De dijkval te Biezelinge. Werkenden - Grieperig! Binnenland Uit de Provincie andsr voor deze categorie landbouwers gedaan. Een post van f 2 millioen is voor hen uitgetrokken. Meer kan spr. niet be- schiübaar stellen. Hun tewerkstelling in eigen bedrijf wordt door spr. bestudeerd. Hij talmt hiermee niet, doch de zaak moet ook door Sociale Zaken worden be keken. -Binnenkort zal op eenigszins rui me schaal een proef worden genomen met deze tewerkstelling. De vernietiging van groen, ten is ook spr. niet sympathiek; zij heeft ook in normale omstandigheden plaats, doch er is verbinding gezocht met gemeentebesturen voor afneming van deze „doorgedraaide" groenten; 100 pro- fiteeren daarvan voor distributie aan werkioozen. Niet dan in uiterste nood zaak wordt overgegaan tot deze grieven de vernietiging van kostelijke groenten. Het ontwerp tot verlenging van de orisispachtwet zal zeer binnen kort worden ingediend; aan het ontwerp in zake de goudclausules wordt hard ge werkt. De inkomsten uit de monopolie heffingen kan spr. niet missen. Hef fingen die gemist kunnen worden zal spr. niet handhaven. Wanneer de graanprijzen stij gen, zal de kwestie opnieuw worden be keken. Wanneer een landbouwer ernstig be zwaar heeft tegen het lid worden van een land'bouworisisorganisatie, wordt door spr. ontheffing verleend. Spr. heeft den ondergang van het land bouwbedrijf willen voorkomen. Het ver schil tusschen opbrengst en loonende productie wordt zooveel mogelijk over brugd. Afschaffing van land bouwcrisismaatregelen thans zou ondergang van den landbouw beteekenen. De depreciatie is door spr. nooit gepropageerd en bij beeft er ook nooit gunstige gevolgen van voorspeld voor den landbouw. Spr. beeft er geen spijt van tegen prijsverhooging van de eerste levensmiddelen te hebben gewaakt. Dat is ook een groot landbouwbelang, het geen door verscheidene boeren is erkend. Een redelijke prijsverhooging is natuur lijk geoorloofd, vooral wanneer de pro ductiekosten hcoger worden. Er is een wanverhouding tusschen de loonen ten plattelands en die elders i maar ze zijn nimmer gelijk geweest, doch de werkers ten plattelande vinden groote genoegdoening in hun werk, ver kiezen den arbeid in Gods vrije natuur boven dien in fabrieken. Dit zijn waar den die niet in geld uitgedrukt kunnen worden. Het vinden van een behoorlijke beloo ning kan ook bevorderd worden door den export, wanneer die weer wil opleven. Spr. doet er al het mogelijke voor. Het streven naar autarkie is beangsti gend voor heel Europa. Eindigt het niet, dan valt te vreezen dat de handelsoorlog zal ontaarden in een oorlog met de wa penen. Omtrent de ordeningsplan nen kan spr. niet in details treden. Daarvoor komt later tijd als de plannen uitgewerkt zijn. Spr. onderschrijft dat boer en arbeider bij elkaar behooren. De coöperaties zullen niet meer dan nor maal is op den voorgrond treden. DOan Dampo inwrijven en diep inademen. Pot 50, Doos 30 et. Bij Apoth. en D/ogistea* luehtop en geneesti DE BEëEDIGING VAN PRINS BERNHARD. Op Woensdag 23 December. Thans is vastgesteld, dat de plechti ge eedsaflegging van Prins Bernhard als officier bij de landmacht, de zeemacht en het Kon. Ned. Indische leger, zal plaats vinden op "Woensdag 23 December bij een groote garnizoensparade op het Ma lieveld te 's-Gravenhage. De plechtigheid zal ongeveer als volgt geschieden: De troepen in de Residentie, versterkt met onderdeelen van elders, zullen om streeks 11 uur in carré-formatie war den opgesteld met bet open gedeelte te genover bet midden van het Kerkpad. Ongeveer 11 uur 15 zal de gouverneur van de Residentie, luit.-generaal jhr. W. RöeR, vergezeld van Z.D.H. te paard op het Malieveld verschijnen. Na de gebruikelijke begroeting van vaandels, standaarden, autoriteiten, niet- ingedeelde officieren en verdere genoo- digden zal de komst van de Koningin en Prinses Juliana worden afgewacht. Na inspectie door H.M. van de troe pen, en van de daarbij! voor dezen dag ingedeelde weermachtssymbolen van alle deelen van de Koninklijke weermacht, zal tot de eedsaflegging worden overge gaan, waarbijl de Kon, hesluiten van be noeming door opper- en vlagofficieren Van het Koib Ned.-Indische leger, de Kon, m|arine en de Kon. landmacht zul len worden voorgelezen. Do beëdiging zelf zal plaats hebben in handen van den gouverneur van de Residentie, die de oudste opperofficier is van zee- en landmacht, voor zoover met een commando belast. Vermeld kaD nog worden, dat voor deze plechtigheid troepen van de koloni ale reserve en troepen van de Kon. ma rine zullen zijn ingedeeld. Na ds eedsaflegging zal voor H.M.. de Koningin worden gedefileerd. Na het vertrek van de Koningin en de Prin ses zal vermoedelijk een terugmarsoh naar het Koninklijke paleis plaats vin den met de muziekcorpsen en onderdee len van de geparadeerd hebbende troe pen, die nabiji het paleis aan den para- decommandant, vergezeld van Z.D.H. ziullen voorbij trekken. OPDRACHTEN VOOR DE SCHEEPS- BOUWINDUSTRIE. Aan de Nederlandsche Scheepsbouw maatschappij. De Nederlandsche scheepsbouw maat schappij heeft opdracht gekregen voor den bouw van een motorvracht- en passagiersschip van 8Vn duizend ton. Op drachtgeefster is de Noorsche reederij Wilhelmsen. De motoren zullen bij de N.V. Gebr. Stork te Hengelo worden ge bouwd. Dezelfde maatschappijl heeft door be middeling van de stoomvaart maatschap pij Oceaan opdracht gekregen van de firma Alfred Holt en Co. te Liverpool voor den bouw van een motorschip. De afmetingen van dit schip zullen zijn: lengte 475 voet, breedte 66 voet, holte 38 voet. DE PRIJZEN DER LEVENS MIDDELEN. Het secretariaat van den Centralen Bond van Nederl. Verbruikscoöperaties meldt Evenals voor het overzicht van de vo rige week ontving het oeconomische bu reau van den bond ook nu weer prijsop gaven voor de wekelijksche enquête, van alle 20 daartoe aangeschreven coöpera ties. Uit de verzamelde cijfers blijkt, dat het gemiddelde prijsstijgingsnercentage voor 25 levensmiddelen sinds de vorige week practisch niet gewijzigd is. Over de geheele periode, sinds de depreciatie van den gulden, kunnen we dus vaststellen, dat in de eerste zeven weken de prijzen van de 25 levensmiddelen telkens met en kele tiende procenten stegen, totdat op 12 November een totale gemiddelde verhoo ging van ongeveer 1.8 pet. was bereikt. Op dat peil bleven de prijzen drie weken. Daarna liep de gemiddelde prijsverhoio-. ging in de week van 30 Nov.5 Dec. op tot 1.98 pet. en nu kan zij voor de week van 712 December op 1.97 pet. worden vastgesteld. Opgemerkt zij, dat de prijzen van eie ren, boter en kaéts in dezen tijld van bet jaar steeds oploop en. DE OPHEFFING VAN DE BQTER- CONTINGENTEERING. Voor overmatigen invoer behoeft geen vrees te bestaan. Naar gemeld is wordt op 31 December de botercontingenteering opgeheven. Systematisch worden steeds de ver schillende contingenteeringsbesluiten door de Regeering nagegaan, om te zien in hoeverre aan handhaving daarvan nog behoefte bestaat. Het gevolg daarvan is geweest, dat geleidelijk de contingentee- ring van verschillende artikelen werd in getrokken. Thans meent de Regeering ook tot op heffing der botercontingenteering te kun nen overgaan, omdat in verhand met de veranderde economische - en valuta-ver houdingen geen vrees voor overxnatigen invoer van boter meer behoeft te bestaan. ONS NIEUWE INFANTERIEGESCHUT Thans definitief vastgesteld op een kaliber van 4.7 c.M. "Wij kunnen thans definitief meedeelen, dat het kaliber van ons nieuwe infante- riegeschut op 4.7 c.M. is vastgesteld. In verband met de financieele zijde van het vraagstuk is bet echter nog niet ze ker, aan welke firma de levering van de nieuwe kanonnen zal worden opgedragen. Burgemeesters. Bij Kon. besluit van 15 December is aan mr L. B. J. van Oppen, op zijn ver zoek, met ingang van 1 April 1937, eervol ontslag verleend als burgemeester der ge meente Maastricht. De heer P. J. de Hoop heeft met ingang van 16 Februari 1937 zijn ontslag aange vraagd, als burgemeester der gemeente Sn eek. Getuigen bij het huwelijk van de Prinses met Prins Bernhard. Naar gemeld wordt, zullen als getuigen bij het burgerlijk huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bern hard ten stadhuize te 'a Gravenhage fun- geeren: mr W. L. baron D'e Vos van Steenwijk, voorzitter van de Eerste Ka mer, prof. mr P. J. M. Aalberse, voorzit ter der Tweede Kamer, jhr mr F. Bee- laerts van Blokland, vice-president van den Raad van State en mr J. G. baron Baud, kamerheer van H.K.H. Prinses Juliana. LUCHTDIENST OP ZEELAND. De lijn RotterdamHaamstede heropend. Gistermorgen ie onder belangstelling van verscheidene autoriteiten de lucht- diensf der K. L. M. RotterdamHaam stede vice versa, heropend. Het vliegtuig PBAED bracht eeni- ge passagiers als vertegenwoordigers der K.L.M. aan,, t.w. den heer A. van der Pauw, chef van de afdeeling vervoer van de K.L.M. en den heer Seholtens. De 'burgemeester van Haamstede, jhr. R. Re 11zegde namens het gemeentebestuur de K.L.M. dank voor de betoonde medewerking tot wederinstel ling van de luchtlijln RotterdamHaam stede. Dank zijl de groote actie van het ge meentebestuur van Haamstede, waaraan ■door verschillende belanghebbenden ad- haesie werd betufgd, en de belangrijke medewerking van de K.L.M., is men er- 1 in geslaagd den luchtdienst op Haam stede te hervatten. Hiervoor was de bur gemeester hartelijk dankbaar. De heer A. van der Pauw dankte namens Je K.L.M. ten zeerste voor de gesproken woorden. Als resultaat van de groote actie en de vele bemoeiingen is de lijn RotterdamHaamstede, welke in een groote behoefte voorziet, thans ge deeltelijk heropend. In de hieropvolgende vergadering van de verschillende belanghebbenden werd besloten tot het voeren van een actie om te geraken tot een geregelde luchtver- binding, zoowel gedurende de zomer- ais gedurende de wintermaanden, zonder on derbreking. Het allerergste gevaar geweken. Onze correspondent te Kapelle meldt ons, dat de toestand van den dijk van den Willem Anna-polder gistermiddag onge veer half twee zeer critiek was. Later minderde de wind en ook bij hoog water ongeveer 4 uur hield de dijk het. Vandaag vernamen wij nog het vol gende: Vannacht werd doorgewerkt om den kistdam aan de landzijde van den ge- havenden dijk klaar te krijgen. D'aarin is men geslaagd. De dijk heeft nu een steuntje in den mg gekregen, zoodat men kan zeggen, dat het allerergste gevaar is geweken. De technici achten den toestand nu be- haarlijk gunstig. Als zich geen bijzonder- hoorlijk gunstig. Als zich geen bijzonder een storm, die de verzwakte dijk natuur lijk wellicht niet zou kunnen doorstaan is wel te verwachten, dat de polder be houden zal kunnen worden. Men kan er nu toe overgaan, den dijk aan de zeezijde te herstellen. Het stormweer, dat zich gisteren deed gelden, heeft de schepen met basaltsteen en rijshout opgehouden. D'eze worden nu vandaag verwacht. Morgen begint men dan met het maken van een zinkstuk. Twintig Sliedrechtsche rijswerkers zijn vandaag gearriveerd, morgen komen er nog twintig. De herstellingswerken zijn opgedragen aan den heer J. Roskam Gz.n., aannemer te Sliedrecht. De Sliedrechtenaren worden op de beide hofsteden in den polder ondergebracht. Naar ons wordt medegedeeld, is direct aan den voet van den dijk een diepte van 6 M. geconstateerd (niet 15 M., zooals sommige bladen meldden). Naar het „Hdbld" meldt, is tevens ge bleken, dat van de drie zinkstukken, die vorig jaar op deze plaats ter beveiliging van den oever zijn aangebracht, twee to taal zijn weggeslagen. Het derde stuk is er momenteel nog, niaar ook dit is reeds aangetast, en biedt geen voldoenden weer stand tegen de inwerking van den stroom op den voet van den dijk. De dijlk staat steeds onder bewaking van de politie. Het bedrag der schade kan nog niet geschat worden. Men spreekt echter over een som van 150.000 tot 200 duizend gld, die met dezen dijkval in elk geval gemoeid zal zijn. Een tegenvaller voor de provinciale fi nanciën I Groote hoeveelheden materiaal zullen voor het herstel noodig zijn. Hedenmorgen bracht de Commissaris der Koningin, vergezeld van den Griffier der Staten en den hoofdingenieur van den Pro'V. Waterstaat een langdurig bezoek ter plaatse. D'e Commissaris vertoefde geruimen tijd op den dijk en in de directiekeet en stelde zich grondig op de hoogte van de situatie. Weer Zeeuwsche mosselen in Rotterdam. Zooals wiji reeds meldden, is met in gang van 15 December de handel van Zeeuwsche mosselen vriji gegeven, in. zooverre dat de Zeeuwsche mossel ook weer boven den Moerdijk mag worden geleverd. Tengevolge van dit besluit, is te Rot- terami reeds een belangrijke opleving van den mosselhandel te constateeren. Het reeds enkele jaren geldende be sluit, volgens hetwelk de Waldenzee- mosselen moesten worden geleverd in de provinciën boven den Moerdijk en waar bij! aan de leveranciers van Zeeuwsche mosselen de drie Zuidelijke provinciën en de export naar België en Frankrijk Waren toegewezen, is daarmee inge trokken. Ook de "Waddenzee-mossel mag nu weer geëxporteerd worden. Omlegging waterleiding langs kanaal door Zuid-Beveland. Door de N.V. Waterleiding Maatschap- pijl Zuid-Beveland is een aanvang ge maakt met de omlegging der waterlei ding tusschen Schare en Hansweert door den nieuwe aangelegden Rijksweg langs het verbreede kanaal door Zuid-Beveland. Tot nu toe liep de buis door den ouden weg, doch aangezien de nieuwe kanaal dijk is gelegen op den ouden weg, loopt dus de buis onder een deel van den om\- gelegden dijk. Het plan bestond om met omlegging der leiding nog eenigen tijld te wachten, doch het ongeluk van vorige week, waar bij' een gedeelte der huis over een lengte van ongeveer 10 meter door een graaf machine werd ontwricht, is oorzaak ge weest, dat men direct tot uitvoering is overgegaan. Deze werkzaamheden betref fen nog slechts een begin der aan te brengen veranderingen in het waterlei dingnet ter plaatse in verband met de kanaalverbreedin gPas later wordt met het grootere werk aangevangen. Damwedstrijd voor don Zeeuwschen Dambond. Wedstrijd tusschen Ierseke en Krab- bendijke. G. v. VeenendaalL. Nieuwenhuise 1 1; C. SinkeH. Wolfert 2—0; A. Goe manH. Haverhoek 02; A. v. Sparren- takH. Nieuwenhuise 02; D. v. Boven -A. Nieuwenhuise 0-2; A. Oom-C. de Ham mer 0-2; G. v.d. Endt-M. v. Hekken 1-1; J. de PutterJ. v. Oosten 02; P. v. AnrooyJan Pieper 11; Joh. KoleN. Nieuwenhuize 20; Ierseke 7 en Krab- bendijke 13 p. Middelburg. Op den tweeden Gouden Konijnenshow van Nederland, gehouden te Haarlem van 11 tot en met 13 Dec., behaalde de heer P. J. den Hollander van Middelburg met Havana-ram (oud) een eersten prijs en eereprijs en met Ha vana-ram (jong) een eersten prijs. Verder 'behaalde dezelfde stadgenoot op de Nationale tentoonstelling van ko nijnen te Leeuwarden, gehouden op 12 en 13 Dec. met Havana-ram (oud) een eer sten prijs, Havana-ram (jong) een twee den prijs, dito voedster (oud) een eer sten prijs en voedster (jong) een eersten prijs en 5 eereprijzen. 'De tentoonstellingvan d e M, T. V. Voor de jaarlijksche ten toonstelling van konijnen, pluimvee en duiven uitgaande van de M.T.V., welke ook nu weer tijdens de Kerstdagen alhier zal worden gehouden, zijn ruim 500 nummers ingeschreven, dat wil zeggen, ongeveer 200 meer dan verleden jaar. Voor de vrouwen der werkioozen. De afd. Middelburg van den Ned. Chr. Vrouwenbond hield gister avond, evenals het vorige winterseizoen, een bijeenkomst met vrouwen van werk- iooze leden van de Ohr .vakorganisaties. Ruim 100 vrouwen van werkioozen of moeders van jeugdige werkioozen waren aanwezig in het ontspanningslokaal in het voormalige militaire hospitaal, dat voor deze gelegenheid in een passend feestkleed was gestoken. De presidente van de afdeeling, mevr. Brouwer, had de leiding. De voorzitster heeft bijdragen gelezen met als hoofdgedachte het komende Kerstfeest, waarbij af en toe weer ge zongen werd, hetzij door een soliste, het zij door allen te zamen. In de pauzes werden de aanwezigen onthaald op chocolademelk en kreeg ieder een pakje (inhoud lijf- of beddegoed) en een versnapering mede naar huis. Goes. De collecte voor de commissie van samenwerking bracht deze week f49.32 op. Kattendijke. In de heden gehouden raadsvergadering werd de heer J. Dage vos geëedigd en geïnstalleerd als raads lid. Medegedeeld werd dat de gemeente- rekening over 1935 definitief was vast gesteld en de begroeting voor 1937 goed gekeurd door Gedep. Staten. Besloten werd f2,50 bij te dragen aan de Ned. Luchtbescherming. Geen termen werden aanwezig geacht de personeele belasting te veriagen voor motorrijtuigen, zulks gezien de lage belasting die hiervan ge heven wordt als opcenten. Besloten werd niet bij te drag enaan de stichting Borg stellingsfonds voor de Zeeuwsche Eilan den. Aan de schoolkinderen zal een trac- tatie ter eere van het huwelijk van onze Prinses plaats hebben tot een bedrag van f 0.50 per kind. Tot lid van het Burg. Armbestuur wordt herbenoemd de heer D. van 't Hoff, tot grafdelver wordt benoemd inplaats van zijn vader, die als zoodanig bedankt heeft, W. Snoek Wz. D'e steunregeling voor de werkioozen wordt vastgesteld. Aan mej. S. Bakker werd op verzoek wegens benoeming te Vlissingen als on derwijzeres aan de O. L. school te Wil- helminadorp eervol ontslag verleend. In haar plaats werd benoemd mej. Franke te Oosterland. Baarland. Gemeenteraad. Een rumoerig slot. Woensdagmiddag vergaderde de raad. D'e tribune was ge heel bezet. D'e voorz. deelt mede,' dat voor de openbare school een oudercommissie is opgericht waarvan voorz. is dhr M. Murre. Dat Ged. Staten hun goedkeuring hechten aan de benoeming van G. de Mol als controleur der steunverleening. Tot lid der com. tot wering van schoolver zuim wordt gekozen H. Schout Jzn. Maar de vraag wie thans gekozen is, is hier mede niet opgelost, daar er nog een H. Schout Jzn. in deze gemeente woonach tig is. Deze stemming wordt vernietigd. Bij de volgende stemming blijkt, dat Hen drik Schout Jzn. is gekozen. Thans volgt benoeming lid B.A. door het niet aanne men van zijn benoeming van H. Schout Hz. Gekozen wordt I. Elenbaas Joz. B. en W. stellen voor een oproep te .doen voor gemeenteb'ode op arbeidscontract met een vergoeding van f 60 's jaars. Mevr. Steketee kan geen genoegen nemen met Art. 2 daar niet omschreven staat wat de arbeid van deze bode is. Dhr Traas zegt, dat 't niet mogelijk is om den bode meer werk op te dragen voor f 60 als reeds in de instructie is omschreven, b.v. het verleenen van ventvergunningen en het verstrekken van slachtvergunnin- gen. Mevr. Steketee zegt, dat deze arbeid behoort gedaan te worden op de secreta rie en niet door den bode. Art. 2 wordt op voorstel van Mevr. Steketee gewijzigd met de stemmen van weth. de Vriend en dhr de Rijk tegen. De raad machtigt B. en W. een oproep te doen voor bode. Op verzoek van Ged. Staten wordt deze gemeente ook lid van de Vereeniging van Ned. Gemeenten. D'e schoolgeldregeling van deze gemeen te als „noodlijdende gemeente" door Ged. Staten opgelegd wordt door den raad aan vaard. Nadere behandeling der politieveror dening (art. 31 over het verstrekken van een ventvergunning) volgt. De meerder heid van B. en W. wil niet ingaan op het voorstel van Ged. Staten om dit art. te wijzigen. De minderheid wel. De voorzit ter verdedigt het meerderheidsvoorstel. Het is niet na te gaan wie uit een nabu rig dorp een winkelneering er op na houdt. Mevr. Steketee zegt, dat degenen die geweerd moeten worden door deze verordening niet te weren zijn. Weth. de Vriend zegt, dat Ged. Staten door dit voorstel de ventvergunningen afbraken. Het meerderheidsvoorstel wordt aangeno men. Een schrijven is gekomen van Ged. St. dat de gemeente voor elk schoolgaand kind 25 ct. mag besteden bij het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard. De kinderen hebben een beker met de beeltenis van het Vorstelijk paar ontvan gen en een versnapering. Ook de kinde ren van Kwadendamme zullen dit ge schenk ontvangen. Voor de kinderen die de school te Cudelande bezoeken zal in overleg worden getreden met Oudelande. Bij de rondvraag vraagt dhr Mol of er gedacht is aan de kerstgave voor de werk ioozen. De voorz. zegt, dat dit reeds in orde is. Vervolgens vraagt spr. waarom er bij de brandweer nog geen secretaris is benoemd. De voorz. zegt, dat B. en W. nog geen kennis van deze vacature heb ben ontvangen. Mevr. Steketee zegt, dat door omstandigheden de cursus voor ar beidersvrouwen die gehouden zou worden niet door kan gaan. Spr. is, om deze vrouwen niet teleur te stellen, zelf bereid in zes cursussen naai- en kniples te ge ven. D'e raad geeft op dezelfde voorwaar den het schoollokaal voor dezen cursus en stelt dit voorstel op prijs. Tot slot nog eenige heftigheden. Mevr. Steketee stelde de vraag of alle leden zich wel bewust waren van de gevolgen van het ontslag van den gem.-opzichter in de vorige vergadering. Spr. wijst op de fi nancieele gevolgen die hieruit zullen voortvloeien. Wanneer een ambtenaar ontslag moet worden verleend, zoodra hij een artikel van zijn instructie niet stipt nakomt, moet in Baarland meer dan één ambte naar onmiddellijk worden ontslagen. Om te beginnen de gemeente-secretaris. Art. 4 zijner instructie luidt: „Hij zorgt, dat de secretarie gedurende de uren, door B>. en W. te bepalen uitgezonderd Zon- en feestdagen, iederen dag geopend zij enz. Alleen op Woensdag en Zaterdag tel kens van 12.45 tot 14.45, houdt de bur gemeester-secretaris zitdag. De ge heele verdere week is alle da gen de secretarie leeg en ver laten. Ook art. 9 de lezing en inschrijving der notulen wordt niet nagekomen. (D'e voorz. protesteert en schudt geweldig met het hoofd.) Evenmin art. 25: het aan B. en W. in de maand Januari ter viseering aanbie den van een inventaris van het archief. Ook dit doet hij niet. Hoewel hij in No vember 1.1. nog op dit verzuim gewezen is, is dit tot op heden nog niet hersteld. Dhr de Vriend zegt: je zit hier voor je familie. D'e voorzitter roept hier ook wat door heen. D'e gebezigde woorden zijn niet te volgen. Alleen is nog verstaanbaar, dat mevr. Steketee weth. de Vriend bedankt voor zijn mooie rede en eraan toevoegt: dat heb je zeker voor de radio gehoord. De voorzitter hamert en sluit de vergade ring. Kapelle. Gemeenteraad. Critiek op het werk aan den W. A. - p ol der. Gistermiddag vtrgaderde de 'Ge meenteraad. Alvorens tot de afwerking der agenda wordt overgegaan vraagt weth. v. d. Have 't woord. Spr. zegt dat 't hem voorkomt, dat men met het werk aan de verzakking van den zeedijk van den Calam. Willem Anna-polder te Biezelinge niet vlug ge noeg opschiet. Er is zoowat nog niets ge daan. Nu is Spr. wel geen deskundige op dit gebied, maar zoo is de risico, welke genomen wordt, eigenlijk onverantwoor delijk. Spr. ziet het geval zeer ernstig in. Er moet nietg meer bijkomen of de pol der stroomt in. Spr. stelt voor om den Commissaris der Koningin telegrafisch in kennis te stellen met den ernstigen toestand van den dijk en te melden dat de raad meent, dat tot beden nog niet krachtig genoeg is ingegrepen, er op aandringende dat dit ten spoedigste zal geschieden. De voorz. deelt mede dat de autoritei ten van den Waterstaat hedenmorgen alles nauwkeurig hebban bekeken. De uitslag van het onderzoek is hem nog niet bekend. Wat geschiedde tot herstel, gebeurde met de beste bedoelingen. Het gevaar van inloopen is niet denkbeeldig; het zou een zware slag zijn voor de ge meente. De heer Zegers onderschrijft ten volle de woorden van weth. v. d. Have. Spr. is er voor onmiddellijk een telegram te zenden aan den Commissaris der Konin gin. Wij zijn mede verantwoordelijk als Raad der Gemeente voor de belangen welke 'hier op het spel staan. Andere le den deelden deze meening. Met algemeene stemmen werd besloten een telegram te zenden aan den Com missaris der Koningin. Straatbelasting voor Nieuw-Kapelle. Op voorstel van den heer Zegers, onder steund door de heeren v. Wingen en Ze gers, werd besloten met 5 voor (tegen de heeren Fraanje en weth. v. d. Have) om de straatbelasting van 10 op 8 pet. te brengen. van een ning. Gd het hoof] tehuis". gense Ph. Meijl de Parel] 6 en Aaq 's Heet] betrekkir in deze tanten ad in alpha] ling gep] 's Heer de Weel] Heinka een autcT van den) dorpsstr] kwam Baarsdol kijken bo die toch I weet, da] gelegen kon het gen weiij der 011 Griep w] jongen voerd. Kcudt vestigd: I Middelbl ZandvocT terdam. Vertrq Gouda; 's Grave J naar Cd Baarle-ll Grijps derde dl orde w| beid (1 ingeleid| lende pi werden verbranl e.a. Op besprek] volgend] te behal Arnen eenigina gaderin] dhr J. gen get] wekt vj nair leef De al leidingeT saimensi Op

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2