Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken. Rechtszaken VOORKOM DE GEVOLGEN VAN RUGPIJN. handelde spreker het manifest, dat de A.-R. Partij in verband met de aanstaan de Kamerverkiezingen, tot het Nederland- sche volk deed uitgaan. Een zestal aan wezigen stelden verschillende vragen, welke uitvoerig door den spreker werden beantwoord. Het was een goede en leer zame avond. Een der belangstellenden trad als lid der vereeniging toe. Kapelle. Gistermiddag had in de nabij heid van het hotel „De Zwaan" te Ka pelle een botsing plaats tusschen een vrachtauto en een luxe auto. D'e plaatselijke politie was spoedig aan wezig. Na onderzoek vlogde proces-ver- baal. De materieele schade was niet gering. Herhaalde malen komen aldaar bot singen voor, hoewel een verkeersspiegel aanwezig is. Driewegen. Bevolking. Ingekomen: Ja cobus Pieter van Waarde, uit -Dordrecht; Maria Gerritdina van Noord, uit Vlissin- gen. Vertrokken: Louisa Theodora Mathilda van Urk, naar Parijs (Fr.). Woensdag vergaderde de Gemeen teraad. De voorzitter dankt de raadsle den, als vertegenwoordigers der geheele burgerij, voor de vele blijken van mede leven, ondervonden bij de geboorte van zijn zoon. Daarna deelt de voorzitter o.a. mede, dat de hoornen bij Schoondijke ge rooid zullen worden, zoodra de weersom standigheden het toelaten. Aangehouden wordt het verzoek tot toetreding bij de stichting „Borgstellings fonds voor de Zeeuwsche eilanden". Tot lid van het Burg. Armbestuur wordt herbenoemd de heer Jac. de Win ter. Tot leden van het stembureau worden benoemd de heeren: Nijsse en Van Waar de, tot plaatsvervangende leden de heeren De Dreu en De Jager, nadat de heeren De Witte en Timmerman, die gekozen wa ren bedankt hadden, aangezien zij ge dacht hadden dat voor het stembureau gekozen zouden worden 1 lid van de rechtsche fracties en 1 van de linksche, hetgeen niet geschiedde. Op voorstel van B. en W. zullen col- licitanten opgeroepen worden naar de be trekking van vuilnisman op een salaris van f 100 's jaars. Deze zal iedere Za terdag het huisvuil langs de huizen op halen. Ellewoutsdijk. Onder leiding van den Burgemeester werd Woensdagavond een comité samengesteld tot feestelijke vie ring van het Prinselijk huwelijk. In het comité namen zitting de heeren: D. Zoe ter, voorzitter; H. J. Pauw, secretaris; S. A. de Regt, penningmeester; P. A. M. Overbeke, Janus Smallegange, A. A. Geense, E. C. Priester, P. Maat Jaczn en P. Spruijt Jr, terwijl den burgemees ter het eere-voorzitterschap werd aange boden. Met het oog op het jaargetijde, waarin het huwelijk gesloten wordt, werd besloten de festiviteiten uit te stellen tot 30 April a.s. Oudelande. Gisteravond vergaderde he> Groene Kruis onder leiding van haar voorzitter C. Douw. De secretaris deelt mede, dat de contributie, die moet betaald voor de wijkverpleging, f 1,80 per lid zal bedragen. Bij de verkiezing worden de aftredende bestuursleden, dhrn J. Mol, W. Daane en J. P. Jansens, herkozen. De commissie tot het nazien der verple- gingsartikelen doet mededeeiing, dat alle goederen der vereeniging zich in uitste kenden staat bevinden. Bij de rondvraag wordt de wenschelijkheid uitgesproken om een cursus te organiseeren voor eei ste hulp bij ongelukken. Het bestuur zal de mogelijkheid daarvan overwegen. De vergadering was bezocht door 32 leden. Borssele. Donderdagavond botsten op den hoek bij de garage de Muijnck twee auto's tegen elkander. De eene was van bode Schikker, alhier; de andere van dhr Hayer uit Bergen op Zoom. Wonder boven wonder waren geen persoonlijke ongelukken te betreuren. Nadat de rijks veldwachter van Hermon proces-verbaal had opgemaakt, konden de auto's, nadat ze uit elkaar waren getrokken, hun weg weder vervolgen. Oost-Souburg. Gisteravond vergaderde de Oranjevereeniging met de verschillen de bestuursleden der buurtcommissie's. Als voorloopige data voor de feestvie ring werden vastgesteld 15 en 16 Januari. Het programma van 15 Januari luidt: 8 uur 's avonds alle verlichting van stra ten, gevels enz. ontsteken. Op het Oranje plein zang door de twee zangverenigin gen, waarna muzikale rondgang door het dorp. Op 16 Januari: van 88.30 v.rn. klok gelui; van 8.309.30 v.m. reveille; van 10 uur: kinderzang; 2 uur n.m. optocht door Oost-Souburg; 8 uur n.m. optocht (ver licht) door West-Souburg. Tevens zal nog een étalage-wedstrijd worden gehouden. i Verder zal op 7 Januari, den huwelijks- dag, om half twee 's middags, een muzi kale rondgang door het dorp gemaakt worden. Ritthem. Woensdag vergaderde de ge meenteraad. Bij Kon. besluit is onthef fing verleend van de Gapitulantenveror- dening. Tot het borgstellingsfonds voor de Zeeuwsche eilanden zal voorloopig nog niet worden toegetreden. Bij besluit van Gedep. Staten is de be grooting voor het dienstjaar 1937 voor deze gemeente goedgekeurd. Afwijzend wordt beschikt op het ver zoek van de Frov. Schconheidscommis- Ingezonden Mededeeling. Nieraandoeningen veroorzaken veet onge. makken. Als voorbehoedmiddel ls het ln ruime mate drinken van melk en water uitstekend, doch als duizeligheid, rugpijn, rheumatlsche pijnen en andere kenteekenea erop wijzen, dat de werking der bloed» tlltreor-organen traag Is. ls het gebruik van een dluretisch middel noodzakeiyk. Foster's Rugpijn Nieren Pillen worden reeds 60 Jaren voor dit speciale doel met succes toegepast, GD kunt niet beter doen dan naar de ow dervinding vragen van hen, die ze gebruikt hebben, f 1—I 1,76. ea £fil tiflö» sie te Middelburg tot het verleenen vau een jaariijksche bijdrage en een verzoek om bijdrage van den Nederl. Bond tot bescherming van zuigelingen en kleuters. Door Gedep. Staten is goedgekeurd de begrotingswijziging d.d. 25 Sept. 1936 houdende de belooningen en premiën aan brandspuitlieden bij den brand op de boerderij van dhr Geschiere in Welzinge. In de memorie van toelichting, welke hieraan was toegevoegd, werd aan Gedep. Staten geadviseerd een en ander niet goed te keuren voor zooveel de rekening van de gemeente Souburg betreft. Dit heeft evenwel niet mogen baten. De voor zitter betreurt het dat Gedep. Staten het bedrag van f 0,50 per uur voor de Sou- burgsche brandweerlieden hebben goed gekeurd. In verband met het ingekomen verzoek van de hrandweerplichtigen dei gemeente Ritthem, die hun loon met dat der Souburgsche vrijwilligers gelijk wen- schen te zien gesteld, zegt dhr üsté, dat do eigen inwoners verplicht zijn om bij brand hulp te verleenen en dat dit niet vergeleken kan worden met het werk van de Souburgsche vrijwilligers, al geeft hij toe, dat het verschil wel wat te groot is. Besloten werd het verzoek voor ken nisgeving aan te nemen. Aanschaffing motorbrand spuit. In verband met de besprekingen in de vorige vergadering zijn door B. en W. nadere inlichtingen ingewonnen om trent het aanschaffen van een motor brandspuit. Door den technischen adviseur van den Prov. Brandweerbond, dhr E, Visscher, is in onderscheidene gemeenten een on derzoek ingesteld naar een brandspuit, die geschikt is voor de gemeente Ritthem. Hierbij bleek, dat een Ford-automobiel- brandspuit, aangeboden door de gemeen te M., voor de gemeente Ritthem in het bijzonder in aanmerking zou kunnen ko men. Spuit en slangen kosten ongeveer f1250. Na eenige besprekingen werd met alg. st. besloten tot aanschaffing van dezen. Teneinde de raadsleden technische voorlichting te verschaffen omtrent deze spuit, waren ter vergadering uitgenoo- digd de heeren Bierman en Visscher, resp. voorz. en secr. van den Prov. Zeeuwschen Brandweerbond. De heer Visscher geeft een uitvoerige beschrijving van de brandspuit. Op een vraag van den heer H. M. v. d. Putte antwoordt de heer Visscher, dat het wenschelijk is dat in de gemeente een put wordt gegraven. Vervolgens geeft de heer Bierman een zeer duidelijke uiteenzetting van de orga nisatie van een goede brandweer. De eisch is, aldus de heer Bierman, dat tot oprichting van een vrijwillig brandweer corps wordt overgegaan, waavan de leden zonder uitzondering geheel voor hun taak berekend moeten zijn. Dit corps zal dan kunnen bestaan uit ongeveer 15 vrijwilli gers. Wanneer eenmaal een aantal vrijwilli gers is gevonden, verklaart dhr Bierman zich bereid een avond te Ritthem te ko men spreken over de organisatie, terwijl de heer Visscher dan een technisch on derwerp zal behandelen. Verschillende aftredende leden van commissies enz. werden 'herkozen. Teneinde in de toekomst zooveel moge lijk op den post druk- en bindwerk te bezuinigen werd besloten tot aanschaf fing van een Gestettner-duplicator. De aanschaffingskosten bedragen 150 gulden. Vaststelling schoolgeld- verordening. B. en W. stellen voor over te gaan tot een andere schoolgeld heffing. De aanslag volgens de z.g. „ge mengde hoofdsom" is voor de gemeente Ritthem de meest practische. Van de 38 schoolgeldplichtigen die er momenteel zijn, kunnen er dan 21 ingevolge deze verordening worden aangeslagen, terwijl er 15 buiten vallen (van 2 personen kan de aanslag nog niet worden vastgesteld). D'e 15 niet-aangeslagenen kunnen ech ter worden aangeslagen naar de huur waarde volgens de personeele belasting. Beslaten werd derhalve de verordening overeenkomstig het door B. en W. voor gestelde ontwerp vast te stellen. Het ta rief zal bij deze nieuwe schoolgeldveror dening varieeren tusschen f 0,50 en f 1,60 per maand per leerling. D'e kinderaftrek blijft van toepassing zooals die bij de oude verordening geregeld is. D'e aanslag naar de huurwaarde zal va rieeren tusschen f 0.40 en f 0.80 per leer ling por maand. Vrouwenpolder. Loop der bevolking over de maand November. Ingekomen: J. Geldof, landb.knecht, Gapinge, Kruis weg B 144 uit Veere. Vertrokken: M. P. Jobse, dienstbode, Gapinge B. no. 121, naar Middelburg, Veerscheweg T '270; A. Geertse, zonder beroep, Gapinge B no. 152, naar Vlissin- gen, Meidoornlaan 19; A. Polderman, bakkersknecht, A no. 104, naar Utrecht, Croesestraat 80; H. Huige, landb.knecht, Gapinge B no. 85, naar Serooskerke (W.) B no. 129. GEMEENTERAAD VAN BAARLAND. De gemeente-opzichter ongevraagd eervol ontslagen. Woensdagmiddag vergaderde de raad dezer gemeente. Met kennisgeving afwe zig dhr de Rijk. De voorzitter deelt mede, dat dhr H. Schout H.Azn. zijn benoeming tot lid van het B. A. niet aanvaardt. Op verzoek van het borgstellingsfonds voor de Zeeuwsche eilanden tot toetre ding wordt, gezien de weinige voordeelen voor deze gemeente afwijzend beschikt. Op verzoek van den Comm. der Konin gin worden eenige wijzigingen aangebracht in de verordening voor den gem.-veld wachter. Aan de orde zijn thans benoe ming controleur der steunregeling en be spreking ontslag gem.-opzichter. De voor zitter zegt, dat deze punten zullen worden behandeld met gesloten deuren; zoodat de vele luisteraars en de verslaggevers de raadzaal verlaten. Na heropening deelt de voorzitter mede, dat de gemeente-opzichter ongevraagd eervol ontslag heeft gekregen. Aan de Raadsleden is omtrent het be sprokene in de geheime zitting geheim houding opgelegd, echter niet aan den gemeente-opzienter, die in deze zitting is gehoord. Deze deelde ons mede, het volgende tot zijn verdediging te hebben aangevoerd: Jhr de Graaf, inspecteur der volkshuis vesting zegt in zijn rapport over het huis van A. Huyzen, dat de regenbakken zich niet in het huis mogen bevinden. De gem opzichter beweert dat deze vallen onder art. 16 sub 2 en art. 82 der Woningwet. De brievenbus is te klein zegt Jhr ds Graaf. De gemeente-opzichter zegt dal deze is geleverd door de grootste firma in Nederland. De vrije bevloerde ruimte der trap is te klein zegt Jhr de Graaf. De gem.-opzichter zegt, dat dit de veiligste oplossing is voor dezen bouw. Jhr de Graaf zegt, dat de twee balk- dragende muren niet zijn zooals 't hoort De gem.-opzichter zegt dat dit geheel ver antwoord is in de verordening Art. 56 lid 4. De verankering was niet voldoende Volgens den gem.-opzichter geheel vol doende volgens Art. 57 sub 2c. De constructie der zoldervloer is niet voldoende volgens Jhr de Graaf De gem.- opzichter zegt: geheel verantwoord vol gens Art. 60 en 57 sub 2c. Na de heropening vroeg de voorzitter aan de wethoudster, Mevr. Steketee Hoogvliet, of deze nog haar minderheids- rapport in de openbare zitting wilde voorlezen. Zij antwoordde, dit niet noodig te ach ten, omdat zij vooraf aan de pers inzage van haar rapport had verstrekt. Wij ontleenen hieraan het volgende Spr. herinnert er aan, dat de heer J. A. Hoogvliet, architect, nadat besprekin gen waren voorafgegaan met vertegen woordigers van het waterschap Baarland en van den Prov. Waterstaat, op 24 April 1936 vergunning Ontving van Ged. Sta ten om de afgebrande gebouwen van A. H. Huyzen volgens gemaakte teekening weder op te bouwen. Hierna diende hij de bouwplannen in, die tengevolge van de plaatselijke om standigheden eenige afwijkingen van de gemeentelijke bouwverordening inhielden, wat mondeling aan B. en W. door den heer Hoogvliet is meegedeeld. B. en W. hebben nagelaten deze plan nen om advies naar J. A. Hoogvliet als gemeente-opzichter te zenden, wat B. en W. niet al te zwaar is aan te rekenen. Op 29 April verleenden B. en W. bouw vergunning onder voorwaarde, dat geheel zal worden voldaan aan de voor dezen bouw gestelde eischen krachtens de bouw verordening. De heer H. concludeerde, dat bouwver gunning was verleend voor „dezen" bouw volgens de ingediende bouwplannen. Tij dens den bouw bereikten den burgemees ter mededeelingen, dat hierbij afwijkin gen van de verordening voorkwamen, maar deze zweeg hierover geheel en liet kalm verder bouwen. Spr. noemt dit verklaarbaar, omdat de burgemeester van het begin af alles wist en alle afwijkingen behalve de brie venbus in het bestek en teekening voorkwamen. Toen op 14 September j.l. de bouw vol tooid was, ontdekte weth. de Vriend plot seling, dat niet alleen de architect Hoog vliet, maar ook de bouwkundig opzich ter Hoogvliet een verklaring had moeten indienen en werd van den laatste alsnog de verklaring gevraagd, dat de bouw vol deed aan de bij de verordening gestelde eischen. De bouwkundig-opzichter berichtte, dat de bouw had plaats gehad volgens het door B. en W. goedgekeurde bestek en teekening. In plaats van de vergunning tot be woning af te geven gingen B. en W. met een ijver, een betere zaak waardig, moei lijkheden zoeken. Bij een bezoek op 30 September bleek, dat de afwijkingen alle noodgedwongen en volkomen toelaatbaar waren. „B. en W. slaan een erbarmelijk figuur", zoo zei spr. toen, waarop weth. de Vriend ant woordde: „Ik was goed met de verkla ring van Hoogvliet tevreden, maar nu bederf je alles weer voor je broer", een uitspraak, die ook thans nog alle aan dacht verdient, mede in verband met de in de Raadsvergadering van 5 Sept. ge uite bedreiging door dezen wethouder. Op 14 October herhaalden B. en W. in een brief aan den heer Hoogvliet de zelfde vermeende overtredingen, die reeds op 30 September mondeling waren afgehandeld, De heer Hoogvliet beant woordde de eenvoudigste vragen en wil de de verdere opmerkingen alleen tegen over een deskundige beantwoorden. De burgemoestor wendde zich nu tot Jhr de Graaff, inspecteur der Volksge zondheid te Den Haag, een opmerkelijke keuzo. Verder werd met 2 tegen 1 st. op voorstel van den burgemeester besloten den gem. bouwkundig-opzichter te schor sen. Hiervoor bestond geen enkele gel dige reden. Ze is bovendien in strijd met art. 5, lid 1 en 3 der instructie. In de Raadsvergadering van 14 Nov. las de voorzitter een verzoek van dezen opzichter voor om de schorsing op te hef fen, welk verzoek niet in rondvraag werd gebracht. Evenmin een voorstel van spr. in dien geest. Wel bracht de voorzitter een rapport van Jhr. de Graeff ter tafel, dat bestemd was voor B. en W. Hij handelde alzoo in strijd met art. 73 der Gemeentewet. Uit dit rapport bleek, dat noch B. en W., noch de opzichter bij het onderzoek van Jhr de Graeff tegenwoordig waren geweest. Spr. noemt dit rapport tenge volge van totaal onjuiste inlichtingen van nul en geener waarde. In het rapport wordt scherp te velde getrokken tegen de combinatie gemeente opzichterarchitect voor eigen rekening, maar dat is hier niet op zijn plaats. Spr. noemt dit een laakbare en niet te verde digen insinuatie, wat nog meer geldt voor hem, die volkomen bezijden de waarheid inlichtingen verschafte. Ook citeert spr. een paar uitlatingen uit het rapport, die zij aperte leugens noemt. Spr. vraagt: wie heeft het aange durfd den inspecteur zóó te misleiden? Trouwens het geheele rapport getuigt van misleiding en onjuiste en onvolledige in lichting. Spr. merkt nog op, dat het voorstel „be spreking ontslag bouwkundig-opzichter J. A. Hoogvliet" door den burgemeester op de agenda is geplaatst, zonder dat dit in een vergadering van B. en W. is beslo ten of zelfs maar besproken is. Nadat deze kwestie was afgehandeld, werd overgegaan tot stemming voor con troleur der steunregeling. Gekozen werd G. de Mol. Bij de rondvraag vroeg dhr Traas of de olieleurders geen ontheffing kunnen krijgen om den Zuidhoek zoowel in als uit te mogen rijden. De voorzitter deelde mede, dat deze zaak in B. en W zal besproken worden. ■(Naar wij vernemen, zal de heer Hoog vliet bij de Kroon vernietiging vragen van het Raadsbesluit, waarbij hij is ont slagen en aan Ged. Staten verzoeken te bevorderen, dat de Kroon daartoe be slist. Ook zal de zaak bij het ambtena rengerecht aanhangig worden gemaakt Red.) De verduistering bij den B. V. L. te Alkmaar. Hieromtrent wordt nog gemeld: Hoewel door den B.V.L. geen aanklacht werd ingediend, schijnt de officier van Justitie te Alkmaar ambtelijk een onder zoek te hebben ingesteld. Dit onderzoek moet grond hebben gegeven tot het in stellen van een vervolging tegen P. O., den gewezen propagandist en secr.-penn. v. h. Verband Alkmaar van den B.V.L. en tot diens arrestatie op Dinsdagavond. Het schijnt, dat O. reeds sinds de op richting van den B.V.L. in 1918 zich aan diverse strafbare handelingen heeft schul dig gemaakt. Deze zouden bestaan in het laten teekenen door de afdeelingsbesturen van het verband van dubbele kwitanties, waarvan één steeds blanco was en door O. met een gefingeerd bedrag kon wor den ingevuld. Ook de kosten van de vele vergaderingen in de diverse dorpen zou den steeds hooger zijn berekend dan ze in werkelijkheid hadden bedragen, terwijl donaties verschillende malen wel zouden zijn geïnd maar niet afgedragen. Hoe deze verduisteringen al de jaren door kon den worden gepleegd, zonder dat afdoen de werd ingegrepen, is een raadsel. Ook met den in den voor-laatsten zomer gehouden landdag van den B.V.L. te Alk maar moet het niet erg zuiver zijn toe gegaan. Ook voor dezen landdag werden, naar verluidt, dubbele kwitanties getee- kend. En o.a. zou het decor van het open- luchttooneel voor ongeveer f 750 op de rekening hebben gestaan, terwijl de wer kelijke kosten van dit onderdeel van den landdag f 150 moeten zijn geweest. Het totaal der gepleegde verduisterin gen is niet nauwkeurig bekend. Een be drag van ongeveer f 2700 schijnt vast te staan, maar in aanmerking nemende, dat de verduisteringen over een lange reeks van jaren loopen en dat de afzonderlijke bedragen soms vrij belangrijk waren, kan worden verondersteld, dat het totaal be-^ langrijk hooger moet zijn. Uit betrouwbare bron wordt gemeld, dat in verband met deze verduisteringskwes tie te Alkmaar nog meer arrestaties te wachten zijn. Het blijkt, dat O. het rotsvaste vertrou wen genoot van zoowel de gewestelijke, als van de Nationale Landstormcommis sie. Klachten over hem, reeds meer dan een jaar geleden door een lid van den B.V.L. geuit, werden door den voorzitter der gewestelijke commissie den heer S. M. Middelhoff afgewezen. Deze noemde de klachten laster en gaf den klager het dringende advies zijn actie te staken. Het is nu reeds gebleken, dat de 58 bij het Verband aangesloten afdeelingen thans, nu er sinds een paar maanden een nieuwe functionaris is aangesteld, méér subsidie van de Nationale Commis sie kregen dan zij vroeger ooit hadden ontvangen. Ook bij haar waren reeds eenige keeren klachten over O. ingeko men, maar zij had er zich nooit aan ge stoord, meldt het „Vad." De Telegraaf meldt: Een geval is bekend, waarin 0. zich naar een winkelier begaf met do mede deeling, dat de kwitantie zoek was. De winkelier schreef een nieuwe, helaas zon der te doen uitkomen, dat het een dupli caat was. Later gaf hij nogmaals een kwitantie voor ditzelfde bedrag, doch toen O. voor den vierden keer kwam, weigerde hij. De secretaris kon dan later de telkens anders gedateerde kwitanties misbruiken om zijn kas te doen kloppen. Het feit, dat O. bij tal van hooge func tionarissen uit den B. V. L. bescherming gevonden heeft, trekt te Alkmaar sterk de aandacht. Volgens de geruchten zou O. dikwijls met deze functionarissen te Am sterdam en elders goede sier gemaakt hebben. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Hooggeachte Redactie, Mag ik u verzoeken onderstaand stuk een plaats te geven in uw krant? Bij voorbaat betuigen wij U onzen vriendelij ken dank. Wij zouden een beroep willen doen op de medewerking van allen die dit lezen. Het Kerstfeest nadert en wij zouden gaarne zien dat dit ook voor de schip pers in Wemeldinge een vreugdefeest kon zijn. Hun toestand is dikwijls donker zoo wel in stoffelijk als in geestelijk opzicht. Wanneer nu het Woord van het Kindek9 weer zal uitgaan, daar willen wij 'do vreugde die het Kindeke met zich brengt verhoogen ook door onze stoffelijke ga ven. Zoo straalt het licht der barmhartig heid in een duistere wereld. Ik weet wel, Int gevaar is groot, dat de mensehen komen om die gaven alleen en dat ze Christus vergeten. We willen trachten evenwel het licht van Jezus Christus ook over die gaven te versprei den en Zijn Woord te verkondigen en dio gaven uit te deelen in het licht van dat Woord. Do schippers hebben het wel iets beter. Er is eenige opleving. Laat u dit niet weerhouden uw gaven te sturen. Klee- ren, ondergoed, levensmiddelen, zakgeld, alles is van harte welkom. Boeken komen ook goed van pas. Oude tractaten, tijd schriften, het wordt alles dankbaar geac cepteerd. Wilt u aan ons Kerstfeest me dewerken? Bij voorbaat onze hartelijke dank. M. VAN DIJK Wtmeldinge. Giro J77 148. Adres waarheen kleeren enz, eventueel moeten worden verzonden: J. Hoogerhei- de, Bierweg. Adres voor boeken en geld: Ds Van Dijk, Bouwplan. Oud-hoofdcommies-land- looper tot 1 jaar gevangenis straf veroordeeld. De rechtbank te Rotterdam heeft vonnis gewezen in de zaak van den 65-jarigen C. J. K., ge wezen hoofdcommies van de gemeente Rotterdam, thans gedetineerd, die zich in December van het jaar 1927 had schul dig gemaakt aan verduistering van on geveer f 26.000. Op 30 December van dat jaar verliet de hoofdcommies K. zijn kantoor, nadat hij aan den directeur een kort verlof had gevraagd. Sedert dien heeft men den hoofdcommies niet weer gezien. Den vol genden dag, toen een onderzoek van de brandkast plaats had, bleek een belang rijk bedrag van omstreeks f 22.000 ver- dvrenen. Eerst in Augustus van dit jaar kwam de ontknooping, toen in Apeldoorn een zwerver werd aangehouden, in wien men den verdwenen hoofdcommies meen de te herkennen. Deze man, die zich Kuncke noemde, bleek zich van het be staan van den hoofdcommies niets meer te herinneren en tot op dit oogenblik houdt hij vol, die periode niet in zijn her innering te kunnen terugroepen, al is dan ook gebleken, dat hij zich verder weg liggende herinneringen uit het bestaan van den hoofdcommies wel weer te bin nen kan brengen. De rechtbank heeft nadat het O.M. 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf had geëischt verdachte veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 5 Dëc.. Stormachtige tot krachtige, later afne mende N.W. tot Westelijke wind, zwaar bewolkt, met tijdelijke opklaring, regen of hagelbuien, aanvankelijk kouder Stand van hedenmiddag 3 uur: Uitg.: Emerl 4V' Stand van gistermiddag 3 uur: 764. ücht op voor fietsen; Zaterdag 4 u. 10 min. Bijl J. Jl Dij Er i wijs o kenter Van hoofdz roeper openbï Wij altl dat a ontvol Er z tieven Men de he< van de Kamer ontwik daarnr steeds een lo deel d< en de Met schied dezen zaak mere meer verder „Wij vervol groepe wetend! godsdi gelede van eel deren naam den vel vele steil Het de afg het on nis alsl acht d zindheil De vl ongelo niet erl Bijbelsa woordd| Er zekere Louwesl voor h bare s komen 1 zij P g e n o om het den veil wijzen. Met Maar voorbad „Wij vraagst de oude den sc Bijbel der lief het 21s van Jo uitgezoi de vraa heb gij Bij h twijfel het Eva heeft g ten opz kan hie De h< mocrati goed ge Bijbel school, zaak. „Waa in de P openbar Protests Katholie n i g P r

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6