkoudheid, hoest, bronchitis AKKER's verstèrkte Gemeenteraad van Middelburg. VAN ZATERDAG 19 DEC. 1936, Nr 69. DE ZANG DER ENGELEN. Een menigte des hemelschen heirlegers, prijzende God. Lukas 2:13. Gods verkiezing is anders dan die der menschen. De Heere zendt Zijn heilsboden naar de eenvoudige herders die een karig stuk brood verdienen en Hij laat de Oversten des volks onwetend omtrent het wonder aller wonderen, het neerdalen van den hemel op de aarde. Als w ij der engelen gebieders waren geweest dan hadden wij ze naar een an der publiek gezonden, naar de leidende figuren in Israël. Zoo zijn wij menschen dat gewend. Op aarde zingen de beroemde zangers voor hen die door hun verschijning glans hij zetten aan hun glorie. Gods zangers echter houden geen halt bij 't koninklijk hof, in 't hooge- priesterlijk paleis, maar zij richten zich naar de schapenhoeders in Ephrata's vel den. De serafijnen hebben voor 't brengen van het Evangelie in zang één volstrekte voorwaarde: er moet contact zijn tu3- schen de zangers en de hoorders. Beiden moeten zij den diepen zin verstaan van den lofzang ter eere Gods, die Zijnen Zoon gezonden heeft tot een zaligmakci van die in Hem gelooven. De engelen moeten zingen voor de men schen die met hèn verrukt zijn over het wonder van het Kind in de kribbe en die zij kunnen bewegen om met hun zonden en ellenden tot Hem zich ter genezing te wenden. Ziji moeten niet zijn bij hen die straks dat Kind zullerl vervolgen en dooden of die het zullen negeeren, maar bij hen die het met de armen des geloofs zullen om vatten en belijden: „Mijn Heere en mijn God." Zij moeten bij de herders zijn want God zal Zijn hand tot de kleinen wen den. Zijn wij zulke kleinen? Armen in ons zelf? Het geeft niet van welke maatschap pelijke positie wij zijn. 't Zij rijk of arm; komt, luistert naar de boodschap der en gelen. Bij- Jezus' kribbe en kruis worden arme zondaren rijkl MIDDELBURGSCHE BRIEVEN. Amice, Bij wijze van St.-Nicolaasverrassing heb ben we op ons nog steeds maagdelijk industrieterrein, de vestiging van de eer ste fabriek op dat terrein toegezegd ge kregen. Gedachtig aan het spreekwoord van dat eene schaap en die meerdere, zullen we opnieuw moed grijpen. Wie weet. Een betonfabriek. Wellicht dat deze eersteling aangelokt is door het vooruit zicht van een goede leverantie trottoir tegels aan de gemeente, want dat is voor onze stad een nog zoo goed als geheel gloednieuw artikel. Met uitzondering van eenige nieuwe of vernieuwde straten, be minnen we de ouderwetsche keldervallen, en ongelijke stoepen met of zonder af zetting, als stoffeering langs onze straten. Voor de vreemdelingen, begrijpt u. Wat een prachtprogramma hebben we voor de a s. feesten onder de oogen ge kregen. Zelfs nog een allegorische op tocht, waarin o.a. een groep van 60 per sonen het bezoek van Piins Willem 1 aan Middelburg zal uitbeelden, 's Avonds natuurlijk een fakkeloptocht en overdag nog een vlaggenoptooht, en optochten met muziek. Voor optochten leent zich de tijd ■van 'f jaar uitstekend, mits natuurlijk FEUILLETON. door An n e B a e 1 e. 28.) 0— Ze vond het jammer, dat de stemming van haar vriendje zoo omgeslagen was. Maar aan Weatherley was altijd geleerd, om eerbied en gehoorzaamheid te betoo- nen aan hen, die ouder waren dan hij, en zelden nog had hij deze voorschriften van zijn ouders overtreden. Hij kon nu niet over zijn eigenmachtig optreden heen komen, hoewel hij later beweerde, dat hij weer net zoo zou doen, als hij de kans daarvoor kreeg. Toen Belle het geval aan haar vader vertelde, prees deze de houding van den jongen zeer en toen hij later juffrouw Dulcey ontmoette, lachten ze samen er nog eens hartelijk om. „Maar sinds dien tijd is de jongen nog nooit weer de oude geweest," zei mijn heer Dauncey. „Hij is een wonderlijke jongen en hij heeft werkelijk in verschil lende opzichten wel iets van zijn groot vader van moeders zijde, alleen heeft hij er dan nog iets van Charlie's nauwge zetheid bij. Gelukkig heeft hij niets van mij." „Nee, gelukkig niet," herhaalde juf frouw Dulcey, die wist, dat Dauncey nu naar een compliment vischte, „en zooals sneeuw, mlist of regen geen roet in 't eten gooit. Over de vlaggen is de laatste tijd nog al wat te doen geweest. Met groot genoegen heb ik de opwek king gelezen van den voorzitter van „Uit het VolkVoor het Volk", om zooveel mogelijk te vlaggen en niet te kijken of er Rood, Wit, Blauw of J -un'e, Wit, Blauw wordt gevlagd, als er maar ge vlagd wordt. Volgens sommigen moeten we eigenlijk Oranje, Wit, Blauw-vlaggen uitsteken. De kleur van de Oranje-baan moet zeer zuiver oranje ziiln en het ■blauw niet te donker en ook niet te licht, van dat echte warme blauw. Ik heb er gens gelezen, dat we ons nu zeer verdien stelijk zouden maken, om bij deze gele genheid de Prinsenvlag O.W.B. te ge bruiken. Het wordt een ware vlaggen- puzzle. Deugt nu de R.W.B.-vlag niet meer? Is dat onze nationale vlag of niet? Moeten de R.W.B.'ers overschakelen op O.W.B.? Hollands vlag, je bent mijn glorie! Ja wel, maar Amice, wat is nu Hollands vlag!? 't Gaat op den duur met Hollands vlag als met Hollands spelling. Wie kan d'r nog wijs uit worden. Dezer dagen las ik een advies over het behandelen van natte vlaggen. Daarin was sprake van kleurechte en waterechte vlaggen. Een voordeel van n i e t-kleur- eohte is thans, dat een R.W B. op den duur O.W.B. wordt. Van de zomer maar eens 14 dagen op de bleek leggen. Van daag Hoeksch, morgen Kabeljauwsch. Op den duur krijgen we nog een vlag- genkeuringscommissie. Ik ga heusch over de vlag ophouden, anders zoudt ge den indruk kunnen krij gen, dat de ernst bij' mij zoek was. Voorloopig zie ik de keuringscommissie uit de V.V.V.V. liever aan het werk. Da centrale der remmen en verlichting aan auto's en fietsen heeft nog reeds de aan houdende zorg der viervoudige V.ers. Wie he* rmoegen heeft in de avonduren ach ter het autostuur te zitten, zal deze aan houdende zorg ten zeerste waardeeren. De zeer sterke recht in het gezicht gerichte fietslampen hebben al heel wat autobe stuurders aan het randje van wanhoop en ongelukken gebracht en omgekeerd zijn er door de fatsoenlijke wielrijders in den nacht, veel uitgesproken of niet uitge sproken booze woorden aan het adres der onwelwillende, onmenschelijke automobi listen gericht, zonder dezen te bereiken. Op dit terrein maakt de beschaving nog zeer geringe vorderingen. Alles moet nog letterlijk afgedwongen worden, de goeden niet te na gesproken. D'at een vereeniging als de V.V.V.V. (Ver. voor veilig verkeer) het zoekt in den weg der zelfbeschaving, zonder dwang van buitenaf, werkend aan de op voeding van het: „verkeersmidde- 1 e n d" publiek, verdient een extra noti tie. Vele groeten van STENTOR. Ingezonden Mededeellng. Vlissingen. De brandweer. Ten aanzien van de brandweer deelen B. en W. mede, dat Ged. Staten goedkeuring hebben gehecht aan de besluiten tot het aanschaffen van verschillend materieel enz. voor het personeel der 'brandweer. Eveneens hebben zij' machtiging ver leend voor de uitvoering van het wek- systeem. Intusschen hebben B. en W. in voorbereiding de aanschaffing van een nieuwe auto-spuit, waarvan de kosten on geveer f 5000 zullen bedragen. Indien tot aanschaffing wordt overgegaan, zal dit gepaard kunnen gaan met vermindering van personeel. Deze plannen zijn nog niet geheel gereed, zoodat nog even met het aanschaffen van het materieel en het in voeren van het wek-systeem is gewacht. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectle Tapijten Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST Wat 'betreft het onderbrengen van brand spuiten en verder materieel naderen de plannen en kostenberekening hunne vol tooiing. en de gevaarlijke gevolgen daarvan. Sommige menschen, die wat vatbaar zfln op borst en keel denken, dat het nu eenmaal hun lot Is 's winters te moeten hoesten, kuchen, hijgen en benauwd op de borst te zjjn. Indien GIJ tot diegenen behoort, probeert dan eens de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop die honderdduizenden hun levens-blijheid heeft teruggegeven. Reeds naenkele lepels bemerkt Ge dat dit middel TJ werkelijk zal kunnen helpen. De slijm, die op de borst drukte, en U benauwd maakte, komt gemakkelijk los, de hoestbuien wor den zeldzamer, lichter en verdwijnen, Uw adem haling wordt weer diep en geruischloos en de slijmvliezen van Uwborsten keel worden versterkt. De planten-extracten en de codeïne, de grootste hoest-bedwinger, maken de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop tot ,,'s Werelds béste Hoest-siroop". Verlaagde prijzen: f 0.75, 1.25, 2.-, f 3.50 p. flacon Ellewoutsdijk. Donderdag vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitter schap van den burgemeester. Afwezig de heeren E. Bakker en M. Meulenberg Gzn. Besloten werd geen subsidie te verlee- nen aan de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming, aangezien volgens de Ministerieele circulair? slechts f 0.50 toegestaan zou mogen worden. Onder de ingekomen stukken bevond zich een mededeoling van den Minister van Binnenlandscbe Zaten, dat met bet oog op bet batig slot der rekening 1935, de resteerende 30 pet. van de bijdrage uil het werkloosheidssubsidiefonds niet zal worden uitgekeerd. Op een verzoek van het bestuur van de Stichting „Borgstellingsfonds voor de Zeeuwsche Eilanden" om toekenning van een bijdrage, werd afwijzend beschikt. Een schrijven van het gemeentebestuur van Heinkenszand, om een nieuw rayon te vormen voor gemeenschappelijke controle op steunregeling werd na eenige discussie voor kennisgeving aangenomen. De ver ordening op de heffing van besmettelijke zietengelden wordt in dien geest gewij zigd, dat voortaan de verschuldigde be dragen niet zullen worden berekend naar 'het belastbare inkomen, doch naar de ver mengde hoofdsom. Voor het belastingjaar 1937-'38 zullen op de hoofdsom der ge meentefondsbelasting wederom 75 opcen ten moeten worden geheven. De verorde ning wordt daarmedo in overeenstemming gebracht. Vervolgens wordt vastgesteld een nieu we verordening op de heffing van school geld, Indien bet totaal van de hoofdsom men der gemeentefondsbelasting en ver mogensbelasting f 2 en meer, doch minder dan f 3 bedraagt, is verschuldigd f 0.25 per maand. Van f 3—4 f 0.30; van f 45 f 0.40; van f 5—0 f 0.50; van 6—10 f 0.70; van f 1015 f 0.90 enz. Voor degenen, die niet zijn aangeslagen in fondsen- of ver mogensbelasting geldt een afzonderlijk ta rief volgens de 'huurwaarde der perso- neele belasting. Deze verordening zal in werking treden op 1 Januari 1937. De verordening op de heffing van keur- loonen ondergaat een administratieve wij ziging. ©p voorstel van B. en W. wordt besloten tot het aangaan van een kasgeld- leening van f2000 in de plaats komende van de 31 dezer af te lossen kasgeldlee- ning. Tot lid van het Burg. Armbestuur in de vacature, ontstaan door de periodieke af treding van dhr M. Meulenberg Jzn, werd benoemd dhr J. de Jonge Mz, De commissie tot wering van School verzuim werd voor de jaren 19371938 en 1939 samengesteld uit de heeren H. J. Pauw, C. J. P. van Liere, J. Th. Pik kaart, Janus Smallegange en J. D. Vlag. Ten slotte deelt de voorzitter mede, he denmorgen met enkele opmerkingen van Ged. Staten terug, ontvangen te hebben do begrooting voor het jaar 1937. Tengevolge van de nadere vaststelling van hei goel slot der rekening van 1935, door inhou ding der 30 pet. der uitkeering uit net werkloosheidssubsidiefonds, zal de ge meente voor 1937 weder een belastingLij- drage moeten ramen van plm. f 258 80. Het teikort op de begrooting is thans ge stegen tot f2072,44. Met een extra-bi,jdra ge uit het werkloosheidssubsidiefonds ad f 1814.14 en de hierboven genoemde be- lastingbijdrage, zou een sluitende begroo ting kunnen worden, verkregen. Aldus be sloten. Daarna wordt de vergadering gesloten 1 Donderdagavond vergaderde de var- kensvereen. „De Waarborg" alhier. Aan wezig 15 van de 35 leden. De rekening over het afgeloopen boek jaar vertoonde een batig slot van f772 70. D'e kilogramprijs voor bet komende jaar werd wederom vastgesteld volgens bet ta rief der Rotterdamsclhe markt. Besloten werd het inënten der varkens slechts bij hooge noodzakelijkheid te doen geschieden. Het inleggeld zou volgens het batig saldo der rekening f 4 moeten bedragen. Oj» voorstel van één der leden werd, na discussie, het inleggeld tot het oude be drag terug gebracht, t.w. op f 3.50. Wegens bet bedanken van dhr H. Jan- se als voorzitter dezer vergadering, werd, na 'herhaalde stemmingen gekozen dhr Jan Platschorre. Dhr Jan van Doorn werd als bestuurslid herkozen. Gistermiddag vergaderde deze Raad. Afwezig de heer Bank. Ingekomen is bericht van den Minister van Handel, dat het besluit inzake de Zondagsopenstelling van sommige win kels de koninklijke goedkeuring heeft verworven. Een anoniem schrijden, waarin af schaffing der kermis wordt gevraagd, wordt voor kennisgeving aangenomen, evenals tal van berichten van goedge keurde Raadsbesluiten. Geldleeningen. Devoorzitter stelt namens B. en W. voor tot het aan gaan van twee geldleeningen, elk groot f 100.000 pari, met een looptijd van 25 jaar en een rente van 4 Tusschen- tijdsche aflossing is mogelijk. De eerste leening zal o.a. dienen voor verstrekking van gelden aan het waterleidingbedrijf, Ingezonden Mededeeling. hij nu is, zoo zal hij ook blijven, of ik moest me al heel erg vergissen." „U denkt dus niet, dat hij iets van mij geërfd heeft, juffrouw Dulcey?" „D'enkt u dan zelf, mijnheer D'auncey?" Hierop durfde hij geen bevestigend ant woord te geven en als gewoonlijk ging hij nijdig weg, terwijl juffrouw Dulcey leedvermaak voelde, omdat ze hem op een beleefde manier weer iets van haar ge dachten over hem had kunnen laten mer ken. In den loop van de volgende week vroeg Weatherley verlof voor 'n onderzoekings tocht, zooals hij dat noemde. Hij wilde graag alle schoonheden van de geboorte plaats zijner ouders bewonderen. „Ik heb op mijn eentje al den weg ge vonden in half Londen, tante Belle", zei hij. „Hier verdwaal ik dus vast niet. Ik ben al bekend in de buurt van de boer derij en in het dorp en nu wou ik de verdere omgeving ook wel eens zien." Hij kreeg nu permissie voor zijn zwerf tochten, waarnaar hij ook om een andere reden, dan uit liefde tot de natuur, ver langde. Door zijn gesprek met den land heer was in hem opgewekt een wonder lijke, onberedeneerde drang om het kas teel Weatherley eens van dichtbij te zien. Op een mooien zonnigen morgen ging hij op stap, met een zak vol boterham men, want hij had toestemming gekregen om tot het avondeten weg te blijven. Alle arbeiders van de boerderij kende hij al, en bij deze en gene had 'hij inlichtingen ingewonnen over den weg naar het kas teel van zijn grootvader. Dit lag onge veer drie mijlen verwijderd van het eigen lijke dorp Hollyfield, maar als je niet den gewonen weg nam en er recht op aan liep, door het veld, was het korter. Wea- therley's verlangende nieuwsgierigheid wilde graag een omweg'besparen, zoodat hij al heel gauw van het pad af ging en het veld inliep. Die wandeling viel hem echter nog niet mee, want telkens moest hij over hekken klimmen of over sloten springen, terwijl tallooze zijpaden en kreupelhoutboschjes hem van de wijs brachten. Deze keer bracht zijn groot zelf vertrouwen hem van het goede pad af; hij' begon zich steeds onzekerder te gevoelen, totdat het met ontstellende zekerheid tot hem doordrong, dat hij verkeerd liep en dat hij inplaats van de Westelijke rich ting, de Oostelijke was ingeslagen. Hij was echter zoo opgetogen over alles, wat hij zag en hoorde, dat hij bijna het kas teel vergat. Rover had hij meegenomen en de hond, •die al' zeer aan zijn kleinen meester ge hecht was, was uitgelaten en dol van blijdschap geweest, dat hij met hem mee mocht. Telkens holde hij in groote spron gen weg, om daardoor zijn vreugde te kennen te geven en telkens moest Wea therley hem weer terugzoeken, angstig als hij was, om den hond te verliezen. De jongen genoot zóó intens van zijn dwalen, dat hij den tijd vergat. De uren vlogen voorbij, zonder dat hij het be merkte. Hij had zooveel te kijken en in zich op te nemen, dat de dag al op mid daghoogte stond, eer hij daarop bedacht was en had hem zijn maag niet aan het etensuur herinnerd, dan was hem mis schien plotseling de avond overvallen, zonder dat hij tijdig naar huis terug kon keeren. Hij ging nu eerst eten en nam de boter hammen uit den zak om ze met Rover te deelen. Op een boomstam gezeten, te midden van lachende weiden, zingende beekjes en jubelende vogels, was het geen wonder, dat ook in hem alles zong en hij alles, zelfs de boerderij en het kasteel vergat, omdat hij alleen maar dacht aan de genoegens van het oogenblik. Nooit nog had hij het buitenleven meegemaakt, nooit nog gezien de schoonheid van wijde verten en zacht glooiende heuvelhellingen, van ruischende hoornen en klaterende beekjes of gehoord de zoete trillers uit kleine vogelkelen. Dat alles bekoorde hem zoo zeer, dat hij stil werd onder schoon heidsontroering en onwillekeurig verge leek hij het lawaai en het geraas van Londen met Hollyfield's vredige rust en stille eenzaamheid. „O, ik wou, dat ik ook boer werd of of landheer", zuchtte hij in zichzelf. Dat leek hem het heerlijkste toe van alles hoewel hij al dikwijls zijn wenschen ge uit had, over zijn toekomst, en spijtig dacht hij er aan, dat hij van plan was, alles aan te nemen, wat zich aanbood, al was het ook de betrekking van loop- De storm die in Engeland was opge stoken in verband met de troonswisseling is weer geheel gestild. Nadat ex-Koning Edward het land had verlaten en zijn opvolger tot koning was uitgeroepen is de rust weergekeerd en gaat het leven weer zijn gewonen gang. Moge den nieuwen Koning een lang en gelukkig regeerings- tijdperk zijn beschoren tot heil niet alleen van Engeland maar ook van de andere landen in en buiten Europa. Nieuwe sensatie is intusschen weer gewekt doordat in China maarschalk Tsjang Kai Sjek door tegenstanders var de regeering is gevangen genomen met de bedoeling naar het heet, op die wijze de regeering te dwingen scherper op te tre den tegen Japan. Het betreft dus niet al leen een interne kwestie, maar een con flict dat ook buiten China ernstige gevol gen kan hebben. Vandaar ook de belang stelling waarmee overal het verloop van deze zaak wordt gevolgd. In Spanje werd de laatste dagen min der hevig gevochten. Telkens weer duiken berichten op over een mogelijken wapen stilstand. Deze berichten worden niet de finitief bevestigd, maar toch mag men naar het schijnt wel aannemen, dat nu de strijd zoo lang duurt, beide partijlen ver moeid beginnen te worien. Met name voor generaal Franco, die op zoo hard- nekkigen tegenstand niet gerekend had, zal het heel wat moeite kosten den aanval voort te zetten. Er zal echter, naer te vreezen staat, no'g wel heel wat bloed vloeien eer in Spanje rust en orde terug keer en. In ons land heeft deze week de Tweede Kamer onder hoogen druk gewerkt. Alles wordt er op gezet om nog voor Kerstmis met den begrootingsarbeid gereed te ko men. Verschillende hoofdstukken zijn dan ook reeds afgedaan, o.a. de Defensie- begrooting, bij de behandeling waarvan de wind uit een heel anderen hoek kwam dan wij de laatste jaren gewoon waren. In deze omgeving werd nogal beroe ring gewekt door den droeven doodslag ZondagavonJ te Goes en door den dijlkval te Biezelinge, die een oogenblik een drei gend karakter kreeg, maar waardoor het krachtig optreden van de Waterstaats- ambtenaren erger kon worden voorko men. En nu, aan het einde van de-ze week, begint voor ons volk de viering van het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard. Vandaag wordt 'het hoo ge Bruidspaar in ondertrouw' opgenomen. Een belangrijke gebeurtenis voor ons volk, dat, ook in Zeeland, niet nalaat aan zijn liefde voor Oranje en zijn blijd schap over dit huwelijk uiting te geven. Moge het den Heere behagen dat deze feestdagen de inleiding zijn tot een geluk kig huwelijksleven, gelukkig ook in dien zin dat ons Vorstenhuis ons volk voorgaat in de erkenning van de souvereiniteit Gods, in het buigen voor den Koning der koningen. voor afkoopsom Veersche weg, uitbagge ring vesten en restauratie Abdijtoren. De laatste leening zal dienen voor conversie van bestaande 4% en 4% leeningen. Dit voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Nog deelt de voorzitter mede, dat de heer Dumon Tak de rente van een 4% leening heeft verminderd tot 4 (Applaus.) Nadat al de aftredende leden van tai van commissies en colleges zijn herbe noemd, komt in behandeling het voor stel tot gemeenschappelijke re geling schoolartsendiens t. Dhr v. d. F e 11 z betoogt, dat B. en W. zich met een Jantje van Leiden van het rapport van een deel der fin. comm. heb ben afgemaakt. Volgens spr. moet men den schoolarts, di© uitbreiding van werk krijgt, geen nevenfuncties doen beklee- den. Later kan worden overwogen of neven-functies mogelijk zijn. Verder wil spr., dat de schoolarts ver plicht moet worden van eem ziekte van een onderwijzer, die gevaar oplevert voor de kinderen, kennis te geven aan B. en W. jongen. „Waar zouden we nu eigenlijk zitten, Rover? Wij: hebben toch nog geen enkel huis gezien, dat op een kasteel geleek. I Rover kwispelde met zijn staart, alsof hij wilde zeggen, dat hij evenmin iets van de situatie begreep. Weatherley ging maar weer verder met nieuwe moed en hij sloeg een klein, nauw paadje in, dat zich slingerde door een nieuwe aanplanting van jonge sparren. Het zonnige, vroolijke landschap ver dween om plaats te maken voor de eenigszins drukkende, sombere schoon heid van een dicht begroeid bosch. Maar du vogels in de toppen der hoornen zon gen even vroolijk hun loflied aan den Schepper en de vlugge eekhoorntjes, die telkens dartel verder sprongen, als ze Weatherley's voetstappen hoorden brach ten den jongen in verrukking. De zonne stralen kierden tusschen het dichte groen door en vonkten dansend op de trillende bladeren en kleine lichtplekjes blankten op het smalle, donkere pad. Hij genoot met volle teugen en dolde uitgelaten met Rover in het rond. Eindelijk begon hem de wandeling toch wat lang te vallen en zijn beenen werden moe en zwaar. Zou dit sparrebosch dan eindeloos zijn of zou hij misschien straks plotseling voor het kasteel staan? (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5