fiaiüe fiuid De Erfenis uit Amerika mm de verbinding Saefllngs-Ossen» PU ROL (WIT) Uit de Provincie. Damwcdstrijd. FEUILLETON. schrijven van Ged, Staten dd, 31 Juli j.l., dat vertrouwelijk voor do leden tor visie ligt. Wat betreft de verkeersregeling zeggen B. en W., dat regeling van deze materie vóór het drukke seizoen 1936 ten eenen- male was uitgesloten. Haar afdoening lang vóór het zomerseizoen 1937 is ver zekerd te achten. Naar aanleiding van opmerkingen over het langzaam werken van personeel van gemeentewerken bij het herstellen van een kaaimuur bij de Spijkerbrug, zullen B. en W. alsnog een onderzoek instellen. „Het onderwijzen wordt tegenwoordig Te half elf moeten de revelllee ïljn af- geloopen, want te elf uur begint de repor tage-uitzending uit Den Haag en daar naar zullen duizenden willen luisteren. Doot bemiddeling van Mevr. E. Pi- laar-Kakebeeke en Mej. H. Slegt, resp. presidente en vice-presidente der Nederl. Naaiwerk-vereen., afd. Goes, ontvingen T.B.C.-afd. en het Centr. Gen. voor Kin- dor Heretollings- en Vacantiekolonlos elk 40 en de Wijkverpleging 50 stuks goede ren, allen alhier. (Bolangeloos bericht.) Klcetinge. Woensdagavond hield de Christelijke Meisjesvereeniging „Tabitha" haar 10e jaarvergadering in het Vereni gingsgebouw alhier. Ds J. W. van de Heil van Kattendijke sprak het openin s- woord. Uit het vereenigingsverslag bleek, dat de vereeniging zich in gestadigen bloei mocht verheugen. drecht, D'e afd, III wordt r.h.st. goedgekeurd, Bij de afd. IV (Waterwegen) dringt de heer Duymaer van Twist (A R.) aan op verlaging van de drukkende sclieepvaartlasten. De minis ter is in deze niet actief genoeg. De heer Van Dis (S.G.P.) bepleit eveneens verlaging der scheepvaartrech ten. De schipperij verkeert in groeten nood, mede doordat het tekort der spoor wegen in elk geval moet worden gedekt Spr. dringt aan op een vaarverbod op Zondag, waarom de schippers zelf ge vraagd hebben. De Minister van Water staat zal vandaag de gemaakte opmer kingen beantwoorden. Thans naast goudgele ook witte Purol. Dit wrijft onzicht baar weg en daarom is voor Dames en Meisjes zoo aangenaam bij de verzorging van gelaat en handen. Doos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Waterschappen. Bij Kon. besluit zijn benoemd: tot dijk graaf van den Koninginnepolder, P. de Dobbelaere en tot gezworene van genoem den polder, P. Ch. M. Maas, beiden te Biervliet; met ingang van 30 Jan. 1937, tot dijkgraaf van het waterschap Waarde, M. H, J. Weststrate te Waarde. Voor de competitie van den Zeeuw sehen Dambond werd een wedstrijd ge houden tussohen Ierseke en Nieuw dorp. G. O. Veenendaal-A. Deurlo 11; G. Sinke-J. Modderkrek© 0<2; A. Goeman- M. Geschiere 20; A. v. Sparrentak-A. BlanLkenhorg 20; D'. v. Boven-G. Modder- kreke 20; A. Oom-M. de Kok 11; C. v. d. Endt-P. Deurloo 20; J. de Putter- J. v. Liere 20; P. v. Anrooy-C. Blan- kenburgh 2O; J. Kole-A. Wondergem 1'1. De uitslag was dus Ierseke 15, Nieuwdorp 5 punten. B. V. L. in Zeeland. In de vergadering van de Geweste lijke Landstormcommissie „Zeeland" van Dinsdag j.l. werd in principe besloten in 1937 in Zeeland een Nationalen Land dag van den B.V.L. te houden. In verband met bovenstaande werd uit de leden van de Gewestelijke Commissie een Landdag-Commissie benoemd, die mei de vo-orloopige regeling belast werd. Middeihurq, Gemeentebegroo- ting 1 937. Verschenen zijn het rap port nopens de commissoriale behandeling der ontwerp-gemeentebegrooting 1937 door den Raad en het antwoord van B. en W. daarop. Aan een en ander ontleenen wij het volgende: F.en der leden moest constateeren, dat het financiëele aspect van de begrooting nog veel slechter was dan vorige jaren. Hij kon in dat verband volkomen begrij pen, dat het Rijk toezicht op het gem. bestuur uitoefent, maar was niettemin van meening, dat dit toezicht meermalen te ver gaat, in welk geval hij wees op de vergoeding aan de Kinderhcrstellings- en Vacantiekolonie's en op de salarisrége- ling, waarbij allerlei détails worden voor geschreven. Inzake de salarisregeling antwoorden B. en W.. dat de thans bij de begrooting 1937 voorgestelde wijzigingen betreffen jaarwedden, die eigenlijk in eerste in stantie ter beoordeeling staan van an dere colleges dan het hunne en wier noodzakelijkheid eerst in den loop van 1936 is gevoeld. De opmerking van een der leden als zouden B. en W. te weinig activiteit too- nen, meer speciaal ten aanzien van de abattoirskwestie en de verkeersregeling, achten B. en W. niet gegrond. Inzake de abattoirskwestie meenen zij het mogelijke te hebben gedaan, zooals blijkt uit een door An n e B a e 1 e. 22.) 0— „Ik kan niet zeggen, hoe lang ik hier nog moet blijven en ik weet evenmin, hoelang mijn financiën het zullen bol werken. De heeren Stint vragen 't doop bewijs van Jabez Dauncey, en als ik mij goed herinner, dan weet u niet precies, waar hij gedoopt is. Ik heb hen in ver binding gesteld met Pearce voor enkele officiëele dingen, waar ik niets van af weet en ik zal weer schrijven zoodra zij een üjst hebben opgemaakt van de vra gen, die beantwoord moeten worden. Als er geen zoon mocht opduiken, dan zullen wij, naar ik vermoed, een goede kans hebben, maar de wet is zoo langzaam, dat ik niet weet, wanneer dat uitgemaakt zal worden. Zij vragen ook een stamboom van Jabez, die hij misschien nooit gehad heeft en vooral de geschiedenis van zijn vader en de uwe in duplo opgemaakt, De advocaten zeggen, dat het opmerkelijk is, hoeveel menschen naar Amerika komen, daar fortuinen ophoopen, om er dan zon der erfgenaam te sterven. Het is dan bijna een onoverkomelijke moeilijkheid om hun afkomst op te sporen en de aanspraken van werkelijke erfgenamen en pseudo- B. en W. geven naar aanleiding van een opmerking gereedelijk toe, dat de houders van motorrijtuigen, mede door de heffing van personeele belasting en op centen, zwaar belast worden, doch de moeilijke financiëele toestand der ge meente laat h.i. op dit oogenblik geen verlichting van den druk toe. B. en W. zeggen toe, dat een reorgani satie-voorstel voor de politie den Raad spoedig zal bereiken. De in overweging genomen reorganisa tie van den dienst van Gemeentewerken c.a., waarnaar gevraagd is, is ook volgens B. en W. inderdaad lang in behandeling, hetgeen voor het overige zeer begrijpelijk is, omdat deze materie niet eenvoudig is en er belangrijke personeelsbelangen mede gemoeid zijn. B. en W. kunnen hun inzichten t.d.z. binnenkort formuleeren en het rapport c.a. aan de betrokken Com missie van Bijstand ter beoordeeling toe zenden. B. en W. zullen hun gevoelen nopens het gebruik der openbare straat voor ver kiezingspropaganda zoo spoedig mogelijk afzonderlijk ter kennis van den Raad brengen, maar zeggen nu reeds, dat aan bekladden van de wegen en straten een einde behoort te komen. Verschillende leden hadden gewezen op de h.i. te lage subsidie, die thans aan het bewaarschoolonderwijs wordt gegeven. O.a. was opgemerkt, dat Ged. Stilten ter zake met hun verlagingseischen toch wel wat ver gaan. B. en W. wijzen er op, dat het bij de besprekingen, gevoerd over de verlangde vermindering van de sub- sidiëering van het bewaarschoolonder wijs, van hun zijde niet aan pleitredenen heeft ontbroken. Men heeft echter niet alleen te maken met het oordeel van Ged. Staten, maar ook met door de Rijks commissie van Overleg inzake gemeente- begrootingcR vastgestelde algemeene richtlijnen. Het is zelfs zóó, dat een sub- sidiëering van f 10 per leerling voor 1938 e.v. jaren nog geenszins vaststaat en dus als een uiterste maximum moet worden beschouwd, i Aangezien een maximum subsidiebe drag per school niet geëischt is, zijn B. en W. bereid het subsidie voor 1937 nader voor te stellen op f 12 per leerling van 4 jaar en ouder, zonder dit aan een maxi mum te binden. Van pogingen om tot een hoogcr subsidie-bedrag per leerling te komen, is geenerlei succes te ver wachten. Aangezien in dezen tijd van het jaar het aantal werkloozen gewoonlijk ecnige stijging vertoont en thans bij vergelijking met overeenkomstige maanden van 1935, daarentegen eenige daling valt te con stateeren, hopen B. en W. daarin een klein gevolg van meer werkgelegenheid, verband houdend met de depreciatie van den gulden, te mogen zien. Behalve aan het uitdiepen der Dok haven, aanleg voetpad en rijwielpad Tramsingel, rijwielpad Oude Vlissingsehe weg zullen werkloozen kunnen arbeiden aan de kanalisceringswerken in het Hul ster en Axeler Ambacht; en daarnaast aan egaliseering van weilanden, verbete ring van wegen (w.o. de Nadorstwcg), de aanleg van fietspaden aan de buiten wegen en herstel van de vroegere hulp kazerne. Langs de Heerengracht zal geen rijwiel pad achter de boomenrij worden aan gelegd. B. en W. zijn warme voorstanders van bevordering van vreemdelingenverkeer, doch zij meenen daarom nog niet tot taak te hebben den Zondag te verlevendigen. Zij zien ook niet de noodzakelijkheid van openstelling der winkels in de avonduren gedurende het vreemdelingenseizoen. B. en W. streven er naar om vóór 1 Mei 1937 nieuwe waterleidingtarieven te doen ontwerpen. Plannen tot uitbreiding van de duin beplanting zijn, in overleg met het Staats- boschbeheer, in overweging. erfgenamen van elkander te onderschei den. Ik wou wel, dat u hier was, aan gezien uw bewijskracht veel grooter is dan de mijne." „Zoo, en welke wenschen heeft hij nog meer?" vroeg Belle op ontevreden toon, die te goed wist, hoe weinig er toe noo- dig was, om haar vader te doen beslui ten, zijn zoon te volgen. „Dus wij hebben het groote fortuin nog niet gekregen", zei Weatherley peinzend. „Vader beloofde, dat ik studeeren zou voor luitenant als wij het kregen, maar ik ben nu van plan het eerste het beste, dat zich voordoet, maar aan te pakken. Het komt er immers toch niet zooveel op aan, wat iemand doet als wel wat hij is," „Bravo! Dat mag ik hooren." Deze woor den werden gesproken in de kamer, waar de brief gelezen werd, zoo plotseling en onverwacht, dat ze Belle deden kleuren van blijdschap, terwijl haar vader op stond en met uitgestoken hand toeliep op den bezoeker, die zoo onaangediend was binnengekomen. Hartelijk was de verwelkoming tus- schen haar vader en hem, een bleeke, eenigszins magere man, wien het aan te zien was, dat hij niet sterk was. Hij was maar direct verder gekomen, omdat Molly niet te vinden was geweest. En niemand had zijn kloppen gehoord. Deze bezoeker was niemand anders dan Ds Burmester, de predikant van Hollyfield, die juist zijn Vele klachten werden geuit over den toestand van het sportterrein en over den terrein-opzichter, die volgens een lid in geen enkel opzicht de menschen ter wille is. Nog een ander lid zou in overweging willen geven om dezen functionnaris te ontslaan, omdat het met dezen man toch nooit in orde komt. B. en W. antwoorden, dat de klachten over den terreintoestand uitvloeisel zijn van het feit, dat er niet genoeg velden zijn en voorts van hooger hand steeds druk wordt uitgeoefend op de gemeente om op het onderhoud te bezuinigen. B. en W. hebben de ète'l ge overtuiging, dat èn de Commissie èi. Directeur vol komen hun plicht doen en hen geenerlei verwijt treft. De klachten over den ter rein-opzichter zullen zij ter kennis van de Commissie brengen met verzoek om een desbetreffend onderzoek in te stel len, in te grijpen, wanneer die klachten juist zouden blijken en van het resultaat aan B. en W. mededeeling te doen. B. en W. zeggen tenslotte toe te zullen overwegen om de ontheffing van straat- belasting uit te strekken tot perceelen, die drie maanden of langer leeg staan. (Thans is het 6 maanden of langer.) De huwelijksfeesten. Gister avond kwamen de besturen van „Uit het VolkVoor het Volk" en van de Oranje- vereeniging wederom in de bovenzaal van de „Vergenoeging" samen met de buurtcommissies ter bespreking van de huwelijksfeesten. De voorzitter, de heer W. de Graaf, be gon met twee verzoeken. Ten eerste om vanaf 19 December, den dag van den ondertrouw van het Prinselijk Paar, tot op 9 Januari, den laatsten dag van de feesten te Middelburg, oranje te dragen. Ten tweede om op 19 December te vlag gen en dit ook van 4 tot en met 9 Januari te doen. Spr. kon verder mededeelen, dat B. en W. besloten hebben de schoolkinderen op 7, 8 en 9 Januari vrij te geven, mits de inspecteur van het L.O. daartegen geen bezwaar maakt. Op 7 Januari zal ook het gemeent.epersoneel vrijaf hebben. Een zeer belangrijke mededeeling kon de voorzitter doen, n.l., dat de P.Z.E.M, medewerking verleent bij het plaatsen van de uit 19G0 bekende zuilen bij1 ie Konings- brug, op het Hofplein en op in overleg met gemeentebedrijven aan te wijzen ver dere plaatsen. Nog deelde de voorzitter mede, dat Goes gaarne vlaggen zal huren van buurt commissies, omdat het feest daar later valt. Het bestuur heeft een overeenkomst aangegaan met de Citybioscoop om Zater dag 3 en Maandag 3 voorstellingen te geven van de film, die van het huwelijk zal worden gemaakt voor de kinderen der vier hoogste klassen der lagere scho len en van het zevende leerjaar. De an dere inrichtingen van onderwijs kunnen trgen betaling zich ook van een voor stelling verzekeren. Nog deelde spr. mede, dat de sociëteit „St.-Joris" zal worden belicht en dat als het niet vriest, de fontein op de Balans zal werken. Thans kwam spr. tot vermelding van het volledige programma. Maandag 4 Januari zal de Cantate van den heer Bosdijk tweemaal worden op gevoerd in de Concert- en Gehoorzaal. 's Woensdagsmorgens zal een commis sie uit de besturen de scholen bezoeken voor het aanbieden der herinneringen aan de scholen. Gevraagd zal worden aan de verschillende kerkgenootschappen om dien dag des avonds te 7 uur dank en bidstonden te houden. Donderdag, den huwelijksdag, zullen om 8 uur de kerkklokken de langslapers wekken en daarna zal te kwart over 8 koraalmuziek worden g ven. Om ver schillende redenen zal dit niet op den toren geschieden, maar na verkregen toestemming in de Abdij. Te 9 uur zullen vermoedelijk drie optochten, reveille wor den gevormd, waaraan de kinderen met vlaggen kunnen deelnemen. vacantie met vrouw en kind op het vaste land had doorgebracht en den vorigen dag was teruggekeerd. Zijn vrouw was erg zwak, terwijl hij zelf ook niet sterk was, zoodat zij terwille van hun gezond heid naar het buitenland waren gegaan. Beide waren ze opgeknapt van de reis teruggekomen en dominee kwam nu om Charlie's kinderen te zien en van Belle 't een en ander te hooren over alles, wat er was voorgevallen in zijn gemeente, gedurende zijn afwezigheid. Belle gaf hem uitvoerig alle gevraagde inlichtingen en stelde de kinderen aan hem voor en in een ommezientje zat Mamy op zijn schouder en noemde hem „Dada", tot ergernis van de andere kin deren, die geen anderen vader kenden dan hun eigen. „Ben jij die jonge man, die zoo'n be sliste meening uitsprak, toen ik binnen kwam?" vroeg Ds Burmester, terwijl hij Weatherley de hand drukte. „Ja, omdat je moet werken, als je arm bent", hernam de jongen, terwijl hij den predikant open in het gezicht keek. Dan wil ik je wel direct in dienst nemen", zei de laatste, „Hij kan de klas van de Zondagsschool overnemen, waar van de verzorging wel wat te wenschen overlaat, sinds de jonge Marshall ons verliet. Wat dunkt jou daarvan, Belle?" „Wat zegt de persoon in kwestie er van?" lachte deze. Als de uitzending is afgeloopen, wordt te half drie een zanguurtje op de Markt gehouden. Om half vier zullen twee korp sen spelend door de stad trekken. De dag wordt om half acht besloten met één of meer fakkeloptochten. Vrijdagmorgen begint reeds weer om 9 uur het feest met een vlaggenoptocht, zooals nu de reveille ter afwisseling ge noemd wordt. Om elf uur zal in de Abdij het zanguurtje door de kinderen worden herhaald voor den Commissaris der Ko ningin, die dan uit Den Haag zal zijn teruggekeerd. Van 12 tot 1 uur zal als B. en W. daar toe willen medewerken, het carillon wor den bespeeld, waarna te 2 uur de Alle gorische optocht zal plaats hebben. Spr. weet, dat o.a. een groep van 60 personen het bezoek van Prins Willem I aan Mid delburg zal uitbeelden. Te 7 uur zal de lichtstoet door de stad trekken. Daarbij komt o.a. ook weer bovengenoemde groote groep. Met een groote taptoe op de Markt zal deze feestdag worden besloten. Nog kon spr. mededeeiingen doen over een feestpakket. Uit de mededeeiingen vati den voorzitter der betrokken commis sie, den heer den Hollander, bleek, dat er van verschillende winkeliers ter zake goede medewerking wordt ondervonden, terwiji de voorzitter der slagerspatfoons- vereeniging dit, staande de vergadering, ook toezegde voor zijn branche. Als nu was het woord aan den direc teur der Bedz-ijven, Ir Roetcrs van Len- nep, die voornamelijk deed uitkomen hoe midden in de stad, met name op de Markt, in de Noordstraat, Langeviele, Langedelft en Gortstraat gevaar voor over belasting zal ontstaan als de winkeliers volop licht branden. Een beroep moet worden gedaan op de winkeliers in ge noemd stadsgedeelte om door een mati ge verlichting mede te helpen aan het welslagen van de feestverlichting. Goes. Bevolking. Ingekomen: L. P. Rijk, geb. Korstanje, zonder beroep, van Ierseke, Westerstraat la. A. Dekker, ver pleegster, van Borssele, üostwal 31. J. A. de Rijder, dienstbode, van Wissenkerke, Groote Markt 40. J. 11. W. Blocks, liefde zuster, van Den Haag, Kloetingselie weg 5a. A. 'C. de Jonge, dienstbode, van Krab- bendijke, L. Kerkstraat 36a. M. Bijlo en gezin, landarbeider, van Kapelle, Nieuw- straat 51. W. Th. M. rrijhoff, fotograaf, van Amsterdam, Papegaaistraat 15. J. M. v. Hettinga Tromp en vrouw, ingenieur, van Den Haag, Tulpstraat 48. S. Blo'kpoel, zonder beroep, van Den Haag, St Adri- aanstraat 1. M. S. A. v. d. Reepe, zonder beroep, van Etten en Leur, Papegaaistraat 8. A. I. Bak en gezin, landbouwersknecht, van 's-Heer Arendskerke, Poldermanstr. 1. P. W. Koole, dienstbode, v. Wolf aarts dijk, L. Vorststraat 58. N. van Zweeden, dienstbode, van Borsselen, Groote Kade 42. A. W, Borgs, dienstbode, van Ben Haag, Nieuwstraat 48. M. Bos, dienst bode, van 's-Heer Arendskerke, Kreukel- markt 15a. G. van Tol, kinderjuffrouw, van Soest, Klokstraat 3. Vertrokken: Ph. de Ridder, dienstbode, naar Hontenisse. C. P. de Haan, liefde zuster, naar Den Haag. H, Steutel, hulp in de 'huish., naar Dordrecht. P. L. Luijk geb. v. d. Linde, zonder beroep, naar Ka pelle. S. H. de Jonge, dienstbode, naar 's- Heer Arendskerke. J. J. P. Termaten, boomkweeker, naar Wemeldinge. J. M. Verburg, huishoudster, naar Kortgene. A. J. Schults, verpleegster, naar Schiedam. G. J. S. H. Feenstra, verpleegster, naar Arnhem, J. A. Lodewijks, ingenieur, naar Groningen. Joh. Minderhoud, veeverlos- kundige. naar Amsterdam. C. H. Ponse, naar Heinkenszand. A. J. Klap, dienst bode, naar Kapelle. A. F. de Looze, apoth. ass., naar Kapelle. N. Tj. Bode, techni cus, naar Den Haag. De collecte voor de commissie voor samenwerking bracht deze week f 64,61 op. wel niet betaald, maar ik zal blij zijn als ik me nuttig kan maken", zei Weather ley gewichtig. „Hij is werkelijk nog bezadigder dan zijn grootvader", zei Dauncey lachend. „Maar, dominee, wij hebben zoo juist een brief gekregen van Charlie". Ds Burmester keek plotseling ernstig. Ook hij had gehoord van den naasten bloedverwant en daar hij veel en overal rondgekeken had in de wereld, wist hij wel, hoe moeilijk het was om een Ame- rikaansch fortuin te bemachtigen. Hij las den brief en vroeg dan: „Wat zegt Belle hier eigenlijk van?" „Dat wij geen geld moeten verspillen. Maar de bal is nu aan het rollen gebracht en we moeten nu wel afwachten, hoe en waar hij zal blijven liggen." Allen namen aan de bespreking deel van het onderwerp, dat zoozeer hoofd en hart vervulde en van tijd tot tijd bracht zelfs Weatherley zijn meening in het midden. Ds Burmester achtte het nu een zeer gunstige gelegenheid om een kleine preek tegen mijnheer Dauncey af te steken, wiens zwak om te speculeeren bij al zijn vrienden wel bekend was. „Wat zou u nu met zooveel geld doen, als u het kreeg, mijnheer Dauncey? Geld is een strik voor heel veel menschen. Maar het ergste van alles is, dat al dat procedeeren u zooveel geld kost en als u dit fortuin eens niet kunt bemach- De Verbonds-presidente, Mevr. Sickesz- Snijder, bood de vereeniging een wand bord aan, waarop het vereenigingsinsigne. Over de beteekenis van dit insigne hield zij een toesnraak. Samenspraken, revue, opstel en leekespel wisselden elkaar af, en getuigden van ernstigen arbeid der leden. Alles werd keurig afgewerkt. Het was reeds over middernacht toen Ds van de Heil met dankzegging sloot. Kapelle. V andalisme. Van dhr J. de L, alhier werd eenige dagen geleden een steenen schuurtje, staande aan de Ouden Dijk te Biezelinge, op barbaarsche wijze beschadigd. In de nabijheid van dit schuurtje werd voorts op grove wijze bal dadigheid gepleegd. De vernielzuchtigen hadden beide dakgoten van dit schuurtje afgebroken en in een sloot geworpen. Ook hadden ze een waterton, een damhek, 2 damstaken en een paal, alle goederen toe- behoorende aan voornoemde de L., in de sloot geworpen. Door het met geweld af breken vam de dakgoten is op verschillen de plaatsen cement van het schuurtje ge scheurd, ook werden vier dakpannen ver brijzeld. In den laatsten tijd zijn er meer soortgelijke handelingen gepleegd aan ge- reedschapschuurtjes, welke staan in tui nen te Biezelinge. Zoo werd er uit een schuurtje van P. M. tuinbouwgereedsohap ontvreemd, van J. M. en Ghr. Sm. werden tot tweemaal toe alle ruiten van hun schuurtje verbrijzeld. Ook lieten de van dalen een vat met Parijsgroen (sproei middel) leegloopen. De politie is met de laffe handelingen op de hoogte gesteld en zoekt ijverig naar de daders. Gevonden een volledig gevulde ver- bandtrommel en een stofbril. Inlichtingen bij den gemeenteveldwachter. (Belange loos bericht.) Waarde. Dinsdagavond vergaderde in de melksalon de afd. van den Ned. Chr. Landarb. Bond onder voorzitterschap van dhr A. Waterman Az. Daarna volgde verkiezing van twee be stuursleden in de vacatures der heeren Joh. de Leeuw en P. Sonke, in hun plaat sen werden gekozen: dhrn H. A. van Hou- te Jz. en A. Koeman Chrz. Daarna volgde 'n breedvoerige bespreking over de steun regeling. WolRnrtsdijk. Gemeenteraad. Woensdag vergaderde de Raad. Als lid van het Burg. Armbestuur werd herbe noemd de heer H. van Leerdam. Op een aanvrage van C. Remijnse om vergoeding volgens art. 13 L.O.-wet 1920 voor zijn zoontje, dat een bijz. lagere school te Goes bezoekt, werd afwijzend beschikt, omdat de school te Goes van dezelfde richting is als de bijz. school alhier. De concessievoorwaarden voor radio distributie werden gewijzigd in dien zin, dat de vergoeding voor het spannen van draden over openbare wegen, voortaan als belasting zal worden geïnd. Besloten werd aan de Kroon te ver zoeken ontheffing aanstelling van capi- tulanten. Afwijzend werd beschikt op een verzoek om een bijdrage in het mid- denstandsborgstellingsfonds voor de Zeeuwsche eilanden. Op een credietaanvrage van B. en W. om een herinnering te geven aan de schoolkinderen, alsook aan de kleuter school bij gelegenheid van het a.s. vor stelijk huwelijk, werd gunstig beschikt, tot een bedrag van f 115. Aan Dr G. J. W. Meijnen werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als ge meente-geneesheer, met ingang van 1 Jan. 1937. De instructie voor gemeente-genees heer werd vastgesteld. Door verschillende leden werd het woord gevoerd over de voordracht voor den nieuw te benoemen geneesheer. De heer Goetheer merkte op, dat de handel- tigen, dan kunnen de heeren Stint en Co in Amerika en de heer Pearce in Enge land u juist ruïneeren. De Heilige Schrift is betrouwbaarder» dan de wetten der menschen en ik, voor mij, zou liever haar voorschriften volgen dan die van de wereld." „Ja maar, 't is toch een feit dominee," zei hij, „dat als iemand recht heeft op het geld van Jabez Dauncey, dan is het de zoon van mijn vader, uw nederige die naar. Jabez leidde een vroolijk leventje, maar hij had een opvliegend karakter en was spoedig beleedigd. Mijn vader behan delde hem precies als mij en als hij meer slaag heeft gehad, dan ik, dan was dat omdat hij dat verdiende. Hij liep meer dan eens weg en wanneer hij terugkeerde, werd hij altijd weer vriendelijk ontvan gen. Mijn moeder heeft hem vol liefde en toewijding verzorgd, terwijl hij zich nooit om één van ons bekommerde. Toen hij tenslotte voor goed van ons wegging, be zat hij zelf geen rooie duit en hij nam nu ik zal maar niet zeggen, wat hij meenam maar eerlijk was hij niet en dat is 't slot van de geschiedenis geweest. Nooit heeft hij ons weer geschreven of voor alles zijn dank betuigd, en het ver wondert me niets, dat zijn zoon ook bij hem weggegaan is. Dat beeft hij niet an ders verdiend." (Wordt vervolgd gegaan bracht praktijk nomen, Folmcr, blanco, Verder terweg straat ei Prins Be voor zyi Vooits tractalie van het van f C stellen. Beslot der \ere 'i'ei vc Burg. A treding een heri wenscht K.P.L. lot ai houden aandeel! Maatsch noemd Waheke jan d subsidie Naar dhr. D.J wordt n ten tot rustende Vegen algemeei straten Emmast Bernhar Bij de wens georgan: werkioof nen, zo vangen trekkend omtrent de mar] Wat voorz., i trekkers maken t Dhr. noodigei B. en krijgen gen den Volgens ernstig het stre De Vc slechts schriftei echter met pol langhebl tot de schen ii Dhr eens, da - het i de huid

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2