Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws Grootere snelheden der treinen. Laatste Berichten Telegrammen. K.L.M. vliegtuig brandend neergestort. Van da 17 Inzittenden zijn 14 personen omgekomen. stel van B. en W. om ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana aan alle schoolkinderen een herinnering uit te reiken en hiervoor op de begrooting 1936 een bedrag van f 0,25 per leerling beschikbaar te stellen. De kosten zullen voor de gemeente ongeveer 85 gulden bedragen. Weth. Haverhoek verdedigt het voorstel uitvoerig. Dhr Vogelaar is ook blij met de ver loving onzer Prinses. Nu dit echter ter sprake komt, wil hij wijzen op een stuk hetwelk door de S.G.P. even vóór de verlovingsfeesten de wereld ingestuurd is. Hij kan zich niet goed meer den in houd herinneren, maar het komt onge veer hierop neer, dat geschreven werd, dat de duivel op Krabbendijke los loopt. Hiertegen moet hij krachtig protesteeren. De voorzitter zegt, dat de voormannen zijner partij hebben gemeend te moeten waarschuwen tegen deze uitgietingen van zonde, welke het feest dreigde te worden. Dhr Vogelaar zegt juist te moeten pro testeeren tegen die zinsnede van uitgie tingen van zonde. Dit is een smet werpen op het andere deel der bevolking. Wil de S.G.P. niet feesten, goed, maar laten ze de anderen dan vrij laten en hun feest, hetwelk zeer eenvoudig en goed was, niet bij voorbaat gaan voorstellen als een uit gieting van zonden. Het is daartegen, dat hij protesteert. Dhr Haverhoek vindt ook, dat er in het biljet een zinsnede voorkwam, die ontzettend overdreven was. Men moet in deze dingen voorzichtig zijn. De voorzitter zegt, dat de S.G.P. bang is om mee te doen. Ze hebben er steeds ellende van beleefd, zoo ook nu weer. Hierna wordt het voorstel aangenomen. B. en W. stellen vervolgens voor sub sidie te verleenen voor een cursus in het Landbouwhuishoudonderwijs. De kosten voor de gemeente bedragen f 21 en een verwarmd en verlicht lokaal. Dhr Nagelkerke is ook voor dit onder wijs. Hij zegt, dat we echter op Krab bendijke met dit onderwijs voorzichtig moeten zijn. In het begin is er veel toe loop maar spoedig verloopt dit. We heb ben, het gezien met den cursus voor werk- loozen. Het voorstel wordt aangenomen, waarna sluiting. Ovezand. Bij den gemeenteveldwachter alhier zijn drie rijiwielMastingplaatjes 1936.'37 als gevonden gedeponeerd. (Be langeloos bericht.) In deze gemeente lieerscht een ware epidemie onder de huiskatten. Men ver moedt dat deze dieren sterven tengevol ge van besmetting door ratten, die in deze gemeente zoo veelvuldig voorkomen en die bestreden worden met rodent. Schore, Gedurende de afgeloopen cam pagne zijn aan de weegbrug Schorebrug alhier gewogen 1.730.000 kg suikerbieten Loop der bevolking over November Ingekomen: 9, J. H. Peeters en gezin, koopman van Kruiningen; 23, G. P. J. Luijk, bankwerker, van Schiedam. Vertrokken: 26, T. Leemburg en gezin, aannemei naar Groningen. Hansweert. Het sleepsohip „Depen dant", schipper Kerkhof, geladen met grint, is bij de Anna Jacobapolder gebro ken. Bergingsvaartuigen zijn ter assisten tie uitgevaren Westkapelle. Loop der bevolking. Ver trokken: Machiel Heijt, fabrieksarbeider, naar Zoutelande, Gerard Heijt, idem idem. Ingekomen: Johannes Kornelis de Voogd, landb.kn. uit Zoutelande; Pieter- nella de Voogd, dienstbode uit Domburg; Machiel Heijt, fabrieksarbeider, uit Zou telande; Gerard Heijt, fabrieksarbeider uit Zoutelande. Gevonden een kosteloos rijwielbelas- tingplaatje. Inlichtingen aan het bureau van de Kon. Marechaussee. (Belangeloos bericht.) Veere. Maandagavond vergaderde al hier de afd. van den Ghr. Boeren en Tuindersbond onder leiding van haai voorzitter' dhr D. Kasse. Als spreker trad op dhr J. A. Dominicus, secr. der Prov. afd. Spr. schetste de opkomst der or ganisatie. Reeds in 1891 was er de Chr. Patroonsorganisatie, die echter geen vol doende bevrediging gaf. In 1917 is deze organisatie gewijzigd en kwam voor hel platteland de G. B. en T. B. tot stand. Spreker schetste het ontstaan en den groei der organisatie en wat ze heden in samenwerking met andere landbouworga nisaties vermag. Ten slotte wekte Spr. alle land- en tuinbouwers van Chr. beginselen op tot aansluiting bij eigen organisatie. Dhr Bosselaar .besprak hierna verschil lende bedrijfsmoeilijkheden en lichtte nog verscheidene vragen hierover toe. Mooi geschenk. Die kerk voogdij der Ned. Herv. gemeente alhier heeft, naar de Mid. Crt. meldt, van dr. Hendrik Willem van Loon, vroeger woonachtig in Veere, zijn huis aan de Kade, „De Houttuin" ten geschen ke gekregen. „De Houttuin" is' thans voor twee jaar verhuurd. De mogelijkheid zou niet uit gesloten zijn, dat het kerkbestuur te zijner tijd zal overwegen om van dit ge bouw een vergaderlocaliteit te maken. 0. en W. Souburg. Gisteravond hield de afd. van den Chr. Metaalbewerkers- bond een filmavond. De voorzitter, dhr Vader, sprak zijn blijdschap uit over de zoo goede opkomst. Spr. hoopt, dat niet en verkeerd georganiseerden door het werk der propagandacommissie zullen toetreden tot den bond, waarin zij krach tens hun beginsel thuis hooren. Hierna werd overgegaan tot het ver tonnen van den film: „De berg van het noodlot". Na vertooning hiervan voerde dhr Mar kering, districtsbestuurder, het woord. Spr. schetste naar aanleiding der ver toonde film hoe door volharding en trotseering van tegenstand eindelijk het doel wordt bereikt. Dit geldt ook van den arbeid der Chr. vakbeweging. Hierna werden nog 2 kleine films ver toond. Grijpskerke. Dinsdagavond was de afd. van den Ned. Chr. Landaib. Bond alhier in jaarvergadering bijeen onder voorzit terschap van dhr A. v. Sluis. Uit de jaarverslagen van secr. en pen- ningm. bleek, dat het ledental daalde met 3 tot 29 en dat de totaalontvangsten be droegen met inbegrip kassaldo vorig jaar ruim f 1700, waarvan aan werkloozen werd uitgekeerd f 929 en aan contributies voor bond en werkloozenkas ruim f 670. Het kassaldo bedroeg f 8,82. Als bestuursleden werden herkozen de heeren A. Francke Wz., M. de Ligny en Jac. de Wolf Wz. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wijngaarden, A. H. Zon- nenberg, cand. te Ermelo'. Te Hoevelaken, J. Lekkerkerker te Oldebroek. Bedankt voor Gameren, J. G. Abbring te Papendrecht. Geref. Kerken. Aangenomen naar Woubrugge, K. Dionkert cand, te Ermelo. Beroepen te Sellingen, W. Reinders te Oversohild. Benoemd tot onderwijzer aan een Chr. School te Vlaardingen de heerL.H. Franken te Vlissingen. Aan de universiteit te Utrecht is bevorderd tot doctor in de wis- en na tuurkunde mej. W. A. Mol, geb. te Goes. Bij' het op 7 December in het Gast huis te Middelburg gehouden examen Ziekenverpleging diploma A slaagden de Zusters K. P. Minderhoud en F. G. de Veer. Ronselaars aan het werk in Nederland. N e d e r 1 a n d s c h e werkloo zen voor Spanje geworven. De centrale recherche te Amsterdam hebben geruchten bereikt, dat enkele te Amster dam woonachtige personen zich zouden schuldig maken aan het strafbare feit van het ronselen van werkloozen, die dan naar Madrid zouden worden gezon den om dienst te doen in het Spaansche leger. De „Telegraaf" meldt het volgende: In alle stilte, en min of meer op ge heimzinnige wijze, zijn de laatste weken tal van jeugdige en ook andere (zelfs getrouwde) werklooz-en uit ons land naar Spanje vertrokken om aan de zijde der regeerings troep en te strijden tegen Fran co's leger. Dat zijl naar het Spaansche front zou den worden gezonden wisten ze echtei niet toen zij1 te Amsterdam en te Rotter dam werden aangeworven door menschen, die hen met allerlei schoone beloften o\er het verwerven van een loonende werkkring wisten over te halen met anderen naar Parijs te vertrekken. Gelukkig is een aantal jongelieden, zoo verstandig geweest in Parijs te bedan ken voor de eer om zich te wagen in de voorste linies. Eerst te Parijs is hun verteld wat er van hen, voor een matige vergoeding werd verlangd. En dit verschilde wel zeer van hetgeen de ronselaars hun hier in Nederland vertelden, n.l. dat zijl in Spanje dienst zouden kunnen nemen op koopvaardijschepen, waarop zijl niet de minste risico zouden loopen Van die menschen, die, éénmaal te Parij's zijnde, niet meer wilde terugkee- ,fen naar hun vaderland, heeft mien weinig of niets meer vernomen. Complot autodieven ont maak e d Zooals wij' reeds melden, wer den in de omgeving van Eindhoven telkens diefstallen van personenauto's van den openbaren weg ontdekt, waar bij het de politie aanvankelijk niet mocht gelukken de daders aan te houden. Toen echter te Gemert een auto werd gestolen, zag men daar een man in zit ten, van wien de Gemertsche politie een, goed signalement kon verstrekken. Ziji begaf zich daarmede naar Eindhoven, waar haar collega's in de getoonde foto dadelijk iemand uit Eindhoven herkenden. De arrestatie van dezen man volgde en met hem werden nog twee inwoners van Eindhoven ter beschikking van de po litie te Gemert gesteld. Na verhoor zijn de drie mannen in het Huis van Bewaring te Roermond op gesloten, de twee laatst gearresteerden zijn echter vrijgelaten. Hun vrijheid zou echter niet lang duren. Korten tijd latei zijn de twee mannen opnieuw op pad gegaan en zijl werden te Rijnsburg op heeterdaad' betrapt bij het stelen van een auto uit een garage, in den nacht van 30 November op 1 December. Zij werden daarbij gêholpen door een, even eens uit Eindhoven afkomstig persoon. Bij een te Bussum ingesteld onder zoek, kwam men tot de bevinding, dat men de hand kon leggen op een geheel complot van autodieven en bovendien dat tal van helers binnen tniet al !te langen tijid door de mand zouden moe ten vallen. In denzelfden nacht werden n.l. door de recherche als verdacht van heling ge arresteerd een inwoner van Soesterberg, een garagehouder te Zeist, een benzine stationhouder te Baarn, een man te Ruinen en een inwoner van Amsterdam. De autodieven hebben allen bekend de auto's gestolen of verhandeld te hebben. Drie der gestolen wagens konden in be slag worden genomen. Boekjes sigarettenpapier in een smokkel-vest. Door een wachtmeester van de Kon. marechaussee te Oudenbosch, is op het station aldaar een man aangehouden, die een pakje ge smokkeld sigarettenpapier vervoerde. De man werd meegenomen naar de mare chausseekazerne, waar een nader onder zoek aan den lijve werd ingesteld. Het bleek, dat hij als keurslijf een smokkel- vest droeg, dat nog een partij1 van niet minder dan 2000 boekjes sigarettenpa pier bevatte. Nadat hij1 de „ontvettings- kuur" had ondergaan en ter compensa tie een („bon" rijker .was geworden, werd hij op vrije voeten gesteld en kon hij met den laatsten trein nog zijn reis naar Delft vervolgen. Griep, in het garnizoente Amersfoort. Onder de te Amers foort in garnizoen liggende manschappen van de infanterie en van de bereden wa pens heerscht een griep-epidemie. Tot dusver is geen enkel geval van ernstigen aard geconstateerd en er bestaat dan ook geen reden tot ongerustheid. Een aantal patiënten is opgenomen in het militair hospitaal, en andere ver blijven in de kazernes, In verband met de vele ziektegevallen is het uitrukken van de troepen zooveel mogelijk beperkt. Aa,n bloedvergiftiging overleden. Het 16-jarige dochtertje van de familie W. te Beek (L). is eenige dagen geleden zoo onvoorzichtig geweest een puistje open te krabben. Gisteren is het meisje aan bloedvergiftiging overle den. Oplichting te Leimuiden. De rijkspolitie heeft, in samenwerking met de centrale recherche te Amsterdam al daar gearresteerd den 37-jarigen J. P. N. uit Leimuiden, tegen wiens oplichters- practijken de burgemeester van die ge meente heeft gewaarschuwd. N., die te Leimuiden een sigarenhandel en een radiodistributiebedrijf heeft, had n.l. kans gezien tweemaal een vennoot in zijn zaak op te nemen, die hij voor 50 pet. liet participeeren. Deze heeren, die van el kanders bestaan niets afwisten, dachten elk voor zich de eenige vennoot te zijn. Elk van hen had N. f 4000 laten storten. Met de aldus verkregen f8000 nog niet tevreden, vond hij dezer dagen een slachtoffer, met wien hij overeenkwam hem zijn geheele bedrijf voor f7000 over te doen. Dat bereids twee vennooten in de firma waren opgenomen, verzweeg N. natuurlijk. Door tijdig ingrijpen heeft de politie dezen laatsten koop nog juist voorkomen. N. zal ter beschikking worden gesteld van den officier van justitie te 's-Graven- hage. Vermoedelijke moorde naar aangehouden. De politie heeft in den afgeloopen nacht te om streeks twee uur op een bovenhuis in den Jordaan den vermoedelijken dader gear resteerd van de mysterieuse moord met berooving, welke dezer dagen in de Groote Bickersstraat te Amsterdam aan het licht is gekomen. De gearresteerde is een 28-jarige man. Bankdirecteuren, die zelf geld gingen maken. Vijf leden van een internationale valsch-muntersbende z,ij(n te Yokohama onder opzienbarende omstandigheden gearresteerd. Tot deze bende behoorden twee vroegere Japan- sche bankdirecteuren, die tevoren ook functies in het hofministerie hadden bekleed. Bovendien werden een bij de Fransohe ambassade te Tokio aangestel de advocaat benevens twee Deensohe on derdanen gearresteerd. Volgens Domei staan de arrestanten in verbinding met leidende persoonlijkheden van de bankwereld in China. Naar D'omei verder meldt, bevindt zicü de centrale der bende te Shanghai. Het onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat ook Amerikaansche, Fransche en Russische emigranten, behalve de reeds gearresteerde Denen en Japanners aan de valschmunterij hebben deelgenomen. Domei meldt tenslotte nog, dat de ma chines voor de vervaardiging van blijk baar 15.000.000 C'hineesche dollars der Chineesche centrale bank door de bende waren aangeschaft. In 1937 zullen de banen worden versterkt en aangiepast aan de eischen. In 1938 zal op verschillende hoofd lijnen der spoorwegen de snelheid tot een maximum van 120 km. per uur worden opgevoerd. Dat wil zeggen, dat dan de treinen, die er nu nog niet har der dan 100 km. per uur mogen rijden, de reizigers in aanzienlijk korter tijd op de plaats hunner bestemming zullen brengen. Dit vereischt in de eerste plaats belangrijke werkzaamheden aan de daar voor in aanmerking komende spoorbanen, waarmede de dienst van weg en wer ken reeds is begonnen. De chef van dezen dienst, ir. C. H. J. Driessen, heeft daarover een en ander aan het „U.D." medegedeeld; Eet sneller rijden stelt zwaarder eischen aan den bovenbouw, omdat deze daarbij veel meer te verduren heeft. Daarom ia men thans dan ook begonnen met het aanbrengen van de noodige versterkingen, ten einde deze banen geschikt te maken voor een snelheid van 125 km. per uur, welke werkzaamheden nog wel eenigen tijd in beslag zullen nemen. De voor deze verhoogde snelheden in aanmerking komende lijnen zijn de groote verkeersaders in 'ons land. Zij zullen straks alle met electrische of diesel-electrische tractie worden bereden. Dus in de eerste plaats de lijm Amster damRotterdam, dan de lijmen die men nu bezig is te electrificeeren met Utrecht als middelpunt, en verder de lijmen van het centrum naar Groningen, naar Maas tricht en naar Oldenzaal, die in 1938 de diesel-electrische treinen zullen dragen naar het Noerden, het Zuiden en het Oosten van ons land. Reeds zijn deze lijnen voor zwaar vervoer ingericht., evenals de lijn RotterdamBelgische grens, maar zijl zullen nu nog verder worden versterkt en speciaal voor groo tere snelheden worden geschikt gemaakt. Een gelukkige omstandigheid hierbij'is, dat de technische samenstelling van den bovenbouw zeer goed is, ja, zelfs volgens verklaringen van buitenlandsohe deskun digen een van de beste is die er bestaat. De zwaarste der spoorstaven en de bevestiging der dwarsliggers is meeren- deels voldoende en er zijn alleen nog enkele maatregelen noodig. De zg. ballast, waar de rails met de dwarsliggers op rusten, bestaat hier te lande, zooals men weet uit grint. Zij1 dient o.m. voor opneming en afvloeiing van het regenwater en voor een rustige lig ging. De beste ballast is steenslag, die veel in het buitenland wordt toegepast. Voor Nederland is dat te duur, omdat het allemaal geimporteerd moet worden. Daarom gebruikt men hier grint, dat ook uitstekend geschikt is en dat de spoorwegen betrekken uit een eigen grint baggerij te Linne, bij Roermond, waar de Maas in voorhistorische tijden heeft afgezet. Om de spoorbanen nu nog wat sterker te maken, wordt bij de lasschen van de rails steenslag gebruikt, waar door de zwakke punten wat worden ver stevigd. Een belangrijk werk is de vermeerde ring van het aamtal dwarsliggers. Meest al gebruikt men bij rails van 18 meter per rail 24 dwarsliggers. Dit aantal is voor geëlectrificeerde lijmen al gebracht op 30 per rail. 'De uitgaven, die het onderhoud der dwarsliggers van de spoorwegen eischt, zijn zeer belangrijk. Gevoegd bijl de 220 km. per spoor, die gemiddeld per jaar vernieuwd worden en de bijina 400 kruisingen en wissels, die eveneens ge middeld per jaar worden vernieuwd, ia het duidelijk, dat de spoorwegen per jaar wel elf millioen gulden aan verbetering -en onderhoud van den bovenbouw ten koste leggen. Bij' sommige bochten moet de snelheid worden verminderd. Wanneer deze nu 90 km. per uur bedraagt, en ze moet wor den verminderd tot 70 km. 'per uur, dan is dat niet zoo erg, als wanneer zulk een vermindering moet geschieden van een snelheid uit van 120 km. per uur. D'a.t zou te veel vertraging geven en de dienstregeling nadeelig beïnvloeden. Daarom wordt er naar gestreefd, de bochten op de groote vebkeerslijhen voor een snelheid van 125 km. per uur ge schikt te maken, in overeenstemming met de rechte stukken. In vele gevallen zal dit mogelijk zijn. Gelijksoortige werkzaamheden moeten worden verricht op enkele emplacemen ten waar wissels en aftakkingen een remmenden invloed uitoefenen. De snel treinen zullen zoo min mogelijk onderweg stoppen en de tusschengelegen stations moeten zoo snel mogelijk kunnen worden voorbijgereden. Goes. Gemeenteraad. A.s. Woens dag, des namiddags 2 uur, vergadert de Raad. Punten van behandeling zijn: Beëedi- ging gemeente-ontvanger. Begrooting Burgeilijk Armbestuur voor 1937. Be noeming van leden in verschillende com missies en besturen. Wijziging der ver ordening op de heffing van schoolgeld voor de openbare bewaarschool. Wijzi ging der verordening, regelende o.m. de uren waarop het bureau van den 'bur gerlijken stand voor het publiek zal zijn geopend. Voorstel tot het opnieuw aan gaan van rekening-courant-overeenkom sten met de Bank voor Ned. Gemeenten voor het dienstjaar 1937. Voorstel tot in richting van een werkveitrek voor den gemeente-archivaris. Voorstel tot wijzi ging va,n het ambtenarenreglement, de verordening opi het brandwezen, de ver ordening, regelende den rechtstoestand van de ambtenaren van den keurings dienst van waren en de verordening, re gelende het aantal, de samenstelling en de bezoldiging van de ambtenaren van politie. Verzoek van het nest uur dei stichting „Borgstellingsfonds voor de Zeeuwsche Eilanden" om subsidie. Voor stel tot vaststelling der driejaarlijksche afrekening van de exploitatiekosten der bijzondere lagere scholen over de jaren 1931 tot en met 1933. Voorstel tot wijzi ging der verordening op de heffing van precariorechten. Voorstel tot vaststelling eener capitulantenverordening. Middelburg. Achilles naar de Moerdijkbrug. Aan den stertocht van den A. N. W. B. op Zaterdag a.s. ter gelegenheid van de opening van de Moer dijkbrug, zullen in de afdeeling wande laars deelnemen vijf leden van Achilles, n.l. de dames M. Philipse en M. v. d. Weel en dhrn J. A. Bal, J. Klap en P. Kooi man. Volgens de bij die vereeniging ingeko men gegevens, is het aantal deelnemers thans gestegen tot 4090, w.o. 674 automo bielen, 1480 inzittenden, 100 motorrijders, 44 duo-rijders, 450 rijwieltoeristen, 44 tweefietsrij'ders (22 zijwielen), 25 ruiters, 32 treintoeristen, 51 watertoeristen, acht luebttoeristen. P. I. Tapper. Op 81-jarigen leeftijd is alhier overleden dhr P. I. Tap per, een bij een groot deel der Middelburg gers zeer bekende persoonlijkheid. In de eerste plaats is de overledene tal van jaren concierge geweest van de Con cert- en Gehoorzaal in de Singelstraat. Ook was de overledene tot de opheffing van de plaatselijke Kamer van Koophan del in April 1922 bode van die instelling, terwijl ook andere vereenigingen, o.a. het Nut van 't Algemeen in hem haar oud bode zien heengaan. LONDEN. Bij het vertrek van het vlieg veld Croydon is hedenmorgen een vlieg tuig van de K. L. M. brandend neerge stort en vernield. Van de 14 passagiers en 3 leden der bemanning die in bet vliegtuig zaten zijn 3 personen gered. Do anderen zijn om het leven gekomen. Het toestel, dat bestuurd werd door den piloot L. Hautmayer, is in de onmiddel lijke nabijheid van het vliegveld neerge stort en in brand gevlogen. Nader wordt gemeld, dat vijf perso nen, overdekt met brandwonden, het brandende D.C. 2 D'ouglas-toestel konden verlaten. Alleen de stewardes, mej. Bongertman, is er met minder ernstige verwondingen afgekomen. D'e gewonden zijn naar een ziekenhuis vervoerd. De oorzaak is waar schijnlijk de dikke mist. Verhaal van een ooggetuige. LONDEN. Korten tijd na de ramp had den wij een onderhoud met een bewoner uit de omgeving van de plaats, waar het toestel is neergestort. Deze vertelde ons: Ik hoorde een slag, rende de straat op en zag, dat een vlieg tuig was neergestort op het dak van een leegstaand huis. Het toestel was in brand gevlogen. Daardoor geraakte ook het huis in brand. Dat brandde geheel af. Be hitte was zoo 'hevig, dat men niet bij het toestel kon komen. Het vliegtuig viel van het dak af, kantelde en sloeg den top van een grooten boom af. De brand nam onmiddellijk een grooten omvang aan, waarschijnlijk doordat de benzinetanks in brand vlogen en bet vliegtuig bij het vertrek een groote lading benzine had ingenomen. De bemanning en de passagiers. De namen van de leden der bemanning zijn: de bestuurder L. D. Hautzmayer, de radio-telegrafist Van Bemmel, de meca nicien Verkerk en de genoemde stewar des. Onder de passagiers bevond zich La- cierva, de bekende uitvinder van de auto giro. Men gelooft ook, dat de Zweedscbe oud-premier Lindmann een der passa giers van bet verongelukte vliegtuig was Ook bet lid van de bemanning Van Bemmel zou aan den dood zijn ontsnapt. Hij is zwaar gewond naar bet hospitaal overgebracht. Het toestel, de Lijster, stiet tegen hel dak van een buis, wierp een schoorsteen omver, raakte vervolgens een telegraaflei- ding en stiet toen tegen een huis aan de andere zijde van de straat. Men gelooft, dat de stewardes uit het toestel sprong op het oogenblik dat 'het omlaag stortte. Vanmiddag bevonden zich veertien lij ken in het lijkenhuisje. De meesten zijn onherkenbaar verminkt. Van de passagiers waren bijna allen buitenlanders. Als Nederlander wordt o.a. genoemd de heer D'onkelaar. Een laatste bericht meldt: Officieel wordt meegedeeld, dat bij het ongeluk 14 personen om het leven zijn gekomen en drie personen, de passagier Schuberg, de radio-telegrafist Van Bem mel en de stewardes mej. Bongertman, zijn gewond. Naar wij van de zijde van de K.L.M. vernemen is de toestand van Van Bem mel zeer ernstig. De omgekomen piloot Hauptmayer, was 43 jaar oud, hij was Oostenrijker van geboorte en is op 1 April 1.1. bij de K.L.M. in dienst gekomen. D'e omgekomen passagier ir. A. van Donkelaar, is in de kringen van 'den NMerlandsohen scheepsbouw een zeer be kende figuur. Hij bereikte den leeftijd van 37 jaar. De verongelukte Douglas was vanmor gen ongeveer 2 uur later vertrokken, daar het zeer mistig was. Nadere weerberich ten gaven aanleiding tot het besluit toch te vertrekken.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3