De vreeselijke vliegramp te Croydon. Gemengd Nieuws Stukken voor den Gemeenteraad van Goes. Kerknieuws. Veertien menschen lieten het letfen. De vermoedelijke oorzaak. Land- en Tuinbouw wijze van B, en W, hem in dere niet kon bevredigen, daar spreker liever een vrijen oproep van sollicitanten had gezien, Vol gens hem was nu alles al in kruiken en kannen en was door B. en W, te veel aandacht geschonken aan de belangen van den nu vertrekkenden Dr Mcijnen. Weth. van Oeveren en ook Weth. Snoodijk evenals de voorzitter en dhr Linden- bergh, bleken het niet met dhr Goetheer eens te zijn. Dhr Lindenbergh merkte op: er zijn toch 3 sollicitanten dus de keuze van den raad is vrij. Tot stemming over gegaan zijnde, werden 5 stemmen uitge bracht op dr A. I. Vos, welke reeds de praktijk van Dr Meijnen had overge nomen, 1 stem werd uitgebracht op Dr Folmer, opvolger van Dr Geill en 1 stem blanco, zoodat benoemd was Dr Vos. Verder werd nog besloten om den Ach terweg om te doopen in Prinses Juliana- straat en het slop te Oud-Sabbinge in Prins Bernhardstraat. Hierna sluiting. Wemeldinge. Dinsdagavond vergaderde de Raad voltallig. Het door Ged. Staten toegezonden ont werp tot verbreeding van den Wemel- dingschen Zandweg wordt in handen ge steld van B. en W. ter fine van advies. Een adres van den plaatselijken raai van modern georganiseerde werknemers wordt mede voor kennisgeving aangenomen, aangezien op den datum van ontvangst van dit adres s'leohts 3 werkloozen wa ren ingeschreven en door B. en W. ïeeds de maatregelen tot steunverleening, enz, zijn genomlen, die de omstandigheden in aanmerking genomen,- wenschelij'k en mogelijk bleken. Zoo zal getracht worden de geschoolde vakarbeiders in een hooge- re klasse voor steunverleening geplaatst te krijgen. Besloten wordt weder als ten vorigen jare een Kerstgave te verleenen. Op een adres van het Borgstellingsfonda voor de Zeeuwsche Eilanden wordt na toelichting door den Voorzitter op voor stel van B. en W. afwij'zend beschikt. Medegedeeld wordt dat het begraaf- toestel gisteren voor het eerst heeft dienst gedaan en voldeed De steunregeling is op 30 November j.l. in werking-gesteld. De begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur voor 1937 werdt op voorstel van B'. en W. goedgekeurd. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten de geldleeningen, resp. ad f 4200. en f 1680 aangegaan tegen 4 H u/o per jaar, te converteeren tegen een leening van 3V2 °/o rente per jaar, waartoe de Kerkvoogdij der N. H. Gemeente werd bereid gevonden, zulks behoudens goed keuring van beide zijden van hoogeie in stanties en met ingang van 1 April a.s. Le Voorzitter betuigt bet Kerkbestuur voor zijn bereidwilligheid dank. Vooits wordt besloten voor de kinder- tractalie op den dag volgende op dien van het huwelijk van Prinses een bedrag van f 0.25 per leerling beschikbaar te stellen. Besloten wordt toe te treden als lid der vereenigmg voor luchtbescherming. Ter voorziening in de vacature in het Burg. Armbestuur, wegens periodieke af treding van dhr. J. Slaakweg, die voor een herbenoeming niet in aanmerking wenscht te komen, wordt benoemd dhr, K.P'.L. Dominicus. Tot afgevaardigden naar de in 1937 te houden algemeene vergaderingen van aandeelhouders in de N.V. Waterleiding Maatschappij Zuid-Beveland worden be noemd dhr. A. Dominions en dhr. F. Wabeke A.z. (plaatsvervangend). j.an de Geitenfokvereeniging wordteen subsidie van f 5. voor 1937 verleend. Naar aanleiding van een adres van dhr. D.J. Lindenbergh en Joh. Clement wordt na breedvoerige bespreking beslo ten tot intrekking van het bouwverbod, rustende op de strook grond, destijds aangewezen voor een weg van de Daniël- straat naar den Westelijken Kanaalweg, voor zoover deze weg nog niet is aange legd, en in verband hiermede tot over name van de straten in het bouwplan Oosthoek voor f 1. met de bepaling, dat adressanten voor verbetering der straten f 509. zullen suppleeren. Tegen stemde dhr. F. Wabeke A.z. Met algemeene stemmen wordt besloten deze straten de volgende namen te geven. Emmastraat, Julianastraat en Prins Bernhardstraat. Bij1 de rondvraag geeft dhr. de Jonge de wenschelijkheid te kennen om aan de georganiseerde land- en tuinarbeiders bij werkloosheid een kastoeslag toe te ken nen, zoodat zij tenminste evenveel ont vangen als de ongeorganiseerde steun- trekkenden; ook vraagt hij inlichtingen omtrent de verstrekking van onvermeng de margarine. Wat het eer-'.e punt belieft, zegt do voorz., dat de> 2 ongeorganiseerde steun trekkers geen" nieuwe regeling noodig maken t.o.v. een kastoeslag aan een groo- te groep georganiseerden. De beslissing ligt echter bij den Raad. Dhr. Ruissen wenscht nogmaals den noodigen steun van den Raad of van B. en W. om eenige soepelheid te ver krijgen in de maatregelen, genomen te gen den kanaalverkoop, in de avonduren. Volgens spr worden de kanaalkooplieden ernstig in hun nering belemmerd door het streng optreden van de Rijkspolitie. De Voorz. merkt op, dat de Rijkspolitie slechts verricht, wat de overheidsvoor schriften van haar verlangen. Spir. kan echter niet toestaan, dat de Raad zich met politie-aangelegenheden bemoeit. Be langhebbenden dienen zelve zich per adres tot de overheid te wenden om hun wen- schen in vervulling te zien gebracht. Dhr Smit en de Jonge meenen even eens, dat - afgezien van de voorschriften - het voor de kanaalkooplieden onder de huidige omstandigheden bezwaarlijk Sn&t om hun brood te verdienen, Dhr, mit voegt hieraan toe, dat adressen van de zijde dezer kooplieden eenvoudig on beantwoord worden gelaten, De Voorz. zegt deze zaak in B. en W. te zullen overwegen. Schore. Dinsdagavond bad nabij de Scborebrug een aanrijding plaats tus- schen een met sparrenboompjes beladen vrachtauto uit Middelburg van G. en een luxe auto uit Ginneken van E., tengevolge waarvan twee ruiten van de luxe auto door uitstekende boompjes werden inge drukt. Door een en ander ontstond een be langrijke verkeersstremming, waaraan door den gemeenteveldwachter een eind werd gemaakt. Alles liep zonder persoon lijke ongelukken af. Naar de schuldvraag werd een onderzoek ingesteld. Ritthem. Het feestcomité heeft in zijn laatstgehouden vergadering de feestdagen bij gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana vastgesteld op Donder dag 7 Januari en Vrijdag 22 Januari. Door omstandigheden kon de laatste dag niet vroeger worden gesteld. Op Woensdag 6 Januari zal des avonds in de Ned. Herv. Kerk een wijdingsdiens 1 worden gehouden. De eerste feestdag zal begonnen, wordon met klokgelui en muziek van den toren. Des middags zullen de kinderen door het dorp een vlaggenoptocht 'houden om daar na in de school de blijde gebeurtenis fees telijk te herdenken. Op Vrijdag 22 Januari zullen des voor middags kinderspelen worden gehouden en des namiddags volksspelen, 's Avonds doet de muziekvereeniging een omgang door het dorp, voorafgegaan door een op tocht met lampions. Daarna wordt in de school een Oranjefilm vertoond. Op dien dag zal het dorp versierd zijn en des avonds electrisch worden verlicht. Veere. Gemeenteraad. Giste ren vergaderde de Raad. Weth. van Be ve ren afwezig met kennisgeving. De minister van Sociale Zaken doet mededeeling over den steunaftrek voor werklooze arbeiders als ze een stukje grond voor eigen rekening bewerken. Bij de bespreking werd aangedrongen op een milde regeling. De Raad zal hiervoor po gingen aanwenden. Ingekomen dankbetuiging van Volks onderwijs te Gapinge voor de verleende subsidie voor vervoer van schoolkinderen Gevraagd wordt subsidie ook voor 1937 toe te istaan. Dit wordt ingewilligd. De Raad heeft gewei0erd aan te sluiten bij het Borgstellingsfonds voor den mid denstand. Een hernieuwd verzoek tot toe treding wordt met 4 tegen 2 st. verwor pen. Vastgesteld werd verordening school- geld'heffing. B. en W. meenen den aan slag volgens per&oneele belasting voor f 20 of iets meer op 25 cent per leerling te moeten bepalen en zoo langzaam te ver- hoogen tot het hoogste f 5.50 per leerling. Een cap-itulantenverordening werd aan genomen. Verzoek van dhr J. de Nood om toeslag voor de nog te dorschen tarwe. Dit wordt niet toegestaan. Dhr M. Brouwer vraagt weer toestem ming om in het slachtlokaal te kunnen slachten. Dit wordt toegestaan op de be kende voorwaarden. Dhr Simonse vraagt hoe het staat met de verbetering van den Boschwog. De voorzitter zegt, dat die weg aan de beurt komt. Dhr v. Leer vraagt of de kolen handelaar, die in het armbestuur zit ook kolen mag leveren. De voorzitter zal dit nazien. Nu kwam aan de orde de motorbrand- snuitaankoop. De -voorzitter zet het nut daarvan uiteen en stelt namens B. en W. voor om het aanbod hiervoor gedaan te aanvaarden. De motorbrandspuit die gekocht kan worden is in beste conditie. Besloten werd om de motorspuit te koopen voor f 740. St. Laurens. Woensdagmiddag kwamen met het college van B. en W. een aantal dames op het Gemeentehuis bijeen, die zich bereid hebben verklaard zitting te nemen in het damescomité voor het orga- niseeren van een bazar ten behoeve van de inrichting van het vergaderlokaal. Burgemeester Van 't Hoff wees op de groote behoefte aan een flinke vergader zaal en de plannen, welke daarvoor wer den beraamd, doch welke steeds zijn af gestuit op financiëele bezwaren. Ook gaf spr. een overzicht van wat B. en W. zich in deze aangelegenheid voorstellen. Van de afbraak der oude Hervormde pastorie, voor zooveel noodig aangevuld met nieu we materialen, zal in werkverschaffing een werkloods ten behoeve van de ge meentewerken en de werkverschaffing worden gebouwd. Een gedeelte van die loods zal zoodanig worden gebouwd, dat ze met wéinig moeite als vergaderlokaal kan worden gebezigd. Hierin zijn echter een groot aantal stoelen, enkele tafeltjes, kachels enz. noodig, terwijl ook voor eeni ge aankleeding moet worden gezorgd. Voor aanschaffing van een en ander zal nu getracht worden de benoodigde gelden door middel van een bazar bijeen te krij gen, welke, naar men hoopt, in het vol gend voorjaar zal worden gehouden. In het comité hebben de volgende dames zit ting genomen: A. KoningKoomans (voorz.), L. WeedaRietveld (secr.), C. J van 'tHoffRisseeuw (penningm.), F. GeelhoedtProvoost (alg. adj.), S. Hille- brand (alg. adj.), M. Simoons—Willemse, N. J. Zandee—Reijnierse, A. van der Hof stede— Coppoolse, B. Marteijn—Burgers, T. Schipper—Simonse, J. Willemse, J. Cevaal, M. BommeljéWisse, T. Vader Dingemanse, C. Christiaanse—Boon, N. Cornelissen en J. de Visser—de Kok. Zaamtl&g. Maandagavond hield de afd. van den B. V, L. alhier een propaganda- bijeenkomst onder voorzitterschap van den burgemeester. Deze heette de aanwezigen hartelij'k welkom inzonderheid de heeren Bier man Bruins en Eckhardt. Laatstgenoemde heeren voerden achter eenvolgens het woord, waarna gelegenheid werd gegeven tot het stellen van vra gen. Hiervan werd druk gebruik gemaakt. Verschillende voor de leden duistere za ken werden door Overste Bierman opge helderd, zoodat ieder voldaan en ge sterkt in het vertrouwen voor denB.V.L. huiswaarts ging. Thclen. D'oor de gladheid van den weg is gisteren een vrachtauto van dhr P. te St Maartensdijk aan Visschershoek alhier in de diepe, terzijde van den weg gelegen, sloot gereden. Na lossing is de wagen met een takel op den weg gebracht, waar na bleek, dat -de schade gering was. Slipgevaar nabij 's-Heer Arendskerke. Voor eenigen tijd wendde de K.N.A.C. zich tot den hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat in de directie Zee land met het verzoek maatregelen te willen treffen tegen gladheid van boven genoemd viaduct over de spoorlijn Roosen daal-Vlissingen. Dezer dagen ontving de K.N.A.C. be licht, dat reeds wei ken in voorbereiding waren om tot een stroever oppervlak van de rijbaan op de bet. effende via duct te geraken. Schoolgeld Openbare be waarschool. In de verordening op de beffing van schoolgeld voor de open bare bewaarschool is opgenomen een ta rief van 'beffing, gebaseerd op het belast baar inxomen van belanghebbenden, het welk tot dusverre kon worden opgespoord uit de periodiek van de Inspectie der Di recte Belastingen ontvangen uittreksels der kohieren van de Rijksinkomstenbelas- ting. In het vervolg worden deze gegevens niet meer verstrekt, maar ontvangen de gemeentebesturen opgaaf van de ver mengde hoofdsom van de gemeentefonds en vermogensbelasting. D'it maakt het noodig om de heffings- vei ordening te wijzigen. O1 peningsuren Bureau van den Burgerlijken stand. Reeds sedert verscheidene jaren is de secretarie der gemeente inclusief het bureau van den burgerlijken stand voor het publiek geopend van 9 tot 14 uur. Dit stuit voor de ambtenaren op be zwaren. Daarom hebben B. en W. een nieuwe regeling vastgesteld, waarbij de ambtenaren in de middaguren gedurende een voor allen tegelijk aanvangend en eindigend tijdvak van een uur zich ten be hoeve van hun noenmaal naar 'hun res pectievelijke woningen begeven. Het tijd stip van sluiting der secretarie is be paald op I2V2 uur. D'it geldt ook voor het bureau van den burgerlijken stand. Werkvertrek gemeente archivaris. De noodzakelijkheid is gebleken van 'het zoeken naar 'n geschik te werkkamer voor de archivaris der ge meente. Op de zolderverdieping bevinden zich nog een tweetal vertrekken, welke met eenige kosten wel voor het gestelde doei zijn in te richten. De directeur van gemeentewerken heeft een plan met kostenberekening voor bet in orde brengen van beide vertrekken ge maakt, waaruit blijkt, dat voor bet ver trek gelegen aan de Lange Kerkstraat de kosten zullen bedragen f 400, en voor het vertrek gelegen aan de Groote Markt f310. Uit 'hoofde van de geringere kosten van opknappen en de lagere verwarmi ngs- kosten geven B. en W. aan de inrichting van het tweede vertrek de voorkeur. Borgstellingsfonds voor de Zeeuwsche Eilanden B. en B. stellen voor gunstig te beschikken op het verzoek van het bestuur der Stich ting „Borgstellingsfonds voor de Zeeuw sche Eilanden" om een subsidie uit de gemeentekas, bestaande uit een bijdrage in eens van f 0,10 per inwoner, zoomede een jaarlijksche bijdrage, voor 1936 ge steld op f 0.02 per inwoner, zijnde bere kend naar het laatst bekende bevolkings cijfer, n.l. dat van 1 Nov. 1936, resp. f 964,40 en f 192,88. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft er geen bezwaar tegen, dat ook ge meenten, die voor een extra-bijdrage uit het Werkloosheidssubsidiefonds in aan merking komen, aan het borgsteliings- fonds hun medewerking verleenen. PrecariO'rechten en tele fooncellen. Van precariorechten zijn vrijgesteld brievenbussen ten dienste van het staatsbedrijf der posterijen, telegrafie en telefonie. Genoemd staatsbedrijf is nu voorne mens om binnenkort openbare telefoon cellen te plaatsen op drie punten in de gemeente, n.l. de Groote Markt, de Albert Joachimikade en den Stationsweg. D'eze inrichtingen zijn op één lijn te stellen met brievenbussen. B. en W. stellen voor de verordening in dien .zin te wijzigen. Capitulanten-verorde n i n g. Als ambten en betrekkingen, in dienst der gemeente, welke bestemd zijo om door capitulanten te worden vervuld, stellen B. en W. voor de volgende func tiën aan te wijzen: agent van politie, werkman bij' den reinigingsdienst, idem bij den dienst van gemeentewerken, werkman-kuiper bij den dienst van gemeentewerken, werkman- timmerman bij den dienst van gemeente werken, easkneoht, tuinman, terreinwer ker, hulpstoker gasfabriek, 2e klerk gas bedrijf, meteropnemer-geldophaler, labo- latoriumbediende bij den Keuringsdienst van Waren, klerk bij den Keuringsdienst van Waren. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Daarle, M. B. Verkerk te Oude Tonge; te Wijhe, H. J. Drost te Aal ten; te Middelharnis, D. Tb. Keek ie Staphorst. Bedankt voor Genemuiden, K. van de Pol te Boven-Hardinxveld. Geref. Kerken. Tweetal te Westerembden, J. van Hoe- gee, cand. te Utrecht en B. Jongeling, .cand. te Rotterdam. Drietal te Opperdoes, W. H. J. de Boer cand. en bulppred. te Uithuizen, M. Feitsma, cand. te Amsterdam en D. Roest, cand. te Maassluis. Krabbendijke. In de Ned. Herv. Kerk is herkozen tot ouderling dhr Jac. Tol- hoek en tot diaken dhr P. Engelse. (Be langeloos bericht.) Aanvankelijk was gemeld, dat het on geluk op 6 K.M. afstand van Croydou was gebeurd. Later evenwel kwam het be richt, dat de Lijster reeds op het vlieg veld van de startlijn was afgeioopen, de schutting had geraakt en niet ver daar achter tegen een buis was gebotst. Hieruit bleek, dat het toestel uit zijn koers was geloopen en daardoor een zeer lange start moet hebben gemaakt. Uit de beschadiging van het hek op Groydon blijkt, dat het toestel niet minder dan 90 graden uit zijn koers geloopen is bij den start. D'at is een ontstellend ver schijnsel. Men zal zich n.l. herinneren, dat in hel begin der Douglas-periode meer dan eens zoo'n toestel uit zijn roer is geloopen. In weersomstandigheden, gelijk die van gisteren, dat is bij windstil weer en een laag'hangenden mist (daarboven was het licht en scheen de zon), moeten de vliegtuigen langs een witte Ujn van Zuid naar Noord het vliegveld verlaten. D'eze lijn is zeer lang, zeker 350 of 400 M. en ruim voldoende. De sporen der wielen op het veld gaven te zien, dat de Douglas, na de witte lijn 150 yards te hebben gevolgd, naar links is afgeweken. Het is mogelijk, dat de stuurboordmo- tor heeft gefaald. D'at is echter onmogelijk meer uit te visschen. Het gevaar van de schutting ziende, heeft de piloot het toestel scherp opge trokken, waardoor de staart werd neer gedrukt. Hij is inderdaad de lucht in gegaan, dooh heeft niet kunnen vermijden dat het staartwiel de plank raakte. Volgens nader bericht van de K.L.M zijn er van de ramp van de Lijster drie overlevenden, te weten de marconist van Bemmel, die echter zeer zwaar gekwetst is en wiens toestand als hopeloos wordt beschouwd, de 'stewardes mej. Bongert- man en de D'uitsche passagier Sohubach. D'e twee laatsten hebben slechts onbetee- kenende kwetsuren. Mej. Bongertman bleek zich niets van de ramp te herinneren. D'it laai zich ook wel verstaan. De ramp moet de Lijster spoedig na den start getroffen hebben D'irect na de ramp ontstond een groot-a verwarring. Tengevolge van de ramp wa ren de telefoonverbindingen gestoord en was het eerst niet mogelijk verbinding te krijgen. Desniettemin duurde het slechts korten tijd voordat de brandweer met alle be schikbare materiaal en personeel alsmede politie en ziekenauto's aanwezig waren D'e brandweer stond voor een wanho pige en vrijwel onuitvoerbare taak. Hel vuur laaide met ontembare kracht om hoog en zoo wild schoten de vlammen uit, dat het onmogelijk was dicht bij de vuur zee te komen. D'e dooden en gewonden, die door den schok van de botsing met de gevels dei huizen uit het toestel geslingerd waren- lagen in verschillende tuinen in de omge ving. Voor de gewonden is dit, voor zoo ver zij later niet zijn overleden, de red ding geweest. Geruimen tijd woedde het vuur, zoodat het lang duurde voordat men bij het wrak van het vliegtuig kon komen. Het huis zelf was in brand gevlogen en brandde_ totaal uit. Het was een ge lukkige omstandigheid, dat dit huis niet bewoond was. Het vuur doofde niet eer der, dan nadat alles, wat maar brand baar was, volkomen door het vuur was verteerd. Wat de toedracht van het ongeluk be treft, deelde de heer Plesman nog het vol gende mede: Het zicht was door den mist uitermate slecht. Daarom moest gestart worden langs de mistlijn. De heer Plesman wees er op, dat het z.g. blind starten een geheel normale handeling is, welke veelvuldig voorkomt. Waarom of waardoor Hautzmayer van de mistlijn is afgeweken, is niet bekend. Hautzmayer was een zeer bekwaam vliegtuigbestuurder. Mej. Bongertman heeft haar leven ge red door uit het vliegtuig te springen. E'en chauffeur, die in een garage aan het werk was, schoot met een aantal boe renarbeiders op de brandend» maohine toe. Zij werden evenwel door de vlammen teruggedreven, Alle brandspuiten van Purley werden naar de plaats van de ramp gevoerd, De dooden en gewonden waren, voor zoover men ze van onder de puinhoopen had kunnen vandaan halen, in de voor tuinen neergelegd in afwachting van de komst der ambulancewagens. Midden op straat lag de brandende machine. Tezelfder tijd laaiden de vlam men hoog op uit niet minder dan vier huizen. Het duurde uren alvorens de brand weer de vlammen meester werd. Wie het leven lieten. Bij de ramp zijn omgekomen: 1. L. Hautzmayer, piloot. 2. J. Verkerk, mecanicien. 3. Mevrouw Hoene, Polen. 4. De heer Hoene, Polen. 5. Mej. Lipzy, Zuid-Afrika. 6. Baron von Hohenberg, Duitsch- land. D'e heer Merser, Duitschland. 8. Ir A. van Donkelaar, Nederland. 9. D'e heer Vigelius, Finland. 10. De 'heer D'ickson, Zweden. 11. Admiraal Lindman, Zweden. 12. Don D'e La Gierva, Spanje. 13. De heer Stemp, onbekend. 14. D'e heer Pearson, Engeland. Zwaar gewond: 15. P. van Bemmel, telegrafist. Licht gewond: 16. Schubach, Duitschland. 17. Hilda Bongertman, stewardes. De om het leven gekomen gezagvoerdei van de machine L. Hautzmayer heeft den leeftijd van 43 jaar bereikt. Hij werd te Fuerstenfeld in Oostenrijk gebo ren op 15 April 1893. Op 1 April j.l. had hij, voorloopig voor een jaar, een aanstelling bij de K. L. M gekregen. In vroeger jaren was hij een bekende legervlieger, terwijl hij later vooral groote ervaring als alpenvlieger 'heeft opgedaan Het was uit dien hoofde, dat de diectie van de K.L.M. op zijn medewerking prijs stelde voor het bevliegen van de route naar Milaan. Op het traject Amsterdam Londen had hij nog weinig gevlogen. D'e heer J. Verkerk, die als werk tuigkundige deel uitmaakte van de be manning, was 22 Febr, 1912 geboren. Hij doorliep de zeevaartschool te V 1 i s s i n- g e n en werd aangesteld tot machinist bij de Java-China-Japan-lijn. In Mei 1934 trad hij bij de K. L. M. als werktuigkun- dige in dienst. Verkerk was ongehuwd. De heer A. van Donkelaar is 38 jaar oud geworden. Hij was een der vooraan staande ingenieurs van de Nederlandsc'he Scheepsbouw Maatschappij te Amster dam. Een van de passagiers, die met do „Lijster" verongelukt zijn, is Senor de la Cierva, de uitvinder van de auto-giro. Bernard Diamant van een trap gevallen. De bekende diri gent Bernard Diamant is gisteravond van een trap gevallen, brak het linker heupbeen, en is in het ziekenhuis opge nomen. Vermoedelijk zal hij geruimen tijd in het ziekenhuis verpleegd moeten worden. Brandineen timmierfariek. Voorafgegaan door een ontploffing heeft gistermiddag een brand gewoed in de timmerfabriek van de firma Dahl- man en Muller, te Diemerbrug. Terwijl de arbeiders nog in de fabriek waren, stortte plotseling met veel lawaai een gedeelte van het dak van een boven een gedeelte van het ongeveer 40 M. dipe fabrieksgebouw gelegen opslagplaats van gebruikte bioscoopfilms in. In ge noemde opslagplaats lagen honderden oude films opgeslagen en door tot nog toe onopgehelderde oorzaak ontstond door een explosie in deze films brand, welke zich zeer snel uitbreidde en zich aan de timmerfabriek mededeelde. De vrijwillige brandweer van Diemen slaagde er in den brand tot de timmer fabriek en daarboven gelegen opslag plaats van de films te beperken. Van de timmerfabriek brandde hei grootste gedeelte uit. Afd. Walcheren van den Chr. Boeren- en Tuindersbond. Dinsdag vergaderde de gewestelijke af- deeling Walcheren van den G. B. T. B. te Middelburg. De voorzitter, dhr G. van de Putte te Vlissingen, opende de vergadering. D'e secretaris deelde mede, dat te Aag tekerke een afdeeling is opgericht met 21 leden en dat er van de Gew. afd. een ploeg- wedstrijd georganiseerd is en door de Gew. afd. een cursus in Rundveekennis te Melisierke tot stand gebracht is met 18 leerlingan. De pas opgerichte afd. Aagtekerke kreeg een tweejarige landbouwcursus met 20 deelnemers. Ook de afd. Veere heeft een landbouwwintei cursus georganiseerd, en de afd. St Laurens een cursus voor vol wassenen. Nu volgde verkiezing van een voorzit ter wegens bet zich om leeftijdsredenen niet meer beschikbaar stellen van dhr G. v. d. Putte. Gekozen werd dhr J. Bosse- laar, burgemeester van Aagtekerke, die deze benoeming aannam. Dhr G. Polderman bracht jaarverslag uit van de slachtvee-verzekering. Ontvangen f 1690,27, uitgegeven f 1651.50 alzoo een batig slot va® f 38,73.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3